Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4801) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

aki még nme látta, nézze meg a New World Disorder 8-at. meg a többit is :DDD :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4802) raczger válasza sanyixXx (#4801) üzenetére


raczger
őstag

én márl láttam, nagyon odab*sz!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4803) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Tud valaki kapásból mondani egy olyan weboldalt, ahol az ember beírja az alapvető testméreteit (magasság, kar, láb hosszúság, stb.) és valami program megadja az ideális paripa adatait.
Tudom, hogy vannak alapvető összefüggések, aztán alkatrészek cseréjével, állítgatásával lehet finomítani, de engem az érdekelne, hogy, amit én megfelelőnek érzek a valóságban azt a program is jónak találja-e.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4804) Jorus válasza becuszabi (#4803) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tessék. Itt meg sok olvasnivalót találsz a témával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4805) becuszabi válasza Jorus (#4804) üzenetére


becuszabi
aktív tag

vahuuuuu...ezer köszönet :D :R

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4806) Jorus


Jorus
nagyúr

No, mi az, mindenki bejgli recepteket cserélget, vagymi? :)

Én a hidegre való tekintettel beszereztem egy SH-MT50-es cipőt, egy BTwin Comp téli kantáros gatyót, néhány North Face alsóruhát, egy Sombrio SimFit kabátot, Speckó téli kesztyűt, és hőtartós ivószatyrot. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4807) Dirtyz válasza Jorus (#4806) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én az új vázamat várom, és forró teát iszom, kicsit taknyos vagyok.... :B
...ja, és ha holnap is ilyen idő lesz gurulunk egyet

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4808) Jorus válasza Dirtyz (#4807) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én szinte minden este tekerek, ha máshol nem is, a városban. Jók az új cuccok, megleptem magam a felével karácsonyra, a másik felét meg teszteljük a jan-feb. számban, úgyhogy onnan jöttek. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4809) Dirtyz válasza Jorus (#4808) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hehe, így könnyű... Én mire este hazaérek már csak aludni van kedvem esetleg egy kis görgőzés, így marad a hétvége..

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4810) Makaveli


Makaveli
senior tag

Egy kezdő BMX-esnek tudtok ajánlani egy olyan helyet ahol elkezdhetek alapozni? Ugratók, boxok, ilyesmi... IV. ker és XIII. ker lenne igazából jó

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#4811) Jorus válasza Dirtyz (#4809) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na, jó, de te hétvégén kimész a természetbe gondolom, én meg ugyanúgy dolgozom, szal azért na. :) Egyensúlyi helyzet. :) Mondjuk ruhákra aztán lehet költeni...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4812) Dirtyz válasza Jorus (#4811) üzenetére


Dirtyz
őstag

Csak vasárnap, szombat délelőtt még a munkáé... :O

Neked is had dicsekedjek, vettem egy Kona hei-hei supreme vázat :)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4813) Jorus válasza Dirtyz (#4812) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tudom, olvastam. :) Gratulálok, nagyon szép az a váz! :) Tegyél bele sok-sok kilométert! ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4814) Jorus válasza Makaveli (#4810) üzenetére


Jorus
nagyúr

Káposztásmegyer, Hajló utca. S lőn BikePark és még.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4815) Dirtyz válasza Jorus (#4813) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi, remélem nem járok vele úgy, mint a speckóval... :(((
Mit gondolsz azzal mi legyen, feldobjam az ebay-ra, hátha valaki le tudja gariztatni, esetleg egy szép szívhezszóló levélke kiséretében küldjem ki a gyárba?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4816) Jorus válasza Dirtyz (#4815) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én az utóbbit választanám. Persze először egy emil formájában tájékozódnék a dologról. Voltam kint náluk Kaliforniában, nagyon korrektek, odakint nincs gond a garanciális ügyintézéssel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4817) Dirtyz válasza Jorus (#4816) üzenetére


Dirtyz
őstag

Egy régebbi itthoni forgalmazóval beszéltem, Ő azt mondta, hogy nagyon nehézkes az európai ügyekkel foglalkozó hölgyemény...
Most nagyon optimista leszek, ha esetleg kicserélik, mit csinálok két vázzal? ( a kérdés költői, nem kell rá válaszolni :D )

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4818) Ariadne válasza Dirtyz (#4815) üzenetére


Ariadne
őstag

Uff... :Y Megkérdezhetem, milyen Specivel volt/van gondod és mi? Jáááj, úgy örültem, hogy élettartam garancia van a vázra, a bikemag fórumon pont most olvastam a forgalmazótól való emberkétől, hogy bizony-bizony tényleg szoktak adni helyette, akkor ez mégsem stimmel?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4819) Dirtyz válasza Ariadne (#4818) üzenetére


Dirtyz
őstag

Persze, pont emiatt akartam írni Neked privit....
Recseg a vázam, valamelyik hegesztésnél lehet egy mikrorepedés és az recseghet. A bolt, ahol vettem visszaküldte a nagykerbe ott volt 3 hétig, több szettet is felrakak rá ( nehogy az legyen, hogy az én hajtókarom vagy valami más komponens recsegős ) és utána azzal adták vissza, hogy sorry nem tudnak vele mit kezdeni.
De nagyon hangosan recseg, 3-4 méterről lehet hallani, hogy jövök... :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4820) Makaveli


Makaveli
senior tag

És itt nincsenek paraszt gyerekek? Akik kicikiznek meg ilyenek...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#4821) Ariadne válasza Dirtyz (#4819) üzenetére


Ariadne
őstag

Az ilyen szintű recsegés simán ugyanúgy "hiba" szerintem, mint a törés. Nem tudom, mennyi idős, de eleve magyar szabályok szerint is 1 év jótállás meg utána még 2 év szavatosság erre is van.
Meg kellene nézni azért a Speci honlapján/jótállási jegyen (bár az nem 100%-os, vannak benne hmmm tévedések...), hogy az élettartam gari pontosan mit takar, mert az nyilván kedvezőbb, de igazából nem tudom elképzelni, hogy ez ne tartozzon bele. Könyörgöm, mégiscsak egy Speci, nem Tecsós bringa, és azt írják, adnak a hírnévre, akkor rajta... :Y Nem tudom, mennyire vagy elszánt és harcos lélek, de ha igen, vagy legalábbis még próbálkoznál, szívesen segítek amiben tudok. Írok privit...

Mindenesetre a tájékozódó mail a központba mindenképp használhat, megemlítve pontosan a magyar nagykert (hogy ne legyen gondjuk a beazonosítással :U ). ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4822) raczger


raczger
őstag

hy all! összeépült a bringa:D

06 Kona Kula Primo Váz
XT+DT+DS2-XC E+H Kerék
Rock Shox Sid Race Teleszkóp
Sram PG-970 Fogaskoszorú
Sram PC-971 Lánc
08 XT Shadow H Váltó
08 XT Nem Topswing E Váltó
Race Face Ride XC ISIS Hajtókar
Race Face SRX ISIS Monoblokk
08 Avid BB7 E+H Fék
Ritchey Comp Stucni
Ritchey Comp Kormány
Ritchey Comp Kormányszarv
Shimano Deore LX Dual Controll Fékváltókar
FSA Orbit XL II Kormánycsapágy
Shimano XTR Váltóbowdenszett
Shimano XTR Fékbowdenszett
Continental Belső
Maxxis Dy-No-Mite 1.95 Külső
Maxxis Ignitor 1.95 kevl. Külső

253k-mba volt benne, a teleszkópon, a középrészen, a dual controlon, nyergen és nyeregcsőn kívül minden új!

és akkor képek: katt

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4823) Dirtyz válasza raczger (#4822) üzenetére


Dirtyz
őstag

Jól néz ki, gratula... :)
Bowdenes féket nem akarod lecserélni...?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4824) becuszabi válasza raczger (#4822) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nagggyon jól néz ki és igazán igényes összeállítás :C
Gratula és sok ezer balesetmentes km-t kívánok hozzá.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4825) raczger válasza Dirtyz (#4823) üzenetére


raczger
őstag

köszi

nem akarom lecserélni, hogy miért?: mert ez a legjobb bowdenes tárcsafék, és fog úgy mint egy hfx9-es hidraulikus, meg kevesebb időt igényel a bb7... mármint karbantartásilag

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4826) becuszabi válasza raczger (#4825) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...és hosszú túrára elég ha viszel magaddal egy bowdent: full szervíz :D
én is max. kiváncsiságból próbálnék ki egyszer mondjuk egy Avid Juicy 7-est...biztos erősebb fék, de ha egy bb7-es is megállítja a paripámat és mázsányi :B lovasát, akkor ennél több nem kell...itthon és cc-re

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4827) raczger válasza becuszabi (#4826) üzenetére


raczger
őstag

egyik tagot megállítja lefele dobogókőről piros háromszögön a 160-as bb7-est a maga 80-85 kilójával:) de van egy nehezebb ember is, és őt is megállítja, max 185-ös tárcsát raksz előre oszt kész, az már tuti!
meg hidraulikusban az nem tetszik, nem lehet finoman adagolni neki a fékerőt... mivel hidraulika, és ugye a folyadék összenyomhatatlan

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4828) becuszabi válasza raczger (#4827) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...ja igen, elfelejtettem hozzátenni, hogy én is 185-ös pizzákat használok

Pár m-en és síkon már próbáltam hidr. tárcsát, terepen még nem, de az igaz, hogy azonnal fogott
...furcsa, mert régebben pont a bowdenes Avidról olvastam, hogy túl "digitális" fékhatása van és nem lehet adagolni (mondjuk ezt nem tudom honnan vették, mert még a jó minőségű, csekély nyúlású bowdenrendszerrel is lehet úgymond csúsztatni).

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4829) Dirtyz válasza raczger (#4827) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hogyhogy nem lehet finoman adagolni a féket..... :F ja és a bowden meg nyújthatatlan :P

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4830) raczger válasza becuszabi (#4828) üzenetére


raczger
őstag

hát nemtom, szerintem szépen lehet adagolni neki:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4831) Ariadne válasza Dirtyz (#4829) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondd, hogy lehet finoman adagolni a hidrás tárcsaféket, plz... :) Még nem volt érkezésem lefelé közlekedni az új Avid Juicy 5-tel, de épp ettől tartok.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4832) Dirtyz válasza Ariadne (#4831) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mondom; lehet finoman adagolni a hidrás tárcsát ;) , nem lesz semmi gond...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4833) Ariadne válasza Dirtyz (#4832) üzenetére


Ariadne
őstag

Kösz. :) Az érdekes mondjuk, hogy így egyszerű utcai menetben a tárcsafék csak annyiban érződik másnak, hogy valahogy "konkrétabb" a fékhatás, ami tkp tetszik. Bár az is igaz, hogy a korábbi V-fékem "ABS-es" volt, egy ilyen kis fékerőszabályzó rugó házikóban sikerrel akadályozta meg, hogy fejreálljak az elmúlt év során. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4834) Dirtyz válasza Ariadne (#4833) üzenetére


Dirtyz
őstag

Egy ujjal is elég lesz majd húzni :)
reprivi megy majd

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4835) raczger válasza Dirtyz (#4832) üzenetére


raczger
őstag

nemtom, de haver hfx9-e, meg másik gyerek 50e-s maguráját nem lehet adagolni, szinte csak satu van egyből... nekem az nagyon nem jön be:S
bár lehet hogy avid tud normális hidrás tárcsákat csinálni! sajnos még nem próbáltam olyat:(

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4836) Dirtyz válasza raczger (#4835) üzenetére


Dirtyz
őstag

na, majd egyszer felétek megyek és kipróbálhatod

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4837) raczger


raczger
őstag

holnap megyek vele tekerni egyet a szentendrei szigetre:) kicsit jobban letesztelem!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4838) Dirtyz válasza raczger (#4837) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nálunk sajna esik, marad a görgő itthon.... :(

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4839) Manitou válasza raczger (#4822) üzenetére


Manitou
addikt

Gratula! Jó, és értelmes összeállítás. :)

Az XT hátsóváltót mennyiért szerezted?

(#4840) becuszabi válasza Dirtyz (#4838) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Itt már nem, de minden csupa nyúlós-nyálkás-vizes, úgyhogy nekünk is szobafogság. Még jó, hogy tegnap azért csak beletettünk a gépekbe ~ 65 km-t

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4841) Ariadne válasza becuszabi (#4840) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt sem esik, lehetne menni elvileg. De több mint egy hónapja "félreléptem" egy lépcsőn, azóta a bokámon fájdalomcsillapító tapasz meg fásli rulez, a gipszelést csak úgy úsztam meg, hogy nem mentem el dokihoz időben... Most viszont már elég jól alakul, remélem jövő hétvégén végre valamennyit tekerészhetek már, úgy várom. :DD Senki nem mondta amikor bringát vettem, hogy ilyen súlyos függőséget alakít ki, kellene ilyen figyelmeztető cédulákat tenni rájuk. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4842) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

gyerekek mi ez a néma csend meg házban marado feeling, sár van meg eső, gyerünk a bicóóra:DD.
ne punnyadjatoka gép elött.... most kelte, éjszaka is kinvtoltunk és rekoztunk, tök lecsó, végre változatosság:). a hátamrol kb 2kg sár jött le, és holnap ebbe a kabátba megyek suliba, de nem cink:DD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4843) becuszabi válasza TexT-BoY (#4842) üzenetére


becuszabi
aktív tag

egészségetekre :D...én már csak ilyen öregesen vagyok, dágványozni nem szoktam...főleg, hogy utána a 2.-ra is fel kellene cipelni a saras gépet (kivágnának a lépcsőházból :) )
...az autómosók meg ne belőlem éljenek :(

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4844) sanyixXx válasza raczger (#4822) üzenetére


sanyixXx
senior tag

pofás, de a bovdenes fék meg a monoblokkos hajtómű az gyász egy ilyen összeállításon...
grat hozzá :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4845) raczger válasza Manitou (#4839) üzenetére


raczger
őstag

a bikemarketről rendeltem 12700-ért

sanyixXx: a hajtoművel kapcsolatban egyetértek valamennyire de most csak erre volt pénzem, majd akarok később xt integráltat:)
a fékkel kapcsolatban, mért lenne gyász? annyira sztereotíp dolog hogy mindenki kipróbálja a shimano féknek a bowdenesét és aztmondják fos, szar a mechanikus... shimano nem tud féket gyártani, ennyi, de az avidnak a bb7-ese az iszonyat jó, nagyon jól fog! csak még koptatom, ma is megyek az utcákban még pár kört!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4846) Bero


Bero
aktív tag

Nah, eladtam a fixivázam, mert egy picit magas lett volna (62cm), és akkor most épül gőzerővel a következő.
Orbea országúti, karbonvillával, Miche pálya-agyak, időfutam kormány, brakeless...
Úgy nézem pálya-lánctányért németből kell rendelnem, de nem vész, a posta 5 euro, magyarból rendeltem már drágábban. Ha esetleg valakit érdeklene, innen rendelek, beszállhatna valaki, az csak jó... :)

(#4847) Manitou válasza sanyixXx (#4844) üzenetére


Manitou
addikt

bovdenes fék meg a monoblokkos hajtómű az gyász

Egyikkel se értek egyet :C :D

Azért mert valami nem integrált, még nem szar. Avid bowdenes fék pedig teljesen korrekt :K

[ Szerkesztve ]

(#4848) sanyixXx válasza Bero (#4846) üzenetére


sanyixXx
senior tag

lánctányért kérdezd meg matuznál meg a bajnok szervizben (herce-hurca).

fentebbre:
integrált hajtómű azért kell, mert merev, mint a kő, nem hajlik, mint a kolbász. meg ugye nem kezd el kattogni a monoblokk.
hidrós fékben meg nem nyúlik el a bovden és megállsz vele a függőleges falon is.
nem pont shimano, meg avid, amire gondolok...hope, magura, formula stb. nem kell leragadni a shimano-sram vonalon.... :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4849) Manitou válasza sanyixXx (#4848) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem nem integrált van és egyik se igaz rá. Nem is kattog meg nem is hajlik.

Fékhez: Az árát is nézd majd meg , hogy mennyivel több egy olyan fék amiről beszélsz, anyival nem jobb. Formula.... hát persze :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4850) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Ugye nem kezdi el senki a "melyik jobb a windows, vagy a linux" típusú vitát? :)
...pár év múlva kihozzák az olcsó hidraulikus első, hátsó váltót és hirtelen elkezdik majd pocskondiázni a bowdenes váltókat.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.