Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) DigitXT válasza Krystal_s (#18546) üzenetére


DigitXT
félisten

A betűtípus pedig valami miatt nem olyan szép éles fekete, mint a régi
Hát nem, főleg, hogy régen még Tahoma/Arial vagy mit én tudjam, mi volt,
és aki nem szereti a Cleartype-ot, még elég sokáig láthatta azt. (Logout-on
a mai napig.) Mobilon persze más van és mindig más is volt, viszont a régi
nézet konzisztens volt (asztali mód), az új teljesen össze-vissza: totál más
PC-n és mobilon. Lehet a nézeteket kapcsolgatni, elvileg összehangolható!
(Kivéve Operában.:DDD)

(#18552) Viktor0610 válasza Krystal_s (#18546) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már bocs, de ha kettőtökön kívül kb. senki más nem jelzi ezt a hibát, nem gondolod, hogy a hiba nálad/nálatok van? :U

Remélem, nem várod/várjátok el, hogy a ti egyedi beállításaitokra (is) optimalizálják az oldalt Parciék. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#18553) Parci válasza DigitXT (#18551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

reszponzívnak hívják, és hamarosan minden weboldal így fog kinézni. aszerint tördel és méretez, hogy mekkora a felbontás. nem, nem fogjuk visszatenni a 2004-ben bevezetett 13px arialt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18554) DigitXT válasza Parci (#18550) üzenetére


DigitXT
félisten

40"-on ugyanez a felbontás picit más, valóban. Személy szerint menekülök
az egérmozik elől, anno még céges laptopból is kisebb felbontásút kértem,
mert a skálázás sokáig nem működött jól, és talán manapság sem az igazi.

Az a csúcs, amikor ilyen tizen-colokra benyomnak 4K-t. Az aztán olvasható.
Céges monitorok egységesen 24" FHD. Munkára P52-t igényeltem. Elmegy,
de a hatékonyságom sosem az igazi, ha bele kell bújnom a kijelzőbe...:R

Mobilon meg a hülye képaránya miatt adódik, hogy megfelelő zoom mellett
kénytelen vagyok rövidebb sorokat írni, mert annyit látok egyszerre. Extrém
példája ennek 10+ évvel ezelőttről Motorola V3XX-en elkövetett HSZ-ek...:DD

aszerint tördel és méretez, hogy mekkora a felbontás
Bullshit. Egy iPadnak pl. majdnem akkora kijelzője van, mint a laposodnak,
felbontása nagyobb, aztán az oldal alapból teljesen hiányosan jelenik meg.
Mert csak... (Lezso levezette, hogy olyasmi az oka, hogy virtuális felbontás
van, ezeket ti jobban tudjátok, de a gyakorlat szerint sajnos marad, hogy ez
a reszponzív nézet valójában nem jelent semmiféle egységes megjelenést,
noha az lenne a cél, hogy mindig ugyanolyan jól használható legyen...:R)

[ Szerkesztve ]

(#18555) Parci válasza DigitXT (#18554) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel még egyet is értek, annyi, hogy mostanra annyi kijelző és felbontás van, hogy a skálázás nem megúszható. én is eddig halogattam a saját gépemen. na de mi mást tennénk, mint hogy megyünk a tömeggel? mindig arra kell optimalizálnunk, amin az oldalt használják. amióta steve jobs kivágta az ájfónt, ez = bármi :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18556) Krystal_s válasza Viktor0610 (#18552) üzenetére


Krystal_s
addikt

Alapból kicsit érzékeny a szemem, de rengeteg weboldalt nézek minden nap és nem tudnék most olyat mutatni, ahol zavarnának a betűk. Itt is csak az új felületen zavar.
Viszont az tény, hogy Chrome alapú böngészőkben alapból sem olyan élesek a betűk, mint Firefoxban. Sok embert zavar az is, de vannak akiknek kb minden jó. Nem mondom, hogy nem lehet egyéni kinek melyik Font rendering tetszik jobban. :U

(#18557) Krystal_s válasza Parci (#18553) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értem, de miért pont a Roboto fontot választottátok? Szerintem zavaró, hogy kissé nyújtott. :U

(#18558) DigitXT válasza Parci (#18555) üzenetére


DigitXT
félisten

Én értem, hogy menni kell a trenddel... Meglehet, hogy én vagyok a dinoszaurusz,
és tudom, hogy ez végképp nem a Ti hibátok.:D Annyit írtam be, hogy a gamepod
elesett. Arra célozván, hogy egyik pillanatról a másikra ott is megjelent az új módi.

Nekem nem tetszik, átmentem a logout-ra, kalap-kabát... Csak vmiért az ex-modi
kolléga személyes missziójának érzi, hogy rendre utasítsa azokat, akik másképp
látják.
Nem kell ennek ekkora feneket keríteni. Lehet, csak ketten vagyunk ezzel.

És nem, nem várom el, hogy optimalizáljatok extrém igényekre. Annak viszont én
nagyon tudnék örülni, ha lezso kibogozná, miért nem megy mobil Opera alatt, jól?
(Odáig jutottunk, hogy kapcsoljam ki az asztali nézetet, akkor jó: igen, de minden
más oldal - költői túlzás, de van pár - meg úgy nem jó, a régi dizájn működött úgy
is szóval nem mondható, hogy kizárólag az Opera sara, hogy az új nem hajlandó.)

[ Szerkesztve ]

(#18559) TigerCat válasza Krystal_s (#18556) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Váltást követően leginkább az zavart, hogy nem a rendszer 100%-os betűmérete lett a fórum alapértelmezése. És hogy ezt sehol nem arra bízzák rá. De kezdem megszokni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18560) Parci válasza TigerCat (#18559) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

próbálunk egyébként optimalizálni mindenre is, mert hát elemi érdekünk, hogy szeressétek használni. de egyszerűen az egész mobil-tablet-okostv-uhd-noti vonal egy olyan új állapot, amivel nem tudunk mit kezdeni. tényleg bárhány collon, bármilyen felbontáson nézheti az oldalt valaki épp.

a roboto egyébként egy google alap font, ők is rengeteg helyen használják, igyekeztünk valami full elterjedt dolgot választani, épp azért, hogy azzal ne legyen gond. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18561) Đusty válasza Parci (#18560) üzenetére


Đusty
addikt

És az IE? Olyan nagy dolog használhatóvá tenni mint ahogy volt is még egy hete?

(#18562) TigerCat válasza Parci (#18560) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ez érthető, mi is szívunk vele. A Roboto bejövős, bár egyelőre ez a lépés még várat magára. Viszont a betűméretek beállítását szerintem globálisan rendszerre kellene bízni. Hiszen az tudatos a felbontásról, kijelző méretről, PPI-ről, stb. Minden platformon, nem csak konkrétan a PH!-n és oldalain. De ezt eldönteni nem az én tisztem, csak véleményt formálok a témában.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18563) 0xmilan


0xmilan
addikt

A logout arculatvaltasa mikorra varhato?

(#18564) lezso6 válasza TigerCat (#18562) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mobiltelefonoknál a böngészőben virtuális felbontás van, s ezt a rendszer határozza meg. Úgyhogy a virtuális DPI nagyjából megegyezik, hiába van mindfelé felbontás a HD-ról kezdve a 4K-ig.

Tehát mondjuk 5"-os kijelzőn mindegy, hogy 1280x720 vagy 3840x2160 a felbontás, a fizikai méret miatt ugyanúgy 640x360 körül lesz a virtuális felbontás. A nagyobb valós felbontású kijelző annyiban különbözik csak, hogy jóval élesebb a kép. 6"-nál meg ugyanígy felbontásfüggetlenül meg 720x405 a virtuális felbontás. Persze ezeket a számokat csak szemléltetésként hoztam a valóságban kicsit eltérőek szoktak lennni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18565) DS39 válasza TigerCat (#18562) üzenetére


DS39
nagyúr

én egy betűméret állítási lehetőségre szavazok, amit minden user a beállításaiban elmenthet. lehetne 5 fokozat, azzal szerintem mindenki elégedett lenne, akár kisebbre, akár nagyobbra szeretné venni az alapértelmezettet.

(#18566) DigitXT válasza 0xmilan (#18563) üzenetére


DigitXT
félisten

Remélem 2025-ig nem.:DDD

(#18567) TigerCat válasza lezso6 (#18564) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ezzel tisztában vagyok, pont emiatt lenne érdemes mondjuk azt alap 100%-ot erre az értékre állítani. És innentől mindenki úgy nagyít vagy kicsinyít, ahogy akar. De persze ahány alkalmazás, annyi érték. Mac-en legalábbis.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18568) VIPowER válasza Krystal_s (#18557) üzenetére


VIPowER
senior tag

Úgy már nézted hogy ezt a pipát kiveszed?

(#18569) Krystal_s válasza VIPowER (#18568) üzenetére


Krystal_s
addikt

Pipát kivéve teljesen jók lesznek a betűk az új felületen. :Y ..de a régin és más oldalakon viszont ronda lesz sajnos. Kár, hogy nem lehet oldalakat kivételhez hozzáadni. Pedig már kezdtem örülni, hogy csak ennyi beállítás kell. :)

(#18570) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

És olyan nem elékpzelhető, hogy CSAK a fórumnak meghagyni és választhatóvá tenni az előző kinézetet/designt/kódot? :)
Ahogy figyelem ezt a topikot, leginkább csak arra jön a panasz, illetve sokan vannak akik csak fórumot olvasnak és elvétve néhány cikket, tesztet.

gyulaszu

(#18571) Viktor0610 válasza gyulaszu (#18570) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.

Samsung Galaxy A54

(#18572) VIPowER válasza gyulaszu (#18570) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem, mert az sokunknak jó lenne.

(#18573) Parci válasza VIPowER (#18572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de csak ezért nem, amúgy egy mozdulat lenne! (nem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18574) Viktor0610 válasza VIPowER (#18572) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vicces vagy. :U

Mintha Parciéknak az lenne az érdeke, hogy a felhasználóknak rossz legyen a felhasználói élmény. :))

Samsung Galaxy A54

(#18575) DigitXT válasza Parci (#18573) üzenetére


DigitXT
félisten

Visszacsinálni nyilván fejlesztés, munka, vér, veríték, nem egy mozdulat.:R
Ellenben hagyni a fenébe (legalább a logout-on) az pont nem kerül semmibe.

Ui: persze tudom, hogy a karbantartás is erőforrás-igényes, kiderülhetnek pl.
hibák, amit javítani kell, s ha két dizájn van, kétszer annyi a munka. De érted.

(#18576) Parci válasza DigitXT (#18575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a logouthoz biztos nem nyúlunk most hosszú hónapokig, mert új dolgok is kellenek. tehát az marad, és amúgy is úgy akarnánk, hogy ha átáll, akkor is a lehető legjobban a régire hasonlítson. de még végig sem gondoltuk, hozzá sem kezdtünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18577) Lauda válasza VIPowER (#18572) üzenetére


Lauda
félisten

Kérdés ki az a sokunk. Az összes topikban volt talán 1-2 tucat ember akinek nem jön be. Az a több ezer aktív fórumozó meg csak használja tovább az új felületet. Fordított esetben még érthető lenne a dolog, de így...

[ Szerkesztve ]

(#18578) DigitXT válasza Parci (#18576) üzenetére


DigitXT
félisten

Szuper, köszi!:R

(#18579) canniball


canniball
nagyúr

Korábban volt róla valahol szó, de nem emlékszem a történet végére: hivatkozást beilleszteni lehet valamilyen értelmes módon ebben az új hsz-szerkesztőben? Mert most a "kijelölöm majd linkesítem a szöveget" módszer nem működik, ha pedig nincs kijelölt szöveg akkor a Link beszúrása gomb nem dob fel plusz egy beviteli mezőt hogy milyen szöveget tegyen a hivatkozásra. Tényleg a forráskód szerkesztése az egyetlen módszer amivel szöveg mögé linket lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18580) lezso6 válasza canniball (#18579) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mobilon vagy asztalon próbálod?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18581) csako válasza canniball (#18579) üzenetére


csako
veterán

Furcsa, milyen böngésző?
Firefox 71 béta, és a kijelölés működik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18582) canniball válasza lezso6 (#18580) üzenetére


canniball
nagyúr

és csako!

PC, FF 43.0.1

Ezek szerint működnie kéne, csak itt nem megy valamiért?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18583) lezso6 válasza csako (#18581) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az amúgy jó ötlet, hogy ha nincs kijelölve semmi, akkor ne csak a linket, hanem annak szövegét is meg lehessen adni, ne pedig fixen [link] legyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18584) lezso6 válasza canniball (#18582) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Firefox negyvenhárom? Tudom, van ez hogy szar az új meg nehéz megszokni, tökre megértem. De az egy 4 éves verzió, ami 3 éve EOL. Csak a két legújabb verziót tudjuk támogatni illetve az ESR verziót. Sajnálom, de ezzel tényleg nem tudunk mit csinálni, frissítened kell újabbra. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18585) Parci válasza lezso6 (#18583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ezt így szokták :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18586) csako válasza lezso6 (#18583) üzenetére


csako
veterán

Igen, főleg mobilon akkor nem kéne a kijelöléssel vacakolni annyit, ha előre tudom milyen szót akarok linkesíteni :K

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18587) canniball válasza lezso6 (#18584) üzenetére


canniball
nagyúr

"...szar az új meg nehéz megszokni..."
Tudom hogy ezt rendesen megkaptátok az új felület miatt, de most nem arról van szó hogy régen minden is jobb volt :N , egész egyszerűen az utóbbi időben mobilról netezek és nem ülök annyit a gép előtt, hogy foglalkoztam volna a frissítéssel. S mivel úgy emlékeztem hogy ez már felmerült nem gondoltam hogy egyéni problémáról van szó. Most hogy láttam csako postjában a verziószámot frissítettem (70.0.1-re) és valóban működik a dolog, mea culpa! :R
De (és remélem ezúttal nem nálam van a gond) ha nem egy kész szövegben jelölök ki szavakat amiket linkesíteni akarok, hanem beírom a szót, ráteszem a linket, majd szóköz után folytatnám a mondanivalóm akkor a folytatás is a hivatkozásra kerül rá. Vagy csak kiemelt lesz (?), mindjárt tesztelem*. Ugyanez igaz a szövegformázásra (a félkövértől az OFF-ig) is, s ott még érthető hiszen pl. a Word-ben is így működik, de link esetén szvsz ez nem szerencsés, mivel nyilván csak a kijelölt szövegre szeretné rátenni az ember a hivatkozást.

Illetve (mivel a FF-on kívül csak az IE11 volt fent és úgy rémlik az nem támogatott) feltettem az Operát is, de azt mondja "401 Unauthorized A kérés nem teljesíthető, mivel ez az IP cím ki van tiltva.", VPN mögül nem elérhető az oldal?

"Az amúgy jó ötlet, hogy ha nincs kijelölve semmi, akkor ne csak a linket, hanem annak szövegét is meg lehessen adni, ne pedig fixen [link] legyen."
Ha jól emlékszem ez korábban így is működött.

* Teszt.
Ez lenne a link. Ez meg már nem linkesített szöveg lenne.
Mod.
Az egész szöveget linkesítette, pedig csak az első mondatot kellett volna.
Ez annyiból is problémás, hogy a szövegformázásánál ez ki/bekapcsolható a szöveg elején-végén, a linknél viszont nincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18588) lezso6 válasza canniball (#18587) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mármint én az új Firefox megszokására gondoltam. :D Abból indultam ki, hogy anno volt más, aki ragaszkodott a régi Firefoxhoz, az is hasonló korú volt. De akkor ezek nálad csak szimplán nem frissült. :D :R

Bizonyos VPN-ek ki vannak tiltva.

Nem, lásd logout, ahol pont így működik: csak linket adhatsz meg, s ha nincs kijelölve semmi, akkor csak azt illeszti be, hogy [link].

Gondolom beillesztetted a linket, aztán nyomtál egy space-t a második mondatot is linkbe írta. Ilyenkor egy jobbra nyilat kell nyomni, akkor lép ki a link formázásból.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18589) canniball válasza lezso6 (#18588) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mármint én az új Firefox megszokására gondoltam."
Vágom, csak azt hittem hogy az új felületet ért kritikák olyan mély nyomot hagytak benned, hogy emiatt gondolsz arra hogy én pont így vagyok a böngészővel. :) Azt nem tudtam, hogy más ragaszkodott a régi FF-hoz. Illetve hogy őszinte legyek én is ragaszkodtam volna hozzá, mert volt egy ennél jóval régebbi verzióm remekül felvértezve mindenféle kiegészítőkkel hogy nekem minden kézre álljon, na ahhoz ragaszkodtam amíg tudtam. De aztán egyszer csak önkényesen frissítette magát erre a 43-ra, és így persze az összes kieg. elszállt. :(( Aztán hogy onnan nem frissítettem az már tényleg csak amiatt volt mert eddig nem volt rá igény.

"Bizonyos VPN-ek ki vannak tiltva."
Szóval nem mind, az jó hír! Viszont ennyire nem vágom a témát :B , a böngészőben meg nem találtam választási lehetőséget; keresgéljek tovább/érdeklődjek másutt vagy az operás VPN-nel sehogy sem fog működni a fórum?

"Gondolom beillesztetted a linket, aztán nyomtál egy space-t a második mondatot is linkbe írta."
Pontosan.

"Ilyenkor egy jobbra nyilat kell nyomni, akkor lép ki a link formázásból."
No ez nekem új, ezzel még sehol sem találkoztam. Köszönöm! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18590) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
HA-ra be lehet állítani figyelőt?
Egy régi proci felbukkanását várom az aprón, de naponta rákeresni elég fárasztó, jó lenne email értesítő, ha valaki hirdet ilyet.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18591) SUPREME7 válasza Márton (#18590) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#18592) Márton válasza SUPREME7 (#18591) üzenetére


Márton
nagyúr

Wow, tudtam, hogy létezik, köszi! :C
Tehát ha beírtam egy keresést, elmentettem a linkjét, akkor majd kapok privit, ha egy teljesen új hirdetés felkerül ezzel a kulcsszóval a címében? :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18593) SUPREME7 válasza Márton (#18592) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen :)

(#18594) andrasferenc válasza andrasferenc (#18503) üzenetére


andrasferenc
tag

Erre még mindig nem kaptam választ:
Erre nincs válasz?
Tisztelt PROHARDVER!
2019. november 3-a óta tapasztalom, hogy fórumüzenetek után rengeteg üres sor van.
Windows 10 Home operációs rendszer 64 bites,
Internet Explorer 11, verzió: 11.418.18362.0
Eddig az Internet Explorernek ezzel a verziójával tökéletesen működött.
Kérem, szíveskedjenek tájékoztani.

(#18595) DS39 válasza andrasferenc (#18594) üzenetére


DS39
nagyúr

ha a Logout.hu-t használod fórumozásra, ott a régi megszokott felület lesz még több hónapig.

(#18596) lezso6 válasza andrasferenc (#18594) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Másik topikban már válaszoltam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18597) Đusty válasza lezso6 (#18596) üzenetére


Đusty
addikt

Melyikben?

(#18598) canniball válasza Đusty (#18597) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18599) Viktor0610 válasza canniball (#18598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más válasz is volt: [link]
Bár nem neki válaszolt, de az ő problémájára is.

Samsung Galaxy A54

(#18600) Đusty válasza Viktor0610 (#18599) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi mindkettőtöknek, akkor reméljük jó lesz. Nekem tökéletesen megfelel az IE csak kicsit lassú, de kényelmes, jól kitalált, megszokott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.