Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Zedz válasza DNReNTi (#6450) üzenetére


Zedz
addikt

Kipróbáltam false-al is, de nem meglepő módon sajnos nem megy. :(
Tovább kutatok de kezdek kifogyni az ötletekből... :D

(#6452) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Mi a legjobb eszköz szép statisztikai adattok, diagramok megjelenítésére kliens oldalon?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6453) tick válasza PumpkinSeed (#6452) üzenetére


tick
aktív tag

chartjs elég jónak tűnik

Everything that has a beginning... has an end

(#6454) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#6452) üzenetére


DNReNTi
őstag

Meg ha fakír vagy akkor D3. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6455) Zedz


Zedz
addikt

DNReNTi!

A megoldás:

'username': [null,
[ Validators.required, Validators.minLength(4), Validators.maxLength(12) ],
[ this.ussr.getUserNameFromServer ]
],

Szóval az async validátorok a 3. paraméter, a sync pedig a 2. :)

(#6456) DNReNTi válasza Zedz (#6455) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na legalabb megvan! ;) Tipikus esete a RTFM-nak :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6457) Zedz válasza DNReNTi (#6456) üzenetére


Zedz
addikt

3 napja szivat. :((( :(((

(#6458) PumpkinSeed válasza tick (#6453) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Valószínűleg ez lesz.

(#6454) DNReNTi

3 diagramra nem paktálok le a sátánnal.

Illetve ti hogyan oldjátok meg a view részét a dolognak? Az elképzelésem: van eddig 3 all domain www.domain.com, api.domain.com, auth.domain.com. Erre akarunk húzni egy központosított front-endet, hogyan lehet ezt szépen megoldani? Nagy részben az api és auth képes api endpointokon kommunikálni, és a www rész pedig egy symfony ami szépen lassan lecserélődik az api.domain.com-ra amiből majd a front-end táplálkozik.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6459) Zedz válasza PumpkinSeed (#6458) üzenetére


Zedz
addikt

Az auth miért van külön?

(#6460) PumpkinSeed válasza Zedz (#6459) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az egy Oauth szerver, visszaadja a token-eket amiket aztán használhatnak az api-nál, illetve bejelentkezést biztosít a mi felhasználóinkkal más rendszerekbe.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6461) DNReNTi válasza Zedz (#6459) üzenetére


DNReNTi
őstag

A kerdes jogos, de lehet valami 3rd party cucc van authentikaciora hasznlava (pl Keycloak), akkor indokolt lehet. Bar akkor is lekommunikalhatna ezt az API kulon, es akkor a frontendnek mar nem kellene kulon meg az auth szervert is hivogatni.

No de a lenyeg:
Gondolom most a frontendet a Symfony futtatja. Ha szep megoldast akartok, szerintem itt a folyamatos atallas nem konnyu, sot... Inkabb az alabbit javasolnam: teljesen uj stand alone frontendet irni, ami mar csak az API-t hivja, a Symfony-s rendszerbe pedig menet kozben folyamatosan kotni be az uj endpointokat. Igy hasznalhato maradna az alkalmazas, es mire elkeszul az uj backend, a hatterben parhuzamosan elkeszul hozza az uj frontend is, raadasul mivel a regi rendszer az uj EP-kat hivja, eleg jol le is lenne tesztelve. Amikor mind az uj API mind az uj frontend keszen van, ki lehet lonni a Symfony-t, es mehet az uj frontend. ;) Munkaidoben ez egy eleg koltseges megoldas, de elegge "szolgaltatasbiztos".

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6462) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#6461) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igazából ez egy microservice rendszer, szóval elég sok minden kis service-kből áll amik RPC-vel meg API-val beszélgetnek. A probléma igazából az, hogy a symfony olyan hatalmas, hogy rengeteg idő teljesen újraírni, és ezért sem akarjuk, de viszont akarunk egy React front-endet. Nem nagyon tudom hogy ezt hogyan lehetne megcsinálni. Az a baj, hogy elindulni se tudok, mert a front-endet úgy akarom megcsinálni, hogy később mobil applikáció is erről menjen.

Lényegében van vagy 30-40 service AWS-n illetve ott van az API Gateway ami összefogja őket egy api-ba, ez az api.domain.com, van az auth.domain.com ami megint 2 service az egyik egy oauth server ami saját készítésű, illetve van egy management része ehol az oauth kliens tudja menedzselni a cuccait. Van még a régi app ami symfony, de azt rengeteg idő lecserélni. Igazából az egy összehányt valami, 300 helyen vannak js fájlok, szóval ezt lehetetlen lecserélni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6463) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#6462) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hat az szivattyu.
Meg akkor az johet szoba, hogy elkezditek a React-s frontend-et, ami fut egy masik szerveren, aztan proxyval ossze lehet huzni oket, mintha egy domain-en mennenek. Nem art ha a ket alkalmazas kinezetre hasonlo, azaz egyforma, igy a felhasznaloknak olyan mintha egy lenne. Ez egy eleg kokany megoldas szerintem, de nalunk is pont fut igy ket app. Sot most jon hozza egy harmadik resz, ami mar Angular2. :DDD Aztan majd huzzuk utana a tobbieket.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6464) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#6463) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem vettem még meg a jegyet a ProxyParty-ra. Igen ez amúgy így is lenne, de én valami szebb megoldást szeretnék. Illetve kicsit nehezen menne, ugyanis minden service discovery-vel megy szóval legtöbbször ha betolunk egy új dolgot azt automatikusan veszi be az új rendszer, szóval fárasztó lenne minden új dolognál hozzáadni a ProxyPass-t. Muszáj valami megoldásnak lennie, nem hiszem, hogy senki nem szívott még ilyennel. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6465) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok!
Egy javascriptben lévő változó értékének akarom adni egy php file kimenetét. A kimenete egy táblázat.
document.getElementById("kimenet").innerHTML = '<?php include_once "valami.php";?>';
A html oldalon el van helyezve ez:
<Font id="kimenet" size= "4" color="#aaaaaa"></Font>
Így próbálom, de semmit nem ír ki a html oldal. Hogy lehet ezt megoldani?

(#6466) DNReNTi válasza Panhard (#6465) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,
Ez igy soha nem is fog mukodni, egy egeszen egyszeru ok miatt: a PHP a szerveren fordul, a JS a bongeszoben fut. Ebben a kodban te azt varod, hogy leforduljon a PHP kod a bongeszoben. Nem fog. :) Szerencse hogy tobb megoldas is rendelkezesre all:

1. Ahogy szerintem kellene: AJAX. Amikor a JS-nek szuksege van valamire a szerverrol, akkor azt egy aszinkron hivassal lekeri, es az eredmenyet alkalmazza.

2. Ebben a peldaban ranezesre semmi dinamikus tartalom nincs, egy statikus HTML reszlet van a fajlban, tehat siman lehetne rejtett egy CSS osztaly altal, majd amikor szukseg van ra, ezt az osztalyt ledobod az elemrol. Ez a lehetoseg nem jo, ha a file tartalma dinamikus.

3. A talan legrondabb lehetoseg: Ha a file amit a bongeszo hiv, tehat amiben a JS is fut, az PHP, akkor meg lehet csinalni, hogy beleirod egy PHP valtozo tartalmat egy JS valtozoba. Peldaul:
<?php echo '<script>var htmlContent = ' . $html_content . ' </script>' ?>
Ez ezetben a $html_content PHP valtozo erteke beirodna a htmlContent JS valtozoba, tehat innentol mar felhasznalhato lenne kliens oldalon. Ezt a megoldast nem javaslom, eleg idejet mult modszer.

Egy egyeb eszrevetel: a <font> HTML tag deprecated.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6467) Aureal


Aureal
senior tag

Szerintetek JS-el lehetne különálló fájlokból adott bájtnyi hosszban karakterláncokat kiolvasni?
A linkelt képen látszik a kijelölt szakasz, ami konzekvensen a fájlonként változó szövegtartalmat fedné le...

(#6468) martonx válasza Aureal (#6467) üzenetére


martonx
veterán

Igen

Én kérek elnézést!

(#6469) tick válasza Aureal (#6467) üzenetére


tick
aktív tag

Google első találtat, nem próbáltam ki. Az biztos hogy lehet :)
fs.open('file.txt', 'r', function(err, fd) {
if (err)
throw err;
var buffer = new Buffer(1);
while (true)
{
var num = fs.readSync(fd, buffer, 0, 1, null);
if (num === 0)
break;
console.log('byte read', buffer[0]);
}
});

Everything that has a beginning... has an end

(#6470) Aureal válasza tick (#6469) üzenetére


Aureal
senior tag

Akárhogy próbálom, nálam ez semmit sem csinál. :(

[ Szerkesztve ]

(#6471) Aureal


Aureal
senior tag

Viszont ez igen. ;) https://www.html5rocks.com/en/tutorials/file/dndfiles/
Már csak át kéne vhogy írni, hogy több fájlból olvassa be az adott részeket. Na ez nem megy. :F

[ Szerkesztve ]

(#6472) Karma válasza Aureal (#6471) üzenetére


Karma
félisten

Pedig minden benne van ebben a cikkben, ami kell hozzá. A drag and dropos példakód handleFileSelectjében egy fájllistát kapsz, amin végig tudsz menni ciklussal (mint a példakód), és nyiszálhatod őket szabadon.

Az előző kódrészlet meg azért nem működött, mert te böngészőben futó megoldást keresel (amit nem mondtál), tick pedig Node-hoz adott egy lehetséges megoldást.

“All nothings are not equal.”

(#6473) lorcsi


lorcsi
veterán

sziasztok

js háziban kérnék segítséget...jó 2 hónapja volt óránk..és akkor sem olyat vettünk ami fel van adva :(

egész számokat kell beolvasni 0 végjelig
utána pedig az oldalon elhelyezett 2 gombból választva számolja meg hány pozitív és hány negatív érkezett

merre keresgéljek?

eddig eljutottam:
<!DOCTYPE html>
<html lang="hu">
<head>
<title>Tipus</title>
</head>
<body>
<script>
var valami=parseInt (prompt("Kerek egy szamot!"));
document.write (typeof (valami)+" "+ valami);
</script>
</body>
</html>

vagy inkább:
<!DOCTYPE html>
<html lang="hu">
<head>
<title>nullaig</title>
<style type="text/css">
p{
text-align: center;
}
</style>
</head>
<body>
<script>
var szam, db=0;
do{
szam=prompt("Kerek egy szamot!");
db++;
}
while (szam!=0);
document.write(" " +db+" )

/*if (isNaN(sz1))
document.write ("<p>Nem szamot adtal meg.</p>");
else document.write("<p>Szamot adtal meg!</p>");*/

</script>
</body>
</html>

[ Szerkesztve ]

(#6474) lorcsi válasza lorcsi (#6473) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt működtem eddig:

<body>
<script>
var szam,db=0 nega;
do{
szam=prompt("Kérek egy számot!");
if szam<0 db++;
else nega++
}while (szam!=0);
document.write("<p>"+db+". próbálkozásra sikerült nullától nagyobbat beírnod.</p>")
document.write("<p>"+nega+". próbálkozásra sikerült nullától kisebb számotbeírnod.</p>")
</script>
</body>

(#6475) martonx válasza lorcsi (#6474) üzenetére


martonx
veterán

És mi a probléma? Már csak két gombot kell kiraknod, az egyiknél a nega-t a másiknál a db-t íratod ki, és kész. Vagy ez a kód nem működik? Jsfiddle-be dobd be légyszi.
Egy javaslat, értelmes változó neveket használj.

Én kérek elnézést!

(#6476) lorcsi válasza martonx (#6475) üzenetére


lorcsi
veterán

közben javítottam:

body>
<script>
var szam,db,nega=0 ;
do{
szam=prompt("Kérek egy számot!");
if szam>0 db++;
else szamí<0 nega++;
}while (szam!=0);
document.write("<p>"+db+". próbálkozásra sikerült nullát beírnod.</p>")
document.write("<p>"+nega+". próbálkozásra sikerült nullától kisebb számotbeírnod.</p>")

</script>
<input type="button" class="w3-btn" value="pozitív számok">
<input type="button" class="w3-btn" value="negatív számok">
</body>

a gombok megjelennek, de számokat nem kér be

tx a Jsfiddle tippet -nem is ismertem
notepad++ bénázok :(

mod:

kaptam hiba üzit, de nem egészen értem..megoldást nem tudom

No need for the HTML tag, it's already in the output.
No need for the HEAD tag, it's already in the output.
For CSS use the panel on the right.

[ Szerkesztve ]

(#6477) martonx válasza lorcsi (#6476) üzenetére


martonx
veterán

még mindig: jsfiddle

Én kérek elnézést!

(#6478) lorcsi válasza martonx (#6477) üzenetére


lorcsi
veterán

azt nem találom sehol, hogyan kötöm össze a gombot a művelettel

(#6479) Aureal válasza lorcsi (#6478) üzenetére


Aureal
senior tag

Írsz egy eseménykezelést onclickre a gombra és a scriptben egy függvénybe ágyazod a kódot amit majd meghív... [link]

(#6480) Panhard válasza Panhard (#6465) üzenetére


Panhard
tag

Köszi a választ. Nem akarom, hogy a php kód leforduljon böngészőben, tudom hogy ott nem fog. A html fájlba ha beincludolom a php-t, akkor oda kiírja az eredményét. Akkor is a szerveren futtatja le. Na most ez nem működik úgy, hogy nem a html fájlba, hanem a js fájlba includolom be, és akkor is a szerveren futtatja le, de az eredményét nem kiírja, hanem egy változóba írja bele?
Amit majd aztán ki tudok írni a html oldalra.
Azért lenne jó ez a megoldás, mert a php oldal címe az dinamikus lenne, tehát így hívnám meg:
<?php include_once "valami.php?id1=valtozo1&id2=valtozo2";?>
Ezért kellene js-ből hívni, hogy hozzá tudjan tenni a php után a paramétereket.
A lényege az egésznek, hogy a html oldalon beállítok egy kezdő és egy záró dátumot, ezeket submit-el beküldöm a js-be, ott hozzáteszem a php fájlnevéhez paraméterként. A visszakapott táblázatot kellene megjeleníteni a html oldalon.

mod: Erre a hozzászólásra akartam válaszolni, bocsi. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6481) disy68 válasza Panhard (#6480) üzenetére


disy68
aktív tag

Az elképzelésed több sebből is vérzik. A php feldolgozónak akkor adja feldolgozásra a webszerver a fájlt, ha olyan kiterjesztésű, ami be van állítva neki. Ez alapból a .php kiterjesztés.

Javascript fájlokat nem fog ezért feldolgozni. Persze be lehet állítani a szerveren, hogy ez ne így legyen vagy szimplán php kiterjesztést adsz a javascript fáljaidnak is, de ez elég kókány megoldás lenne.

A query paraméteres include sem fog menni, az átadott paramétereket nem fogja látni az include-olt fájlban lévő kód. Viszont ha előtte deklarálsz egy sima változót, azt az include-olt fájlban ugyanúgy eléred.

Pl:
alap fájl:
<?php
$something = "something";
include 'othersomething.php';

othersomething.php fájl:
<?php
echo $something;

Ki fogja írni, hogy something.

szerk: érdemes lenne kicsit olvasgatni a témában, hogy hogyan működik egy http kérés, azt hogyan kezeli a webszerver, javascript felől pedig mi az az AJAX, akkor jobban tudod majd tervezni a folyamatot

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#6482) Panhard válasza disy68 (#6481) üzenetére


Panhard
tag

Értem. Utána fogok olvasni.
Így már csináltam lekérést, csak itt adatokat kértem le, integer számokat jsonban. De ennél a megoldásnál a php-ben is van egy json encode, ami az adatokat json formátumúra alakítja.
$.getJSON("data.php?idx1=".$parameter1."$idx2=".$parameter2, function(data) {
document.getElementsByClassName("aaaa")[0].textContent = data.egy;
document.getElementsByClassName("aaaa")[1].textContent = data.ketto;
document.getElementsByClassName("aaaa")[2].textContent = data.harom;
});

De most egy komplett táblázatot kellene, ami a php kimenete. Gondolom ezt nem szerencsés json formátumúra alakítani, mert a html oldal nem fogja megjeleníteni helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#6483) martonx válasza Panhard (#6482) üzenetére


martonx
veterán

Az attól függ, mit használsz megjelenítésre. Képzeld kismillió táblázat megjelenítő JavaScript lib létezik :)

Én kérek elnézést!

(#6484) disy68 válasza Panhard (#6482) üzenetére


disy68
aktív tag

PHP oldalon ne html-t gyárts, hanem egy tömböt az adatokkal. Ha szeretnél class-t vagy akármit állítani a soroknak, celláknak, akkor bővíted az adatokat és belerakod a generált json-be.

Pl. ezt kapod vissza: [{
one: "one1",
two: "two1"
}, {
one: "one2",
two: "two2"
}]

És ezt javascripttel feldolgozod és beszúrod a megfelelő helyre.

Csináltam egy mintát hozzá. A fejlécet is elküldheted egy külön tömb-ként (ezt nem raktam bele).

Pl. fejléccel: {
header: [
"One",
"Two"
],
data: [{
one: "one1",
two: "two1"
}, {
one: "one2",
two: "two2"
}]
}

szerk: persze, ahogy martonx írja vannak kész megoldások is, amit használhatsz

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#6485) Panhard válasza disy68 (#6484) üzenetére


Panhard
tag

Sikerült megoldanom ez a leírás alapján: [link]
Szépen betölti adatbázisból az adatokat, a html táblázatba. Időtartomány kiválasztás is működik a a html oldalon két dátumbeviteli mezővel.
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Még lehet, hogy kérdezni fogok. :)

(#6486) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok.

PAC azaz proxy auto-config fájlos kérdésem lenne. Mivel JS nyelvet használ, azért írom ide a kérdésem.

A kérdésem:
Lehetséges-e PAC file által User agent alapú útvonalválasztás? :F

Amit szeretnék elérni, hogy App "A" (pl.chrome) a proxy#1-en keresztül bonyolítsa a forgalmát, míg App "B" (pl. IE11) a proxy#2-n menjen.

Hogyan lehetne ezt megoldani, milyen kóddal?
Másmilyen azonosítás alapján, pl. forrás IP, stb. most nem jó :N

(#6487) sztanozs válasza k-adi (#6486) üzenetére


sztanozs
veterán

Google 1st
Szóval pac-ból nem tudod megoldani, de a wpad szerver adhat más más pac fájlt (ha nem közvetlenül a pac fájlt adja, hanem - mondjuk phpval - lekezeli a kérést és más más fájlt ad user agent alapján).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6488) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van egy fájl feltöltő API-k amin nagy méretű fájlokat lehet feltölteni. Ha esetleg megszakad közben a kapcsolat akkor egy endpoint-on keresztül meg tudják kérdezni, hogy byte-ban mennyi fájl töltődött fel, és folytatni lehet onnan ahol abbahagyták. A kérdésem az lenne, hogy ezt byte-ban adjuk meg a kliensnek, de a Javascript ahogy olvastam nem támogatja kliens oldalon a fájl byte tömbbé való konvertálását. Hogyan csinálnátok ezt meg, hogy Ajax kérésekkel is működjön és ne kelljen a fájlt mindig újra elkezdeni feltölteni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6489) sztanozs válasza PumpkinSeed (#6488) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt van egy implementáció - célszerű átnézni a részleteket, szerintem ez is ajax alapon működik: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6490) PumpkinSeed válasza sztanozs (#6489) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, de ezt inkább backend oldalon akarom kezelni. Végülis megtaláltam a megoldást a Content range header használatában.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6491) k-adi válasza sztanozs (#6487) üzenetére


k-adi
nagyúr

köszi a választ, végül másképp oldottuk meg.

(#6492) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Egy "hozzaerto" dontest kovetoen el kell kezdjunk hasznalni React-ot, egy olyan projekten amit ng2-re terveztunk meg. Tud e valaki tapasztalatai alapjan best practice, ajanlott dependencies, ui framework, satobbi linkekkel ellatni? :)
Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6493) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#6492) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem tudom mit takar az az ng2-re tervezve, ezért max csak általánosságban tudok írni róla. Alapból a React view framework, én UI-nek bootstrap-at használtam és ennyi. Ezenkívül gondolom van egy API amin kommunikálnak a szerverrel. Mivel a React önmagában (best practice) nem képes erre ezért szükségetek lesz egy Redux-ra is. Ezt még lehet bolondítani Relay, GraphQL stb dolgokkal, de szvsz totálisan felesleges. Van a Redux amiben nem XMLHttpRequest-et használsz hanem Axios-t ugyanis ebben az esetben promise-t kapsz a Redux action-ben és a Redux-promise segítségével ezt tényleges response alakítod, vagyis a redux alakítja. Alapjában minden npm package-nek megtalálható a React optimalizált változata ami a legtöbb esetben csak egy új Component, szóval használhatod az eredetit is, de érdemesebb a component változatát, pl.: chartjs esetén a react-chartjs-2. Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6494) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#6493) üzenetére


DNReNTi
őstag

Koszi az infokat. :R

"a React view framework"
Na ez az amit nem sikerult megertetni a nagyokossal. :DDD
Arkot akarunk asni, de egy CAT munkagep helyett, egy Mazda MX5-el...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6495) Jim-Y válasza DNReNTi (#6494) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem a React-hoz is készült már annyi kiegészítő "modul", hogy ma már ha valaki azt mondja, hogy "React" akkor nem az eredeti React V-re kell gondolni, hanem inkább a React MVW-re. Ilyen szempontból az hogy NG2 vagy React az kb személyes preferencia. Nem hiszem, hogy a kolléga bakot lőtt volna, hogy ng2 helyett reactot javasolt csak simán megalapozott vélemény nélkül nem állja meg a helyét, hogy miért kéne reactot használni angular helyett. Pl egy ilyen megalapozott vélemény lehet hogy utána mobilra portolni a React Native miatt egyszerűbb lehet/lenne.

(#6496) DNReNTi válasza Jim-Y (#6495) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hat szamomra egyelore nem sok minden szol mellette, foleg azert mert eddig kb netto 10 orat foglalkoztam React-tal azt is az elmult ket napban. Egyelore en nem latom, hogy ez racionalis dontes lenne, sokkal inkabb ahogy te is irod: szemelyes preferancia. Itt mondjuk ez is erdekes, mert aki ebben most dontott, soha egy betut nem fog beleirni a kodba. :U

Most nyomok Udemy-n egy React + Redux treninget, bizom benne hogy okosabb leszek, egyelore a sajat szemelyes preferenciam miatt en egyertelmuen ng2-t valasztottam volna.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6497) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#6496) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt tudom ajánlani, ha befejezted jöhet ez.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6498) Jim-Y válasza DNReNTi (#6496) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha ez egy 0-rol induló project ahol még semmi sincs eldöntve akkor mi szól a react ellen azon kívül, hogy nem ismered? A react is van olyan jó, sőt..., mint az angular így nem értem, hogy mi a problémád vele :) Mmmint, értem, hogy egy olyan ember döntött aki egy sort sem fog írni stb, de ettől függetlenül a react napjaink vezető frontend framework-e és egy projectnek csak örülnie kéne, hogy ezt használhatja. Lehetne ennél sokkal rosszabb is ha pl vanillajs-el kéne csinálni meg jQueryvel. Szerintem. Félreértés ne essék az angular2 is nagyon jónak tűnik és arra is ugyanezek igazak.

(#6499) Zedz válasza Jim-Y (#6498) üzenetére


Zedz
addikt

Nekem mondjuk az nem annyira tetszik, hogy alapvetően ahogy írták egy UI builderről van szó, aminek tényleg megfelel, majd azért kapott egy okádék mód kinéző routert, meg egy rakat apró dolgot még ezek mellé. Működik, meg tud szép lenni, de az NG2 már a tervezőasztaltól úgy készült, hogy akkor ez SPA-kat hivatott működtetni, a lehető legátláthatóbb módon. React szvsz azért vezető, mert ez volt az első és a hype is hatalmas volt körülötte. Szvsz a Vue is oda-vissza pofozza.

És igazából itt jön képbe a preferencia kérdése: az ng2 fogja az ember kezét, a react ezzel a sok mindennel annyira nem, kicsit több hackelésbe kerül.

Fun fact: mostanában kezd divat lenni ez is.

[ Szerkesztve ]

(#6500) DNReNTi válasza Jim-Y (#6498) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez a projekt tobb sebbol is verzik, de ezek nagy resze nem kod related, tehat az egesz hatranyos helyzetbol indul nalam, foleg, hogy szigoru deadline van, es nincs is lazan merve. Mivel ng2-vel mar tobben foglalkoztunk, illetve tobb projekt is fejlesztes alatt van benne, raadasul korabban sima angularjs-t hasznaltunk, esszeru lett volna azzal tovabbmenni. Ha masnem legalabb azert, hogy tartsuk a hataridot. :) Most el fog menni bo egy het, mire egyaltalan ralatasunk lesz, hogy hogyan kezdjunk hozza, hogy a vegeredmeny ne csak mukodjon, hanem jo is legyen. No mindegy, meglatjuk mire haladunk, legrosszabb esetben bovul a CV-m par uj buzzword-del. :DDD Jovok majd meg szerintem noob kerdesekkel. Koszi!

(#6497) PumpkinSeed
Koszi! Pont ezeket vettem meg, jelenleg az elso porog. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.