Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5100) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értelmezted a hibaüzenetet?
formId.document.getElementById(fruitsArray[i])
--> Cannot read property 'getElementById' of undefined
Elég egyértelmű... ha kifejted a formId változót, mi értelme van annak, hogy
document.getElementById("valami").document.getElementById(fruitsArray[i])
? :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5102) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5101) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Gondolom a valamin belüli mandarin vagy ilyesmi. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ezt hogy lehet megcsinálni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5103) wis válasza PumpkinSeed (#5102) üzenetére


wis
tag

A <form>-nak nincs document tulajdonsága. Elements viszont van.

(#5104) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5102) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondold végig: Te a document.getElementById()-vel lekérsz egy elemet, majd annak próbálod elérni a document tulajdonságát - ennek semmi értelme, nem lesz document tulajdonsága/attribútuma.

Ha végig akarsz menni az elemeken, akkor több lehetőséged is van, például:
- document.querySelectorAll segítségével, egy selector felhasználásával megkeresed a vonatkozó elemeket; pl. ha mindegyik checkbox el van látva a fruit-checkbox osztállyal, akkor ez aztán egészen szigorúan csak azokat fogja megtalálni:
var fruitCheckboxes = document.querySelectorAll('input[type="checkbox"].fruit-checkbox');
Ez egy NodeListet ad vissza, ezeken végig tudsz menni egy for ciklussal simán.
Pl.:
for (var i = 0; i < fruitCheckboxes.length; i++) {
var currentFruitCheckbox = fruitCheckboxes[i];
console.log(currentFruitCheckbox.name + ' - is it checked? ', currentFruitCheckbox.checked === true);
}

Ilyesmi.
- ha egy tömbben van összegyűjtve, hogy milyen nevű elemeket keresel (pl. a name attribútuma tartalmazza az elemnek a gyümölcs nevét), és egy adott konténerelemen belül szeretnél csak keresni, és kifejezetten egy elemre, akkor megteheted az Element.querySelector() segítségével, pl.:

var fruitCheckboxContainer = document.getElementById('fruit-checkbox-container');
var fruitNamesArray = ['apple', 'orange', 'pear'];

for (var j = 0; j < fruitNamesArray.length; j++) {
var currentFruitCheckbox = fruitCheckboxContainer.querySelector('input[name="' + fruitNamesArray[j] + '"]');
if (currentFruitCheckbox === null) {
console.log('A checkbox with the name "' + fruitNamesArray[j] + '" does not exist in the fruit checkbox container');
continue; // go on to the next one
}

console.log('is "' + fruitNamesArray[j] + '" checked? ', (currentFruitCheckbox.checked === true));
}

- stb., a lehetőségekből még elég sok van, de ezek elég egyszerű példák.

Felraktam neked ide egy demót:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/Ls015fk7/

Sk8erPeter

(#5105) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5104) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a segítséget.

Igazából én arra jöttem rá, hogy felesleges meghatározni a szülő elemet, mert ugye az egyikből teszem át a másikba az inputot, szóval ha ahova tenni akarom ott is be van pipálva és úgy teszi át mindegy, mert már eleve ott van. Szóval annyira nem is fontos, megnézem egy for-al hogy melyikek vannak bepipálva és attól függ, hogy a felhasználó hova kattint átteszem őket.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5106) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5105) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen.
Ezt nem értem, honnan hova akarod "áttenni az inputot"? Ez utóbbi mit jelent? Szóval mit szeretnél elérni?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5107) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5106) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt kellett megcsinálni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5108) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan kérdésem lenne a setInterval-al kapcsolatban, hogy hogyan tudok véget vetni ámokfutásának. A kódom elején definiáltam, hogy var endGame = false;, majd van egy ilyenem:

if(endGame === false){
setInterval(moveBall, 1);
}
else{
clearInterval(moveBall);
}

ami meghív egy ilyet:

function moveBall(){
var ball = document.getElementById("ball");
if(ballRandomStartX === 200){
xVar = 1;
}
if(ballRandomStartY === windowHeight-10){
yVar = -1;
}
if(ballRandomStartY === 10){
yVar = 1;
}

if(ballRandomStartX === windowWidth-110 && (ballRandomStartY >= mouseY && ballRandomStartY <= mouseY+100)){
xVar = -1;
pointCounter++;
document.getElementById("points").innerHTML = pointCounter;
}
else{
endGame = true;
//xVar = -1;
}
ballRandomStartY = ballRandomStartY + yVar;
ballRandomStartX = ballRandomStartX + xVar;
ball.style.top = ballRandomStartY;
ball.style.left = ballRandomStartX;
}

Itt ha kimegy a pályáról a labda akkor az endGame true lesz. De a labda csak megy a végtelenségig tovább. Miért van ez? Itt a teljes kód. Itt pedig a teszt.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5109) kispx válasza PumpkinSeed (#5108) üzenetére


kispx
addikt

Indítsd így: var moveBallIntervalId = setInterval(moveBall, 10000);
Majd így tudod leállítani: clearInterval(moveBallIntervalId);

Szerk.:
Az az if szerkezet csak egyszer fog lefutni. Így inkább a
else{
endGame = true;
//xVar = -1;
}

részhez tenném a clearInterval fv-t.

[ Szerkesztve ]

(#5110) PumpkinSeed válasza kispx (#5109) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

if(endGame){
clearInterval(refreshIntervalId);
endOfTheGame();
}
else{

var refreshIntervalId = setInterval(moveBall, 1);
}

Így is próbáltam. De mintha az endGame-nek adott true érték semmit nem érne, mert a most megírt endOfTheGame() függvénynek elvben minden objektumot le kellene pusztítania az oldalról, de semmi nem történik, csak megy a végtelenségbe a labdám.

Úgy működik, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5111) Zedz


Zedz
addikt

(#5112) DNReNTi válasza Zedz (#5111) üzenetére


DNReNTi
őstag

Rá kéne már szánni magam, hogy magabiztos szintre hozzam magam JS-ből. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5113) Jim-Y válasza DNReNTi (#5112) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez JS-bol nem 2 perc. Pont ma meselte nekem egy Senior kollegam, akinek nagyon is adok a szavara, hogy a Javascripttel az a "baj", hogy ahhoz, hogy valaki tenyleg penge legyen belole szerinte nagyjabol 2 ev olvasgatas a temaban, es gyakorlas kell. Lehet kicsit tulzott, de szemelyes velemenyem szerint nem tul sokat...

(#5114) DNReNTi válasza Jim-Y (#5113) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az tuti. Bár szerencsére nem a nulláról kéne indulni, meg igazából eddig is meg tudtam oldani mindent a témában (google+stackoverflow), de nem biztos hogy mindig a legjobb megoldást választom. Ha eccer annyi időm lesz amennyi nincs, rászánom magam és felhozom a tudást. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5115) martonx válasza Jim-Y (#5113) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem a JS az egyetlen nyelv, amiből akkor is tudnak állásinterjún szopatós pár soros kódrészt mutatni, ha egyébként penge belőle az ember.

Én kérek elnézést!

(#5116) fordfairlane válasza DNReNTi (#5114) üzenetére


fordfairlane
veterán

A JS-ben a function-object-prototype hármas működésének megértése a kulcs a haladó szinthez. Ha azt megérted, akkor a többi menni fog.

x gon' give it to ya

(#5117) Zedz válasza martonx (#5115) üzenetére


Zedz
addikt

Amivel amúgy sohasem találkoznál? :D

(#5118) martonx válasza Zedz (#5117) üzenetére


martonx
veterán

Figyi, itt van egy-két egész életszerű kérdés, ahogy elkezdtem végigmenni rajtuk, simán volt köztük olyan, amin megfeküdtem. Pl. ez szerintem egész életszerű:

function foo1()
{
return {
bar: "hello"
};
}

function foo2()
{
return
{
bar: "hello"
};
}

Ugyanazt adja-e vissza a két funkció?

Szerk, és a link, ahonnan vettem: [link]

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#5119) Jim-Y válasza martonx (#5118) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hat, de ez azert eleg alap. Marmint..automatic semicolon insertion temaban ez a de facto pelda :D Aki JavaScriptes allasra jelentkezik, es ezen elhasal az szerintem ne is jelentkezzen inkabb ilyen allasra. De amugy a jelenlegi valosag, hogy olyan emberek jelentkeznek "JavaScript expert" cimszoval akik nem tudjak pl, hogy mi a kulonbseg a == es a === kozott. True story :/

(#5120) DNReNTi válasza martonx (#5118) üzenetére


DNReNTi
őstag

Simán rávágtam volna, hogy ugyan az. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5121) fordfairlane válasza Jim-Y (#5119) üzenetére


fordfairlane
veterán

automatic semicolon insertion temaban ez a de facto pelda

Bizony. [link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5122) martonx válasza Jim-Y (#5119) üzenetére


martonx
veterán

Egyetértek, amikor lefutattam, rögtön be is ugrott, hogy miért csinálja, de véleményem szerint az ember akkor is bele tud futni egy-egy ilyen szivatásba, és azt akartam vele bemutatni, hogy ez azért nem olyan életidegen szivatós példa (egy plusz enter valahol a kódban).

Nem is vagyok rá büszke, hogy ezen a kérdésen elhasaltam, túl gyorsan vágtam rá magamban a nincs különbség választ (meg kimondottan javascriptes állásra akkor se jelentkeznék, ha két anyám lenne, de ez már szubjektív dolog).

Én kérek elnézést!

(#5123) Jim-Y válasza martonx (#5118) üzenetére


Jim-Y
veterán

Amugy igy megnezve a tobbi kerdest szerintem egesz erdekeseket valogattak ossze, van tobb olyan is ami a closure-ok ismeretere megy ra, meg hogy function scoping, olyan is van ami az asynchrony-ra megy ra, szoval nem rossz imo ;)

[ Szerkesztve ]

(#5124) Zedz válasza martonx (#5122) üzenetére


Zedz
addikt

Igaz még direkt nem kerestem, de a JS-t nem frontenddel együtt kérik? Szóval van kifejezetten csak JS állás? :D

[ Szerkesztve ]

(#5125) fordfairlane válasza Zedz (#5124) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mostanában már kezd feltűnni a node.js tudás iránti igény az álláshirdetésekben. Általában előnyként van megjelölve, ami jelzi, hogy nem fő szerveroldali platformnak szánják, inkább csak kiegészítőnek.

x gon' give it to ya

(#5126) DNReNTi válasza Zedz (#5124) üzenetére


DNReNTi
őstag

Van. Hozzánk nemrég kerestek kimondottan JS programozót. Persze elvárás hogy ismerje az egyéb járulékos dolgokat is, de nem a klasszikus frontend sitebuild a feladata, hanem kliens oldali alkalmazások írása a már meglévő CRM rendszerre.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5127) Sk8erPeter válasza martonx (#5122) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem hiszem, hogy még neked kéne szégyellni magad a nyelv egyik hibája miatt. :) Na, már látom előre az anyázásokat és hőbörgéseket, feldühödött "te vagy a hülye!"-jellegű reakciókat, de nem hiszem, hogy az egy jó dolog, ha a nyelv próbálja valahogy korrigálni az amúgy potenciálisan elkúrt kódot, ezzel pont, hogy hibát belerakva az amúgy adott esetben pont nem hibás kódba (mert elméletileg az általad mutatott kód nem kellene, hogy az legyen).

Sk8erPeter

(#5128) Zedz válasza DNReNTi (#5126) üzenetére


Zedz
addikt

Hmm érdekes. Kíváncsiságból lehet szétnézek, mert eddig így külön még nem kerestem rá. :)

(#5127) Sk8erPeter: Én inkább megvártam mi lesz a vége. :D Gondoltam, hogy valamiért nem egyenlő, de nem tudtam rájönni miért.

(#5129) Jim-Y válasza Sk8erPeter (#5127) üzenetére


Jim-Y
veterán

BRENDAN: ... But long story short, there was an idea in JavaScript that I was pursuing, and maybe a few others saw it, too, of a language that wasn’t C-like. It was easy to use. It was meant for people who were building things inductively. They were learning programming for the first time. And they didn’t necessarily have to know where semicolons had to go, or even curly braces. I lost the curly brace front. On the semicolon front I said, “It’s ridiculous to reject a program because of a missing semicolon. We should do some kind of error correction procedure.” So, I made one up on the spot and that became automatic semicolon push.

[Laughter]

CHUCK: I kind of hacked this in and it stayed.

BRENDAN: Yup.

AARON: That’s awesome.

JOE: And 15 years later, people are still fighting over it.

JAMISON: That’s every programmer’s nightmare, right?

CHUCK: It’s so true.

JAMISON: Just the hack [inaudible] that you made.

AJ: I felt a sudden tremor in the force as if a thousand semicolons suddenly screwed up everything.

[Laughter]

BRENDAN: Yeah, there are definitely some issues there. But in fact, I remember Jamie Zawinski was writing some JavaScript and he had a long return expression so he put it on the next line with no semicolon after the return. And he was outraged that ASI would insert a semicolon after the return making the ‘return’ return the undefined value and the next line becomes dead code, a useless expression. It’s unreachable in the control flow of that function. He was totally outraged. [Laughs] But I said, “It’s too late. I can’t change it.” Once you ship things on the web, it’s very hard to change it.

(#5130) fordfairlane válasza Zedz (#5128) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gondoltam, hogy valamiért nem egyenlő, de nem tudtam rájönni miért.

Tipikus példa szokott lenni azt demonstrálandó, miért rossz dolog az Automatic Semicolon Insertion. Egyben felhívja a figyelmet arra, hogy a return használata esetén mire kell figyelni.

x gon' give it to ya

(#5131) DNReNTi válasza Zedz (#5128) üzenetére


DNReNTi
őstag

A foo2() a return utáni enter miatt visszatér a "semmivel" ezért undefined. Egyébként +1 a JetBrainsnek megint, az IDE figyelmeztet a hibára (Unterminated statement + unreachable code).

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5132) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#5129) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt még nem olvastam, de sejtettem, hogy valójában ilyen nevetséges a háttérsztori. :) Egyébként én támogatnám, hogy akár a régi fos kódok eltörésével erőltessük keresztül ennek az automatikus pontosvessző-beszúrásnak (szerepeljen már legalább egyszer magyarul is :D) az eltörlését. ;]

Sk8erPeter

(#5133) fordfairlane válasza Jim-Y (#5129) üzenetére


fordfairlane
veterán

Végighallgattam ezt az interjút, érdekes volt. Brendan Eich egyébként egy zseni.

x gon' give it to ya

(#5134) Zedz válasza fordfairlane (#5130) üzenetére


Zedz
addikt

A linkelt oldalon elolvastam miért úgy működik ahogy, minden nap tanul valamit az ember. :R

(#5135) martonx válasza Jim-Y (#5123) üzenetére


martonx
veterán

Igen, ezért is linkeltem be, mert egyébként egész korrektnek, a valóságtól nem elrugaszkodottnak tartom. Láttam már ennél jóval betegebb js kérdéssort is.

Hogy a felvételizők szintjéhez is hozzászóljak kicsit offban. Nálunk járt olyan alany, aki senior webfejlesztőnek jelentkezett, komoly cégnél (talán logmein) dolgozott több éves webfejlesztői tapasztalattal a háta mögött, bruttó millió feletti havi fizuigénnyel. Nálunk nincs klasszikus idióta tesztet kitöltős sok körös állásinterjú, az első fordulóban is kódolni kell, a másodikban is csak már komolyabban, a harmadikban van elbeszélgetés, és ha szimpi vagy, fel is vagy véve.
Nos az első körben van egy nagyon alap beugró, miszerint kérj be két számot a böngészőben, szerver oldalon kalkuláld a hányadosukat, és jelenítsd meg az eredményt a böngészőben (nincs megkötve, hogy ajax-al vagy anélkül, nincs megkötve, hogy milyen IDE-vel, milyen nyelvvel, használhatsz internetet is, egy megkötés van, hogy fél óra alatt kész kell lenned vele). Emberünk ezen a feladaton annál a résznél megakadt, hogy hogyan kell egy html formot összerakni, és a szervernek elküldeni a benne lévő adatot.
Egyébként döbbenet, de az első körös beugró feladatunkon a jelöltek kétharmada zokszó nélkül elvérzik...

Én kérek elnézést!

(#5136) Sk8erPeter válasza martonx (#5135) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De ez hogy lehet, ha elvileg többéves webfejlesztői tapasztalata van? Úgy értem, biztos van valami oka: ennyire nem volt köze a frontendhez, végig csak backend-kódokat készítgetett, és az évek alatt elfelejtette? Vagy sosem tudta? Engem tényleg érdekel, ez hogyan fordulhat elő. :D

Sk8erPeter

(#5137) Cathfaern válasza martonx (#5135) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha lehet használni netet, akkor szerintem olyan programozónak is illene ezt megoldani, aki még sose programozott webet :) De mondjuk fejből lehet nekem is gondom lenne a html form pontos szintaktikájával. Mondjuk akkor jó eséllyel megoldanám ajax-al...

Zedz:
Én amikor elkezdtem javascriptezni, szörnyű nyelvnek tartottam. De ahogy fejlődik a web, illetve az egész javascript rendszer, úgy szeretem meg egyre jobban. Ha lenne olyan állás, ahol csak js-ben kell programozni, nekem megfelelő városban lenne (ami nem Bp), vagy távmunkában végezhető lenne, akkor nagyon elgondolkoznék a váltáson :) (ja és ha nem kérnek több éves node.js tapasztalatot, mert mindig rá akarom szánni magam, de pár soros pötyögésen még nem jutottam túl... ahol dolgozok ott teljesen kizárt a node.js alapú fejlesztés, szóval max hobbiból tudok vele foglalkozni)

[ Szerkesztve ]

(#5138) fordfairlane válasza Cathfaern (#5137) üzenetére


fordfairlane
veterán

De mondjuk fejből lehet nekem is gondom lenne a html form pontos szintaktikájával. Mondjuk akkor jó eséllyel megoldanám ajax-al...

Te jó ég, hova kerültem. ;]

x gon' give it to ya

(#5139) Zedz válasza Cathfaern (#5137) üzenetére


Zedz
addikt

Method, action, sok minden nem kell a formhoz. :D

Szívesen JS-eznék én is napi 8-ban, bár egy idő után lehet a falat kaparnám. Minden esetre én az iskolában utáltam, aztán itthon leültem megérteni az alapjait, és azóta az egyik kedvencem. :K Sokat kell még tanulnom, de állok elébe! :D

(#5140) Cathfaern válasza Zedz (#5139) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tény, de 2-3 éve nem írtam szerintem hagyományos formos submitot :) Lehet ment volna fejből is, de lehet nem jut eszembe hogy action-nek hívják. Lehet rossz tulajdonság, de amit nem használok, viszont fél másodperc alatt googlizható, az nem szokott megmaradni a fejemben... (annó töri évszámokból is használhatatlan voltam, annak ellenére, hogy az anyag lényegét, meg ki hol mit, miután/mielőtt és miértet gond nélkül tudtam).

(#5141) Zedz válasza Cathfaern (#5140) üzenetére


Zedz
addikt

Nekem záróvizsgán nem jutott eszembe az action... le kellett súgnia a mellettem ülőnek, azóta nem tudom elfelejteni, hogy bizony ilyen is van! :D

(#5142) martonx válasza Sk8erPeter (#5136) üzenetére


martonx
veterán

Azzal védekezett, hogy ő inkább az embereit irányította, mintsem az operatív munkában vett részt. De mondjuk bármennyire is nem programozott napi szinten, nem hiszem, hogy a gugli segítségével, el kellene vérezni egy ilyen szintű beugró feladaton? Illetve az is kérdéses, hogy hogy irányítod seniorként az embereidet, hogy review-zod a kódjaikat, ha abszolút fingod sincs a programozáshoz?

Ráadásul az egész folyamat úgy indul, hogy nyisd meg az általad leginkább használt IDE-t, szóval akár még az intellisense-re is lehet támaszkodni.
Na mindegy, a lényeg hogy tényleg tragikusak a felvételizők.

Én kérek elnézést!

(#5143) Zedz válasza martonx (#5142) üzenetére


Zedz
addikt

De már a bruttó havi milliós fizu és érdekesen hatott, nem? :D Legalábbis azt nem gondoltam volna, hogy itthon is kaphat ennyit egy senior webes.

[ Szerkesztve ]

(#5144) DNReNTi válasza Zedz (#5143) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kaphat hát. Nekem is van kollégám aki bruttó 800 felett kap, és Debrecenben, nem Budapesten. Nem könnyű ilyen szintre eljutni, kell hozzá egy adag mák is, de el lehet. :K
Szerk: ja és most lesz teamleader, azzal gondolom meg is lesz a bruttó 1M. :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5145) Jim-Y válasza Zedz (#5143) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, szerintem a bruttó havi félmilla az elég csekély, mármint én nem ennyit akarok majd keresni seniorként az tuti. És pl a LogMeIn-nél nem is ilyen fizuk vannak hanem inkább brutto 650-700 ahogy hallottam. A témához hozzászólva. Én JS devloperként tevékenykedem de pl formot nagyon nagyon ritkán kell írnom, egész egyszerűen szerintem azért, mert nálunk, és az itthoni projektjeimben is már ezer éve AJAX + REST-et használok nem pedig formokat. Aki pedig a klasszikus iskola híve, vagy legacy projekten dolgozik ott gondolom jó eséllyel van pl JSF ami -asszem- elfedi ezeket előled. Nem védeni akarom, szerintem bőven illett volna megcsinálnia, ha máshogy nem, AJAX-al vagy a googli segítségével :)

(#5146) martonx válasza Jim-Y (#5145) üzenetére


martonx
veterán

A feladatnál nincs megszabva, hogy html form-al kell elküldeni az adatot, a felvételiző dönti el, hogy hogyan akarja megoldani. Emberünk erőltette a formot, de még azt se tudta megcsinálni.
ASP.NET-nek is van saját helper metódusa a form készítésre, igaziból tök mindegy, hogy miben csinálja az ember, hiszem, hogy bármelyikünk, aki akár csak kicsit is jobb képességű, csukott szemmel meg tudja oldani a feladatot, ha más nem egy-két célzott guglis segítséggel.

Én kérek elnézést!

(#5147) Sk8erPeter válasza martonx (#5142) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az egészben tényleg az a durva, hogy bármilyen segítséget felhasználhatott (mármint azonkívül, hogy valakivel elküldeti a megoldást, hogy felvegyétek, mert az úgyis kiderül), szóval ha valaki valamirevaló fejlesztő, akkor nem igaz, hogy egy formot nem tud kiguglizni. Az sem mentség, hogy ő inkább irányítgatta az embereket, meg én sem értem, akkor hogyan vizsgálhatta felül mások kódját, ha ilyen hülye a kódoláshoz. Most például ezt az MDN és form szavakat egymás után írva három másodperc alatt találtam:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Guide/HTML/Forms
Ha valaki ez alapján nem tud összerakni fejlesztőként egy űrlapot, akkor az ássa el magát. :P

Sk8erPeter

(#5148) Zedz


Zedz
addikt

Kis ON is legyen a topikban. Tudtok valami jó nodejs frameworköt ajánlani? :) Azt a pár írást amit átnéztem, ezt ajánlgatták, de kíváncsi vagyok ismertek-e még valami jót.

(#5149) Speeedfire válasza Zedz (#5148) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha a pénz nem számít, vagy open source akkor StrongLoop.
De engem is érdekelne egy értelmes ingyenes framework.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5150) Zedz válasza Speeedfire (#5149) üzenetére


Zedz
addikt

Valami ingyenes kellene elsősorban, amit akár még cégek is használnak. Még csak tanuló fázisban űzném a dolgot, de ha tetszik és van rá lehetőség, akkor szívesen foglalkoznék ezzel akár egy cégnél is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.