Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Zedz válasza Sk8erPeter (#5250) üzenetére


Zedz
addikt

Hogy mire fel van ekkora hype körülötte?

(#5252) martonx válasza Zedz (#5247) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk ki nyugodtan, azért megy a szenvedés, mert a gyengén típusos nyelveknek nem tud olyan futási sebessége lenni, mint az erősen típusosaknak. Ráadásul (és ezért most megint meg fognak kövezni páran) az erősen típusos nyelvekben fejleszteni is jobb, bolond biztosabb (és itt most nem a Hello Wolrd komplexitású projektekre gondolok).
Ez utóbbin segít a typescript, Dart, coffescript, akármi, de az ezek által generált js, lehet, hogy még lassabban fut, mint a kézzel, szakértőként megírt.
Így aztán marad a szenvedés, hogy hogy lehetne valahogy elvinni az egész js-t erősen típusos irányba.

Én kérek elnézést!

(#5253) jetarko


jetarko
csendes tag

Nagyon JS kezdő létemre írom a következőket, de gondoltam hozzászólok.
Én eddig erősen típusos nyelvekben programozgattam, de mostanában mivel elindultam Java web irányba, elkezdtem játszadozni a JS és Angular világával is. Számomra ritka irritáló ez a gyengén típusos dolog, meg az hogy compile check nincs. Nagyon jó ez a JS, mert látványos dolgokat tudok összerakni vele gyorsan, de amikor már egy picit összetettebb a móka, akkor szerintem egy szenvedés. Csak ránézek egy kódra és azt látom h var var var már rosszul is vagyok tőle, kivéve ha én írtam és mindent fejben tartok, hogy mi micsoda. Vagy csak az h function asd()... hát köszi, ez is sokat mond, hogy a fv mire van.
Kicsi dolgokhoz jó a script nyelv, de már picit komplettebnél szerintem bukik az egész előnye, ezért nem is értem h miért akarják rátolni ezt szerver oldalra is.
Ne értsetek félre, tanulom és tetszik is valamilyen szinten, mert a webes világban ez elengedhetetlen, de még nagyon nem vagyok kibékülve vele.
Nem próbáltam ki még a typescript és társait, most már megvárom az Angular 2-t vele és remélem javít a helyzeten.
Am fejlesztőeszköznek mit javasoltok? Jelenleg sublime és eclipse-ben írogatom a kicsi js kódjaimat.

(#5254) Jim-Y válasza jetarko (#5253) üzenetére


Jim-Y
veterán

WebStorm, ha megteheted, bar fizetos, ezert elhiszem, hogy kiesik, amugy meg a Sublime az jo ;) Nem inditok Eclipse flame-wart, pedig sracok... ugy bennem lenne, hogy szidjam, de nem, buszke vagyok magamra :D

A JS pedig egy igenis jo nyelv, en mar kb 2 eve ezzel dolgozom es hidd el, hogy nagyon meg lehet szokni, es durvan hatekonyan lehet vele haladni. A gyengen tipusossag pedig szinte egyaltalan nem okoz gondot egy baromi nagy projektnel. Vagy inkabb ugy irom, hogy a tipusossaggal van a legkevesebb gond. Neha 1-1 olyan hiba, hogy egy nem tombon hivunk tomb metodusokat, es elfelejtett a fejleszto argumentumot vizsgalni, de ez konnyen es gyorsan javithato.

[ Szerkesztve ]

(#5255) Zedz válasza jetarko (#5253) üzenetére


Zedz
addikt

"nem is értem h miért akarják rátolni ezt szerver oldalra is."

Pedig egész nagy nevek használják a szerver oldali JS-t. :) Meg úgy, hogy újra összeolvad a node.js és io.js, egy elég masszív dolog kerekedhet ki az egészből.

(#5256) PumpkinSeed válasza jetarko (#5253) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én most ezt használom úgy, hogy most fejlesztem tovább a "nem is értem h miért akarják rátolni ezt szerver oldalra is" tudásomat. Amúgy nem akarják hanem már rá is tolták, és szerintem bár én is a "Nagyon JS kezdő létemre írom" kategóriába esek, de szerintem ez a MongoDB-s téma nagyon jó és hasznos. Én MeteorJS-t használok és az, hogy egyszerre lehet két helyen adatbázisba menti (kliens és szerver oldalon), hatalmas nagy előrelépés, és amit eddig Ajax-al PHP-val és JS kombóval lehetett megoldani azt most simán egy nyelvvel meg lehet csinálni, és sokkal rugalmasabb webalkalmazásokat lehet készíteni.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5257) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5256) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érthető jetarko kolléga álláspontja. (Erősen) típusos nyelvekből érkezve elsőre borzasztó idegesítő tud lenni a gyenge típusosság, időbe kerül, míg az ember megszokja. Épp ezért a PHP-val összevetni, hogy ahhoz képest szerinted milyen csudajó, pont nem jó példa, mivel az is gyengén típusos nyelv.
Mondjuk ha valaki színtiszta Javázás/C#-ozás/C++/stb. után kerül a JavaScript világába, akkor egy JS-kód rohadt zavaró lehet a szemnek. Ettől még JavaScriptben is lehet szép kódot írni, de szerintem sosem lesz olyan kellemes "külsőre", mint mondjuk egy jól kinéző C#-kód. Nyilván ez szubjektív, szerintem így van.
Alapvetően a gyengén típusos nyelveknek nagyon is megvan a maguk szerepe, a probléma általában szerintem az lehet velük, hogy sokakat sarkall spagettikód írására. Ettől még erősen típusos nyelvben is lehet borzalmasan gusztustalan kódokat írni, de mondjuk aki ilyen problémáktól szenved, valószínűleg nem egy kódmágus, és azt legalább a fejlesztőkörnyezet figyelmezteti, hogy valamit szarul csinál.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5258) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5257) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mondjuk van benne igazság, talán a Java-val lenne összehasonlítási alapom, de mivel egy szemeszterben tanultam egyszerre a kettőt ezért az sem az igazi. Bár annyi összehasonlítási alapom van, hogy Java gyak vizsga előtti héten végig Javascripteztem, és mivel papíron ment a vizsga a változóim nem kaptam típust. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5259) Zedz


Zedz
addikt

(#5260) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

A String.prototype.localeCompare()-t szeretném használni sorbarendezésre, ami nagyjából működik is.
Az itt leírtakat próbálgatom: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Reference/Global_Objects/String/localeCompare
Sehogy sem sikerül megoldanom, hogy ne:
Ákos, Anna
sorrend legyen, hanem
Anna, Ákos
Tudom, hogy a helyesírási szabályzat szerint az első a helyes, de én a másodikat szeretném...
Hiába próbálok bármilyen optiont (pl.: sensitivity: 'accent') megadni, semmi nem változik.
Van valami megoldás?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#5261) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kedves Hölgyek, Urak stb! Kedves Fórumtársak!

Szóval... Csináltam slice14-el egy Taskeres (ez egy androidos automatizálóapp) xml parsert, aminek feladata leszedni wunderground APIról az aktuális időjárási adatokat.

Kicsit a cucc hosszú lett és elég lassan fut le, ezért elhatároztuk, hogy megcsináljuk JS-ben. (Úgy nézzetek rám, hogy soha nem volt még dolgom JS-el, kivétel egy weboldal és kuka vagyok belőle... :B kb annyit tudok róla, hogy nem objektumorientált nyelv... :DDD)

Na, szóval elkezdtem a cuccot, de már az elején elakadtam.

Ez a kód:

var Weather = readFile('/sdcard/Tasker/temp/weather.json');
setGlobal('%Weather',Weather);
var Napfelkel1 = Weather.split('sun_phase.sunrise.hour');
setGlobal('%Napfelkel1',Napfelkel1);

Elősször is a readFile mögötti json tartalmazza az adatokat. ([link])

A setGlobal azért kell, hogy a változó bekerüljön a Tasker listájába

Eddig minden szuper :C és itt akadtam el:

var Napfelkel1 = Weather.split('sun_phase.sunrise.hour');
setGlobal('%Napfelkel1',Napfelkel1);

Valamiért az kerül a %Napfelkel1-be és a Napfelkel1-be, hogy undefined. :F

Szerintetek mit rontok el?

Egyáltalán hogyan kell splittelni, vagy kiszűrni az adatot a moon_phase-n és sunrise-on belüli hour-ból?

Ui.: Bocs, ha off, mert Tasker... :U

Előre is köszönök minden segítséget/tippet/ötletet! :R

MrDini ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5262) Zedz válasza Mr Dini (#5261) üzenetére


Zedz
addikt

"kb annyit tudok róla, hogy nem objektumorientált nyelv"

Eeeerm. :)) Igaz kicsit más, de nem jelenteném ki, hogy nem objektumorientált.

(#5263) Mr Dini válasza Zedz (#5262) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Most is tanultam valamit! :B

Még annyit szerettem volna kérdezni, hogyha alapból benne van a splittnél a tagben a pont, akkor hogy lehet azt megcsinálni, hogy karakternek tekintse? :F (tudom ez nem megfelelő fogalmazás, de csak ahhpz tudnám hasonlítani, mint shellben a \ a "különleges" karakterek előtt)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5264) Mr Dini válasza Mr Dini (#5261) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Megoldottam! :C

Mostmár csak az érdekel, h a speciális karakterek elé mit kell rakni, h szövegrészként és ne másként kezelje.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5265) Karma válasza Mr Dini (#5264) üzenetére


Karma
félisten

Ugyanúgy \-rel kell escape-elni.

Viszont splittel darabolás helyett szerintem megpróbálhatnád a környezettel feldolgoztatni a JSON-t, és a kapott objektumban navigálni.

var Weather = JSON.parse(readFile(...));
setGlobal('%Napfelkel1', Weather.sun_phase.sunrise.hour);

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5266) Mr Dini válasza Karma (#5265) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:R Köszönöm! Megpróbálom! Ez nem is olyan rossz ötlet! :D

WoW, ez tényleg megy!

:R mégegyszer! :C

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5267) slice14 válasza Karma (#5265) üzenetére


slice14
veterán

Én is köszönöm a segítséget.

Ja és Mr Dini-nek is, hogy feldobta a kérdést. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5268) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Na, megint elakadtam/unk. :(

ezek a sorok furcsák:

var Jelenlegifok = Weather.current_observation.temp_c;
var Jelenlegihofok = Jelenlegifok.split('.');

Az az érdekes, hogy a fenti kódban az 1 sor lefut, mert ha berakom globalba, látom a változó értékét, de a 2. sor már nem fut le. :( És az utána lévő többi dolog sem fut le vmiért. (Mintha a var Jelenlegifok = Weather.current_observation.temp_c; után nem is lenne semmi.

A fentebb linkelt jsonban van az adat. (asszem ott pont nincs tizedesjegy, de amúgy így néz ki pl: 15.6 a temp_c) Általában mindig van tizedesjegy amúgy, legalábbis a teszt fájlomban van.

Ja és itt a mostani teljes kód.

Bármilyen ötletet/tippet szívesen fogadok! :R

P.s.:Biztos van hiba a kódban, mert 1 tök amatőr vagyok 2 mobilról írtuk, ezért lehet benne elgépelés. :B

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5269) Karma válasza Mr Dini (#5268) üzenetére


Karma
félisten

A Weather.current_observation.temp_c egy szám, nem string, így nincs is neki split metódusa. Felejtsd már el végre, vedd úgy, hogy nincs is ilyen a nyelvben :)

Úgy látom, hogy a fok egészrészét próbálod meghatározni, erre használd inkább a toFixed metódust. Ez még kerekít is egy kicsit.

Szóval:

var Jelenlegifok = Weather.current_observation.temp_c;
var Jelenlegihofok = Jelenlegifok.toFixed(0);

“All nothings are not equal.”

(#5270) Mr Dini válasza Karma (#5269) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:R megint! Nem győzök hajlongani! (Már kitörik a hátam :D)

Bocs, de mint írtam totál noob vagyok ilyen témában. Nem ismerem a parancsokat. :B Az én tudományom csak abból áll, h az általatok írt példákban lévő adatokat replacelem... :DDD

Ps: kerekíteni tudok úgy is, hogy .5-nél felfele kerekítsen ha jól értem?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5271) Karma válasza Mr Dini (#5270) üzenetére


Karma
félisten

A toFixed(0) automatikusan így csinálja.

“All nothings are not equal.”

(#5272) slice14 válasza Karma (#5269) üzenetére


slice14
veterán

Én is köszönöm újból a segítséget. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5273) Zedz


Zedz
addikt

Angular 2 alpha már tölthető. :)

(#5274) martonx válasza Zedz (#5273) üzenetére


martonx
veterán

Akkor már inkább ezt fogom kipróbálni a legközelebbi projektemben, amiben komolyabb kliens oldali architektúra fog kelleni: Aurelia itt egy érdekes régebbi bejegyzés a blogjukról: [link]

Én kérek elnézést!

(#5275) Zedz válasza martonx (#5274) üzenetére


Zedz
addikt

Kösz a tippet, át fogom nézni. :R

(#5276) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

ExpressJS-nél látom, hogy az alap template engine a Jade. Dolgozott már ezzel valaki közületek? :) Használható, vagy megérdemli a cserét? :DDD

(#5277) Karma válasza Zedz (#5276) üzenetére


Karma
félisten

Én szoktam, személy szerint szeretem, mert nagyon tömör és mégis jól olvasható.

“All nothings are not equal.”

(#5278) Zedz válasza Karma (#5277) üzenetére


Zedz
addikt

Ránéztem, és valamiért egyből a python jutott az eszembe. Ha azt mondod nem rossz, akkor lehet kap egy esélyt. :)) ExpressJS-t használsz te is?

(#5279) Karma válasza Zedz (#5278) üzenetére


Karma
félisten

Néha. Igazából nem sokat szoktam foglalkozni vele, az angular-fullstack Yeoman generátorral szoktam indulni és csak minimálisan piszkálom az általa belőtt Expresst.

Amúgy tényleg olyan, mint a Python (vagy a YAML), mert az indentálás számít. Nekem ezzel amúgy nincs bajom, sőt, de mások szoktak viszolyogni :)

“All nothings are not equal.”

(#5280) Zedz válasza Karma (#5279) üzenetére


Zedz
addikt

Szokatlan, nem dolgoztam még ilyen struktúrával, mindenesetre érdekes és egyszer ki kell próbálni. :))

(#5281) DNReNTi válasza Karma (#5279) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mondjuk a yaml-tól én is kiszaladok a világból. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5282) Zedz


Zedz
addikt

Mondjuk a Getting started rész egy kicsit le van maradva. :DDD

(#5283) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

van egy kis gondom. A Cib Internet bankot szeretném megnyitni, de sehogy sem sikerül Sem Chrome-mal (az npapi vagy mit azt engedélyeztem) sem explorerben. Telepítettem a legújabb Java-t is de egyszerüen nem nyitja meg. Explorer szürke, Chrom meg így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5284) DNReNTi válasza petymeg (#5283) üzenetére


DNReNTi
őstag

Csak iránymutatásképpen a témanyitó hozzászólás első bár betűje:
"JavaScript != Java"

Inkább erre, bár ez nem kimondottan programozás kérdés, de hátha.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5285) petymeg válasza DNReNTi (#5284) üzenetére


petymeg
addikt

Azért ide írtam, mert olyasmit olvastam, hogy a javascript nincs bekapcsolva és azért nem megy, de lehet, h félreértettem vmit. Nem vagyok szakember, csak átlag user.
Lényeg, hogy mikor feltelepítem a java-t és újraindítom a böngészőt és a honlapot fel kellene dobnia egy ablakot amin a java futattását kell engedélyezni. Na idáig el sem jut, nem dob fel semmit.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5286) Karma válasza petymeg (#5285) üzenetére


Karma
félisten

Semmi köze a JavaScripthez, de amúgy a Java prog topikban se lenne jobb helyen. Az egyik újabb Chrome letiltotta az NPAPI plugineket (azaz a Javat főleg), és ezt a Chromem mélyében kell engedélyezni újra.

Olvasd el ezt.

“All nothings are not equal.”

(#5287) fordfairlane válasza petymeg (#5285) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért ide írtam, mert olyasmit olvastam, hogy a javascript nincs bekapcsolva és azért nem megy, de lehet, h félreértettem vmit.

Akkor is szoftverfejlesztői szekció.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5288) martonx válasza petymeg (#5285) üzenetére


martonx
veterán

Csak, hogy értsd, egy hülye autós példa:

Beírsz a Honda motorokat tervező mérnökök topikjába, hogy hogyan kell bekapcsolni a Honda autódon az ablaktörlőt? Csak mert az is Honda alapon. Érzed már, hogy miért nem volt helyénvaló a kérdés?

Én kérek elnézést!

(#5289) pigster


pigster
senior tag

Erre valaki vmit?

http://itcafe.hu/tema/javascript_topic/hsz_5260-5260.html

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#5290) petymeg válasza Karma (#5286) üzenetére


petymeg
addikt

Az is meg volt, de mind1 nem fárasztalak titeket tovább.

martonx:
Annyi a különbség, hogy azok tudnának segíteni. :P

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5291) martonx válasza pigster (#5289) üzenetére


martonx
veterán

Írsz egy saját sorbarendező algoritmust, ami fittyet hány a szabályokra, és pont úgy fog rendezni, ahog szeretnéd.

Én kérek elnézést!

(#5292) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Nodejses hobbi projektemhez szeretnék user authot csináni. Kis Google után láttam, hogy a legtöbben a Passportot használják. Esetleg tudtok még ajánlani valami használható alternatívát, vagy ez a legjobb és nem éri meg keresgélni? :)

(#5293) slice14


slice14
veterán

Sziasztok.

Azt szeretném megkérdezni hogy ez a js részlet helyes-e?

Elorejelzes1td = Weather.forecast.txt_forecast.forecastday[0].fcttext_metric;
Elorejelzes1td2 = Elorejelzes1td; if (Elorejelzes1td2 != /"+'legmagasabb'+"/) {
setGlobal('%Elorejelzes1td'," ");
}
else { setGlobal('%Elorejelzes1td',Elorejelzes1td2);

Az lenne a cél, hogy ha tartalmazza a legmagasabb szót az Elorejelzes1td, akkor kiírja a tartalmát. De ha nem, akkor rakjon be egy szóközt.

Bocsi ha nem jó helyre írok, de js. Akkor is ha tasker.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5294) Karma válasza slice14 (#5293) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem ez a félregexes megoldás nem annyira szerencsés. Mondjuk hogy helyes-e, azt ki tudod próbálni JSFiddle-ön vagy a Chrome konzoljában (F12) - első blikkre nekem nem tűnik annak, de ez nem jelent semmit :)

Így szerintem tisztább és olvashatóbb lenne:

if (Elorejelzes1td2.indexOf('legmagasabb') === -1) {
setGlobal('%Elorejelzes1td'," ");
}
else {
setGlobal('%Elorejelzes1td',Elorejelzes1td2);
}

Vagy egy sorban:

setGlobal('%Elorejelzes1td', Elorejelzes1td2.indexOf('legmagasabb') === -1 ? " " : Elorejelzes1td2);

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5295) PumpkinSeed válasza Zedz (#5292) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Meteor alatt tudod használni az accounts-ot.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5296) slice14 válasza Karma (#5294) üzenetére


slice14
veterán

A helyességen azt értettem, hogy úgy is kiírná az adatokat, ha lát olyat hogy legmagasabb.

Egyébként átírtam a javaslatod alapján. Ez így jobb megoldásnak tűnik. Köszi :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5297) slice14 válasza Karma (#5294) üzenetére


slice14
veterán

Bocsi a hiányosságom miatt. De megkérdezhetném hogy mit jelent a 3= jel?

Mert oké hogy müxik, de nem értem.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5298) Zedz válasza slice14 (#5297) üzenetére


Zedz
addikt

Itt olvashatsz róla.

(#5299) martonx válasza slice14 (#5297) üzenetére


martonx
veterán

Azt jelenti, hogy típusosan is egyenlő. Mivel a js gyengén típusos nyelv, ezért az == becsapós lehet, illetve teljesítményben is rosszabb, mert "1" == 1 re is igazat ad, és ehhez a rendszer még cast-olja is az adatokat az ellenőrzéshez.
Ellenben az "1" === 1 nem lesz igaz, mert az egyik egy szöveg, a másik egy szám, és ez az összehasonlítás jóval gyorsabb tud lenni.
A == használata kerülendő, noha a fejlesztők többsége így használja, mert kényelmesebb (elfed hibákat, és mégis működik), illetve ennyivel is kevesebbet kell gépelni, de ez attól még nem lesz helyes, mert a többség így használja.

Én kérek elnézést!

(#5300) slice14 válasza martonx (#5299) üzenetére


slice14
veterán

Azt hiszem így már kezd tisztulni.

Köszi :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.