Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Jim-Y válasza Zedz (#5150) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem node.js vonalon az Express a legismertebb, ez kb olyan mint az Angular (popularitasban) a frontenden. Meg a hapi.js amit ajanlani szoktak. Nekem egyikkel sincs komolyabb tapasztalatom, en eddig Restify-t hasznaltam ami egy express fork? talan, vagy ha nem akkor is kb ugyanaz csak sokkal lightweightebb. :)

(#5152) Zedz válasza Jim-Y (#5151) üzenetére


Zedz
addikt

Gondolkodtam még az io.js kipróbálásán is - amit azt hiszem még Te említettél -, csak nem tudom mennyire fog elterjedni, mekkora jövő áll előtte, szóval kezdésnek maradtam a nodejs mellett. :)

Az Expresst megnézem, köszönöm a tippet! Esetleg amit fentebb linkeltem Sailsjs-t, arról hallottál már valamit? :)

(#5153) Jim-Y válasza Zedz (#5152) üzenetére


Jim-Y
veterán

A Sailsjs-rol csak hallottam, tudom, hogy van ilyen de nem igazan tartom elterjedtnek. Ha nekem kene valamit hasznalnom MA, akkor biztos, hogy Express lenne, mert az a legismertebb, utana hapi vagy StrongLoop. Az io.js pedig nem olyan, hogy hasznald vagy sem, HASZNALD! Mindenki migral at az io-ra. Egyebkent is eloszor tedd fel az nvm-et es ezzel tedd fel a node/io-t. Az iojs es a node elobb-utobb ujra egyesulni fognak, de jelenleg az iojs-hez SOKKAL tobb PR erkezik.

(#5154) Zedz válasza Jim-Y (#5153) üzenetére


Zedz
addikt

PR? :B

io.js-hez is vannak már használható keretrendszerek?

(#5155) Jim-Y válasza Zedz (#5154) üzenetére


Jim-Y
veterán

PR = Pull Request.

Az io.js-t ugy kepzeld el mint egy node-ot steroidokon :) Ujabb V8 verzio van alatta ezaltal az uj fejlesztesek amiket a Google tesz a V8-ba es libuv-be (ez mar nem google) az hamarabb jut el hozzank, fejlesztokhoz. Pl ES6 meg par uj global API. iojs-hez is hasznalhatsz Mindent amit node-hoz.

(#5156) Zedz válasza Jim-Y (#5155) üzenetére


Zedz
addikt

Akkor lehet megnézem az io.js + express kombót, köszönöm a tanácsot! :)

(#5157) bel26


bel26
csendes tag

Sziasztok egy teljesen kezdő kérdésem lenne.
Most kezdtem el ismerkedni a programozással de máris sikerült elakadnom. Adot a köv ciklus:
for (b=1; b<1000; ) {
document.write(b + ". sor" + "<br>");
a= prompt("irj egy szamot");
b = b + a;

};

Megmondanátok, hogy a b = b + a miért nem adja össze a változók értékét? pl ha b=1, a=2 akkor 12 öt kapok 3 helyet.
Előre is köszi a segítséget!

(#5158) fordfairlane válasza bel26 (#5157) üzenetére


fordfairlane
veterán

A prompt fv. stringként adja vissza a beírt értéket, így a + jel stringösszefűzést végez.

var a, b;
for (b=1; b<1000; ) {
document.write(b + ". sor" + "<br>");
a = prompt("irj egy szamot");
b = b + parseInt(a, 10);
}

x gon' give it to ya

(#5159) bel26 válasza fordfairlane (#5158) üzenetére


bel26
csendes tag

így már értem :)
Köszönöm szépen a segítséget!

(#5160) dqdb válasza Jim-Y (#5155) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt azért hozzá kell tenni, hogy natív kódot tartalmazó csomag esetén előfordulhat, hogy Node.js-sel megy, míg io.js alatt fordítási hibát kapsz a telepítésekor (a frissebb V8-ben változott valamelyik API felülete, és még nem frissítették a csomagot).

Ne kérdezd, hogy melyik csomaggal volt problémám, mert arra már sajnos nem emlékszem. Pár hete futottam bele, amikor (nem webfejlesztőként) egy konkrét feladatra eléggé határozott elképzelésekkel kerestem a projekt alapjának összerakásához generátort vagy boilerplate kódot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5161) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Kicsit OFF, de mivel pont JS-el szenvedek ezért itt teszem fel.

Úgy általánosságban hogyan érdemes programozni. A programozás közben felmerülő kisebb bugok azonnali javítása ami eszi az időt és az idegeket, vagy előbb leprogramozni a teljes projektet és a kisebb bugokkal a végén foglalkozni az előnyösebb?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5162) martonx válasza PumpkinSeed (#5161) üzenetére


martonx
veterán

Bízd a józan paraszti eszedre, már ha ezt nem csak költői kérdésnek szántad. ;]

Én kérek elnézést!

(#5163) PumpkinSeed válasza martonx (#5162) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igazából, a bugok nem nagyon befolyásolják a működést, csak csúnyák. :D De az a baj, hogy megcsinálok egy újabb funkciót mire egy kis semmi bugot kijavítok. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5164) Zedz válasza PumpkinSeed (#5161) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem folyamatosan ellenőrizd a munkád, javítsd ha találsz valami bugot. Hatékonyabb, mintha a végére hagyni a "takarítást". Illetve úgy is lesznek bugok a végén, elég lesz azokkal foglalkoznod. :D

(#5165) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5163) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Igazából, a bugok nem nagyon befolyásolják a működést"
Ha az, amiről beszélsz, nem befolyásolja a működést, akkor azt nem bugnak hívják...

Sk8erPeter

(#5166) Lortech válasza PumpkinSeed (#5161) üzenetére


Lortech
addikt

Nyilván a bugtól függ, meg attól, hogy mit hegesztesz éppen, és a fejlesztés melyik fázisában.
Ha pontosan ismered a hiba okát, és nem akaszt meg, akkor el lehet odázni indokolt esetben, ha pl. más funkcióra kell koncentrálni mert be kell mutatni ügyfélnek.
Ha koncepcionális hiba miatt került be a bug, vagy nem tudod pontosan, miért úgy működik valami, annak érdemes utánamenni adott időben, mielőtt ugyanazt a bugot beviszed még n helyen. Mindig adott helyzet dönti el. Egyéntől is függ, én pl. nem tűröm meg a hibákat vagy a mások által misztikusnak, megmagyarázhatatlannak tartott működést a projektemben, és vagy kinyomozom én magam vagy kiadom, hogy legyen megcsinálva. Általában nem jó elodázni a hibák javítását, mert a hiba javítása más, később gyártott kódok módosítását is szükségessé teheti.

Thank you to god for making me an atheist

(#5167) PumpkinSeed válasza Zedz (#5164) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ja, csak közbe haladnék is vele, mert le kell adni, de ilyen kis szépség hibák vannak benne. :D

(#5165) Sk8erPeter

Úgy értem, hogy egy snake-t kell csinálni, és a kígyó ha nekimegy a falnak akkor a másik oldalon kicsit beljebb jön be, meg ilyenek. Azért mondta, hogy játszani lehet a játékkal, csak csúnya, hogy nem ott jön be ahol kellene.

(#5166) Lortech

Tudom, hogy hol a hiba, de nincs most időm logikázni rajta, hogy ugyan mit is kellene odatenni, hogy az úgy működjön. De amúgy én is inkább szenvedek legtöbbször, hogy jó legyen és csak aztán lépek tovább.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5168) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5167) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja értem, hát ilyen nemsokára leadandó házikat azért az ember kicsit másképp közelít meg, mint egy éles projektet. :D Előbbinél inkább az a lényeg, hogy a legtöbb pontot összekapard (max. nem kapod meg a teljes pontot amiatt, hogy nem ott jön be a figura, ahol kéne, ha nem marad időd kijavítani, de legalább a többi feladatból is megoldottál valamennyit), utóbbinál meg az, hogy tényleg a speckónak megfelelően működjön, különben az ügyfél mérges lesz. Ha valós, nem mindig előkerülő, de adott esetben elég problémás bugról van szó egy éles projektnél, akkor azt nem jó ellökdösni, hogy majd megcsinálom, mert akkor elfelejtődhet...

Sk8erPeter

(#5169) Zedz válasza Sk8erPeter (#5168) üzenetére


Zedz
addikt

El kell adni mint fícsőr. ;]

(#5170) dqdb válasza Sk8erPeter (#5168) üzenetére


dqdb
nagyúr

adott esetben elég problémás bugról van szó egy éles projektnél, akkor azt nem jó ellökdösni, hogy majd megcsinálom, mert akkor elfelejtődhet
Nem, ilyen nem fordul elő sosem, mert ugyebár mindenre van egy XKCD testcase ;]

És erről jutott eszembe: valaki belemélyedt már jobban a kliensoldali automatizált tesztelésbe? Vajon mekkora beletanulási ideje lehet egy Jasmine+PhantomJS párosnak? A többi rész után szeretném a webes UI tesztelését is automatizálni, a kollégákkal ellentétben a Jenkins mindig ráér foglalkozni vele, és alaposan dolgozik :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5171) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5168) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezért írtam így: "Úgy általánosságban" :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5172) martonx válasza dqdb (#5170) üzenetére


martonx
veterán

Beletanulási ideje kb. nulla (na jó, egy nap mondjuk).
Más kérdés, hogy akkor már gondolom van deploy automatizmusotok, CI rendszeretek, amibe beilleszteni a cuccot, nem feltétlenül tirivális.

Egyébként nem vagyok nagy híve a kliens oldali automatizált tesztelésnek. Ha csak egy class, vagy id megváltozik, máris törnek a tesztek. Ilyen szerver oldalon sokkal ritkább, és jellemzően olyankor jogosan törnek el a tesztek. Ráadásul a kliens oldali logikák általában nagyságrendekkel egyszerűbbek, mint a szerver oldaliak.
Szóval nálunk ha piros a kliens oldali teszt, akkor 80%, hogy a teszt hibás. Ráadásul olyat tesztelni, hogy ha A gombot megnyomom, akkor átmegyek a B oldalra, hááát ezekben azért túl nagy hibák amúgy se tudnak előjönni, s akkor is inkább szerver oldali hiba okozza.

Én kérek elnézést!

(#5173) Jim-Y válasza dqdb (#5170) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, mi -sajnos- nem hasznalunk PhantomJS-t, pedig en szemely szerint egy headless approach-nak jobban orulnek, mint amit most a Karma nyujt, hogy megnyit egy bongeszo ablakot teljesen feleslegesen :/ Na mindegy, a lenyeg, hogy szerintem egy Jasmine elsajatitas nem tart tovabb par oranal. Igazabol semmi extra nincs benne, kell szerezni egy Jasmine cheat-sheet-et es akkor rogton hatekony munkat lehet vegezni benne. E2E tesztekben nincs nagy tapasztalatom, bar szerintem jo lenne ha lenne ra lehetosegunk, egy gondot latok ezekkel a tesztekkel, hogy

ad1: kell hozza egy habitus, a projekt team reszerol, hogy mindenkinek alap legyen, hogy a task egyben azt is tartalmazza, hogy teszteket kell csinalni
ad2: hogy ki legyen kenyszeritve a teszt ellenorzes-iras, peldaul git/svn precommit hookokkal vagy hasonlokkal.

Nalunk most azzal van szivas, hogy hogy lehetne normalisan mockolni a tesztekben a require dependenciakat. Es nem is az elsoszamuakat, mert azzal nincs gond, hanem ha en fuggok egy A modultol, ami fugg egy B modultol, akkor hogy tudom a tesztben mockolni a B modult. Erre azert van szukseg, mert sajnos az app az elejetol kezdve rosszul lett felepitve es nem alakalmas a tesztelesre. Mert pl a B modul egybol bootstrapeli az alkalmazast ami nyilvan nem jo :) Ezert kene mockolni.

(#5174) martonx válasza Jim-Y (#5173) üzenetére


martonx
veterán

Azért js-ben is vannak mocking library-k (bár nincs velük tapasztalatom). Ilyen téren az Angularjs különösen jó, annak van saját mockingja is, ezt használtam eddig egyedül mock-olásra.

Én kérek elnézést!

(#5175) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Valaki készített már phonegap-el alkalmazást? Írtam egy zenelejátszót html5-ben angularjs alapokon. Telefonon böngészőben egész jól tudott, de phonegap alatt már kevésbé.
Hogy lehetne kideríteni, hogy android alatt mi miatt lassul be az alkalmazás?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5176) Jim-Y válasza Speeedfire (#5175) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia. Én már igen. De pusztán ennyiből nehéz mondani bármit is. Konkretumok? :-)

Amúgy, konkretumok nélkül, android 4.4+-os telefon - > remote chrome debug - > chrome 41+ - > timeline fül és itt kiderulne minden.

[ Szerkesztve ]

(#5177) Speeedfire válasza Jim-Y (#5176) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igazából a toch eseményeknél érzek kisebb lassulást, de cpu igényt nem igazán értem. De holnap akkor megpróbálom remote debug-al. Mit érdemes figyelni? :U
Amúgy ez a fapad verziója, nem teljes még, illetve kisebb felbontáson a player rész el van csúszva. Ami fura, hogy a telefonomra (540*960) kezdtem el csinálni, de telefonon teljesen más a méret (mintha kisebb lenne).

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5178) Karma válasza Speeedfire (#5177) üzenetére


Karma
félisten

Androidon próbáld meg a Crosswalkot használni, hátha segít a gyári böngésző szintjét visszahozni. Mondjuk ettől még lehet, hogy valami elszúrás van mögötte, például nehéz jó görgetést írni manuálisan...

Én az Ionic Frameworkkel szoktam mindennek nekiszaladni, ott már ezeket az eseménykezeléseket szépen összehozták.

“All nothings are not equal.”

(#5179) Speeedfire válasza Karma (#5178) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez az Ionic nagyon jól néz ki, mindenképp átírom erre a projektet. Pozitív, hogy van vízszintes grid is benne.

Lehet kipróbálom majd a Crosswalk-ot is, de egyelőre csak android-ra akarom kipróbálni.

A linkelt projekten már húztam kicsit sebességben, optimalizálgattam, illetve a FastClick is sokat segített, hogy használhatóbb legyen.

Köszi a linkeket. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5180) Karma válasza Speeedfire (#5179) üzenetére


Karma
félisten

A Crosswalk pont, hogy csak Androidra elérhető ;) (Na jó, elvileg Tizenre is.)

“All nothings are not equal.”

(#5181) Speeedfire válasza Karma (#5180) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kipróbáltam az Ionic-ot, de még lassabb volt. Igaz nem mai darab már a telefonom. Lehet tényleg a CrossWalk lesz a megoldás rá.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5182) Speeedfire válasza Speeedfire (#5181) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Visszavonok mindent, nagyon szuper ez az ionic + crosswalk kombó. Voltak kisebb gondok a build-eléssel, de a fórumon mindenre ott volt a megoldás rá.
Köszi a tippet! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5183) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van egy obj1 objektumom amihez hozzáadok egy adattagot:
Object.defineProperty(obj1, "x", {value: 20, writeable: false});
Ha jól tudom akkor ha adni akarok neki egyúj értéket akkor TypeError-t kellene dobnia.

Ezt meg is tettem.
try{
obj1.x = 40;
document.write(obj1.x);
}
catch(e){
document.write(e.name);
}

Ami történt: kiírta az obj1.x-et, de 20-at. Nem az kellett volna hogy történjen, hogy kidobja a TypeError-t amit el is kap a kivételkezelés, majd kiírja ennek az Exception-nek a nevét? De nem szakadt meg a try rész futása, és az Exception-t se írta ki.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5184) kispx válasza PumpkinSeed (#5183) üzenetére


kispx
addikt

Strict módban dobja a kivételt. Oldal közepén lévő példát nézd meg.

(#5185) PumpkinSeed válasza kispx (#5184) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez a "use strict"; ugye? Utána nézek, mert megadtam közvetlen a kivételkezelésben is, meg az objektum felett is, de semmi változás.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5186) Karma válasza PumpkinSeed (#5185) üzenetére


Karma
félisten

Pedig működik az: [link] (Kicsit módosítottam a példádon, mert a jsFiddle nem szereti a document.write-ot. Mondjuk megértem.)

Én a fájl elejére szoktam mindig kiírni a strict módot, nem baj az, ha mindenhol meg van kötve a kezem.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5187) PumpkinSeed válasza Karma (#5186) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Úgy, hogy betettem előre nekem is megy, viszont eltűnt az oldal tartalma a sok hiba miatt, szóval valószínűleg nem sokáig marad ott. Köszönöm. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5188) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5187) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mármint így nem sokáig marad ott a sok hiba? :P
Amúgy már feltűnt, a document.write()-ot mennyiszer használod, ha tanácsolhatom, szokj le róla, nincs szükséged rá, sőt. :)

Sk8erPeter

(#5189) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5188) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mondhatjuk úgy is. Amúgy sztem nem használom sokszor a document.write-t. :DDD
Nem ajánlatos használni? Csak mert a kurzuson ez az elfogadott kiíratási módszer.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5190) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5189) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor hagyd ott a kurzust. ;] Kifejezetten nem ajánlatos. Gondold végig, a gyakorlatban mikor használnád egy éles weboldalon? Ugye?

Amúgy rákerestem, meglepődtem volna, ha nincs Stack Overflow thread a témával kapcsolatban, itt aztán mazsolázhatsz:
http://stackoverflow.com/questions/802854/why-is-document-write-considered-a-bad-practice

Sk8erPeter

(#5191) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5190) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Amúgy csak tesztelésre szoktam használni. El akarok mélyülni a JS "OOP"-ban, és azokat próbálgatom. A legegyszerűbb mondja meg ha mindent kiíratok, mi mit ad meg ilyenek. Amúgy ilyen idióta játékokat szoktam csinálni mint a snake meg fallabda, ott egyáltalán nem jelenik, meg szóval gyakorlati haszna nincs a document.write-nak.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5192) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5191) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tesztelésre meg az egyszerűen elérhetőek közül ott a console.log() vagy console.debug() (és társai), ami nem egy ilyen korlátozott, gyakorlatban sehol sem használható fos, mint a document.write(), sőt, akkor már megtanulhatnál JavaScript-kódot is debuggolni, nem egy akkora művészet, a böngészők debuggerében sem nehéz kiigazodni. Persze az is érthető, ha adott esetben ki akarod íratni az értékeket, mert mondjuk gyorsabb áttekinteni, vagy ilyesmi, de akkor is már inkább a console-t használd erre (és nyisd meg a webfejlesztő panelt tesztelgetéshez, ott a konzol is, meg ott érhető el a debugger is, stb.).

Sk8erPeter

(#5193) Zedz válasza Sk8erPeter (#5192) üzenetére


Zedz
addikt

+1 a console-nak. :))

(#5194) indigo


indigo
aktív tag

Segítséget kérnék egy vélhetően alap programozási dologban. Modal Window-t szeretnék rögtön a kezdőképernyőre, miután betöltött a program. Ezt a kérdést feltettem a weblap készítés topikban, és el is indultam a megadott irányba a kapott válaszok alapján, de a programozási skillem felér a héber nyelv tudásommal, így nem sikerült megvalósítani.
Itt egy link (Hogyan.zip), amely tartalmazza az összes szükséges fájlt a 'problémámhoz', ha valakinek van egy kis ráérő ideje, és vet rá egy pillantást, akkor nagyon megköszönöm a segítségét.

(#5195) Sk8erPeter válasza indigo (#5194) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha lehet, rakj fel egy egyszerűsített példát inkább a jsFiddle-re, pont ilyen szemléltetésre és demózásra való. Az egyes külön lévő panelekbe fel tudod rakni a HTML-, CSS-, ill. JS-kódodat. A HTML-résznél ebben az esetben nem kell az alapvető struktúra, elég a <body>-ban lévő részt bemásolni. Így több esélyed van arra, hogy segítséget nyújt valaki közülünk, amikor picit ráér. :)
Szerintem a legtöbbünknek nem lesz kedve kibontani a zip-fájlodat, aztán helyileg tesztelni, majd felrakni helyetted a javított/javasolt jsFiddle-példát. :)

Sk8erPeter

(#5196) indigo válasza Sk8erPeter (#5195) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszönöm a választ. Megpróbáltam a jsFiddle-t, a CodePen-t és a Plnkr.co-t is, de egyiken sem tudom megmutatni a problémámat.
A jsFiddle-re feltöltöttem a külső anyagokat (css, js, html fájlok), de nem hajtja végre a feladatot (hiába kattintok az IDE feliratra, nem hajtja végre), egyébként itt a link hozzá.
A CodePen annyival előrébb van, hogy végrehajtja a feladatot, tehát rákattintva az IDE feliratra megjeleni egy új oldal tartalma, de nem Modal Window-ként mutatja meg, itt a link hozzá.
Ezért, végelkeseredésemben összecsomagoltam egy 9k fájlba és így osztottam meg.

Itthon, ha szerkesztem Bracket-ben, akkor Google böngészőben végrehajtja a feladatot. Feltöltöttem egy szerverre, azon nézve szintén végrehajtódik az IDE feliratra való kattintás. Viszont simán Total Commanderből indítva a html-t nem hajtódik végre a böngészőkben, egyedül az Internet Explorer-ben, ha engedélyezem az aktív tartalmat.

(#5197) Sk8erPeter válasza indigo (#5196) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Működésre bírtam neked:
http://jsfiddle.net/bha6er48/20/
Kommenteztem a kódot, remélem, az alapján egyértelmű lesz, ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan.
A jsFiddle API-t használtam az AJAX-tesztelésre, ezért szerepel bedrótozva az URL-nél a /echo/html/ a loadContentFrom függvény első sorában (a böngészők biztonsági beállításai miatt nem is lehetne másik domainre kérést indítani), azt az egy sort majd kitörölheted az éles kódban! Az $.ajax résznél majd a POST-metódust változtasd GET-re, ez is a jsFiddle miatt volt szükséges.

Sk8erPeter

(#5198) indigo válasza Sk8erPeter (#5197) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszi szépen a segítséget.
Egyelőre nem működik nálam. Átültetve megjelenik a Modal ablak, de nem hozza be a hir.html tartalmát :(
Kitöröltem az url='/echo/html/'-t, megváltoztattam a type:-ot GET-re és kitöröltem a //INNENTŐL ... //IDÁIG sorokat.
Szerintem nálam van a hiba :))

Chrome böngésző -> F12 -> Console a következőt írja:
data: <div class="modal">
<H1>Ez egy másik weboldal szövege - AJAX használatával.</H1>
</div>

[ Szerkesztve ]

(#5199) martonx válasza indigo (#5198) üzenetére


martonx
veterán

sk8erpeter annyira szépen szájbarágósan megcsinálta. Szvsz ennél többet nem tehetünk érted. :(

Én kérek elnézést!

(#5200) Sk8erPeter válasza indigo (#5198) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen. Ja, a konzolra ezt az üzenetet azért írja, mert beleraktam egy console.log(...) sort. :D Azt akár ki is törölheted, debuggolási célra jó a console.log - de ebből kiindulni nem lehet, mivel ez nem hiba.
Ha a Network fülre kattintasz a webfejlesztő panelon, ott látszik valami pirossal jelölt erőforrás, meg valami hibakód, amikor megpróbálja betölteni a tartalmat? Ha a megfelelő linkre kattintasz, akkor mi történik?

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.