Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) indigo válasza martonx (#5199) üzenetére


indigo
aktív tag

Igen, tényleg jól leírta, hogy mit kell tennem és azt is tudom, hogy ő nem szokott tévedni, ezért írtam, hogy a hiba nálam lehet. Azért még bízok benne, hogy ha te nem is, én még tudok valamit tenni magamért.

(#5202) indigo válasza Sk8erPeter (#5200) üzenetére


indigo
aktív tag

Hibakód szerintem nincs, itt egy kép, ha F12-t nyomok és frissítem az oldalt, hogy újra betöltődjön.

(#5203) Sk8erPeter válasza indigo (#5202) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes, mert úgy tűnik, a tartalom lekérése sikeresen meg is történik, ahogy látszott a korábban a konzolra kiírt tartalomból, tehát valamiért csak épp a modális ablak betöltése az adott tartalommal nem sikeres. Az általam definiált displayModal függvényt is átmásoltad?
Igazából itt a legértelmesebb a böngészőn belüli debuggolás lenne, úgy, hogy egy breakpointot raksz a sikeres AJAX-kérést jelző eseménykezelőbe, meg mondjuk a displayModal függvénybe, megnézve, hogy a tartalom az elvárt-e, mi a változók aktuális értéke, stb... Egyszerű megközelítésként, ha még nem debuggoltál (egyébként elég egyszerű), egészítsd ki mondjuk ezt is egy konzolra kiíratással:

function displayModal(content) {
console.log('content: ', content);
$('<div>', {
html: content
}).modal();
}

Most jobb ötletem nincs, ha a debuggolás még nem megy, mint hogy vizsgáljuk meg ilyen módon, hogy a tartalmak az elvártak-e, eljut-e idáig, stb. Ha a tartalom ezenbelül megfelelő, akkor nem nagyon értem, miért nem működik nálad, amikor a jsFiddle-példában jó, de derítsük ki egyelőre ezt, hogy idáig eljutunk-e.

(#5201):
Hát köszi, de azért bőven szoktam tévedni. :D

Sk8erPeter

(#5204) indigo válasza Sk8erPeter (#5203) üzenetére


indigo
aktív tag

A konzol szerint nincs hiba: kép.
Szívesen megpróbálkozok a debuggal.
---------------
Vááá, ha kiveszem a meghívott html div-jéből a .class="modal"-t, akkor jó, lefut minden.

[ Szerkesztve ]

(#5205) Sk8erPeter válasza indigo (#5204) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hehe, és tényleg, reprodukáltam a jsFiddle-példában a problémát, <div class="modal">-ba rakva a visszakapott tartalmat, és így tényleg üresen jelenik meg. Hát ez a library működéséből következik, a megoldás simán az, hogy
1.) a visszaadott tartalomból kihagyod a "modal" osztállyal ellátott divet (végül is felesleges)
2.) átírod a displayModal függvényt úgy, hogy csak egy $(content).modal(); sor legyen benne.
Utóbbinál viszont garantálnod kell, hogy egy jQuery-nek átadható tartalom van benne, tehát pl. mindenhol szerepel egy konténerelem, pl. épp a <div class="modal">...</div> vagy hasonló, de ez annyiból törékeny, hogy pl. már egy asdasd<div class="modal">...</div>qweqwe nem működne, mert a jQuery-nek átadva így szintaktikai hibát kapnál (a jQuery ezzel a tartalommal így már nem tud mit kezdeni, elég kipróbálni azt, hogy $('asdasd<div class="modal">...</div>qweqwe'), "Syntax error, unrecognized expression" lesz az eredmény).
Persze annyiból így is-úgy is törékeny lesz a dolog, hogy ha van egy olyan div a kapott tartalomban, ami tartalmazza a "modal" osztályt, akkor az abban lévő tartalmat eleve kidobja. Szerintem ilyen szempontból szarul működik a library, de hát ez van.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5206) indigo válasza Sk8erPeter (#5205) üzenetére


indigo
aktív tag

Minden elismerésem és köszönöm a munkádat és a teljes körű magyarázatot! :R

(#5207) Sk8erPeter válasza indigo (#5206) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen, örülök, hogy megoldódott. :)

Sk8erPeter

(#5208) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok.

Leszögezném előre azt, hogy kb semmit sem értek a JavaScript-hez.
Van egy szám mezőm(input > number), és azt szeretném megcsinálni, hogy csak bizonyos értékek közötti számokat lehessen beleírni(mondjuk 15 és 30 közötti számokat). Ezt PHP-ban (szerintem) meg tudnám oldani, de azt szeretném, hogy azelőtt jelezze a hibát a felhasználónak(lehetőleg hasonlóan, mint ha required lenne), mielőtt rákattint a küldés gombra, gondolom itt a JS lenne a megfelelő.

Remélem, hogy érthetően fogalmaztam, a segítséget köszönöm előre is. :R

(#5209) wis válasza DR|FTK|NG (#5208) üzenetére


wis
tag

Speciel ehhez nem kell még JavaScript:
<input type="number" min="15" max="30" name="number" required />

Szerver oldalon ettől függetlenül mindig ellenőrizz.

(#5210) DR|FTK|NG válasza wis (#5209) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm szépen. :R

Szerver oldalon nem kell, belső hálózaton lesz. Nem olyan emberek fogják használni, akik át tudják írni a böngészőben.

(#5211) martonx válasza DR|FTK|NG (#5210) üzenetére


martonx
veterán

"Nem olyan emberek fogják használni, akik át tudják írni a böngészőben."

Ez mindig így indul....

Én kérek elnézést!

(#5212) DR|FTK|NG válasza martonx (#5211) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Akkor kiadok egy új patch-et. :DDD

Ha már ennyien mondjátok, akkor lehet, hogy meg fogom PHP-ban is csinálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#5213) Sk8erPeter válasza DR|FTK|NG (#5212) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Rettentő komplikált egy ilyen feltételvizsgálat... Ne szórakozz már. Programozásnál NEM LÉTEZIK olyan, hogy megbízható felhasználó. SOHA. A létező legrosszabb eset felől kell megközelíteni az ilyen jellegű validálásokat. És amúgy is MINDIG először a szerveroldali ellenőrzést írjuk meg, és CSAK azután a kliensoldalit, mivel a kényelem, gyorsaság és hasonló szempontok abszolút másodlagosak a biztonsággal szemben.

Egyébként elég csak annyi, hogy valaki régebbi böngészőt használ, ami a HTML5-ös feature-öket még nem támogatja, és máris buktad a kliensoldali ellenőrzésedet, simán átmegy a beírt szám a szűrőn, mivel szerveroldalon egyáltalán nincs szűrőd, és még kliensoldalon sem működik a dolog, és még csak nem is gonosz júzerről volt szó. Hanem olyanról, aki valamilyen oknál fogva egy elavult szart használ. Remélem, ezek fényében nem kérdés, hogy azonnal megírod a szerveroldali ellenőrzést, főleg, hogy normális esetben nem kéne, hogy több időt elvegyen pár percnél (bár ebbe azt is beleszámítottam, hogy az ember elindítja a használt fejlesztőkörnyezetet (vagy akár szövegszerkesztőt), és megnyitja a fájlt).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5214) DR|FTK|NG válasza Sk8erPeter (#5213) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Oké, oké, oké. :D

Belső hálózaton lenne, a gépen(amiből csak egy lesz) a(z egyik) legújabb Chrome menne, csak az az egy oldal lenne megnyitva, semmi más. Nem hiszem, hogy egy 50+-os nénike át tudná írni, aki a gépet is alig tudja használni. :)
Lesz szerver oldali is, rábeszéltetek. Köszönöm Neked is. :R

[ Szerkesztve ]

(#5215) Sk8erPeter válasza DR|FTK|NG (#5214) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hánemtom, ilyen jellegű dolgokat, hogy írjak-e validálást szerveroldalon, nem a potenciális felhasználók életkora vagy észbeli képességei alapján szoktam mérlegelni. :DDD (És nem is potenciálisan használt böngészőtől, meg ilyenektől függően.)

Sk8erPeter

(#5216) martonx válasza DR|FTK|NG (#5214) üzenetére


martonx
veterán

Láttam már olyat, amikor az 50+-os nénike fia iskola után az anyja melóhelyén unatkozott az anyja gépe előtt...

Én kérek elnézést!

(#5217) Zedz válasza martonx (#5216) üzenetére


Zedz
addikt

A user nevű vírus ugyebár csodákra képes. ;]

(#5218) DR|FTK|NG válasza martonx (#5216) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem lesz olyan, mert:
-nem jöhet be,
-jóval iskola után lesz használva, este.

(#5219) Zedz válasza DR|FTK|NG (#5218) üzenetére


Zedz
addikt

Ragadd ki a lényeget: bármi megtörténhet, jobb, ha mindenre felkészíted az oldalad.

Kis on: dolgozott már valaki, vagy akárcsak hobbi szinten foglalkozott már valaki WinJS-sel és Windows 8.1 app írással?

(#5220) martonx válasza Zedz (#5219) üzenetére


martonx
veterán

Nem, de a helyedben már kivárnám azt a két hónapot, és win10-es universal appban gondolkoznék. Vagy megírnám Androidra a cuccot, és átportolnám winre, így egy csapásra több milliárd potenciális usert szerezve.
Sőt akkor már valami normális nyelven állnék neki (C# hehe), mondjuk Xamarin-nal, és akkor IOS-en is futni fog az egész, így még további 1-2 milliárd usert szerezve, ráadásul ők a legfizetőképesebbek.

Én kérek elnézést!

(#5221) Zedz válasza martonx (#5220) üzenetére


Zedz
addikt

Megrendelőnek lesz a dolog, nem saját szakállra próbálgatom. :)

Szerk.: Windows 8.1-re készül az app, desktopra, nem WP-re.

[ Szerkesztve ]

(#5222) martonx válasza Zedz (#5221) üzenetére


martonx
veterán

ok, de 8.1 óta univerzális app van, nincs már olyan, hogy csak desktopra készül el valami (klasszikus winforms-ról, wpf-ről most nem beszélünk). Ami 8.1 desktop-on futni fog winrt-s alkalmazás, az windows phone-on is futni fog.

Én kérek elnézést!

(#5223) Zedz válasza martonx (#5222) üzenetére


Zedz
addikt

Ez igaz. Csak a hozzászólásod alapján gondoltam azt, hogy direkt mobil appra gondolsz, ezért tisztáztam, hogy ez csak desktopon lesz használva.

Amúgy érdekes ez a WinJS, igazából olyan mint a többi fw, csak ahogy írtad, jóformán bármire lehet portolni.

(#5224) Zedz


Zedz
addikt

(#5225) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

A görgetés közbeni effektet itt hogyan csinálják meg, ha nem is JS-el de engem az érdekelne, hogy JS-el hogy lehet ilyet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5226) zone


zone
őstag

A codecademy oldalon kezdtem a JavaScriptet tanulni, de itt elakadtam. A feladat, hogy kell egy function, ami kiszámolja 5 narancs árát, ami jelenleg 5 dollár. A gond az, hogy kétszer írja ki az eredményt. Hol hibáztam?

var orangeCost = function() {
var total = orange*5;
console.log("The price is "+total);
};
var orange = 5;
orangeCost();

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5227) fordfairlane válasza zone (#5226) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem egyszer írja ki.

x gon' give it to ya

(#5228) Zedz válasza zone (#5226) üzenetére


Zedz
addikt

Nincs még valami a codeacademys kódban?

(#5229) zone válasza fordfairlane (#5227) üzenetére


zone
őstag

kép

Chrome és Explorer is ugyanazt produkálja

(#5228) Zedz
Én írtam a kódot.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5230) zone válasza zone (#5229) üzenetére


zone
őstag

Itt megtaláltam a megoldást, console.log helyett return kellett, ami az eddigi leckékben nem is volt benne...

És egy másik megoldás:
var orangeCost = function (price){
console.log(price*5);
};

orangeCost("5");

Bár azt még mindig nem értem, hogy miért volt két sor kiírás.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5231) fordfairlane válasza zone (#5229) üzenetére


fordfairlane
veterán

index.html:

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<script src="script.js"></script>
</head>
<body>
</body>
</html>

script.js:

var orangeCost = function() {
var total = orange*5;
console.log("The price is "+total);
};
var orange = 5;
orangeCost();

x gon' give it to ya

(#5232) zone válasza fordfairlane (#5231) üzenetére


zone
őstag

Ez az, hogy én sem láttam benne hibát, ezek szerint a gond a codeacademy készülékében volt. :)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5233) Sk8erPeter válasza fordfairlane (#5231) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

HTML-fájl, scriptfájl, az alapvető HTML-struktúra létrehozása helyett nem lett volna egyszerűbb és gyorsabb picit csak simán bedobni a konzolba a kódot, ha már meg van nyitva? :DDD :P

Sk8erPeter

(#5234) Zedz válasza Sk8erPeter (#5233) üzenetére


Zedz
addikt

A kérdezőnek lehet érthetőbb így, ha látja másnak hogy megy. Gondolom. :)

(#5235) Zedz


Zedz
addikt

(#5236) Sk8erPeter válasza Zedz (#5235) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

TL;DR :DDD

Sk8erPeter

(#5237) Zedz válasza Sk8erPeter (#5236) üzenetére


Zedz
addikt

Szia honda, nem is tudtam, hogy új accod van! :DDD

(#5238) Sk8erPeter válasza Zedz (#5237) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért ez ritka durva sértés :DDD

Sk8erPeter

(#5239) Zedz válasza Sk8erPeter (#5238) üzenetére


Zedz
addikt

Bocsánat, de másra nem tudtam gondolni hirtelen. ;]

(#5240) martonx válasza Zedz (#5239) üzenetére


martonx
veterán

Ne fesd a falra az ördögöt, mert megjelenik... :Y

Én kérek elnézést!

(#5241) Zedz válasza martonx (#5240) üzenetére


Zedz
addikt

Nekem kicsit hiányzik a pezsgő élet a webes topikokból. :B

(#5242) DNReNTi válasza Zedz (#5241) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szvsz inkabb legyen kevesebb de relevansabb, szakmaibb, erdekesebb poszt, minthogy oldalakon keresztul arrol legyen szo mi az a form vagy mi az a css osztaly...

Bocs a szoveg miatt, mobilrol vagyok.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#5243) fordfairlane válasza DNReNTi (#5242) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem a kezdőkkel van a baj, hanem az értetlenekkel, akik huszadjára sem fogják fel a mondanivaló lényegét.

x gon' give it to ya

(#5244) Sk8erPeter válasza fordfairlane (#5243) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

... és akik még ráadásul kegyetlenül lusták is ahhoz, hogy önálló erőfeszítéseket is tegyenek annak érdekében, hogy maguktól is megpróbáljanak megtanulni valamit, és ne mindent a fórumról várjanak, szájbarágósan. Na, honda ilyen (volt).

Sk8erPeter

(#5245) Zedz válasza DNReNTi (#5242) üzenetére


Zedz
addikt

Persze, ebben teljesen igazad van, csak vicceltem. :)

Legyen egy kis on is. Szerintetek ebben jövő, vagy a Dart sorsára fog jutni ez a kezdeményezés is?

(#5246) martonx válasza Zedz (#5245) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz, én nem tartnék attól, hogy bármi is leváltja a jövőben a javascriptet a böngészőkben.
Ha nagyon nem vagy elégedett vele, akkor ott a typescript (bár nem tudom ki, hogy van vele, nekem valahogy az se dobogtatta meg a szívem).

Én kérek elnézést!

(#5247) Zedz válasza martonx (#5246) üzenetére


Zedz
addikt

Nekem semmi bajom nincs a JS-sel, sőt, én szeretem is használni meg dolgozni vele. Csak nem értem ha ez egyszer most bevált, akkor miért akarják annyira megtalálni az utódját. Gondolok itt megint csak a Dartra, meg most ez. Ráadásul az MS Chakra motorja elvileg még gyorsabb lesz, mint a Google féle V8.

Typescipthez még nem volt szerencsém, de ha jól tudom az fogja az új Angular 2.0 alapját képezni.

(#5248) Sk8erPeter válasza Zedz (#5245) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elég vicces, hogy a cím teljesen ellentmond a tartalomnak:
"Assembly-szerű nyelv válthatja le a JavaScriptet a böngészőkben"
"Erre a problémára akar egy új megoldást kínálni a W3C egy új munkacsoportja, ami egy assembly-szerű nyelv értelemzőjének beépítését javasolja a modern böngészőkbe a JavaScript mellé."

Már ez is kifejezi, hogy nem LEVÁLTÁSról van szó, hanem legfeljebb kiegészítésről. Meg is őrülnék, ha assembly-szerű nyelven kellene programozni kliensoldalon. Nem tudom, programoztatok-e már assembly-ben, hát szenvedjen vele az, akinek muszáj, vagy akinek van ilyen jellegű perverziója.
JavaScript MELLÉ komoly teljesítménynövekedés esetén nem hülyeség, de lehet, hogy ez is megmarad egy ilyen "volt róla szó"-projektnek, hacsak valaki nem tesz bele nagy lóvét, hogy nyomassa orrba-szájba.

Sk8erPeter

(#5249) Zedz válasza Sk8erPeter (#5248) üzenetére


Zedz
addikt

"megmarad egy ilyen "volt róla szó"-projektnek"

Valami ilyesmi féle jövőt képzelek el a dolognak. A nagy JS körüli hype viszont érdekes, az eredeti tervekhez képest szinte már mindenhol tetten érhető ez a nyelv.

(#5250) Sk8erPeter válasza Zedz (#5249) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mármint mi érdekes benne?

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.