Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#314151) Zsolt,72 válasza kbadam83 (#314149) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szívesen! 🙂

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314152) zmtTom válasza Zsolt,72 (#314150) üzenetére


zmtTom
tag

:R :R

(#314153) kkp900 válasza oszy (#313990) üzenetére


kkp900
senior tag

Szia! A better25 -nél nagyobb a kupon? Sajnos ez már nem működik. affch30 vagy a leárazottra nem legalábbis.

(#314154) Sungoo válasza KrAt (#314146) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezt a legújabb app “ fejlesztés” hozta, mindenkinél ilyen. Vicc.

(#314155) Csari93


Csari93
aktív tag

Sziasztok, húgom keresett meg, hogy XR akksija 81%-os és már zavaróan gyenge, bevinné az egyik helyi (Tatabánya) iPhone szervizbe cserére. Nekem az összes iPhone szervizes tapasztalatom szerint a cserealkatrészek minősége gyatra.
Kérdéseim, hogy szerintetek megy valamire az ember egy sima szervizes akksicserével? Illetve méginkább, hogy van bejáratott jó minőségű alkatrész beszerzési forrásotok (ahol jobb minőségű vagy gyári akksit kapsz, mint mezei iphone szervizben).
Köszi!

www.flickr.com/csari

(#314156) Rage47 válasza Csari93 (#314155) üzenetére


Rage47
veterán

10 éves ipademben októberben cseréltettem ilyen szervizben akksit. Jó volt eddig a hónapig, amikor is lejárt a fél éves garancia rá és 30%-on újraindul az ipad, amíg nem rakom töltőre.
Szóval én a gyárit javaslom még mindig :(

(#314157) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
az optimalizált töltésnek van értelme? Ha jól tudom, akkor a 15-ös szériával jött ez be, azóta eltelt már jó pár hónap, vannak ezzel tapasztalatok esetleg?

Továbbá egy nem gyári töltő, mondjuk ugreen tud káros lenni? Mármint nyilván, ha nem lesz tűzforró meg látszólag tölti rendesen a telefont, lehet-e bármi hátránya? Ez lesz az első olyan telefonom, amihez nem adott a gyár töltőt.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#314158) Aszpirin válasza FerNandor (#314157) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A 14Pro-mon is van optimalizált akkutöltés.
Akkor van értelme, ha felismerhető a minta a töltési szokásaidban (pl. mindennap kb azonos időben teszed töltőre, kb azonos mértékben meríted le, és kb azonos időben veszed le - de ez csak egy példa, jóval komplexebb töltési mintáid is lehetnek, lényeg, hogy legyen valamiféle minta, ismétlődés, rendszeresség abban, ahogyan töltöd a telefont, ne összevissza amikor épp éred. Nálam ez a minta "hiányzik", és úgy csak idegesítő, hogy 80%-ig tölt, én kikapcsoltam).
Szerintem csak nagyon extrém esetben lehet káros egy nem gyári töltő, egy ugreen-t simán be lehet vállalni.
A szeptemberben vett 14Pro-m gyakorlatilag nem volt gyári töltőn soha, de a Coconut Battery szerint jelenleg 102%-os az akkumulátora :D

[ Szerkesztve ]

(#314159) FerNandor válasza Aszpirin (#314158) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi szépen. lehet akkor rosszul fogalmaztam. a max 80%-ig töltésre gondoltam.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#314160) Razzul válasza FerNandor (#314157) üzenetére


Razzul
senior tag

Van értelme a max 80%ig töltésnek.

Egy korrekt, jó minőségű töltő nem tud káros lenni. Nem az számít, hogy gyári-e mert az iPhone is ugyanúgy USB töltési protokollt használ.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#314161) Aszpirin válasza FerNandor (#314159) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én is arról beszéltem, bár lehet, hogy a 15-ösnél másként van. Az optimalizált akkutöltés a 14Pro-n azt jelenti, hogy csak akkor tölt 80% fölé, ha korábbi szokásaidból felismeri, hogy szükség van rá. Pl. ha reggel veszed le a töltőről, és estig csak 40%-ig meríted le, majd este ismét töltőre rakod, és ez egy felismerhető minta, akkor reggel csak 80%-ra lesz feltöltve, mert azt "mondja", hogy úgysem kell a 100% a következő töltésig (estig). Ugyanez történik, ha sűrűn töltögeted, csak 80%-ig lesz feltöltve. Ha a 15Pro-n ez másként van, akkor elnézést a félreértésért.
(a minden körülmények között csak 80%-ig töltésnek kb semmi értelmét nem látnám, minek egy akksi, aminek csak 80%-át használhatja az ember? Biztos tovább él, de akkor is...)

[ Szerkesztve ]

(#314162) FerNandor


FerNandor
őstag

Értem, köszi mindkettőtöknek :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#314163) Zsolt,72 válasza Aszpirin (#314161) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, a 15-ös család tagjainál ez másképp van, mert ott létezik egy harmadik, választható töltési mód is, ami 80% limittel dolgozik.

Ezt több gyártó is alkalmazza, egyre inkább elterjedő töltési lehetőség. Magam részéről sem pro, sem kontra érveket nem kívánok ehhez hozzátenni.

Van, aki kedveli és használja. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314164) Razzul válasza Aszpirin (#314161) üzenetére


Razzul
senior tag

Két külön funkció, te nem arra gondoltál amiről ő beszél… :)

Stat crux dum volvitur orbis

(#314165) Aszpirin válasza Zsolt,72 (#314163) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nos, én ezt a "feltételes/okos" 80%-ig töltést is kikapcsoltam.
Egyszer kell megtörténjen, hogy pont úgy merül le, hogy iszonyat szükség lenne rá, és szétvet az ideg, mert tudod, hogy legutóbb csak 80%-ig töltötte fel :)
Velem ez meg is történt, Hollandiában, Eindhoven belvárosában: egy jól sikerült és hosszúra nyúlt este Uber-t még tudtam hívni, de az Uber-várakozóhelyig már nem tudott elnavigálni, mert kifingott, nagyon kínos volt - szerencsére valamennyire emlékeztem az útvonalra. Akkor kapcsoltam ki az optimalizált akkutöltést végleg.
(ez az a helyzet, amikor hiába okos utólag az ember, mert előreláthatatlan élethelyzet, hogy este későig nem lesz alkalmam tölteni, ráadásul ezt előtte való este, még a töltés elkezdésekor kellett volna tudno, hogy kapcsoljam ki az optimalizálást).

(#314166) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ezt nem tudja valaki, hogy működik az istyle-nál:

Ha beszámíttatod iPhone 7 vagy újabb készüléked, mely értéke legalább 18 000 Ft (a kalkulátor szerint) és bármilyen iPhone 15 Pro, 15 Pro Max modellt választasz, akkor most 45 000 Ft kedvezményt adunk az új iPhone árából.

Mondjuk 15 és 15 plus-nál is ezt írják, régebbi modelleknél kevesebb a kedvezmény.

Tehát ha nem éri el kalkulátor szerint a 18k-t akkor nem is jár a kedvezmény? Van egy régi 7-es 32Gb-al, gondoltam "megszabadulok" tőle, de arra 7k-t ír. Mondjuk próbálgattam nem is nagyon van 7-ben amivel el lehet érni ezt az összeget, talán a 7plus 256Gb-al.

(#314167) havri1 válasza Aszpirin (#314161) üzenetére


havri1
félisten

Alapvetően a hőmérséklet (hideg is játszik) és a feszültség az, ami hatással van - információim szerint - a li akksikra. Tehát a nagyon alacsony fesz (0% még nem üres), és a 100% körüli magas fesz ami nem tesz jót.
A 80% feletti probéma az inkább a több cellás akkumulátoroknál érdekes, mert a cellák nem azonos mértékben vannak töltve, és eltérően használódnak, és mivel a legygyengébb cella határozza meg a teljes kapacitást, így van veszteség.
De tudjuk, hogy a 14-15 esetében hány cellás az akkumulátor?
Ha 1 cellás, akkor mi a baj a 80% feletti használattal?
Valaki szakmailag el tudná magyarázni?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#314168) ittakary válasza bozsozso (#314166) üzenetére


ittakary
nagyúr

ilyenkor felmerül a kérdés: nem lenne egyszerűbb szó szerint ugyanezt elküldeni nekik kérdésként? Mivel leszel előrébb, ha itt hozzá nem értő emberek azt mondják, hogy "megkapod a kedvezményt" - amikor pedig odamész pont az ellenkezője lesz...
Van email címük, van telefonszámuk, szerintem nem kell félni tőlük, nem harapnak.

(#314169) atala válasza Zsolt,72 (#314163) üzenetére


atala
addikt

Én használnám, ha lenne. Én kihúzom a napot 20-80% közötti töltéssel.
Nem is értem, miért csak a 15-ös széri akapta ezt meg.

[ Szerkesztve ]

(#314170) Teasers válasza sgeza (#314139) üzenetére


Teasers
tag

Igen igen, köszi. Mostmár megjött a spigen kombó, de legközelebb biztosan ilyet rendelek. Nagyon jónak néz ki, lehet tartalékba be is rendelek 😄

Töltőkkel kapcsolatban köszi mindenkinek.

Még 1 extra eszembe jutott. Vannak ilyen kamerára rakható védőfóliák. Ezeket érdemes használni? Ami telibe megy nem rontja a kamera minőséget? Ami meg a lencséknél kivan vágva, annak van értelme? 🫣

(#314171) Zsolt,72 válasza atala (#314169) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A szokásos terelgetés van mögötte, hogy inkább válaszd az újabb típust.

Sokan kedvelik, van, akinek megfelelő ez a töltési mód, ha olyan az életritmusuk.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314172) ittakary válasza Teasers (#314170) üzenetére


ittakary
nagyúr

védeni persze védi, csak ára van mert rontja: mesterséges lámpafénynél és természetes napfénynél is becsilloghat a lencse és ilyen csodálatos képeket fogsz tudni csinálni:

[ Szerkesztve ]

(#314173) fery02 válasza Zsolt,72 (#314171) üzenetére


fery02
addikt

Én azt várom, hogy melyik szériánál fogják bevezetni azt, hogy töltőre dugva legyen rá mód, hogy akksitöltés nélkül, simán csak a töltőről üzemeljen a telefon.
Az a lehetőség a játékosok fellegvára lenne és ugye játékos körökben amúgyis népszerűek az iPhone-ok.

(#314174) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
azt meg tudom nézni valahol az ios-ban hogy mennyi volt múlt hónapban vagy adott időtartamban a ki és bemenő hívásidőm összesen ?
:R

(#314175) KrAt válasza Zsolt,72 (#314147) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi, sejtettem.. :)

Amit nem értek, hogy tegnap éjjel DND alatt kaptam értesítést, reggelre ott figyelt a konkrét szöveg, a mai költésem meg ismét "titkosított".. :D

(#314176) divan válasza juve600 (#314174) üzenetére


divan
senior tag

Beállítások--> Mobilhálózat. Legalul mutatja a legutóbbi lenullázás óta, hogy mennyi volt. De nem tudsz adott időtartamot kiválasztani, csak a nullázás óta eltelt időt mutatja.

(#314177) Kbali válasza KrAt (#314175) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztos javítani fogják hamarosan.

(#314178) syler123 válasza havri1 (#314167) üzenetére


syler123
veterán

Miért érdekel, hogy hány cellás? Lehet 10 cellás is, akkor sem lehet magasabb a cellánkénti feszültség egy megadott értéknél. A Li-Ion pedig nem kedveli a 80% feletti és 20% alatti feszültséget.
Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy miért gond a 80% feletti töltés az egyik telefonomnál, ha a másikat csak 60%-ig töltöm :D

Nem a balanszolással van a probléma, ezt nem is tudom honnan jött, általában amúgy 1 cellásak, kivéve Oneplus stb... a gyorstöltés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#314179) Noxy válasza juve600 (#314174) üzenetére


Noxy
veterán

Az előzményekből pontosan ki tudod számolni, tol-ig.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#314180) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sracok az mi a fene lehet hogy szifon 15-tel vannak olyan appok, amik nem mukodnek wifirol de vannak amik meg igen? Tegnap vegig jo volt, ma hogy hazertem csinalja ezt. :F

Nyomattam restartot, repcsis mode-ot, resetet nyomattam network settingsre.

Masik telefonnal megy a net, geprol is megy a net, a 15-on mobilnetrol megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#314181) Aszpirin válasza syler123 (#314178) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az tiszta ügy, hogy hosszabbítod az életét az akkumulátornak, kérdés csak az, hogy megéri-e azon az áron, hogy csak egy részét használod az akkukapacitásnak, és be kell vállald a rizikóját az általam említetthez hasonló dolgoknak.
Érhetőbben fogalmazva: Az XS-emet 4 évesen, 86%-os akksival adtam el, egy napot még simán kibírt az én használatommal. Hány% lett volna az akksim kapacitása 4 évesen az újkorihoz viszonyítva, ha nagyon odafigyelve 80%-os töltöttségnél mindig levessem volna a töltőről? Valahol már leírták, hogy mennyi az így garantált élettartam-növekedés? (%-ban, ugyanazon sztenderd Apple-féle, kisbetűs csillagos részben hosszasan leírt használat mellett, amivel pl. leírják, hogy mennyit bír ki az új akksi egy töltéssel) Vagy csak annyit tudunk, hogy "nem szereti a Li-ion akksi a 80% fölötti töltést, tehát ne töltsük 80% fölé?

[ Szerkesztve ]

(#314182) syler123 válasza Aszpirin (#314181) üzenetére


syler123
veterán

Nekem 1 nap alatt olyan 30-40% -ot merül a telefonom (Iphone 15), szóval nekem nem jár lemondással a 80%-os limit, mert mindenhogy kibírja a napot. Természetesen aki többet nyomkodja a telefonját, az majd feltölti 100%-ra, ezért is jó, hogy tudunk választani.
Az idő majd eldönti, hogy meddig fogja bírni az akku, de 3 év múlva nem akkora tétel egy akkucsere, ha a teló még bírja a gyűrődést :D

(#314183) kchris78 válasza syler123 (#314182) üzenetére


kchris78
veterán

vagy pont hogy nagy tetel lesz ha a telefon onmaga mar nem er annyit... de pontosabb ha most mar egy 3 eves telefon is relative sokat er az aksi csere meg joval dragabb mint 5 eve..

(#314184) Sungoo


Sungoo
addikt

Próbálok segíteni valakinek, de én elakadtam. Van valami ötletetek? Fókusz mód nincs bekapcsolva állítólag.

(#314185) bigrob válasza Sungoo (#314184) üzenetére


bigrob
őstag

Szolgáltatónál tiltott számok?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#314186) Sungoo válasza bigrob (#314185) üzenetére


Sungoo
addikt

Másfél órát küzdött a szolgáltatóval, ott nincs gond állítólag.

(#314187) bigrob válasza Sungoo (#314186) üzenetére


bigrob
őstag

Szerintem pedig ott lesz a hiba, ezt csak akkor mondja be ha ott van tiltva.
Fókusz és tiltásnál ha jól tudom csak nem csöng ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#314188) Sungoo válasza bigrob (#314187) üzenetére


Sungoo
addikt

De pont a kedvenc kontaktjait blokkolja a szolgáltató?

(#314189) Zsolt,72 válasza bigrob (#314187) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Így igaz, Fókusz esetén az iPhone nem csöng, nem világít a kijelző sem, viszont piros színnel bekerül a hívás a „nem fogadott” listára.
A hívó fél pedig a csengetést hallja.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314190) lugosi válasza Sungoo (#314188) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a legvalószínűbb, mert a készülékig el se jut a hívás a leírtak alapján.

(#314191) Kbali válasza kchris78 (#314183) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az újabb iPhone-ok simán, még a magasabb áron is megérdemlik a gyári akksicsere árát.
Viszont: nem a következő vevőnek őrizgetem az akku kapacitását, hogy ne 84% legyen, hanem 87, hanem, hogy kibírja azt a napot (mondjuk vicc), amin használom.

(#314192) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Érdemes várni az iPhone16-ra?
Lesz valami érdemleges különbség a 15-höz képest? (A kamera nem érdekel, az egy Bullshit minden évben!)
4 év után cseréném a telefonom, és visszatérnék az Apple vonalra, de nem tudom, érdemes e megvárni az újat ősszel?

Köszönöm!

(#314193) bollokcs80 válasza B.Ricsike (#314192) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

A méretek picit nagyobbak lesznek, gondolom a 15 Pro pár "újdonságát" megkapja a sima 16. Hogy mi lesz az idei "innovésön" (az AI-on kívül), az jó kérdés.

B.Cs.

(#314194) syler123 válasza bollokcs80 (#314193) üzenetére


syler123
veterán

A sima modell marad 6,1". Én úgy olvastam, hogy továbbra sem lesz 120hz, max az miatt lenne érdemes várni.

(#314195) bollokcs80 válasza syler123 (#314194) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na igen, az sokak vágya. :) Lassan majd jönnek az egyre pontosabb szivárgások, a bemutatón nem sok meglepetés szokott maradni.

Én gondolkoztam mostanában egy 15 Prón, de kaptam cégesnek egy 12-t, így nincs sok értelme. Magáncélra még bőven kiszolgál az S21FE-m.

B.Cs.

(#314196) havri1


havri1
félisten

Ez milyen billentyűzet?

havri

(#314197) esbii22 válasza havri1 (#314196) üzenetére


esbii22
őstag

Gyari, csak bizonyos nyelveken elerheto a prediktiv bevitel, sajna magyarul még nem. Remeljuk ios 18 elhozza ezt is.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#314198) Zsolt,72 válasza havri1 (#314196) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Apple billentyűzet, angol nyelvre állítva.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314199) havri1 válasza esbii22 (#314197) üzenetére


havri1
félisten

Ó, és meg is válaszoltad a következő kérdést, köszi
+ Zsolt :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#314200) esbii22 válasza havri1 (#314199) üzenetére


esbii22
őstag

Valahogy éreztem, hogy erre irányulna a kérdésed :))

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.