Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#314451) Zsolt,72 válasza Frontiner (#314450) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Amikor átköltöztem iPhone-ra, én az export/import megoldást választottam, PC-t használva. [kép]

Ha ez készen van, akkor a telefonon ki tudod kapcsolni a Google névjegyzék megjelenítését a listában és máris nincs “káosz”. :)

Leírás itt: [link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314452) Frontiner válasza Zsolt,72 (#314451) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi :R

Még egy kérdés :)
Mostanában, akiknek emailt írok menti a kontaktok közé az email címeket is, önálló kontaktként. Ezt hol lehet kikapcsolni, sehol nem találom.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#314453) Zsolt,72 válasza Frontiner (#314452) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Tippre ez a Google Névjegyzék egyik képessége, annak a beállításai között lenne jó megnézned. 5 éve nem használom, ezért abban nincs ötletem.

Az iCloud használata során nem találkoztam ilyen “e-mail külön elmentése” szituációval.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314454) vargalex válasza Zsolt,72 (#314448) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor mégsem teljesen tiszta. A kolléga szerintem azt akarta mondani, hogy a Packeta automata feszültség alatt van (hogy működjön), de nincs internet kapcsolata, mint a többi automatának. BT-on kapcsolódik a telefonodhoz valószínűleg. (Legalábbis én így értem a kolléga hozzászólását, Packeta automatát még nem használtam, mert hozzánk sokkal közelebb van egy átvevőpont.)

Alex

(#314455) Zsolt,72 válasza vargalex (#314454) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, erre az eltérésre reagálva írtam, hogy “tiszta”, mert nyilván igényli az ezekhez való hozzáférést (BT, helymeghatározás), mivel egy butább automata, mindeközben a többiek meg tudják oldani nélküle. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314456) alba-regia válasza Zsolt,72 (#314453) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Én is azt vettem észre néhány hete, hogy szaporodnak a kontaktok a Gmail-es levelezésektől. Nem találtam meg a megoldást, így exportáltam a névjegyzéket, majd iCloudba beimportáltam. Azóta az Apple rendszeréből szinkronizálja nálam.

(#314457) Lostos


Lostos
csendes tag

Sziasztok, valaki tudna esetleg segíteni pü-ben hogy a garancális csere hogy működik az apple-nél?
vagy valakinek cseréltek már garanciában komplett készüléket? :)
Köszi

(#314458) Sys85 válasza Lostos (#314457) üzenetére


Sys85
veterán

Egy jóideje már csak akkor cserélnek ha nincs más megoldás, inkább szervizelnek hiba esetén.A régi cserés módszer már nem él.
Mi a gond?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#314459) havri1 válasza Sys85 (#314458) üzenetére


havri1
félisten

Viszont Voda biztosításban cserélik. Tegnap voltam bent ügyet intézni, és pont mutatta a boltvezető, hogy kijelzőcserével új imei számmal érkezett egy gyári fóliás készülék. Doboz nélkül.

havri

(#314462) Lostos válasza Sys85 (#314458) üzenetére


Lostos
csendes tag

arra lennék kiváncsi hogy milyen nyomós indok kellene kompett csere esetén.
nincsmég semmi a készülékkel, 2025.03.ig gais istyle-os számla alapján.
láttam fent pár hirdetést óránál és telefonnál is hogy gariban cserélt készülék néven árulták.

(#314463) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!
Van arra lehetőség paranccsal vagy automatizálással, hogy ha egy program fut illetve egy adott fizikai hely hatókörébe érkezem, akkor lefuttasson egy parancsot a telefon?
Külön-külön triggerrel meg tudtam meg tudtam oldani a dolgot, de a két feltételt nem tudtam összehozni, hogy akkor futtassa a parancsot, ha mindkettő teljesül.

Köszi a segítséget előre is :)

Szerk:
Például fut a waze és egy adott cím x méteres körzetébe érek akkor futtassa a kapunyitó parancsot.

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#314464) istnag válasza Lostos (#314462) üzenetére


istnag
addikt

"arra lennék kiváncsi hogy milyen nyomós indok kellene kompett csere esetén."
Pont az ilyen nyomós indok miatt szüntetnek meg mindent is, itt balkánon.

(#314465) F.B.I.


F.B.I.
veterán

iPhone 13 FaceTime probléma!!!

Nem csörög ki ha hívják, nem jelez semmit ha arról akarok indítani, akkor azt írja, hogy wi-fi hálózat kell (azon működik). Korlátlan net (már pár éve használatban).

Mi lehet a gond? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#314466) Frontiner válasza alba-regia (#314456) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Szia!

Én megtaláltam a miértre a választ:
Belépsz Gmailre, Google fiók kezelése,Személyek és megosztás,Interakciókból mentett kapcsolatfelvételi adatok, és itt kikapcsolod.
Az Ios-t széttúrtam, de eszembe nem jutott voln, hogy Google beállításaiban keressem a megoldást. Köszi mégegyszer @ Zsolt_72 :R

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#314467) Razzul válasza istnag (#314464) üzenetére


Razzul
senior tag

Ahogy a régi mém mondja, “This Is Why We Can't Have Nice Things”…

Stat crux dum volvitur orbis

(#314468) Astery válasza Frontiner (#314466) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm - számomra is hasznos az info. Több gmail fiókot kezelek - mindegyiknél kikapcsoltam.

(#314469) Aszpirin válasza F.B.I. (#314465) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A Beállításokban a Mobilhálózat / Appok (használat/név szerint) alatt engedélyezve van a FaceTime? Mert ha nem, akkor az a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#314470) skt


skt
tag

Sziasztok,

iPhone 14-en ha kihangosítva telefonálok, többen panaszkodnak arra, hogy nagyon gyengén, vagy épenséggel recsegve hallanak. Próbáltam hangjegyzettel tesztelni, tökéletes volt a mikrofon minőség, illetve videókban is az.
Normál illetve Wi-fi hívásnál is jelezték már.
Telekom a szolgáltató, fizikai SIM. Van bármi ötletetek?
Előre is köszönöm :R

(#314471) havri1 válasza skt (#314470) üzenetére


havri1
félisten

Ugyan azt a mikrofont használja hívásnál (kihangosítva) mint hangjegyzetnél?
Gyanítom itt is van vagy 2-3 mikrofon nem?
Vízben volt már a készülék?

havri

(#314472) Noxy


Noxy
veterán

17.5 ezt is hozta. [kép]
Sztm hasznos, mert rögtön látni mennyi van még a PB-ban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#314473) Cupák77


Cupák77
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne,hogy facebookon megnyitom a marketplacet,egy pillanatra bevillan a rendes,utána átvált ilyenre. (Kép) Mindig párizsban vagyok. Beállítom a városom,el is mentem,de újranyitáskor megint párizs van. Másnál a normális marketplacet adja be,több iphoneon néztem. Még a szoftver is ugyanaz. Fbt újraraktam,szoftvert frissítettem,jelszót megváltoztattam,de maradt minden ugyanúgy. Előre is köszi!

(#314474) icecave válasza Cupák77 (#314473) üzenetére


icecave
Topikgazda

VPN programod van esetleg?

(#314475) plejik válasza Noxy (#314472) üzenetére


plejik
addikt

Gondolom ezt csak a gyári Apple cuccal csinálja.. :/

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#314476) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Valaki próbálta már a PPSSPP emulátor appot iosen? Honnan lehet játékot beszerezni hozzá?

(#314477) Cupák77 válasza icecave (#314474) üzenetére


Cupák77
csendes tag

Szia. Nincs. Azt se tudom,mi az🤪

(#314478) Kbali válasza Cupák77 (#314477) üzenetére


Kbali
nagyúr

GPS hozzáférés engedélyezve van az appnak, mondjuk a Térkép alkalmazásban jól mutatja a helyzeted?

(#314479) Cupák77 válasza Kbali (#314478) üzenetére


Cupák77
csendes tag

Az fb térképén nem,mindig meg kell adnom a városom. De a helymeghatárosás menüben nincs az fb az appok között.

(#314480) Noxy válasza plejik (#314475) üzenetére


Noxy
veterán

:K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#314481) crue válasza Cupák77 (#314473) üzenetére


crue
őstag

Facebook beállítások között van egy olyan, hogy "Adathasználat a Facebook-élményekhez" és ott letiltottad a személyre szabott adathasználatot a marketplace-nek. Ezt kell átállítani és jó lesz.

(#314482) szabonagyur válasza Cupák77 (#314479) üzenetére


szabonagyur
félisten

De amúgy a képen nem a FB app van megnyitva neked hanem a böngészős nem?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#314483) Cupák77 válasza crue (#314481) üzenetére


Cupák77
csendes tag

Sikeer! Köszönöm!!!

(#314484) crue


crue
őstag

Ha valaki magsafe powerbankot keres, ez most nagyon jó áron van: [link]
Meglepően jó minőségűnek tűnik és még a márkanév is ismerős a multik és a gsm bazárok kínálatából. A 13 minit elég gyorsan tudja tölteni, a súlyából ítélve pedig hihető a kapacitása is.

(#314485) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Sziasztok. Galaxy S23-ról iPhone 15 Pro-ra váltásról érdekelnének a vélemények. :R

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314486) szabonagyur válasza PedroPascal (#314485) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mehet ha úgy gondolod :U

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#314487) F.B.I. válasza Aszpirin (#314469) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ez volt az. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#314488) MikeWazowski válasza PedroPascal (#314485) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Én is arról arra váltottam. Én ajánlom a cserét. Vannak azért megkötések, de ha ezekkel együtt tudsz élni akkor mehet. Persze inkább neten rendeld és akkor van 14 napod átgondolni.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#314489) Razzul válasza INGJOKE (#314476) üzenetére


Razzul
senior tag

Szerinted hogyan? :DDD :))

Stat crux dum volvitur orbis

(#314490) PedroPascal válasza MikeWazowski (#314488) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm a tippet. :R Soha nem használtam iOS-t csak android-ot. Ezért is érdekelne azok véleménye aki már váltott miben jobb miben rosszabb.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314491) Kbali válasza PedroPascal (#314490) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztos találsz összehasonlító videót akár, de azok sem fogják azt megmutatni, ahogy te használod. A lényeg, hogy ne várd azt, hogy minden ugyanúgy működik majd, mert akkor nagyot fogsz csalódni, légy nyitott :)

(#314492) kopi.dll válasza Zsolt,72 (#314434) üzenetére


kopi.dll
tag

Köszi. Nálam is ott van az összes, de csak néhánynál mutatja a céget a név alatt. :W

kopi.dll

(#314493) gretzky77 válasza PedroPascal (#314490) üzenetére


gretzky77
veterán

Mindenképp kell idő, hogy megismerd és megszokd. Talán a legnagyobb eltérés Androidhoz képest a testreszabhatóság, ha sokszor variálsz mondjuk az ikonok elrendezésén akkor fura lesz a kötöttség. Valamint a fájlkezelés eléggé limitált droidhoz képest, de hagysz neki időt és megszokod akkor jó készülék

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314494) zzola válasza PedroPascal (#314485) üzenetére


zzola
félisten

Én egy i14-et használok felváltva egy S24-gyel.
45+ korban vagyok, ugye itt már nincsen mp3 másolgatás, nem érdekel az ikonok színe, nem nézegetem a cellmappert. Amiben nagyobb szabadságot nyújt az Android, én azokat épp nem használom ki. Szóval ha ezekre korábban sem volt szükséged, akkor jó társad lehet egy iPhone készülék. Én bátran ajánlom, gyorsan meg lehet szokni.
Nekem egy i8 RED volt az első....

(#314495) PedroPascal válasza zzola (#314494) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm nektek: #314493gretzky77 #314494zzola az infót. :R
Én sem használom ki az Android szabadságát, alapbeállítások vannak 90% ban. Néha nyomkodok iPhone-t (add már ide kicsit :D) és hát tetszik is meg nem is. Ami első blikkre zavaró az, hogy össze vissza vannak az ikonok, nem letisztult. Ezt lehet személyre szabni azért? A másik fontos dolog az üzemidő. Galaxy S-hez képest jobbnak mondható?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314496) Zsolt,72 válasza PedroPascal (#314495) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Az ikonok elrendezése várhatóan ősztől, az iOS 18 érkezése után szabadabbá fog válni.

Az üzemidő összevetése nem egyszerű dolog, mert nagyon sok változótól függ. Például a hálózati jel erőssége, használt appok mennyisége és minősége, felhasználói szokások mind-mind eltérő fogyasztást okoznak.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314497) PedroPascal válasza Zsolt,72 (#314496) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ez jó hír ami az ikonok elrendezését illeti.
Tudom hogy nem egyszerű az üzemidő kérdés de aki korábban Samsung-ot használt az csak meg tudja mondani hogy melyik a jobb. Mivel a napi rutinok telefon cserétől függetlenül megmaradnak.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314498) hr2 válasza PedroPascal (#314495) üzenetére


hr2
őstag

Üdv.
Én S22-ről jövök 15 pro -ra. (14 év android után.)
Ugyanolyan használat mellett 2x annyit bír az akksi a 15 pro-nak.

(#314499) vizimento


vizimento
senior tag

Sajnos változott a cégpolicy, így váltanom kell SamsungS22-ről IPhone13-ra. Dulpasimes volt, így azt használtam saját telefonnak és cégesnek egyszerre. Mivel nem szeretnék 2 telefont hurcolni, így ezt tenném az IPonnal is.
Akik váltottak: mit javasoltok? Érdemes/lehet bármit átmásolni a régi készülékről? Vagy minden appot/adatot/képet/stb újra manuálisan egyesével kell telepíteni/beírni/másolni?
Mivel ennek csak 1 SIM helye van, hogyan kell megoldani a manuális mellé az e-sim kezelést?
Teljesen kezdő IPhonos vagyok, minden tanácsot szívesen fogadok!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#314500) Zsolt,72 válasza vizimento (#314499) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Az eSIM esetén arra ügyelj, hogy Telekom esetén csak havidíjas előfizetés mellé kérhető az átváltás, Yettel és Vodafone esetén viszont lehetséges feltöltőkártyát is használni eSIM-mel.

Amikor én átjöttem iPhone-ra, akkor a [Move to iOS] alkalmazással költöztem. Ez nagyon sok mindent áthozott a Galaxy S7-ről az iPhone 6s-re. Olvastam róla negatív tapasztalatot is, szóval vegyes a kép, nekem pont bevált akkoriban. Egy próbát megér...

Amennyiben jelenleg van jól belakott Google-fiókod, akkor azt továbbra is nagy hatékonysággal tudod használni az iPhone-on (Névjegyzék, Fotók, Gmail app, stb).

Az eSIM-re váltás módját a szolgáltatónál érdemes megkérdezni, főleg céges szám esetén. A gyakorlati része annyi, hogy egy QR-kódot kell beolvasni a telefon kamerájával.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.