Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#298351) Gicz válasza xhege (#298346) üzenetére


Gicz
addikt

Aha, előrendelésben rendeltem (apple.com - kb az első 15 percben) egy natúrt meg egy fehéret is a max-ból. A fehér megjött pénteken, az enyémről most jött értesítés, hogy szállítva és kedden érkezik. Brutál a stabilizálás a zoomon, próbálgattam barátnőmén kicsit.

(#298352) PACSA75 válasza Aszpirin (#298345) üzenetére


PACSA75
őstag

Nyilván lesznek ezzel a gombbal még újdonságok, de nem boci az Apple, hogy azonnal lelőjön minden futuret.
Majd i16 ban variálnak rajta még ezt azt.

(#298353) Zsolt,72 válasza Aszpirin (#298323) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

az én autóm (4-es Octavia) SAJÁT navigációs rendszere még azt is mindig pontosan érzékeli (ha nem alagútban vagyunk), hogy melyis sávban haladok, mutatja is, ha sávot kellene váltsak. Ilyen pontosságot az iPhone-on lehetetlen elérni

Az [idén tavasszal érkezett frissítés] már hazánkban is elérhetővé tette az  Apple Térkép felületén a Sávasszisztens képességet.

„A sávasszisztens a megfelelő sávokba való, időben történő besorolással segít elkerülni a rossz irányba való bekanyarodásokat, vagy hogy elfelejtsünk lekanyarodni valahol, vagy mondjuk ha egy felüljáróra kell felhajtanunk.” - [Forrás]

Ez nálam szépen dolgozik is, noha az 1987-es évjáratú autóm nem rendelkezik sem sávfigyelő kamerával, sem pedig „cápauszony” antennával. Maga az iPhone eszköz az egyetlen, amit navigációra használok, mert az autó nem rendelkezik ilyen felszereltséggel.

(#298354) kchris78 válasza Rage47 (#298275) üzenetére


kchris78
veterán

Nem teljesen, én régen fejlesztettem natív appot, és nem csak én döntöttem el. Le kellett kódolnom olyan jelzést hogy ments el mindent mert kevés a memó és ki leszel törölve a RAM-ból.. és a futás idei dolgokat ments, utána újratöltés hogy a usernek észrevehetetlen legyen az hogy az app ki lett törölve/restartolva. Erre annál nagyobb az esély minél tobb RAMot foglal az app, egy natív 10-20MBos alkalmazást ritkán akar kirúgni az oprendszer.. Illetve nem az IOS és a saját natív appok foglalnak sok RAMot hanem:
- szósöl appok (én igyekszem hanyagolni őket)
- weboldalak (érdekes megfigyelni desktopon hogy egy-egy weboldal tabja hány SZÁZ MB-ot foglal be, mert a jóisten ősszes elemző - nyomkövető - vastagkliens javasscriptjét is betöltik és futtatják, plusz ha pörget lefele az ember és töltődnek be a plusz képek, a felszabadítás meg kérdéses)
- elektron appok (amik nem natív kódok hanem igazából csak úgy néznek ki de amúgy csak egy weboldal, és javascriptben futtat mindent) - érdemes megnézni vajon miért is 100-150MB egy olyan app ami igazából sok mindent nem csinál nincs benne sok minden.. én kódoltam appot és hát natívan kódolva nem is tudom mennyi kódot / képet stb kellett beletennem hogy 100MB nagyságrendű legyen az app. (spotify, trello, slack talán teams is.. a sor végeláthatatlan)

Ennek a tükrében a 3-4GB RAM ma már sajnos nem túl sok, ami nem az Apple hibája. De konzervatívan használva a telefont (no social appok, kevés tab, apple-ös appok előtérbe helyezése) tényleg nem feltétlen érzi az ember a 3GB RAM kevésségét.

Szóval frankó irányba megyünk, van mire elpuffogtatni a plusz GB RAM-ot, és CPU erőt... De ez hatékony mert csak egyszer kell a JS-t lekódolni fut weben androidon ios-en..

[ Szerkesztve ]

(#298355) SharpSA válasza PACSA75 (#298312) üzenetére


SharpSA
veterán

A GPS autótól függően mutat kevesebbet, azaz fordítva. Viszont a GPS által mutatott sebesség talán 1-2 km/h-t tér el a valóságtól, az autóké meg jellemzően többet mutatnak a valóságnál.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#298356) Gubu0101 válasza noorbertt (#298338) üzenetére


Gubu0101
veterán

Valos,bar meg nem probaltam ki.Lehet ma ranezek van e ertelme.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#298357) Shyciii


Shyciii
veterán

Az Iphone 15 esetén hogy ha már nem kapcsoló van, ami esetén ránézésre meg lehetett mondani az állapotát, akkor a némítást használva már a kijelző mondjuk státuszsorában mutatja, hogy némításon van bármilyen ikonnal?

(#298358) SharpSA válasza pethYeti (#298335) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez nagyon jó ötlet! Megosztod a hogyanját?

Szerk.: közben látom már megtörtént. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#298359) markknight válasza Shyciii (#298357) üzenetére


markknight
veterán

Az idő mellett

(#298360) icecave válasza Shyciii (#298357) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mutatja, feloldva, bal felül az óra mellett mutatja egy áthúzott haranggal, ha aktív. Plusz lett egy control centeres kapcsoló is neki.

(#298361) pzstm válasza noorbertt (#298338) üzenetére


pzstm
titán

2éve mikor vettem S7-et már láttam róla videót...beállítottam, kipróbáltam....nem igazán használtam így kikapcsoltam. Olyan szép kis animáció mint az S9-en van olyan nem jár hozzá régebbi órákon ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#298362) dpeter válasza Tibee86 (#298315) üzenetére


dpeter
csendes tag

Az én autómban (nem új) ugyanannyit mutat a navi, mit amennyit a műszerfalon látok, a céges autóban viszont 7 km/h-val mutat kevesebbet a navi, úgyhogy nem mindegyik autóban van meg ez a nagy ráhagyás.

[ Szerkesztve ]

(#298363) xhege válasza Gicz (#298351) üzenetére


xhege
addikt

Szuper! Ha időd engedi, akkor valahova tölthetnél fel teljes méretben pár képet, amit a 15 PM készített. Ha ilyen linket megosztanál, akkor én biztos hálás lennék érte, de szerintem többeket is érdekelne. :R

(#298364) kchris78 válasza kchris78 (#298354) üzenetére


kchris78
veterán

Szóval még egy dolog, ha valaki nem elégedett az aksi idejével, érdemes átgondolni milyen olyan appok vannak telepítve amik igyekeznének a háttérben okoskodva minél több adatot összeszedni és elemezni amit lehet beküldeni. Facebook, és társai.. Plusz nekem az alap hogy a legtöbb appon a háttérben való frissítés le van tiltva. _Elvileg_ azért van ez hogy a háttérben töltöget már neked előre adatot hogy amikor elindítod az appot még azt az 1-2mp-et se kelljen kivárni amíg betölti pl a timelinet stb.. Szóval nekem háttérben ne töltögessen semmit.. Ki tudja mit csinál még a háttérben, és ezek mind mind beleharapnak az aksi üzemidejébe. (Pár éve már hogy az Apple felhagyott azzal a hozzáállással hogy "normál app nem csinál háttérben semmit, appok nem lájták egymás adatait". Megy az android irányba, ez meg szükségszerűen a háttér műveletek átláthatatlanságával jár, így jönnek a miért merül nem csinálok semmit tünetek. Szerintem nem feltétlen jó ez, sok Androidos mobilcég is csak az appok mélyaltatásával tud túljárni az appok fejlesztőinek az eszén akik mindent is csinálnának a háttérben, de ha máson nem a fogyasztáson meglátszik - ha az adatforgalmon már nem..)

(#298365) Zsolt,72 válasza kchris78 (#298354) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

nem az IOS és a saját natív appok foglalnak sok RAMot hanem:
- szósöl appok (én igyekszem hanyagolni őket)


és

konzervatívan használva a telefont (no social appok, kevés tab, apple-ös appok előtérbe helyezése) tényleg nem feltétlen érzi az ember a 3GB RAM kevésségét.

Nagyon egyet tudok érteni veled. E pár mondatod szépen rávilágít arra, miért jelentkeznek jelentős eltérések különböző felhasználók tapasztalataiban. Magam azért nem szoktam megszólalni a RAM mennyiséget kifogásoló beszélgetési szálakban, mert nem ér hátrány a saját felhasználási szokásaim mellett, amire tökéletesen illik az általad jól eltaláltan megfogalmazott „konzervatív mód”.

(#298366) Rage47 válasza kchris78 (#298354) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#298367) M1995 válasza kchris78 (#298354) üzenetére


M1995
aktív tag

"weboldalak (érdekes megfigyelni desktopon hogy egy-egy weboldal tabja hány SZÁZ MB-ot foglal be"

iPhone-on inaktív tabot kiszórja és csak egy screenshot látszik, majd újratölti amikor ismét megnyitod. Nekem 30-40 szokott kint lenni. Ettől nem hal le a telefon. 200-300-400 után persze illene rendet vinni a káoszba, csak átlag alatti user azt sem tudja egy mozdulat bezárni az összeset vagy beállítható naponta, hetente, havonta magától zárja be a Safari.

Desktopon is egyes böngészők már felfüggesztik inaktivitás után.

(#298368) kchris78 válasza M1995 (#298367) üzenetére


kchris78
veterán

Lehalni nem hal be a telefon persze, különösebb gondot nem okoz, csereberélgeti őket. Csak amikor váltogatsz a tabok között, és kezd tele lenni a RAM akkor esélyes hogy egy régebben használt appot is kilök a RAMból. Annyival jobb a helyzet hogy a tab újratöltése nem a netről történik meg hanem erősen kényszerítetten a telefon háttértáráról (cache) ami azért fogyasztás tekintetéből egy fokkal jobb. (Fórumoldal tab betöltés után egy reload hozzabe az újabb hsz-okat, én ezt tapasztaltam)

[ Szerkesztve ]

(#298369) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

Ha jól látom, bővült az akkumulátorral kapcsolatosan elérhető információk köre: [link] . Ugye, eddig egy parancs segítségével lehetett előcsalogatni a ciklusok számát, illetve a gyártási idő megtekintése szintén külső program által valósult meg (3uTools). Immár az iOS is meg tudja jeleníteni a megfelelő menüpont alatt.

(#298370) Aszpirin válasza Zsolt,72 (#298353) üzenetére


Aszpirin
senior tag

És mutatja is, hogy melyik sávban vagy éppen, és szól, ha nem a megfelelőben?
(ezt nagyon kétlem, de ha mégis, akkor kifogtál egy extrém jó GPS-ű iPhone-t).

(#298371) Gubu0101 válasza Zsolt,72 (#298369) üzenetére


Gubu0101
veterán

Felteve ha mi megkapjuk,lehet csak a 15-os szeria kivaltsaga lesz ez is :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#298372) Shyciii válasza icecave (#298360) üzenetére


Shyciii
veterán

markknight, icecave

Köszi az infót. Ez jó hír. Bár ez a funkció leszivároghatna a 13-ás Prokra is.

(#298373) M1995 válasza Gubu0101 (#298371) üzenetére


M1995
aktív tag

(#298374) kchris78 válasza Shyciii (#298372) üzenetére


kchris78
veterán

Nem látok rá sok esélyt :U .

(#298375) Gubu0101 válasza M1995 (#298373) üzenetére


Gubu0101
veterán

Varhato volt :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#298376) madkiller válasza Shyciii (#298372) üzenetére


madkiller
őstag

Ha néma akkor nem is rezeg? Vagy 3 állású a dolog? Hang, rezgés, teljesen néma?

(#298377) Zsolt,72 válasza madkiller (#298376) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Tud rezegni is néma módban. :)

(#298378) Zsolt,72 válasza Gubu0101 (#298371) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

No igen, itt is van egy kis szelekció. :D

(#298379) madkiller válasza Zsolt,72 (#298377) üzenetére


madkiller
őstag

Hogy lehet úgy lenémítani, hogy abszolút néma legyen ne is rezegjen?

(#298380) ittakary válasza pethYeti (#298347) üzenetére


ittakary
nagyúr

Látom, próbáljátok jól megbonyolítani az amúgy egyszerű funkciót :D

Ez viszont még nekem is új:

Orientáció függő Action Button - [link]

(#298381) Zsolt,72 válasza madkiller (#298379) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Itt bújik meg a választási lehetőség:

(#298382) Major Lion válasza Aszpirin (#298274) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hogy hogy minek? Melo, informalodas, jegyzet. Nalam 40 van nyitva :D

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#298383) markknight válasza ittakary (#298380) üzenetére


markknight
veterán

Nem tudom miért hasznosabb gombot NYOMNI mint érintőn lazán előhívni :D Látszik ám a marketing ereje :D

-X évvel ezelőtt leszedjük a Home Gombot, majd örülünk, mert nem kell nyomizni, minek fizikai gomb, mehet érintőről, azok amúgy is elromlanak..
-X év múlva pedig új fizikai gombot kapunk.. annak ismét örülünk, mert akkor nem érintőzni kell hanem gombot nyomni.

Úgy formálják itt az igényeket ahogy akarják, tényleg félelmetes az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#298384) oba válasza markknight (#298383) üzenetére


oba
addikt

Miért baj az ha van egy programozható gomb és adott funkciót onnan is el lehet érni? :) Fekvő módban tartva a telefont pl elég hasznos (és volt is mindig) a dedikált gomb az exponáláshoz. Nem egy egetrengető dolog az a programozható gomb, de legalább nem valami parasztvakítás. Túlzottan komolyan állsz hozzá ehhez a mobiltelefon kérdéshez. :) Ezek csak használati tárgyak.

(#298385) M1995 válasza markknight (#298383) üzenetére


M1995
aktív tag

Amikor pedig nem adnak opciókat, sírtok miért nem lehet ezt-azt.
Home gomb azért tűnt el, mert jött a kávától káváig kijelző kinézet és a Face ID. Feltűnt gondolom az évek során a hangerőgombok maradtak fizikai gombok, hiába lehetne csak szoftveres hangerő csúszka, tehát már itt bukik az elméleted.

(#298386) markknight válasza oba (#298384) üzenetére


markknight
veterán

Persze, nagyon sok negatív hozama nincs. Pusztán példa, hogy azt csinálnak amit csak akarnak, úgyis tetszik az embereknek. Saját maguknak is ellentmondhatnak, lényegtelen.

M1995: A Face ID előtt sem volt home "gomb" tehát a te elméleted bukik.

[ Szerkesztve ]

(#298387) Zsolt,72 válasza M1995 (#298385) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Amikor pedig nem adnak opciókat, sírtok miért nem lehet ezt-azt.

Ez már csak így van annál, aki a kákán is csomót keres.

Bármit is lép a gyártó, bele kell állni, mert “ha van rajta sapka, akkor az a baj, ha nincs rajta sapka, az is baj”. :)

[ Szerkesztve ]

(#298388) markknight válasza markknight (#298386) üzenetére


markknight
veterán

Sőt az Airpodson is kamu gomb van. Tehát nem kell ehhez nagyon a kákán is csomót keresni, szimplán technológiailag kettőt előre, egyet hátra ha az üzlet úgy diktálja. Ennyi.

(#298389) Braddock válasza Zsolt,72 (#298387) üzenetére


Braddock
őstag

Teljes mértékben igazad van.
De ezzel sajnos a topic megy tönkre.

Idejön valaki és csak azt olvassa, hogy minden milyen sz@r...
Aztán kiderül, hogy a nagy panaszkodók egy része bétázik, nem ért hozzá, amit ő nem használ, arra senkinek sem lehet szüksége, jaj a kereten meglátszik a zsíros újlenyomat, jaj melyik szín legyen, jaj tok, jaj tok nélkül mert hülye aki leejti, jaj, jaj, jaj...

[ Szerkesztve ]

(#298390) Aszpirin válasza Major Lion (#298382) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Várj, valamit félreértettél, vagy én. Azt írtam "4-5 tabbal", böngészőre gondoltam, nem külön appokra. Appból nálam is többtíz van mindig nyitva :D

(#298391) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv!
[link]
Használja valaki ezt a programot? Ha igen, működik a banki szinkronizáció? Egy éve nem ment sajnos, amikor bevezettek valami új azonosítási okosságot. Amúgy most akciós. 9000 az “örök” verzió.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#298392) M1995 válasza markknight (#298386) üzenetére


M1995
aktív tag

Ja hogy most abba kapaszkodsz az újabb generációs Touch ID home gomb már nem volt fizikailag gomb, mint benyomható? Jézusom. Ha kötöd az ebet a karóhoz, magyarázd meg az elméleted, ha szerinted az Apple egyszer hirtelen megutálta a gombokat és azért tűnt a home gomb, (nem a káva-káva kijelző és Face ID miatt ahogy én mondom) akkor a hangerő gombok miért maradt fizikai gombok, hiszen ott szoftveres csúszka? Első iPhone óta először csak két modellnél változtattak most a némító gombon, na bumm... mindjárt az lesz a problémád miért csak Pro és Max kapta meg az action gombot?

#298387
Ez az: van rajta sapka, nincs rajta sapka.

[ Szerkesztve ]

(#298393) Major Lion válasza Aszpirin (#298390) üzenetére


Major Lion
senior tag

En is :D a Safariban most 20tab van, Chrome-ban meg 50.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#298394) markknight válasza M1995 (#298392) üzenetére


markknight
veterán

Olyan dolgokat láttok bele kommentekbe ami nem valós.

Azért maradtak a fizikai gombok, mert üzletileg nem jutottak még el oda, hogy ezt fícsörként eladják. Ennyi, de mérget vehetsz rá, hogy a következő 5 évben el fogják sütni, mivel kell majd nekik az a hely is. A vicces ebben az, hogy nem egy irányban megyünk szépen a technológiai megváltás felé ahogy régen, hanem néha bemászunk ilyen zsákutcákba vagy leírunk egy kört magunk körül és csak aztán lépünk tovább.

Másik példa: Leszedik a lightningot kb mindenről, de az iPhone-on hagyják. Mi ez ha nem zsákutca? Volt egy idő amikor a telefonodat nem tudtad átalakító/vagy új kábel nélkül rádugni a Macedre.

Viszont nem értem, hogy mit magyarázzátok itt a sületlenségeket a topic elromlásáról, meg arról, hogy valaki problémázik.. Pusztán leírtam, hogy azt csinál az Apple amit akar, mindig örömködés a vége. És ez így is van. Ha jövőre újra lenne jack dugó akkor annak is örülnétek, hiszen azért van olyan Apple eszköz amin még mindig van, közben pedig kijelentik keynote-on, hogy egy idejétmúlt marhaság ami az őskor óta velünk van és ezzel a saját cuccaikat is leminősítik.

Sajnos ti veszitek ezt túl komolyan, mert itt a fórumon vagy 100% Apple szektás vagy, vagy egy utolsó troll aki a kákán is csomót keres.

[ Szerkesztve ]

(#298395) Aszpirin válasza Major Lion (#298393) üzenetére


Aszpirin
senior tag

egészségedre. Meg jó munkát az iPhone-nal!

(#298396) Mindent bele válasza MADcat (#298391) üzenetére


Mindent bele
kezdő

Üdv.
Én használom, de a banki szinkront nem.
Raiffeisennél van számlám, ahonnan működik, de nagyon lassan. 3-4 nap alatt jelennek meg a tranzakciók, tehát napi szinten nem lehet követni a kiadásokat.

(#298397) oba válasza markknight (#298386) üzenetére


oba
addikt

Változnak az idők. Szerintem ha a cégek (nem csak az Apple) régi megmondásait meg marketing dumáit szentírásként kezelnénk akkor tényleg sosem lenne jó semmi sem. Mekkora iPhonet használsz jelenleg? Mert ugye régen az volt a mániájuk, hogy egy kézben fogva át kell érni a hüvelykujaddal a kijelzőátlót. Aztán szembe köpték saját maguk szent törvényeit és jöttek a plus meg max modellek. :) Meg is rohadt az alma ugye? :) Ezek a cégek pontosan tudják, hogy mit lehet eladni vagy milyen negatív dolgot lehet még lenyomni az emberek torkán (pl töltőfej elhagyása a dobozból). Tévúton jársz ha azt várod el tőlük, hogy soha ne változtassanak semmin, vagy hogy ne generáljanak igényt valamire amiből aztán pénzt remélnek.

(#298398) Andreas21


Andreas21
csendes tag

Sziasztok,

Mas is tapasztalt minimalis melegedest soc kornyeken? Nem mondanam durvanak es zavaronak sem de erezheto atlag felhasznalas mellett is. Nem lep tul egy hofokot (erzesre) olyan mint a kocsiknal egy bizonyos uzemi hofok szeru.. :F

15PM

(#298399) markknight válasza Andreas21 (#298398) üzenetére


markknight
veterán

Sok helyen olvastam erről a melegedésről. Kíváncsi leszek tokon keresztül mennyire érződik majd és sajna már nincs 40 fokos hőség sem, hogy kipróbáljam mit tud egy húzós napon. De mit csinálsz vele? Játszol, vagy mit nevezel átlag felhasználásnak?

[ Szerkesztve ]

(#298400) Navaren válasza Andreas21 (#298398) üzenetére


Navaren
aktív tag

13 Pro-hoz képest érezhetően forrófejűbb.

iBalu // Ordo Ab Chao //

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.