Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#297301) Gubu0101 válasza dvdbackuper (#297300) üzenetére


Gubu0101
veterán

Itt mar nincs :D Mosom is nyugodj meg :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297302) Sys85 válasza Bazs1981 (#297292) üzenetére


Sys85
veterán

Vízálló max új korában és laborkörülmények között.
Használat alatt gyengülnek a ragasztások (meleg,hideg,esetleg egy leejtés,stb) és a gumi tömítések is öregednek,ennyi bőven elég a beázáshoz.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#297303) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

A „vízállóság” témához némi adalék:

Itt két nagyon lényeges tényező, hogy a mértéke nem állandó és az elhasználódás miatt csökkenhet.

[Forrás]

Fentiek tükrében szerintem érthető, hogy miért nem vállal erre jótállást az  Apple (mely gyakorlatával nincs is egyedül, ugyanis más gyártók ugyanígy állnak hozzá).

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297304) Gubu0101 válasza MasterMark (#297298) üzenetére


Gubu0101
veterán

Gondolom 6m melysegben is van mar epp eleg viznyomas.Tehat valamilyen szinten csak vizallo.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297305) markknight válasza dud998 (#297299) üzenetére


markknight
veterán

Nem lesz könnyű megszokni, hogy nincs 120hz

(#297306) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Frissítettem a telefont az iOS 17-re. WALTR segítségével átmásoltam az évek óta megszokott csengő és sms hangokat, amik meg is jelentek a Hangok - Csengőhangok alatt és be is tudtam állítani. Viszont a Szöveghang alatt nem jelennek meg, pedig idáig ott is megvoltak. Már nem lehet sms hangot betenni csak csengőhangot?

(#297307) dud998 válasza markknight (#297305) üzenetére


dud998
őstag

Nekem nem okoz gondot. 😉

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#297308) Zsolt,72 válasza dud998 (#297307) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

…és ezzel [nem is vagy egyedül] . :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297309) Årpi válasza Razzul (#297261) üzenetére


Årpi
őstag

“Barhol” ervenyesitheti az AppleCare+. Ha nem igy lenne, akkor itthon meg sem erne elofizetni, hiszen hivatalosan nem is elerheto.Egyedul a lopassal kapcsolatos dolgok regio/orszag-specifikusak a kulsos biztosito miatt.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#297310) dud998 válasza Zsolt,72 (#297308) üzenetére


dud998
őstag

😃

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#297311) merqree válasza dvdbackuper (#297295) üzenetére


merqree
őstag

https://support.apple.com/hu-hu/HT207043
Ennél hivatalosabb nincs szerintem.

Én nem hiszem, hogy igazat írnak, nekem az IP68 az, amikor egy eszköznek mindegy mennyi ideig és milyen mély vízben van, mint pl egy szivattyú.

(#297312) markknight válasza merqree (#297311) üzenetére


markknight
veterán

Sok videó van arról, hogy tóban találgatnak telefont és semmi baja azon kívül, hogy lemerült. Persze, ezeknek egy része kamu, nyilván.

(#297313) Bilux


Bilux
veterán

Beázás, ha volt szervizben a telefon hivatalos helyen is akár akkor sincs már garancia a tömitettségre.
Ezzel szivatak már meg sajnos. Pedig direkt kérdeztem hogy gyári technológiával dolgoznak e!?
Ennyit erről azóta egyik telefont se vittem még ivóviz közelébe sem...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297314) dvdbackuper válasza merqree (#297311) üzenetére


dvdbackuper
őstag

A folyadékok okozta károk megelőzése érdekében kerülje a következőket:

Úszás vagy fürdés az iPhone-nal
Az iPhone nyomóvíznek vagy nagy sebességgel áramló víznek való kitétele, például zuhanyzás, vízisízés, wakeboardozás, szörfözés, jetskizés stb. közben
Az iPhone használata szaunában vagy gőzfürdőben
Az iPhone szándékos vízbemerítése
Az iPhone használata az ajánlott hőmérséklet-tartományokon kívül, illetve rendkívül magas páratartalom mellett
Az iPhone leejtése vagy egyéb hatásoknak való kitétele
Az iPhone szétszerelése, beleértve a csavarok eltávolítását
Ügyelni kell arra, hogy az iPhone a lehető legkisebb mértékben kerüljön érintkezésbe szappannal, tisztítószerrel, savakkal vagy savas élelmiszerekkel, illetve bármilyen folyadékkal – például parfüm, rovarriasztó, testápolók, napvédők, olaj, hígító, hajfesték és oldószerek. Ha az iPhone érintkezésbe kerül a fenti anyagok egyikével, kövesse az iPhone tisztítását ismertető útmutatót.

akkor most? szabad mosni csap alatt vagy nem? lehet, de nem ajanlott

(#297315) Bilux válasza m4rk_ (#297291) üzenetére


Bilux
veterán

Akkor várom este az emailt :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297316) Tibee86 válasza Bilux (#297313) üzenetére


Tibee86
veterán

A dobozból kivéve sincs rá semmilyen garancia, szóval ugyanott vagy.

(#297317) Fritz Teufel válasza syIex (#297273) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Most beszéltünk erről a 14 Pro Max topikban. Kinagyítva sok az elveszett részlet természetesen. Csodák nincsenek...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#297318) syIex válasza Fritz Teufel (#297317) üzenetére


syIex
veterán

Nem tudom pontosan, de ha tegyük fel ProRAW-ban fotózok azt feltölti úgy az iCloudba és a telefonon meg marad a kis méretű fájl. Ilyen opció van? :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297319) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iPhone 15 Pro-hoz milyen Apple töltőt kell venni?

(#297320) Bilux válasza timelord1987 (#297319) üzenetére


Bilux
veterán

usb C

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297321) -secret- válasza timelord1987 (#297319) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

C

(#297322) Kashim


Kashim
őstag

Na ez kellemes meglepetés volt. Kicsit megkésve, vasárnap adtam le az előjegyzést Yettelnél, csak ma hívtak vissza, de úgy néz ki még holnap megkapom a készüléket. :C

(#297323) kulu22


kulu22
aktív tag

Az Apple is most küldte az értesítőt, hogy úton van a készülék.

(#297324) markknight válasza Kashim (#297322) üzenetére


markknight
veterán

Az kemény, akkor olyan szinten mégsem repültek rá az emberek mint gondoltam.

Amúgy vicces volt az oldalukon a form :D Ahol kiválaszthattad milyen időpontokon hívjanak, azt is meg lehetett adni, hogy "minél hamarabb" :D

[ Szerkesztve ]

(#297325) classic B válasza Sungoo (#297282) üzenetére


classic B
aktív tag

Megerősítem. Csóró vagyok, SE-t használok. :DDD

(#297326) Fritz Teufel válasza syIex (#297318) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Van:

https://support.apple.com/en-us/HT205703

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#297327) Kashim válasza markknight (#297324) üzenetére


Kashim
őstag

Úgy néz ki valamilyen szinten regionális készlet is lehet, mert olvastam, hogy valakinek már napokkal ezelőtt azt mondták, hogy a 256-os Pro-k elfogytak előjegyzésben. Nekem meg tök lazán mondja a fickó, hogy holnap tudja küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#297328) syIex válasza Fritz Teufel (#297326) üzenetére


syIex
veterán

Akkor jól emlékeztem. Viszont ez csak iClouddal elérhető gondolom, Google Driveal nem?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297329) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Applecare+ vásárlást bonyolított valaki az elmúlt időszakban?
Új készülékhez szeretnék majd vásárolni.
A kérdésem az lenne, elfogadott-e Revolut, Zen vagy esetleg más alternatíva?
UK címmel.

Előre is köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#297330) Årpi válasza TBMC (#297329) üzenetére


Årpi
őstag

Én februárban csináltam (havi előfizetés). UK fiók, UK Paypalt kötöttem rá, ami mögött egy MAGYAR BIN-es Revolut kártya van, de igazából mindig tolok rá balanszt, így a kártyához alap esetben nem is nyúl. Gyönyörűen levonja a havi díjat minden hónapban.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#297331) timelord1987 válasza -secret- (#297321) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
iStyle-ba lehet kapni?
(Tudsz adni linket)

(#297332) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Néztem videókat az új széria kamerájáról, pl. a petapixelé elég jó szerintem, mert ott a tesztet is 15P-vel vették fel.
Sajnos ugyanúgy látom a túlélesítést és az egyéb visszatetsző jelenségeket, így úgy érzem, hogy a kamera továbbra se üti meg azt a szintet, amit én azért elvárnék. A teszt szerint optikailag valószínűleg ugyanaz a kamera mint a korábbi szériában. :((

(#297333) lugosi válasza aprokaroka87 (#297283) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Külső ssd-re (kártyaolvasóra) rögzíteni csak a pro fog tudni ha jól láttam a tesztvideóban, abban gyorsabb usb-c van.

(#297334) Gubu0101 válasza markknight (#297324) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,minden elorendelesnel igy van,nem csak apple telonal.Amugy az a vicces,hogy altalaban nem sokat er,mikor en is adtam le megrendelest meg kertem,hogy esti orakban hivjnak,erre delelott csorgott a telefon :U :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297335) sgeza válasza syIex (#297328) üzenetére


sgeza
veterán

Google drive is tud olyat, hogy a teljes méretű képet tölti fel, és a készüléken csak egy kisebb méretet tárol.

(#297336) kchris78 válasza markknight (#297324) üzenetére


kchris78
veterán

14-15 nem repültem rá én se, majd second hand vonalon esetleg… vagy ha már kikerül a fókuszból akkor már nem birizgálja annyira az embert, 14 nélkül is kibírtam :). Amikor nézegettem, hogy a 13PM-re mennyit kellene ráfizetni, nem igazából azért nagy a szám, mert nagy az értékvesztés, hanem az új modell a drága. Illetve: Az igazán jó periszkópos kamera majd a 16-ban jön el, amikor tökéletesítik ezt az első generációs megoldást :D .

(#297337) Fritz Teufel válasza sgeza (#297335) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Így van, köszönöm! :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#297338) syIex válasza Fritz Teufel (#297337) üzenetére


syIex
veterán

És én is! :D
Viszont akkor a képek "mappa" helyett mindig a Google photost kell megnyitni?
Azért lenne jobb a G használata, mert mostanában sokat ingázom a droid és az alma között. :U
Bár lehet most annyira bejön a 15PM majd, hogy egy időre megint leülök. ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297339) markknight válasza syIex (#297338) üzenetére


markknight
veterán

Milyen droidokat használsz?

(#297340) syIex válasza markknight (#297339) üzenetére


syIex
veterán

Most épp egy Nokia 8800 van nálam ami még nem droid... :DDD
Próbálok én mindent egyébként, aztán attól függően mennyire jönnek be maradnak. 21U, Fold3, S22U, Fold4, S23U és most a Fold5 tehát főleg Samsung volt nálam. Próbáltam még a Pixelt is, de az nem annyira jött be.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297341) BoneDragon válasza Sys85 (#297302) üzenetére


BoneDragon
veterán

Én az i13-at heti 2-3x berakom csap alá megmosni, eddig még nincs baja...

(#297342) Bilux válasza syIex (#297340) üzenetére


Bilux
veterán

Alza jelzés még nem volt neked se igaz?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297343) aprokaroka87 válasza BoneDragon (#297341) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Annak idején én úgy tanultam hogy a zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztás előtt meg kell mosni 😉

(#297344) Norbi887 válasza BoneDragon (#297341) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Jól mondod, eddig. :U
Majd lesz idővel, mert egyik sem vízálló örökké.
Amúgy pro tipp, ha csak fertőtlenítésre mész elég, ha egy papírt 90 vagy magasabb százalék arányú alkohollal megnedvesítve áttörlöd a felületét a mobilnak, majd szárazra törlöd. Évek óta így tisztítom a készülékeim, gyönyörű szép állapotban vannak mind máig, és sosincs meg az a tény sem, hogy na most lehet hogy pl. a töltő porton beszivárgott a csapvíz. Vagy a hangszóróknál. Vagy a mikrofonnál. Vagy bárhol.
De persze egyéne válogatja. ;)
Én speciel nem kockáztatom az ilyesmit.

Jobb úgy felfogni, hogyha gáz van(rá ömlik valami, beleesik a medencébe stb) akkor jó eséllyel rendben lesz, de ennyi.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#297345) Szabi®


Szabi®
addikt

Iphone 15 usb c 2.0
iphone 15 pro usb c 3.0

Mekkora b@zi lett ez az apple,elképesztő. ;]

(#297346) fgergo3


fgergo3
csendes tag

Az iStyle valakinek feladta már a csomagot, aki előrendelt? Tegnap jött az értesítés, hogy beérkezett az előrendelésem, ki is fizettem online, de azóta semmi hír.

(#297347) syIex válasza Bilux (#297342) üzenetére


syIex
veterán

Semmi sajnos. Remélem este fog jönni! :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297348) Bilux válasza fgergo3 (#297346) üzenetére


Bilux
veterán

Nekem meg előjegyzésem van de semmi :Y :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297349) syIex válasza Bilux (#297348) üzenetére


syIex
veterán

Több helyről is bebiztosítottad? :DDD
Nekem most csak az Alza játszik sajnos, szóval remélem nem fogom megszívni. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#297350) Navaren válasza Szabi® (#297345) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem pörög a topik, mi? :D

iBalu // Ordo Ab Chao //

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.