Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#297401) Bilux válasza Szabi® (#297393) üzenetére


Bilux
veterán

Legutolsó Sony flagship telefon mellé már kábelt se adtak csak a telefon és kész :D

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297402) fgergo3 válasza Bilux (#297394) üzenetére


fgergo3
csendes tag

Próbáltam hívni őket én is. Két napja jött az üzenet, hogy készüljek, az előrendelés hamarosan beérkezik. Tegnap pedig a megerősítés jött, hogy 24 órám van kifizetni vagy lemondani az előrendelést, mert a telefon beérkezett. Ma pedig ugyanúgy feldolgozás alatt állapotban van a rendelés és nem adták fel, pedig ki lett fizetve az email után néhány perccel.

[ Szerkesztve ]

(#297403) Szabi® válasza Bilux (#297401) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát igen, csak ők nem mantrázták az embereknek a "prémium" szót 14 évig . . .
Ahhoz képest hogy Jobs politikája az volt hogy "-adunk mindent" mára eljutott oda az apple, hogy semmit nem akar adni.

(#297404) csaba1203 válasza M1995 (#297390) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi a válaszokat, akkor marad mind2 app fenn.... :D :DD

(#297405) markknight válasza Szabi® (#297403) üzenetére


markknight
veterán

Attól még a telefon anyaga valóban prémium. Egyébként mindent soha nem adtak, csak azt amit akkor jónak láttak :D

(#297406) M1995 válasza madkiller (#297391) üzenetére


M1995
aktív tag

Dehogynem, gyakori a kettős mérce.

Feltételezem aki célzottan iPhone Pro-t vesz és 4K, RAW, ProRes témában gondolkozik, az megnézi legalább a termék lapját az Apple oldalán, ott pedig írják külön kábel kell a gyors adatátvitelhez. Vagy tudja használni a keresőt. Az égvilágon semmi szükség nincs arra, hogy minden iPhone-nal kapcsolatos fórumban éveken át minden héten ez ekkora téma legyen.

Átlag user vagy sima iPhone esetében gyakorlatilag nem számít, mert a többség az életben nem köti össze kábellel a telefont, hiszen iCloud és AirDrop. A pro user meg tudja (tudnia kellene) mit akar és ahhoz veszi az eszközöket, pl. ProRes használathoz, RAW fotóhoz nem éppen a legkisebb tárhelyű készüléket érdemes venni. Az átlag user a kamera beállításokba se nagyon megy be, nem véletlenül a default HD és nem 4K, még a grid sincs bekapcsolva. Az Apple a többségre állítja az alapértelmezéseket.

#297401
Gondolták úgyse zavarja azt a 12 embert, aki még kitartó Sony telefon vásárló. Pedig jó lenne, ha a cég nagyobb játékos lenne a piacon.

(#297407) Szabi® válasza markknight (#297405) üzenetére


Szabi®
addikt

Azért volt idő amikor a Harman Kardon hangszórókat is a mac mellé csomagolták, most meg kuki kiáll a pódiumra elsorolja mit vesznek ki a dobozból, és még olcsóbb sem lesz, -sőt drágább, és tapsolnak meg éljeneznek örömmámorban az emberek . . .
Valami nagyon el van itt csesződve . :N

[ Szerkesztve ]

(#297408) Ricardo válasza M1995 (#297372) üzenetére


Ricardo
félisten

"Galaxy Flip külső kijelzője innováció, nem baj 60 Hz"

Az megvan hogy az "csak" egy másodlagos kijelző?
Az iphone-on milyen a másodalgos megjelenítő? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#297409) Gubu0101 válasza Bilux (#297383) üzenetére


Gubu0101
veterán

Legalabb mar tudjuk,hogy a pro-ban 3290-es akkumlator van :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297410) Ricardo válasza Szabi® (#297407) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert ez nem lehúzás, hanem a zöld út része. Nem csomagolnak mindenfélét hozzá, így kevesebb szemét keletkezik. Ennek örülnek. :D

(#297411) kchris78 válasza Oldman2 (#297370) üzenetére


kchris78
veterán

Nem tartom valószínűnek, 2016 óta vannak USB-C-s MacBookok, történetesen nekem is, az égegyadta világon SEMMILYEN korlátozás nincs a kábelekre. Ja, de van, egy tyúkbélen nem fog átvinni 100W PD-t.

(#297412) bbendre válasza aprokaroka87 (#297400) üzenetére


bbendre
őstag

Nem, nem... jövőre az újdonság a reverse wireless charging lesz.
utána évben a periszkópkus kamera
azutáni évben pedig a ...
Minden évben egy kicsi... nagyon kicsivel több :R

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#297413) Ricardo válasza Gubu0101 (#297409) üzenetére


Ricardo
félisten

Az energiagazdálkodásnak, és optimalizálásnak köszönhetően elég jó üzemidőt produkál ezzel is, ettől függetlenül kíváncsi lennék mit hozna egy 5000-es teleppel.
A Pro és a Pro max jó készülékek.
A sima és a plus nagyon vérszegények lettek.

[ Szerkesztve ]

(#297414) markknight válasza Szabi® (#297407) üzenetére


markknight
veterán

Ez a része nekem sem tetszik, meg az sem ahogy előadják.

(#297415) labeda


labeda
aktív tag

A Vodafone-nál vett iphone-ok függetlenek? Elöre is :R

[ Szerkesztve ]

(#297416) M1995 válasza Ricardo (#297408) üzenetére


M1995
aktív tag

Mivel odaírtam "külső" és nem fő, akkor a válasz igen, megvan. Értő olvasás nálad megvan? Arról volt szó milyen kettős mérce, mivel a Flip külső kijelzőjét is használják emberek, akkor valószínűleg mégse olyan hatalmas probléma a 60 Hz, mint ahogy előadjátok hetente. Ahogy az sem, hogy miért csak USB 2.0 sebességű kábel van a dobozban, mert a többi gyártó készülékének dobozában is olyan van.

(amúgy, ha úgyis környezetvédelem, a következő lépés lehetne a töltő és headset elhagyásának mintájára USB-C kábel se legyen a dobozban, hiszen azért egységesítés valamilyen C kábel biztos van már otthon, akkor minek még egy másik, ne pazaroljunk, na azt a hisztit is várom már... ;])

[ Szerkesztve ]

(#297417) joey04


joey04
titán

minek eteted őket? neked aztán pláne tudnod kéne, hogy minden iphone topikban ott vannak. :N

(#297418) sharp4 válasza labeda (#297415) üzenetére


sharp4
őstag

Nem, de a Yettel-nél és Telekom-nál vásároltak igen!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#297419) Ricardo válasza M1995 (#297416) üzenetére


Ricardo
félisten

Használják.Kiegészítőként, de tartalom fogyasztásra vagy komolyabb használatra ott a fő kijelző, ami a kategórájának megfelelő paraméterekkel rendelkezik. Na ilyen nincs a a sima iPhone-ban. Lehet csürni csavarni. De a minimum ( Ha már mindenképpen el akarják választani a pro változatoktól) a 90Hz lett volna ebben az árkategóriában.
A 2.0ás kábel meg minden gyártónál gáz, de itt a gyorsabb töltés sem megy ami azért egy külön fokozata a garasoskodásnak.

[ Szerkesztve ]

(#297420) labeda válasza sharp4 (#297418) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszönöm a válaszodat!

(#297421) tiszalee4 válasza fgergo3 (#297402) üzenetére


tiszalee4
csendes tag

Alza, MM, Yettel, Apple.hu tudja küldeni a megjelenés napján - Istyle meg nem. Jövőre nézve mérvadó infó

(#297422) Bilux válasza tiszalee4 (#297421) üzenetére


Bilux
veterán

Alza egyelőre tetszhalott mert egyelőre szerintem senki nem kapott emailt ezzel kapcsolatban :N

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297423) lugosi válasza Razzul (#297363) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokszor kitárgyaltuk már itt páran hogy mi zavar, példának a túlélesítést és a tele kamera részlettelenségét szoktam írni.

(#297424) salieven


salieven
aktív tag

Másnál ilyen ez vagy csak nálunk a családba?
Javítási ajánlatnál a képernyő felső sarkába jelenik meg az óra alatt a javító szó :DD itt nem viszont minden más (pl messenger, discord) appnál igen :DDD

[kép]

PSN: salieven

(#297425) haddent


haddent
addikt

Apple.hu rendeléshez tartozó UPS másnál is így áll? Ez nem néz ki túl bíztatóan.. Hogy lesz ebből holnap bármi? :F na meg a kézbesítési cím annyi, hogy "Budapest HU"? :F

(#297426) Zsolt,72 válasza salieven (#297424) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Egyedi anomália lehet🙂, mert nálam oké:

Esetleg egy újraindítás, vagy alkalmazás újra telepítése segíthet rajtatok.
szerk.:
Engem a múltkor azzal lepett meg a rendszer, hogy fekvő tájolású appból kilépve, az álló tájolású megjelenítőn a bal szélén ott maradtak a fekvő tájolás felső sorának ikonjai (óra, hálózati jel, akku). [kép] Kényszerített újraindítás oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297427) Zsolt,72 válasza haddent (#297425) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A kézbesítési cím miatt ne aggódj, az nálam is volt már ugyanez, de rendben ideért.

A többi adat pedig lehet, hogy még nem frissült annak ellenére sem, hogy esetleg történt mozgás. Némi késés belefér. Időnként nézz rá…

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297428) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Telekomnal holnap fogjak kiirni az arakat?

(#297429) BeastMode


BeastMode
őstag

Kint az iOS 17.0.1.

(#297430) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Kinnt az iOS 17.0.1 :B
Lehet tölteni!

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#297431) Ron Swanson válasza BUZZLGHTYR (#297428) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Ja reggel 8 körül már tuti kint lesznek.
10 órára van időpontom az egyik budapesti üzletbe, remélem lesz készleten. :U

(#297432) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

Ez pedig az iOS 17.0.1 tartalma: [link]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297433) Nite válasza Zsolt,72 (#297432) üzenetére


Nite
őstag

ja hogy ez csak valami biztonsagi patch? hol maradnak bugfixek? :(((

Paid my dues!

(#297434) vzsryl válasza haddent (#297425) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Yettel előrendelésemről semmi lenyomat. Se SMS, se email, se yettel online fiókban, sehol semmi. Elvileg holnap kéne érkezzen a telefon. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#297435) markknight válasza vzsryl (#297434) üzenetére


markknight
veterán

De ha nincs róla semmi lenyomat akkor honnan veszed, hogy holnap kéne érkezzen?

(#297436) ronin79


ronin79
őstag

(#297437) esbii22


esbii22
őstag

Micsoda problémák, minden évben ez van, már megszokhattátok volna… és ha péntek helyett hétfőn kapjátok meg akkor összedől a világ ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#297438) esbii22


esbii22
őstag

iOS 16.7 is tölthető :C

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#297439) vzsryl válasza markknight (#297435) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kedden ezt mondta az ügyintéző: “pénteken, 09.22-én küldöm”
Csak erről van infóm, mert az ügyem azonosító száma megvan.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#297440) markknight válasza vzsryl (#297439) üzenetére


markknight
veterán

Értem, úgy gondoltam, hogy semmit nem írtak vissza, nem is kerestek és csak azért feltételezed, hogy jön mert holnap 22-e :D

(#297441) markknight válasza esbii22 (#297437) üzenetére


markknight
veterán

Jóhogy! Az egész hétvége el lesz rontva ha nem érkezik meg!!!

(#297442) haddent válasza esbii22 (#297437) üzenetére


haddent
addikt

Össze nem dől, de nagyon elegem van már a 11Pro -ból amire visszakényszerítettem magam a 13Pro eladásával, valamint ha azt ígérik, hogy holnap érkezik, akkor érkezzen holnap. Vagy mondják, hogy hétfőn, ilyen egyszerű. :R

(#297443) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Akkor ne hagyuk mar ki a watchOS 10.01-et se :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297444) kulu22 válasza haddent (#297425) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nálam már úton. A cím mindig csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#297445) -Skylake-


-Skylake-
addikt

na vegre kiderult amire mindig is kivancsi voltam:
egy iphone NPI a minimum, hogy ne arrol szoljon a topik, hogy kinek hany % akku.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#297446) vzsryl válasza -Skylake- (#297445) üzenetére


vzsryl
nagyúr

92% a 13 Pro-m, de csak hétfőn lesz 2 éves. :P

btw tök felesleges írnom bármit is ide évekig, mert egész egyszerűen csak teszi a dolgát a készülék. Ezért váltottam 4 éve Iphone-ra, és bejött. Pedig egy évtizedig hallani se akartam róla…

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#297447) Oldman2 válasza kchris78 (#297411) üzenetére


Oldman2
veterán

Az MFI tudomásom szerint azt jelenti, hogy "Made for iPhone".

Nem hiszem, hogy ez valaha is elvárás lett volna a Mac-ek terén.

(#297448) xedamen


xedamen
senior tag

Sziasztok! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de kicsit vicces volt az egész előrendelési folyamat, iCentre és iStyle oldala is totálisan halott volt. Sikerült egy 15 Pro Maxot rendelnem iStyle-ban 14:01-re írja a rendelés időpontját, mert akkor került kosárba/foglalásba, ám a rendelést körülbelül fél órával később tudtam véglegesíteni túlterheltség miatt. Erről a telefonról semmi hír, közben családba lesz egy 15 Pro is, ami 14:50-kor lett megrendelve, az beérkezett. Úgy látszik a Natúr Titán 15 Pro Max lesz idén a fehér holló - ha esetleg valakinek sikerült több helyről sikeresen berendelni és nem tart igényt rá, megtenné, hogy szól? :B

(#297449) A guru válasza xedamen (#297448) üzenetére


A guru
addikt

Szintén iStyle, 14:02-re írja az előrendelésem, de csak kb fél órával később adtam le, mert ugye halott volt az oldal, se kép se hang, hogy esetleg holnap át tudnám venni (személyes átvételt kértem direkt), fehér pro max. :W

(#297450) Ateszpapa válasza haddent (#297442) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Miért váltottál vissza 11-re?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.