Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#297201) ronin79 válasza Gubu0101 (#297195) üzenetére


ronin79
őstag

 oldalán nagyon specko infók az energiaellátás és akkumulátor alatt h akár 29ó videólejátszás, de egy konkrét adat az nincs :DDD

(#297202) adnoctum18 válasza Gubu0101 (#297199) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Igen, az nekem is arrol megy, csak ugy olvastam az Applecare+ vasarlasa itthonrol nem feltetlenul egyszeru. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#297203) Gubu0101 válasza ronin79 (#297201) üzenetére


Gubu0101
veterán

Azt nem igazan osszak meg.Mindig ki kell valahonnan deriteni. :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297204) Joachim21


Joachim21
senior tag

Nem tudom ki mit csinál, vagy telepít a telefonjára, hogy évenként clean install kell neki. Én még csak dirty update-et csináltam és lekopogom mindig minden rendben volt, a 17nél is.
Az mondjuk érdekes, hogy saját képet kényszeríthetsz a hívott félre, már várom a dick pic-es és egyéb zaklatókat, akik ki is használják a lehetőséget. :D

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#297205) Gubu0101 válasza adnoctum18 (#297202) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen.Most meg neztem.Mivel Nemetorszagban vagyok,igy itt meg tudnam venni 2 evre 109€ vagy havi 5,49€.Regiovaltasnal viszont nincs ott Magyarorszag :(

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297206) vargalex


vargalex
félisten

Van valakinek tapasztalata IOS 17-el XS Max-on? Megéri feltenni? Vagy inkább várjak még javítást?

Alex

(#297207) esbii22


esbii22
őstag

iOS 16.7 beta van most egyáltalán így, hogy kijött a 17? Vagy ez a 16.6.1 lesz a végleges ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#297208) markknight válasza ronin79 (#297201) üzenetére


markknight
veterán

Ez is egy olyan adat, hogy kösz a semmit. Alapból milyen mértékegység ez a 29 óra? Meg milyen videót? Ugyanúgy bírja a teló hardvere a 4K videót mint a gagyi 3gp-t? Kétlem. Ideje lenne jobb, valóban mérhető értéket hozni.

(#297209) Vityaa válasza adnoctum18 (#297198) üzenetére


Vityaa
tag

Nem hinném. Én November elején megyek LA-be. Ott tervezem megvenni, de tegnap már ott sem volt elérhető. :O Addig van még 1,5 hónap, de amilyen a formám úgy sem lesz. :W
[link]

(#297210) markknight


markknight
veterán

Shazamon találtam egy zenét, de nem akar a dynamic islandről eltűnni a shazam app clip.

(#297211) Kommy válasza esbii22 (#297207) üzenetére


Kommy
veterán

Nem lesz 16.7 beta

(#297212) Bilux válasza Vityaa (#297209) üzenetére


Bilux
veterán

Az első hónapok ilyenek mindig... Nem is értem mire számitottál!?
Egyelőre ha most rendelsz november közepe vége a kiszálltási vállalás :O

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297213) allein válasza -secret- (#297142) üzenetére


allein
addikt

Engem is felhívtak ma, hogy kártyásan 256GB 15 PM nuku :D 512 vagy 1TB van, mondom köszi de nem. Szóval egy hamar nem lesz náluk kártyásan a 256GB, ha csak nincs előrendelve. Én nem rendeltem elő, csak kíváncsi lettem volna mikorra lesz készleten kártyásan csak úgy :D Amúgy mindig elsőbbséget élveznek azok akik előfizetésre rendeltek, boltban ezt mondták.

No para, jó addig a 13 PM is :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#297214) Årpi válasza Vityaa (#297209) üzenetére


Årpi
őstag

Igen ám, de a Telekomnál csak pénteken indul az eladás, előrendelés nem volt, így simán ki lehet majd fogni pár példányt. :D Résen kell majd lenni, az biztos.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#297215) Krethx válasza Kommy (#297211) üzenetére


Krethx
aktív tag

Van 16.7 RC. (Beta)

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#297216) esbii22 válasza Krethx (#297215) üzenetére


esbii22
őstag

Köszi én is azt olvastam, hogy van. Akkor türelmesen várom a véglegest :)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#297217) M1995 válasza markknight (#297208) üzenetére


M1995
aktív tag

Ott van pedig a link a tesztelési módszereikről: [link]

(#297218) Ateszpapa válasza adnoctum18 (#297198) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Elsőre reagálnék.

Sajnos szinte nulla.

Covid óta nem lehet kérni Telekom üzletbe készüléket.
Csak házhoz, csomagpontra..stb.
Ha pénteken akarod mindenképp megkapni, talán nagyobb esélyed lesz bemenni nyitásra személyesen nagyobb Telekom boltokba. (de ez csak az én véleményem)
Hacsak nem történik valami csoda és csütörtökön délután, mégis lehetne rendelni, akkor pénteken megkapod, de ezt nehezen tudom a Telekomtól elképzelni.

Én mindenképp megvárom a teszteket, mert semmit sem adnak az előrendelőknek pluszba, nekem meg nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#297219) sgeza válasza Zin (#297159) üzenetére


sgeza
veterán

esbii22 kolléga válaszát kiegészítve:
Move to iOS átviszi az üzeneteket, de az alkalmazások adatait természetesen nem. Az alkalmazásokat sem átviszi, csak amit megtalál az App Store-ban, azt feltelepíti, persze csak ha ezt igényleg (illetve egézszen pontosan kirakja az ikonját, és amint elkezdenéd használni, letölti és telepíti - ez megegyezik azzal a funkcióval, amikor helymegtakarítás végett leszeded az alkalmazást, de az adatait fent hagyod). Nyilván minden tétel külön állítható, hogy mit akarsz.
Ha az androidon google fiókba mentetted a névjegyeket, akkor NE válaszd ki, hogy névjegyek átvitele, mert függetlenül az eredeti névjegy fiók összerendeléstől egyszerűen csak átmásolja az összes névjegyet az iPhone-ra. Viszont van lehetőséged az iPhone-on is szinkronizálni a névjegyeidet a Google fiókoddal. Tehát ha a névjegyek átvitelét kiválasztod, majd utána beállítod a google fiók szinkront, akkor duplán lesznek meg a névjegyeid. Ez természetesen akkor igaz, ha az összes névjegyed a google fiókodhoz volt mentve. Ha van olyan, amelyik nem, akkor szerintem előbb tedd rendbe! Például az androidos készüléken tedd át a nem szinkronizált (vagy nem a google fiókba szinkronizált) névjegyeid a google fiókhoz!
Ezt is fusd át, hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#297220) haddent


haddent
addikt

Na, hosszas keresgélés és kikosarazás után megtaláltam a tökéletes Apple bőrtok utódot. Nem meglepő módon a hasonlóság kísérteties, de nem kínai koppintás. Nem olcsó, de jónak tűnik, be is rendeltem, majd jelentkezem, hogy mit tud élőben. :R
MUJJO

(#297221) Krethx válasza esbii22 (#297216) üzenetére


Krethx
aktív tag

Amúgy én is türelmes vagyok. :) Biztos hogy csak jövőre teszem fel valamikor a 17-et. Nem szeretem azokat a bug-okat amik ilyenkor előjönnek. A 16.7.RC-t is csak azért tettem fel hogy legyen Feedback.app-om. Tovább már nem is kérem a Beta-kat.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#297222) Bilux válasza haddent (#297220) üzenetére


Bilux
veterán

Jól néz ki :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#297223) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Csak en erzem ugy hogy jobban merul a telefon? 14 pro max. Picit nyomoodtam tobbet. 1 nap alatt 100% rol 45% ra kb. Eleg szarul hangzik. Masnal is igy van? Akksi 100% allapotban van a telefon fel eves kb…

(#297224) Gubu0101 válasza bb.bocs (#297223) üzenetére


Gubu0101
veterán

Detto :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297225) Zsolt,72 válasza bb.bocs (#297223) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem csak te érzed úgy. :N
[link]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297226) haddent válasza Zsolt,72 (#297225) üzenetére


haddent
addikt

Na, van a 11Pro -nak 80% akksival előnye - ennek már kvára nem ártott az iOS 17 :DDD :DDD :DDD

(#297227) ronin79 válasza markknight (#297210) üzenetére


ronin79
őstag

Nálam ez agybasz, ilyenkor szoktam mindent kilőni mert lehetetlen másképp eltüntetni.
Ha lesz rá egyszerűbb megoldás, megköszönöm.

(#297228) ronin79 válasza bb.bocs (#297223) üzenetére


ronin79
őstag

Heti dev verziók után volt néha ilyen, de pár nap alatt helyreállt ( 5 hónapos 14PM).

(#297229) markknight válasza bb.bocs (#297223) üzenetére


markknight
veterán

Aha, szokásos. Majd novemberben megunom és akkor veszek egy 15 Pro-t, de jövőre már nem rakom fel az új iOS-t az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#297230) haddent


haddent
addikt

Tudtok most jó ESRGEAR kupont mondani légy szíves? :R

gilfoyle amíg volt gyári Apple bőr tok addig nem kellett gondolkodni. Bármikor bármelyik iPhone-t vettem, automatikusan jött hozzá a gyári bőr. A nagy változatosságot a színek variálásában éltem ki max :DDD

[ Szerkesztve ]

(#297231) gilfoyle válasza haddent (#297220) üzenetére


gilfoyle
őstag

Jó régi tok márka, már az i7-en is ilyen volt. Csodálom, hogy ennyien csak most fedezik fel...

(#297232) moordavid válasza V.Stryker (#296873) üzenetére


moordavid
aktív tag

MKBHD, Zollotech, MrMobile, The Verge, 9tomac

"Like tears in rain."

(#297233) Zsolt,72 válasza haddent (#297226) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

…az biztos! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297234) kleinguru válasza adnoctum18 (#297198) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem ennyire egyszerű, de tudnak segíteni. Olvasd el a cikkeket. Hozzászólásokra válaszolnak, illetve talán le is van írva, hogy hol kell direkt segítséget kérni.

Ha van támogatott országbeli bankkártyád, akkor magadtól is meg tudod csinálni.

Pl.: német banknál van kártyád (vagy ismidnek). Elolvasod a leírásokat és az ő kártya adatait adod meg, neki meg így úgy (Revolut) elutalod az eurót.

Link gyűjtemény

Itt találsz cikkeket, amik leírják és tapasztalatról is beszámolnak.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#297235) ronin79 válasza haddent (#297230) üzenetére


ronin79
őstag

Hasonló az ízlésünk :D

(#297236) bbendre


bbendre
őstag

Ezen az osztrák iPhone vásárláson elgondolkoztam. Nem tudom, hogy kinek kellett már a 3 éves gari az iPhonra használni ...
Ha megveszed az osztrák iPhone-t 50.000 forint-al olcsóbb. Az egy év Apple care+ ára.
Elvileg a Magyar gari elég limitált. Akkor cserélnek ha tönkre megy magától.
Az Apple care+ pedig elég jó biztosítás. Nem éri meg jobban az olcsóbb iPhone és utána fizetni rá 10€/hó? Persze, tudom, drágább lesz a vége, de akkor jobb biztosítást kapsz.
Mi az amire nem gondoltam :DDD

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#297237) Poonkie


Poonkie
tag

Sziasztok,

13 Pro Max iOS 17-re frissítés óta az Apple Pay nem működik. Wallet alkalmazást megnyitva “Apple Pay needs an update on this iPhone” üzenet fogad, de nem lehet frissíteni. Csináltam Restore-t is, DFU módban, a probléma azóta is fennáll. Valakinek van ötlete a megoldásra? Köszönöm :)

(#297238) kleinguru válasza bbendre (#297236) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem vásároltam még magyar kártyával külföldi store-ban applecare+-t. Azt meg lehet venni előre 2 évre egy összegben, de nekem az legutóbb 249€ volt, ami nem 50K. Így rendben vagy 2 évre, feltéve, ha engednek magyar bankkártyával vagy KP fizetni. Utána biztosan kell egy olyan mondjuk osztrák kártya, ahonnan tudják vonni a havi biztosítási díjat.

Tesóm megveszi bruttó áron magánszemélyként, mert neki új korától tok és fólia van rajta. Neki nem ér ennyi plusz pénzt. Nekem, aki ezeket nem szereti sokkal többet ér a nyugalom, hogy van rajta applecare+ (nem feltétlen kell kint venni amúgy, ha itthon megveszed cégre és van támogatott országbeli bankkártyád (fentebb már írtam), akkor megy itthonról is).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#297239) Razzul válasza bbendre (#297236) üzenetére


Razzul
senior tag

"Elvileg a Magyar gari elég limitált. Akkor cserélnek ha tönkre megy magától."

Ez mit jelent egyáltalán?

Ha arra gondolsz, hogy amiatt nem cserélik vagy javítják ingyen a telefont, ha te ejted el akkor azt nem fedi le a garancia, de nem csak Magyarországon, hanem a világon sehol sem. A garancia meghibásodásra van, az AppleCare+ és más biztosítások pedig a felhasználó felelősségéből eredő károkra.

Arról nem is beszélve, hogy a bankkártyával meg a Storeban való trükközés lehet az Applenek se biztos, hogy tetszeni fog.

Stat crux dum volvitur orbis

(#297240) Landro666


Landro666
csendes tag

Valaki tudja mi a különbség a kettő között azon kívül, ami a képen látható, hogy fekete körbe és nem 1db-os hanem 2? :F
[link] ez fit hd
[link] ez fit fc

az árából ítélve az első jobb kell legyen, de nekem mindenképp kellene, hogy a teljes kijelzőt védje :U

(#297241) csaba1203


csaba1203
addikt

Srácok meddig tart IPhone-nál az indexelés?
Hétfő este frissítettem 17-re és azóta a kontaktjaim töredéke van csak meg :F
Vagy hogyan kaphatom vissza őket?
Nem igazán tudok így telefonálni…

(#297242) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok! Ha egy eve eleg volt a 13 pro maxból a 256-gb változat, akkor most is elég ha arra lövök a 15 pro max-szal? Vagy azonos felhasználás mellett nőtt annyit a tárhelyigény hogy inkább érdemes egyel feljebb menni? Alapvetően maradnék a sima videóknál, s nem a pro res meg log-os dolgokat használnám. Fotókból azért a 48 es 24 mpx az vonzana.

(#297243) Zsolt,72 válasza bbendre (#297236) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Mi az amire nem gondoltam

A jótállás érvényesítése Ausztriában történik. :)

Nyilván nem probléma, ha nem Békéscsaba vagy Záhony és hasonló, a nyugati határtól igen messze levő településen él az osztrák iPhone boldog tulajdonosa. :D

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297244) matehajagos


matehajagos
tag

Egy újabb ékes példája az Apple ökoszisztémának: pénteken jön a 15 Pro Max, a Store appban rendeltem elő, és ma reggel jött a noti, hogy látják, hogy hamarosan érkezik az új készülék, ezért kapok unlimited iCloud tárhelyet, hogy a jelenlegi telómról minden adatot egy bejelentkezést követően le tudjak húzni az új telefonra, mindezt teljesen automatikusan. :C Az ilyen és ehhez hasonló “apró” de kényelmes funkciók miatt szeretem az Applet. :K

[ Szerkesztve ]

(#297245) ronin79 válasza kkdesign (#297242) üzenetére


ronin79
őstag

Fotóknál nem lesz gond, ha kell a 48 MP a HEIF Max nagyon tárhelytakarékos képminőség romlás nélkül (fényviszonyoktól függően 48-12 MP között jól teszi a dolgát, legtöbb kültéri kép 30+ MP 14PM-en is).

(#297246) bbendre válasza kleinguru (#297238) üzenetére


bbendre
őstag

Köszi :R Van osztrák kártyám és címem is (Magyar is).

Razzul: Igen, pont erre gondoltam, hogy ha ősszetöröm akkor a magyar gari nem cserél ami érthető. De ha olcsóbban megveszem és kötök rá biztosítást...

... többe kerül, de sokkal több mindenre kiterjed a gari.

Szóval ár érték arányban gondolkozom mi lenne a jobb... :F

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#297247) bbendre válasza Zsolt,72 (#297243) üzenetére


bbendre
őstag

Most jelenleg Bécsben lakom :B De rendszeresen megyek Budapestre is

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#297248) Zsolt,72 válasza matehajagos (#297244) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, ez egy nagyon felhasználó-barát ötlet/megoldás. Nekem is biztosította a gyártó, egy korábbi váltás esetén. 👍

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297249) Zsolt,72 válasza bbendre (#297247) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Jah kérem, akkor nincs több kérdésem. :))

Vágj bele!!!! :DD

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#297250) Zsolt,72 válasza csaba1203 (#297241) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ott valami nagyon elmászott, ilyet még soha nem tapasztaltam frissítést követően.

Esetleg nézz rá, hogy a Kontaktok között nincs-e valami anomália a megjelenítendő listák között? Tehát hogy megvan a névjegyzéked, de ha több féle listát használsz, nincs-e valamelyik kijelöletlenül és emiatt nem látod?

Itt nézz szét: [kép]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.