Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) madgie válasza Blaise (#23797) üzenetére


madgie
titán

Céges mailcím volt megadva, abból egy van. Sajátom foglalt. Csak ezért csináljak valami xyz@izémail-t, mert az apple nem képes normálisan megcsinálni a regisztrációs felületet? :D

(#23802) DanielK válasza erdoke (#23798) üzenetére


DanielK
addikt

nem, csak esetleg tavalyról fent hagytad vagy ilyesmire gondoltam.

(#23803) TBMC válasza madgie (#23801) üzenetére


TBMC
addikt

csak igy tudod megoldani sajnos :(

markbellus.hu 

(#23804) icecave válasza Kicsirics77 (#23799) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nekem ki van kapcsolva, a beállításaiban pedig be, időzítve. így mindig bekapcsol 22:00kor, 7kor meg ki, ahogy be is van állítva (illetve ugye mától ki már nem kapcsol, de majd jön szoftos javítás). :D

Engem inkább az zavar, hogy ha hív valaki, és ugye be van kapcsolva a DND, akkor mintha pillanatra elkezdene cörögni, majd egyből foglaltat jelez. Milyen frankó, amikor ebből valaki azt a konzekvenciát vonja le, hogy elérhető vagyok, csak egyből kinyomom... sőt, én pl. ki szoktam nyomni azokat az ismerősöket, akiknek tudom, hogy számít mennyit beszélnek, és inkább visszahívom (ha már így is úgy is ki kell fizetnem a havidíjam). Akkor ők akár felfoghatják úgy is, hogy kezemben volt a telő, kinyomtam, és várják,hogy visszahívjam őket. Bár még senki nem szólt mondjuk emiatt, vagy inkább csak nem zavarnak 22-7ig :)

[ Szerkesztve ]

(#23805) Kicsirics77 válasza bigdady (#23800) üzenetére


Kicsirics77
veterán

néztem youtube-os videót ott is úgy kéne ahogy csináltam hogy a beállításokban ki van kapcsolva
és csak az ütemezés van bekapcsolva de ha eléri az időpontot akkor nem kapcsol be,de majd ránézek hogy mi van ezzel mert most beállítottam hogy 13:00-kor kapcsoljon be :DDD 14:00-kor meg kapcsoljon ki.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#23806) kenny123


kenny123
addikt

Amit itunes regisztrációkor lefog összeget az apple, az huf-ban hány forintra tehető kb?

Most vagy nem rendesen húztak le egy karton energiaitalt vásárlásnál, vagy időközben visszajött a regisztrációkor lefogott pénz. :))

Szerk: Köszi, akkor az energiaitalt nem húzta le rendesen a csaj. Buék!

[ Szerkesztve ]

yo

(#23807) Kommy válasza icecave (#23804) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem erre nem szoftveres javítás lesz, hanem néhány nap múlva magától megjavul, sajnos az Apple-nek nincs szerencséje az idővel, volt ugye az ébresztő bug is.

(#23806) kenny123: <600Ft, igazából 2 euro

[ Szerkesztve ]

(#23808) TBMC válasza kenny123 (#23806) üzenetére


TBMC
addikt

4-600ft korul, de az visszautalasra kerul

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#23809) madgie válasza TBMC (#23803) üzenetére


madgie
titán

Ok, akkor majd kitalálok valamit. Kösz a segítséget mindenkinek :)

Ja, ha már itt vagyok: nagyon készülök valami gitárcuccot venni az iPad/iPhone-hoz. Van itt olyan, aki ilyesmit használ? Például iRig, vagy hasonlók.

(#23810) DanielK válasza icecave (#23804) üzenetére


DanielK
addikt

máshogy ez kivitelezhetetlen (kivéve, ha a szolgáltatónál lenne egy ilyen opció).
symbian s60 v5-ös rendszeren is így működött a blacklist. egyszerűen máshogy ezt nem lehet megoldani. ennyi. sajnos.

(#23811) erdoke válasza DanielK (#23802) üzenetére


erdoke
titán

(#23812) DanielK
Nem, elvileg univerzális az app! :Y

A helyzet a következő, mindkettő magyar AppStore:
iPhone-on Phoster látszik, és amikor letöltöttem rá az alkalmazást, nem Installt mutatott, hanem Free-t. :F
iPaden viszont ez látszik:

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#23812) DanielK válasza erdoke (#23811) üzenetére


DanielK
addikt

ezek szerint külön van az ipad és iphone verzió! :Y Én eddig csak iphone-on toltam.....

(#23813) madgie válasza erdoke (#23811) üzenetére


madgie
titán

Nekem a Phoster van, iPad-re meg iPhone-ra is. Azt hittem, mindenki ugyanazt kapja ingyé'.

(#23814) enivea


enivea
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom ki mennyire szakavatott e témában de mindig is érdekelt hogy mivel ahogy láttam az iphone 3g és 3gs lcd kijelzője ugyan olyan csatis illetve ugyan olyan konstrukciókkal bír bár a 3gs-é nem olyan sárgás szinű hanem kicsit rendezettebb na szóval kérdésem az lenne hogy akkor úgy tulajdonképpen simán belerakható egy 3gs lcd kijelző a 3g-be nem?Valaki esetleg már próbálta?

(#23815) Kommy válasza DanielK (#23812) üzenetére


Kommy
veterán

univerzális az app.

(#23814) enivea: nem kompatibilis egymással, az LCD csatlakozók eltérnek.

[ Szerkesztve ]

(#23816) szentkuti11 válasza enivea (#23814) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egy kicsit más a csatlakozó, ezért elvileg bele se fogod tudni tenni.

(#23817) M@te válasza erdoke (#23811) üzenetére


M@te
senior tag

lehet hogy az ipad-en nem magyar id-vel töltötted le vagy használod?!

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#23818) szentkuti11 válasza M@te (#23817) üzenetére


szentkuti11
addikt

,,mindkettő magyar AppStore:"

(#23819) enivea válasza szentkuti11 (#23816) üzenetére


enivea
csendes tag

Köszi a választ akkor ezt benéztem.....Bár nem értem mi a fenének kellet direkt más csatit csinálni neki mert simán belemenne a 3gs kijelzője...De az akku ugyan az mind a kettőben ugye?

[ Szerkesztve ]

(#23820) szentkuti11 válasza enivea (#23819) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igen, az akkumulátor csereszabatos.

(#23821) Keksz válasza Totheground (#23746) üzenetére


Keksz
senior tag

Az évváltás ölte meg, kollégám is panaszkodott rá.

(#23822) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Sose volt iPhone telóm, csak android, de most úgy döntöttem veszek egy 4-et. Mivel teljesen analfabéta vagyok ezekből, így az lenne a kérdésem ha ezt a külföldit megvenném, milyen hátrányai lehetnek, egy magyarországival szemben...?

(#23823) TBMC


TBMC
addikt

Oly kerdesem lenne feletek, a csaladba nagy vacilalas megy apam reszerol, hogy feher vagy fekete i5 legyen. Sok pro-kontra ervet olvastam megannyi oldalon, s teszteket.
A feketenek ugye kopik a festett aluminium haza s pattogzik a kerete. A feher ellen szol esetleg valami? (nem surun talaltam ra neten kontra infot)

elore is koszonom ha valaki tud barmifele hasznos, segitokesz infoval szolgalni : )

markbellus.hu 

(#23824) icecave válasza B-L-A-C-K (#23822) üzenetére


icecave
Topikgazda

Gevey sim-es, magyarul külföldi szolgáltatós, és ezzel van függetlenítve. Én helyből nem vennék ilyen kókányolt megoldásos iPhone-t, csak a szívás van a frissítésekkel, stb.

TBMC: "A feketenek ugye kopik a festett aluminium haza s pattogzik a kerete. A feher ellen szol esetleg valami? (nem surun talaltam ra neten kontra infot)"

Az enyém ezeket nem produkálja, nekem akkor külön gyártott egyet az Apple? Szóval kopik, de attól függ, hogy használod, plusz ez a pattogás is enyhén erős... úgy mondtad, mintha ez mindegyiknél elkerülhetetlen és szükségszerűen fennálló dolog lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23825) TBMC válasza B-L-A-C-K (#23822) üzenetére


TBMC
addikt

pl az iOS 6 megjelenesevel megszunt a Gevey SIM tamogatas is. elegge melle lehet fogni vele kis hazankban a kulfoldi fuggo keszulekekkel. a frissitesi lehetoseg megszunik, hisz aktivalaskent kell hozza a szolgaltatotol kapott kartya is.
- erdemes inkabb "dragabban" de magyar szolgaltatoval rendelkezo vagy fuggetlen keszuleket vasarolni

szerk: icecave kollega jol mondta, csak a szivas van vele... :K

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#23826) szentkuti11 válasza B-L-A-C-K (#23822) üzenetére


szentkuti11
addikt

Gevey SIM-es, ha frissíteni akarod a szoftvert (márpedig frissítened kell, különben az appok 90%-át nem használhatod), akkor frissebb gevey sim-et kell venned, ami további pénz.

TBMC: A fehér is kopik, csak azon nem látszik annyira.

(#23827) ittakary válasza B-L-A-C-K (#23822) üzenetére


ittakary
nagyúr

Meg ne vedd... ez egy forintot nem ér :) 4.3-at már az appok 90%-a igényli szóval nem érdemes ezzel bajlódni. Áldozz rá picit többet, mert ez tényleg felejtős!

(#23828) TBMC válasza szentkuti11 (#23826) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom valaszod, magyarul akkor nagyo ugy nez ki, oly mindegy mely keszuleket vasaroljuk meg, igaz?

illetve bumperek / tokok teren tud valaki valami szep, vekony szolidat javasolni?
jelenleg ezeket tartjuk szem elott:
OZAKI O coat
Macally bumper

markbellus.hu 

(#23829) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Köszönöm mindenkinek a gyors választ, olyat gondolom nem lehet hogy új rendszert raksz rá amivel már nincs gond, mint egy androidra...?

(#23830) szentkuti11 válasza B-L-A-C-K (#23829) üzenetére


szentkuti11
addikt

De lehet, csak akkor nem lesz már független.

Ez a gevey sim úgy néz ki, mint hagyományos telefonoknál a Turbo SIM, azzal a különbséggel, hogy itt a SIM tartóba van integrálva a függetlenítő chip. Viszont ez a chip csak egy bizonyos szoftverig függetlenít, mert az Apple is megismeri azokat a hibákat, ahol a gevey ,,bejut a telefonba", és a kövezkező szoftverekben befoltozzák a réseket.

[ Szerkesztve ]

(#23831) madgie válasza szentkuti11 (#23826) üzenetére


madgie
titán

Sima négyeshez tudtommal nincs is friss gevey. Szerintem is felejtős, ismerősnek is van ilyenje, fél órákig tart néha, míg egy-egy újraindítás után működőképes lesz (repülőmód ki-be, stb).

Erről jut eszembe: 6.0.1 alatt néha azt csinálja a (nem gevey :D) i4-em, hogy reggel repülőmódból kivéve hiába virít ott a wifi jel, nem megy a net. Egy hard reset megoldja, de nem olyan jó dolog ez... (máskor soha semmi baja a wifinek)

(#23832) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#23829) üzenetére


Tibee86
veterán

Felteheted rá a legújabb iOS-t, csak akkor az eredeti külföldi szolgáltató kártyáját fogja csak elfogadni.

(#23833) B-L-A-C-K válasza szentkuti11 (#23830) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt hogy értsem hogy lehet, de marad külföldi szolgáltató, vagy pl vodás ha olyan rendszert lökök rá...?

Tibee86: Na meg is válaszoltad a kérdésem akkor...:)

Akkor tényleg felejtő ez így...

[ Szerkesztve ]

(#23834) erdoke válasza szentkuti11 (#23818) üzenetére


erdoke
titán

Így van, de azt hiszem, megvan a megfejtés. Úgy tűnik, nem az a lényeg, hogy milyen AppStore-ból töltöttem le az appot, hanem a készüléken beállított régió. Az iPadem UK-re van állítva, az iPhone-om USA-ra... Megint valami Apple fasság. USA AppStore-ban nincs is fent a 12 Days app, úgyhogy valószínűleg megeszi a telefonon éppen aktív magyar boltot, de tableten erőlteti az angol ajándékot, miközben az a magyar boltban fizetős maradt...
Nem baj, legalább csináltam egy UK accountot, és jól leszedtem ingyen a Pillars of The Earth-t. :P

A legjobb aláírás a héten

(#23835) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Furcsa, csináltam egy iCloud backupot, majd töröltem mindent, és visszaállítottam felhőből. És letöltötte az Appshoppert meg az Apptrailerst ugyanúgy, ahogy előtte fent volt, attól függetlenül, hogy a store-ban már nincsenek fent.

(#23836) kenny123 válasza TBMC (#23828) üzenetére


kenny123
addikt

Ilyet vettem anno, nekem ~1400ft körül volt, sztem simán megért annyit. Ezeréve volt egy 5k-s ozakim i4-re, bőven van olyan minőségű.

Meg van egy átlátszó kristály tokom, az is hasonlóan vékony, de nem használom. Ha érdekelne esetleg, pü.

yo

(#23837) DanielK válasza r3dsnake (#23835) üzenetére


DanielK
addikt

a purchased alatt ott vannak? mert akkor leszedi. :K

(#23838) TBMC válasza kenny123 (#23836) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! s esetleg nem nyúlik ki? nem áll el egy idő után a készülékháztól? (nem szedegetném le-fel)

markbellus.hu 

(#23839) r3dsnake válasza DanielK (#23837) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincsenek:

(#23840) kenny123 válasza TBMC (#23838) üzenetére


kenny123
addikt

Többször volt már leszedve mialatt rajt volt, nem áll el.

yo

(#23841) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mivel nekem sima sim kártyám van, és az iPhone4-be ugye micro kell, ezért érdemes nekem vagdosni, vagy szolgáltatónál kérjek egyet jobban járok?

(#23842) szentkuti11 válasza B-L-A-C-K (#23841) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem egy éve tökéletesen működik a vágott kártya, és a GSM boltok 99%-ában ingyen megcsinálják. Szerintem semmi értelme ezért további pénzt fizetni.

(#23843) B-L-A-C-K válasza szentkuti11 (#23842) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, akkor én is vágni fogom, amúgy a szolgáltatók mennyiért cserélik?

(#23844) rayoliviero válasza B-L-A-C-K (#23841) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia B-L-A-C-K!

Ha Debrecenben jársz, akkor Zodiak kivágja neked 300 Ft-ért.

(#23845) bobooo válasza B-L-A-C-K (#23843) üzenetére


bobooo
addikt

A T-Mobilenál 4-5000 Ft, de attól függ, mert ha jófej ügyintézőt fogsz ki akkor ingyé cseréli. :)

(#23846) ittakary válasza rayoliviero (#23844) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha BPen jar XMSben kivagjak INGYEN!

(#23847) B-L-A-C-K válasza bobooo (#23845) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vodás kell...

Gazsi00: Mostanában nem járok arra, már BP-en nyomulok, de amúgy magamnak is ki tudom vágni ha ingyen nem cseréli a szolgáltató, ahogy nézem nem kell hozzá nagy tudomány, csak egy olló meg egy vonalzó...:)

[ Szerkesztve ]

(#23848) icecave válasza ittakary (#23846) üzenetére


icecave
Topikgazda

Sőt, biztos van olyan is, aki fizet azért,hogy kivághassa! :D

Ma kicsit megviccelt a dropbox, mert oda felraktam egy nagy pdf-et, ami nem volt para, de a linkjét goodreaderbe berakva nem volt jó, hiába volt publik link, generált egy html-t, ami alapján nem tudta letölteni. Ugyanazt a file-t felrakva sima tárhelyre egyből leszedte a goodreader.

B-L-A-C-K: Egy próbát megér, ismerősnek is cserélték ingyen, mondta az ügyintéző, hogy odaírja, hogy nem jó a sim, meg problémák vannak vele, így ingyen cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#23849) rayoliviero válasza B-L-A-C-K (#23847) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor XMS vagy megcsinálod magadnak.

(#23850) madgie


madgie
titán

Tudom, nem nagy művészet körbevágni, de nemrég voltam a Vodánál, sorbaállás közben csak két srác futott be, akik elszabták a SIM-et. Nekem nem volt gond, mivel épp szolgáltatóváltó voltam így egyből Micro SIM-et kértem :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.