Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34751) SeniorTilla válasza Mikika (#34749) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, úgy semmi értelme.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34752) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Az asszony 2530p-je miatt vagyok itt.
Állandóan nagyon forró, szeretnénk levinni a ventilátor ingerküszöbét, ezt pl Lenovo thinkpad esetében a TPFanControl progival meg lehet csinálni, de próbáltam, HP-vel nem megy (Nem látja a szenzorokat)
A másik: Van megbízható program a hőmérsékletek megállapításához ennél a típusnál?

Kösz!

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#34753) AxBattler válasza Arlekim (#34752) üzenetére


AxBattler
félisten

Újrapasztázás, tisztítás megvolt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34754) Arlekim válasza AxBattler (#34753) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Még nem, majd sort kerítek rá ha lesz időm, egyelőre csak zúgatnám, mert iszonyú forró, és még úgy is passzív.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#34755) AxBattler válasza Arlekim (#34754) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem 2540p-m volt, és hát az is tudott melegedni, túl sokat nem tudtam vele kezdeni én sem.

HPfancontrol-t gondolom megtaláltad, de szerintem az csak Sandy Bridge-el működik (én nem próbáltam a 2540p-vel).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34756) wwhy válasza Arlekim (#34752) üzenetére


wwhy
veterán

Szia,
ez működik vele
Még ma is használom a 2530p-t, lassan 2,5 éve, és ezzel a sw-el szinte kussba lehet tenni a ventit, DE ilyenkor értelemszerűen még melegebb lesz.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#34757) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Elég egy helyen megkérdezni.

[ Módosította: wwhy ]

(#34758) norbi19884


norbi19884
tag

Üdv!

Vettem egy HP Pavilion zd7000-es notit amibe 15"-os kijelző volt bele eszkábálva gondoltam kicserélem van otthon több ekkora kijelzőm is,de arra nem ad képet illetve nem is bootol a gép. A hp más lcd csatlakozót használ? Már több kijelzőt cseréltem, de eddig csak a ledes kijezőknél tapasztaltam változást a régiekhez képest bár ennyire régi gépbe még nem cseréltem kijelzőt. Ja, és amit beleraktam kijelzőket tuti jók, mert másik gépbe megy.Mi lehet a baj?

(#34759) SeniorTilla válasza norbi19884 (#34758) üzenetére


SeniorTilla
veterán

talán az, hogy a zd7000 17"-os gép :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34760) norbi19884 válasza SeniorTilla (#34759) üzenetére


norbi19884
tag

Na, de pont ez a baj a 15- kijelzőre ad képet amivel vettem, de a 17-esre nem.

(#34761) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

HP ProBook 4525s-ről lenne szó (ATI HD 5470-es VGA-val). Miután bekapcsolom, világít, de nem pörög fel. HDD alap hangot mint ha hallanék, vagyis egy nagyon halk alapzajt. Töltővel és aksival is ugyan ez a helyzet. Töltőt rádugva világít, aksit tölti. Tulaj elmondása szerint néha nem hozta be a BIOS-t, úgy kezdődött a jelenség. Az tuti hogy nagyon poros.

Azóta kitakarítva, akku-hdd és ram nélkül is lepróbálva. Tapasztalat az hogy venti felpörög (közben HDD-t is megtekeri), leáll, azután melegszik, nem vehemensen, csak mint ha működne. Tehát ha a venti menne és képet is adna akkor jó lenne.

Mi lehet a hiba?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#34762) Sz7Cs válasza Tothgera30 (#34761) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

alaplap hiba !
hdmi, vga kimeneten sem ad képet, külső megjelenítőre ugye ?

(#34763) Tothgera30 válasza Sz7Cs (#34762) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#34764) Arlekim


Arlekim
aktív tag

(#34755) AxBattler
(#34756) wwhy

Köszönöm mindenkinek. Ki fogom próbálni :R

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#34765) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Üdv mindenkinek!

HP Pavilion dv5-1140eh FT123EA notebookom van. Eddig semmi gondom nem volt, újabban a Skype-on nem hall engem az ellenoldal. Én hallom őket rendesen. A Skype beállításait végignéztem, minden jónak tűnik. Próbáltam külső mikrofonos fejhallgatóval is, úgy sem működött. A Windows-hoz nem értek. Mi lehet a gond? Szerviz, oprendszer újratelepítése, vagy netán tud valaki segíteni alapfokon?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat!

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#34766) SeniorTilla válasza Karcsi1001 (#34765) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A skpye-ban a hangbeállításokban nézd meg, hogy melyik eszközre van állítva a mikrofon. Általában 2 vagy több lehetőség van. Ha átállítva sem megy, akkor a hangerőszabályozóban a felvételi eszközöknél nézd meg a mikorofn hangerejét, esetleg a boost-ot is kapcsold be.

Tetszik az aláírásod :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34767) nCore88


nCore88
újonc

Laptop HP ProBook 450 Intel® CoreTM i7-4702Q 2.20GHz, Haswell, 8GB, 1TB, AMD Radeon HD 8750M 2GB
Ebben milyen fajta HDD van ? Samsung,Toshiba,WesternDigial? vagy valami mas ?

(#34768) Karcsi1001 válasza SeniorTilla (#34766) üzenetére


Karcsi1001
tag

Integrált mikrofonvektorra van állítva, de kipróbáltam a másik kettővel is, semmi. A "hangszint"-jelző 1/3 része zöld, de meg sem moccan. A lejátszás "hangszóró és kettős fejhallgató"-ra van állítva.
Lehet, hogy valamit kitöröltem akaratlanul? Akkor újra kéne telepíteni, csak nem tudom melyik program az, ami a mikrofonért felel. Huh...

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#34769) wwhy válasza Karcsi1001 (#34765) üzenetére


wwhy
veterán

Érdekes jelenség. Ugyanezzel hoztak egy Sony Vaiot. Ott először a voip nemult el, utána a Skype. Megoldást csak a teljes újratelepites jelentett, de a hiba kb. 2-3 hónap múlva ismét elojott :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#34770) SeniorTilla válasza nCore88 (#34767) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nézd meg egy hwinfóval

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34771) nCore88 válasza SeniorTilla (#34770) üzenetére


nCore88
újonc

Tudom mivel lehet megnezni viszont, meg nincs meg az a laptop csak erdeklodok mert lehet olyan veszek majd a jovoben :D

(#34772) SeniorTilla válasza nCore88 (#34771) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor noinfo, mert bármelyik lehet benne. Nem specifikus.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34773) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok abban segíteni hogy hol találom meg az Elitebook 8740w robbantott ábráját?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34774) gandalf


gandalf
tag

Üdv !

Egy hp 530-as uprgade-hez kérnék egy kis segitséget :)

jelenleg ez a cpu van benne:

Specification Intel(R) Celeron(R) M CPU 520 @ 1.60GHz
Package (platform ID) Socket 479 mPGA (0x1)

és ez a chipset:

Northbridge Intel i945GME rev. 03
Southbridge Intel 82801GHM (ICH7-M/U) rev. A1

Egy socket P-s proci müködne benne? a T3200-as jó is lenne, nem kell 7200-as aranyárban :)

előre is köszönöm !

zsolt

Gandalf The Grey

(#34775) gr.bence


gr.bence
aktív tag

sziasztok.

ilyenje [link] van valakinek? kéne pár info, köszi

(#34776) Zsolti23 válasza Poo (#34773) üzenetére


Zsolti23
csendes tag

[link]
Hello itt le tudod tölteni.

(#34777) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Szemezek egy HP 8440p típusú Elitebookkal, és lenne hozzátok két kérdésem vele kapcsolatban.

Az egyik, hogy minden bizonnyal 1366x768-as felbontással fogom megvenni, de lehet kevés lesz idővel, és később cserélném 1600x900-ra. Van erre lehetőség minden probléma nélkül? Ehhez kapcsolódóan, esetleg valaki közületek próbált már nem kifejezetten ehhez készített, jobb minőségű kijelzőt? Pl. a Thinkpadeknél is cserélgetik a paneleket. Vagy ha valami külföldi oldalon olvastatok a témáról, arról is jöhet link. :)

A másik pedig, hogy szeretnék a DVD író helyére HDD-t tenni, van olyan Ebay-es caddy, ami jó minőségű és ajánlanátok? Úgy tudom, az eredeti horror áron kapható HDD-vel. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34778) Sz7Cs válasza krisi047 (#34777) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

Van gyárilag is 1600X900 panellel szerelt, ha olyat veszel nem kell cserélgetned !

Egy olcsóbb hdd caddy-t vettem az is tökéletes, az odd front paneljét leszereltem, rápattintottam, így tökéletesen illeszkedik, a lényeg, hogy 12,7 mm-es legyen !

[ Szerkesztve ]

(#34779) skylaner válasza krisi047 (#34777) üzenetére


skylaner
senior tag

Szia!

Én ilyent vettem hozzá: [link]

Teljesen jó, nincs vele semmi gond, DVD előlapi panelja is simán ráment.
Szerintem semmi különbség sincsen a 2000-3000Ft-s modellek között.

(#34780) krisi047 válasza Sz7Cs (#34778) üzenetére


krisi047
aktív tag

Azért akarom inkább cserélni, mert 40-50 ezres felára is van egy használt gépnél, jellemzően a nagy felbontásúakat i7-es procival és plusz videokártyával szerelik, és nekem egyikre sincs szükségem. Egy kijelző meg max. 20 ezer. Viszont ha lenne jobb minőségű, akár IPS (pl. a T440s kijelzője) vagy valami csoda TN panel, arra meg szívesen áldoznék többet is.

skylaner: Köszi, mindjárt meg is rendelem. :)

[ Szerkesztve ]

(#34781) borg001 válasza krisi047 (#34777) üzenetére


borg001
csendes tag

Ez a panelcsere engem is érdekelne, szívesen lecserélném a jelenlegi HD panelomat egy HD+-ra a 8470p-s Elitebookomban...
Jut eszembe, LCD hátlap csere lehetséges?

(#34782) Dell XPS válasza gandalf (#34774) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Socket M, és az összes processzor támogatott! Bios korlátozás nincs, ha ez a chipset van benne! Másik vezérlővel szerelt változatnál tiltani kellett Bios-ban a Dual Core opciót, csak úgy indult el a gépezet.

Üdv, Dell XPS

(#34783) Sz7Cs válasza krisi047 (#34780) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

ahol én vettem a 8460p-t, ott 5.000 Ft volt a különbség a 1366x768 és az 1600x900-as modell közt !

(#34784) Ice&Lime válasza Sz7Cs (#34783) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudsz küldeni egy ecreenshot-ot az asztalodról 1600x900-as felbontásban, csakhogy legyen miet viszonyítani az 1366x768-as asztali megjelenítést?

(#34785) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#34784) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég komoly a különbség

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34786) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#34785) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezért is szeretném megnézni, hogy milyen egy olyan felbontáson a desktop.

[ Szerkesztve ]

(#34787) Sz7Cs válasza Ice&Lime (#34784) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

youtube-on vannak 1600x900 vs 1366x768 videók pl. van egy thinkpad bemutató egymás mellett ugyanaz a két gép csak a specifikáció más !
ott használat közben jobban látod a különbséget, mint screenshot-on, érdemes megnézni !

(#34788) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#34786) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A desktop igazából lényegtelen, inkább a böngésző és egyéb programokban van jelentősége a felbontásnak. A desktop ikonok és betűk méretét oda állítod, ahová akarod.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34789) Sz7Cs válasza Ice&Lime (#34786) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

csináltam 3 képet
1. basic theme kis ikonokkal ( így használom )

2. ugyanaz csak chrome megnyitva :

3. Aero theme normál tálcával, közepes ikonnal :

[ Szerkesztve ]

(#34790) Ice&Lime válasza Sz7Cs (#34789) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszönöm!
Hát, nem véletlen 1366x768-ast választottam, nekem a nagyobb felbontáson már kicsik a betűk és az ikonok. Jó volt összehasonlítani, köszi mégegyszer.

(#34791) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#34790) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azért nem is olyan régen nem véletlenül szerettem annyira az 1280x800-as felbontást, az volt számomra a legjobb, ez az 1366x768 nem tetszik, de a nagyobbakhoz képest még mindig jobban belefér.

(#34792) gandalf válasza Dell XPS (#34782) üzenetére


gandalf
tag

irtam pü-t :C :R

Gandalf The Grey

(#34793) Dell XPS válasza gandalf (#34792) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! :) Csak Socket M-es proci, és teljes választéka! :K

Ment vissza is..

Üdv, Dell XPS

(#34794) hinkusz


hinkusz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion dv6 1100eo laptopom, ami nem kapcsol be. Nem bootol, a képernyő fekete, a ledek (a caps lock és a num lock) villognak. Folyamatosan villognak nem hagyják abba pár villanás után így az amit találtam, hogy hány villanással milyen hibát észlel nem segít... A gépet egyszer szétszedtem, és kitakarítottam, gondoltam hátha a por miatt van, de továbbra se változott a helyzet. Találkozott már valaki ezzel a problémával? Köszönöm a segítséget!

(#34795) Dell XPS válasza hinkusz (#34794) üzenetére


Dell XPS
veterán

Vezérlő hibás lett a noti (chipset: északi híd)!

Üdv, Dell XPS

(#34796) gr.bence


gr.bence
aktív tag

sziasztok

a napokban fog megérkezni az új szerzeményem egy Hp Envy kedves leendő márkatársak... :DD :C

Lehet hogy csinálok egy teszt félét róla... :Y

üdv szép napot :))

(#34797) SeniorTilla válasza gr.bence (#34796) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó kis cucc, üdv a klubban! :D

A nagyobbik fiamnak itthon a 17-es verzió van, én is tolom rajta néha a game-t :)

A világító billentyűzetre leszek majd kíváncsi, mert ez ugye német. Van itt egy fórumtárs, aki magyarít még világító bill-t is, ahogy láttam nagyon jó minőségben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34798) gr.bence válasza SeniorTilla (#34797) üzenetére


gr.bence
aktív tag

a forumtárs nevét szeretném megtudni :) köszi

(#34799) AxBattler válasza gr.bence (#34798) üzenetére


AxBattler
félisten

Világítós billentyűzetek " Magyarosítása"

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34800) wwhy válasza AxBattler (#34799) üzenetére


wwhy
veterán

Kár, hogy olyan nincs, h "világítatlan billentyűzetek világosítása" :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.