Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) #65388800 válasza Raggie (#1100) üzenetére


#65388800
törölt tag

rendben köszi :)

(#1102) klampfer válasza #65388800 (#1099) üzenetére


klampfer
tag

2-3 fok különbségen túl nagy difik szerintem nincsenek. Én anno Titan pasztát használtam, az volt ingyen elérhető.. jo volt.

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#1103) #65388800 válasza klampfer (#1102) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát már megrendeltem. De jókat olvastam erről az mx-4 ről. Muszáj volt már valamit csinálnom mert a gép már meleg volt és a ventillátor is tekert folyamatosan. Egy tisztítás és paszta csere már megértett.

(#1104) klampfer válasza #65388800 (#1103) üzenetére


klampfer
tag

Én 2-3 évente cseréltem pasztát még a desktop CPU-ban - persze kicsit kitakarítani a hűtőt gyakrabban kell ;) - addig nem volt gond vele.

Udv, G.

(#1105) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

i5 6500, és be quiet! pure rockhoz néznék hűtőpasztát

Ebayről venném, ott pedig szinte minden árban van. Kínából 3 dollárért 10 "adag" meg 1 adag Németországból 10 dodóért. Megéri a márkásabb?

olcsó

drága

például. Vélemény?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1106) #65388800 válasza ZS3NI (#1105) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!
Hát olcsót nem vennék eddig ahogy olvastam mindenki az MX-4 et rendelte. Felesleges külföldről rendelni mert edigitalban ugyan annyi és gyorsabban itt van.

(#1107) dewil666 válasza #65388800 (#1106) üzenetére


dewil666
őstag

+1
Illetve a számtech cuccok az egyedüli ami nem olcsobb a kínai/külföldi piacon (eredeti). Kivéve talán az egeret (ott sem mindegy kitől veszi az ember)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1108) #65388800 válasza klampfer (#1104) üzenetére


#65388800
törölt tag

Na megtörtént a tisztítás és pasztacsere. 10°C-ot sikerült lecsípnem :DDD Gép sem meleg annyira mint korábban és a hűtő sem teker.

[ Szerkesztve ]

(#1109) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Noctua pasztája mennyire jó? Van itthon egy kis gelid extreme, csak tudni szeretném érdemes-e azzal vesződni, v jó lesz amit noctuáék felkentek (jövő7-en jön tőlük az első hűtőm egy NH- L9i személyében).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1110) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Van arról valakinek tapasztalata, hogy milyen különbség van ( már ha van ) az Arctic MX-2 és MX4 között?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1111) Francia91 válasza embe (#1110) üzenetére


Francia91
veterán

Arctic MX-2 hővezető képesség: 5.6 W/(mK)
Arctic MX-4 hővezető képesség: 8.5 W/(mK)

Konkrét tapasztalatom nekem nincs, de az olvasottak alapján tényleg jobb az MX-4-es

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1112) dewil666 válasza embe (#1110) üzenetére


dewil666
őstag

Az mx2 kicsit folyékonyabb mint az mx4 de hővezető képességben elhanyagolható a különbség az mx4 javára (0,5-1,5 fok).
teszt

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1113) embe válasza dewil666 (#1112) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!

Francia91: Neked is köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1114) Raggie


Raggie
őstag

Na végre már úton vannak a Fujipoly 17W/mK-s gap padok USA-ból! :)
Ha megérkeznek mennek is rá a Liquid Ultra-val együtt az R9 290 Vapor-omra!

Nagyon kíváncsi leszek az értékekre! :K

Clint Eastwood FTW

(#1115) embe válasza Raggie (#1114) üzenetére


embe
nagyúr

Egy linket tudsz adni hozzá? Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1116) dewil666 válasza Raggie (#1114) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Eredményről majd irhatnál ide.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1117) Raggie válasza embe (#1115) üzenetére


Raggie
őstag

Ha a Fujipoly thermalpad-ra gondolsz, akkor innen rendeltem: LINK
De elég macerás és drága, mert kb 50 dolcsi a shipping és csak paypal-on lehet fizetni meg e-mailezni kell velük csomót, ha Európába akar rendelni az ember.

Liquid Ultra-t meg Merlinhardver-ből rendeltem. Az nem annyira húzós. :D

Szerk:
@dewil666: mindenképpen beszámolok! :K

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1118) embe válasza Raggie (#1117) üzenetére


embe
nagyúr

Igen a thermalpadra gondoltam. Köszi!
Valóban húzós az ára.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1119) Raggie


Raggie
őstag

Megjöttek végre!
Valószínűleg a hétvégén műtét lesz tehát! :D

Clint Eastwood FTW

(#1120) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Tegnap beszereztem egy tubus MX-4 pasztát, és újra is kentem a procihűtő alatt. Most vagy túl van misztifikálva ez az MX-4, vagy nagyon jó volt az eddigi noname "sima fehér" paszta, vagy egyformán b@sztam el, mivel 2 fokot csökken a hőfok. Az újrapasztázás előtt lőttem egy Prime95 tesztet, amivel a proci 26 fokos szobában 3 maggal 1.4V fesz mellett 1450rpm-es ventivel 61 fokig melegedett, az MX-4-gyel pedig 59 fokig...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1121) elfelejtette válasza elfelejtette (#1120) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja igen, felső tápos házban venti nélkül, csak a táp szívta ki a meleg levegőt, szóval nem is a hőfok a lényeg, hanem a különbség a két paszta között. Amúgy ha bekapcsoltam a hátsó házventit ~1200rpm-en, akkor a proci 880rpm-es procihűtő ventifordulattal is megállt a 57 fokon.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1122) Raggie


Raggie
őstag

Nos megvolt a termal-pad váltás és Liquid Ultra-val újrapasztázás az R9 290 Vapor-omon.
A GPU hőfokom folyamatos Unigine alatt:
gyári: 82
CLU: 81
A VRM-ek a gyári padokhoz képest szintén 1-2 fokot csökkentek.

Nos. Két dologra tudok gondolni: vagy a házhűtésem nem elég jó ahhoz hogy kijöjjön a különbség vagy nem jól pasztáztam a CLU-t. Még egyszer megróbálom újrakenni valamikor(valószínűleg a hétvégén).

De ez eddig nekem is csalódás... :(

Clint Eastwood FTW

(#1123) dewil666 válasza elfelejtette (#1121) üzenetére


dewil666
őstag

Milyen prociról is van szó?
Én mindig úgy csinálom hogy mikor a paszta rajta van a procin és ráteszem a hűtőt (nem fogatom le) kicsit nyomva lefelé körkörösen balra-jobbra megmozgatom a procin, hogy a felesleget kiszorítsa oldalra.
Igen nem ártana egy jobb házikó (alsó tápos) aminek jobb a szellőzése.

(#1122) Raggie
Meglepő igen! A CLU-nak azért illett volna jobban hoznia a hőfokon. Esetleg nem az a baj hogy a gap padok kicsit magasabbak és nem fekszik a hűtő teljesen a magra? A CLU-nak mindegy milyen vastagon van felkenve a hőt akkor is jól vezeti CSAK KÉPES MEGFOLYNI ÉS AKKOR GAME OVER.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1124) elfelejtette válasza dewil666 (#1123) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
A mérések az adatlapomon szereplő AthlonII-es procival történtek a gyárilag 3 magon, és a gyári 1.4V-os alapfesz beállítással.
Közben a Léghűtés topicban írtam fejleményeket.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1125) Raggie válasza dewil666 (#1123) üzenetére


Raggie
őstag

A memóriákon nem cseréltem gap-padot, tehát maga a hűtőborda nem igazán lehet a padok miatt magasabban. Mert ugye a Vapor 290-en csak a VRM2 van ugyan azon a blokkon, mint a GPU, de az elég kicsi felület és ne hiszem, hogy az annyira e tudná nyomni a hűtőt, valamint ugyan olyan 1mm-es vastaságú padot raktam rá, mint amit a gyárinál mértem.
Inkább arra gondolok hogy az óvatosság miatt nagyon vékonyan kentem a CLU-t és esetleg az egy-két rajta maradt megkeményedett darabka (mert voltak benne gyanús részecskék) eléggé eltarthatja a hűtő felületét, hogy ne mindenhol tudjon normálisan érintkezni mindenhol. Sajnos nem volt elég időm és egy kicsit sietnem kellett a pasztázásnál... Mindegy jövő hétvégén okosabbak leszünk ennyivel is. :) (szerencsére a CLU sokkal olcsóbb mulatság mint a fujipoly padok)


Clint Eastwood FTW

(#1126) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Fogok venni egy MX4 pasztát.

Olvastam elég sok hozzászólást, hogy miképpen érdemes felkenni, de egyszerűen nem tudok dönteni, hogy melyik a nyerő... X-ként, középen, elkenve? Fene tudja...

Ti melyik mellett döntenétek? Melyik válik be a legjobban?

A régi pasztát mennyire kell alaposan eltávolítani? Mert ha nagyon, akkor meg kell vele majd küzdjek rendesen...

Köszönöm.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1127) Raggie válasza 19_OsY_81 (#1126) üzenetére


Raggie
őstag

Régi pasztát minél alaposabban távolítod el annál jobban fog érvényesülni az új paszta jótékony hatása.
Tehát ha jót akrsz magadnak, akkor veszel egy mikroszálas szemüvegtörlő kendőt párszázért és azzal törlöd le. Én ezt szoktam csinálni, így tükörtisztéra lehet csinálni és nem kell alkohol meg tisztító folyadék se.

Az X forma nekem nagyon bejött. Inkább, mint a középen pötty, vagy a teljes megkenegetés. De érdemes egy-két próbát tenni amikor felteszed, csak hogy a pont jó mennyiséget belőjjed.

Clint Eastwood FTW

(#1128) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! CPU hűtéshez jelenleg ilyen pasztát használok: König cmp coolpast10. Gondolom egy mx4 jobb lenne ugye? Mondjuk hogy a hűtőt hogy szedem le a procirol az kérdéses, mert a csavar ami leszoritja elforog rajta, és így se rendesen leszoritani nem tudom, se pedig leszedni. Ha vennék mx4 pasztát, akkor azt esetleg felhasználhatnám a videokártya átkenéséhez is? Sose pasztáztam még át videokártyát, gtx 960 strix oc van, aztán ha a paszta jót tenne neki, átkenném. :)

(#1129) edari válasza balazska92 (#1128) üzenetére


edari
őstag

Igen jobb lenne, és igen, vga-ra is jó az mx4. :K

Mondjuk nem feltétlenül kell pasztázni, attól függ mi hány fokos terhelésen.

(#1130) balazska92 válasza edari (#1129) üzenetére


balazska92
senior tag

Hát a gpu 61-2 fok max terhelésen, a cpu meg 55, de a cpu most kapott vizhutest, es akkor mar tennek ra rendes pasztat is, felteve ha le tudom varazsolni a hutot a cpurol.

(#1131) edari válasza balazska92 (#1130) üzenetére


edari
őstag

Ha ennyire gáz leszedni a hűtőt meg visszarakni, akkor szerintem hagyd. Egyik érték se kritkus, de még annak a közelében sincs.

(#1132) Raggie válasza Raggie (#1122) üzenetére


Raggie
őstag

Nna. Újrapasztáztam a CLU-t és beigazolódott a sejtésem!
Túl óvatos voltam valamint szemcsés anyag volt a CLU fecskendő eleje(lehet kicsit beszáradt még a boltban) és ezért gyakorlatilag alig érintkezett a GPU-val a hűtő. kb 20 % területen csak!!!
Most újrapasztázás után Unigine alatt 76 fölé nem ment a GPU hőmérséklet! Tehát minimum 6 fokot nyertem vele!:)
És ez saját ventiprofillal, tehát nem fix magas ventifordulaton, hanem szép csendesen!

Konklúziók:
1) Nem éri meg a 17 W/mK-s gap pad irtódrágán külföldről. Az itthon is kapható 11 W/mK-s padok szinte ugyan olyan jók.
2)A CLU viszont megéri, csak figyelni kell a jó pasztázásra! :D

Clint Eastwood FTW

(#1133) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Pasztánál minél nagyobb szám szerepel a hővezetési tényezőnél annál jobb a paszta?

(#1134) Raggie válasza hegegabi80 (#1133) üzenetére


Raggie
őstag

Igen. :)

Clint Eastwood FTW

(#1135) G5t


G5t
csendes tag

Üdv!

Vettem a CPU-hoz (Intel Core 2 Quad Q9550) egy CM Hyper 103 hűtőt. Azt kérdezném, hogy a CPU-t és az alaplapom chipsetét (ASUS P5B) a hűtőhöz járó pasztával pasztázzam, vagy vegyek valami komolyabb (pl Arctic MX-4) pasztát erre a célra?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

G5T

[ Szerkesztve ]

(#1136) Raggie válasza G5t (#1135) üzenetére


Raggie
őstag

CPU-hoz legalább MX-4-et javasolnék(bár ha a gyári hűtőről váltasz akkor a most vásárolt hűtőhőz alapból adott pasztával is érzel majd különbséget), a chipset alá lehet, hogy thermal-pad kell és nem paszta. Azt alaplapja válogatja.

Clint Eastwood FTW

(#1137) jolti05 válasza Raggie (#1136) üzenetére


jolti05
őstag

Sziasztok!

Mit javasolnál akkor, ha valaki egy, az MX4-nél bivalyabb pasztára vágyik? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1138) Raggie válasza jolti05 (#1137) üzenetére


Raggie
őstag

CLU-t, de az eléggé kényes jószág. Ha most kezded a pasztázást és a hűtők felszerelését, akkor sokkal jobb ha MX-4-el kezdesz és csak második harmadik kör után nyúlsz a folyékony fémekhez.

Liquid Ultra ha rossz helyre megy megöli a hűtődet, vagy megöli a CPU-t/alaplapot... nem játék. Az MX-4el nem hibázhatsz, az nem kártékony.

Clint Eastwood FTW

(#1139) jolti05 válasza Raggie (#1138) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi!
Én sokáig abban a tudatban éltem, hogy az ezüst színű paszták is vezetik az áramot, de újra azzal találkozom, hogy nem.
Sosem tudom, mennyit érdemes a processzor kupakjára tenni, hogy megfelelő mennyiség kerüljön rá, így folyékony fémmel biztosan nem fogok próbálkozni :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1140) Raggie válasza jolti05 (#1139) üzenetére


Raggie
őstag

:D nem a színe a lényeg, hanem az anyaga. Az MX-4 nem vezet, az lesz a neked való tuti paszta elsőre!

Clint Eastwood FTW

(#1141) jolti05 válasza Raggie (#1140) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm :)
Delideltetésben is gondolkodom, csak kissé tartok tőle, hogy nem végez minőségi munkát, bárkinek a kezébe is adom, a másik pedig a garivesztés.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1142) Raggie válasza jolti05 (#1141) üzenetére


Raggie
őstag

A garivesztést ne sajnáld, szerintem már amúgy sem garis ha i5 3507K(nem mai gyártmányúak ezek a procik).

A delideltetést meg ha nem te csinálod, akkor csakis próbagaranciával szabad végeztetni, mert ha elrontja neked valaki a procid, akkor meg vagy lőve... :)

Clint Eastwood FTW

(#1143) jolti05 válasza Raggie (#1142) üzenetére


jolti05
őstag

4690k! :)

Néztem hardveraprón, van, aki vállal ilyesmit. Esetleg neked, vagy bárkinek van valami tuti tippje, kihez érdemes vinni, aki nem aranyáron dolgozik, de minőségien?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1144) Raggie válasza jolti05 (#1143) üzenetére


Raggie
őstag

Jaaa, azon még van gari, akkor azzal én várnék! :)
Gari lejárta után viszont simán megcsinálnám vele. Én is delidelném az enyém, csak sajnos egy eléggé antituning darabot fogtam ki, ami ugyan nem melegszik, de cserébe nem is bírja a magas órajeleket. 1,38-as fesz fölé meg nem akarok menni mert még ha nem is melegszik, akkor is károsodhatnak egyes részei. :(
Így delid nélkül sem megyek 70 fok fölé sosem, ezért nem bajlódtam vele.

Konkrét tapasztalatom nekem nincs, de ha olvasgatod a delides hirdetések kommentjeit, nézegeted az értékelésüket, akkor azért kapsz valami képet róluk. De mondom: csakis próbagaranciát vállaló embernél csinálnék ilyesmit!

Clint Eastwood FTW

(#1145) dewil666 válasza jolti05 (#1143) üzenetére


dewil666
őstag

Én magamnak csináltam 4690 non K. Kb 3percbe sem került és biztonságosan megoldható! Nem a satus barbár módszerrel csináltam. CLU alá, kupakra mx4 és már készen is van.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1146) jolti05 válasza Raggie (#1144) üzenetére


jolti05
őstag

Én is valahogy így gondoltam :)
Egyik hirdetésnél megnéztem, hogy milyen értékeléseket kapott a kolléga, de a témában -ha jól láttam- egy sem érkezett, így nem győzött meg.
CPU-d: Isten ad és elvesz, nem melegszel, cserébe nem is működsz gyorsabban :)

dewil666: Kissé félek ilyen magánakciókba belevágni, de semmit sem tartok kizártnak. A későbbiekben majd olvasgatok ebben a témában komolyabban és meglátom.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1147) #97716736


#97716736
törölt tag

Udv!
Thermal Grizzly termeket hasznalt mar itt valaki?

(#1148) Trade88 válasza dewil666 (#1145) üzenetére


Trade88
tag

Szia! Én is készülök kupaktalanítani a 3570k-mat.
Kb 1 hete került hozzám,most még egy szaros Cm blizzard t2 mini van rajta :O
Szívesen meghallgatnék egy két jó tanácsot, mert kicsit félek :))
Pontosan, hogy csináltad?
Jövő héten érkezik egy bitang hűtő, most 4,2 Ghz-en
1,040v 78 C a max, szóval lenne potenciál egy komolyabb tuninghoz szerintem.
Van itthon Cm és mx2 pasztám. Érdemes lenne beszereznem valami komolyabbat?
3-4 C-ért már beruháznék egy drágább pasztára, de nincs velük tapasztalatom.
Köszönöm a segítséget! :R

(#1149) #97716736 válasza Trade88 (#1148) üzenetére


#97716736
törölt tag

Thermal Grizzly Kryonaut, Hővezető képesség W/(mK): 12,5. Ezzel meg jobb hatast ersz el, mint az mx4-el.
Mx2 meg az mx4-tol is gyengebb joval.

(#1150) dewil666 válasza Trade88 (#1148) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Írok privát üzenetet :K

(#1149) ZeroDK
Azért az mx2- és az mx4 között nincs akkora fene nagy különbség :U maximum 1fok de még annyi sem igazán.
Ha vesz akkor PHOBYA NANOGREASE EXTREME szerintem jobb a kupakra csak drága.
Kupak alá meg COOLLABORATORY LIQUID ULTRA vagy valami hasonló folyékony fém való.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.