Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Angel2014 válasza fi:zi'k (#1300) üzenetére


Angel2014
addikt

Ő lenne az [link] de csak képletesen mondtam.... :B és a tesztet is megcsinálták előttem,hogy nem igaz.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1302) fi:zi'k válasza Angel2014 (#1301) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És azzal is tisztában voltak, hogy ez csak bizonyos pasztákat érint? :U
A többség valóban nem vezető.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1303) Angel2014 válasza fi:zi'k (#1302) üzenetére


Angel2014
addikt

Azt mondják mindegyik olyan ..és vezető nem is létezik...ezért kértem csináljon egy műszerrel egy rámérést,mert most már engem is érdekel.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1304) fi:zi'k válasza Angel2014 (#1303) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Asszem a Coollaboratory-ról olvastam, hogy az mintha vezetőképes lenne. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1305) Raggie válasza Angel2014 (#1303) üzenetére


Raggie
őstag

Hát nagyon hozzáértő brigád lehet.

A CLU igenis vezető paszta!
Minden liquid-metal típusú paszta vezet és erősen agresszív anyag, ez az "ára" a kimagaslóan jó hővezető képeségnek. Nézzenek utána a kollégák.
LINK
Második oldal piros szöveg.

Tehát a paszták 95%-a valóban nem vezet, de van néhány, ami igen. Mondjuk normál hlétköznapi user-ek ilyennel nem nagyon fognak találkozni.

@(#1293) SoulReaver: Egyébként ebben a doksiban benne van az is, hogy a CPU lid-ek nikkelezett rézből készülnek, és nem aluból! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1306) Angel2014 válasza Raggie (#1305) üzenetére


Angel2014
addikt

Egy mérést megcsinálnál ha tudsz? Mert most már nekem is szúrja a szemem .

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1307) Raggie válasza Angel2014 (#1306) üzenetére


Raggie
őstag

Meglehetősen kevés pasztám maradt, mert kétszer kellett pasztáznom a VGA-t mire jó lett. De ha hazaértem esküszöm kinyomok egy kis golyót neked és rámérek egyet a multiméterrel.

Valamint: A gyártó hivatalos leírása amit linkeltem nem elég egyértelmű? :D

Clint Eastwood FTW

(#1308) dewil666 válasza Angel2014 (#1303) üzenetére


dewil666
őstag

Már krábban is kérdezem,hogy hogyan volt beállítva a műszer amikor mérték? Akár egy kis vízzel is ki lehetne próbálni (attól tudjuk hogy elektromosan vezető).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1309) BadGe


BadGe
aktív tag

Sziasztok,

6 év után ismét gépet építek, ennek megfelelően a régi maradék hűtőpasztáim is minimum 6-10 évesek (nem vicc) van olyan fehér amit még a zalman reserator-hoz adtak és van szép fecskendős ezüstpaszta is megkockáztatom hogy még a athlon-xp-s időkből... :Y

megnéztem őket, mindegyik lágy, kenhető.

FELHASZNÁLHATOM?

oké tudom, hogy 500Ft, de nincs a közelben paszta bolt.

thx

ge.

(szerkesztve: most olvasom vissza a bejegyzéseket, ettől függetlenül ha valaki kedvet érez, légyszives válaszoljon)

[ Szerkesztve ]

(#1310) távcsőves válasza Angel2014 (#1264) üzenetére


távcsőves
senior tag

Varázslónál vettem 1 hónapja MX4-et, és garantáltan nem folyik. Lényegesen sürübb mint a normál fehér paszta. Hőfokok pedig remekek vele.

(#1311) Raggie válasza BadGe (#1309) üzenetére


Raggie
őstag

Persze. Ha a gyári tégelyben vannak és még kenhetőek, akkor igen. Egy óvatos tesztelést tennék azért mielőtt végleg ezek mellett döntesz, valamint egy-két hónapon belül lecserélném egy frissen beszerzett pasztára, de addig mindenképpen jók lesznek.

Elvileg öregszenek a paszták kicsit, de teljesen nem vesztik el a hővezető képességüket, csak max 10-15 %-ot vesztenek. Az nem vészes.

Clint Eastwood FTW

(#1312) BadGe válasza Raggie (#1311) üzenetére


BadGe
aktív tag

Köszönöm, megnyugtató. Akkor már csak azt kell eldöntenem, hogy érdemes-e halogatnom a lustaságot 2 hónapig :) de ezt már egyedül is kisakkozom. thx. ge.

(#1313) Angel2014 válasza távcsőves (#1310) üzenetére


Angel2014
addikt

Régebben én is azt használtam kíváló volt de most mintha nem az lenne mint korábban...folyik,híg.és a hőfok sem..

Mi az a varázsló?

[/dewil666 B] : Lehet úgy is beállítani ha összeérinted hangot ad ...kihúzunk egy 3cm es csíkot műszer egyik vége az elején a másik a másik oldalt és lássuk ad e hangjelzést.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1314) fi:zi'k válasza Angel2014 (#1313) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Merlin ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1315) dewil666 válasza Angel2014 (#1313) üzenetére


dewil666
őstag

Na én pont így állítottam a műszert hogy ha összeérintem hangjelzést ad. És képzeld el egy pohár vízbe ha beleteszed a műszer két pálcáját akkor nem fog sípolni :N
Ezek szerint a víz nem vezeti az elektromosságot :W
Ja de csak azt nem így kell mérni!
Ezért voltak tudatlanok abban a boltban az okos eladók!
Az ilyen alacsony feszültséget nem lehet így mérni viszont bőven elég hogy az alaplap vagy vga belepusztuljon!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1316) Angel2014 válasza dewil666 (#1315) üzenetére


Angel2014
addikt

Nálam vezeti... :K milyen műszer volt? Ha kivetted a vízből ismét adott hangot? próbáld meg egy kanál sóval....ja és függ hol nézted a vizet , ha itt néznéd nálam biztos ,hogy vezeti mert teli van vassal...

A vizet köztudottan az egyik legjobb szigetelőnek is tartják az elektronikában. Ha szigetel, akkor ezek szerint nem vezeti az áramot?
Az, hogy az adott víz vezeti-e az áramot, az a szennyezettségtől és kémiai összetevőktől függ. A sima csapi víz vezeti, hiszen ásványi mivoltjából eredően elektronok haladását tovasegíti. Az ioncserélt / desztillált víz más nem vezeti az áramot. Ergo akkumulátorokban is ezt használják, de savval vegyítve!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1317) Angel2014 válasza Angel2014 (#1316) üzenetére


Angel2014
addikt

Kifutottam ...szóval a víz inkább szigetel....és a kémiai összetevő elemeiből adódóan határozható meg a vezető képessége.

Szóval nálad lehet tiszta víz volt... :D

De egy pasztával mindjárt más lenne mert állításotok szerint fém van benne...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1318) Raggie válasza Angel2014 (#1317) üzenetére


Raggie
őstag

A hosszúhétvége alatt komolyan megcsinálom a tesztet neked és töltök fel róla videót. Csak ma családozás megy, majd esetleg holnap. Meg meg kell keresnem a multiméteremet is.

Clint Eastwood FTW

(#1319) Raggie


Raggie
őstag

Akkor tegyünk tisztaságot és fényt a fejekbe! :)
A kísérlet eredménye:
-A Coolaboratory Liquid Ultra(nagy meglepetésre ;] ), mint ahogyan a gyártó is mondja, VEZETI az áramot.
-A csapvíz ami itt zuglóban folyik a csapból NEM vagy csak méréshatáron túlian kicsit vezeti az áramot.

VIDEO

Sajnos a barátnőm csinálta a videót és hát nem egy Stephen Spielberg, szóval a CLU-hoz való érintés pont nem a legjobban látszik, de higgyétek el nekem, hogy annak a 2-3 centis csíknak a két végéhez érintettem a műszer érintkezőit. :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1320) Angel2014 válasza Raggie (#1319) üzenetére


Angel2014
addikt

Komoly...és ha megcsinálod mx4 el?

Amúgy mire nyomtad ki a pasztát mi van alatta?

A vízesre megcsinálnád úgy is hogy egy evőkanál sót dobj bele..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1321) Raggie válasza Angel2014 (#1320) üzenetére


Raggie
őstag

Papírból készült irattartó mappa hátára nyomtam ki a pasztát.

Az MX-4 biztosan nem vezet.
Sóval nem próbáltam, de azt már mindenki maga is el tudja végezni otthon.
Nem kísérlet-kívánságműsor vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1322) Angel2014 válasza Raggie (#1321) üzenetére


Angel2014
addikt

Fene a gonosz ördögébe... ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1323) detroitrw válasza Angel2014 (#1322) üzenetére


detroitrw
addikt

holnap megnézem a víz + sót
van HY710 és Coolermaster IC Essential E1

(#1324) Angel2014 válasza detroitrw (#1323) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm... :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1325) Raggie válasza Angel2014 (#1322) üzenetére


Raggie
őstag

Egyékbént az MX.4 tuti, hogy nem vezet.
Lásd még gyártó honlapja: LINK (kb az oldal 3/4-énél)

"Safe Application
It does not contain any metallic particles so electical conductivity would not be an issue. Unlike silver and copper compound, it ensures that contact with any electrical pins would not result in damage of any sort."

Magyarán nem tartalmaz semmilyen elektromosan vezető anyagot.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1326) dewil666 válasza Angel2014 (#1316) üzenetére


dewil666
őstag

Ezzel kapcsolatban tévedésben vagy! A desztillált / ioncserélt víz vezeti az áramot :K
De ki tudod otthon is próbálni úgy hogy nem leszel életveszélyben. Konnektorba olyan dugót kell dugni aminek a végén a 3 vezeték szabadon van de nem érnek egymáshoz. Ezt dobd bele egy olyan műanyag félbevágott palackba amiben desztillált / ioncserélt víz van. A FI relé (ha van) azonnal lekapcsol ha nincs akkor is a biztosítékot lekapcsolja zárlat miatt. Akkor nem vezeti?? :U
PRÓBÁLD KI!!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1327) távcsőves válasza dewil666 (#1326) üzenetére


távcsőves
senior tag

Legyél észnél már! Életveszélyes kisérletre ne buzdíts soha! Ezt így senki ne próbálja ki!!!! Hol egy moderátor?

Alaplapon törpe feszültség van, te meg jösz 220v feszültségel. Képzeld 1000v feszültségnél a nyers fa is gyönyörűen vezet. Nem hiszed? Próbáld ki. Ehh..

[ Szerkesztve ]

(#1328) dewil666 válasza távcsőves (#1327) üzenetére


dewil666
őstag

Nem én jöttem a hülyeséggel. Csak ideges lettem mert hülyének vagyok nézve :W

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1329) Angel2014 válasza dewil666 (#1328) üzenetére


Angel2014
addikt

Na most akkor ki beszél hülyeséget? :U

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1330) dewil666 válasza Angel2014 (#1329) üzenetére


dewil666
őstag

Ne már. Egy gyakorikérdések-ből kimásolt szövegre hivatkozol :W A wikipédia azért kicsit hivatalosabb!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1331) Angel2014 válasza dewil666 (#1330) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem már.... annyira vezeti hogy mérhetetlen ósszes topiccazt írja nem vezeti........[link]

A nagy tisztaságú desztillált víz vezetőképessége 5,5 μS/m, az átlagos ivóvízé 5-50 mS/m, míg a tengervízé 5 S/m[1] Ez azt jelenti, hogy a tengervíz milliószor jobb elektromos vezető, mint a desztillált víz.[link]

Ezért kértem próbáljátok ki sóval is...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1332) Raggie válasza Angel2014 (#1329) üzenetére


Raggie
őstag

:))

Kínai házasulandó lányok! Ezen besírtam!

:D :D :D

Angel2014: egyébként miért kéred, hogy próbáljuk ki sóval, ha mindenhol le van írva mi lesz az eredmény? :D Nincs benne semmi váratlan és új információ.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1333) detroitrw válasza Angel2014 (#1324) üzenetére


detroitrw
addikt

megnéztem multiméterrel (maxwell MX-25 201)
HY710: nem jelez, nem változik az érték
Coolermaster IC Essential E1: nem jelez, nem változik az érték

Víz (borsod!): nem jelez, de az érték változik (~1,8) ami viszont rendkívül sztochasztikus
1. kísérlet sima víz pohárba 4-5 alkalommal egyből változott az érték (a víz legalább 30perce a pohárba volt), aztán semmi
2. csapból folyó hideg víz nem jelez, nem változik az érték
3. csapból folyó meleg víz nem jelez, de az érték változik (1,9-1,8) ami sztochasztikus de már sokkal kontroláltabb az érték változásának előidézése (a két érzékelőnek közel kellett lennie egymáshoz)
4. 1.+ evőkanál só nem jelez, az érték változik s már nem sztochasztikus 1,1

A nem jelez azt jelenti hogy a mérendő cucc ellenállás nagyobb, mint (70±20)Ω

(#1334) kodahckr


kodahckr
csendes tag

Sziasztok.
Kérdésem lenne. Tudnátok valamilyen fajin hőpasztát ajánlani? Laptopba kéne, és minden fok számít :D .
Előre is kösz a segítséget.

(#1335) SoulReaver válasza kodahckr (#1334) üzenetére


SoulReaver
veterán

arctic mx-4, thermal grizzly kryonaut, Cooler Master MasterGel Maker Nano

(#1336) kodahckr válasza SoulReaver (#1335) üzenetére


kodahckr
csendes tag

Köszönöm.

(#1337) Angel2014


Angel2014
addikt

Ma vettem egy mx 4 et .....az a kérdésem ez ki van bontva vagy nekem kell levágni az elejét...mintha úgy emlékszem korábban nekem kellett vágnom...

Na most a pasztázás során úgy folyt ezen a nagy lyukon,hogy szinte lehetetlen óvatosan és keveset kinyomni...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1338) Raggie válasza Angel2014 (#1337) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor most levágtad vagy nem?! :D
(egyébként nem kell levágni, letekered a kupakot és kész)

Clint Eastwood FTW

(#1339) Angel2014 válasza Raggie (#1338) üzenetére


Angel2014
addikt

nem vágtam le letekertem a kupakot és ez a nagy nyílás fogadott..de vettem korábban is és letekertem a kupakot és nekem kellett levágnom.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1340) Raggie válasza Angel2014 (#1339) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem még mindig ki volt lyukasztva. Passz. :F

Ezt már hallottam mástól is, hogy mostanában folyós az MX-4. Nekem egy több éves tubusom van még belőle, és szerencsére az nem folyik! :)

Clint Eastwood FTW

(#1341) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

7870-met gondoltam újrapasztázom volt itthon egy Kolink szilikonpaszta kb 300 Ft-ba került. A rászáradt paszta is jobbnak bizonyult ennél, mert a gpu hőmérséklete 86 °C-ra is felment. ( Terhelt állapot, játék alatt )
Vettem egy MX4-t,amivel a hőmérséklet már lement 76°C-ra.
Nem gondoltam volna, hogy ennyit fog számítani. Kellemesen csalódtam.

(#1342) Angel2014 válasza csurenzoo (#1341) üzenetére


Angel2014
addikt

Találtam én is még a régi fajta mx4 et...az i7 es y 50-70 ezt produkálja netezéssel...kb 1 óra üzemidő elteltével.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1343) Angel2014 válasza Angel2014 (#1342) üzenetére


Angel2014
addikt

Na és ilyen 10 perces aida stresszel...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1344) csurenzoo válasza Angel2014 (#1342) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

4 percnek el kellett telnie, hogy leessen laptopról van szó. :D
Egy bacsisféle eperlekvárra is kíváncsi lennék

(#1345) Raggie válasza Angel2014 (#1343) üzenetére


Raggie
őstag

A 72 fok körüli macimum értékek elég jók egy laptophoz mérten!! :C

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1346) Angel2014 válasza Raggie (#1345) üzenetére


Angel2014
addikt

:R

Meg is szenvedtem egy kicsit vele mire megtaláltam a megfelelő paszta mennyiséget...

És még lehetne javítani is ,hogyha a thermal padot is kicseréltem volna...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1347) detroitrw válasza Angel2014 (#1346) üzenetére


detroitrw
addikt

Megfelelő mennyiség? :F (nem nézted meg a próbafelrakáskor?)
Mivel össze van két felület szorítva a felesleg úgyis távozik, túl keveset meg nem hiszem hogy raktál ;) (ha annyit raktál amennyi a képen is látszik akkor a >fele megint a cpu körül landolt felrakás után)
inkább az illesztéssel lehetett szvsz a gond nem feküdt fel teljesen

Amivel még érdembe tudnád növelni a hatásfokot az az ha felpolírozod a hűtő csatlakozó lapját ;)

[ Szerkesztve ]

(#1348) Darkylmx válasza dewil666 (#1326) üzenetére


Darkylmx
tag

Sziasxtok. Maradjunk annyiban, hogy a víz egy rossz vezető. Annyira vezet, hogy 230V feszültség mellett az ÉV relé lekapcsoljon. Ha sima automata van az kérdéses. Hány amperos, milyen tiszta/szennyezett a víz és a csupasz vezetékek milyen távol vannak egymástól. Én egyszer kísérleteztem vízbontással. Egy üveg aljába tettem kb egy deci csapvizet és két érintkezőt az üveg aljába kb. 8 cm-re. elöszőr kis feszûltséggel próbálkoztam de semmi. A végén a 230V-ot egyenirányítottam és puffereltem. Szóval ~310V egyenfesz ment a vízbe és nem vágta le a 10 amperos automatát. Hozzáteszem, hogy az érintkezők galvanizált alátétek voltak és a bevonat elég hamar lejött. Azóta már 12V is elég, csak az elektródákat kellett újragondolni.

(#1349) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Sajnos azt vettem észre ,hogy a Thermal grizzly Aeronaut egyáltalán nem alkalmas gamer laptop ba.Nekem a felkenéstől számolva az első kikapcsolásig 51 napig bírja ez a paszta az én géphasználati szokásom mellett.Mindamellett a paszta felkenésekor fantasztikusan szerepel! Hosszú időn át tartó maximális terhellés közeli állapot mellett is 65 C fokos a gépem.De ideje megtalálnom a megfelelő pasztát.. :(((

(#1350) Darmol


Darmol
senior tag

Sziasztok! Keresek -40C környékére pasztát, de az MX-2-nek csak -30C a minimum. Nem nagyon találtam ez alatt. Valami épkézláb, halandók számára is beszerezhető cuccra tudtok adni javaslatot?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.