Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Peetee(tm) válasza Repsol600 (#449) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Bocsi, ha kicsit kemény voltam, de kijött belőlem.

PT

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#452) Tomix24 válasza Peetee(tm) (#450) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem lehet hogy túl vastagon keted fel? Minden teszt szerint a legjobbak között van a világon, nálad meg jobb a gyári? .... ;)

(#453) Peetee(tm) válasza Tomix24 (#452) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Bármi megtörténhet, de már vagy 5x kentem fel, mindig kicsit máshogy (többel, kevesebbel)
Szerintem egy ezeréves paszta jutott hozzám és már nem megfelelő a konzisztenciája.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#454) Peetee(tm) válasza Peetee(tm) (#453) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Esetleg gyári selejtet fogtam ki, nap végi gyártás, vagy az üst aljából való, ahol nem volt jól összekeverve benne sz összetevők.
Bármilyen más pasztával jobb eredményt érek el!
Ellenben bármi megtörténhetett, hogy sült hal voltam.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#455) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Először MX4-et akartam venni, mert gyári adatok szerint kb60%-al több hőt tud elvezetni az MX2-höz képest, de a boltban rábeszéltek erre, mondván "legalább 4 fokkal jobb az MX2, mint az MX4" az ő tapasztalatuk szerint.
Legalábbis ezt állította az adott bolt ahol vettem.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#456) hemaka válasza Peetee(tm) (#455) üzenetére


hemaka
nagyúr

MX2 bőven elég egy átlag felhasználónak, a 60% szerintem csak marketing bullshit.

(#457) Peetee(tm) válasza hemaka (#456) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Lehet, hogy igazad van, de ha nincs és vesz az ember, főleg ha egy árban van akkor meg mégis csak a jobbat venné (gyári adatok szerint)

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#458) Dell XPS válasza hemaka (#456) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezzel egyet lehet érteni... Naponta kellene gépeket pasztázni és visszaellenőrizni, ahhoz hogy ezt így lehessen látni. Nagyon kevés szó esik ellenben a Gap-Pad-ről, aminek kicserélése azonnal látszik és jelentős. (nem csak vga-án, hanem a heatpipe felületén is)

Üdv, Dell XPS

(#459) Peetee(tm) válasza Dell XPS (#458) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

A Gap-Pad egy rakás hulladék. Viszont tényleg mindegy milyen a paszta, a felszerelés és a kenés a fontosabb

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#460) Dell XPS válasza Peetee(tm) (#459) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt azért nem mondanám hogy teljesen mindegy, (fontosak lehetnek azért a tapasztalatok) én is inkább a marketing részét érzem erősnek.
A Gap-Pad-el kapcsolatban nem értek Veled egyet, mint mindenkinek van véleménye, és ezt el kell fogadni, ezért nem reagálok rá. (én az elmúlt 8 évben mást tapasztaltam a javítások során)

A rendszeres karbantartással viszont teljes mértékben!

Üdv, Dell XPS

(#461) Peetee(tm) válasza Dell XPS (#460) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Lehet hogy amiket gyárilag raknak azok nem igazán jók, csak talán amit szerverekhez 7/24-be.
Hozzáteszem nekem nincs tapasztalatom, csak amiket hardvereken látttam.
Viszont szerintem ez is nagyban függ az összetételtől és a gyártótól.

PT

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#462) barisj


barisj
aktív tag

Helló!

Minőségi proci hűtő pasztát vennék,vki tudna ajánlani vmi igazán jót?:) előre is köszi :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#463) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Na gyors Kérdés. Adva van egy Ősrégi gép: egy Amd 2500+ as Barton ehhez való alaplap és egy Ati 9600 Radeon Pro.

Na most gondoltam 10 év után lecserélem a hővezető pasztát a processzoron. Akarok boltba venni. csak nem tudom milyet. Értelemszerűen nem kell a felső kategóriás paszta, csak sima normális és nem kell sok.
Na most az igazi Ok, hogy anno úgy emlékszem vigyázni kellett, mert az egyik tipúsú paszta nem volt jó hozzá. Én úgy emlékszem mintha lenne a szilikon paszta, meg az ezüstös vagy mi? És az egyik volt csak jó hozzá.

Ja és ha már van paszta itthon gondoltam veszek pár pici hűtőbordát és rá rakom a videokártya Ramjaira. És ahhoz is kéne paszta. Szal jó lenne ha mindkettőre lehetne használni az adott pasztát.

[ Szerkesztve ]

(#464) KisBundi


KisBundi
őstag

Vettem most ebay-ről egy AC MX-2-es pasztát, de nem tudom mi a különbség a fekete és fehér színű tubus között. :F

(#465) skilled88


skilled88
tag

Coolink 10g vettem 900 ft-ért sztem nem rossz előtte ilyen ezüstös valami volt .. fogott mint állat.. ezzel hűvösebb lett ! :D fehér szinű am..

Azért nem veszek 3-4 ezerért pasztát , hogy 3 °C hűvösebb legyen .. persze írnak minden hogy mennyire jó bla-bla .. inkább már akkor rakok hozzá még 4 ezret azt van már komolyabb cpu hütöm ..

[ Szerkesztve ]

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#466) Kirir


Kirir
tag

Szeretnék egy nagyon jó minőségű, időtálló hűtőpasztát, mit lenne érdemes a magyarországi viszonyok között beszerezni? Van már egy jelöltem, de nem akarom befolyásolni az esetleges válaszokat.

(#467) Dell XPS válasza Kirir (#466) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Arctic MX-2 vagy MX-4. bár nekem MX-3-mal sem volt gondom, sőt....

Üdv, Dell XPS

(#468) Ironhand válasza Kirir (#466) üzenetére


Ironhand
tag

Arctic MX-4 szinte a legjobb jelenleg ;)

PM! az gyorsabb!

(#469) allincomp válasza Ironhand (#468) üzenetére


allincomp
csendes tag

Én egy Q6600-at pasztáztam ilyennel 1éve. Most lett levéve a cooler és még mindig nincs beszáradva, pedig aktívan hajtva van a cucc. Legalább 5-6fok eltérés van természetesen lefelé, ha ilyet használsz. Ajánlott cucc.

Heti akciók! Az átlag felhasználástól a Gamerig, amit csak szeretnél!

(#470) Kirir válasza allincomp (#469) üzenetére


Kirir
tag

Pontosan egy ilyen típusú processzort kell pasztázzak én is! Már megrendeltem az MX-4-es típust, az MX-3-at akartam, de nem találtam olyan helyet, ahol lehet kapni (csak Magyarországon kerestem).

(#471) allincomp válasza Kirir (#470) üzenetére


allincomp
csendes tag

tökéletesen megfelel az mx-3 is, talán 1-2fok eltérés lesz, ami nem igazán számottevő. 2,93ghz-re húzva nekem nem ment 50fok fölé terhelés alatt, igaz ez mx-4-el történt és egy hyper tx2-es hűtővel.

Heti akciók! Az átlag felhasználástól a Gamerig, amit csak szeretnél!

(#472) Dell XPS válasza Kirir (#470) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

[link] amennyiben van kapcsolat, akkor a IX. Mester u.-i nagykerben -25% :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#473) Kirir válasza Dell XPS (#472) üzenetére


Kirir
tag

Már megrendeltem az MX-4-et! De azért köszönöm a lehetőséget.

(#474) johni86


johni86
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, van egy hd 4870 x2 vga, most szétszedtem, mivel alapon volt 80fok mind2 gpu, pasztám nincs, de van hővezető ragasztóm, megfelel erre a célra? Haver szerint csak lenne egy tönkrevágott vga-m, de gondoltam inkább megkérdezem itt az okosokat

ő lenne az:
AG TermoGlue

(#475) Dell XPS válasza johni86 (#474) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A hőelvezetési értéke 1W/mK, az nagyon kevés...

Üdv, Dell XPS

(#476) johni86 válasza Dell XPS (#475) üzenetére


johni86
tag

Kössz a választ, akkor inkább veszek valami pasztát...

(#477) moxifloxacin válasza asderr (#434) üzenetére


moxifloxacin
csendes tag

sajat tapasztalat! veszel egy wd-40et es befujsz neki utanna megvarod mig kiparolog belole a felesleges lotty aztan go szet sem kell szedni a ventit legalabb sporolsz vele 10 percet per venti es szerintem ugyanaz!

(#478) djdaniel válasza johni86 (#474) üzenetére


djdaniel
senior tag

Alapjáraton 80°C ? :Y terhelés alatt is sok ez az érték, én nem hiszem a hővezető paszta segíteni fog rajta.

(#479) RVR400 válasza Ironhand (#468) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor azt mondd meg, hogy felkenés után mennyit kell hagyni száradni, mielőtt összepattintom a procit a hűtővel? Vagy ennél is jó az a megoldás, hogy a közepére pöttyintek, és majd amikor összerakom őket, kakor eloszlik paszta?

(#480) Dell XPS válasza RVR400 (#479) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Teljesen jó....

Üdv, Dell XPS

(#481) Zebu


Zebu
addikt

Sima mezei fehér paszta elég mindenre gondolom....
Jól gondolom? :)

(#482) Dell XPS válasza Zebu (#481) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem jó, nem csak az számít, hogy 1°- 2° -al jobban hűt, hanem a tartóssága is pl., ezért tessék venni minimum MX-2, vagy esetleg MX-4-et, amennyiben lehetséges. Vigyázunk a gépeinkre... :)

Üdv, Dell XPS

(#483) HPAA


HPAA
őstag

üdv
Elitebook 8530p-met takarítanám
notihoz is ezt az mx 2/4 -et ajánljátok ?

************* censored

(#484) Dell XPS válasza HPAA (#483) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen....

Üdv, Dell XPS

(#485) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló! Érdeklődnék, hogy véleményetek szerint egy hővezető paszta ha belefolyt a cpu tokba az miylen módon tisztítható? Konkrétan komplett config vásárlása után hűtőt cseréltem és cserekor láttam meg h a boltban aki összeszerelhette a gépet nem sajnálta a pasztát és gondolom magasabb hőmérsékleten folyósabbá vált és lefolyt a 1155-s foglalat szélébe, na most ebben foglaltban apró tűk vannak és még ecsettel is elgörbíthetők a lábak szóval ötletem sincs rá hogyan kellene kimosni a pasztát? A paszta nem tartalmaz vezető anyagot, a gép ettől függetlenül kifogástalanul működik de rendkívül zavar a dolog... a paszta Cooler Master hyper tx3 evo gyári pasztája....ha valakinek van ötlete vagy találkozott ilyennel és tudna segíteni megköszönném! Válaszotokat várom és előre is köszönöm!

(#486) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
A T60p laptopomhoz vettem Gap Pad-ot. A kérdésem az lenne, hogy Gap Pad és a GPU közé kell-e pasztát tenni?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#487) Dell XPS válasza Francia91 (#486) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem, egyáltalán nem. Itt maga a Gap-Pad a hőelvezető közeg, milyen értéke van (W/mK) ?

Üdv, Dell XPS

(#488) Francia91 válasza Dell XPS (#487) üzenetére


Francia91
veterán

3,2-es értéke van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#489) Dell XPS válasza Francia91 (#488) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a visszajelzést, ez az alap (lehet, hogy itt vetted a HWA-on..), létezik 5 - 7.2 W/mK-ás is, ami a tapasztaltak alapján (-10%) elég sokat számított...

Üdv, Dell XPS

(#490) Francia91 válasza Dell XPS (#489) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, itt Hardveraprón vettem veze kollégától. Ha nem válik be, akkor veszek majd "erősebbet" is.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#491) Francia91


Francia91
veterán

Vettem Gap Pad-ot a T60p-hez, lecseréltem a gyárit, ami szana-szét volt szakadozva. Csak a GPU-nál kellett cserélnem. Viszont most a GPU alapjáraton 79 fokon megy, az új Gap Pad előtt 65-ön döcögött. Ami még fura, hogy 720p videónál 90 fokon megy /1080p-nél 95 fok :Y /, amit eddig 70-75 fokon megoldott /GPU/. Mit tegyek? szar a Gap Pad?
(Gép frissen portalanítva és takarítva)
Paszta nincs a Gap Pad és a GPU között, 3,2 W/mK-s értékű Pad-ot vettem.
Mi lehet a probléma? Gyárilag milyen értékű Gap Pad van a T60p-kben? Vagy felejtsem el a Gap Pad-ot?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#492) Dell XPS válasza Francia91 (#491) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Gyárilag is az volt rajta, tehát azzal gond nem lehet, hiszen még rosszabb állapotában is hűtött. Leszedted a védőszalagot róla? Teljes hűtőfelület betakarja? 1mm-es vastagságú van alatta? Összenyomódott egy kicsit, nem maradt hézag véletlenül?

Üdv, Dell XPS

(#493) Francia91 válasza Dell XPS (#492) üzenetére


Francia91
veterán

Védőszalagot leszedtem, picit összenyomódik, 1 mm-es van rajta. Talán vastagabbat kéne rátennem, mert a gyárin bele volt a pad-ba süllyedve a GPU chip...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#494) Dell XPS válasza Francia91 (#493) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáld meg, 1.5mm-es legyen alatta, van olyan anyagvastagságú is Neked? Annak jónak kell lenni, én már rengeteget cseréltem, ugyanolyan jó lesz mint újkorába. Amennyiben nem jó, akkor tényleg rossz a Gap-Pad, hiszen ismétlem "gyárilag" is az van alatta és sok esetben matt-roncs állapotában is teszi a dolgát.

Szerk: hűtőfelületek megfelelően letisztítva vannak? Ugye nem kented be pasztával?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#495) Francia91 válasza Dell XPS (#494) üzenetére


Francia91
veterán

1,5 mm-esem nincs, de ha 0,5-öst teszek az 1 mm-esre, úgy teszi a dolgát? (rétegesen)
Természetesen rendesen le vannak tisztítva és pasztával nem kentem meg.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#496) Dell XPS válasza Francia91 (#495) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még úgy is kellene, próba...

Üdv, Dell XPS

(#497) Francia91 válasza Dell XPS (#496) üzenetére


Francia91
veterán

Sztem nem elég vastag az új Gap Pad, vagy gyengébb minőségű, mint a gyári. A hűtő sértetlen, frissen takarított. Gap Pad-ra gyanakszok (vastagság, vagy gyenge minőség). De megpróbálom a réteges vastagítást először, hátha...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#498) Dell XPS válasza Francia91 (#497) üzenetére


Dell XPS
veterán

OK!

Üdv, Dell XPS

(#499) Francia91 válasza Dell XPS (#498) üzenetére


Francia91
veterán

Sikerült megoldani a GPU melegedést .
Az északi híd Gap Padját tettem a GPU-ra /az még eredeti gyári/, az újat pedig rátettem az északi hídra. A híd ugyanolyan hőmérsékleten maradt, a GPU renderelés teszt alatt max 90 fokig ment fel, tehát tökéletes lett
Tehát a minőséggel volt a gond. A gyári az mégiscsak gyári... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#500) Dell XPS válasza Francia91 (#499) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Örülök, hogy sikerült és kiderült a probléma. Mivel a HDD, RAM, LCD, WiFi, BT, és egy eszköz sem "gyári", csak éppen beszállítói szerződéssel gyártanak, így a Gap-Pad sem az. Nézni kellene egy jobb minőséget, hogy legközelebb ne legyen ilyen probléma. [link]

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.