Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) shteer válasza cellpeti (#200) üzenetére


shteer
titán

pl itt kapható :)

csak 2 fajta kiszerelés

..szerintem jónak tűnik

(#202) cellpeti válasza shteer (#201) üzenetére


cellpeti
veterán

:R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#203) NEXUS-6


NEXUS-6
tag

[Itt] csak 1090Ft!
;)

(#204) cellpeti válasza NEXUS-6 (#203) üzenetére


cellpeti
veterán

pöpec,csak az első ilyen bolttól 80kmre lakok!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#205) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én is MX-2-be ruházok holnap, edgitalnál, aztán meglássuk történik e változás, ha történik is csak nyáron lesz haszna.

(#206) NKing válasza Kolondrum (#205) üzenetére


NKing
tag

Van értelme. A különbség már most is látható lesz a hőmérsékleteken. És a tubus kitart még jó sokáig, akár több gépre is.

[ Szerkesztve ]

(#207) Kolondrum válasza NKing (#206) üzenetére


Kolondrum
félisten

Úgy legyen, sok fórumon ezt ajánlották! Most az alap fehér van rajta és már akkor szóltak h ne örüljek annyira h hűűű de jó mert kiszárad és idővel emelkedik a hőfok, így lett.... Igazából ha már csak arra gondolok h a gépet szét kell szedni rosszul vagyok! :Y

(#208) Kolondrum válasza NKing (#180) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem idle annyi mint neked a load! Most várok az MX-2 hatására! Ezek régi adatok!

(#209) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mennyi idő kell a pasztának h beálljon? És max hány fokot hoz az mx-2? 5?

(#210) spy19


spy19
tag

Tényleg létezik,hogy a Noctua NT-H1 jobb mint az mx2? Legalább is ez a teszt szerint [link]

(#211) zsolt1129 válasza spy19 (#210) üzenetére


zsolt1129
addikt

Érdekes :D De az MX2 jobb. Nem tudom hogy jozták ki ezt az eredményt :(

(#212) TESCO-Zsömle válasza zsolt1129 (#211) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez az egész olyan relatív... Kenj föl 2x ugyanúgy akár azonos pasztát... Lehetetlen... Egy aprócska eltérés fokokat jelenthet.

Én próbálkoztam egyedi pasztával, sikertelenül. Valószínűsítem, hogy az alapanyagok) al volt gond. Szilikonzsír helyett kéne vmi más kenőanyag, amit a porral besűrítünk. Valami viszkózúsabb, vmi, ami talán jobban vezeti a hőt. A probléma talán az, hogy van egy bizonyos viszkozitás, ami alá nem mehetünk, különben a paszta már inkább massza lesz, szóval gyak használhatatlan. A másik probléma, hogy miként akadályottuk meg a hővezető adalék (por) csomósodását.
Az elsőre a nagyobb viszkozitású hordozóanyag a megoldás, a másodikra talán a teflon.

De hol kapok én folyékony szilikont meg teflont??

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#213) #65675776 válasza zsolt1129 (#211) üzenetére


#65675776
törölt tag

És miért olyan elképzelhetetlen, hogy valami jobb, mint az MX-2? [link] [link] Még házon belűl is csak maximum egyenértékű.

[ Szerkesztve ]

(#214) spy19 válasza #65675776 (#213) üzenetére


spy19
tag

Hmmmmm Elgondolkodtató ez a Tuniq tx 2, végig néztem az összes review-t és kb 20-25 oldalon veri az mx 2 meg a Noctua NT-H1-t,ez már jelent valamit!!!!!
Szerintem megyek és veszek is egyet! Valaki esetleg használja? Időtálló?

[ Szerkesztve ]

(#215) spy19 válasza spy19 (#214) üzenetére


spy19
tag

de sehol nem lehet megvenni! :O :( :W

[ Szerkesztve ]

(#216) #65675776 válasza spy19 (#215) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez van, Mo fehér lyuk. Kitaszít minden jót magából.

[link]

(#217) Thrawn válasza #65675776 (#213) üzenetére


Thrawn
félisten

Érdekesek ezek az eltérések. Annyira minimálisak, hogy a különbségek származhatnak a nem egyforma felfogatásból, kevesebb/több felhasznált pasztamennyiségből stb. Innentől kezdve mindenki bármelyiket választhatja, döntsön a szimpátia vagy a beszerezhetőség.

Szerintem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#218) spy19 válasza Thrawn (#217) üzenetére


spy19
tag

Persze teljesen igazad van,csak ennyi tesztet még soha nem láttam pasztáról 46db oldal!
Ez már eléggé mérvadó szerintem és egyikből se jön ki rosszabbul max = . :N
Nem katasztrófa,hogy nem lehet venni csak jó lett volna. :K

(#219) #65675776 válasza Thrawn (#217) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, kb erről van szó. Totál felesleges az MX2-t vagy bármelyiket hype-olni, teljesen mindegy melyiket keni fel az ember.

A specifikációkkal sem érdemes foglalkozni, mert egynémelyk esetén a hővezetési tényező aszerint kétszerese a többinek, a valóságban meg ugyan úgy szerepel mint a többi. Tipikusan 4-4,5W/mK-t adnak meg még az ilyen "csodataknyokra" is. A legjobb, hogy az Ajigo által mostanában használt Dow Corning TC-5022 is 4W/mK hővezetőképességű specifikáció szerint. (Ezt egyébként az Akasa is forgalmazza. [link])

Az AC természetesen nem ad meg semmit (az MX2-re valahol 10W/mK-t említettek). Viszont az MX2-vel sokszor összehasonlított, és csak minimálisan gyengébbenk bizonyuló AK-460-ra 3,3W/mK-t specifikálnak.

A Shin Etsu X23-7783D [link] viszont az oldószer kipárolgása után 6W/mK-re van specifikálva. Akkor viszont jobb, mint az előbb felsoroltak bármelyike. 1g belőle $8.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#220) Thrawn válasza #65675776 (#219) üzenetére


Thrawn
félisten

Erről a Shin Etsu pasztáról ódákat zengtek pl XS-en, de elég kevés helyen lehet beszerezni. Pedig kipróbálnám mit tudhat, addig viszont marad az MX-2, azt lehet kapni itthon is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#221) #65675776 válasza Thrawn (#220) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#222) Thrawn válasza #65675776 (#221) üzenetére


Thrawn
félisten

Azaz vegyek egy kilót? :U :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#223) #65675776 válasza Thrawn (#222) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. Bár létezik 2kg-os vödrös kiszerelés is.

Viszont ha sokan összefognak, akkor szinte postaköltség nélkül lehetne hozatni. Brutto 2g egy adag, szóval 500 adagig csak £1,5 a posta. az egy fecskendőn 0,3penny.

(#224) Szancsó válasza Thrawn (#222) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Miért, komplett szerverparkokat pasztázhatnál át bérbe :D És a fele még így is a nyakadon maradna...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#225) Oliverda


Oliverda
félisten

Ha lennék ötvenen mindenkinek jutna két adag durván egy ezresért. [link] :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#226) #65675776 válasza Oliverda (#225) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ketten már lennénk... De az még mindig ~23k fejenként.

(#227) Oliverda válasza #65675776 (#226) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha Thrawn is beszáll akkor már csak 16K. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#228) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A nem nem egyforma felfogatásról meg ezekről a finomságokról engem kérdezzetek, már a 3. körön vagyok túl de mindig már, és sohasem jó.....

(#229) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Űűűű, de elírtam. :F

(#230) #65675776 válasza Oliverda (#225) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lement az ára $99-ra...

[ Szerkesztve ]

(#231) Benyadapro


Benyadapro
tag

Hali!
az MX2-es paszta jó?
szeretnék venni csak 1enlöre nemtudom mijet
tipp?

(#232) Thrawn válasza Benyadapro (#231) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#233) Benyadapro


Benyadapro
tag

esetleg valami mást vegyek?

(#234) zsolt1129 válasza Benyadapro (#233) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ne vegyél mást,ha van rá keret. :(

(#235) Kolondrum válasza Benyadapro (#233) üzenetére


Kolondrum
félisten

Talán készülünk a polírra uram? :B

(#236) Benyadapro válasza Kolondrum (#235) üzenetére


Benyadapro
tag

Jelentem igen holnap ilyenkorra frissitem a Logoutot a procival!
Nem bánt a logout nem harap lehet kommentelni ;] meg van 1 kép a hűtőröl polírozva :K
csak az a baj hogy most elkezdtem 800 assal leragasztottam az asztalra full sik meg minden de csak a széle "rezesedik"
valami ötlet?
vagy inkább 400-800-1200-200 ?
csináljam így?

[ Szerkesztve ]

(#237) Kolondrum válasza Benyadapro (#236) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem az asztal nem full sík, az üveg síkabb, erre a nyakam teszem. Van otthon több négyzetméter vastag plexim, de inkább üveget vadásztam mert az áll a legközelebb a síkhoz.
Eleinte nekem is össze vissza rezesedett, ez annak tudható be hogy ott "púpos" majd amikor az egész réz lesz akkor jöhet az 1000 feletti, de ez nem törvény, a lényeg, hogy haladj a 2000 vagy e feletti felé. :R

(#238) vPhis válasza Benyadapro (#236) üzenetére


vPhis
aktív tag

mellesleg a blogodban a videóban amit linkeltél ott is látható hogy nem egyenletesen rezesedik. nem kell félni, a végén jó lesz (elvileg)

(#239) #65675776 válasza Kolondrum (#237) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az üveg nagyon messze áll a síktól. Van egy nagyon tipikus hibája: hullámos. Amit simán boltban veszel síküveget, az biztosan ilyen. Gyártástechnológiai következmény egyébként, az úsztatott gyártás miatt.

A valódi síküveget csak és kizárólag csiszolással lehet előállítani. Egy ilyen üvegtábla viszont a sima bolti verzió árának akár 100x-osába is kerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#240) Benyadapro válasza vPhis (#238) üzenetére


Benyadapro
tag

remélem! :R délután báttyám hozza a vízpapirt és neki állom így : 400-800-1200-2000
aztán majd lessétek meg 7-8fele a logoutomat frissiteni fogom! :R

(#241) Kolondrum válasza #65675776 (#239) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudom h a sima paraszt üveg se sima, de hol találsz egy háztartásba ennél simábbat? Ha tudsz oszd meg velünk.

(#242) Benyadapro


Benyadapro
tag

Lessétek a logoutomat megcsináltam a proci polírt! :R

(#243) Benyadapro


Benyadapro
tag

valaki nemtudja hol tudok NAGYON nagy kiszerelésű hűtőpasztát venni?
kábé olyan 50-100 ml eset?(kézkrém röl néztem lkb akkora kéne)

(#244) maflame


maflame
aktív tag

[Coolink Chillaramic] Erről a pasztáról mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalata vele? A teszt alapján van olyan jó mint az MX.

(#245) speppi2


speppi2
csendes tag

Ti ezt a fos pasztákról mind beveszitek? Próbáljátok ki, a legjobb az egyszerű hőálló gépzsir a pülönféle paszták csak arra jók hogy elkölcsd a pénzed. Erre akkor jöttem rá mikor hirtelen kellet volna és nem volt paszta. Azóta nem is használok.

(#246) spy19 válasza speppi2 (#245) üzenetére


spy19
tag

De végül is a gépzsír is egyfajta paszta és nem biztos,hogy mindenkinek van otthon! (szerintem)
Amúgy meg nem egy nagy összeg az a 1000-1500Ft amit rá költ az ember. :)

(#247) maflame válasza speppi2 (#245) üzenetére


maflame
aktív tag

És abból mekkora a legkisebb kiszerelés és mennyi az ára? fél kilóval nem tudnék mit kezdeni, de még 10dkg-mal sem. ..de amúgy elhiszem, hogy jó, máshol is olvastam.

(#248) Kolondrum válasza spy19 (#246) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van egy pár tonna lent! :DD

(#249) spy19 válasza Kolondrum (#248) üzenetére


spy19
tag

GG :C akkor a géped is bekenheted vele a jobb hűtés érdekében! :DDD :R

Vagy szerezz egy fólia hegesztőt és kezd el 4gramm-os kiszerelésekbe árulni, milliomos lesz belőled! :DD
:R

(#250) MaCrocy


MaCrocy
csendes tag

Sziasztok...
Tudom nagyon-nagyon buta kérdés, de kaptam a proci hűtőmhöz egy tasak valamit(fehér ragasztószerű anyag) Na most én nem is gondoltam arra hogy ez mi lehet, így úgy gondoltam hogy ragasztó, bár csodálkoztam ,hogy minek adnának hozzá ragasztót. Akkor ezek szerint ez hővezető paszta? Jah és ha az akkor hogyan kell használni? A procira kenjem és hagyjam megszáradni, vagy nedvesen rakjam rá a hűtőbordát vagy a hűtőbordára kenjem? Segítségeteket előre is köszönöm! :DD

By: Nyerges"MaCrocy"Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.