Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Chosen válasza fekeandras (#150) üzenetére


Chosen
addikt

Csak annyit tudok mondani , hogy ezüstös , tehát nagyon oda kell rá figyelni.

(#152) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Én most akarok majd beruházni egy MX2-es pasztára. Jelenleg sima ezüst van. Gondolom azért érezhető lesz a különbség nem?

(#153) Mathiask


Mathiask
senior tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy van olyan paszta ami állagra olyan mint a sima fehér, de jobb? MX-2-őt meg mindenféle pasztákat mondanak, hogy jók, de azt nem derűl ki, hogy melyiknek milyen az állaga.

(#154) Cocó


Cocó
tag

Üdv!

Nem is gondoltam volna, h ennyiféle paszta létezik...
Egy E8500-as prociból szeretném a szart is kipréselni, milyen kencét ajánlotok ehhez?? ;]
Egy THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME csücsülne rája.

Köszi, :R

(#155) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Alapműveltségi kérdések következnek. :B (Bocs ha már volt róluk szó :U ):
1. A pasztát mivel lehet/ajánlott szétkenni a proci felületén?
2. A hűtő talpára is kenni kell, vagy csak elég a procira?
3. Régi pasztát mivel szabad leszedni, hogy ne okozzak semmi kárt a prociban?
Előre is köszi a válaszokat.

(#156) pedrő


pedrő
aktív tag

Hali! Szeretnék venni valami nagyon jó minőségű pasztát. Tudnátok ajánlani valamilyet? Az ár most lényegtelen szempont csak jóféle legyen. Thx előre is!

(#157) pedrő


pedrő
aktív tag

Találtam egy egész elfogadhatót: [link]
Szerintetek milyen?

(#158) donnano


donnano
csendes tag

Sziasztok! Ehhez a csodabogárhoz [link]mit szóltok! Van olyan jó mint az MX-2-tő?

(#159) Chosen válasza donnano (#158) üzenetére


Chosen
addikt

A KP12 szilikonmentes paszta szintetikus, termikus polimerből áll,

A kulcsmondat :DDD

(#160) Calibos válasza donnano (#158) üzenetére


Calibos
addikt

nincs, MX2 a jobb vétel!

(#161) zolee3000


zolee3000
tag

Erre esetleg valaki? :F

(#162) Nyugdíjas válasza zolee3000 (#155) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

1. Én a kezemmel szoktam :D Bár vannak lelkesebb egyének, akik kártyával, ne adj' Uram borotvapengével csinálják...
2. Minél vékonyabb legyen a réteg, itt a kevesebb több! Tehát nem kell mindenhova.
3. Letörlöd, és lehet valamivel zsirtalanitani (pl. alkohol, én néha nitrohigitót sem sajnálom ilyen célra, ha az van épen kéznél,de a gyógyszertári alkohol, avagy sebbenzin tökéletes)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#163) zolee3000 válasza Nyugdíjas (#162) üzenetére


zolee3000
tag

Nagyon köszönöm a hasznos infókat! :R

(#164) pedrő


pedrő
aktív tag

Vajon a coolink chillaramic a gpu-val is jóba van? :DDD

(#165) Mathiask


Mathiask
senior tag

MX-2-nek milyen az állaga? Kenhető annyira jól, mint a sima jó öreg fehér zacsis paszták?

(#166) Calibos válasza Mathiask (#165) üzenetére


Calibos
addikt

Miért? Ha nem, akkor az baj lenne? :)

(#167) Mathiask válasza Calibos (#166) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én személy szerint nem hiszek nagyon a kemény pasztákban. Ha könnyen folyik, akkor minimalizálni lehet a távolságot és a paszta mennyiséget a hűtő és a proci között.

(#168) Petiapó válasza Mathiask (#167) üzenetére


Petiapó
tag

Helló!
Egy saját tapasztalat:
Spire 420 fehér hűtőzsírt vettem, felkentem, nem a "legpuhább", de ráraktam a hűtőt, és egy helyen, kb 1mm-en látszott, hogy hogyan húzza rá a hűtőt, a rugó, olyan 20-25 secig tartott a folyamat, mire beállt...
szal szerintem teljesen jó a nem olyan lágy paszta is, csak nem az első 5 secben nyomja szét, hanem 15-20sec is kell hozzá, de ha azt nézed, hogy jó eséllyel legalább egy évig rajta lesz... hát van ideje igazodni... :)
Elég erősek ám azok a rugók, ahhoz képest mekkora felületre hat a négy "ereje"
Ha nem jól látom a dolgot, kérlek szóljatok, hogy legalább tisztában legyek vele...

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#169) zsolt1129 válasza Mathiask (#167) üzenetére


zsolt1129
addikt

Azért az MX2 bizonyitott. Az állagára mondjuk én is kiváncsi lennék :D

(#170) babazs válasza zolee3000 (#155) üzenetére


babazs
tag

kaptál rá választ?

(#174) Gerat


Gerat
csendes tag

Sziasztok!

MXM típusú VGA kártyákhoz mennyiért és hol lehet hűtőlapkát kapni?

Köszi a válszokat. :D

(#175) kriszbon válasza Petiapó (#168) üzenetére


kriszbon
őstag

Hali! Szerintem elég régóta polcon álló pasztát adtak neked ha sűrű és kemény állagú! Ezt a tipust használom egy idő óta mert a régi nagykiszerelésű már nagyon sűrű lett a 9 év alatt(annó csak úgy jött)még az is jó, de már alapon felmegy a proc vele 38-42 c-ig! A spire nagyon lágy könnyen kenhető és tökéletes nekem 32-33 c alapon. Ráadásul 250ft csak! :DD Csak azért írtam ezt mert a régi pasztám viselkedik már így mint amit leírtál :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#176) Thunderzolee

Halee!

Érdeklődnék. Adott egy laptop, amiben processzort cseréltem.
Felfedeztem e művelet közben, h a laptopban levő VGA (nVidia 6800Go) hűtése... szóval ilyen érdekes világoskék habszivacsnak tűnő lapocskák vannak a memóriákra, GPU-ra rakva, és arra megy rá a hűtőborda.
Itt van két kép, ráírtam a lényeget: első, második.

Ezeket a kék izéket könnyen le lehet szedni. A GPU-é eléggé el volt szakadva, de visszaigazgattam. A kérdésem az lenne, h ezek használhatók-e paszta helyett, gyárilag ezzel szerelik? :F Vagy cseréljem le pasztára?

__________________________________________________________

A másik kérdésem, h a "SIL more" paszta az jó? Olvasgattam itt a lenti teszteket, egyikben szerepelt is a "SIL", de egy másféle termékkel (asszem), és semmi extra eredményt nem értelmeztem az adatokból.
Legalábbis én nem vagyok annyira kocka, h 2-3 fokos külömbség miatt mást használjak, viszont ebből egy egész tubussal van, és ezért kérdezem, h használható-e, ha valaki aki jobban ért hozzá azt mondja, h inkább ne, akkor lecserélem.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#177) Thunderzolee

up

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#178) Tv válasza Thunderzolee (#176) üzenetére


Tv
senior tag

Szervusz! Gondolom ezek ilyen szilikon alapú szivacsok. Rosszabbul vezetik a hőt, mint a paszta, de rugalmasabb a csatlakozás (úgyértem, hogy jól kitölti a teret a felületek közt, de nem "keményen" rögzül). Szerintem amiatt használják ezt, hogy véletlen meg ne sérüljön a kártya a hűtőtől mikor cipeled a laptopot.

Ezt a SIL pasztát én nem ismerem (lehetséges, hogy jó, ki kell próbálni), de szerintem érdemes egy tubus MX-2-t venni, az biztos hogy jó és tartós. Fölösleges próbálgatni szerintem másokat, ez a legjobb sokak szerint (szerintem is).

(#179) _zoda_


_zoda_
csendes tag

Sziasztok!

Haver gepet javitom, alaplapot kell cserljek. Regibol procival egyutt jott ki a huto (Socket 478-as tokozas).
Kerdesek:
1. A hutobordarol hogyan tudom levalasztani a procit? (Eleg makacsul ra van ragasztva)
2. Az eddigi ragasztasnal jobb-e, ha inkabb valamilyen feher silicon alapu hutokenocsot hasznalok?

Elore is koszonom,
Z

(#180) NKing


NKing
tag

Sziasztok!

Én mostanában lettem boldog tulajdonosa egy tubus AC MX-2-nek. E8400-on használom (alap órajel) egy régebbi, de annál jobban teljesítő AeroCool GT1000 társaságában. A hűtő alja kicsit domború volt, ezért rászántam magam, és felpolíroztam 2000-es csiszolópapírig egészen tükrösre. Majd felhelyeztem MX-2-vel. Az eredmény 5 fok különbség lett az előző olcsó ezüstös szutyokhoz képest.

Most:
Idle: 29-30
100% load: 43-44
Visszaesés: fél -1 mp

A pasztáról: színe világos-szürke, állaga fogkrémszerű, nagyon jól kenhető, nem szárad ki és nem is nedves, nem ereszt folyadékot.

(#181) Csaba_20_ válasza Calibos (#160) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Gyári adat szerint mennyi az MX-2 hővezetési tényezője? Egy próbát megérne szerintem kipróbálni a belinkelt típust.

(#182) 3.Aragorn válasza NKing (#180) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Üdv

Nem lehet, hogy ez a jó eredmény főleg a polírozásnak köszönhető?
Vagy ekkora lenne a különbség két paszta közt?

Nem minden vándorút céltalan...

(#183) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem sokan túlbecsülik a paszták értékét. Megjegyzem, én is. Elvileg, ha a sima, polírozott felületek egymáshoz érnek, nem is kellene paszta közé. Mert a két fém egymástól könnyen átveszi a hőt.Jobban, mint ha van egy plusz (valamelyest szigetelő) közeg. De tökéletes polírozás nincs, ezért használunk... Mert ugye a barázdákat illik valamivel kitölteni, ami nem levegő.
Világosítsatok föl!

Megéri a grammját arany árában mérő pasztára beruházni, vagy jó a mezei pár száz forintos is?

Nem minden vándorút céltalan...

(#184) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ja, még egy: Hővezető ragasztóanyagokról hol lehet bővebben olvasni, ill. hol lehet ilyesmit kapni Ócsóé...

Nem minden vándorút céltalan...

(#185) Belus85


Belus85
tag

A paszta arra szolgál hogy kitöltse a proci és hűtő közötti esetleges egyenletlenségeket + jobban át tudja adni így a proci a hőt ill jobban hűt a hűtő min 5 fokot jelent ha normálisan bepasztázod (persze nem kell túlzásba esni) :C

Honda - The Power of Dreams

(#186) Belus85


Belus85
tag

Ja még amíg eszembe van . A Media Marktban láttam Titán hűtőpasztát ksi tubusost!!!
1500 Ft volt az ára és szürke színű!!! :Y :DDD

Honda - The Power of Dreams

(#187) 3.Aragorn válasza Belus85 (#185) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Na látod ez az 1500 Ft, az, amit én kicsit soknak tartok. Tudom, hogy kell pasztázni, és azt is tudom, hogy nagyon keveset szabad csak rakni, mert nem ez fogja átvinni a hőt elsősorban, csak azokon a részeken, ahol a két fém lap nem érintkezik. Mondjuk a barázdák (Jézusom! Durva, ha már barázdákról beszélünk :D ) Ott viszont számít.
Amit kérdezek, az az, hogy ez az 5 fok a no paszta vs jóféle paszta, vagy a silány paszta vs jóféle paszta közötti különbségre értendő-e...

Nem minden vándorút céltalan...

(#188) Belus85


Belus85
tag

Hát van közte biztos különbség de nem nekünk. legalább is sztem. Szóval nyugodtan használhatsz mást. nem ezen fog múlni :C

[ Szerkesztve ]

Honda - The Power of Dreams

(#189) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Jól van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#190) NKing válasza 3.Aragorn (#187) üzenetére


NKing
tag

1500-ért Titan szmötyit venni bűn... annyiért már megkapni az MX-2-t is.
Lehet 4-5 fok különbség egy gyenge paszta és egy jó minőségű paszta között. Pl a rosszul kenhetők inkább szigetelnek, mert nem terülnek szét, vagy ami túl híg, abból hamar kipárolog az oldószer és csak légrések maradnak a helyén.

(#191) 3.Aragorn válasza NKing (#190) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem

Nem minden vándorút céltalan...

(#192) Tv válasza 3.Aragorn (#187) üzenetére


Tv
senior tag

Igen lehet akár 5 fok hőm. különbség, csak a paszta miatt. Nekem is volt hasonló, és csak pasztát cseréltem (semmi polír, stb.). Először egy noname (illetve volt neve, de nem jegyeztem, meg, gondoltam soha az életben nem veszek úgyse ilyet már) pasztát tettem a hűtő alá, mert még pár napot kellett várnom az mx-2-re, aztán mikor megérkezett kicseréltem a pasztát, és lám kb 4-5 fokkal hűvösebb volt a processzor (tehát a régi sem kiszáradt volt, hanem 2-3 napos). Mondjuk ez már viszonylag nagy különbség, sztem egy átlagos paszta és egy mx-2 közt 2 esetleg 3 fok lehet, de tartósság szempontjából is jobb a jóféle paszta.

[ Szerkesztve ]

(#193) gabo89


gabo89
senior tag

Szerintetek meiket vegyem, Thermaltake A2014 vagy spire 420?

indul a sörös aludni

(#194) zsolt1129 válasza gabo89 (#193) üzenetére


zsolt1129
addikt

Thermaltake A2014. Bár eget rengető különbség nincs a kettő között.

(#195) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Sikerült beszereznem egy "Titan szmötyit" 300 Ft-ért.
http://www.titan-cd.com/eng/others/g30015.htm
Vélemény? Megért ennyit?

Nem minden vándorút céltalan...

(#196) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Na? Senki?
Akkor leírom amit eddig tapasztaltam: Asus 7500 LE passzív hűtését cseréltem le erre:
Titan ttc-cuv2ab/rhs
Ram bordák is felkerültek.
Sokat számított. Nem használok semmilyen mérő progit, csak kézrátétellel... Azelőtt ha játszottam, ökröt lehetett colna sütni a videókari fölött. Most épp csak meleg.
Gondolom a pasztázás is számított, mert a gyári paszta gyanánt egy rózsaszínes szivacsos gumi szerű anyagot találtam, tele légbuborékkal. Sztem valami nagyon gagyi megoldás lehetett. Mindenesetre egy kis sebbenzinnel elég hamar lejött.

A kézrátételről meg annyit, hogy veszélyes. Na nem rád, csak a gépre nézve. Mindig fogj meg előtte valamit, amivel le tudod földelni magad (against statikus feltöltődés) és izzadt kézzel se nyúlj bele a gépbe mert eddig kétszer fagyott meg a gépem emiatt. Nekem szerencsém volt. Neked már lehet, hogy elszáll valami a gépedbe...

Nem minden vándorút céltalan...

(#197) shark300


shark300
tag

Helló!

Lenne Nekem egy notebookom, aminek már elég rég lejárt a garanciája. Sajnos tönkrement a videokártyája, mely helyet beszereztem egy újat. Azonban a gyári hűtőtappancsok elég gyatrák, és arra gondoltam, ideje lenne lecserélni. Problémám az, hogy két fajta van rajta:
-GPU: lila színű, kb. 0,25 mm vastag tappancs, állagra nem túl stabil, inkább szakadékony. Még nem mertem sima, mezei pasztával kipróbálni.
-Memóriák: rózsaszínű 0,5 mm-es tappancs.
Kérdésem az lenne, nem tudjátok, ezeket honnan lehetne beszerezni? Szerviz is szóba jöhetne, de jobban bízom Magamban.
Válaszokat előre is köszönöm!

üdv.:
shark300

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#198) Nyugdíjas válasza shark300 (#197) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szia!

Ezeket pasztával nem tudod helyettesiteni, mert ugye pasztából nem nagyon tudsz, meg nem is érdemes megpróbálni 0,5mm-es réteget felvinni.
Gap-pad néven fut ez a dolog itt a fórumon. Egy időben többen is árultak ilyesmit az apróban is. Ha esetleg nem találnál, vagy csak vastagabbat találsz, akkor a Conrad nevü elektronikai boltban lehet ilyeneket kapni (náluk nyilván nem gap-pad a neve,de rátalálsz), nekik vannak kisebb/nagyobb táblák, és mindenféle vastagságúak.
Elég drágák,de nem kell sok neked, meg ugye ezt valószinüleg elég lesz egyszer elvégezni a műveletet.

Ami a GPU-n volt az szokásos gyári cucc, ilyen elég szövet-szerű. Azért is ilyen "foszlós" hogy ne nagyon tudj nyulkálni a gépben nyom nélkül. Az ne zavarjon, hogy ez amit veszel majd valószinüleg inkább gumi-szerű állagú lesz, ugyanaz a funkció, és még jobb is mint az a gyári vacak.

Arra ügyelj még, hogy bár rugalmasak ezek,de alig összenyomhatóak, szóval egy 0,5mm-es helyre mondjuk enm tudsz 1mm-es gap-padet alkalmazni.

Remélem segitettem ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#199) shark300 válasza Nyugdíjas (#198) üzenetére


shark300
tag

Helló!

Köszönöm gyors válaszod, és segítséged, találtam párat itt is, meg a Conradban is. Hirtelen nem is gondoltam arra, hogy ilyesmit is tartanak :B

Üdv.:
shark300

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#200) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nekem ajánlottak AC MX2 pasztát! Hol lehet ilyet beszerezni esetleg?

Ha jól tudom ennek 2 fajtája van,vagy nem?

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.