Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) teeem


teeem
aktív tag

Sziasztok!
A pasztázással nagyon nem vagyok képben, nem igazán tudom, hogy mi mitől függ és mit befolyásol. Szóval félve szeretném megkérdezni, hogy egy új i7 4790k-hoz mondjuk ezek közül valamelyik paszta megfelel-e? Előre is köszi!

cooler master

xilence

(#952) Lemaitre


Lemaitre
tag

Sziasztok
Az újabb videokártyákat is megéri még újrapasztázni (jelen esetben egy Gigabyte r9 390)?
Melyik lenne rá szerintetek a legjobb?
Eddig ezeket néztem :
Thermal Grizzly
Artic MX-4

Brolex

(#953) dewil666 válasza teeem (#951) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Van húzva a procid? Ha igen és nem volt kupaktalanítva akkor nem sokat ér, bármilyen pasztát és bármekkora hűtőt tehetsz rá nem lesz jó a hűtésed :(

Szerintem egyik sem olyan jó.
Inkább azokból válasz amit utánad írt Lemaitre fórumtárs.
De inkább Thermal Grizzly Hydronaut választanám.

(#952) Lemaitre

Szerintem érdemes újra pasztázni. Főleg ha nem ugrik emiatt a gari.
Én is újra akartam pasztázni de az garivesztéssel jár így nem tettem.
Jó mindkettő de én a Grizzly-t venném

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#954) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok.

Hűtő csere miatt újra kéne pasztázni a procimat, és ebben kérném a segítségeteket. Olvasgatva azt láttam sokan nem igazán tartják fontosnak a minőségi pasztát, még mások azt állítják hogy egy jó paszta lehet a különbség a 65 és a 75 fok között.

Egy intel i5-4690k-ra (ami 4.4ghz-n van, proci nincs kupakolva) menne egy Enermax Liqmax II 240 vízhűtő kit.
Van nekem egy Spire sp-700 0,5G-s kis tubusom. Az megteszi szerintetek vagy érdemes beruházni egy jobbra? Ha az nem jó akkor ez alá milyen olyan pastát tudtok mondani ami könnyen elérhető mo-n és olcsó? Nem akarok sok ezret kiadni pasztára, 1 max 2e forint alatt kellene (ha BP-i akkor ennyi, ha vidéki/külföldi akkor szállítással ennyi).
:R :R

(#955) dewil666 válasza Sotyks94 (#954) üzenetére


dewil666
őstag

Felesleges másik paszta :N Addig míg nincs kupakolva addig ott nem fog a hőátadás megfelelően működni. Most milyen hőfokok vannak 4,4Ghz-en?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#956) Sotyks94 válasza dewil666 (#955) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Aktív igénybevétel esetén 70 fok fölé is bemegy az avg.
De az egész belső ház hőmérséklete nem a legjobb mivel mind a cpu mind a gpu eléggé meg van húzva, és csak lég van mindenhol. Azért is szeretnék erre vizet, mert akkor a meleget eleve kivezeti a házból, így a cpu legalább nem annyira fűti a vgat, és talán ott is jobb lesz a hőmérséklet pár fokkal.

(#957) johnny101


johnny101
csendes tag

Sziasztok!

Most rakok össze először gépet teljesen a nulláról.
Egy [ilyen] hűtőt szeretnék rakni az i5-4560-as procira. A rajta lévő hőátadó paszta elég (minőség, mennyiség) vagy vegyek hozzá valami minőségi pasztát? És ha veszek akkor azt hogyan, mivel oszlassam el, mennyit rakjak?

Köszi a segítséget.

(#958) dewil666 válasza johnny101 (#957) üzenetére


dewil666
őstag

Mx2, MX4 pasztával illetve az általam még nem próbált (de ez lesz a következő) THERMAL GRIZZLY családból nem lősz mellé. A paszta felhordása mindig vitatott téma :) Valaki egy kis borsónyit tesz a cpu közepére valaki vékonyan szétteríti a procin. Én mindig úgy szoktam hogy a fecskendőből kinyomok egy kicsit a procira és a fecskendővel kis pontokat teszek a felületre, úgy hogy mindenhol érje és vékonyan legyen! Azután ráteszem a hűtőt és kis mozdulatokkal balra-jobbra kicsit megmozgatom hogy az esetleges levegő kijöjjön és még vékonyabb legyen a paszta. Még soha nem csalódtam a hőfokokban pedig számtalanszor csináltam ilyen módon. Nekem ez vált be.
Az MX4 paszta kicsit lehetne folyékonyabb szerintem de rendben van így is.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#959) Sotyks94 válasza dewil666 (#955) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Picit jobban beleástam magam a dologba, tesztek, és különböző tech oldalak/fórumok bogarászásával, és arra jutottam hogy azért igen is meglátszik a noname szar, és a kiemelkedően jó paszta között a különbség erősebb terhelés alatt (nem csak akkor ha kupakolva van, azért a gyári kupak nem annyira rossz hogy teljesen szigeteljen ... ). Persze számít a felvitel is, amiből a pi (pont) vagy a cross (kereszt alakú) felvitel között vacillálok még.
Végül egy ARCTIC MX-4-re adtam le a rendelést. Legtöbb tesztben elsők között teljesített, és 2e forint alatt már meg lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#960) dewil666 válasza Sotyks94 (#959) üzenetére


dewil666
őstag

A kupak alatti paszta hozza az mx4 szintjét (kipróbáltam). Viszont gyárilag forrasztani szokták és ezt a hőátadását számítjuk jónak.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#961) johnny101 válasza dewil666 (#958) üzenetére


johnny101
csendes tag

A hűtőnek a procival érintkező felületén gyárilag van valamilyen paszta, szép egyenletes pontokban elosztva.
Ezt töröljem le róla?

(#962) dewil666 válasza johnny101 (#961) üzenetére


dewil666
őstag

Ha hosszú távra tervezed azt a hűtőt rá akkor szerintem érdemes lecserélni jó minőségűre :K
Igen töröld le és a proci tetejére tedd az újat nagyon vékonyan! Mikor feltetted rá a hűtőt de még nem fogattad fel kicsit meg kell mozgatni hogy a paszta alatta egyenletesen szétterüljön.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#963) FireHunter


FireHunter
újonc

Helló mindenkinek!
Adott egy Artic Extreme MX4 processzor pasztám, és ezzel szeretném újra pasztázni a CPU-t. Több fajta megoldást olvastam, mint pl.: szétkenés, borsómagnyi középre, fél borsómagnyi középre, majd rá a hűtőt, és szétkeni magának.
Hogy az ideális?

Előre is köszönöm! :)

(#964) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem coollaboratory liquid ultra-t és az lenne a kérdésem hogy kupaktalanítás nélkül is van értelme ennek a pasztának csak a cpu-hűtő közé, vagy úgy nettó baromság.

:R :R

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#965) dewil666 válasza N.Ferry (#964) üzenetére


dewil666
őstag

Milyen proci?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#966) N.Ferry válasza dewil666 (#965) üzenetére


N.Ferry
senior tag

I5 4690k

:R

Walking Dead

(#967) dewil666 válasza N.Ferry (#966) üzenetére


dewil666
őstag

Ha húzva van akkor a kupaktalanítás után oda tedd a csoda folyékony fémet nagyon vékonyan figyelve hogy csak a magra kerüljön. Azután a kupakra mehet valami normálisabb paszta (oda nem teszünk folyékony fémet).
Én is i5 4690 non K csináltam meg így.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#968) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Kíváncsi vagyok hogy rézpasztát valaki próbált-e már?

Forever Apple

(#969) dewil666 válasza Mikika (#968) üzenetére


dewil666
őstag

Üdv!

Melyikre gondolsz konkrétan?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#970) Mikika válasza dewil666 (#969) üzenetére


Mikika
aktív tag

Konkrétan a Würth féle magas hőfokra szánt kenőanyagra gondoltam mert a melóban használom és
nagyon jó hővezető állítölag

Forever Apple

(#971) dewil666 válasza Mikika (#970) üzenetére


dewil666
őstag

Igen kicsit utána olvastam és jó hövezetést írnak a réz pasztárol. Viszont nem tudom hogy ezek speciálisan cpu-hoz készülnek e. Szerintem egy próbát megér csak ugye ezt is nagyon vékonyan kell. Esetleg azt meg tudod mindani kb milyen a sűrűsége?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#972) Mikika válasza dewil666 (#971) üzenetére


Mikika
aktív tag

Biztosan nem cpu-hoz készült ezt tudom.
Két dolog szól mellette azon kívül hogy jó hővezető:
Egészen finom szemcsés nem érezni hogy szemcsés lenne mint például a fogkrém
A másik hogy melegben sem olvad meg nem lesz hígabb tehát nem folyik ki és nem veszti el az
állagát ami kb olyan mint egy kicsit folyós méz
Kérdés hogy vezet e elektromosan bár multiméter szerint nem

[ Szerkesztve ]

Forever Apple

(#973) dewil666 válasza Mikika (#972) üzenetére


dewil666
őstag

Abban biztos lehetsz hogy vezeti az elektromosságot!
Viszont ha hő harására sem lesz folyékonyabb és nem szárad be akkor érdemes lenne kipróbálni! Esetleg tesztet csinálni + másik hőpasztával szemben.
Nekem kell ilyen réz cucc és akkor le is tesztelem!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#974) Mikika válasza dewil666 (#973) üzenetére


Mikika
aktív tag

Ha pesti vagy szívesen adok ha kérsz!
Érdekes dolog de ezüst pasztában is van olyan ami nem vezet.
Kb 270 fokon ment a kemence amiben kentük vele az egyik csúszócsapágyat és két hét után is ugyanolyan maradt az állaga

[ Szerkesztve ]

Forever Apple

(#975) 426os


426os
őstag

Sziasztok! MX-4-nél van jobb ár érték arányú paszta (akár kicsit drágábban is)? Most kentem újra a laposomat noname fehérrel, amit találtam itthon, de nem vagyok vele megelégedve. Ha meg már veszek másik pasztát, akkor legyen jó, mert kicsit forrófejű a gép.

[ Szerkesztve ]

.

(#976) dewil666 válasza 426os (#975) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Jó az MX-4 illetve az MX-2 is :K .Amit még biztosan merek ajánlani THERMAL GRIZZLY családból bármelyik jó.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#977) 426os válasza dewil666 (#976) üzenetére


426os
őstag

Papíron jobb az MX4 hővezetése, meg is éri nekem a különbséget, de ahogy elnézem az ennél drágább paszták már nem tudnak lényegesebben nagyobb hővezetést. Köszi, berendelek majd egy ilyet akkor, remélem jobb lesz vele.

.

(#978) dewil666 válasza 426os (#977) üzenetére


dewil666
őstag

Szívesen! Majd írd meg a tapasztalataidat mennyit hozott az mx-4

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#979) 426os válasza dewil666 (#978) üzenetére


426os
őstag

Ha el nem felejtem, megírom majd, de ez még odébb lesz, mert legközelebb csak akkor kapom szét a gépet, ha a thermal gap-ek is megérkeznek, egyúttal azokat is cserélem. Bár nem vagyok 100%-ig meggyőződve, hogy van értelme, de már úton vannak.

.

(#980) dewil666 válasza 426os (#979) üzenetére


dewil666
őstag

Azt én is kicseréltem a laptopbam vékony rézlapra és mindkét oldalára rögzítés és hőátadás miatt mx4-et tettem. Sokkal jobb lett a hőleadás.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#981) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Jöv. héten clu-zom a procimat, arról már láttam elég vidit hogy-hogy kell felkenni rá, viszont a kupak és hűtő közé hogy kenjem fel a pasztát?

Kinek mi jött be jobban? pötty, x alak, teljesen szétkenni vékonyan? :U

:R

Walking Dead

(#982) dewil666 válasza N.Ferry (#981) üzenetére


dewil666
őstag

Nekem utobbi és kicsit megmozgatni, hogy a lehető legvékonyabb legyen a pasta.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#983) bari012


bari012
tag

Sziasztok!

Van egy HP Probook 6570b-m, milyen vastag gap padot használjak a VGA-hoz?
Köszi!

(#984) dewil666 válasza bari012 (#983) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Esetleg ha megvan amit leszedtél annak biztos van olyan része ami nincs össze nyomódva (eredeti vastagság). azt megméred és olyat veszel.
Képet tudnál feltenni a noti aljáról?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#985) bari012 válasza dewil666 (#984) üzenetére


bari012
tag

Ebből sajnos nem tudom megállapítani az eredeti méretét :(

(#986) 426os válasza dewil666 (#980) üzenetére


426os
őstag

Újrapasztáztam a gépet, kapott új thermal gap-eket is. Pontos mérést nem végeztem, de olyan átlag 5-10 fokkal lett hűvösebb a gép az MX-4-el a noname fehérhez képest és ritkábban pörög fel a ventilátor is.

.

(#987) dewil666 válasza bari012 (#985) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg nézd meg hogy ha a cpu és gpu-ra sem teszel semmit mennyi a távolsága a gpu és hűtő között. Én sokszor jártam már úgy hogy elég volt a sima paszta, mert szépen felfeküdt a cpu-ra és gpu-ra egyszerre. Természetesen ilyenkor jobb eredmények lesznek hőfok terén.

(#986) batonyo
Na az nem is rossz eredmény :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#988) bari012 válasza dewil666 (#987) üzenetére


bari012
tag

Ezt most nehéz elképzelnem, hogyan kéne benéznem a hűtő és a gpu közé :B

(#989) Mikika válasza bari012 (#988) üzenetére


Mikika
aktív tag

Például valamit tegyél oda hézagmérőnek

Forever Apple

(#990) dewil666 válasza bari012 (#988) üzenetére


dewil666
őstag

Vagy esetleg szétszeded a laptopot?! Ha alaplapra szeded akkor könnyen meg tudod nézni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#991) bari012 válasza dewil666 (#990) üzenetére


bari012
tag

Ennek a fajta HP-nak a hűtőjét 3 perc alatt kilehet szerelni, nem szükséges hozzá atomjaira bontani az egész gépet, és én sem akartam azért, hogy megtudjam hogy fél vagy 1 mm-es thermal gap kell hozzá, de ezekszerint nincs más mód.
Mi történik, ha vastagabbat rakok bele? Max kinyomja kicsit nem?

[ Szerkesztve ]

(#992) dewil666 válasza bari012 (#991) üzenetére


dewil666
őstag

Nem!
Én a legelső laptopomnál jártam úgy hogy egy mérettel vastagabbat tettem bele és gondoltam majd összenyomja. Nem így történt! A nagyobb lapulástól a gap-pad "szétfoszlik" azaz mint a száraz tészta csíkokban szétesik. Persze valamennyi nyomás normális és kell is de ha egy mérettel nagyobbat veszel Te is így járhatsz! Ha kisebbet akkor meg nem érintkezik megfelelően.
Tapasztalatom szerint a régebbi gap-padok gyurmaszerűbbek voltak a mostaninál (az újabbak merevebbek és közel sem olyan rugalmasak, lehet jobb hővezetés miatt, nem tudom).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#993) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Üdv, milyen pásztát ajánlatok ez i5-6600k processzora?

Tomy

(#994) eventus válasza ddjtomyy (#993) üzenetére


eventus
veterán

Noctua

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#995) HeliumA


HeliumA
aktív tag

Ha újra pasztáznék két lapeszt, akkor melyik paszta lenne a legjobb választás és abból mekkorát vegyek? i5 és i7 procikról lenne szó valamint videovezérló kari.

Artic MX-4
Thermal Grizzly

Az utóbbinál mi a különbség az fajták között? Az hogy vizes vagy nem vizes rendszerhez szeretném használni?

[ Szerkesztve ]

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#996) zaza99


zaza99
csendes tag

Sziasztok!
A memóriákon lévő hővezető habszerű anyagnak mi a neve? Több helyen találkoztam vele, főleg ha több hűtendő alkatrész van és szintkülönbség van köztük.

[ Szerkesztve ]

(#997) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello! Mivel szedhetem le a gyári hűtőpasztát egy kraken x61-ről. Körömlakk lemosó megfelel? Vagy ablaktisztító? Korlátozottak a lehetőségeim.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#998) dewil666 válasza rvn_10 (#997) üzenetére


dewil666
őstag

Ha meg van száradva plasztik kártyával (telefon, bankkártya) szoktam. Ha még folyékonyabb zsebkendővel.
De ha minden folyékony oldószert akarsz akkor alkohollal nem teszel kárt semmiben. Köröm lakk lemosó felejtős mert megeszi a műanyagot.

(#996) zaza99 Ha nem nagy a hűtő és a memória chip között a távolság a paszta is jó lehet. Vagy vékony gap-pad.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#999) rvn_10 válasza dewil666 (#998) üzenetére


rvn_10
senior tag

Alkoholom sajn nincs. Gondolom a gyári paszta elég kemény még. Ha nem tudom lekaparni akkor max ablaktisztító. Abba is van alkohol. Attól nem lesz baja? Mondjuk csak a hűtőre fujom elvileg a procit, lapot nem éri.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1000) dewil666 válasza rvn_10 (#999) üzenetére


dewil666
őstag

Ha csak a hűtőről akarod leszedni oda simán jó lesz :K . A prociról is le tudod úgy szedni hogy valami rongyra ráfújod és óvatosan letörlöd.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.