Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Badman 4ever válasza MaCrocy (#250) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én így szoktam: procira rányomok (nekem fecskendős kivitelű pasztám van) egy adag pasztát az ujjammal egyenletesen szétkenem és rárakom utána a hűtőt. Annál jobban vezeti a hőt a paszta, minél nedvesebb és nehezen szárad ki épp ezért, szóval ha kivárnád, hogy kiszáradjon, állítom 3 hónapig állna a proci egy helyben... :DDD

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#252) MaCrocy válasza Badman 4ever (#251) üzenetére


MaCrocy
csendes tag

Köszi szépen az infot:) Nagyon jól müködik a paszta (bár ez az eredetileg a hűtőhöz adott anyag) Már csak a procit kéne beálítanom a lehető legjobb teljesítményre :))

By: Nyerges"MaCrocy"Gábor

(#253) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

sziasztok segítségre lenne szügségem.
én augusztus óta átálltam a laptopra pc-ről, és most jött el az ideje, hogy újapasztázzam a laptop prociját, mert fél óra terhelés után elérte a 100 fokot és kikapcsolt, és idle-ben is 63-64 fokos volt. Na én ezt meg is csináltam, mostmár idleben 45-46 fok, viszont terhelésnél még mindig felkúszik 90 fok felé ( amikor megvettem akkor több órás terhelésnél se ment 80 fok felé). A sejtésem az, hogy a hűtőzsír nem a legjobb, mert még az asztalihoz vettem, spire, és elég folyékony, míg a laptopon amit letakarítottam az sokkal sűrűbb, szinte már ilyen zselés volt, legalábbis a vga-n, a procira már teljesen rá volt száradva így azt nm tudo,, de szerintem ugyanolyan lehetett azon is.

Nah szóval lehet kapni ilyen zselésebb hűtőzsírt is? mert én kerestem netetn és nem találtam.
amúgy szerintetek is ez lehet a baj?
Jah és a ventit+ a bordát is megtisztítottam, úgyh az se lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

(#254) zsolt1129 válasza Cannabis7 (#253) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nem biztos hogy az a baj. Ennyire még paszta nélkül sem lehetne felkúszni a hőfokoknak,de azért pasztázd újra. Lehet venni Noname ezüst szinű pasztát,ami 3-400FT környékén mozog,a célnak bőven megfelel. Vagy MX2-őt,de az már 1.5k körül van.

(#255) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
Hol tudnék olyasmi pasztát venni, mint amit a Zalman hűtőkhöz adnak az akis fehér. Könnyű felvinni, és jól teljesít. Akarok venni ilyen nagyobb kiszerelésben olyasmit. Néztem boltokat, de nem tudom hogy az vajon milyen, hogy szilikonos vagy szilikon mentes stb.
Vagy esetleg mást ajánlotok?

(#256) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Hello!
Az MX-2 mennyivel tud többet, mint egy noname 400Ft-os paszta?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#257) zsolt1129 válasza Badman 4ever (#256) üzenetére


zsolt1129
addikt

[link]Egy pár fokkal jobb az biztos :K

(#258) #65675776 válasza zsolt1129 (#257) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért nem lenne hátrány, ha egy ilyen tesztben leírnák mégis milyen coolert használtak. Bár a képek alapján K8-on stock coolerrel. Fontos meg azért lenne, mert minél nagyobb a cooler, annál kisebb a pasztacsere hatása.

(#259) Badman 4ever válasza zsolt1129 (#257) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Csak mert mindent átkennék vele és, hogy pl. videókártyára mennyivel jobb, az anonymus pasztánál?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#260) zsolt1129 válasza #65675776 (#258) üzenetére


zsolt1129
addikt

Azt tényleg odairhatták volna.

Badman 4ever: VGA-n nem próbáltam,de nekem erős 4-5 fokot hozott a Gemin2-vel egy 3.5GHz-re húzott Q6600-al.

(#261) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Szilikonos, és/vagy nem szilikonos hővezető paszta között mi a különbség ?

Üdv.

Astra

(#262) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Hi mindenkinek!

Processzoromon már teljesen elhasználódott a paszta. Gyakorlatilag már semmi nincs rajta. Ha teszek rá új pasztát várható valami hőmérséklet javulás? Milyen pasztát ajánlotok?

(#263) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Hűtőpasztát szeretnék, venni, eddig az Artic Cooling MX2-re gondoltam. Az lenne a kérdésem, hogy ha 4 g-os kiszerelést vennék, akkor abból hány pasztázás jönne ki belőle?
És ha egyszer használnám, akkor kibírniá 1 évig, hogy nem romolna meg vagy ne száradna be?

(#264) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Még1kérdés:
Van itthon jó pár éves Artic Silver 5 pasztám, csak ahogy kinyomtam, nem mert rárakni a procira, mert túl sűrűnek találtam. Mi az optimális sűrűsége és színe ennek? Valaki letudná írni, esetleg hasonlattal is? :F

(#265) Daert válasza Vasinger! (#264) üzenetére


Daert
őstag

Hali.
A 4gr-os MX2-nagyon sok pasztázásra elég,kevés kell belőle,de egykicsit kevergetni kell a felületen.
Szerintem optimális sűrűség nincs,ha egyenletesen fel tudod vinni a felületre akkor már jónak kell lennie.
Ezzel kapcsolatban saját tapasztalat:ATI HD2900 Pro hűtését cseréltem,a gyári nagyon sűrű trutymót nehezen levakartam,másik hűtő fel MX2-vel.Na ezt bebuktam mert nem volt jó rá a borda.Gyári hűtés vissza MX2-vel,és sajnos több fokos melegedést tapasztaltam a gyári állapothoz képest.Jól tettem vissza ahűtést,többször ellenőriztem.
Szal szerintem van jobb hővezető paszta a kereskedelmi forgalomban kaphatókon kívül,de azt csak gyárak tudják beszerezni.
Ha jól emlékszem az Arctic Silver 5 ezüst tartalmú,óvatosan kell vele bánni az elektromos vezetése miatt,de ha fel tudod vinni a procira,nem gondolnám hogy rossz lenne.

(#266) Vasinger! válasza Daert (#265) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a kielégítő választ. Huh, hol is kezdjem.
Azt, hogy tartalmaz ezüstöt, tudom, ezért is olyan jó! :K
Csak az volt a fetünő, hogy a gyári pasztát levettük, híg volt, megnéztük, hogy a Mugen pasztája milye, híg volt. Mi kinyomtuk a Silver 5-öt a procira és sokkal sűrűbb volt, bár nem kenhetetlen. Csak azért gondoltam, hogy vmi gubanc van, mert éveket állt a polcon, igaz rajta volt a kupak...
Lehet, hogy teszek vele egy kísérletet, csak az a helyzet, ha mégse lenne jó a paszta, akkor ez a herce-hurca kb 3 órámat venné el, mert elég komplikált az ügy.

:R

(#267) bzs73


bzs73
őstag

Üdv mindenkinek.Hát én ezt a 3 pasztát próbáltam.Art silver5.mx2,NT-H1,és és nálam a noctua a nyerő,és én saját tapasztalataimba hiszek mert a tesztek tényleg elviszik az embert mindenfele.De teszem hozzá nem ezen az 1-2 fokon fog mulni a hűtés és mindhárom paszta nagyon jó.Üdv.

If a second or you are the first to lose.

(#268) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Annakidején produkáltam egy aprócska paszta-tesztet. Most rendeltem egy pasztát, ami adatlap szerint 25%-al jobban vezeti a hőt, mint az MX-2/3 és kb ennyivel folyékonyabb is. Majd kierül. Ha megjön a vízhűtőblokk, megint összedobok egy kis házitesztet.

Jelenleg ezek vannak itthon:
-AeroCool Aero-700
-Arctic Cooling MX-2
-ArcticSilver 5
-Silmore (Fehér)
-Scythe hűtőkhöz csomagolt szürke
-Szilikonzsír
-Thermalright ChillFactor 2
-TZ - White Magic
-Zalman Thermal Grease (CSL 850)
-Zalman Super Thermal Grease 1

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#269) #97544192 válasza TESCO-Zsömle (#268) üzenetére


#97544192
törölt tag

Kíváncsian várom a tesztet! :K
Én ma rendeltem MX2-t, tartalékba. Procimra épp hogy ráment az, ami maradt még régebb óta. Így most bontatlanul áll az új paszta. :))

(#270) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#269) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát még én... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#271) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

én vettem spire-t 230ft volt
és nem ér többet mint a gyári

(#272) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom srácok, én az egyszerű TITAN ezüstös pasztára esküszöm. Már nagyon régóta egy kis tubust használok és csak nem akar kifogyni.:) Igazából az állaga jön be nagyon, kicsit szilárdabb fajta, nagyon szépen, egyenletesen lehet elkenni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#273) zsolt1129 válasza Synthwave (#272) üzenetére


zsolt1129
addikt

Én is szeretem nagyon. Főleg mikor az egész ház úszik tőle az ezüstben :C . De az állaga tényleg nem rossz,bár szerintem ezt a legnehezebb eltávolitani,de ebben segit a jó öreg sebbenzin :D .

(#274) Synthwave válasza zsolt1129 (#273) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyan, hát nem köll annyit rája kenni! Egy ujjnyi varázsszer és már kész is a csoda.:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#275) janos80 válasza Synthwave (#272) üzenetére


janos80
senior tag

igen. arra kell eskudni amelyik lassan fogy, és nem arra,amelyik a legjobb hőátadasi teljesitmenyt hozza :DDD :DDD :W

(#276) Synthwave válasza janos80 (#275) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hú, 1-2-3 fok, leesik az állam. Erre esküszöm, mert lassan fogy, és k*u*r*v*a jól kenhető. Az összes Thermalright paszta messzire elbújdokolhat azzal a takonyszerű állagával.;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#277) janos80 válasza Synthwave (#276) üzenetére


janos80
senior tag

ha tuningolsz: -nem 1-2 fok lesz a kulombseg
- de ha megis,akkor az az 1-2 fok lehet,hogy pont stabilabba teszi a procit.
de termeszetesen mindenkinek az egyeni dolga,hogy mit hasznal,csak akkor ne panaszkodjon senki,hogy a proci forro, a borda meg hideg :DDD

(#278) Synthwave válasza janos80 (#277) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem szoktam panaszkodni. ;) Terhelten 50 fok, teljesen jó.
Extrém tuningra meg úgyis vízhűtés való (legalább).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#279) janos80 válasza Synthwave (#278) üzenetére


janos80
senior tag

nem is rad ertettem,hogy panaszkodnal. azt csak ugy altalanossagban.
igazabol extrem tuningnal ajanlatos a viz,de még viznel is ugyanugy elojonnek a kulombsegek paszta és paszta kozott... :K

udv
Janos

(#280) Synthwave válasza janos80 (#279) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó persze, de 2-3 fok már csak a HARDCORE overclock-ereknél számít, akik országos-, meg világrekordokat akarnak döntögetni. Én azt mondom, hogy hétköznapi felhasználásra, ill. alapos tuningra (megfelelő hűtővel megtámogatva) tökéletes a kis ezüst TITAN.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#281) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Üdv.

Az mennyire baromság hogy 2 féle paszta van a procin? :DDD

Egyik a zalman ZM-NBF47 hűtő mellé adott valszeg szilikon alapú, a másik meg ami a CM Hyper TX2 aljára volt ráhúzva gyárilag.

Ezt akarom most lecserélni valami normálisra. Most kaptam egy TITAN nevű (TTG... :F ), ezüst alapú pasztát, de gondolkodom egy MX-2 vagy Noctuán, stb. Vagy melyik jó/melyik a legjobb?

thx

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#282) janos80 válasza AXisBOLD (#281) üzenetére


janos80
senior tag

szerintem elég nagy :DDD
ha engem kerdezel,akkor mx-2 vagy mx-3. a gyarto szerint 2.5fokkal jobb az mx3 mint az mx2.
de vannak itt masok is,akiknek nyilegyenesen mas velemenye van. erdemes meghallgatni oket is :R

udv
Janos

(#283) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hell. Vizem még nincs, de csináltam egy előzetes tesztet.

MX-2 (idle/load):

Kihívó paszta (idle/load):

A kihívóval akadtak gondok, konkrétan hogy hivatalosan 12 hónapig tárolható, az enyén viszont 2004 szeptemberében lett betöltve, így nem lehetek biztos, hogy a gyári maximum teljesítmény kapom + ott az emberi tényező a felhordás okán, ugyanis egészen más a karakterisztikája, mint az MX-2-nek.

Hamarosan vizem lesz, már csak desztvíz kell, aztán lenyomom a nagytesztet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#284) AXisBOLD válasza janos80 (#282) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát a többiek hallgatnak mint a sír, úgyhogy én meg rád hallgatok és beszerzek egy MX-2 -t.

MX-3 is érdekelne, de azt meg még dugdossák a kereskedők :D .

üdv. :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#285) #65675776 válasza TESCO-Zsömle (#283) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mi is ez a kihívó paszta pontosan?

(#286) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Thermaltake TG-2 -ről valakinek véleménye? MX-2 -höz képest milyen?

Aurea mediocritas

(#287) TESCO-Zsömle válasza #65675776 (#285) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt majd akkor, ha kész lesz a teszt... ;)

Egyelőre nyúzom, és próbálok beszerzési lehetőség után nézni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#288) #65675776 válasza TESCO-Zsömle (#287) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kora alapján nyilván nem MX-3...

(#289) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#283) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Írtam a gyárnak, és küldenek egy újat a romlott helyett.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#290) spdrfx


spdrfx
tag

Hali!

Letezik ilyen dolog hogy huvezeto szilikon lap? 1950xt n volt a memorian es kellene egy 10x10 es vagy hasonlo meretu darab.

(#291) TESCO-Zsömle válasza spdrfx (#290) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Létezik. Itt keress rá a "hővezető fólia" kifejezésre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#292) spdrfx válasza TESCO-Zsömle (#291) üzenetére


spdrfx
tag

Koszi.

(#293) spdrfx


spdrfx
tag

Probaltatok mar ugy hogy a paszta felvitele utan nitrohigitot cseppenetek ra? Oldja a pasztat rendesen csak hamar parolog. Hetvegen megle'pem :)

(#294) AXisBOLD válasza spdrfx (#293) üzenetére


AXisBOLD
addikt

na nekem pont az a kérdésem, hogy mivel lehet leszedni az előző pasztát?

de nem akarok itt nitrohigítózni, nem elég csak alaposan letörölni egy szövet darabbal vagy papírral?

Aurea mediocritas

(#295) gooool válasza AXisBOLD (#294) üzenetére


gooool
őstag

Helló!
Ha nincs rákövesedve a paszta,akkor bőven megteszi a papírzsepi is.Nálam bevált.

Üdv, Balázs

(#296) AXisBOLD válasza gooool (#295) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

én is erre gondoltam. marad a zsepi.

:R

Aurea mediocritas

(#297) Thrawn válasza AXisBOLD (#296) üzenetére


Thrawn
félisten

Kiegészítésként megfejelheted egy kis arcszesszel, én egy ősrégi Axe-ot áldoztam be. Leviszi a már picit beszáradt pasztát is, gyorsan szárad és nem hagy nyomot. :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#298) AXisBOLD válasza Thrawn (#297) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a tippet.

nekem se tetszett sima zsebkendős törlés után, úgyhogy kértem a barátnőmtől parfümöt és azzal még egyszer átmentem rajta és tényleg sokat leszedett még.

Aurea mediocritas

(#299) spdrfx válasza AXisBOLD (#298) üzenetére


spdrfx
tag

asszam megtalaltad a legdragabb modjat a paszta leszedesenek :)
Egyebkent nitrohigitoval vigyazni, mert nemely muanyagot oldja!

(#300) AXisBOLD válasza spdrfx (#299) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ezért nem nitrózok, meg acetonozok :K.

a parfüm meg nem azért lett véve, hogy letisztítsam a procit meg a hűtőt és attól a két fújástól nem fogyott ki, így nem került semmibe;). nézőpont kérdése.

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.