Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) wéercé


wéercé
kezdő

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi.
Pasztázás előtt állok, és mivel kb. egy éves pasztáim vannak itthon, ezért paszta vásárlás is időszerű a művelethez.
Évekig Arctic MX-4 pasztát használtam, nem volt problémám vele.
Tavaly rábeszéltek az üzletben hogy próbáljam meg az MX-5-öt, mert mégis csak újabb és biztos jobb alapon.
Különösebb gond ezzel sem volt, az üzemi hőfokok rendben voltak, csak arra emlékszem hogy a felhordását nehézkesebben tudtam megoldani az MX-4-hez képest.
No és ahogy látom, most van MX-6-is belőle.
A kérdésem az, hogy melyiket javasoljátok, melyiket vásároljam az idén?
Mivel jobb, mivel tud esetleg többet az MX-6, ha egyáltalán jobb?
Köszönöm!

(#3152) Pyttawrx válasza wéercé (#3151) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az MX-5 hamar keményedik, ne használd. MX-4 még mindig a legjobb szerintem. Vagy noctua nt-h2, de nem mindegy hogy mire rakod és mi a használat

(#3153) wéercé válasza Pyttawrx (#3152) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Köszi a választ!
Az itthoni laptopjaink szoktam évente újrapasztázni, így év vége felé a szabadság alatt.
Akkor MX-5-öt nem veszek.
MX-4 és MX-6 között mi a különbség?
Vagy az MX-6-ot sem ajánlod?

(#3154) Pyttawrx válasza wéercé (#3153) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#3155) wéercé válasza Pyttawrx (#3154) üzenetére


wéercé
kezdő

Köszönöm!
Biztosra mentem, MX-4-et vettem. :)

(#3156) Pyttawrx válasza wéercé (#3155) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jól tetted. :C

(#3157) wéercé válasza Pyttawrx (#3156) üzenetére


wéercé
kezdő

Tudom, lehet nem jó helyre írom.
De esetleg egy jó notebook hűtőt (cooling pad) nem tudsz ajánlani?
Sajnos így év végére az is feladta.

(#3158) Pyttawrx válasza wéercé (#3157) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#3159) Rowon válasza Pyttawrx (#3158) üzenetére


Rowon
veterán

Abban asztali gépek léghűtésével foglalkozunk inkább. Beírhat, de nekem konkrétan ötletem sincs, hogy laptopra mit vegyen.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3160) Pyttawrx válasza Rowon (#3159) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocs benéztem

(#3161) Pyttawrx válasza wéercé (#3157) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem jó topikot írtam, de nem is kell alá ha jó a takarítás/paszta, plusz ha nem jó noti coolert veszel, akkor még egymás ellen is dolgozhatnak. Milyen laptopok?

(#3162) wéercé válasza Pyttawrx (#3161) üzenetére


wéercé
kezdő

Benéztem a linkelt topikba, de az nem igazán nekem szól.
Kerestem a keresőben is, de ott meg nem túl friss bejegyzéseket találtam a témában.
Asus laptopok alá keresnék pluszba valamit, mert a mostani megadta magát és már ez sem mai darab volt, tehát már ilyet sem tudok venni.
Név szerint: Asus K53S, G55VW és GL752VW.

(#3163) Pyttawrx válasza wéercé (#3162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd szvsz ha ezek normális pasztával vannak pasztázva, és ki takarítva rendesen, plusz nincs agyonhajtva akkor nem kell alá, max állítsd be hogy ne terhelődjön 100%-on. A k53s meg alapból nem kéne neki melegedni.

(#3164) blp85 válasza wéercé (#3162) üzenetére


blp85
aktív tag

Ha normális a gyári hűtője, akkor, ha ágyban használod egy reggeliző tálca is elég alá, hogy ne a párna, paplan stb. fojtsa meg a szellőzését, ezeknek a cooling padoknak nem tudom, hogy mennyi értelmük van, vagy esetleg a meglévőn nem lehet ventilátort cserélni (2 vagy 3 vezetékesek szoktak lenni).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3165) gmazarini


gmazarini
friss újonc

Sziasztok. Remélem valaki tud segíteni GPU hűtés témakörben. Vettem tavaly egy SAPPHIRE TOXIC AMD Radeon RX 6900 XT Air Cooled kártyát, pár hónap múlva mind a hotspot (110-112), mind a core temp (84-86) baromi magas lett. Visszavittem a boltba, ahol ők maguk újrapasztázták, a core temp lement 73 fokra, a hotspot 92-95 lett. Ez egyébként elég magas különbség, de külön-külön mindkét érték rendben van. A core temp nem is emelkedett érdemben, de a hotspot visszakúszott pár hónap alatt 108-110 fokra, úgyhogy visszavittem, megint újrapasztázták. Állítólag MX4 és Thermal Grizzly pasztákat használtak, de ez leellenőrizhetetlen. Most megint elég magas a delta 25-30 fok körül. A core temp az Alan Wake 2-t játszva 76 (ami még elvileg jónak számít valamelyest) viszont a hotspot simán felmegy 104-105-re - ami 110 alatt van, nem kéne aggódnom a gyártó szerint, de 3 hónapja lett újrapasztázva és akkor még 94-95 fok fölé nem ment. Ami aggaszt, hogy nem kéne 25-30 fokos különbségnek lennie a hotspot és a core temp között és ez közvetlenül az újrapasztázás után is megvolt. Hwinfo szerint a többi hőmérséklet egyébként a normál tartományban mozog, egyedül a hotspot magas. Nekem úgy tűnik, hogy illeszkedési probléma van (pump-out talán), elvileg a thermal pad-ek nem lettek cserélve. Találkozott már esetleg valaki hasonló problémával?

(#3166) Pyttawrx válasza gmazarini (#3165) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A 76 fok az tökéletes.
Kérdezd meg mi lenne ha te vinnél pasztát én a tg helyett tennék mást. Subzero, mx-4 vagy noctua nt-2

(#3167) FoLey-v válasza gmazarini (#3165) üzenetére


FoLey-v
addikt

Alphacool Thermal Grease Subzero pasztát javaslom gpura. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3168) Motion_Blur válasza gmazarini (#3165) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Majdnem megvettem egy ilyen kártyát, de hasonlóakat olvastam, egyszerűen alultervezett a hűtése. Hosszabb távon ezen semmilyen paszta nem fog segíteni, csak egy komolyabb UV.

FoLey-v: CPU-ra miert jó kevésbé?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3169) FoLey-v válasza Motion_Blur (#3168) üzenetére


FoLey-v
addikt

Lehet tenni arra is,de én szerintem MX-4 is bőven megállja a helyét. Nálam az Alphacool RX 5700XT-re alkalmazom,mert nagy a hővezetőképessége 16W / mK.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3170) Tokken


Tokken
csendes tag

Sziasztok,

új procim ryzen 7 5800x-ra (nagyon melegszik) szeretnék jóféle pasztát tenni. Jelenleg egy kínai (kép csatolva) van itthon. Kérdés hogy ezek mennyire használhatóak, vagy érdemes jobb minőségre váltani? nagyon drágát sem szeretnék vásárolni.

Köszönöm a segítséget.

(#3171) blp85 válasza Tokken (#3170) üzenetére


blp85
aktív tag

Én Arctic MX4-et ajánlanék, olcsó és jó.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3172) Pyttawrx válasza Tokken (#3170) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem Alphacool Subzero, mx-4 vagy noctua nt-2 tennék oda. Meg mi a cooler?

(#3173) Rowon válasza Tokken (#3170) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Ma ajánlottam neked új procihűtőket. [link] Azzal kellene kezdeni, a pasztacsere önmagában nem lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3174) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Van egy bontott MX4 2019 edition pasztám. 2019 decemberében volt vásárolva. Szerintetek ezt még használhatom vagy inkább tegyem fel az AK620-hoz kapott pasztát?

(#3175) Rowon válasza Talala (#3174) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem igen. Kinyomod egy papírlapra, megnézed az állagát, hogy kenhető-e, majd teszteled a procin. Ha a hőfokok stabilak maradnak hónapok múlva is, akkor nincs gond.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3176) Talala válasza Rowon (#3175) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi, akkor teszek egy próbát vele. :R

(#3177) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Alphacool Subzero mehet CPU-ra és GPU-ra is egyaránt? Van-e jobb? Pump-out valós veszély..

AMD Ryzen 5900X és ASRock RX 6900 XT OC Formula az alanyok.

MX4-em és a Grizzly-m is 4-5 évesek, kéne valami új, ami mehet mindegyikre.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3178) Pyttawrx válasza Motion_Blur (#3177) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

MX-4 is tökéletes még mindig.

(#3179) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok!

7800X3D - Dark Rock Pro 4 pároshoz tudnátok valamit ajánlani?

Előre is köszi. :R



(#3180) Pyttawrx válasza sutyerák007 (#3179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem neked is jó az Alphacool Subzero, arctic cooling mx-4 vagy noctua nt-2 paszták egyike.

(#3181) sutyerák007 válasza Pyttawrx (#3180) üzenetére


sutyerák007
senior tag

nálam van a gond vagy tényleg csak merlin forgalmazza mind a 3 pasztát árukereső szerint :F

[ Szerkesztve ]

(#3182) Rowon válasza sutyerák007 (#3181) üzenetére


Rowon
veterán

Az utóbbi kettőt biztosan találni máshol is, az MX-4 szinte tömegcikk.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3183) Pyttawrx válasza sutyerák007 (#3181) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#3184) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

elnézést az értetlenkedésért nem tudom mit néztem tegnap este :W

köszönom

(#3185) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok,

14700KF és NZXT Kraken X73 közé mit lenne érdemes kenni? :) Titan nano grease van itthon 3 éve bontottam és maradt belőle. Ha ennél van sokkal jobb vagy ez már "romlott" akkor vennék mást persze. :))

(#3186) Pyttawrx válasza Bálint306 (#3185) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem az Alphacool Subzero, arctic cooling mx-4 vagy noctua nt-2 paszták egyike. Azt ami van felejtsd el, gyenguszka.

(#3187) Bálint306 válasza Pyttawrx (#3186) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi a segítséget! Akkor az MX-4 lesz, sok helyen hallottam róla, hogy jó anyag. :) :DDD

(#3188) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Ryzen 7 7800X3D és Noctua NH-D15S közé melyik paszta lehet a legjobb választás?

Köszönöm! :R

(#3189) Rowon válasza smallmer (#3188) üzenetére


Rowon
veterán

Annál jobb nem nagyon kell, amit a hűtővel együtt kapsz, ami elméletileg egy Noctua NT-H1.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3190) abridabri


abridabri
veterán

Hi !
Alphacool Apexről mi a vélemény ? Próbáltátok már ? Nem találok semmi tesztet róla ,papíron kb a legjobb kellene ,hogy legyen a nem vezető paszták között .
CPU és VGA újrapasztázáshoz keresem a legjobbat. Most MX6 van a cpun , a VGAn meg a gyári Corsair (passz,hogy melyik pontosan , ami [blokkra] volt előre felkenve )

[ Szerkesztve ]

(#3191) Elmör válasza Rowon (#3189) üzenetére


Elmör
senior tag

Helló Rowon,

Nekem Be Quiet Dark Rock 4 hűtőm van, 4 éves és ugyan még van a hozzá adott pasztából, de jól gondolom, hogy az 1 éves Mx-4 paszta jobb lenne a megtisztított hűtő és az új proci közé? Ryzen 7800x 3D

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3192) Pyttawrx válasza abridabri (#3190) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nem rossz, de én oda noctua nt-h2-t tennék, az mx-6-ot meg cserélném mx-4-re.

(#3193) abridabri válasza abridabri (#3190) üzenetére


abridabri
veterán

#3192 Pyttawrx
HT2 volt a 1080TI men anno de 1év alatt kiszáradt .

[ Szerkesztve ]

(#3194) Rowon válasza Elmör (#3191) üzenetére


Rowon
veterán

Simán rátenném a régi pasztát. Mi baja lehet?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3195) Pyttawrx válasza abridabri (#3193) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vga alá az mx-4, a h2 meg cpu.
Mellesleg évente nem árt újrapasztázni

[ Szerkesztve ]

(#3196) smallmer válasza Pyttawrx (#3195) üzenetére


smallmer
őstag

A noctua nt-h2 és az nt-h1 között mi a különbség?

jól látom, hogy amúgy a nem folyékony fém paszták kivételével a legjobbak az alphacool paszták?

(#3197) Pyttawrx válasza smallmer (#3196) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem feltètlen. De a jók között vannak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3198) smallmer válasza Pyttawrx (#3197) üzenetére


smallmer
őstag

Közben én is megtaláltam a linket, de köszönöm!
Ha kellene egyet mondani ami nem folyékony fém, akkor mit mondanál legjobbnak?

(#3199) Pyttawrx válasza smallmer (#3198) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahova neked kell szerintem oda a noctua nt-h2

(#3200) powerage76 válasza gmazarini (#3165) üzenetére


powerage76
csendes tag

Nem GPU-n, de laptop CPU-n volt hasonló problémám. Az MX4 direkt chipre kenve hajlamos a pumpoutra, pár hét/hónap használat után kifolyik a hűtő köré. Az MX6 ebből a szempontból tartósabbnak tűnik esetleg érdemes azt kipróbálni.

(#3201) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok!
Első pasztázáshoz szeretnék tanácsot kérni. A régi pasztát hogyan célszerű eltávolítani?
Illetve milyen pasztát ajánlanátok?
Hűtő: Be quiet! Pure Rock BK009
Proci: AMD Ryzen 5 1600X

Köszi szépen mindenkinek ha van még a kezdő fejemnek valami tipp pasztázással kapcsolatban szívesen fogadom :)

(#3202) Pyttawrx válasza rbkzndrs (#3201) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
arctic MX-4 tökéletes lesz oda, vékonyan kenve.
Pasztázás menete:
Takarítsd le a cpu-ról és a bordáról is a régi pasztát, majd takarítsd át isopropyllal.
Utána: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3203) rbkzndrs válasza Pyttawrx (#3202) üzenetére


rbkzndrs
tag

Nagyon szépen köszi! :)

(#3204) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Melyik módszer a legajánlottabb a paszta felkenésére? Mennyi kell belőle? Van valami arany szabály?

(#3205) Rowon


Rowon
veterán

Topikösszefoglaló -> A hővezető paszta alkalmazása c. bekezdés

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3206) Pyttawrx válasza smallmer (#3204) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 2 hsz-el visszább….
[link]

(#3207) Archman 3


Archman 3
tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hogy, most raktam össze az első pc-m. Mx6 pastával dolgoztam és amikor felraktam a hűtőt észrevettem hogy egy picit kifolyt. Nem nagyon, éppen csak egy picit megjelent a proci szélénél, le nem folyt. Ez baj vagy maradhat így?

(#3208) Pyttawrx válasza Archman 3 (#3207) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Voltaképp nem okoz problémát, de jobb ha nincs ott, így esetleg nem folyik tovább. Jobb lenne mx-4 paszta. Amit használsz, az hamar keményedik, vagy noctua nt-h2.

(#3209) Archman 3 válasza Pyttawrx (#3208) üzenetére


Archman 3
tag

Okés. Köszönöm a válaszod. Akkor nem szedném szét, viszont az újra pasztázásnál mx4 lesz. Kb mennyit fog bírni?

[ Szerkesztve ]

(#3210) Pyttawrx válasza Archman 3 (#3209) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Volt ami elég hamar száradt fél éven belül.

(#3211) Archman 3 válasza Pyttawrx (#3210) üzenetére


Archman 3
tag

Akkor majd jobban figyelem a hőmérsékletet.

(#3212) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valahol jól elásva van egy lezárt-bontatlan gelid extreme pasztám, ami kb 6éve várja, hogy napvilágra kerüljön. Jó lehet ez még, érdemes feltúrnom érte a "kincseskamrát"?

Komoly feladata lesz: 7900x hűtését kell biztosítania, első körben kupakkal, majd kupaktalanítva (=elektromosan vezető típus sajna kizárt, nem vok én olyan ügyes, hogy véletlen ne kenjem rá vmire amire nem kéne).
Illetve lesz majd feladat 2.0, a laptopom forrófejű, alkalmasint 100fokig elszaladó gen11 procijhűtésében segédkezni. Szóval mindenképp a top3-ból válogatnék.

Szerk: előásom a bontatlant:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.