Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Impressa válasza lajxko (#700) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nyugodtan megveheted, ugyan olyan jó paszta, mint a többi. Mivel ezüst, ezért óvatosan vidd fel, mert nem csak jó hővezető.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#702) vis.p válasza Impressa (#701) üzenetére


vis.p
aktív tag

Hali,

Melyik a jobb paszta Coollaboratory Liquid Ultra vagy GELID Solutions GC-Extreme?
Melyiket könnyebb dolgozni?
Köszönöm. :R

Üdv

(#703) #97716736 válasza vis.p (#702) üzenetére


#97716736
törölt tag

Üdv
Liquid Ultra-ról sok jót hallottam, a másikat nem ismerem :)
Egy összehasonlítást nézz róluk a neten melyik jobb ;)

(#704) Impressa válasza vis.p (#702) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

Bármelyiket megveheted, mindkettő bizonyított már. A GELIDjavára szól, hogy viszkozitása, állaga közelebb áll az MX-4-hez, az az könnyebb felvinned a felületre, míg a CLU-nak magasabb a "sűrűsége", és a tesztekben is jobban teljesített a GELID-hez képest. És egy teszt a pasztákhoz. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#705) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van itthon kétféle ezüst színű pasztám is, és van iszonyat régi fehér is.
Régebben mindenhova a fehéret használtam, és most is rutinból ezt kentem az A10-6800K-ra, és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Viszont már a lap, hűtő ház összeszerelése után gondolkodtam el, hogy lehet, hogy nem egy 10 éves pasztát kéne használnom?
Ezek meg tudnak romlani? :U
Az ezüst színűek jobbak, vagy a fehér?
Tudom, az ezüstöt vezeti az áramot.

Szerintetek? :U Megéri szétszedni az egészet és újrakenni?
Tényleg, milyen időközönként kell újrakenni a procit? Kell egáltalán? Én sosem szoktam eddig. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#706) Aske válasza Bici (#705) üzenetére


Aske
aktív tag

Sziasztok!

Ezek a paszták ipari alkalmazásra is jók lehetnek, vagy ismertek esetleg olyan gyártót, aki ilyen célra is készít pasztát mondjuk nagyobb kiszerelésben?

Hengeres felületetek között kellene intenzívebbé tenném a hőáramot, úgy, hogy a
-belső felület hőmérséklete: mintegy 220 Celsius fok
-külső felület hőmérséklete: mintegy 117 Celsius fok

Tudtok mondani esetleg gyártót vagy típust?

Köszönöm!

András

(#707) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy a videokártyámra szeretnék ram süniket rakni, viszont ehhez ragasztós hővezető lapka kellene.
Ezt viszont nem találok sehol se.
Nem tudnátok 1-2 helyet mondani ahol árulnak ilyet?
Vagy esetleg itt ph-n forumozót aki árul ilyesmit?
A segítséget előre is köszi! :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#708) Etzel válasza Pöttön (#707) üzenetére


Etzel
aktív tag

Én amennyire emlékszem ilyet raktam fel a memóriáimra és ezeknek van öntapadós hővezető lapka az alján... :K

Valaki kommentelt róla:
"A hővezető képessége kiváló, de a súlya miatt a ragasztó nem megfelelő.
Nekem lepotyogtak a HD 4850-ről."

[ Szerkesztve ]

(#709) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok.
Egy ilyen típusú régebbi laptopot szeretnék kitakarítani, rendbe rakni mert úgy veszem észre, hogy melegszik egy kissé: [link]
A proci hőmérséklet 100%-os terhelésen felmegy 92-95 fokra ami szerintem elég magas.
A proci és egy Radeon GPU chip újrapasztázásához milyen hőpasztát ajánlanátok? Vagy mit tudnátok javasolni a problémára?

(#710) laychi válasza Tamás008 (#709) üzenetére


laychi
veterán

Én Arctic MX4-et használtam a laptopon újrakenésére,ugyan ez volt a problémám,mint neked,azóta 55-60 fok közt volt a plafon úgy,hogy erős terheléses tesztet küldtem rá pont a hőfok ellenőrzése miatt.A legfőbb problémát valószínűleg a venti hűtőrács eltömődése okozza.Nekem kisujjnyi vastagságú porcica akadályozta a levegő áramlását.Ha a ventirácshoz könnyen hozzáférsz,könnyen tudod tisztítani,akkor feleslegesen ne szedd szét,először tedd szabaddá a levegő útját(szedd ki a porcicát,fúvasd ki),ellenőrizd a hőfokot,ha még mindig nem felel meg, csak akkor pasztázz.(ha teljesen szét kell szedni,akkor a rácsot is alaposabban takarítsd ki.)

(#711) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

Szeretnék tisztán látni azért gondoltam azt, hogy inkább kérdezek. Egy ideje foglalkozom laptopokkal is nem csak pc-kkel, viszont laptopot még nem pasztáztam újra (pc-t kismilliószor). Ismerősök, akik foglalkoznak vele mondtak valamit, hogy más, mint egy gép, mert hogy van hozzá valami külön zselé, vagy nem is tudom pontosan mi (pont ezért kérdezem, mert erre pontos választ eddig nem kaptam), ami kell hozzá, vagy rajta alapból, a jobb helykitöltés miatt, viszont volt, aki annyit mondott, hogy csak simán pasztázzam újra, mint egy rendes pc-t. Nem szeretném elcsinálni, ezért még az is érdekelne, hogy milyen pasztákat érdemes venni laptophoz? A VGA pasztázásánál mire kell figyelni?
Köszönöm előre is a segítséget! :)

Steam Deck | PC | PS5

(#712) laychi válasza agaron (#711) üzenetére


laychi
veterán

Laptop cpun szerintem ugyanúgy paszta van legalábbis az enyémben olyan volt az állaga,vgan keményebb gyurma szerű anyag.Azt hittem a paszta száradt ki ennyire,de tévedtem,egy gap pad nevű tapadós hővezető anyag van rajta.Én mx4-gyel újrapasztáztam a procit meg a vgat is,semmi baja,már egy éve így használom.

(#713) Impressa válasza agaron (#711) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Azt az anyagot, amire gondolsz, gap-padnak, vagy hővezető párnának hívják. :) Akkor kell cserélned, ha már nem gyurmaszerű az állaga. A paszta lehet ugyan az, mint az asztali PC-nél. MX-2, MX-4 és Noctua NT-H1 pasztát szoktam ajánlani, javasolni. A VGA-t abban esetben pasztázzad, ha eredetileg is az volt rajta. :K A gap-padot ne helyettesítsd pasztával, mert annak annyi lesz.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#714) agaron válasza Impressa (#713) üzenetére


agaron
tag

Köszi szépen a válaszokat!

És hogy képzeljem el egyébként? A gap-padet és a pasztát együtt, vagy külön külön használják, vagy hogy? VGA-nál
Akkor ha veszek ilyen gap-padet, azt is tudom cserélni, ha jól értem. Kb. mennyi időnként ajánlott a cseréje?
Bocsi, ha kicsit értetlen vagyok, de érdekel téma, és jobban körüljárom, nehogy elcsináljam :)

Steam Deck | PC | PS5

(#715) laychi válasza agaron (#714) üzenetére


laychi
veterán

Tudtommal külön használandó,mert maga a gap pad a hőelvezető/hőátadó,de együtt sem lehet probléma.
Hogy mennyi ideig jó az szubjektív,nyilván függ attól is a kiszáradásának ideje,hogy mekkora hőt kap,milyen a minősége.Évente 1-2 alkalom szerintem elegendő a csere,de lehet,hogy tovább is bírja.Ellenőrizni kell a hőfokokat felrakáskor és figyelemmel követni a későbbiekben,ha ugyan azt produkálja,akkor egyszerűen hagyni kell rajta,nem kell piszkálni.Ha melegedést észlelsz,akkor pedig a hűtőborda kitakarítása az 1.,aztán hőfokellenőrzés,utána jöhet a gap pad csere,ha szükséges.
+Valószínűleg ebből is van több fajta,mint pasztából,van amelyiknek jobb a hőátadása,van amelyiknek kevésbé.(vastagságra 100%,hogy vannak eltérőek)
Egyébként még régebben olyat is olvastam,hogy nem szükséges eltávolítani,hanem a hőcső gap pad-del érintkező felületét kicsit meg kell pasztázni és mehet vissza.

[ Szerkesztve ]

(#716) Impressa válasza agaron (#714) üzenetére


Impressa
őstag

Igen, a gap-pad is cserélhető, az előbbi hozzászólásomban linkeltem is. ;) A Nemcsak a vastagságuk, hanem a hővezető képességük is eltérő lehet. Gyárilag a két agyagot (párna, paszta) nem keverek. A pad élettartama a felhasználás módjától is függ, de években mérhető azért. :) Én jobb szeretem a gyári állapotot visszaállítani, de szükségmegoldásként, már én is tettem a hővezető párnára pasztát.
Ha kérdezel, az még nem kerül semmibe. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#717) Lewzke


Lewzke
őstag

szerintetek egy notebook procira melyik megoldás jobb: kis pötty a közepére vagy kenjem szét? arctic silver 5 a paszta. én a pötty megoldást favorizálom de az arctic leírása azt javasolja, hogy kenjem szét (így maximális felületen lesz paszta de levegő kerülhet a hűtő s a proci közé), ha meg pöttyöt rakok szétterjed de nem a teljes felületen, levegőbuborékok nélkül.

(#718) tornas válasza Lewzke (#717) üzenetére


tornas
őstag

A pötty megoldást én előnyben részesíteném, mert így egyenletesen szétkenődik a paszta amikor a hűtőt ráhelyezed a procira (laptop vagy asztali, mindegy). Ha meg szétkened akkor nem biztos, hogy egyenletes lesz a paszta vastagsága a proci és a hűtő között, meg aztán "légbuborék" is lehet közte.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#719) Caldera válasza Lewzke (#717) üzenetére


Caldera
aktív tag

Javaslom nézd meg ezeket az általam korábban linkelt videókat. Itt mondjuk márkákat hasonlítanak össze, de a lényeg a paszta terülésében van.
Azután, hogy végignéztem én egyértelműen a pöttyös módszer mellett dönöttem és eddig bevált, granatáltan kiszorítja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#720) belinho


belinho
senior tag

Üdv gyerekek!

Azt szeretném kérdezni, hátha csinált már valaki ilyet, és van tapasztalata róla!

Adott egy VGA, amelynek a vrm hűtése egy bordával van megoldva, ami alatt van ez a gap pad, ez érintkezik a vrm chip-ekkel.
Szerintem ez a gap pad feleslegesen van ott, mert szerintem inkább szigetel, és ezáltal csökkenti a hőátadást a borda felé. Azon gondolkoztam leszedem ezt a gap padot, és a vrm chip-eket bekenem mx2-vel, majd erre rakom a bordát, szerintem biztosan lehet vele nyerni pár fokot.

Valaki csinált már ilyet? Tapasztalat?

(#721) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Meg szeretném kérdezni, hogy hűtőpasztázásmál a kis borsónyi középre elkenés nélkül még mindig a legjobb? :)

(#722) tornas válasza belinho (#720) üzenetére


tornas
őstag

Megoldható így is szerintem. Már csak amiatt is, hogy pl. a tranyók is pasztával együtt vannak (néha anélkül is) a hűtőbordákra felcsavarozva.

A gap pad szerepe az lenne szerintem, hogy a félvezető, chip, GPU stb. ne legyen túl nagy nyomóerőnek kitéve és közben vezesse el a hőt a borda felé.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#723) Lewzke válasza smallmer (#721) üzenetére


Lewzke
őstag

igen

(#724) smallmer


smallmer
őstag

Van olyan paszta 500 ft körül ami jó minőségű? :)

(#725) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hali!
Milyen nem ezüstös pasztát ajánlanátok? A Noctua NT-H1 ezüstös?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#726) Impressa válasza cheatergs (#725) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Igen, a Noctua NT-H1 ezüstös. Tökéletes a feladatra, én is ilyet használok, de van mellette MX-4-es pasztám is. 1-2°C az eltérés a két paszta között, szvsz ez szinte semmi. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#727) cheatergs válasza Impressa (#726) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ez fura, mivel a Noctua azt írja, ez a paszta nem vezető.

Mindig minden mindegy

(#728) Impressa válasza cheatergs (#727) üzenetére


Impressa
őstag

Persze, hogy nem az, de ettől még ezüstös :D Ha az kell, akkor MX-4-es pasztára van szükséged. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#729) cheatergs válasza Impressa (#728) üzenetére


cheatergs
senior tag

No, most ez nem világos. Ha ezüstös, akkor az elektromos vezető. A Noctua nem írta, hogy tartalmaz-e, csak azt, hogy not electrically conductive. Akkor hogy lehetne ezüstös?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#730) kippedli


kippedli
tag

A hűtőzsír a jobb vagy a paszta? Ez mennyire jó Arctic MX-4 "hőközlő zsír" 4g? amd fx-8120 a proci és artic freezer extreme rev2 a hűtő-.

(#731) Impressa válasza cheatergs (#729) üzenetére


Impressa
őstag

Attól még a színe lehet ezüst (szürke), hogy nem vezeti az elektromosságot. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#732) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Üdv!

Pár nap múlva beköltözik a kuckóba egy Cooler Master Hyper 212 EVO. I5 3570 a proci. Az alaplapom tud olyat hogy NON-K OC, valahol 4,0 Ghz és 4,3 Ghz között lesz a cpu ráncigálás vége. Milyen pasztàt ajànlotok? Most fogok életemben először újra pasztázni. Ja ès ne vezesse az àramot mert attól fèlek :( hogy hazavágok valamit. Eddig amikről jót olvastam: Noctua NT-H1, Arctic MX2, Arctic MX-4.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#733) KisBundi válasza XXArcAngelXX (#732) üzenetére


KisBundi
őstag

Egyik sem vezeti, de személy szerint az MX4-et ajánlom! :)

(#734) bolhalovas


bolhalovas
csendes tag

Hali!
Erről a hűtőzsírról mi a vélemény? Használható? [link]

(#735) Caldera válasza bolhalovas (#734) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nekem pont ilyen van egy Athlon X2 64 6000+ procin és teljesen jó, persze jó hűtő is kell hozzá. Kb. szobahőmérséklet +8-10 fok a proci irodai használatnál.
Bármilyen jó is lehet, nem hiszem, hogy egy MX-2 vagy MX-4 megér 4x annyit néhány fokért. Persze majd most jönnek a hűtés fanok és megköveznek, de átlagos otthoni, irodai használatra teljesen felesleges. A paszta árkülönbözetét meg egy jó hűtőbe kell belepótolni, mert hiába a csúcs paszta, ha nincs ami hűtsön.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#736) bolhalovas válasza Caldera (#735) üzenetére


bolhalovas
csendes tag

Kösz a választ! :K

(#737) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép napot!

Coolink chillaramic pastárol vélemény ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#738) maxxenergie válasza RAZERXX (#737) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szia!

Tökéletes, nagy kiszerelés, én több CPU-t és GPU-t kezeltem vele, rendben voltak a hőfokok, csak ajánlani tudom, persze vannak jobbak, de azok ára csillagaszáti. Most is ez van a H80-om alatt és a i7 2600K-n és alapjáraton 28 fokos a proci vele szóval nem lehet rossz... DEt öbb GPU-t is kezeltem, és ott is bevált, nyugodtan vedd meg.

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#739) RAZERXX válasza maxxenergie (#738) üzenetére


RAZERXX
tag

THX

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#740) maxxenergie válasza RAZERXX (#739) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Nincs mit. Ebben a tesztben veri az MX-2 is, mely negyed ennyi kiszerlésben kerül ennyibe mint ez :C

Itt meg egy GPU teszt :C

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#741) RAZERXX válasza maxxenergie (#740) üzenetére


RAZERXX
tag

És az MX 4 ? :DDD

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#742) KisBundi válasza RAZERXX (#737) üzenetére


KisBundi
őstag

Szerintem nyugodtan használhatod! Van tőle egy hajszálnyival jobb is, de nem hiszem, hogy megéri azt a felárat az MX-4! :)

(#743) maxxenergie válasza RAZERXX (#741) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Hát ha nem Extreme használatra lesz bőven elég, Kb negyed annyiba kerül, jó paszta egy szóval, de te tudod mire kell neked, és mennyid van rá ebben már nem tudunk segíteni persze MX4 is jó sőt jobb is kicsit, de ár érték arányt figyelembe véve Coolink bőven jó és nem gagyi, ez a lényeg :C Meg nekem tetszett a 20G kiszerelés, most nézegetem és már nem is kapni, meg is ijedtem, kéne még vennem gyorsan belől cca. 1300 FT/20G ami nagyon baráti ár a többi 4G kiszerelések kerülnek ennyibe sőőt.. Anno a PCLAND-ba vettem de már ott sincs. :W

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#744) kippedli


kippedli
tag

Sok problémám volt az fx-8120 hűtésével ( 80fok ) pedig minden jól fel volt téve, Artic freezer rev2 hűtő de akkor is amióta vettem az Artic mx-4-et semmi gond, 55-60fok. Nem tudom ,hogy valóan ez segített-e ennyit de ha ez lehetséges akkor ajánlom!

(#745) Shifty01


Shifty01
tag

Erről a pasztárol mi a szak vélemény?
[link]

Intel i5 ös szorzózár mentes procira vennék uj hűtőt és vele együtt pasztát is. Eléggé rombolja a ház belsőm szép megjelenését ez az ocsmács intel gyári cucc, hogy irritál. No meg ha húvösebb vagy halkabb lesz a a gépem az még csak 1 plusz pont.

(#746) SwagVagyok


SwagVagyok
újonc

sziasztok ! nemrég vettem egy Msi Cr620 as laptopot most szedtem szét hogy ujra pasztázzam mert hamar felmelegszik és az előző tulaj festéket rakott rá paszta hellyett hogyan tudnám én azt eltávolítani a prociról meg a hütés aljáról ? válaszotokat elöre is köszönöm . :W :W

(#747) tornas válasza SwagVagyok (#746) üzenetére


tornas
őstag

Nem tudom, hogy milyen festéket rakhatott oda, de szerintem a sima szintetikus hígító (szóba jöhet még az izopropil-alkohol is) eltávolíthatja. Az agresszívebb anyagokkal (nitrohígító, tiszta aceton stb.) már nagyon óvatosan kell bánni, mert megtámadhatják akár az alaplapot is, de végszükség esetén megoldható azokkal is (pl. fültisztító segítségével).

Sok sikert... :R

U.i: sokféle procik pasztázásához használt anyagról (lekvár, fogkrém, nutella-krém, kézkrém stb.) hallottam már, de ez a festékes megoldás újdonság nekem. :C

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#748) SwagVagyok válasza tornas (#747) üzenetére


SwagVagyok
újonc

köszi a választ

(#749) mekker


mekker
őstag

Melyiket lenne érdemesebb megvenni?
Cooler Master Essential E1 (1250Ft)
Arctic MX-2 (1450Ft)
(Mindkettő ~4g, a CM-hez adnak egy kenőkést is)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#750) Caldera válasza mekker (#749) üzenetére


Caldera
aktív tag

Én az MX-2 javaslom (tegnap óta nekem is MX-4 van a hűtők alatt :C )
Itt van néhány vélemény:
MX-2
E1

Néhány teszt (ezek alapján közel azonos):
Teszt1
Teszt2

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.