Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) Qru válasza tboy93 (#42850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Barum bravuris 3hm -> ez nyári gumi, azt télre inkább ne vegyen. :DDD

mod:

Dashes: Barum Polaris 3 vagy amiket Tboy írt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42852) tboy93 válasza Qru (#42851) üzenetére


tboy93
nagyúr

Polaris lesz az basszus, bocsi :DDD

(#42853) Qru válasza tboy93 (#42852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Néztem már be én is, ettől még nagyobb dolgokat. :K

#nincsbennetarcsi

(#42854) Elmör válasza Dashes (#42849) üzenetére


Elmör
senior tag

Úgy emlékszem 185/65 14" váltóméret a gyári 15" 195/55-höz képest.
Nálam amik beváltak télire: Nokian és kumho, bár a mintázat majdnem mindegyik típusnál változik, így a jelenlegi kínálatot úgysem tudnám ajánlani, kb. 3 éve vettem utoljára téli gummát, akkor a Kumho kw23-at újonnan. Előtte 4 évig a nokian volt újonnan, előtte 1 éves Falken, azt nem ajánlom inkább, előtte pedig a kocsihoz kapott Uniroyal ami sajnos gondolom a kora miatt is már eléggé fos volt, csúszkáltam vele ha akartam ha nem.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#42855) Qru válasza Elmör (#42854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nokian WR D4 az jó gumi most. :K

#nincsbennetarcsi

(#42856) Dashes válasza Elmör (#42854) üzenetére


Dashes
őstag

többiek: :R

1.5-től rémlik a /55 r15 és /65 r14, sokan /50 és /60at használják.
Nokian WR D3 és 4 amit találtam még jó vélemenyekkel.

(#42857) Z0mbi válasza tboy93 (#42848) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ja ja es ja...
Innen rendeltem szeptember 16 an, multhet csutortok itt volt. :)
mindenkinek melegen ajanlom..

(#42858) tboy93 válasza Z0mbi (#42857) üzenetére


tboy93
nagyúr

Örülök hogy bejött :R Most volt egyébként akcióban nem rég, 1200Ft körül...

(#42859) Z0mbi válasza tboy93 (#42858) üzenetére


Z0mbi
senior tag

mondom ami nagyon meglepett az az anyaghasznalat. Fem pillango anya, fem gombcsuklo...brutal jo! Koszi :)

(#42860) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Goodyear UG9 195/65/15 91H mintázata még a középen vágott. Vagy méretben, vagy terhelési- vagy sebességindexben fölfelé lesz már a "klasszikus" [link]

Ez csak úgy...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42861) czirok000


czirok000
csendes tag

Sziasztok!
Szopórollerre kerültem egy 2004es accord-al.
Kigyulladt az autópályán menet közben az ABS lámpa. Kiolvasás : bal hátsó szenzor hiba.
Remek, egy utángyrátott darab be is szerez, csere, lámpa azonnal elalszik, hibakódot azért kitörlik.
Másfél napot autókáztam kb 50 km-t és az abs lámpa újra felvillan. Hát ez csodálatos ... szerelőhöz vissza ugyanúgy bal hátsó abs jeladó. Hibakód törlés pucolgatás, jelet adott a laptop szerint minden ok, 100 métert haladok épp csak integetnék a szerelő csapatnak a lámpa újra kivillan. Na ez már dühít.
Azóta se jelet se semmit nem ad, laptop szerint nulla a kommunikáció. Hátha beszívtam egy hibás abs szenzort, rakjunk be egy másikat, Ugyanúgy egy utángyártott darab se kép se hang el sem alszik az abs lámpa, bal hátsó szenzor hiba . Ti hogyan milyen úton indulnátok tovább? Az sem normális hogy felvásárolom az összes abs kábelt az autósboltokban hátha valamelyik jó lesz? ! Egy bontottat kéne megpróbálni?
Esetleg lehet hogy a hibának semmi köze az abs kábelhoz? Bármilyen ötletet tanácsot tapasztalatot meghallgatnék. Köszönöm :O

(#42862) tboy93 válasza czirok000 (#42861) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat en elso korben gyari szenzort raktam volna be, 7gen civic is maceras ha szenzorrol van szo, lambdabol pl csak a gyarit eszi meg, masikkal ugyan ugy dobalja a hibakodot :U

(#42863) czirok000 válasza tboy93 (#42862) üzenetére


czirok000
csendes tag

Nem tudok másra csak silány kábel minőségre gondolni... másfél napot jó utánna meg se kép se hang?
Másikkal meg első pillanattól kezdve? Mi más mehetett volna tönkre? Elképzelésem sincs

(#42864) ---Lasali--- válasza czirok000 (#42861) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem a 1994 esen esőzés után gyulladt ki, égett 1 hétig aztán elaludt, csatlakozó volt dzsuvás a hátsó híd alatt vannak felrögzítve, kapja a dzsuvát mindenhonnan, szét lett húzva ki lett tisztítva azóta jó, semmit nem kellett cserélni.
Ki kéne mérni a vezetékelést hogy nincs-e valahol zárlat, vagy valami, ellenállást kéne rajta méregetni. Plusz ahova a szenzort berakják, ott ki kell takarítani azokat a jeladó mágneseket, mert összeszedhetik a koszt és attól dob hibát, egy bordás keréknek kinéző valamiről van szó a kerékagyon.

[ Szerkesztve ]

(#42865) honda23 válasza czirok000 (#42861) üzenetére


honda23
aktív tag

Csatlakozó konnektor piszkos, kábeltörés vhol(kontakthiba),lengéscsillapító elpattog(audiknál hiba pl), kerékcsapágy stb.
Sajnos sok hiba lehet, gyárit preferálnám én is.
Első körben minden kábelt és a rossz és új utángyártott abs jeladókat kimérni ellenállást, feszültséget.

Plusz a bordás részek kitakarítása, átnézése, ahogy előttem írták.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#42866) ---Lasali--- válasza tboy93 (#42729) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Gondoltam hogy a váltókód miatt tök mindegy hogy milyen autó. 1994 es accord 2.0ls amerikai. F20B3 as motor van benne, P2C4 váltó, amiben a kettes szinkron totál kuka.
És lehet hogy egy rover n2s4 váltó lesz bele, rover 600 vagy 620 ból, amik tudtommal 93-99 közti kocsik.

BlacKSouL
Köszi a magyarázatot.

(#42867) czirok000 válasza ---Lasali--- (#42866) üzenetére


czirok000
csendes tag

Köszi mindenkinek. Meg kell hogy oldódjon a dolog, legalábbis bízom benne.

(#42868) maximuss

Sziasztok,

Egy új Civicet használok most, eddig tetszik, szokni kell a nehézkes be/kiszállást (fej elbillent, test betuszkol). Megmértem az autó alját, elöl a koptató 11cm, a kasztni alig 14cm magas, ez bizony óvatos közlekedést igényel, nektek gyakran leér az autó alja?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42869) ---Lasali--- válasza maximuss (#42868) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ésszel kell menni, tudatában annak hogy ezek bizony alacsonyak. Ha muszáj felállni valamire vagy átmenni rajta, vagy durva lejtős kihajtó van, akkor keresztbe kell átmenni rajta. Én azon csodálkoztam hogy a 22 éves accordomnak elől a lökhárító alatti légterelőjét nem szakították le.

(#42870) Tsebacsi válasza maximuss (#42868) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem az eleje néha le tud érni, sajnos eléggé alacsonyra csinálták. Hátul meg a vonószem tud izgalmas pillanatokat okozni, már 2x húztam meg vele padkakövet, de mindkétszer úgy megijedtem, hogy na :P

Más:

Nemrég cseréltem akkut. Viszont tegnap és ma reggel olyat produkált az autó, amit még soha.
Menet közben egyszer csak Check Engine felirat a középső kijelzőn az akku jellel, piros akku jel is felvillan a jelzőlámpák között, kocsi meg leáll (a motor). Újraindítás gombbal és megy tovább, utána nem produkálta délutáni és esti 3x indításnál sem. Ma reggel újra csinálta. Mindig 2-3 perccel indulás után. Van ötletetek mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42871) BlacKSouL válasza Tsebacsi (#42870) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nyomod a gázt és közben?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42872) Tsebacsi válasza BlacKSouL (#42871) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen rendesen haladás közben. :K :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42873) watterlord


watterlord
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni! Vásárolni szeretnék egy Honda Civic 1.3 hibridet, mondjuk egy ilyent: [link]
Véleményeket szeretnék, mivel még Hondám nem volt. Előre is köszönöm!

Linkesítve.

[ Módosította: Qru ]

(#42874) Qru válasza watterlord (#42873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáld ki mielőtt megvennéd. Nem fogyaszt kevesebbet mint az 1,8-as normál üzemben cserében nem is megy jól. Nem csoda hogy itthon nem terjedt el igazán, amit linkeltél az is egy külföldről behozott darab.

Itt egy korrekt teszt róla: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42875) watterlord válasza Qru (#42874) üzenetére


watterlord
csendes tag

Köszi! Ezért is kérek segítséget, el kell gondolkodni rajta!

(#42876) Qru válasza watterlord (#42875) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy műszakilag jó és megbízható de pont nem hozza az elvárható hibrid előnyöket. Ha "igazi" hibridre fáj a fogad ami tényleg keveset eszik akkor Auris HSD-t néznék inkább (igaz azok drágábbak is).

#nincsbennetarcsi

(#42877) watterlord válasza Qru (#42876) üzenetére


watterlord
csendes tag

Hát igen, ez már jobb, de pénzügyileg is nekem egy magasabb kategória :F

(#42878) >>>W!nman* válasza z123456789 (#42823) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Köszi!

Hétvégén meg fogom slagozni szerintem, közben meg belülről nézem.. Így nem maradhat.

Más:
polírozás: ki hol szokta? Csepeli bontó oldalán találtam ezt. Többen is voltatok valahol políroztatni, esetleg nála?

(#42879) z123456789 válasza >>>W!nman* (#42878) üzenetére


z123456789
addikt

Topictárs--> Kicsee. Egy kérdést megér. ;)

(#42880) Jaffa75 válasza z123456789 (#42879) üzenetére


Jaffa75
őstag

én sok jót hallottam róla/felőle többektől......nem, sajnos nem kapok jutalékot! :N :DDD

(#42881) z123456789 válasza Jaffa75 (#42880) üzenetére


z123456789
addikt

Elég csak itt visszapörgetni pár postolt képére. :K

(#42882) meroly


meroly
veterán

Erről vélemény? Jazz
Felejtős a km miatt?

Impossible is nothing

(#42883) zolynet válasza meroly (#42882) üzenetére


zolynet
addikt

Ne vicceljünk már, km óra miatt??? :F
14,5ekm/év , az a kevés kategória! Nem lehetetlen, mert én is annyit megyek kb egy évben.
Általánosságban 20-25ekm/év futással lehet számolni, kb az a realitás.

Life is too short to stay stock!

(#42884) Jaffa75 válasza meroly (#42882) üzenetére


Jaffa75
őstag

az én Civicemben több van, és 5 évvel fiatalabb... :P

Ha elfogadod tőlem (bár biztos más is írta már): állapotra vegyed, ha lehetséges magyar forgalomba helyezésű (vagy pár éve hazai legyen), illetve a vezetett szervizkönyv sem hátrány, mégha nem is szakszervizben történt az összes beavatkozás... Nekem ezek voltak fontosak! :)

Szerk: ha az utóbbi kettő igaz, s ennyi van benne, akkor legalább az nyugtasson, hogy nem tekert!! :C :B

[ Szerkesztve ]

(#42885) Qru válasza meroly (#42882) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen ok, egyáltalán nem sok ez a km.

#nincsbennetarcsi

(#42886) meroly


meroly
veterán

Kösz mindenkinek, külföldről behozott, most regadózzák, műszakizzák stb.
Én így nem mennék bele sztem. Bár még nem jártam utána ennek mi az előnye-hátránya, de ebből a nyíregyházi dologból kiindulva, amiről mostanában szólnak a hírek, inkább hagyom a pékbe.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#42887) bbubby00 válasza meroly (#42886) üzenetére


bbubby00
őstag

Mi is kulfoldrol behozott OFF autot vettunk.
Tudja a fene h valos-e a km.
Majd 2evre ra kaptunk a zsaruktol levelet, h az auto utan a ceg nem fizetett afat. Tobb 100ember erintett.
Bajunk nem lett a dologbol. De ha neadjisten lopott, akkot se penz, se kocsi

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42888) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

UFO Civicbe van valakinek csomagtartó hálója? Ha igen, akkor honnan és milyen méretűt érdemes szerezni?

(#42889) Qru válasza meroly (#42886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig akkor sok jó vételtől elesel ha csak hazai autó játszik. :(

#nincsbennetarcsi

(#42890) demars válasza BigBlackDog (#42888) üzenetére


demars
addikt

Bakker ezt hova rögzíted? Én úgy emlékszek, hogy enyémben nincsenek kialakított rögzítő pontok.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42891) BigBlackDog válasza demars (#42890) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De, van 4 db pöcök. Itt látszik kettő a kerékdobok oldalán.

(#42892) bbubby00


bbubby00
őstag

Képzeljétek. Mindig üresben rakom le a kocsit a melo előtt. Minden indítás előtt meg is nèzem. Hát ma siettem és kihagytam valamiért. Kár volt. Az anyósról betehènkedve indítóztam... a kocsi megugrott, 2méter múlva egy kisfa állitotta meg, a térdem pedig tőböl kifordította. Most itthon az ágyban kènyszerpihizem.
Tanulság. Sose rohanj, mert később érsz oda...

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42893) z123456789 válasza bbubby00 (#42892) üzenetére


z123456789
addikt

Basszus! :S
Jobbulást! Mondjuk nem értem, hogy miért akartál az anyósról vezetni. :F
Az Insignia, vagy a Civic? (Civic megvan még egyáltalán? :D )

(#42894) bbubby00 válasza z123456789 (#42893) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi.
Civic a munkás... csak beindítani akartam onnan, hadd ketyegjen, melegedjen míg én bezárom a boltot.
Dizel insigniat nem indítgatom 3-3km-re.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42895) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Itt is feltenném a kérdést. UFO Civicre keresek 16-os lemezfelnit (gyárit?) téli gumi miatt. Milyen márkájú a gyári Honda lemezfelni? Ez vagy ez mennyire jó minőség?

(#42896) tboy93 válasza bbubby00 (#42894) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tyu, komoly :( jobbulast!

(#42897) maximuss válasza BigBlackDog (#42895) üzenetére

Legolcsóbban újat itt találsz: Autofull

ET számra és agyméretre figyelj, hogy melyik Civichez kell....

[ Szerkesztve ]

(#42898) Fkris válasza bbubby00 (#42892) üzenetére


Fkris
őstag

Aztamindenit.:( :O Jobbulást!
Milyen a 4g töréstesztje?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42899) BigBlackDog válasza bbubby00 (#42892) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt csak most olvasom. :( Mihamarabbi gyógyulást! Ezek szerint szerencsétlenségedre még a kéziféknek sem volt esélye megfognia az autót (gondolom nem volt behúzva, amiatt is volt sebességben).

(#42897) maximuss: Agyméret és ET szám (utóbbi mit jelöl?) minek kéne legyen az UFO Civicnél? Manuálban nem találom.

(#42900) bbubby00 válasza Fkris (#42898) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi. Hát az index tuti kijött a helyéről+benyomódott a lökös, de szerencsére nem izgat annyira :DDD
Ha minden igaz pár perces munkával orvosolható. A fényezés, hát annak meg úgyis tök8 :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.