Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) tboy93 válasza BigBlackDog (#42899) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ami rá való felni méret 16"-ban:

6.5Jx16 ET45
7Jx16 ET45

Agyméret 64.1

(#42902) bbubby00 válasza BigBlackDog (#42899) üzenetére


bbubby00
őstag

Mindig igy szoktam inditozni a kocsit. Uresben hagyom, kezifek nelkul, olyan helyen van h elgurulni nemtud onnan.
Tehát nem számítottam a megugrásra.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42903) Fkris válasza bbubby00 (#42900) üzenetére


Fkris
őstag

Nemértem mi bajod a fényezéssel.

Modern művészek kezemunkáját dícséri!

Pecsvörkös ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42904) Elmör válasza bbubby00 (#42902) üzenetére


Elmör
senior tag

Jobbulást!
Nekem egyszer sikerült Tesco parkolóban ráindítani az astrára sebességben, még jó hogy senki sem jött, mert oldalba kaptam volna. Persze télen ha kint áll a kocsi nem húzok kézit, de egyébként inkább mindig azt. :W

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#42905) Jaffa75 válasza bbubby00 (#42892) üzenetére


Jaffa75
őstag

jobbulást! :K

Még a hétvégi szűretlen volt benned? :DDD

(#42906) Fkris válasza Elmör (#42904) üzenetére


Fkris
őstag

Én mindig egyesben hagyom az autót.

Ha beszállok, és akár csak gyújtást adok is rá egy autóra, fixen kuplungok, ez az alap mozdulat nálam.

A kézit a legritkább esetben használom csak.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42907) Peter.70 válasza bbubby00 (#42892) üzenetére


Peter.70
őstag

Jobbulást kívánok, és vigyázz Magadra

(#42908) demars válasza BigBlackDog (#42891) üzenetére


demars
addikt

Ilyen xar időben nem mentem ki megnézni, majd ma du rálesek.

Bubby: kuplung nélkül sosem indítózok, hideg időkben meg főleg. Könnyebben forgatja a motort. Remélem nem lett nagyobb bajod.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42909) Napfénysüti válasza Fkris (#42906) üzenetére

Akkor én elég jól túlbiztosítom a kocsit a kézifék+sebesség kombóval. :DDD

Més que un club!

(#42910) BigBlackDog válasza Napfénysüti (#42909) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért azt nem mondanám. A kézifék+sebesség kombón túl még ki is lehet ékelni a kerekeket, de ha igazán biztosra akarsz menni, akkor megemeled és alábakolod a kocsit, oszt úgy aztán biztos nem fog elgurulni! :DDD

(#42911) z123456789 válasza bbubby00 (#42894) üzenetére


z123456789
addikt

Uhhh... Ne bánkódj, megesik, hogy néha balfasz az ember. Nyugi nálam ennél többször. Gyógyulj meg, más most nem lényeg. Jól menő vállalkozó vagy, autó majd összerakódik valahogy. :D
1 hónap után én is annyira óvatosan parkoltam az autóval, direkt szélre állva, hogy kiállásnál öröm volt hallani, ahogy felakasztom az első lököst a mellettem kiemelkedő "aknabetonfedlap" kombinációra. :DDD Még szerencse, hogy visszanyomható volt, és fényezés előtt álltunk. De pl, most megyek vissza a fényezőhöz, mert az ordenáré mód kinéző küszöböt elfelejtettem felírni a fényezendő felületek listára, én barom. :(( Nem volt elég a több hónapos várakozás, hogy kiszúrjam... :O

(#42912) Qru válasza Napfénysüti (#42909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is sebességben hagyom kézit nem nagyon használom csak lejtőn/emelkedőn, hogy ne feszüljön a vezérlés annyira. Sík terepen ez nem lényeges annyira.

Indítani is kinyomott kuplunggal indítok. Sok újabb autónál (jellemzően a 2010 utániaknál) már nem is indul ha nincs kinyomva a kuplung, még akkor sem ha üresben van.

#nincsbennetarcsi

(#42913) Jaffa75 válasza Qru (#42912) üzenetére


Jaffa75
őstag

Toyota Auris(2011) tuti nem indul kinyomott kuplung nélkül... Egyszer mehettem menteni a főnökömet Újpestre, mert ő is kuplung nélkül indított mindig! Kellett 2 perc, mire rájöttem, hogy nem az én kezem a varázslatos, hanem az ő kuplungolása hiányzik az indítózásnál! :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#42914) Qru válasza Jaffa75 (#42913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan így jártam 1x. Anno kölcsönadtam a Skodánkat (2010-es), hív a kocsiból, hogy nem indul. Mondom jó, akkor próbáld meg kinyomott kuplunggal. Jéé, most pöccre indul. :D

#nincsbennetarcsi

(#42915) sunny84


sunny84
senior tag

na bent van , még így közlekedhetö 4 személlyel is , komfortos

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#42916) z123456789 válasza sunny84 (#42915) üzenetére


z123456789
addikt

Miről maradtam le? Ültetés?

(#42917) tboy93 válasza sunny84 (#42915) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pro kit? :)

(#42918) BigBlackDog válasza tboy93 (#42901) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Basszus, most írtak vissza, az elvileg kinézett lemezfelni az alábbi paraméterekkel rendelkezik.

5/114.3/64 6,5X16 ET55

Tehát akkor jól sejtem akkor, hogy az UFO Civicre ez a felni nem mehet fel (mint gyári lemezfelni, a 17-es alufelni leszedését követően)?

(#42919) Qru válasza BigBlackDog (#42918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikori évjárat a tiéd?

ET szám nem stimmel csak ha jól látom (ET45 vs ET55).

#nincsbennetarcsi

(#42920) BigBlackDog válasza Qru (#42919) üzenetére


BigBlackDog
veterán

2007. évjáratú és 8. havi. Most kezdek utánaolvasni. Gyárilag elvileg ET45 a 16-os méret, de nem egy helyen olvastam ET55-ös lemezfelniről.

(#42921) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#42920) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha meglesz melyik a jó méret osszad meg kérlek... sajnálnám a gyári alufelnit (azon van a téli gumi most) agyonvágni... :U

(#42922) Qru válasza BigBlackDog (#42920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivatalosan ET45 kell. ET55 is elfér rajta csak akkor vidd el egy futómű állításra is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42923) tboy93 válasza BigBlackDog (#42920) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az ET55 gyakorlatilag 1cm-el van beljebb. Ez szinte biztos hogy nem okoz problemat.

(#42924) burjois


burjois
csendes tag

A kevésbé hasznát kézifék hajlamos berohadni, befogni, főleg a tárcsás.

Gyógyulást!

.....gusztus dolga.

(#42925) Napfénysüti válasza burjois (#42924) üzenetére

Pont nemrég volt nálam bal hátsó féknyereg plusz a tárcsák meg a betétek cseréje, illetve kézifék állítás és utána is azt mondta a szaki hogy mindenképp használjam a kéziféket mert attól áll be ha nincs használva.

Més que un club!

(#42926) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Itt is ET55-öt ajánlanak. Futómű állítás úgyis érett már, kicsit mintha húzna balra.

Valószínűleg marad ez felninek (Kromag (kfz) kiesett az ezüst szín miatt), remélem nem lesz gond vele. :)

(#42927) bbubby00


bbubby00
őstag

Kaptam egy 3hetes gipszet. Jippijae :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42928) Jaffa75 válasza bbubby00 (#42927) üzenetére


Jaffa75
őstag

akkor jövő héten futunk össze a találkozón... :(

Jobbulást!!

(#42929) BlacKSouL válasza Napfénysüti (#42925) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezt úgy egészíteném ki, hogy ha valakinek van rá egy szabad délelőttje, akkor évente, ha nincs, akkor legalább kétévente érdemes szétszedni a nyergeket, kivenni a bebéteket (állapotellenőrzés amúgyis lényeges lenne) megpucolni a betéteket egy puhább kefével, különösen a befogási pontjaiknál a végüknél, majd hőálló zsírral megkenni, illetve a csúszó síneket is kipattintani, a csúszó felületet megtisztítani, és hőálló zsírral (400-600 Ft) megkenni, ellenőrizni a mozgó nyeregfélben az úszócsapnak a mozgását, hogy könnyen jár-e, szükség esetén szétszedni, megzsírozni, a kézifék behúzó bowdenjét és a kézifékszerkezet külső rugóját letisztítani, megzsírozni (rézpasztával pl.) és összeszerelni. Összeszerelés előtt a dugattyút megmozgatni/forgatni, illetve egy fél fordulattal beljebb hajtani (pl. asztalosszorítóval) hogy a betét könnyebben a helyére menjen.
Ez így leírva sok, bonyolult, hosszú, de kerekenként max. 30 perc, emeléssel, kerékleszedéssel együtt. Ha tudja valaki hogy mit kell csinálni. De cserébe a fő biztonsági elemét tudjuk jó állapotban az autónknak.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42930) burjois válasza BlacKSouL (#42929) üzenetére


burjois
csendes tag

Perfekt.
Ha az aknába bemászok a kézifék kulcsokat sosem hagyom ki, hogy be ne fújjam kúszó olajjal, vagy wd40 - el. Mindig használom a kéziféket, sokszor a piros lámpánál is. Off kocsimba minden télen berohadt a kézi, pedig használtam, de az egy off volt:).

[ Szerkesztve ]

.....gusztus dolga.

(#42931) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Megy vissza a jövőbe, innentől sineken közlekedem:

Megkapta ma az új téli gumikat végre.

Viszont van egy kérdésem, hátha van valakinek ötlete.
Sokat kell indítózni az autót most hogy lehűlt az idő. Már ezelőtt is észrevettem, ha ~12 fok alá ment a hőmérséklet és egész nap nem sütött rá a nap, akkor nehezen indult.
Alapjáratot jól feltolja, 1800 körülre, néha 2000 ig is ami már érdekesebb, aztán szépen engedi vissza ahogy elindul a hőfok mutató felfele, szóval a fitv szelep úgy néz ki működik bár kicsit már szorulhat.
AC pumpa valszeg jó, mert ha többször elfordítom a kulcsot mielőtt indítóznék, akkor is ugyan úgy indul.
Próbáltam még a tanksapkát levenni indítás előtt, mert mindig van egy kis vákum a tankban, de ugyan úgy indul akkor is.
Ha keveset áll (pár óra míg teljesen lehűl a motor), ha sokat (1 hét), akkor is ugyan úgy szar hidegben, melegben meg tökéletes. Tehát a visszafolyás gátló szelepre sem lehet gyanakodni.
Alapjárat stabil, gyári érték, még lefullasztani is nehéz, 2 hete egyszer parkolóban bénáztam kerestem egy címet, és rosszul indultam, mutató szerint kb 100-200 rpm ig lement az alapjárat, még az olajnyomás lámpa is kigyulladt egy pillanatra, de a kocsi nem fulladt le ahogy gyorsan benyomtam a kuplungot.

[ Szerkesztve ]

(#42932) sunny84


sunny84
senior tag

(#42916) z123456789 az lett , teljesen komfortos , közlekedhetö , így család mellett is használható , ha a ház projekt lezárul , talán szert teszek egy játszósra azt meg lehet mókolni jobban , mert ez munkába járós is ....

(#42917) tboy93 igen igen :B

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#42933) czirok000 válasza czirok000 (#42861) üzenetére


czirok000
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A rejtélyes bal hátsó abs kábel nincs jel hibakódomat a bal hátsó kerékcsapágy cseréje orvosolta. Köszönöm a tippeket ötleteket.

(#42934) ---Lasali--- válasza czirok000 (#42933) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Heló!
Na ez örömteli, hogy sikerült megoldani a problémát. Csak akkor potyára cseréltetted előtte a jeladót?

(#42935) demars válasza ---Lasali--- (#42934) üzenetére


demars
addikt

Úgy néz ki, hogy igen.

czirok000: kocsin rázást, vibrációt nem éreztél?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42936) honda23 válasza czirok000 (#42933) üzenetére


honda23
aktív tag

Szívesen. Sokan nem is gondolnak a csapágyra, egy bizonyos fordulaton, sebességnél, ha nagy már a holtjátéka, pár fognál nincs érintkezés.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#42937) burjois válasza ---Lasali--- (#42931) üzenetére


burjois
csendes tag

Szerintem túl nagy a gyertya hézag.

.....gusztus dolga.

(#42938) ---Lasali--- válasza burjois (#42937) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nyár közepén volt benne gyertya cserélve, nem jót rakhatott bele a szerelő?

(#42939) czirok000 válasza honda23 (#42936) üzenetére


czirok000
csendes tag

2 napig jó volt az utángyártott jeladóval.. ezért volt a kavarodás. A gyári jeladóval abszolut nem vett jelet a csapágyról. Új kínai jeladó be 2 napig öröm majd újra könnyek :D És mire gondolt ugye az ember, biztos gyenge minőségű az olcsó jeladó, de szétszedésnél kibújt a szög a zsákból a csapágy kinyomta a zsírt és kézzel hajtva is erősen "surrog" -ott. Érdekes mert menet közben abszolut nem zavart pedig figyelek az ilyesmire, nem tűnt fel. A csapágyba van integrálva a mágneses jeladó , nem az abs kerékről veszi a jelet hátul a VII gen.
A rezonancia jó kérdés, mert van még egy problémám amivel küzdök, de azt nem tudnám a csapággyal össze függésbe hozni. 5x114.3 et 45 18 as kerekek kerültek fel tavasszal a gépre 225/40r 18as gumikkal és 100 km/h felett rezonál rezeg a kormány. Alu tehermentesítőt gyártattam hozzá , egy fokkal javult a dolog de nem szűnt meg. A kasztnin már nem érzem csak a kormányon és váltakozó intenzitással. 120 nél csúcsosodik ki.
Téli gyári 16 os kerékkel NULLA rezonancia. Ötlet bárkinek? igaz jön a téli gumi ideje de jó lenne még ezt a problémát is megoldanom. 4 x centriztettem már a nyári szettet semmi változás. Mindegyik gumis állítja hogy szépen fut akerekek jók kellenek hogy legyenek.

(#42940) demars válasza czirok000 (#42939) üzenetére


demars
addikt

Gumi szálszakadás, ez okozhat ilyet. Hiába centrírozód nullára, ismét lesz benne. Felni hiba (bár ezt egy rutinos gumis megmondja). Cseréld meg a hátsókat az elsőkkel!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42941) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Úgy látszik nem csak én jártam meg mostanában... Péntek délután szokásos úton mentem haza a melóból. Elég rossz az út, van egy hely, ahol van egy nagyobb gyűrődés széltibe az úton, ott mindig lassítok, mert ha nem, akkor lekoppan az autó. Most is lassítottam, de sajnos nem volt elég, megdobta az autót, átsodródtam a szembesávba, próbáltam visszahúzni, de nem jött össze, eltaláltam egy fát, és az árokban álltam meg... Légzsákok nyíltak, de lábon szálltam ki. Szerencsére megúsztam egy szegycsonttöréssel, és komolyabb nyaki/mellkasi zúzódással, kb a biztonsági öv mentette meg az életem, meg a szerencsém, mert ha 5 centivel arrébb kapom a fát, akkor lehet még nem írok...
Az autóval nem tudom mi lett, faterék szedték ki, a bal ajtó nem nyílik, a jobb se teljesen, B oszlop felett van egy nyekkenés. A bal első felnim a hátsó mellett találtam meg, tojás alakúan, és több darab kitörve belőle... Ha hazaengednek a kórházból lövök pár képet...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#42942) BigBlackDog válasza LógaGéza (#42941) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért ennyire rossz kimenetelre nem számítottam még az írásod elején. :( Legalább megúsztad, viszonylag szerencsésen. Jobbulást és minél előbbi felépülést!

Azt lehet tudni, hogy merrefelé van ez a szakasz?

(#42943) tboy93 válasza LógaGéza (#42941) üzenetére


tboy93
nagyúr

U bazz, ez nem semmi. Szerencsed van, hogy ennyivel megusztad, mihamarabbi felepulest kivanok!

(#42944) Fkris válasza LógaGéza (#42941) üzenetére


Fkris
őstag

Aztarohadt, az írás eleje kisebb sebesülést, károkat sugallt. :( :(

Mielőbbi teljes felépülést, jobbulást kívánok....és egy menthető autót :)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42945) zolynet válasza LógaGéza (#42941) üzenetére


zolynet
addikt

Az komoly. :Y
Gyors felépülést! ;)

Life is too short to stay stock!

(#42946) tboy93 válasza Fkris (#42944) üzenetére


tboy93
nagyúr

GTK lesz az szerintem :( plusz nemregiben mintha motor felujitason is vacilalt volna, akkor meg mar egyertelmuen bonto.

(#42947) Fkris válasza tboy93 (#42946) üzenetére


Fkris
őstag

Tényleg, most h mondod, nekem is beugrott a felújítás meg asszem a gátlók cseréje is. :(

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42948) Jaffa75 válasza LógaGéza (#42941) üzenetére


Jaffa75
őstag

ez nagyon durva! :Y

Anyagi része nem számít, ha Te szedtél volna össze súlyosabb sérülést, na az lenne csak igazán nagy gond... Vagy ha szembe jött volna valaki :((( !
2.szülinap?? :U :B Mihamarabbi gyógyulást!

[ Szerkesztve ]

(#42949) bbubby00 válasza LógaGéza (#42941) üzenetére


bbubby00
őstag

Gyógyulj!
Reméljük maradandó sérülés nincs!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42950) Snoop-y válasza LógaGéza (#42941) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ejhhh :(
Mielobbi gyogyulast!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.