Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) Jaffa75 válasza demars (#42350) üzenetére


Jaffa75
őstag

talán azért ez nem annyira drága dolog, meg az állagmegóvás hosszabb távon olcsóbb... próbálok majd utánaolvasni, ha találok vmi értelmes megoldást - megosztom!
Izzóval mi a gond? A C-Maxhoz képest ez a "Szergejen" lévő szúrófényhez hasonlít!! :DDD

(#42352) z123456789 válasza Jaffa75 (#42338) üzenetére


z123456789
addikt

Nagyon szép. Civic-ekből nem sok tetszik formára, de ez nagyon. Az 5G óta ez az egyetlen forma ami tetszik. Gratula, tetőablak meg...imádom. :C
Tükrökre tudsz rakatni kavicsfelverődés elleni fóliát, ugyan így lámpára, és ködlámpára is. De jól nézd meg, ki csinálja!

(#42353) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Joreggelit
Hosszas tanakodas utan megszultem a dontest, Honda Civic tulaj lettem :) hosszas nemet premium szivas utan (bmw, audi)
Mivel felesegemnet/csaladinak CR-V let es vegtelensegig megvagyunk vele elegedve igy nekem is japo szivo lett :)
A vasarlas megerne egy konyvirast. Olyan sztorik hogy eszmeletlen. A magyar hasznaltauto piac lelombozo. De makom volt... az amit vettem, nyugdijas par akik 2014 okotbereben szalonbol hoztak el a civic sport black edition t 1.8 al. fullra pakolva minden fenevel (savelhagyas es tarsasi) harmadik unoka miatt eladtak. Meg baratok is lettunk :) Szumma szummarum imadom a gepet! Felesegem meg alig varja hogy o mehessen vele :D
Innentol valoszinu tobbet leszek jelen itt es kevesebbet a VAG szalon :)

(#42354) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

ja es a lenyeg...

(#42355) Jaffa75 válasza z123456789 (#42352) üzenetére


Jaffa75
őstag

Ha van esetleg tipped hogy kivel fóliáztassak, ne fogd vissza magad! :DD A tükörtartót viszont akkor fényeztetnem kell - szerencsére más komolyabb fényezési gond nincs!

Ez az egyik kedvencem: Patent!! :C

Z0mbi - gratula, nagyon szép... a héten találkoztam az M0-on egy ugyanilyen B.E. darabbal, gyönyörű volt!! :K

[ Szerkesztve ]

(#42356) Z0mbi válasza Jaffa75 (#42355) üzenetére


Z0mbi
senior tag

koszi...lehet en voltam :) minden nap ott jarok ugyhogy vigyazz ram :D

(#42357) z123456789 válasza Jaffa75 (#42355) üzenetére


z123456789
addikt

Pest környékén nem vagyok ismerős, de már linkeltek itt párat, ha jól emlékszem, vagy talán az autóápolás topicban volt az? Nem tudom. BP körül biztosan találsz olyat, aki minőségi munkát végez. Én GYMS megyei vagyok, de szerencsére itt pont van egy cég, akikről jó véleménnyel vannak. Még nem jutottam el odáig, hogy lefotózzam a fóliázásomat, mert várni kellett a ragasztó száradással, aztán hétköznap meló, aztán hétvége teendők, szóval most full retkes az autó, így nem dokumentálok. :D Majd ha szép baba állapotban lesz. :K

Jó ez a kép. :K

(#42358) bbubby00 válasza Jaffa75 (#42355) üzenetére


bbubby00
őstag

Szia.
Én eddig magamnak már fóliáztam. Elég elfogadható lett (jobban sikerült, mint aki péntek esténként a lurdyba csinálja és túl van már xautón).
Ha gondolod egy próbát megérek, hozol fóliát és feldobjuk. De csak jóminőségű 3rétegű amivel normálisan lehet dolgozni.
Üdv.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42359) BlacKSouL válasza Jaffa75 (#42344) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A tükörtartó szerintem mindenkinek ilyen. Azt gondolom, hogy egyrészt más a műanyag, mint a többi részen, ezért másképp viseli az ütéseket. Mondjuk ha lágy a műanyag, akkor meghajlik a kavics becsapódásakor, és festékkel együtt elnyeli az energiát, míg ha merev a műanyag, akkor a festéknek kell többet tompítania, és akkor az lepattog.
Nálam szerencsére még nem ennyire durva, mert amint egy apró gombostűfejnyi lepattanást látok, máris kijavítom gyári hibajavítóval, és akkor nem "világít" a fekete. De ezt a karosszéria minden pontján megteszem, nem hagyom tovább romlani. Ha hagyják sokáig a kiverődést, akkor ott bemehet alá a víz, kosz, és előbb utóbb nagyobb darabot tép le a következő ütés, mosás, szél, stb.

Még ekkora foltot is be lehet hibajavítózni, csak ügyesen kell, hogy ne húzzon mire a folt végére ér az ember, elég gyorsan szárad a festék. Közelről látszani fog ugyan, hogy nem homogén a felszín, vagyis inkább a szintkülönbség lesz kivehető, de kicsit messzebbről már teljesen összeolvad.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42360) Qru


Qru
MODERÁTOR

Gratula az újjonan érkezőknek, az egyikőtöket már be is tettem az összefoglalóba.

#nincsbennetarcsi

(#42361) demars válasza Jaffa75 (#42351) üzenetére


demars
addikt

Egy hófehér fényű izzó sokat dobna rajta. És persze jobban is lát a mókus

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42362) runner 125 válasza Z0mbi (#42354) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép ez is, grat.

De hát fekete, részvét. :D

Jaffa75

Az korrekt, látszik h volt tulaja.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42363) Z0mbi válasza runner 125 (#42362) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Koszi mindenkinek.
Az elmult 3 autom fekete volt. Nekem tobbet er az a felora amikor makulatlan mint a mas szin ami tovabb tiszta :)

(#42364) tboy93 válasza Z0mbi (#42354) üzenetére


tboy93
nagyúr

Baromi szep, gratula :K

(#42365) yodamester10 válasza z123456789 (#42352) üzenetére


yodamester10
őstag

Ha már szóba hoztad a tetőablakot,akkor kérdezném,hogy kell bezárni?Mikor teljesen előre húzom akkor meg bukóra nyitja a hátulját.Nem merem használni nehogy beázzon egy jó kis esőnél :B

[ Szerkesztve ]

(#42366) Qru válasza Jaffa75 (#42344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Téged is betettelek az összefoglalóba.

#nincsbennetarcsi

(#42367) z123456789 válasza yodamester10 (#42365) üzenetére


z123456789
addikt

Bárcsak lenne, és tudnék neked segíteni, de nekem ez egyelőre csak plátói szerelem. :(
De ha hazaérek, belesasolok a használatiba, hátha írja azt a típust is.

(#42368) BigBlackDog válasza Z0mbi (#42354) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Grat hozzá, szép darab! :) Mit váltott, mivel tudnád összehasonlítani? Jöhet akár privátba is...

[ Szerkesztve ]

(#42369) Jaffa75 válasza yodamester10 (#42365) üzenetére


Jaffa75
őstag

Az enyémnél is így gondoltam, de nem bukóra teszi, hanem bezárja! A rolót meg kézzel behúzom...

Qru: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42370) Z0mbi válasza BigBlackDog (#42368) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Sziasztok,
Megint koszi :)

Amit valtott: A4 quattro 2.0TFSI Avant, stronic meg miegyeb... 2011 bol. Csodas volt a 211 paci. meg a 6.4 szazon. de a szervizekbol vettem volna egy Jazz-t ami a vilagbol kivitt volna. Ugyhogy most abbol meg egy picibol lett egy zsir Civic em :) Jovoheten megy es kapja a 20k s szervizt nem tudom ok mit raknak bele de jo lenne ha eneos lenne :)

(#42371) Tsebacsi válasza Z0mbi (#42370) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én meghalnék egy turbós után egy ilyen lagymatag szívóbenzinben (most is kinyír a civicem karaktere).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42372) BigBlackDog válasza Z0mbi (#42370) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És milyen ahhoz képest menetkomfort, menetzaj, dinamika terén?

(#42373) BlacKSouL válasza yodamester10 (#42365) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A tetőablak gombja 3 irányba mozdul. És még előre-hátra komfort módja is van. Mint az ablakemelőnek.
Tehát. Ha zárva van, és fölfelé megbököm, akkor a hátulját billenti fel. Ezt bezárni azzal lehet, ha előrefelé tolod a gombot. Ha zárva van és hátrafelé csak épphogy meghúzod a gombot, akkor addig megy hátrafelé amíg húzva tartod. Ha koppanásig egyszer hátrahúzod, akkor automatikusan teljesen magától végimegy, el tudod engedni.
Záráskor elméletileg ugyanúgy. Kicsit előre mozdítva addig megy míg tartod, koppanásig nyomva meg elengedheted, teljesen bezár.
Ez a normális üzem. Ha ettől eltér, akkor valami nem OK. Azt nem próbáltam, hogy ha nyitva van, és felfelé megnyomom, akkor azt csinálja-e, hogy bezárja, és utána egyből kibillenti hátul, de nem lehet, hogy nálad pont ez van?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42374) tboy93 válasza Z0mbi (#42370) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bizonyos teren visszalepes, viszont megbizhatosagban szerintem mindenkepp jobb lesz a civic. Meg tudom erteni a dontesed :K Raadasul tenyleg baromi szep :B

[ Szerkesztve ]

(#42375) Snoop-y válasza Tsebacsi (#42371) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tell me about it Prodrive Impreza STI -------> anya 1.8 ufo civicje :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42376) Qru válasza Tsebacsi (#42371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kuviknak valóban sz@r a karakterisztikája, de ettől eltekintve parádé ez az 1,8-as motor. Egy jól megírt szofttal teljesen használható lesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#42377) Snoop-y válasza Qru (#42376) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam nem rossz olyan 4k-tol mar hasznalhato is csak nem szabad hagyni hogy a fordulatszam visszaessen ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42378) Qru válasza Snoop-y (#42377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2,5 szívóm van, tudom miről beszélsz. :DDD

mod:

Ami amúgy normális ecu-t kapott gyárilag, nem is érzem visszalépésnek az 1,8 TSI után. Másként kell vezetni de összességében csak a karakterük más. Meg a szívó városban kevesebbet eszik városon kívül viszont többet.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42379) Snoop-y válasza Qru (#42378) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nagyon kivancsi vagyok az uj taligara majd (sosem volt meg csak megkozelitoleg sem ekkora motoru jarmuvem )

Legdurvabb az egy 3 literes opel senator volt ez meg a duplaje meg meg egy kicsi ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42380) 7600 GS


7600 GS
addikt

6gen Civicnél 1,4-ből ugye létezik a 75 és 90 lovas verzió, haverom az előbbit vette. Valamit hallottam, hogy egy alkatrész cseréjével kihozható belőle a 90 lóerő, mit kellene pontosan kicserélni? :D

(#42381) BigBlackDog válasza 7600 GS (#42380) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a motort, vagy legalább a motorvezérlőt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#42382) Fkris válasza Z0mbi (#42370) üzenetére


Fkris
őstag

,Jaffa75

Sok balesetmentest hozzá! :)

Amúgy még a váltó gondok előtti fogyasztásomat városban megosztanám, most tankoltam:

6,1 ;]

Hát az agyamat majdnem eldobtam, amikor az aCar ezt kidobta :DD

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42383) Qru válasza Snoop-y (#42379) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer vezethettem egy E38 750i-t. Teljesen más dimenzió... pedig az csak 326 ló. Nagy tohonya de ha meglódul... Mint egy mozdony. :D

#nincsbennetarcsi

(#42384) 7600 GS válasza BigBlackDog (#42381) üzenetére


7600 GS
addikt

Valami tömítés rémlik nekem, de most hirtelen nem ugrik be a dolog. :D

(#42385) Qru válasza 7600 GS (#42384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szívóoldalon van egy szűkítés/folytás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42386) 7600 GS válasza Qru (#42385) üzenetére


7600 GS
addikt

Ezt elég ha a szerelő kiveszi, és meg is van oldva a dolog?

(#42387) Snoop-y válasza 7600 GS (#42380) üzenetére


Snoop-y
veterán

CRX-en azt mondjak az okosok hogy a pillangoszelepnel a tomitest kell kicserelni.
De ha ott felteszed a kerdest tuti valaszolnak majd ra pontosabban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42388) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

pár hónapja vagyok EP1 tulaj. Úgy egy hónapja már történt ilyen és ma ismét előfodult, hogy álló helyzetből hirtelen elinduláskor valami fémesen koppan az autó orra felől. Elég csúnya hangja van, azt hittem eltört a féltengely, de szerencsére nem és érzésre azóta minden rendben. Mi adhat ilyen hangot? 1 elég hangos koppanás van induláskor, utána semmi, ezt is eddig kétszer sikerült előidézni. Nagy szilenetek + a stab. pálcák már kissé oda vannak, de azok ennél jóval finomabb zajt csapnak. Motor- vagy váltóbak esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#42389) BigBlackDog válasza audi100td (#42388) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha már így felhoztad, nálam is volt egyszer hasonló jelenség. Szintén hirtelen induláskor volt, de kipörgésgátló nem segített még be. Aztán nem sokkal később megint volt valami hasonló, csak nem olyan erős volt a hang. Azóta semmi ilyesmit nem hallottam, pedig azért szoktam intenzívebben indulni.

Az okára még én sem jöttem rá, de azóta nem sikerült előidéznem.

Látom régi, de nekem még új ez. Vannak azért érdekes formák. :D

[ Szerkesztve ]

(#42390) Jaffa75


Jaffa75
őstag

a manualban a neten a szivargyújtó mellett jelölte az aux bemenetet, de ott nálam nincs....(a gyári fejegységen van aux gomb)
Hol keressem? (8 gen sedan 2007/6)

Köszi előre is!

(#42391) tboy93 válasza audi100td (#42388) üzenetére


tboy93
nagyúr

7gennel a kormanymu kopogasa gyakori hiba. Innen fotelbol ulve nehez megallapitani, el kell vinned egy honda szakihoz ha biztosra akarod tudni.

(#42392) audi100td válasza tboy93 (#42391) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, arról tudok, de ez nem olyan kopogásnak tűnt, csak egy hangosabb koppanást lehetett hallani és inkább az orrából mint a tűzfal felől, de ezt nehéz eldönteni. Soproni vagyok, Honda szakit sajnos nem ismerek a körnnyéken, csak a márkaszervizről tudok, nem tudom ők milyen mélyen folynak bele ilyesmibe.

BigBlackDog: Köszi az infót neked is.

[ Szerkesztve ]

(#42393) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! megérné megvenni 450ért egy patika 5gen ESi hecsit? annyi baja van, hogy magas fordulaton füstöl picit.

(#42394) tboy93 válasza HELLAFLUSH (#42393) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy jo motorgeneral 300k :U persze meg lehet csinálni olcsobban is, csak nem lesz tartos es jo

(#42395) honda23 válasza 7600 GS (#42380) üzenetére


honda23
aktív tag

Szűkítőt kell kivenni a légszűrőház alól majd oda venni egy tömítést. Pillangószelepnél van.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#42396) Fkris válasza honda23 (#42395) üzenetére


Fkris
őstag

Amúgy ez a művelet mennyire szabályos?
Gondolok itt a müszakira.
Rendőr igazoltatásnál úgyse szűri ki.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42397) yodamester10 válasza BlacKSouL (#42373) üzenetére


yodamester10
őstag

Kösz a leírást,rá nem jöttem volna,hogy be is lehet nyomni :D Nálam a komfort használat nincs vagyis addig megy míg húzom előre vagy hátra.De a többi az úgy működik és sajna nem zárja be ha nyitott állapotban csak megnyomod.

[ Szerkesztve ]

(#42398) HELLAFLUSH válasza tboy93 (#42394) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

akkor ezek szerint felejtős? mindene nagyon patent de ez az egyetlen 1 hibája.

(#42399) HELLAFLUSH válasza Fkris (#42396) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

nyugodtan cseréld ki a szűkítőt, a kutya se fogja megmondani, hogy nincs benne, még műszakin se nézik :) én anno d14z1-ben cseréltem ki , sokkal jobb volt, viszont az alapjárat alacsonyabb lett picivel mint előtte, de én nem foglalkoztam vele :) valaki szerint az ECU-t is cserélni kell hozzá, én csak "reset"-eltem.

(#42400) Azúr77


Azúr77
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni ,Én is váltani szeretnék Svábokról Hondára.
Elöször nézegettem a 8 gen. 3D 1.8, de közbe rájöttem nekem egyelőre megfelelne a 7 generációs is.
[egyik[másik]Szerintetek melyik jobb vétel,a 150E km nem túl kevés ezekben ,esetleg hogy ellenőrizhetem le?

[ Szerkesztve ]

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.