Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) Qru válasza z123456789 (#42799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó persze a tegnap esti pestin is 2 kép készült összesen. :D Pedig 20-an legalább voltunk. A legtöbb persze Honda volt pedig ez márkafüggetlen.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42802) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Holnap jön vki Lacházára az évadzáróra?

(#42803) zolynet válasza Jaffa75 (#42802) üzenetére


zolynet
addikt

Kinézek, de csak délelőtt.
Hoznak rugót .... babahintához! :D

Life is too short to stay stock!

(#42804) bbubby00 válasza Jaffa75 (#42802) üzenetére


bbubby00
őstag

Mi páran kint is alszunk! :)
Zoly egy gratulációra összefuthatunk! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42805) Jaffa75 válasza zolynet (#42803) üzenetére


Jaffa75
őstag

A crx-en már gratuláltam, de itt is szívesen még egyszer!!!

Tán a ATS-el jössz? Igyekezlek megkeresni, gondolom az Accord soron leszel.

Bubby Te mivel teszed tiszteleted? Az Aerodeck-kel?? :)

(#42806) bbubby00 válasza Jaffa75 (#42805) üzenetére


bbubby00
őstag

Ami kintvan itt is kocsi. 4gen civic. Felállítunk egy sörsátrtar is mögötte ha nem lesz nagy szél :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42807) z123456789 válasza demars (#42800) üzenetére


z123456789
addikt

Ja igen...a balfaszságom. :D Elviszem az autot rendbe rakatni, ledumáom melyik elemeket kell fényezni, erre a küszöböt nem írom fel a listára. :(((

(#42808) z123456789 válasza Qru (#42801) üzenetére


z123456789
addikt

Igyekszünk majd nitrót spricceltetni a levegőbe az autókkal, hogy látványos legyen. :DDD
Ezeket láttam, de még mindig bem tudom ki volt a ponyvással. :/ Vilike talán? :DDD

(#42809) Qru válasza z123456789 (#42808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

#degec :DDD

Tomcsi hozta.

#nincsbennetarcsi

(#42810) Jaffa75 válasza bbubby00 (#42806) üzenetére


Jaffa75
őstag

Jó is volt kint találkozni cartárs! Gondolom azóta a szűretlen búzából még lefolyt egy kevés! :C

Mire összefutottam Bbubbyval, addigra Elmör (csak a székek voltak foglalónak letéve :D ) meg Zolynet is elment, talán majd legközelebb! :)

(#42811) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak! Van a forgalomba egy repair vagy workshop manual? A jobb tükrömbe szenved a motor. Megmozdul de szorul és nem hajlik fel, amikor behajtanám a gombbal. Kösz

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#42812) LógaGéza válasza Segnior_Barthez (#42811) üzenetére


LógaGéza
addikt

Amennyiben megmondod, hogy milyen autóról van szó, akkor még lehet segíteni is tudunk :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#42813) bbubby00 válasza Jaffa75 (#42810) üzenetére


bbubby00
őstag

Jaja. Orultem!
Most jozanodunk az ob-n. :DDD
3kor fekves 7kor keles.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42814) Jaffa75 válasza bbubby00 (#42813) üzenetére


Jaffa75
őstag

ez volt a foglalkozás célja nem? :DDD

(#42815) BigBlackDog válasza LógaGéza (#42812) üzenetére


BigBlackDog
veterán

2009-es UFO Civic, ha jól sejtem. :)

(#42816) Kobe


Kobe
veterán

az isten baxxa meg a peches formám.....

most javítottak, toldozgattak foltozgattak helyszínen az autót, dupla durrdefekt, 2 vadonatúj gumi és 1 felni kuka....előzetes felmérések szerint, futómű még nincs átnézve... :W

technikai kérdés: önkormányzatnál, ha ez bejelentem, mennyire esélyes hogy kifizetik a károm ? csak azért filózok rajta, mert egy sötétben, esős időben be nem látható járdaszigetre szaladtam fel....sárga festéssel körbe futtatott része szarrá van kopva már+ a szigetre nincs kihelyezve tábla (ugyanebben a kereszteződésben, a másik oldalon levő járdaszigetnél van.... )

szerintetek megéri ezen izmozni velük ?

(#42817) Jaffa75 válasza Kobe (#42816) üzenetére


Jaffa75
őstag

szerintem vesztenivalód nincs... fényképeket készíts, hogy legyen mivel alátámasztani a dolgot!

Ez valóban pech!! :(((

Illetve 2 kép Lacházáról:

[ Szerkesztve ]

(#42818) Segnior_Barthez válasza LógaGéza (#42812) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Igen. 2009es ufó Civic. 1.8. KÖSZ!

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#42819) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!

Kicsit el vagyok tűnve melóváltás/sűrű nyár miatt, de megvan még a verda. :) épp ki lett lakatolva a 2hátsó íve, illetve megkapta az utólagos dobbetéteket is.

Viszont mostanság szomorúan konstatálom, hogy a csomagtartó jobb oldala beázik.

Szóval 6.gen sedan tapasztalatú kollégák ki tudnának esetleg segíteni, hogy honnan folyhat be?

(#42820) Qru válasza Kobe (#42816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a helyszínen nem fotóztad körbe a balesetet akkor 0% esélyed van sajnos. :(

#nincsbennetarcsi

(#42821) z123456789 válasza Kobe (#42816) üzenetére


z123456789
addikt

Ha nincs tábla, és fetés a patkán, én megpróbálnám.

(#42822) z123456789 válasza Jaffa75 (#42817) üzenetére


z123456789
addikt

Ez így elég korrekt. :D

(#42823) z123456789 válasza >>>W!nman* (#42819) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem is beázott.
Csomagtérajtó csere lett belőle, mert törött volt az egyik merevítés. Jobb lett, de még mindig beázott
Befeküdtem a csomagtartóba, és slagvízet folyatva megnéztem hol folyik be? Két ponton, jobb és bal oldalról volt egy összeillesztlési hézag, ahol befolyt. Meg akartam foltoztatni, de addig már nem jutottam el vele. Kentem egy kis allstargum-ot, és láss csodát! Nem oldotta meg a gondot, de legalább még az anyja valagát is összekentem vele belülről (kárpit, fém részek). :DDD Na ezért nem állok neki én otthon problémát megoldani az autón. :D

[ Szerkesztve ]

(#42824) Tsebacsi válasza z123456789 (#42823) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mintha magamat látnám, nekem sem szokott soha sikerülni az otthoni mókolás, főleg autón nem. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42825) z123456789 válasza Tsebacsi (#42824) üzenetére


z123456789
addikt

Amúgy vicc. Faterom kőműves, de akár a tetőszerkezetet is megcsinálja. Nekem egy kutyaól 2 napig tartott...és nem olyan lett mint a képeken, amiket előtte nézegettem.
Most is 2 óra alatt, 2 db OSB lapból, meg 2 mömaxos polctartóból sikerült csinálnom egy polcot a garázsba az új tisztítószereknek. És vízszintes is lett. :D Fúrót is használtam. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42826) tboy93 válasza z123456789 (#42825) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kutyaol nekem kozel 4 nap volt. Mondjuk abbol 1.5 nap ment el a raklapok deszkara szedesevel :D Viszont fasza lett, leveheto teto, minden oldal hungarocellel szigetelt, zsindely teto :))

(#42827) z123456789 válasza tboy93 (#42826) üzenetére


z123456789
addikt

Jó munkához idő kell, a lassúhoz meg pláne. :D A szigetelést meglepően jól megcsináltam én is. Mondták, hogy levehető tetőset csináljak miután már neki álltam, de nem volt beletervezve, én meg nehezen improvizálok. :D Viszont akkora lett, hogy ha ki akarom belülről festeni, akkor már kettes létra kell, szóval beleférek na. :DDD

(#42828) Kobe válasza Qru (#42820) üzenetére


Kobe
veterán

Beszeltem a kozuttal, bejelentettem, egesz korrekten fogadtak, gyanitom mar rutinszeruen, nem en lehettem az elso aki fennakadt.

Ma visszamentem a helyszinre, csinaltam fotokat, az adott szakaszon nincs semmilyen elojelzo tabla, illetve a terelosziget maga sincs semmilyen tablaval ellatva (egy fel marek avar pedig el is takarja kb), ugyhohy ez a KRESZ szerint is szabalytalanul van jelolve. A poen hogy googlemapsen latszik h korabban volt ott tabla, csak valaki elvitte es a potlas helyett inkabb murvakovel potoltak a helyet

(#42829) z123456789 válasza Kobe (#42828) üzenetére


z123456789
addikt

Sok sikert, majd írd meg, mi lett! :R

(#42830) Qru válasza Kobe (#42828) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tnap engem is megviccelt egy ilyen de még időben észrevettem. Dolgozott is a Jazz-ben az abs de sikerült kikerülnöm.

#nincsbennetarcsi

(#42831) Jaffa75 válasza Kobe (#42828) üzenetére


Jaffa75
őstag

Gondolom a közútkezelőnél az ott dolgozók anyukái külön pótlékot kapnak... :DDD

Még jó, hogy komolyabb baj nem lett, vagy személyi sérülés!! Igaz garancia sincs rá, hogy nem következik be... :U

(#42832) Kobe válasza Jaffa75 (#42831) üzenetére


Kobe
veterán

azért idegesség volt rendesen.....én annyira felhuztam magam, hogy kb 1 óra múlva kérdeztem rá, hogy ugye senkit nem vittem el....szóval egy időszak kiesett a logikus gondolkodásból, de szerencsére más auto nem sérült, félreálltam, senki nem jott oda, meg amikor visszamentem a helyszínre sem láttam semmi egyebet, elváló alkatrészt stb

Viszont amitől nagyon félek - mivel kurva nagyot koppant az auto, lévén tabla szerint 50-nel lehet menni arrafele, na azt sikerult is fekezes nelkul..... - hogy valami egyéb baja is lett, pl futomu vagy olajtekno kapott egy nagyobbat, ami majd csak szervizben derül ki....amilyen pechem van mostanában, nem lennek meglepve ezen sem.

Mondjuk 2 db vadonatuj, 1500 kmtert futott vredestein sportrac gumi + 1 db alufelni sem éppen egy olcsó mulatság, de nem szeretném ha ezt még tetézni valami.....

[ Szerkesztve ]

(#42833) Qru válasza Kobe (#42832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Futóművet ellenőriztesd feltétlenül. Ha a teknőt levered annak lenne jele de azért nézz alá...

#nincsbennetarcsi

(#42834) Kobe válasza Qru (#42833) üzenetére


Kobe
veterán

Mindenkepp
En mar tegnap a szerelooz vontattam volna csak nem lehetett, olyan 0-24 gumis ahol van ilyen gumibol meret meg nem volt....nem is tudta volna felrakni mert kalapalni kell a felnit.
Ugyhogy helyszinen gumiszerviz adott egy cseret az ep felnire a masikra meg ment a mankokerek. Garazsban van, majd este ranezek azota olaj nem folyt e pl

(#42835) Jaffa75 válasza Kobe (#42834) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem tudom mennyit álltál a gumisnál, de ha a deklit odavered, akkor a gumis is besírt volna hogy milyen lett a placc...mennyit mentél vele utána hazáig? Ha lukas lenne, lehet hogy már az olajnyomás is csökkent volna.. :U De meg kell nézni az a biztos! :K

(#42836) BlacKSouL válasza Kobe (#42832) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Axiálcsukló, kormányösszekötő gömbfej szokott esetleg megnyekkenni, de elképzelhető, hogy szemre nem is észrevehető, max. a futóműállítás során látszanak elmászott értékek. Ennek ellenére ha beállítható a futómű, utána megbízható szerelővel nézesd meg, rángassa meg kicsit, hogy nem lóg-e valamelyik pontja. Kaphat olyan milliméteres hajlást, ami amúgy nem lenne észrevehető, de elviszi a geometriát, vagy elkezd tőle lötyögni.

Plusz a bónuszfaktor: kerékagy. Mindenki azt mondja, hogy "...ááá, az agy olyan masszív tömb, hogy azt nem mozdítja meg semmi..." Namost ez nem igaz. Én is megfogtam egy padkát régen, ami után elvileg visszaállították a futóművet, csakhogy az agy kapott egy olyat, amitől meghajlott. De ugye azt ki nézte? Senki. És ez folyamatosan derült ki, amikor hosszú kilométerek után elkezdett rázni a fék. Ha annakidején egyből rámér valaki a féktárcsa, vagy akár maga az agy ütésére, akkor egyből kiderül, és nem kell úgy autózni, hogy a rázástól félve lép fékre az ember. Ez mondjuk nagy ütés esetén komplett csonkállványos agycsere lenne, más jó és gyors megoldás nincs.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42837) Kobe válasza Jaffa75 (#42835) üzenetére


Kobe
veterán

Hyszini gyorsszerviz volt, este, sotetben, szakado esoben....helyben nem tudtam megnezni. Garazsban mar talan leszaradt a viz igy jobban latni a placcon mi folyik.
Nem mentem vele sokat, hazaig mankokerekkel kb 2-3 km.

(#42838) Jaffa75 válasza Kobe (#42837) üzenetére


Jaffa75
őstag

így érthető.. reméljük semmi komoly! Bár ahogy elhangzott a futómű és az agy komolyabb rápillantást igényel!

(#42839) Elmör


Elmör
senior tag

A hétvége nem kezdődött egyik reggel sem valami jól számomra, szombaton megébredtem fél órával ébresztő előtt és vissza aludtam ugyan, de még fáradtabban indultam neki Lacházának, legalábbis reggel 6-kor úgy éreztem. Szombathelyen sokat tököltünk a csapattal, így végül kb. fél 12-re értünk oda több megállással. Nem akartam gyorsulni, de egyet mégis mentem, mivel az Acura RSX-es barátom nyaggatott, hogy menjünk, így utassal, negyed tank felett picivel, utcai keréknyomással elsőre mentem 14.5-öt rossz rajttal (2.66s 60 láb) 172km/h-s célvonalival, utána már akkora sor volt, hogy semmiképp nem álltam be, örültem, hogy nem kell használni a tartalék féltengelyeket, beneveztem szépségversenyre, extreme kategóriába, 2. helyezett lettem. Roland az RSX-szel pedig a 3. Ő még próbálkozott gyorsulni, hihetetlen, de ezredre ugyanazt futotta, mint elsőre, 15.687 vagy valami ilyesmi eredménye volt. Este hazafelé remélem nem mértek be az m7-esen, belénk kötött egy ezüst coupe dízel Merci, pedig csak megelőztem belsőben 140-nel, Roland elé már bevágott, jött a seggemben, elengedtem, majd ismét utolértük, ekkor nyomott az arcomba olyan kormot, hogy semmit sem láttam, ekkor leszállt a lila köd és elkezdtem tolni neki, 200 felett megelőztem, majd elengedtem a gázt, külsőben elhúzott, de később ismét utolértük 140-nel, ekkor már nem kekeckedett. :D
Vasárnap a rossz idő és még fáradtabban, de elindultunk Zeg-re a Márkafüggetlen autós találkozóra, 60km azért mégsem 300, mint szombaton, beneveztem Legszebb Japán és Leghangosabb kipuff kategóriákba, de miután volt egy kis bemutató a hangjáról rajtprogrammal, a mérőt birtokló ember azt mondta nem méri le, inkább vissza adja a nevezési díjat. Aki nem kíváncsi a melegítésre és a dumára tekerje 1:20-hoz: [link] Végül abban maradtunk, hogy áttesszük a legszebb felni kategóriára a nevezésemet. Az eső délután már annyira intenzív volt, hogy inkább beültem a kocsiba és ott vártam az eredményhirdetést. 4 autóval mentünk (2 Honda, 2 Lada), mind a 4 kapott díjat. Legszebb Japán 1. helyezett lettem, András a barna coupeval pedig második. Iszonyat jó volt a hétvége, megittam vagy 5 energiaitalt és 3 kávét útközben, de megérte. Idén ha jó idő lesz akkor még az Évadzáró Nagykanizsai talira megyünk, aztán vége a szezonnak teljesen.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#42840) Jaffa75 válasza Elmör (#42839) üzenetére


Jaffa75
őstag

Gratula :C , ez nem semmi! Sajnos élőben nem tudtunk találkozni (csak a helyed láttam, amikor Bbubbyval dumáltam), megnéztem volna a vasat!

(#42841) Peter.70 válasza Elmör (#42839) üzenetére


Peter.70
őstag

Gratulálok a díjakhoz :)

(#42842) z123456789 válasza Elmör (#42839) üzenetére


z123456789
addikt

Jók vagytok, nem semmi. Gratula. :)

(#42843) Elmör


Elmör
senior tag

Köszönöm/köszönjük szépen mindenkinek! :R

Jaffa: pontosan nem tudom mikor indultunk el, kb. 5 felé, mivel 6-kor úgyis "kidobtak" volna minket, hosszú nap volt, majd évadnyitón 2017-ben tervezzük, hogy maradunk másnapra is, mivel jó bulik szoktak lenni este, csak most eléggé hideg is volt éjszaka meg a másnapi találkozóra nem értünk volna oda. Ja meg Roland dolgozott vasárnap.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#42844) bbubby00 válasza Elmör (#42843) üzenetére


bbubby00
őstag

Szvsz nem volt annyira hideg reggel, bar a satrat kovetkezoleg 2x meggondolom. Egyszerubb lenne kivinni egy lakoautot, 4en osszedobni ra az arat :D
Az esti buli meg masbol nem allt, csak gumiegetesbol meg kipudurrogtatasbol. Fulldugo erosen ajanlott :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#42845) Fkris válasza bbubby00 (#42844) üzenetére


Fkris
őstag

Össze kell bújni asszonykával, és nincs didergés a sátorban ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42846) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

tyuhuu megjottek a blitzwolf tartoim :) koszonom a tippet annak aki adta. Nagyon jol szuperalnak es meglepoen jo az anyaghasznalat is. Mindenkinek ajanlom. Es mivel 3 tol mar olcsobb volt ezert 3 at vettem :)
(de mar mind elajandekoztam)
Koszi
Z

(#42847) Tsebacsi válasza Z0mbi (#42846) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Link van? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#42848) tboy93 válasza Z0mbi (#42846) üzenetére


tboy93
nagyúr

A mágneses? :)

(#42849) Dashes


Dashes
őstag

6gen civicre téli méret 185/60 (r14 lemez)? melyek ajánlottak?

(#42850) tboy93 válasza Dashes (#42849) üzenetére


tboy93
nagyúr

Barum bravuris 3hm, hankook winter icept w452, firestone winterhawk 3, mind jo, azt vedd amelyiket olcsobban kapod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.