Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) Tsebacsi válasza yodamester10 (#41650) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az enyém nyikorog, lehúzáskor, erre is van esetleg valamilyen ötlet? :F :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41652) demars válasza yodamester10 (#41650) üzenetére


demars
addikt

Sanszos, hogy nem lesz már a régi. Ha tökéletes lehúzást akarsz sztem nézz rá újat. Az évek alatt nemcsak kikeményednek, de kicsit deformálódnak is. Csodaszer ezen már nem segít.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41659) yodamester10 válasza demars (#41652) üzenetére


yodamester10
őstag

Vajon azt hogy kell újra cserélni és hol lehet kapni?

(#41661) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Egy kis fogyi adat (BC): 2012-es R20-as Accord, 95-ös sima benzin
Kecskemét-Gyöngyös -> főúton sebességet végig betartva -> 6.3
Gyöngyös-Parád -> felment 6.5-re
Parád-Eger-Parád -> kentem neki ahol lehetett, 4 fő plusz csomagok, gyakran járt piros környékén -> felment 7.6-ra
Parád-Kecskemét -> lement 7.3-ra

Szerintem nem rossz. :)

(#41662) BlacKSouL válasza -cobra- (#41661) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ugyanilyen méréssel (BC), kevéssé kifinomult adatok:
2008-as R18A, Salgótarján-Hatvan főút, 100-al, M3-as 110-el, Bp. Kós Károly, Andrássy, Rákóczi, Hegyalja út úgy ahogy, M7-es autópálya, Letenye, Gorican, Zágráb, KArlovác, Rijeka autópálya 110-el, Pazin-Pula 90-100-al. 1 emberrel (sofőr), és 2 embernyi csomaggal. 5,0 l

Többit otthonról

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#41663) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

És ezekért a fogyasztásokért hány tucat autós anyázott mögöttetek a sorban? :DDD Nekem valahogy BC szerint 7,5 alá nem nagyon akar menni elővárosi ingázásnál, de inkább 8-9 között marad (1.8 Cirip-Tücsök).

[ Szerkesztve ]

(#41664) -cobra- válasza BlacKSouL (#41662) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Hát igen, a folyamatos 100 körüli tempó nagyon ideális tud lenni :).

(#41665) Snoop-y válasza BigBlackDog (#41663) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mogottem senki mert itt 3-4 savosak az auto utak/palyak :P
En mindig ugy megyek hogy en se tartsak fel senkit szoval nem fillerbaszas volt a lenyeg csak megnezni hogy epeszuen mennyire lehet vele ugy kozlekedni hogy keveset fogyasszon es ne legyek forgalmi akadaly.

Varosban siman eszik az enyem kilencet (nem lehet gurulgatni allandoan elindulok megallok gyorsitok etc)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41666) Aladdin válasza yodamester10 (#41650) üzenetére


Aladdin
senior tag

Miért kéne lehúznia? Nekem az Accord sosem húzta. Nem biztos, h jó dolog ám. Ottmarad egy kis kosz, aztán karcol.

(#41667) yodamester10 válasza Aladdin (#41666) üzenetére


yodamester10
őstag

Talán hogy ki lássak? :U

(#41668) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, honda civic 2007 ufo ba milyen a legnagyobb es legerosebb aksi amit tudok tenni ? Azt auto angol de gondolom ez nem befolyasol semmit csak h masik oldali aksi kell bele?! Jelenleg ilyen van benne, de mar gyenge nagyon:

Part.No :158
Voltage: 12V
CCA SAE: 370 amps
AH(20H): 40 amps

(#41669) zolynet


zolynet
addikt

Gyenesdiás->Sibenik
start: 4:37
end: 10:00 (3 rövid megállással, zéró forgalom, nulla várakozás)
Mindenhol megengedett +10%.

K24A3 f*ckyeah! :C
Asszem látszik hogy jó idő van. :D

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#41670) BigBlackDog válasza Caaabi (#41668) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem lehet, hogy csak öreg?

(#41671) Caaabi válasza BigBlackDog (#41670) üzenetére


Caaabi
senior tag

Lehet, mindenkepp kicsereltetem, aztan remelem jo lesz :D

(#41672) Qru válasza zolynet (#41669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez már döfi! :K

#nincsbennetarcsi

(#41673) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A hétvégén meglesünk egy 6gen Civic 1.4 IS-t komolyabb vásárlási szándékkal (ha nem riadunk el tőle egyből). A kérdésem az lenne, hogy a szokásos dolgokon kívül, van-e amit különös odafigyeléssel kellene megnézni? Ívek, alváz, futómű, stb.
Elvileg az egyik ajtó csúnya, valamit összeszedhetett korábbi kis élete során, de annyi baj legyen, ha más nagy nyűgje nincs. :R

(#41674) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#41662) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tehát a folytatás:
A tempót a mögöttem jövő, 4 emberrel és csomagokkal megpakolt, 1.4-es, tetőbox-szal nehezített Corsa indokolta, és az ő fogyasztásának kordában tartása.

A lefelé út tempójával 756 km-t tettünk meg éjszaka, klíma nélkül, erre lett 5,0
A helyi közlekedés volt kb. 300 km, ami miatt a nem nullázott mérő felment 5,5-re, 4 emberrel, klímával.
A hazaút pedig ugyanazon az útvonalon szintén 110, néha pár km-re 150, és a szintén nem nullázott mérő a végső kb. 1800 km után 5,4-et mutatott.

Hogy anyáztak-e mögöttünk, azt nem hallottuk, de Magyarországon az anyázás mértékét ritkán határozza meg az, hogy mennyi a megengedett, és az ahhoz képest mérhető valódi sebesség, sokkal inkább a hátul jövő tervezett sebessége. :)
Mindazonáltal igen, a főúton 100-al menni 90 helyett, szerintem nem indok a hátulról anyázásra, a 110-es gyorsítósávokon 110-el szintén, pályán pedig szerencsére tényleg több sáv van, rá is volt szánva az éjszaka, nem is volt akkora forgalom, aki sietett, elment mellettünk. Rengetegen. De senkit nem akadályoztunk.

Egyébként hazafelé a 95%-ra tankolt autóból tartalékig fogyott a benzin az M0-son, ami 616 km-t jelent, és korábbi mérések szerint kb. 37 litert. Az kerek 6,0 vagyis reális. Ennyit csal tehát a BC.

Mondjuk nemtom minek csal? A felhasználó miatt? Hogy úgyse számol utána? És ezt még el lehet könyvelni mérési hibának? A sebességmérőt értem, ezt annyira nem. Vagy ugyanaz gyártja a térfogatáram-mérőt, mint aki anno a F1-es kocsikba, amiről a mizéria is volt pár éve? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#41675) Fkris válasza motoflug (#41673) üzenetére


Fkris
őstag

Hidegen!!! nagyobb gázfröccs, kék e a füst.

Nem kell tökig, de egy 3000 re pörgesse fel alapjáraton.ajtók alatt van e rozsda a kasztnin.

BlackSoul

Lehet mérési pontatlanság, mint a hátralévő km...

Amúgy szép fogyit csináltál!

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#41676) motoflug válasza Fkris (#41675) üzenetére


motoflug
őstag

Ha kék, akkor nagy a gáz?

(#41677) demars válasza BlacKSouL (#41674) üzenetére


demars
addikt

Én se értem miért nem pontos?! :F
Már nem nézem minden tankolásnál, de amíg számoltam folyton kiakadtam, hogy a BC pontatlan.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41678) Qru válasza motoflug (#41676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eszi az olajat azt jelenti. Ha fehéres akkor meg a vizet.

#nincsbennetarcsi

(#41679) Fkris válasza motoflug (#41676) üzenetére


Fkris
őstag

Azért kell hidegen megpörgetni kicsit, hogy ne melegedjen be (duh) és úgy könnyebben bejut az olaj az égéstérbe, így meg lehet nézni, mennyire lóg a bele esetlegesen az autónak.
Ha nem kék a füst, nem ég az olaj, a motor még jó állapotban van.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#41680) motoflug válasza Fkris (#41679) üzenetére


motoflug
őstag

& Qru:

Köszönöm a válaszokat! Ha nagyon kék, akkor viszontláti, költséges a dolog?

(#41681) Fkris válasza motoflug (#41680) üzenetére


Fkris
őstag

Én nem kockáztatnék egy kisebb vagyont

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#41682) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ufo Tücsökbe Liqui Moly olaj jófélének számít?

(#41683) Qru válasza motoflug (#41680) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor engedd el, egy motorgenerál nem olcsó mulatság. :(

mod:

BigBlackDog: Igen. Feltéve hogy nem hamis.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41684) DeathAdder válasza Qru (#41683) üzenetére


DeathAdder
veterán

az még hagyján, de sosem lesz rendes már utána.. :((( (legfeljebb rövidebb ideig)

(#41685) demars válasza DeathAdder (#41684) üzenetére


demars
addikt

Azért ez nem így van. Ha jól és szakszerűen megcsinálják jó lesz az.
Minden javítható, csak néha zsebbe kell nyúlni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41686) DeathAdder válasza demars (#41685) üzenetére


DeathAdder
veterán

lehet hogy van, de én még olyat h jót és tartósat felújítás után nem láttam :( vagy hogy legalább fele annyit lemenjen mint a gyári..
alapból sokkal silányabbak az alkatrészek mint a amivel annak idején összerakták, aztán ott van még hogy 10ből 8 szakember a fejet sem tudja visszatenni rendesen.

Sok mindent láttam már és valahogy nem hiszek az ilyesmiben, inkább egyen az autóm 1 litert ezren, aztán majd ha megtehetem inkább lecserélem, minthogy egy bármilyen szerelő belekontárkodjon nekem.

Kinek mi....én a bontatlan motort és a gyári fényezést preferálom, csipegessen egy kis olajat, inkább legyenek rajta apróbb esztétikai hibák, de maradjon az gyári :))

(#41687) honda23 válasza DeathAdder (#41684) üzenetére


honda23
aktív tag

A type-r civicemet faxán megcsinálták Pesten, az tényleg nagyon jó lett, simán visszavenném.
Ott két emberre bármikor rá bíznám a verdát.

Több, mint egy éve hibátlanul fut a hegesztett blokk, természetesen minden gyári alkatrésszel felújítva, a tulajjal folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, jóban is vagyunk. Most beszéltem le egy nagyon rossz állapotú accord type-s vételéről...

Más, holnap megyek az újrafújt hátsó lökösömért, kis alvázvédelmet is kapott tőlem, plusz megcsináltam a hátulján az ütközésvédőt is.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#41688) Qru válasza honda23 (#41687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alvázvédőzést hogy csináltad? Az alján nekem egy vékony csíkban megsérült (felült az alja), azt kéne lekezelnem vmivel. Csiszolás és zsírtalanítás után mehet rá a rücsi?

#nincsbennetarcsi

(#41689) honda23 válasza Qru (#41688) üzenetére


honda23
aktív tag

Drótkefe vagy csiszolás a por miatt, nagyon nem kell, majd rozsdaoldó(rongydarabbal felitatom) aztán alvázvédő. Preventtel csináltam, de az nagyon folyékony, motip rücsise az jobb. Fél flakon ment csak el, alig kellett javítanom. 6 gen civicekre anno 2 flakon ment el. Kesztyűt használj. Flakont minden fújás előtt rázd fel, mert nagyon folyékony lesz, túl közelről és távolról ne fújd.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#41690) Qru válasza honda23 (#41689) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi, akkor majd ezekre figyelek. :K

#nincsbennetarcsi

(#41691) honda23 válasza Qru (#41690) üzenetére


honda23
aktív tag

Drótkefe vagy csiszolás után portalanító ecset. Drótkefét csak olyan helyen, ahol tényleg lefújod, mert karcol. Nekem már ecsettel és sima ronggyal is lejött aminek le kellett. Most csak a zárhidat keféztem.Kipuffra vigyázz, fékcsövekre és minden másra, én addig kirongyoztam.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#41692) Fkris válasza honda23 (#41691) üzenetére


Fkris
őstag

Lehet nekem is érdemes lenne tél előtt nekiesni....
Akna nem árt hozzá, mi?
Ér a rücsi annyit, mint egy üregvédelem?Már ha egyáltalán van, aki az utóbbit normálisan csinálja...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#41693) Qru válasza Fkris (#41692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem árt, különben nem férsz hozzá rendesen az alvázhoz...

A rücsi? Nem ér annyit. Mert más az alvázvédelem meg más az üregvédelem. Itt egy cikk róla, persze reklám az egész de leírják benne elég jól mit hogyan: [link]

#nincsbennetarcsi

(#41694) Fkris válasza Qru (#41693) üzenetére


Fkris
őstag

Köszönöm, elolvasom!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#41695) demars válasza Fkris (#41692) üzenetére


demars
addikt

Qru is írta, többet ér egy üreg védelm, csak jól kell megcsinálni.
Az alját le lehet kezelni, max szép fekete lesz. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41696) yodamester10


yodamester10
őstag

Na kifogyott a shell v-power nitro diesel és azt kell mondjam,hogy többet evett a kocsi és most hogy telenyomtam újra ömv max-al mintha a gáz érintésre jobban ugrana.

(#41697) honda23 válasza yodamester10 (#41696) üzenetére


honda23
aktív tag

Az omw egy rakás xar pl fehérváron, vizezik...
Amivel eddig nekem nem volt bajom, shell de nem a tecsós és agip 98as. Mondjuk ez benzin.
Gázpedálhoz semmi köze.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#41698) yodamester10 válasza honda23 (#41697) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem a gázpedálhoz van köze,hanem érezhetően jobban megy az autó tőle ;)

(#41699) demars válasza honda23 (#41697) üzenetére


demars
addikt

Érdekes. Én pont azt sajnálom, hogy nincs a közelünkben OMV kút. Több ismerősöm is csak ott tankol, mert állítólag jó nyálat ad. Nálunk mol, shell, meg egy noname kis kút van. Shell re járok, a motort is ott tankolom.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41700) Fkris válasza demars (#41699) üzenetére


Fkris
őstag

Omw maxxmotion95 megy a gépbe csak, szereti!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.