Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:59

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Csigu HT7 válasza -Zola0808- (#248) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

Szia -Zola0808-
az érintőgombok nem világítanak... ez így gyári.. :K
de ez legyen a legnagyobb gond vele! :C

(#252) Csigu HT7 válasza tt-tk (#249) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

Szia tt-tk
én nem raktam fel, egyenlőre kitartok a 203-as rootolt verziónál...
Jól értem amit írtál? megint elvetették az UNI launchert?? és a többi régről gyanús beégetett program visszajött?

(#253) dib0079


dib0079
csendes tag

Sziasztok!

Ma én is megkaptam a HT7 Pro-mat, nagy lendülettel upgradeltem, majd a reboot után rémülten láttam, hogy az összedizájnolt felület helyett egy katyvasz fogad. Ezen kívül első benyomásra tetszik a telefon. Talán a képek alapján vékonyabbra számítottam, és persze meglepett a súlya is. Recovery-be nem tudtam bejutni, kiírja, hogy "no operation" és nincs tovább. Ez így normális? Rootolni ugyanúgy kell, mint a HT7-et vagy ez a készülék más?

Remélem gyűlnek még itt a tapasztalatok!

[ Szerkesztve ]

(#254) tt-tk válasza Csigu HT7 (#252) üzenetére


tt-tk
csendes tag

igen, ugyanazt a launchert tették most bele, ami 2 frissítéssel ezelőtt már beköszönt, illetve még azt írtam, hogy más beégetett, illetve kártékony program nincs ebben a firmware-ben.

(#255) stefi81 válasza Teplic (#214) üzenetére


stefi81
tag

Szia

Mennyire hasít még a teló?
Tudnál kicsit részletesebben írni erről a gyári progik eltávolításáról, mert nekem ez nem egyértelmű pontosan hogy is kell csinálni.

(#256) csadi0011


csadi0011
őstag

(#257) Lamaar válasza dib0079 (#253) üzenetére


Lamaar
csendes tag

Szia!

Azt lehet tudni, hogy mennyit állt Magyarországon?

Nekem ez az első tapasztalatom a Postával, de kezd rángatózni a szám ha arra gondolok, hogy 7.-e óta nem tudtak elhozni 120 km-re egy telefont.
De lehet, hogy csak hisztis vagyok! :)

(#258) Lamaar válasza Lamaar (#257) üzenetére


Lamaar
csendes tag

Közben kiderült, a NAV rátenyerelt!
Bocsánat Posta, hogy rosszat gondoltam! :)

(#259) emzeperix válasza Ciccuka (#1) üzenetére


emzeperix
tag

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy a HT7-es telefon tud-e képernyőtükrözést?

(#260) stefi81


stefi81
tag

Tegnap felraktam HT7-re a v2.1.2-t és az aksi visszajelzése megint össze-vissza mutat. :(

(#261) csadi0011 válasza emzeperix (#259) üzenetére


csadi0011
őstag

Alapból is tudna, de valamiért nem érhető el. Írtam már nekik emiatt, de nem válaszoltak. Beállításokban a nagyító ikonra kattints rá és írd be, hogy képernyő. Lentebb találsz olyat, hogy képernyő képének kiküldése. Rámész, de nem hozza be.
De tud applikációval. Nem tudom fejből a nevét, a telefon meg nincs nálam. Ha nem találnál ilyet, akkor leírom, amikor tudom.

(#262) emzeperix válasza csadi0011 (#261) üzenetére


emzeperix
tag

:R

Akkor én is írok nekik, hátha...

(#263) Ciccuka válasza stefi81 (#260) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az a gyanúm néha, hogy nem is fejlesztik a firmware-t, hanem a régieket adják ki más verziószámmal.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#264) tt-tk válasza stefi81 (#260) üzenetére


tt-tk
csendes tag

Szia,
:-) a kommentedből tudtam meg, hogy pár napra rá, hogy frissítettem és meg is írtam a tapasztalataimat, kiadtak egy még újabb frissítést.

Akksi üzemidő-kiírásos kérdésedre válaszolva, én ilyet nem tapasztaltam.

Épp ellenkezőleg: inkább azt, hogy most jelzi a pontos akksi fennmaradási időt.
Korábbi frissítések után volt, hogy egy teljes feltöltés után 5-9-15 napot jelzett, és ennek semmi köze nem volt a reálishoz; most 2 nap 19 órát, amit én hihetőbbnek és teljesíthetőbbnek érzek, mint a használattal együtt 10+ napot.
...no de hát kinek a paplan, ugye?... ;-)

Amúgy meg: neked _egészen pontosan_ mi volt a problémád vele?

Más HT7-felhasználó mit tapasztal(t)?
Akár ezzel, akár más, a legújabb frissítéssel kapcsolatosan.

Üdv,
tt-tk

(#265) nido válasza Ciccuka (#232) üzenetére


nido
csendes tag

Letöltöttem egy teljes firmware-t. Simán felment, de a hibák nem oldódtak meg. Viszon sikerült hazavágni a két IMEI számot. Most már legalább tudom hogyan kell azokat visszaállítani. Vajon 1.x.x szoftvert honnan lehetne letölteni, mert a 2.0.1 vagy 2.0.3 biztosan nem oldja meg a kamera gondot.

(#266) Ciccuka válasza nido (#265) üzenetére


Ciccuka
veterán

Miért nem a Fota-ból frissítesz (az biztosan nem babrálja el az IMEI-t)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#267) csadi0011 válasza emzeperix (#262) üzenetére


csadi0011
őstag

Bubbleupnp

Remélem válaszolnak. Engem már nem szeretnek, annyit panaszkodtam nekik. :DDD
Van vagy 5 email, amire választ várok.

(#268) stefi81 válasza tt-tk (#264) üzenetére


stefi81
tag

Nekem frissítés után pl. 50%-ról kb. 15%-ra esett pár perc játék után, de ma meg normálisan megy több újraindítás után és teljes töltés után. Lehet ilyenkor a 100%-tól mér jól ha új fw van rajta.

(#269) zottyus


zottyus
csendes tag

Nekem is a tegnap érkezett meg a HT 7 PRO verzió.1.1.O szoft van rajta.Felajánl egy frissitést , valami 7O mega körül.Érdemes feltennem? Mert olvasgatom , hogy megváltoztatja a kezelőfelületet.

[ Szerkesztve ]

(#270) ballimr


ballimr
csendes tag

sziasztok! megjött a ht7 em tegnap, minden jó kivéve, hogy amikor az appokat telepitem a facebookot nem tudja feltenni 504 es hibát jelez. minden más gond nélkül fel ment. mi lehet a baj? válaszotokat előre is köszönöm!

(#271) luke30 válasza ballimr (#270) üzenetére


luke30
tag

Én nem erőltetném a facebook appot!
[link]
Ha mégis minden áron lassítani akarod a telód akkor egy régebbi verziót rakj fel.

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#272) emzeperix válasza csadi0011 (#267) üzenetére


emzeperix
tag

Itt a válasz a support-tól:

"Hi,
Please kindly note that it can't mirror HT7 PRO's screen to the smart LCD TV."

Nem lettünk sokkal okosabbak. :U

[ Szerkesztve ]

(#273) zottyus


zottyus
csendes tag


Hát a HT 7 PRO akksija elég gyatra.Este 8 kor húztam le a töltőről , beállitottam , hogy este 23.3O kor kikapcsoljon a teló és reggel 6.3O kor kapcsoljon be.Este kb. 1O percet netteztem vele, reggel pedig az akksi 74 % os volt.Most pedig már 64 % , csak az appokat frissitettem wifi-ről.Egyébként tetszik, de kivárok még az 1.1.4 es frissitéssel.

[ Szerkesztve ]

(#274) zottyus


zottyus
csendes tag

Mi az ujdonság az 1.1.4-es szoftban?

(#275) tt-tk válasza zottyus (#274) üzenetére


tt-tk
csendes tag

Szia zottyus,
amit írok, nem kifejezetten a ht7 pro-ra vonatkozik, hanem általánosságban a ht7-családra.
Nekem, 2+ hónap után, a sima ht7-el vannak alapvetően jó tapasztalataim.
A 3000-es akksi szuper-bivaly-erős, telefon használati szokásom alapvetően napi 4-5 órányi telefonálás, bluetooth-headset-el + netezés, szóval arra és annyit használom, amire vettem. Az akksi egy teljes feltöltéssel 2 napig bírja.
Gyorsan hozzáteszem, hogy az elején meg-megrémültem az olyan rémisztő %-esésektől, mint amiről te is írtál, de mindig kiderült, hogy az ilyen drasztikus %-esést rosszul jelzi ki a teló és azzal a pl. 63%-al még másfél napig bírja (volt olyan, hogy 8%-ot mutatott és még majdnem egy napig bírta), aztán jött a frissítés, ami vagy megoldotta a problémát vagy nem, de a következő szinte biztosan.

Neked is azt tanácsolom, hogy ne ess pánikba, légy türelmes és teszteld-teszteld-teszteld. Rá fogsz jönni, hogy mi az, ami valóban bug (ezt általában elég gyorsan javítani szokták) és mi az, ami esetleg olyan hiányosság, amivel együtt kell élned.

HT7-pro-ból most még relatív kevés fut, a sima ht7-ből lényegesen több, de a 2 vas alapvetően hasonló, a gyártó szinte ugyanazokat a hibákat javítja a pro-ban is, mint amit pár héttel korábban a simán, a tapasztalatainkat pedig szívesen megosztjuk. :-)

Ha pedig olyasmivel találkoznál, amire itt nem kapsz választ, előfordulhat, hogy még senkinél nem jelentkezett, javaslom, nyiss bátran a nemzetközi fórum felé!
Nálam szinte azonnali ÉS használható válasz érkezett a HomTom fb-oldalára feltett kérdésemre.
No, nem a gyártótól, hanem rutinos és segítőkész felhasználóktól.

Szép napot,
tt-tk

ui: Fejleményekről, újabb tapasztalataidról pedig írj bátran! :-)

[ Szerkesztve ]

(#276) zottyus válasza tt-tk (#275) üzenetére


zottyus
csendes tag

Köszi a választ.Melyik verzió fut nálad?Böngészem a fórumokat de leginkább az oroszok irnak róla, de az nekem kinai. :D

[ Szerkesztve ]

(#277) tt-tk válasza zottyus (#276) üzenetére


tt-tk
csendes tag

HT7-en a 2016.04.14-i v2.1.2-es frissítés.
fb: https://www.facebook.com/homtomchina
A Látogatók bejegyzéseinél jött a gyors segítség.
Persze, minél részletesebben fejted ki, annál valószínűbb, hogy kapsz rá megoldást.

Oroszok , belgák és horvátok is a segítségemre siettek! :-)
Talán mondanom sem kell, angolul.

(#278) Gabboo


Gabboo
tag

Sziasztok!

Szemezgetek egy HT7-tel, vagy HT7 pro-val, és érdekelne a tulajdonosok tapasztalata kamera terén.
Ahol tesztet találtam, ott jellemzően kültéri, interpolált képeket láttam (vagy nem kerestem elég kitartóan).
Ti, akiknek már ilyen készüléke van, tudnátok néhány beltéri, nem interpolált képet feltölteni valahová és belinkelni?
A mostani "csájnafonomon" már kitapasztaltam, hogyan lehet elfogadható képeket készíteni, és a kamera sebessége is egész jó, pedig lassan három éves a technika technológia (és a boldog élet - THL W8).
Nyilván nem várok csodát, de mivel általában a telefon kamerájával dokumentálom a trónörökös növekedését, ezért nem ugranék bele bármibe.

Közreműködéseteket előre is köszönöm.

+1: A HT7 pro-ban 1,0 GHz-en fut a szekér, vagy 1,3 GHZ-en? Egyik oldal ezt írja, másik azt.

Köszönettel,
G

(#279) Ciccuka válasza Gabboo (#278) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#280) ballimr


ballimr
csendes tag

Sziasztok! beragado bekapcsológomb és néha alig érzékelő képernyőre tudnátok megoldást ajánlani? előre is köszönöm!

(#281) tt-tk válasza ballimr (#280) üzenetére


tt-tk
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#282) Gabboo válasza Ciccuka (#279) üzenetére


Gabboo
tag

Szia!

Köszönöm, ezt a táblázatot láttam (az összes eddigi hozzászólást olvastam).
Látom, hogy itt 1,3 GHz van megadva a maximális magórajelre és 13Mp a kamerára HT7 Pro esetén, és köszönöm a jó szándékot, de ez nekem most nem igazán segített.

Nézegettem, eddig kb. 3 helyen láttam beltéri képet HT7 Pro-tól (egy kutyásat, egyet a készülék dobozáról, meg egy lámpáról).
HT7-tel készült beltéri kép is érdekelne, ha van valakinek publikus, kérem, ossza meg velem.

A SOC tekintetében ebben a videóban az látszik, hogy 1300 MHz-n megy az MT6735, itt viszont csak 988 MHz-en.
Melyik a valós? Létezik, hogy mindkettő?

Köszönettel, G

(#283) Ciccuka válasza Gabboo (#282) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez valami kezdetleges modell lehet (vagy 1.1.3 FW hiba). Szerintem amit forgalmaznak abból már az összes 1.3GHz-n megy.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#284) vikiapalya


vikiapalya
újonc

Olyan problémám van, hogy a Homtom HT7 a mobilnet bekapcsolásakor egy nagy és egy kis E betűt mutat a térerőnél 3G helyett. :R

(#285) tt-tk válasza vikiapalya (#284) üzenetére


tt-tk
csendes tag

Szia,

első lépésként ellenőrizd a beállításokat:
Beállítások->Továbbiak->Mobilhálózatok->Preferált hálózattípus.
Itt tudod beállítani, hogy 2 vagy 3G-t használjon.
Ha Ee-t mutat, ahogy írtad, akkor a "2G-használjon" van beállítva.

Üdv,
tt-tk

[ Szerkesztve ]

(#286) nido válasza Ciccuka (#266) üzenetére


nido
csendes tag

A kamera problémát próbáltam orvosolni, mert azt javasolták support-tól. Én szúrtam el. Sajnos nem segített. Eltűnt minden menüből a fő kamera és a lámpa funkció. A led bizonyosan működik. A hardverben lehet kapcsolni egyedül. Sajnos nem tudom melyik frissítés után tűnt el.

(#287) Ciccuka válasza nido (#286) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha szoftveres a probléma, lehet egy következő gyári frissítés megoldja majd, ebben bízhatsz csak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#288) zottyus


zottyus
csendes tag

Na kibirtam 4 vagy 5 napig , hogy nem piszkáltam.A HT7 pro-t 1.1.O -ás szofttal kaptam.A hétvégén feltettem a frissitést amit a rendszer ajánlott, igy áttértem az 1.1.4.-re.Feltettem minden appot, ami kellett.Egy hiba volt benne, hogy a mobilhálózatoknál nem lehetett semmit kiválasztani, mert error com.android hibát adott.Müködött a digi mobil sim kártyám, de itt nálunk vannak olyan helyek ahol nincs digimobil jel.A diginek van egy egyezménye a Vodafonnal, hogy ahol nincs jel a teló automatikusan átáll 2G re és telefonálni lehet.Olvastam , hogy megjelent az 1.1.7 .es verzió de Wifin nem tudtam levenni, mert még nem lehetséges.Na ma reggel nekiszöktem, hogy rootoljam és tegyek rá TWRP-ét.http://forum.xda-developers.com/general/general/homtom-ht7-pro-t3354975/page3 a 29-ik hozzászolás szerint.Hát a TWRP felment,tudtam bootolni . Le is vettem 3 szoftot hozzá.Az 1.1.3 az 1.1.4-st és a legujabbat az 1.1.7-st.Innen: http://forum.xda-developers.com/general/general/homtom-ht7-pro-t3354975/page5 a 42 -ik hozzászólás.Egyik sem ment fel,hibaüzenetet kaptam és csak a Homtom feliratig boot-olt a teló.Majd a Flash Tool-al , feltettem az 1.1.7-st. amit kicsomagoltam.A teló is elindult.Azelőtt csináltam egy mentést és most pakolom vissza az appokat.

[ Szerkesztve ]

(#289) Lamaar válasza zottyus (#288) üzenetére


Lamaar
csendes tag

Tapasztalatok????

(#290) csadi0011


csadi0011
őstag

Ti kinek írtatok legutoljára, aki válaszolt is? support@homtom.cc vagy info@homtom.cc ?

(#291) emzeperix válasza csadi0011 (#290) üzenetére


emzeperix
tag

support@homtom.cc

(#292) csadi0011 válasza emzeperix (#291) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszönöm!

(#293) zottyus


zottyus
csendes tag

Jó kis teló.Az akksi kibirta a 2 napot, ugyhogy a mobil nett állandóan be volt kapcsolva.Igaz éjjel kikapcsolt állapotban van.Az 1.1.7 es verzió fut HT 7 pro.Egyre jobban teszik.

(#294) Csigu HT7


Csigu HT7
csendes tag

HT3-ra melyik az utolsó UNI launcer és malware mentes ROM? Ha jól olvasom a hozzászólásokat a 206-osban visszatért az UNI launcer és a többi "hasznos" és kiírthatalan program... :((

(#295) Lamaar


Lamaar
csendes tag

Sziasztok!

Végre, én is megkaptam a HT7 Pro-mat! :)
Csak készüléket rendeltem és fizettem, de a csomagban volt egy tok, és egy kijelzővédő vastag "fólia" is.

Az android rendszerrel most ismerkedek...
Minden applikáció telepítése után kiírja, hogy: GO billentyűzet leállt.. (vagy valami hasonló)
Ilyenkor mi a teendő? :)

Üdv.

(#296) Ciccuka válasza Lamaar (#295) üzenetére


Ciccuka
veterán

Legfrissebb Firmware van fent?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#297) tt-tk válasza Lamaar (#295) üzenetére


tt-tk
csendes tag

a sima ht7-en én letiltottam a GO-t.

(#298) tt-tk


tt-tk
csendes tag

Sziasztok,

az elmúlt 7 napban alapos tesztnek vetettem alá a sima HT7-em akksiját.
Rövidesen hosszabb beszámoló következik.

Üdv,
tt-tk

(#299) luke30 válasza tt-tk (#297) üzenetére


luke30
tag

Jól tetted, azzal kell kezdeni az egészet hogy azt a szemetet le kell tiltani. :K

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#300) Ciccuka válasza tt-tk (#297) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen módszerrel tiltottad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.