Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:59

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Ciccuka


Ciccuka
veterán

HomTom HT7 (Doogee)

Technikai specifikáció:
5,5” HD (1280x720) IPS, GFF Lamination (Lenovo) 160K kijelző
Mediatek MT6580A 1.3GHz Quad-Core (ARMv7 kompatibilis) processzor
1GB memória
8GB belső háttértár
Mali-400 MP2 grafikus processzor
5MP/SW-8MP (Samsung) kamera vakuval, első 2MP/SW-5MP
GSM: 850/900/1800/1900MHz 2G
WCDMA: 900/2100MHz 3G
Dual MicroSim (mindkettőt egy-időben tudja kezelni)
3.5mm headset/fülhallgató csatlakozó
Bluetooth BT4.0
MicroSD foglalat (64GB-ig bővíthető)
WIFI
GPS (a-GPS)
3000mAh 3.8V Li-ion akkumulátor
Szoftver: Android 5.1 Lollipop
Súlya: 170g (gyári szilikontokkal 214g)

Tartozékok:
- USB 5V 1000mAh hálózati töltő
- MicroUSB kábel
- Képernyővédő fólia

Quadrant Standard 2.1.1 8975pont
AnTuTu Benchmark 6.0.1 24495pont
Geekbench 3.3.2 (single) 359pont
Geekbench 3.3.2 (multi) 1168pont
3Dmark IceStrom 2973pont
3Dmark IceStrom Extreme 2004pont

HomTom HT7 Review
HomTom Facebook Oldaluk
HomTom HT7 Videók
HomTom HT7 1.1.2 Firmware 2015.12.31

Megjegyzés:
OTG-t nem támogat
MicroUSB aljzat mélyen van, ezért gyári adatkábelét célszerű használni töltésre
Szabványos fülhallgató/headset használatához 17mm-es hosszúságú jack-es hosszabbító adapterre van szükség (gyártó ingyen küld ilyet, ha valaki levélben megkeresi)
A gyártó állítása szerint ez a készülék meg fogja kapni az Android 6.0 frissítést, amint elkészülnek vele

[ Módosította: proci985 ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2) Ciccuka válasza Ciccuka (#1) üzenetére


Ciccuka
veterán

Quadrant Standard 2.1.1 8975pont
AnTuTu Benchmark 6.0.1 24495pont
Geekbench 3.3.2 (single) 359pont
Geekbench 3.3.2 (multi) 1168pont
3Dmark IceStrom 2973pont
3Dmark IceStrom Extreme 2004pont

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3) Charles9


Charles9
csendes tag

WiFi és szolgáltatói jel erősség milyen?

(#4) Ciccuka válasza Charles9 (#3) üzenetére


Ciccuka
veterán

Átlagosnak mondható.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5) core2trio


core2trio
tag

Mondjon vki egy füles típust amivel müxik a teló. Arra gyanaxom én is, hogy túl mélyre tették a csatlakozót a legtöbb fajtának. Úgy tűnik van egy 15 és egy 17mm hosszú szabvány is... köszi kedves fülesgyártók... :W
(Az idevágó mondatot nem olvasták Homtomék mostanában: "The shorter 15 mm TRRS variant is more common and fully physically compatible with 'standard' 3.5mm TRS and TS connectors.") (Ez is lehet a videóra vonatkozik csak..?)

Az alábbi ábrákon személtetném, mennyire hiányzik az a 2 miliméter igazán. A második képen látszik, hogy a legfelső érintkező a szigetelő távtartóig ér el csak.

Alternatív megoldásként ki lehetne fúrni a felesleges műanyagot seperc alatt, szebb nem de használhatóbb lehetne még ettől :U

[ Szerkesztve ]

(#6) Ciccuka válasza core2trio (#5) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valami extension kábel hosszabbító adaptert kéne hozzá nézned. Például ilyesmit:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7) csadi0011 válasza core2trio (#5) üzenetére


csadi0011
őstag

16 mm-t írtak nekem emailben.

Más:
Van akinek jelentkezik érintőpanel hiba? Csak gyengén hozzáérve érzékel jól. Ha kicsit erősebben van kezelve, akkor megbolondul. Úgy látszik egyéni probléma lesz nálam.

(#8) Ciccuka


Ciccuka
veterán

MindigTV-t ti fel tudtátok rakni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9) csadi0011


csadi0011
őstag

Van aki rootolni szeretné? Ezt ajánlották a doogee honlapon. [link]

(#10) Ciccuka


Ciccuka
veterán

HomTom HT7 1.1.2 Firmware 2015.12.31

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11) Ciccuka


Ciccuka
veterán

HomTom Facebook oldaluk

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12) core2trio válasza core2trio (#5) üzenetére


core2trio
tag

Írták, hogy küldenek egy átalakítót, 14-ről 16 milire :U . Szeretettel várom :((( .
Várjuk azoknak a leveleit is a szerkesztőségbe akik nem így jártak :DDD
Kíváncsiságból, hogy milyen fülest használtak :F

[ Szerkesztve ]

(#13) csadi0011 válasza core2trio (#12) üzenetére


csadi0011
őstag

Kik írták?

(#14) Ciccuka válasza core2trio (#12) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én a fenti kábelről azt a pici műanyag peremet levágtam, így +2mm-t nyertem, de nem lett elég sajnos így se. Szerintem ezt a gyártó szúrta el, de nagyon elméreteztek valamit az biztos.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#15) core2trio válasza core2trio (#12) üzenetére


core2trio
tag

Én Banggoodról vettem, velük levelezgetek egy ideje :U
A gyártónak eszébe juthatott volna ha már az usb-t is hosszabbra gyártották mint általában szokott lenni, hogy mellékeljenek egy headsetet, vagy közöljék, hogy melyik típussal fog menni, vagy csak odaírják, hogy így járhatsz ha ezt veszed :(((

(#16) csadi0011


csadi0011
őstag

Valamelyikőtök tudja, hogy mit kell bezippelni a rarból, hogy frissíteni tudjam a szoftvert? Fel akarom rakni az 1.1.2-t. Bezippeltem csak a fájlokat a rarból, de nem működött. Bezippeltem a benne lévő mappát, de úgy sem. Nem tudja telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ciccuka válasza Ciccuka (#14) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szétvágtam még jobban, most már jól kapcsolódik az aljzatba, de mégsem reagál rá a telefon, pedig másik mp3 lejátszóhoz így is jó. :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#18) Ciccuka válasza Ciccuka (#17) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen lett a kábel. Össze kellett forrasztani ahol le lett vágva (menet) és most működik:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19) core2trio


core2trio
tag

Elvileg ilyet küld a BG:

(#20) Ciccuka válasza core2trio (#19) üzenetére


Ciccuka
veterán

adopter :B

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21) occam válasza csadi0011 (#16) üzenetére


occam
tag

Helló! Sikerült valahogy felvarázsolni? Ha igen, működik minden? A facebook oldalukon volt aki panaszkodott, hogy erre a firmware-re frissítés után nem működött az érintőkijelző. Nem igazán látnék neki akkor, ha gázos. Úgyis próbáltad, hogy magát a rar fájlt másoltad fel?

(#22) occam


occam
tag

Ja igen: mindenkinek úgy merül, mint a villám? :))

(#23) Ciccuka válasza occam (#22) üzenetére


Ciccuka
veterán

1%-tól nekem még 1 fél napig bírta. :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#24) csadi0011 válasza occam (#21) üzenetére


csadi0011
őstag

Muszáj zip-nek lennie. De azért rarral is megpróbáltam. Nem ment. Amúgy ha próbálkoztok vele, mindenképp csináljatok backup-ot recovery-vel. 5-6 GB-ot foglal az sd kártyán.

Ja és az akksi nálunk is baromi jó, csak rosszul írja ki. :D Nem kell nézni, hogy hány % :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Ciccuka válasza csadi0011 (#24) üzenetére


Ciccuka
veterán

5V-on 2461mAh ment bele (0-100%-ig), tehát reális lehet a gyárilag megadott érték az akkumulátorra (3.8V 3000mAh)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26) luke30 válasza Ciccuka (#8) üzenetére


luke30
tag

Igen, egy régebbi verzióval( 3.6-os) mükszik a MinDig TV.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#27) occam válasza csadi0011 (#24) üzenetére


occam
tag

Értem, akkor marad a fota. :) Amióta kérdeztem, mintha egy kicsit másképp ugrálnának lefelé a százalékok. De akkor majd nem nézegetem őket! :DD

(#28) occam válasza core2trio (#19) üzenetére


occam
tag

Nekem már benne volt egy ilyen a csomagolásban, elsőre nem is értettem, hogy minek az, de hamar kiderült. :D

(#29) core2trio válasza occam (#28) üzenetére


core2trio
tag

BG rendelés volt az is, és most érkezett a héten?

[ Szerkesztve ]

(#30) Ján


Ján
újonc

Sziasztok.
Valakinek olyan probléma, hogy nem működik a mobiladat-kapcsolat?
Bekapcsolom de semmi.
Wi.fi jó.
Más minden működik.
Az aksi nekem is hamar lemerül.

(#31) core2trio


core2trio
tag

A műszaki rész ugye a szokásos oem-ek egyike, a burok jön a 2014-es alapítású :DDD homtom bácsiéktól, és rögtön egy jack/usb csatin el is csúszik a dizájn... a köcsögök.. :C

(#32) occam válasza core2trio (#29) üzenetére


occam
tag

Nem, Tinydeal volt és a múlt héten érkezett.

(#33) occam válasza Ján (#30) üzenetére


occam
tag

Helló! A mobilhálózatok beállításnál nézd meg a hozzáférési pontok neveit, nekem itt kellett átírnom, hogy működjön a mobilnetem. A trükkös akksi... :))

(#34) Ciccuka válasza Ján (#30) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen szolgáltatónál vagy?

Telenor
Telenor

Mobilinternet beállítása androidos eszközökön

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35) occam


occam
tag

Új firmware, 1.1.4:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) csadi0011 válasza occam (#35) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszi!

Valaki tudja, hogy hogyan kell telepíteni?

(#37) Ján


Ján
újonc

Sziasztok.
Sikerült beállítanom a mobil netet.
Köszönöm a tippeket.

(#38) Ciccuka válasza occam (#35) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valaki felrakta már?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39) csadi0011 válasza Ciccuka (#38) üzenetére


csadi0011
őstag

Igen. Végre sikerült felrakni. 1.1.4 van fent. Hibát nem észleltem, de változást sem.
Ha valamire kíváncsi vagytok, szívesen ellenőrzöm.
Kérésre leírást is csinálok a szoftver felrakásról, de nem értek hozzá, nem szakiként csináltam, hanem egy orosz leírásból szemezgettem a műveleteket, szóval nem akarok felelősséget vállalni semmiért, egyszerűen leírom, hogy én hogyan csináltam, ha kéritek.

De van egy fontos kérdésem. Érintőképernyő valakinek szokott rosszalkodni? Nálunk akkor van gond, ha erősebben van nyomva picit a képernyő. Olyankor ilyen "fantom érzékelés" lesz. Magától nyomja. Tudok mutatni videót is.Még az előző rendszernél vettem fel. Most is csinálja, de most kevésbé.

Videó1 | Videó2

[ Szerkesztve ]

(#40) Ciccuka válasza csadi0011 (#39) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem is pontatlan néha, de használható. A leírás jó lenne.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41) Ciccuka válasza csadi0011 (#39) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyébként mindenképp érdemes frissíteni, mert olvastam, hogy a valami spyware program került a gyári 1.0.8-as firmware-be, akinek ez van fent ajánlott frissítenie.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42) csadi0011


csadi0011
őstag

Nálunk elő is jött ez a spyware téma. 5 alkalmazás telepítődött. Launcher, ramtisztító, meg ilyen baromságok.

Mikor újraraktam a rendszert, törlődött az IMEI szám. Nem akarom úgy megírni, hogy nektek is törlődjön. Ha rájövök, hogy mitől van, akkor megírom a leírást a rendszerfrissítéshez.

(#43) occam válasza csadi0011 (#42) üzenetére


occam
tag

Hm, nálam még nem jött elő. Az Eset talált valami kéretlen alkalmazást, de mondjuk a Bitdefender nem, érdekes, több vírusirtóval nem néztem. A leírás jó volna, mert eddig minden próbálkozásom sikertelen lett. Nehezen akarom elhinni, hogy olyan bonyolult lenne, akkor mi a fenének adnák közre hivatalosan? Ugyanakkor miért nem bukkan elő fota-n? Ilyen Imei eltűnős frissítéssről már olvastam, ha van róla mentés, akkor elvileg visszatehető, ha jól emlékszem, mert csinálni nem csináltam, de lehet, hogy jó nagy balgaságot írok. :DDD

(#44) occam


occam
tag

Ez esetleg talán a segítségünkre lehet:

[link]

ma már nincs türelmem kipróbálni...

(#45) csadi0011


csadi0011
őstag

Igen, ez a leírás, amit linkeltél, majdnem olyan, mint az az orosz amiről csináltam.

Itt van az orosz leírás amiről csináltam: [link]

Még nem akarok leírást csinálni nektek, mert nekem sikerült eltüntetnem dolgokat a telefonból, és nem tudom, hogy hogyan állítsam vissza teljesen. Ilyen gondokat nem akarok okozni nektek, ezért csak akkor csinálok leírást, ha biztos leszek a dolgomban.

Biztonsági mentést én a gyári recoveryben csináltam. (bekapcsgomb+hangfel gomb egyszerre nyomással bekapcsolni a telefont, és recovery modban inditani, ott backup mentést csinálni)
De abból a leírásból megtudjátok csinálni szerintem, ha bele akartok vágni. Ki kell csomagolni a HOMTOM által feltöltött rendszert. Azt a RAR fájlt. A drivereket fel kell raknotok, aztán az SP Flash Tool-t megnyitni, a scatter loading file-nak meg kell adni a Rar-ban lévő android scatter.txt-t. Beolvassa a ROM-ot és download vagy firmware upgrade módban startolni kell (de semmikép sem szabad format-olni!!!). A telefont kikapcsolt állapotban (akksi ki-be) rá kell dugni és csinálja is.

Amúgy 1.1.4 alatt is megjelent a spyware alkalmazások. Magától települt megint 5 alkalmazás.... :(((

(#46) Ciccuka válasza csadi0011 (#45) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez így nem túl egyszerű.

FAQ HomTom HT7

How to root HomTom HT7

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#47) occam válasza csadi0011 (#45) üzenetére


occam
tag

Ezt már próbáltad, vagy olvastad?

[link]

nem tűnik egyszerűnek. Amúgy minden rendben ment a telepítés során? A verziószám is változott 1.1.4-re? Milyen alkalmazások települtek maguktól?

(#48) occam válasza csadi0011 (#45) üzenetére


occam
tag

vagy:

[link]

(#49) csadi0011 válasza occam (#48) üzenetére


csadi0011
őstag

Ja igen azt már tegnap megoldottam. Ezzel a másodikkal raktam vissza. Bár nem teljesen úgy, mert nem fogadta el, de találtam megoldást neten a kis hibára.

Nálatok nem jelentkeznek automatikusan települő alkalmazások? 1.0.7-en és 1.1.4-en is jelentkezik :(

(#50) Saccco


Saccco
nagyúr

Nálatok nem települt magától a Hola Launcher és a DU Battery Saver?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.