Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:59

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) stefi81 válasza luke30 (#149) üzenetére


stefi81
tag

Igen, arany lett megint.

(#152) Csigu HT7 válasza stefi81 (#151) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

Csak az arany UNI launcher jött vissza?! :(( remélem legalább vírusok nélkül!! :B
azért kár lenne frissítenem, ha úgyis a NOVA-t használom... :C :)
Memóriát egyébként jobban eszi? a 203 sztem kevesebb memóriát zabált mint előtte az UNI-s 107...
Más tapasztalat vele?

Valaki tesztelte esetleg a hangerőgombokra való azonnali kikapcsolás esetét?!?
naaa léci-léci... :)) :K
előre is :R

(#153) Ciccuka válasza csadi0011 (#150) üzenetére


Ciccuka
veterán

2.0.3-as nekem jobban tetszett. :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#154) Ciccuka válasza Ciccuka (#147) üzenetére


Ciccuka
veterán

Megjelent HT3-ra a 2.0.5 Firmware

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#155) Csigu HT7 válasza Ciccuka (#154) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

nálam még nem jelentkezik FOTA-n... :-(
és ez vajon mit újít?!

(#156) tt-tk válasza Csigu HT7 (#152) üzenetére


tt-tk
csendes tag

Sziasztok,

Nos, én is frissítettem és az alábbiakat tapasztaltam azóta:

Pozitívumok:
+++ igen, újra visszakerült az uni launcher, de most már jobban testre szabható;

(pl. most már eltávolítható a google kereső, amit korábban nem lehetett)
+++ én azt tapasztalom, hogy jobb a memóriakezelés, mert eddig 400 körül volt a szabad memória, most pedig 500 feletti;

Negatívumok:
--- a laucher utolsó lapja nem távolítható el, de ez a launcher sajátossága, gondolom;
--- tárhelynek minden esetben a telefonét használja, legyen szó fotókról vagy bármi másról, annak dacára, hogy alapból beállítottam,hogy sd-kártyára mentsen.
Ezek voltak a legszembetűnőbb és elsőre szemet szúró pluszok és minuszok.
Más HT7-es tapasztalatok?

Üdvözletttel,
tt-tk

[ Szerkesztve ]

(#157) core2trio válasza luke30 (#149) üzenetére


core2trio
tag

Nekem 3 hónapja elküldték az átalakítót BG-ék, és pár hete ismét indítottak egyet, mikor jeleztem, sehol nincs... (ekkor szóltak, hogy nézzem meg tn alapján, amit anno nem is említettek :C ,... persze már visszafelé menetelt Kínába :W )
Most azt sasolom, merre jár az újabb versenyző :DDD
.
.
Mondjuk azt nem értem ezt a jack dolgot hogy nem vették észre még a tervezőasztalon :W

[ Szerkesztve ]

(#158) Ciccuka válasza core2trio (#157) üzenetére


Ciccuka
veterán

Átalakítóval is használhatatlan. Csak tönkreteszi a füles kábelét és rohadt idegesítő is tud lenni, mert beleakad mindenhova.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159) ludla


ludla
őstag

Meg érkezett a HT3 :) elég korrektnek tűnik ennyi pénzért.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#160) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

Az van írva az összefoglalóban, hogy: "MicroUSB aljzat mélyen van, ezért gyári adatkábelét célszerű használni töltésre".

Tehát akkor nem érdemes venni hozzá ilyen univerzális dokkolót? Fölöslegesen nem költenék pénzt.

(#161) Ciccuka válasza Perijon (#160) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek az eszközök amúgy is (általában egy idő után) tönkre-vágják a portot.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#162) novaboj2


novaboj2
csendes tag

Sziasztok,

Egy nagyon alap kérdésem lenne, es előre is elnézést, de lehet en vagyok láma. Hol, melyik menuben tudom FOTAn frissíteni? Milan

(#163) luke30 válasza novaboj2 (#162) üzenetére


luke30
tag

Beállítások --- A telefonról ----- Vezeték nélküli frissítés

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#164) novaboj2 válasza luke30 (#163) üzenetére


novaboj2
csendes tag

Köszönöm, es ha nincs ilyen opció abban a menuben??

(#165) csadi0011 válasza novaboj2 (#164) üzenetére


csadi0011
őstag

Magyar nyelvű a készülék?

Beállítások-->Legalsó-->Legfelső

[ Szerkesztve ]

(#166) novaboj2 válasza csadi0011 (#165) üzenetére


novaboj2
csendes tag

Igen, magyar nyelvű. Nem tudom az szamit-e, hogy rootoltam, illetve ez meg a legelső verziója a telefonra kiadott op rendszernek.

(#167) luke30 válasza novaboj2 (#164) üzenetére


luke30
tag

Beállítások, majd az utolsó menüpont és ott az elsőnek kell lennie. Sajna most nincs nálam a telo .

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#168) Perijon válasza Ciccuka (#161) üzenetére


Perijon
tag

Köszi az infót!

Akinek venném, fontos lenne, hogy ilyen formában lehessen tartani a telefonját. Nincsen más alternatíva esetleg? Illetve a HT3 is ilyen MicroUSB aljzattal rendelkezik, nem csak a HT7?

(#169) ludla válasza Perijon (#160) üzenetére


ludla
őstag

HT3 al tökéletes a dokkoló nekünk is van pont ilyen és jó vele.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#170) Ciccuka válasza Perijon (#168) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen ugyanaz az aljzata. Hosszútávon biztos gondot fog okozni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#171) Ciccuka


Ciccuka
veterán

HT3 és HT3 Pro-ra már van gyári tok és Tempered Glass fólia

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#172) Perijon válasza ludla (#169) üzenetére


Perijon
tag

Köszönöm szépen az infót! :)

(#173) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

Ht7 - re sikerült valakinek ráhegeszteni a twrp-t?

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#174) ÁrPi2 válasza csadi0011 (#144) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

HT7-Pro

( $78 még vagy néhány napig az everbuyingon -HK (?) - )

Engem még az is érdekelne (mert ebből nem derül ki csak végre a standard 14mm jack) hogy van-e OTG , és van-e gyors töltés?

És egyébként a menu-home-back gombja fizikai kapacitiv gombok, vagy a képernyőből vesznek el?

[ Szerkesztve ]

(#175) csadi0011 válasza ÁrPi2 (#174) üzenetére


csadi0011
őstag

ITT a kommentek között azt válaszolták, hogy támogatja az OTG-t.
A gombok nem a képernyőn vannak. De érintősek.

(#176) Csigu HT7


Csigu HT7
csendes tag

Sziasztok,
HT3 2.0.5-ös FW-el van valakinek tapasztalata? A FB-on elég rosszakat írnak róla... :-( újra adware... stb

(#177) osztszoroz válasza Csigu HT7 (#176) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Kingroot +Adaway +Titanium Backup.. Kb öt perc és kitakakarított, reklámmentes, rootolt rendszered van.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#178) ludla


ludla
őstag

Tegnap mutatta pont a lányom a HT3 telón hogy a kijelzőn az érintés nem mindig ott jelenik meg ahol kell :(
Ez hardver hiba lehet vagy szoftveres?

Csigu HT7 a lányomnak a HT3 - 2.0.5 FW van lehet az okozza a kijelző kalibrációs gondokat?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#179) stefi81


stefi81
tag

Megjött végre a jack átalakítóm, de óriási csalódás a HT7 hangminőség terén. Szörnyű az a hang, én még ilyen rosszat nem hallottam!

(#180) csadi0011 válasza stefi81 (#179) üzenetére


csadi0011
őstag

:Y Próbálj más zenét más médialejátszón, mert nálunk nincs ilyen gond.

(#181) Ciccuka válasza stefi81 (#179) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyetértek veled. Én korábban szerettem volna írni a hangminőségéről, de valamiért elmaradt. Szerintem szándékosan van lebutítva, mert ebben az audio chip-ben érezhetően ennél biztosan több van.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#182) csadi0011 válasza Ciccuka (#181) üzenetére


csadi0011
őstag

Hogy érted, hogy érezhetően több van? Gyári lejátszóval rossz csak?

(#183) Ciccuka válasza csadi0011 (#182) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mindegyikkel. Talán még a gyári lejátszó a legjobb és a Poweramp. Neutron-nal például borzalmas ahogy szól (EQ nélkül).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#184) luke30 válasza Ciccuka (#183) üzenetére


luke30
tag

Próbáld AIMP-el, az a legjobb zene lejátszó!

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#185) occam válasza osztszoroz (#173) üzenetére


occam
tag

Helló!

Ha még aktuális: így sikerült nekem. Van egy kis elírás a leírásban, de szerintem észere fogod venni: :)

(#186) occam válasza stefi81 (#179) üzenetére


occam
tag

A hang beállításainál néz körül, van ott egypárféle lehetőség a "hangzásjavításra", ha jól emlékszem akkor mindent kikapcsolva szól a legjobban. Én Black player-t használtam, semmiféle zenével nem volt gond...ettől függetlenül ugye bármi lehet...

(#187) osztszoroz válasza occam (#185) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Köszönöm :R

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#188) tt-tk válasza stefi81 (#179) üzenetére


tt-tk
csendes tag

Sziasztok,

Én valahogy "szerencsésen" kikerültem ebből a jack-átalakítós audió-mizériából, mi több, nem is tudtam róla, hogy a jackie mélyebb, mint az átlag, mert alapból rendeltem egy bluetooth-os fülest. Nem volt egy hűdedrága a HV-800, potom 5$ és igazándiból vezetés közbeni telefonáláshoz vettem.
Aztán persze befogtam zenehallgatásra is, minekután a jack-átalakítót _természetesen_ mind a mai napig nem küldte a gearbest, pedig kértem. Mindegy, hagyjuk is.

A teló alap-zenelejátszóját használom és bizton merem állítani, hogy nagyon jól szól. Semmi kifogásolnivalót nem találtam benne. Ha van rá lehetőségetek, próbáljátok ki így is, légyszi.

...mert vagy tényleg nagyon jól szól, vagy gond van rómaikatolikushallásommal... :-)

Üdv,
tt-tk

(#189) Ciccuka válasza tt-tk (#188) üzenetére


Ciccuka
veterán

"Kinek a pap, kinek a papné" ;) szubjektív. De erre egy HiFi szakmabeli szerintem csak annyit tudna mondani hogy (a hangja) borzalom összességében, persze ha alaposan meghallgatná. A teszt alapfeltétele egy minőségi fej-, fülhallgató vagy hangrendszer.

Ha van valakinek lehetősége, odaadhatná egy próbára egy "hozzábbértőnek" például ebben a topicban elvileg megtalálhatók és írhatna véleményt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#190) csadi0011 válasza Ciccuka (#189) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem vagyok hozzáértő egyáltalán, de megosztom a tapasztalatom.
Xiaomi Hybrid fülessel kipróbáltam, az talán nem olyan rossz füles. Alap zenelejátszóval és Poweamp-pal. Én nem észleltem minőségben problémát. Hangszínben lehet az amit rossznak hallasz szerintem. Mintha kicsit sok lenne a középfrekvencia. Hangszín állítsd át úgy, hogy csak egy kicsit lehúzod a középfrekvenciákat, és tolj rá térhatást. De ezen kívül nálam tisztán szólt. Nem volt benne semmi olyan, mint amikor alacsony bitrátájú zenét hallgatok.

(#191) stefi81 válasza csadi0011 (#190) üzenetére


stefi81
tag

Csinálnál egy kis tesztet?
Csak úgy kipróbáltam összehasonlítva a laptopot és a telefont ugyan azzal a zenével.
Nem tudom neked mennyire lesz látványos (hallhatóan :D) a különbség, de nekem ég és föld.
Gyakorlatilag eltűnik nekem az összes mély hang a telefonon. Rocknál nem annyira vészes.
Ez néztem meg egymás után a telón majd a pc-n.
Általában nem rossz a laptop vagy az asztali gépek hangkártyája. Volt sok fejhallgatóm, most egy olcsóbb kategóriát használok mert nincs időm a zenére. (nekem Beyerdynamic dtx910, páromég meg a Maxell Retro dj)
Régen külön lejátszót használtunk párommal (Sansa clip+) mert jobb volt mint a teló, de később a Samsung elég jól megcsinálta a telókon a hangzást és elég volt az is. Most neki egy ütött kopott Samsung pocket neo van ami és egy studiós csúcsminőség a HT7 hangjához képest.
Egyébként a HT7-nél semmi torzítás vagy zaj mint egy olcsó lejátszónál, csak egyszerűen az alsó frekvenciát nem tudja ahol a mély hangok vannak.
Egyébként azt sem tartanám kizártnak, ha egyik teló jobb másik meg rosszabb lenne...

(#192) csadi0011 válasza stefi81 (#191) üzenetére


csadi0011
őstag

Hangminőségről volt szó.
Újra teszteltem YouTube-bal, mert ott nincs EQ, az mindenkinek ugyan az. Azzal a zenével, amit linkeltél.

Beállítások -> Hang és értesítés -> Hangzásjavítás
Itt mindent kikapcsoltam. BesSurround nézd meg be-van e kapcsolva. Arra külön kell rámenni és felül a pöcökre rányomni. Szerintem mindent kikapcsolva a legszebb a hang youtube-on. Sokkal szebb a magas Ha semmi sincs bekapcsolva. A mély lapos,de nincs eltolva és elnyomva. Letöltöttem egy EQ alkalmazást, ami mindenre kifejti a hatását. Bass Boost-ot adtam rá, de csak a legkevesebb értéket, amit lehetett. Úgy szerintem korrekt volt a hangzás PC-hez és Sony Xperia Z1 Compacthoz viszonyítva. De a mély tényleg nem olyan jó. Nem olyan telt, vagy hogy mondjam. Z1C-n és PC-n megvan a teltsége. Külön tere van a mélynek.

Most fejhallgatóval teszteltem. (Sennheiser HD 558)
De ez ismét csak személyes tapasztalat egy nem hozzáértőtől. Én teljesen élvezhetőnek találom a HT7-et.

(#193) Csigu HT7 válasza ludla (#178) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

ludla - Nem tudom, én nem frissítettem még a HT3-at. De a kijelző mindkét készüléknél kicsit talán fura, mintha túl érzékeny lenne... a fórum szerint régebbi FW-el pedig voltak komolyabb gondok is... tehát bármi lehet :DD
Egyébként pont a hétvégén mondta nekem is a lányom, hogy volt olyan hogy játéknál kicsit mást csinált, de amúgy nincs vele gond..

(#194) ludla válasza Csigu HT7 (#193) üzenetére


ludla
őstag

Köszi! HT3 nál nálatok jelentkezik olyan gond ha némán van a teefon az ébresztés is néma :F
Nincs hang ébresztéskor.
Amúgy azóta nem jelentkezett neki a kijelző pontatlanság :N

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#195) Ciccuka válasza ludla (#194) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha le van némítva, akkor ébresztés is néma marad (csak a kijelzőn jelez).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#196) tt-tk válasza Ciccuka (#195) üzenetére


tt-tk
csendes tag

...nnna, jól megijedtem, ezért most leteszteltem:
HT7-nél némított állapotban is a beállításoknak megfelelő hang erősséggel szól.

(#197) Ciccuka válasza tt-tk (#196) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem HT7-nél úgy van ahogy írtam. Milyen FW-van és hogy állítottad be?
Ha némán van, akkor egyébként hangerőt se lehet állítani.
Az is érdekes, hogy a percet csak 5-ös lépésekben lehet állítani.

Hangerő növelés gomb megnyomásával Prioritást élvező beállítással viszont Következő ébresztésig opcióval meg lehet oldani úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#198) ludla válasza Ciccuka (#195) üzenetére


ludla
őstag

Hát ez szívás ezt nagyon el cseszték benne :(( a lányom mindig némítja estére a telefont, reggel meg nem ébreszti suliba :(
Esetleg aki tud angolul nem jelezné a Homtom facebook oldalán nekik ezt a hibát. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#199) tt-tk válasza Ciccuka (#197) üzenetére


tt-tk
csendes tag

Szia Ciccuka,

FW-ből a legújabb v2.0.7 van fent és borzasztó mód csodálkozom azon, amit ezzel kapcsolatban írtál, mert:
> akár percenként is tudok léptetni;
> némításra én eddig csakis a hangerő gombot használtam (down, rezgő üzemmódig és kész), hangerő visszakapcsolásra pedig hangerő fel 2x, kész.
> a Prioritást élvező helyett én az Összes-t választottam.
Mint láthatod, a beállításoknál sincs semmi extra.

Szólj, ha megoldódott a problémád.

Üdv,
tt-tk

(#200) Ciccuka válasza tt-tk (#199) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én simán a Néma (X) üzemód ikonra kattintok. Nem tudtam eddig, hogy be lehet állítani percre pontosan is (mondjuk jó hülyén van megoldva).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.