Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:59

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Teplic


Teplic
tag

Nekem tegnap jött meg a kistesó HT3. Doogee x5-öt vált, nagyon pofás kis készülék, jó a fogása. Élőben jobban néz ki, mint a képeken.
Minden rendben, érzésre jobb, mint a Doogee x5, kijelző is "finomabban jár".

Kamerája jobb, mint az x5-nek, bár HT=-től gyengébb, mivel nem Samsung és 8MP-t is interpolálva tudja csak.

Antutu v6.0.4 24200 pont körül.

Minden flottul megy, ami nem tetszik: kihangosítva zene valami förtelem.
Hangszórót, mikrofont fel kellett húzni itt is, mint Doogeeban is. MTK engineer segítségével.
Akksi töltöttségét úgy néz ki ő is össze vissza jelzi ki, mint Doogeenál és HT7-nél.

Frissítés jött már ki rá.

Összességében azonban nagyon tetszik.

(#102) Ciccuka válasza Teplic (#101) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gyakorlatilag ugyanaz a telefon belső más köntösben csak a kijelző kisebb valamivel (5"-os és 2.5D) és talán még a kamerában van némi eltérés.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#103) occam


occam
tag

Valakinek megjelent már FOTA-n a 2.0.3?

[ Szerkesztve ]

(#104) occam


occam
tag

Nos, már települt is, de eddig lényegi különbséget nem vettem észre. Közben olvastam, hogy akinek a 2.0.1 van fenn, annak nem szükséges frissítenie. :))

(#105) Ciccuka válasza occam (#103) üzenetére


Ciccuka
veterán

A 2.0.3 Fw itt is fent van. Megint némelyik alkalmazás nem indul el a frissítés után.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#106) Ciccuka


Ciccuka
veterán

SDXC kártyával már próbáltátok, hibátlanul üzemel vele?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#107) Ciccuka válasza csadi0011 (#68) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tárcsázóba: *#*#3646633#*#* --> Hardware Testing -> Audio -> Normal Mode -> Level 3 -> Set
És ezt hogy kell elmenteni?

SDXC-t használatbavétel előtt kénytelenek vagyunk a telefonban megformázni, mert egészen addig nem fogja tudni kezelni

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#108) luke30 válasza Ciccuka (#107) üzenetére


luke30
tag

Ugye ezt most nem komoly? :W
Alap dolog hogy úgy a telóba mint a fényképezőgépbe bármilyen kártyát rakunk első és legfontosabb dolog hogy az adott eszközzel FORMÁZZUK!!
Én is felraktam a 2.0.3 -ast és semmi olyat nem tapasztaltam hogy az eddig működő progik nem mennének.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#109) Ciccuka válasza luke30 (#108) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csak ha nem fogadja el magától akkor! Az összes flash alapú eszköz gyárilag meg van formázva a lehető legtökéletesebben, ha leformázod akkor a védett szektor adatai eltűnhetnek (és így sebesség, megbízhatóság, kompatibilitási képesség csökken, bizonyos esetekben tárolóhely mérete is megváltozik).

This software formats all SD memory cards, SDHC memory cards and SDXC memory cards. SD Formatter provides quick and easy access to the full capabilities of your SD, SDHC and SDXC memory cards.

The SD Formatter was created specifically for memory cards using the SD/SDHC/SDXC standards. It is strongly recommended to use the SD Formatter instead of formatting utilities provided with operating systems that format various types of storage media. Using generic formatting utilities may result in less than optimal performance for your memory cards.

The SD/SDHC/SDXC memory cards have a "Protected Area" on the card for the SD standard's security function. The SD Formatter does not format the "Protected Area". Please use appropriate application software or SD-compatible device that provides SD security function to format the "Protected Area" in the memory card.

forrás

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#110) luke30 válasza Ciccuka (#109) üzenetére


luke30
tag

Most komolyan te el is olvastad amit belinkeltél??? :W
Amit nem szabad az az általános op. rendszeri formázás, azt váltja ki a linkelt formázó program!
[link]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#111) Ciccuka válasza luke30 (#110) üzenetére


Ciccuka
veterán

Telefon, fényképezőgép miből gondolod, hogy tekintettel van a védett szektorra (még lehet, hogy a lemezfoglalási egység se fog stimmelni)? Világosan le van írva, ahol linkeltem és én tapasztalatból beszélek, ha jobban érdekel a téma javaslom merülj el benne jobban (ezzel kapcsolatos szigorúan szakmai anyagokat tanulmányozd át). Én azt tanácsolom, hogy ha lehet, akkor senki ne formázzon (kivéve ha neki mindenképp exfat, ntfs szükséges), mert a nagy gyártó tökéletesen előkészíti a memóriakártyáikat.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#112) luke30 válasza Ciccuka (#111) üzenetére


luke30
tag

Tényleg nem akarok vitázni veled, mert mint a többi fórumon is kiderült Te mindenhez értesz,. Csak zárójelben jegyezném meg hogy én már 15 éve is szakszervízben dolgoztam ahol többek között sérült kártyákról mentettünk adatokat.:K .
Szóval meghagyom neked a szakmai anyagokat, de ha elfogatsz egy tanácsot egy olyan embertől aki tapasztalatból beszél akkor az adott eszközben FORMÁZOL. Ha nem hát nem... :R
CSak hogy a témához is hozzászóljak, 3 telót vettem a Banggood-ról, chat-en kértem füleshez átalakítókat, amik rendben meg is jöttek.
Ha valamelyik program nem akarna elindulni vagy települni akkor érdemes egy régebbi verzióval próbálkozni.(pl. MindigTv)

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#113) Ciccuka válasza luke30 (#112) üzenetére


Ciccuka
veterán

Más álláspontja

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#114) luke30 válasza Ciccuka (#113) üzenetére


luke30
tag

Tényleg azért vagyunk itt hogy segítsünk egymásnak.... Én leírtam azt amit tapasztaltam a munkám során, nem egy és nem kettő kártyával ill. eszközzel kapcsolatban, de lehet hogy nincs igazam.De azért ha csak egy picit is belegondolsz, egy gyártó hogy tudja megfelelően előkészíteni az általa gyártott kártyát akár több ezer eszköznek?

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#115) Ciccuka válasza luke30 (#114) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha nem akarja elfogadni a kártyát vagy másképp nem megy, akkor érdemes megpróbálni, de annak az lehet a következménye, amit leírtam. Én is kénytelen voltam formázni telefonban az olvasási és írási sebesség utána csökkent azt tapasztaltam.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#116) luke30 válasza Ciccuka (#115) üzenetére


luke30
tag

Ha előtte nem tudtad használni akkor honnan tudod hogy lassult????

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#117) Ciccuka válasza luke30 (#116) üzenetére


Ciccuka
veterán

Előtte lemértem a sebességét kártyaolvasóban (előtte a kártya soha nem lett formázva semmivel, kártyaolvasó simán felismerte értelemszerűen), majd telefonnal való kényszerformázás után is. Másik nevesebb gyártók telefonjai gond/formázás nélkül kezeli az SDXC kártáykat.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#118) luke30 válasza Ciccuka (#117) üzenetére


luke30
tag

Hát ez az, egy másik eszközben formáztad ami arra optimalizálta.

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#119) Ciccuka válasza luke30 (#118) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azt írtam, hogy soha nem lett formázva! A formázást te optimalizálónak hívod?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#120) luke30 válasza Ciccuka (#119) üzenetére


luke30
tag

Szóval ha Te arra élvezel hogy óránként kiveszed a kártyát a telóbol és szintetikus tesztekkel méred a sebességet akkor ne formázz. Ha fontosak az adatok amik a kártyán vannak akkor 1-2 havonta mindenképp formázd le az eszközzel. Ezt tapasztalatból mondom (több tucat kártya tesztelése-használata-adatmentése után) persze nem kell megfogadni.
-VÉGE-

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#122) tt-tk


tt-tk
csendes tag

Sziasztok,

HT7-nél ma reggel óta többször előforduló jelenség: minden előzmény nélkül újrabootol a rendszer.
Mitől lehet?
Legutóbb 2 hete frissítettem FOTA-n v2.0.3-ra (20160219-én).
Valakinél előfordult már hasonló "önálló életre kelés" vagy éppenséggel ugyanez?
Köszönöm a válaszokat.

Üdv,
tt-tk

(#123) Ciccuka válasza tt-tk (#122) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nálam elfogadhatóan üzemel eddig. Nem fordul elő még soha ilyen. Viszont 100%-ról nagyon gyorsan lemerül 80%-ra.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#124) occam válasza tt-tk (#122) üzenetére


occam
tag

Helló, nálam eddig csak kétszer fordult elő, de mindkétszer az övtáskámban volt, én pedig beültem a kocsiba, aztán hallom a boot-olás utáni kezdődallamot... :DD Először még frissített is valamit, másodszor csak újraindult. Azóta semmi... :)

(#125) zoltszalay


zoltszalay
tag

Üdv

vissza olvastam a hozzászólásokat, azt hogy lehet megoldani (homtom ht7) , hogy az appokat SDre mentse? Ha átállítom az "alapértelmezett írás lemezt" SDre, akkor a kamera tényleg SDre fényképez, de az appok maradnak a kis 8gigás belső tárhelyen (3 gigát foglaló final fantasy 9 és 2 gigát foglaló lovelive, meg avabel online és meg is telt kb)

vagy ehhez mindenképp root kell? Az előző telefonomon automatikusan sdre mentek a játékok.

(#126) Ciccuka válasza zoltszalay (#125) üzenetére


Ciccuka
veterán

Link2SD program segíthet. Talán majd ha lesz Android 6 abban javítják.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#127) Teplic


Teplic
tag

HT3-at és HT7-et hasonlított már össze valaki?
Samsung kamera HT7-ben elfogadhatót nyújt?

Ht3 hátlapja kicsit ropog, recseg már 1-2 hét után. Doogee X5 tokja minőségibbnek tűnt, nem recsegett, nem ropogott. Bár a szögletességével nem tudtam megbarátkozni, mivel nincs lekerekítve nehezebb volt megfogni.
X5 kijelzője kevésbé volt érzékeny, határozottabban kellett hozzáérni, zoomolásnál nagy területet átfogni, hogy érzékelje. HT3 esetében kijelző érzékenyebb, túlságosan is. Hiába IPS, zsebbe is simán kioldhat, ezért mintás billentyűzár ajánlott. Kijelző érzékenysége egyik telefonnál sem tetszett. Pötyögésnél is érzésre nem túl pontosnak tűnik nekem. HT3-ban egy fokkal jobb a kamera, de összességében mindkettőben hulladék.

Marshmallow lesz a HT3, HT7-re?

(#128) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Anyámnak gondoltam veszek egy ilyen HomTom HT3 telefont, mert elég olcsónak tűnik, de olvasgatva a kommenteket eléggé elbizonytalanodtam. Sajnos még csak most tanulja az okostelefon használatot, de a jelenlegi telefonja egy hulladék, olyan lassú és olyan gyenge a kijelzője hogy azt mindenképp le akarjuk cserélni.
Mit ajánlotok ilyen árkategóriában? Maradjunk a HT3-nál vagy inkább nézegessünk más márkákat? (Bocs az offért)

-Norbi-

(#129) Saccco válasza Norby86 (#128) üzenetére


Saccco
nagyúr

Doogee X5 Pro - eustock.hu-n 29.900ft ez kb az alsó szint, szerintem. Figyelj, hogy a Pro-t nézd, a sima gyenge.
szerk.: Hát persze, hogy most csak a sima LTE-s van... :N
szerk.2: Nem a sima, hanem LTE-s verzió. Ez csak tárhelyben és RAMban kisebb, mint a Pro. A Homtomokhoz képest erősebb.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#130) Norby86 válasza Saccco (#129) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi, akkor még átgondoljuk a választást, mert ugyan neki csak Viber-re, kis netezésre és telefonálásra kellene a telefon, de ha ilyen-olyan bugokat produkál akkor szerintem rövid idén belül fel idegesítené a telefon. :) (Főleg ha zsebbe is elnyomódik ahogy előrébb olvastam).
Lényeg hogy 1 giga ram legyen benne hogy azért ne döcögjön a rendszer, legyen 2.400 mAh akku benne minimum, 5-8 mpx kamera, és stabil legyen, na meg 20 körül legyen max az ára. :) Van pár modell amit néztem többet között: UMI ROME X 5.5, VKWORLD-VK700X, Vkworld-VK800X, Homtom HT7, meg amit említettél.

-Norbi-

(#131) Ciccuka válasza Saccco (#129) üzenetére


Ciccuka
veterán

X5S lehet a jó vétel:

DOOGEE X5 CPU: MT6580 Quad Core Mali-400 MP2 GPU 1GB 8GB
DOOGEE X5S CPU: MTK6735 Quad Core Mali-T720 GPU 1GB 8GB LTE
DOOGEE X5 Pro CPU: MTK6735 Quad Core Mali-T720 GPU 2GB 16GB LTE

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#132) csadi0011


csadi0011
őstag

Vegyétek számításba, hogy BG-n snap-up-on még van HOMTOM telefon. A HT7 Pro is. Na meg a HT6 sincs rossz árban.
Rokonnak ismét vennem kellett egy HT7-et. Elsőre sikerült az első napon. Szóval esélyes is elvinni.

[ Szerkesztve ]

(#133) csadi0011 válasza zoltszalay (#125) üzenetére


csadi0011
őstag

A kommentekben olvastam:

HOMTOM Yes, we are working on adding the uni launchers and add the option to move the apps to sd card.

[ Szerkesztve ]

(#134) tt-tk


tt-tk
csendes tag

Sziasztok,

a HT7-em kinőtte a gyermekbetegségeit, de persze az is könnyen meglehet, hogy egymáshoz szoktunk. :-)
A HomTom fb-oldalán is remek emberek vannak, akik segítőkészek voltak, érdemes ott is jelen lenni.
Pl. volt a telómmal egy naponta 5-6-szor újrabootolós időszakunk, itt is megírtam.
Oly bosszantó volt a sok kikapcs-bekapcs, hogy el nem tudom mondani!
A kiváltó okot és a megoldást is együtt okoskodtuk ki, ott, nemzetközi "barátaimmal".
Képzeljétek, "csak" annyi volt a gond, hogy maga a kikapcs-bekapcs-gomb picit szorult és emiatt használatkor beragadt. A szilikontok miatt pedig nem figyeltem fel rá.

És mi volt a megoldás?
Favágó módszer, de működött: hátlapot levenni, az összes csavart meglazítani és utána úgy ráhúzni őket, hogy a gomb ne szoruljon.
Sosem jutott volna eszembe! :-)

Amúgy, minden jól szuperál, maximálisan meg vagyok elégedve az akksi üzemidejével, a beszédhang minőségével, a kamerával (jó fényviszonyok mellett), a 3D-s audió-rendszerrel, a mobilnettel és a wifivel, az antutu a v2.0.3 után is 24.336, úgy hogy tényleg, CSAK AJÁNLANI TUDOM!

Üdv Nektek,
tt-tk

[ Szerkesztve ]

(#135) Ciccuka válasza tt-tk (#134) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha pont firmware frissítés közben kapcsol ki, akkor téglásíthattad volna.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#136) tt-tk válasza Ciccuka (#135) üzenetére


tt-tk
csendes tag

...szerencsé(m)re akkor nem kapcsolt ki... :-)

(#137) zoltszalay válasza csadi0011 (#133) üzenetére


zoltszalay
tag

Igen, nekem is azt írták kérdésemre engrishül hogy "Please kindly note that only with next new version, apps can install to SD card . "

elég sok android telefon megfordult a kezeim között ez az első amelyik ezt nem tudta alapból ... frissítés után kicsit várok hogy megnézzétek hogy az uni launcherrel nem e kerül vissza az a bizonyos malware.

(#138) Csigu HT7


Csigu HT7
csendes tag

Sziasztok,
Lelkes újoncként szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Egy HT3 és egy HT7 szerencsés? gazdájaként.
Eddigi tapasztalataim, problémáim - a már majdnem megoldott vírusos firmware-en túl:
HT7 - nálam produkál egy érdekes jelenséget, a FB oldalon is jeleztem, de mivel senki nem reagált gondolom teljesen egyedi - ha teljesen egyszerre sikerül megnyomni a Hangerő + és - gombokat, vagy a + megnyomása után lefelé húzom a az ujjam a gombon - a telefon azonnal kikapcsolódik. Nem leáll és nem is indul újra hanem se kép se hang vége... :-( újra be kell kapcsolni.
ha esetleg lenne egy kis kísérletező kedvetek, és próbálgatnátok, hogy másnak is előfordul-e azt megköszönném! (ja, a csavarok lazítását meghúzását próbáltam - hatástalan)
HT3: a kristály hattyú (ezt is fertőzöttnek jelezték a vírusirtók) eltüntetése - az új firmware-ben is megmarad, ha törlöm, egy Factory Reset után újra előjön - bölcs kínai gyártó barátaink erre azt a megoldást javasolták, hogy nem csináljak FR-et... :C :W :B de ha átváltok a felhasználókban a vendég-re és új munkamenetet választok akkor is előkerül a fránya túlélő hattyúja... :W :Y
Valakinek tapasztalata HT3 esetén a 204-es Fw-el?

Bocsánat ha első írásom hosszúra sikeredett.. :)

(#139) ludla válasza Csigu HT7 (#138) üzenetére


ludla
őstag

Én is ma rendeltem egy HT3 at a lányomnak remélem tetszeni fog neki.
Ez a magától feltelepülő app pontosan mi lenne?
Az asszony Ulefone Parisaban is volt hasonló gond ott feltettem a NetGuard tűzfalat és blokkoltam a ibingo launchert, ez szedte be mindig a hülyeséget. Esetleg írhatnál még a HT3-rol mennyire valós a 3000mAh akku.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#140) Csigu HT7 válasza ludla (#139) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

Szia, nekem is a lányka használja, szereti. Sajnos a csilivili csajos témák nagy része, amikről videók vannak fent, a vírusmentes ROM-al el is tűnnek.. :-( állítólag lesz majd új vírusmentes ROM, amibe visszarakják ezeket a témákat. Ami folyton visszakerül az pont az a kristály hattyú téma... nem a netről tölti le, hanem a telefonról települ újra és újra.. de mivel vírusos volt ezért ki lett iktatva :-(
Az aksi elvileg tényleg 3000 mAh-s... ha csak készenlétben, minimális használattal van, akkor 2-3 napot bír, de ha rákattan a Viber, Youtube, játékok nyúzására akkor azért hamar megadja magát... :-( talán az optimalizáltsága se a legjobb... viszont gyereknek ennél drágábbat nem akartam... :K

(#141) ludla válasza Csigu HT7 (#140) üzenetére


ludla
őstag

Köszi az infót remélem péntekig meg jön a teló. Én se szívesen vennék drágábban csak a mostani Alcatel POP C7 nem kezeli az okos óráját mert csak android 4.2 van hozzá, így egy telefon csere megérett neki.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#142) Ciccuka válasza ludla (#139) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkumulátorba 2750mAh szokott belemenni 5.1Volton KCX-017 szerint.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#143) core2trio


core2trio
tag

Van már olyan rom hozzá amin nincsenek meglepik és jól is müxik? Egy ideje nem figyeltem az eseményeket az oldalukon :U

(#144) csadi0011


csadi0011
őstag

(#145) Ciccuka válasza csadi0011 (#144) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ahogy látom ennek már javították a jack aljzatát. Az előlapon lévő visszajelző fény hasznos lehet. Viszont a hátlapja ennek is műanyag,

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#146) csadi0011 válasza Ciccuka (#145) üzenetére


csadi0011
őstag

Van olyan HOMTOM telefon, aminek a hátlapja nem műanyag?

(#147) Ciccuka válasza csadi0011 (#146) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem tudok róla. Megjelent HT7-re a 2.0.7 Firmware, próbálta már valaki (XDA-n láttam a topikjában)?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#148) stefi81


stefi81
tag

Én felraktam a 2.0.7-et de nem vettem észre változást a 2.0.3-hoz képest.
Már egy hónapja jeleztem a HT-nak hogy kellene jack átalakító, de ma napig nem küldték.
Más is írt nekik? Lehet venni valahol?

(#149) luke30 válasza stefi81 (#148) üzenetére


luke30
tag

Azt olvastam hogy vissza rakták az eredeti skin-t(arany).
Én a Banggood-tól vettem Snap-Up -ban (3 db), nekik írtam és kb. 20 nap alatt megküldték a jack átalakítókat mind a három telónak.

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#150) csadi0011 válasza stefi81 (#148) üzenetére


csadi0011
őstag

Hibajavítások + Visszarakták az eredeti Launcher-t.

Asszem Facebook-on írták ki, hogy annak az eladónak kell írnod emiatt, akitől vetted a telefont, mert minden eladójuknak kiküldték a jack adaptereket. Ahol vetted, ott kell reklamálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.