Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) blattida válasza Tamoo (#60200) üzenetére


blattida
nagyúr

A macskák szeretik a magas játékokat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#60202) DonThomasino válasza Tamoo (#60200) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mivel van itthon így addig amíg nem veszek komolyabb kábelt simán.
Ahogy olvastam a cikkeket nem éppen bohóckodás ha kb azt hozza
mint bármelyik 10-20e HUF os kábel.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#60203) Tamoo válasza DonThomasino (#60202) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem nem kell bemutatni, sokáig használtam. Még meg is van... "készre szerelt" CAT7 1200MHz-es.
2-4e/m áron lehet VDC-t venni. Amellett nemigazán rúghat labdába.

[ Szerkesztve ]

(#60204) BBéci válasza DonThomasino (#60202) üzenetére


BBéci
titán

"kb azt hozza mint bármelyik 10-20e HUF os kábel."
Ez így, ebben a formában olyan messze áll a valóságtól, mint Makó Jeruzsálemtől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60205) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

200x280 alapterületű (~10kg súlyú) dobozokhoz milyen állítható magasságú állványt tudnátok ajánlani? kb 80-110cm közötti állíthatóság lenne az ideális.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60206) .DLL válasza lezso6 (#60205) üzenetére


.DLL
veterán

Valamiért hirtelen cm-ben gondolkodtam a 200x280-nál, és valami ilyesmit akartam ajánlani :DDD [link]

Aztán a 10kg meg a magasság ... itt valamit félrenézhettem.. :Đ

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#60207) trufa12 válasza Gabor970 (#60195) üzenetére


trufa12
addikt

:R igen :(

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60208) DDL válasza DonThomasino (#60190) üzenetére


DDL
őstag

Elég a CAT5e. Teflon szigetelésű fali kábel. Felesleges pénzkidobás a CAT7.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#60209) Mezga Aladár válasza DDL (#60208) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hogy ez mekkora m@rhaság.
Sem a keresztmetszet sem a szigetelés sem az anyagminőség nem audió felhasználásra lett kitalálva.
A zseniknek ajánlanám a sata kábelból csináljanak intekonnekt kábelt.
Méltó párja lesz a cat hangfal kábelnek. ;]
De utána a rinyálást h., szarul szól a cucc nem itt, hanem az okosoknak priviben. :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60210) BBéci válasza Mezga Aladár (#60209) üzenetére


BBéci
titán

Mások ilyenkor "pluszegyeznek", amitől kinyílik a bicska a zsebemben, ezért azt írom: egyetértek.
Valamint idézem Bajnokpityu mondását: a kerítésdrót is vezeti az áramot.
DDL-től ennél többet vártam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60211) blattida válasza BBéci (#60210) üzenetére


blattida
nagyúr

A Fém igen, de vannak már műanyagok is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#60212) .DLL válasza Mezga Aladár (#60209) üzenetére


.DLL
veterán

Gondolom ezek meghallgatásokon alapulnak., és ezért írják, hogy 1-2 ezer/m-ig megállja a helyét. :F
És legtöbbször a meghallgatás dönt. Ha meglesz a rendes kábelem majd teszek egy próbát 2x8 ér Cat.5-tel is. Ez már kb. 3,5mm² keresztmetszet 0,22/szállal számolva.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#60213) BBéci válasza blattida (#60211) üzenetére


BBéci
titán

Az nem drót. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60214) Khaal válasza Khaal (#60109) üzenetére


Khaal
őstag

Magnó témára senki semmit?

Esetleg link valami retro fórumra ahol szó van ilyen oldschool technológiákról is?

Konkrétan pl. egy Nagaoka CD-1 demagnetizáló / tisztító kazit érdemes lenne megvenni?

(#60215) Lompos48 válasza .DLL (#60212) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...2x8 ér Cat.5-tel is. Ez már kb. 3,5mm² keresztmetszet 0,22/szállal számolva...

Ha egy szál átmérője 0,22mm, akkor 8 szál összkeresztmetszete: 0.30410616886mm². :))

(#60216) Mezga Aladár válasza Khaal (#60214) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tisztító kazettát felejtsd el.
Patikából 100%-os alkohol és fülpucka.
A demagnetizáló viszont hasznos.
Aktív elektronikával szereltet keress. Onnan ismered fel h., elem kell bele.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60217) DDL válasza Mezga Aladár (#60209) üzenetére


DDL
őstag

és BBéci.

Nyugodtan hül y ézzetek le. Tőletek igazi dicséret lenne. :R

Sem a keresztmetszet sem a szigetelés sem az anyagminőség nem audió felhasználásra lett kitalálva

Ez aztán egy megtámadhatatlan, komoly - természetesen saját tapasztalatokon alapuló - magyarázat. Nincs is értelme vitatkoznom vele. Ilyen nagyágyúkkal szemben!? :O

(#60210) BBéci

DDL-től ennél többet vártam

Akkor had rontsam a "képet" magamról. 80 eres UW III kábelből vagy EIDE kábelből is jó (relativ) hangszóró kábelt lehet csinálni. Sőt az egyszerű villanydrótból is.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#60218) blattida válasza BBéci (#60213) üzenetére


blattida
nagyúr

A drót csak általában jelent valamilyen fém alapú szálat, de nem minden esetben, lehet műanyag is.
Sejtettem, hogy bele fogsz akadni ebbe a műanyag hálóba... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#60219) rukh


rukh
aktív tag

CAT kábelnél vigyázni arra, melyik színű eret melyikkel párosítjuk ;]

Üdv mindenkinek, Rukh

(#60220) .DLL válasza Lompos48 (#60215) üzenetére


.DLL
veterán

én végig keresztmetszetről beszéltem, mivel azt adják meg, tehát egy szál keresztmetszete 0,22mm².
A felületek pedig összeadódnak.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#60221) trufa12


trufa12
addikt

Miért nem lehet venni 700-2000 között valami hangfalkábelt és kész ?
én vettem ezt a Proson CS2,5 ami lehet szarnak van titulálva vagy nem tudom mert nem szerepel az ajánlottak között, de nekem megfelelő, és 700 ft volt méter ára. Elég masszív kábel, meg a bele sem éppen a kínai 100 ft per méter v 200 ft -osal hasonlítható...

Aztán azt vettem észre, egyenletes jó a hangkép , 3-3 métert adtam minden hangfalnak .

(már ugye a szerencsétlenségemből adódó helyhiányt leszámítva, is javult szerintem a hangzás)

Egyébként az alc892ről meg annyit :) nincs alapzaj .1 , 2 nem mind1 melyik driverrel használja az ember.
amit kiadtak most elsején és fel telepítettem , mondom mi ez a xar .. nem volt dinamika, 0 mély...

aztán a tavalyi 223 mb drivert elkértem cimborámtól, és érdekes máris kellemesen szól .(még ha ezt nehéz is elhinni )

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60222) bajnokpityu válasza DDL (#60217) üzenetére


bajnokpityu
félisten

furi lesz, amit mondok, de szvsz a sima villanydrót is lineárisabb, igazmondóbb, mint a cat..

oké, nagyon függ a fonástól a cat hangja, de amikor 3an próbáltunk egy elvileg nagyon jónak mondott halogénmentes cat6/7 ből hangfalkábelt csinálni, mindegyiknek volt egy kis idegesítő torzítása a magas tartományban. no és persze, mind3nak más lett a hangja, pedig ugyanabból az 50méteres gurigából készült az összes.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#60223) multiplikato válasza trufa12 (#60221) üzenetére


multiplikato
tag

Pontos verziószámot tudsz írni?

(#60224) Patice válasza Mezga Aladár (#60216) üzenetére


Patice
nagyúr

Patikából nem tudsz venni 100%-os alkoholt. Mert olyan nincs. :U

96% a max., de az meg nem kiadható, mert "nincs gyógyászati indikációja".

70%-ost fognak neked max. adni, ami (többek között) fertőtlenítésre is jó.

:B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#60225) #71562240 válasza Patice (#60224) üzenetére


#71562240
törölt tag

Patikája válogatja - mármint a 96%-osnál. Aki akar, talál olyan patikát.

Takarító

(#60226) Mezga Aladár válasza Patice (#60224) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rég magnóztam. Van vagy 15 éve. :R

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60227) bajnokpityu válasza Patice (#60224) üzenetére


bajnokpityu
félisten

asszonyka tanitott gyógyszerészeket a laborban, ő hozott 96%osat (amúgy nem 97% véletlenül a maximum?)

de már elfogyott, maradt a hagyományos hifis deoxi.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#60228) BBéci válasza bajnokpityu (#60227) üzenetére


BBéci
titán

Létezik abszolút alkohol (nem a vodkára gondolok), de amint kinyitod az üveget, máris vizet vesz fel, köt meg a levegőből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60229) Patice válasza #71562240 (#60225) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy olyan patikust. :D

(#60227) bajnokpityu:

Volt, hogy én is tanítottam nyári gyakorlaton lévő gyógyszerész tanoncokat...

A 97%-os már annyira higroszkópos, hogy mire kiöntöd, már 96%-os lesz. :D

(Lehet csinálni 100%-osat, de tényleg annyira köti a vizet a levegőből is, hogy egyszerűen nem tudod 100-on tartani.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#60230) EQMontoya válasza trufa12 (#60221) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kellemes azért tényleg egy relatív fogalom. :)

Same rules apply!

(#60231) Mezga Aladár válasza Patice (#60229) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szóval ha az 54 fokos pálinkát kiöntöm akkor mire megiszom lesz 53 fokos? :DD

Amit még használtam az a féktisztító spray. Élkepesztően erős, a kezemről leszedi a zsírréteget.
Ezt is fülpuckával. Egy 7 dl flakon 700 ft környékén kapható.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60232) blattida válasza Mezga Aladár (#60231) üzenetére


blattida
nagyúr

Magnófejen vagy nyomógörgőn majdnem tilos a használata, mert az utóbbit károsítja, az előbbi réseit meg eltömíti. Messze nem annyira tiszta a féktisztító, hogy ilyen helyen nyugodtan lehessen alkalmazni...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#60233) simongab válasza Mezga Aladár (#60231) üzenetére


simongab
senior tag

Hújjha

A profik Video 90 Sprayt használtak :D

[ Szerkesztve ]

(#60234) trufa12 válasza multiplikato (#60223) üzenetére


trufa12
addikt

6.0.1.7293

Nekem ami utoljára tetszett hangkártya (2008ban vásárolt creative x-fi 80 ezres hangkártyám volt)(SB0550)(az újak meg 1550-70 esek.. .(bár szerintem az is régi de a ceative szerintem semmi újat nem talált fel ezzel az új szériájával amit mostanság kapni lehet azóta bármit vettem nem volt jó, ez a realtek sincs olyan :) de nem tudom miért de tetszik

van a hangkártyának alapból valami hangja, és nincs alapzaja. (legalábbis ezen az msi lapon) nem kell equalizer.

Az erősítőn dobok rá, (szeretem színezni a hangot ) de ennyi.

Nekem tetszik az a lényeg. Aztán majd ha lesz arra is pénzem persze kifogok próbálni még pár hangkártyát, külső vonalon fogok elmozdulni . De ennek így most jobb a hangja mint a 10-20 ezres mostani creativnoknak...-.- (legalábbis nekem , itt most ) Így ebben a felállásban .

Bár az is lehet beszerzek egy ilyen elite prot ,megint csak az a gond hivatalos driver nincs hozzá, bár nem feltétlen baj, ha a fanok jót készítenek .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60235) trufa12 válasza simongab (#60233) üzenetére


trufa12
addikt

Esetleg WD40 ? :D állítólag van az a mondás amit a wd40 nem old meg az megoldhatatlan, vagy valami ilyesmi . :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60236) PuMbA válasza trufa12 (#60234) üzenetére


PuMbA
titán

Ki kéne próbálnod egy normális DAC-ot, például Musiland 03, mert ezek a hangkártyák bőven hagynak maguk után kívánnivalót, hiába kerülnek sok tízezer Ft-ba, de nem zenélésre valók :)

[ Szerkesztve ]

(#60237) trufa12 válasza PuMbA (#60236) üzenetére


trufa12
addikt

Igen ezen gondolkodom én is már 2 hónapja :) Csak volt mire költeni. De majd most már tudok venni egyet , majd kérek segítséget a beszerzésében valakitől mert külföldről nem szoktam rendelni (legalábbis idáig még nem kellett ... ) :R
bár nekem ez a sárkányos 02.-es jobban bejön :DDD

Tamoo
az még odébb van ... sajnos

ez egy 2 szobás lakás, nappali, konyharésszel, meg előszobával

Nah most a szoba zsúfolt mert bátyám cuccai, is itt vannak ,(ő kint alszik a nappaliba) de még egyelőre itt van mindene. Nah most ezért nem tudok helyezkedni .

Eladni kell aztán új házat venni , ami nem 1 perc. Én is legszívesebben berobbantanám a szobát de ez van :(

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60238) Tamoo válasza PuMbA (#60236) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Először le kellene venni a hangdobozokat a szekrény tetejéről. Addig fölösleges bármit is csinálnia.

(#60239) Mezga Aladár válasza blattida (#60232) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért tömné el a réseket?
Mint írtam nem közvetlen hanem pici vatta felületre fújva, és úgy áttörölve.
Láthatóan nem használtál ilyen anyagot. Kifújod letisztítja a felületet, majd nyom nélkül elpárolog.
Hozzá tenném forgófejes svhs hifi sztereó videó forgó fejeket tisztítottam vele.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60240) simongab válasza trufa12 (#60235) üzenetére


simongab
senior tag

Ez mondjuk igaz :D Asszem' most az archiváláskor speciális izopropil alkoholt használnak...
Szerintem a kromofág is szépen lemarassa :P
Van egy speciális nagyon veszélyes gumifelújító anyag, annak az összetételét nem ismerem, de nagyon maró rákkeltő, a fémfelületeket is megtámadja...

[ Szerkesztve ]

(#60241) Tamoo válasza trufa12 (#60237) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Értem én, csak nem árt ennek függvényében kezelni a véleményeidet. Ezt ne vedd sértésnek.

(#60242) blattida válasza Mezga Aladár (#60239) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert vannak neki szilárd összetevői is és amikor például a fültisztítóval kenegeted, akkor bizony a magnófej/fejek réseibe ezek az apróságok belemennek és ott is maradnak, amiktől ugyan használható marad a fej, csak éppen az átviteli tulajdonságait rontod le vele.
A videófejek "rései" sokkal nagyobbak, ott ez a hatás sokkal kevésbé érvényesül.
Valóban nem használtam ilyen sprayt magnófejen, de a tudott dolgok miatt ez nem befolyásolja a spray végeredményét, azaz, ha valaki valóban korrekt tisztítást akar végezni egy magnófejen vagy nyomógörgőn, akkor használjon alkoholt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#60243) trufa12 válasza Tamoo (#60241) üzenetére


trufa12
addikt

Nem sértődöm meg. Sajnos ez így van . Tudom hogy nálam sokat ront ez a felállás.
De minden esetre hallottam már rosszabbat is.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60244) PuMbA válasza Tamoo (#60238) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt nem tudtam, de akkor mindenképp ez az első lépés :K

(#60245) .DLL válasza simongab (#60240) üzenetére


.DLL
veterán

Miért nem rögtön kénsav? :DDD Nem lesz többé gond a fej koszolódásával.

Egyébként arra figyeljetek, hogy van olyan fültisztító pálcika amiből az oldószerek kioldhatnak ezt-azt, ami ragacsként a munkadarabon maradhat.

(P.H.)

(#60246) Mezga Aladár válasza blattida (#60242) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"videófejek "rései" sokkal nagyobbak"

Szerintem fordítva kisebbek.

"Mert vannak neki szilárd összetevői is és amikor például a fültisztítóval kenegeted, akkor bizony a magnófej/fejek réseibe ezek az apróságok belemennek és ott is maradnak, amiktől ugyan használható marad a fej, csak éppen az átviteli tulajdonságait rontod le vele."

A legvégén kalibrálható, 3 fejes dual capsten-es magnót használtam, általában 2-3 fajta szalaggal.
A kalibráláskor azonnal kiderült ha szennyezett a fej, és érdekes módon nem volt olyan tapasztalat mint amit leírtál.

De ez már annyira rég volt h., talán igaz sem volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60247) #71562240 válasza Mezga Aladár (#60246) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tényleg nem jó itt ilyet propagálni, mert tényleg nem olyan tisztaságú anyag. Ártalmas hifi készülékhez.

(alkohollal) Takarító

(#60248) energomatt válasza #71562240 (#60247) üzenetére


energomatt
senior tag

Veled ebben a kérdésben senki se vitatkozzon, hiszen deklaráltan ez a szakmád.

(#60249) trufa12 válasza .DLL (#60245) üzenetére


trufa12
addikt

hát van :( bár mi múltkor egy cd lejátszó lézerét takarítottuk arcszesszel azóta is működik, (nem az enyém, én alkohollal takarítottam, de az akkor nem volt kéznél én mondtam havernak vegyen de azt mondja jó van az ..) végül is azóta is működik
bár vártam vele hogy párologjon kicsit, nem esten neki azonnal üvegestől .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60250) blattida válasza Mezga Aladár (#60246) üzenetére


blattida
nagyúr

A videó jelcsík szélessége 50 um, így több, mint tízszer akkora, mint a kazettás magnónál.

A néhány száz Herzes és a 10 kHz-es szinuszos kalibráló jeleknél ez nem fog gondot okozni, csak nem fog annyira jól szólni a felvétel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.