Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) krichd1 válasza Palika71 (#59749) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem a Canton is kissé túlárazott (kivétel a most kifutó Vento Reference széria), ha új árakat nézzük, a B&W mindig is a drágábbak között volt. Túlárazottsági listát nem lenne könnyű készíteni.
Most például újonnan a Castle, Dynavoice, Quadral van általában jó árban.
Inkább használtakat nézz, bár ahogy mostanában néztem, ott is sok a túlárazott hangdoboz, persze minden relatív.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#59752) BBéci válasza krichd1 (#59751) üzenetére


BBéci
titán

15-16 éve figyelem a Canton hangdobozokat, a kifutókat féláron, vagy annak közelében adják, legalábbis Németországban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59753) Palika71 válasza orbano (#59750) üzenetére


Palika71
őstag

És miből gondolod, hogy ezek együtt jól fognak szólni? Milyen keresztváltóval? Tegnap én is elmélyültem a hangsugárzó építésében, mert nekünk meg pont van itt egy asztalos üzem, de durván sok buktatót találtam.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#59754) Palika71 válasza krichd1 (#59751) üzenetére


Palika71
őstag

Ezek a Canton akciók nem olyanok, ysk-nél? (Lista áron olyan drága, hogy senki nem veszi meg, aztán mikor fél áron adják (kicsit a valós ár alatt), akkor már meg lehet venni)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#59755) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak, csak egy gyors kerdes. Toshlink-el vagy coax-al vigyem a jelet a DAC-ba?

(#59756) Akos1994 válasza #68216320 (#59755) üzenetére


Akos1994
aktív tag

A coax valamivel jobb hangot ad, de csak rövidebb távra érdemes használni.. A téma összefoglalóban meg benne vannak a részletek erről is.

[ Szerkesztve ]

(#59757) #68216320 válasza Akos1994 (#59756) üzenetére


#68216320
törölt tag

Koszonom. Kozvetlen mellette vannak az eszkozok, kb. 1.5m a coax hossza. Akkor marad az.

(#59758) Mezga Aladár válasza #68216320 (#59755) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A coax valamivel jobb hangot ad"

A coax sokkal jobb hangot ad. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59759) gabber01 válasza Mezga Aladár (#59758) üzenetére


gabber01
addikt

Miért?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59760) Mezga Aladár válasza gabber01 (#59759) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59761) bopejape


bopejape
csendes tag

M

[ Szerkesztve ]

(#59762) gabber01 válasza Mezga Aladár (#59760) üzenetére


gabber01
addikt

Magasabb a jitter, fain. És ez hallható is, vagy csak urban legend, hogy talán a denevérek kihallják?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59763) krichd1 válasza Palika71 (#59754) üzenetére


krichd1
addikt

Biztos van aki megveszi. Kifutó modellek féláron akciózása éppen másnál is előfordul.
Van ellenpélda is a Chariokat most fogják drágítani, ha ez igaz.

(#59762) gabber01: Hallható, főleg jobb rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#59764) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hello!

Van egy "ősrégi" Orion SE1025B erősítőm, és a jobb csatorna valamikor megy, valamikor nem, vagy csak nagyon halkan.
Milyen problémára utalhat, talán valami érintkezési? Debrecenben tudtok megbízható szervizest?

Köszönöm előre is!

(#59765) Satellite válasza ad4m1337 (#59764) üzenetére


Satellite
tag

Fülhallgató kimenet is féloldalas?

(#59766) ad4m1337 válasza Satellite (#59765) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Most bedugtam jó volt, kicsit mozgattam a csatlakozót akkor az is el-el menegetett és csak az egyik oldal.

(#59767) Satellite válasza ad4m1337 (#59766) üzenetére


Satellite
tag

A kis Orion 1025-nél nincs külön fejhallgató erősítő, hanem az egyszerűbb megoldást választva előbb a végfok után közvetlenül rávitték a kimenő jelet a 6,3-as Jack-aljzatra, és csak ezután ment a kraft a hátsó hangfalcsatlakozókra. A Jack-aljzatban lévő rugós érintkezők így 30 év után hajlamosak a kontakt-hibára, és ezen néha segíthet a fejhallgató többszöri csatlakoztatása.
(Ha továbbra is féloldalas, akkor nézd meg a két db. 2,5 Amperes üvegbiztosítékot, amik a végfokokat védik a rövidzártól, hogy nem szakadtak-e vagy nem kontaktosak-e.)

[ Szerkesztve ]

(#59768) ad4m1337 válasza Satellite (#59767) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Köszi! A biztosítékokat korábban leellenőriztem, azokkal nincs probléma. Majd holnap tesztelgetem még a füles ki-be csatlakoztatásával.

Ha nem oldódna meg, találok szakembert aki meg tudja csinálni?

(#59769) bopejape


bopejape
csendes tag

Sziasztok,

megvettem a EX-222.1-es erősítőt. Eddig nem bántam meg, most már csak a Videoton 2050-es hangfalakat kellene lecserélni hozzá illőkre.

Valaki javasolta a KEF Q65.2-t használtan 85-ért vagy a Castle Knight 3-ot ami most akciós 77-ért.
Egyik sem tűnik rossznak, de egy 22nm-es szobába nem lesznek ezek túl "nagyok", nem lesz sok? Nem lenne jobb egy állványos kisebb hangfal?

(#59770) Satellite válasza gabber01 (#59728) üzenetére


Satellite
tag

Egyértelmű, amit írsz, - az egyik legfontosabb láncszem a zenehallgató helyiség.
Ha "komolyabb" eszköz beszerzéséről van szó, persze hogy az a legjobb, ha meg lehet szervezni az adott készülék otthoni meghallgatását, vagy akár több gyártmány összehasonlítását.
(A konkrét esetben viszont nem biztos, hogy érdemes a szóba jöhető használt hangfalakkal leszervezni az otthoni meghallgatást, de ha két három helyet végig tud járni az érdeklődő, és meghallgatja ugyanazt a 2-3 számot, akkor már (talán) le tudja szűrni, mi az, ami tetszik neki. A "hőskorban" még nem igazán volt divat az otthoni teszt letét ellenében, ezért körbejártuk azt a pár bemutatótermet, auditóriumot és barlangot, ami akkor volt, és próbáltunk konzekvenciát levonni abból, amit hallottunk, - és ami persze mindenhol teljesen másképp szólt. De még így is sokáig emlegettünk egy-egy Zsolt-Audió-s bemutatót, vagy pl. az LP12/Ittok/Asak-Naim NAP250-Isobarik-lánc hangját a Hotel Platánusból...)

(#59771) simongab válasza bopejape (#59769) üzenetére


simongab
senior tag

Szia. Asszem én voltam. Ezek az állók csak a praktikum miatt lettek javasolva és mert jól szólnak :D Nem nagy dögös dobozok. Ráadásul állvány mindenképpen jó lenne. Én a magam részéről nem nagyon értem a sokhangsugárzós álló dobozokat, de ezek nem ilyenek...

Ha megveszed a hangsugárzókat akkor lesz a nagy álleesés :D

(#59772) blattida válasza bopejape (#59769) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem a castle-lel jobban járnál és a szoba nem annyira kicsi, nem lesz vele gond és tényleg a Vidi cseréje fog nagy örömöt okozni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59773) krichd1 válasza bopejape (#59769) üzenetére


krichd1
addikt

Knight 3 egyáltalán nem "nagy" ekkora szobába, sőt inkább "kicsi".
Láttam aprón Monitor Audio MA 202-t, azt is tedd fel a meghallgatási listádra.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#59774) DDL válasza ad4m1337 (#59764) üzenetére


DDL
őstag

Kh-s a fejhallgató csatlakozó. Csere. Pár száz forint.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#59782) Mezga Aladár válasza gabber01 (#59762) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szürkébb, mosottabb, unalmasabb a toslink.

UI: Söprés volt!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59783) gabber01


gabber01
addikt

Nemrégen linkelt valaki egy "mesét".
Ebben lettem figyelmes a következő mondatra:
"Noha a basszreflex-doboz kisebb, mint az azonos minőségű zárt doboz..."

Akkor az autós mélynyomók esetén hogy lehet hogy mégis a BR dobozok nagyobbak, sokkal?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59784) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.
Van egy Logitech X-540 szettem. Egy ideje mintha halkabban szólna és időnként vannak hangosabb kiugrások. Olyan mint amikor a régi erősítőn a potméter bekoszolódik és amikor állítod a hangot akkor kicsit darabos. Csak itt nincs potméter és éppen nem nyúlok semmihez. Másik géppel is ugyan ezt csinálja, szóval a hiba a szettben van.
Tudom szinte bármi lehet, de azért van tippetek mi okozhatja a problémát? :F

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#59785) ad4m1337 válasza DDL (#59774) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

köszi! Mit jelent a KH egyébként?

(#59786) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#59239) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megtörtén a fülelés, még mindig a digi előfok+végfok adja a jobb hangot.

(#59785) ad4m1337: kontakt hiba

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59787) simongab válasza gabber01 (#59783) üzenetére


simongab
senior tag

Ez már egy bonyolultabb téma, ismerni kellene hozzá a hangszórók-hangsugárzók működését jellemzőit építésük során jelentkező összefüggéseket problémákat, és az ott kötött kompromisszumokat. Ha ezt ismerjük akkor érdemes erről is beszélni, addig is ezt az állítást fogadjuk el!

(#59788) gabber01 válasza simongab (#59787) üzenetére


gabber01
addikt

Nem hiszem, hogy ehhez hangtani doktorit kellene írni, de ez egy igen markáns ellentét. A dobozméret szobai és autós zárt illetve BR rendszerű között éppen ellentétes viszonyban áll. Hogy lehetséges ez?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59789) simongab válasza gabber01 (#59788) üzenetére


simongab
senior tag

Nemtom...most egy creative T20-at hallgatok, a másik szobában egy 10*18*10 es aktív cucc van a gépre rákötve. Mind a kettő kicsi és nagyot szól, de az egyik nyitott a másik nem...

Zárt dobozba való hangszórókat általában úgy tervezik hogy nagyobb doboz ideális nekik. Ott sokkal nagyobb szerepe van a levegő összenyomásának ami ugye a dobozban marad. A nyitott dobozok hatásfoka jellemzően nagyobb.

A fizikának meg mindegy hogy autóba vagy a fürdőszobába rakod be a hangot, ettől még a dolgok nem változnak meg :D

[ Szerkesztve ]

(#59790) andorra válasza gabber01 (#59783) üzenetére


andorra
őstag

Minél nagyobbak sokkal? Az azonos mélyhangátvitelű, azonos gyártó által tervezett, azonos árfekvésű zárt hangdobozoknál, vagy az éticsigánál? Vagy netán olyan zárt hangdobozoknál, amelyeknek nem olyan jó a mélyhangátvitele?

(#59791) gabber01 válasza andorra (#59790) üzenetére


gabber01
addikt

Tök egyértelmű ám a kérdés, nem tudom miért tettetitek a hülyét. Jobban miért nézitek a másikat hülyének. Gondolom láttatok már autóhifit. A gyári ajánlások adott mélynyomóra mindig nagyobb br ládát írnak elő, mint zártat. Illetve a méretező programok is ugyanígy járnak el. Ebben az írásban mégis az ellenkezőjét mondják. Erre az ellentétre lettem volna kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59792) gabber01 válasza gabber01 (#59791) üzenetére


gabber01
addikt

+mondva

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59793) andorra válasza gabber01 (#59791) üzenetére


andorra
őstag

Feltételezem azért, mert egyéb szempontok is vannak a tervezésnél. Nem a klasszikus hifi szempontok dominálnak, hanem az, hogy a mélyek szétnyomják az agyadat. A lényeg, hogy remegjen bele a Szuzuki karosszéria. Vagyis a hangnyomás a fontos.

(#59794) gabber01 válasza andorra (#59793) üzenetére


gabber01
addikt

Tévedés, ill. nem minden esetben. Van rengeteg SQ BR láda/mélynyomó is. De ez tipikus hifis hozzáállás, lényegében fogalmatok sincs.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59795) simongab válasza gabber01 (#59794) üzenetére


simongab
senior tag

A BR és zárt rendszerre is alkalmas hangsugárzók esetén a zárt doboznál sokkal nagyobb az ideális űrtartalom mint a nyitott rendszerűeknél. Ennyi... Ha ez nem így van akkor csak az a kérdés hogy miért?

[ Szerkesztve ]

(#59796) Mezga Aladár válasza gabber01 (#59794) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"lényegében fogalmatok sincs."

Nagyon arrogáns vagy. :o
Ez nem a DIY vagy tervező, hanem a sima hifi topic.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59797) gabber01 válasza Mezga Aladár (#59796) üzenetére


gabber01
addikt

Aha, én vagyok arrogáns, de a papagáj teljesen felesleges, hiten és feltételezéseken alapuló hozzászólása, amin nyilvánvalóan látszik, hogy nem tudja az okokat, de boldogan leugat a hifinek egy másik területét, amit nem ismer/nem szeret, az rendben van.

simongab: Igen, ez a kérdés. Csak éppen én még nem találkoztam olyan hangszóróval, amire a gyári ajánlás nagyobb zárt ládát írt volna elő, mint br-t. Mindig, minden esetben a br nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59798) #71562240 válasza gabber01 (#59794) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem fogalmuk sincs, hanem értelmetlent "kérdezel". Nem igaz a "kérdésed". Nem is lehet igaz.
A mélyhangszóró nyitott hangdobozban mélyebbre megy, mint zártban, mondhatni a nyitott hangdoboz nagyobb méretűnek minősül, mint az ugyanakkora zárt. Ehhez járul, hogy a basszreflexnyílás még rátesz egy lapáttal a mélyátvitelre. Tehát (a jól tervezett) basszreflex hangdoboz két okból is mélyebbre megy, mint az ugyanolyan paraméterekkel rendelkező zárt hangdoboz. Az általad felvetett "kérdés" tehát értelmezhetetlen, nem létező "kérdés". Ergo nem történik az autóhifiben olyan, ami a "kérdésed" tartalma. Szerk.: aminthogy a papagáj sem ugat - nem tud ugatni.

Takarító

[ Szerkesztve ]

(#59799) gabber01 válasza #71562240 (#59798) üzenetére


gabber01
addikt

Az a gond, hogy ezek közül semmi sem igaz, amit mondasz/mondtok. Van esetleg bárminemű referencia, ami alá tudná támasztani ezeket az állításokat? Mert nekem van. Illetve ezer meg ezer írást lehet találni. Pl.
Ezek után jó lenne, ha nem csak légből kapott "hiszem"-ekkel jönnétek.

u.i.: a kérdésem teljesen érthető és releváns volt. Normális hangnemben kérdeztem, az arroganciát ti hoztátok be.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59800) #71562240 válasza gabber01 (#59791) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amint jeleztem, ilyen gyári ajánlások, ilyen méretező programok nem léteznek, nem létezhetnek. Mert ez pont fordítva van. Te értettél félre valamit.
Hozzátéve, hogy egy mélyhangszórónak sokféle szabályozandó paramétere, műszaki tulajdonsága van, amelyek egy része azt eredményezi, hogy adott mélyhangszóró eleve vagy nyitott, vagy zárt dobozba való. Köztes terület azon mélyhangszórók köre, amelyek kisebb-nagyobb megszorításokkal nyitott és zárt hangdobozokba is beletervezhetőek. De utóbbiakra sem tud érvényes lenni amit írsz az autóhifis gyári ajánlásokkal és méretezőprogramokkal kapcsolatban, hanem éppen az ellenkezője igaz, az autóhifiben is - mivel biztos vagyok abban, hogy az autóhifis gyári ajánlásokban és méretezőprogramokban sem szoktak előfordulni médiahekkek, hoaxok, nigériai csalások...

(#59799) gabber01: Lásd fent. Olvass figyelmesen. A félreolvasott példáidat is. Kezdve "kérdésed" azon kitételétől, miszerint "ugyanarra a mélynyomóra..." Vagy kérdezz figyelmesen, és ne hozz ellentétbe két dokumentumot, amely másról szól - egymáshoz képest is és az általad belelátottakhoz képest is. Nem az történik, amit kérdezel - a dokumentumodban sem az történik, természetesen. Figyelj oda. Például a dokumentumod jobb felső sarkában levő kis vs. képre, és máris látod, miről szól a szöveg - hát nem arról, hogy "ugyanarra a mélynyomóra..."

Takarító

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.