Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) capulet75


capulet75
addikt

Olvasgattam pár percet kávézás közben, már megint egy olyan téma amiben úgy el lehet merülni mint a Titanic.
Anyag a fontosabb vagy a felületkiképzés? Full vagy célirányos borítás? Homemade lesz ez (jobban is szeretem mint a készen kapható dolgokat) úgy érzem,kell egy külön szoba a hifinek. Berakom a 7934785639 megvalósítandó projekt közé :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55402) Tamoo válasza capulet75 (#55400) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Inkább fizetek valakinek minthogy agyérgörcsöt kapjak felkenés közben. :D
Engem az foglalkoztat, hogy akusztikai szempontból milyen.

[ Szerkesztve ]

(#55403) simongab válasza capulet75 (#55401) üzenetére


simongab
senior tag

tojástartó! A nádnál tutti jobb :P

(#55404) Tamoo válasza simongab (#55403) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tojás tárolására legalábbis biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#55405) capulet75 válasza Tamoo (#55402) üzenetére


capulet75
addikt

Nem sok mindent találtam róla (az installáló cégek általi tömjénzésől eltekintve) de ezt írták: "A folyékony textil tapéta és a parafa sem alkalmas az alacsony és középfrekvenciájú hangok csillapítására "

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55406) simongab válasza Tamoo (#55404) üzenetére


simongab
senior tag

ehh....a nád komplett hülyeség...a tojástartót meg használják kispénzű hangosok. Festhető és olcsó

(#55407) Tamoo válasza simongab (#55406) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért komplett hülyeség? Kipróbáltad? :F Aki ajánlotta lehet kicsit jobban ért hozzá...

capulet75: Az nyilvánvaló, hogy valószínűleg csak felső tartományban csillapíthat valamennyit. Az a baj ezt nem olyan egyszerű csak kipróbálni hogy a valóságban mennyit is jelent. :D

[ Szerkesztve ]

(#55408) simongab válasza Tamoo (#55407) üzenetére


simongab
senior tag

http://www.muziker.hu/hangtechnika/studio-eszkozok/akusztikai-elemek/p/215915-alfacoustic-Profil-Complet-Fire-Retardant

(#55409) simongab válasza Tamoo (#55407) üzenetére


simongab
senior tag

Ki ajánlotta? Arató Éva?

(#55410) capulet75 válasza Tamoo (#55407) üzenetére


capulet75
addikt

Nem lenne jobb célirányosan pár panelt elhelyezni?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55411) simongab válasza capulet75 (#55410) üzenetére


simongab
senior tag

Egyébként de, főleg ha van erre egy külön szobád

(#55412) Tamoo válasza capulet75 (#55410) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az is számításba került. De ettől függetlenül tapétázni is kell és ha a textil tapétának is jótékony hatása van, akkor miért is ne.
Panelekből egyelőre ezekkel szemezek. [link]

(#55413) capulet75


capulet75
addikt

Ezek mire valók? Mert nem zajcsillapításra az tuti.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55414) Tamoo válasza capulet75 (#55413) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

diffúzor

(#55415) simongab válasza capulet75 (#55413) üzenetére


simongab
senior tag

miért gondoljuk hogy csak hangot elnyelni kell, és visszaverni nem? Komilyabb stúdiók, koncerttermek ilyen hangolt elemekkel vannak kirakva. Persze nem biztos hogy otthon a nappali...

(#55416) capulet75 válasza simongab (#55415) üzenetére


capulet75
addikt

Nem gondoljuk, ezért a kérdés. Csak annyit írtam hogy szerintem ez nem nyel el, illetve nem csillapít hangot. Ránézésre pont úgy néz ki funkcionálisan mint ami terít és nem csillapít. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55417) simongab válasza capulet75 (#55416) üzenetére


simongab
senior tag

A tapétánál jobb, a tojástartónál drágább :D

(#55418) #71562240 válasza capulet75 (#55416) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azért persze csillapít is. Sőt, sokat.

Szerk.: A textiltapéta, a (padló)szőnyeg és hasonlók nagyon jó és fontos dolog, mert a legzavaróbbak a magashangok visszaverődései szoktak lenni otthoni zenehallgatásnál.

[ Szerkesztve ]

(#55419) Dorian


Dorian
félisten

Nád a tópartra, tojástartó a hűtőbe való.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55420) simongab válasza Dorian (#55419) üzenetére


simongab
senior tag

Akkor kell venni szivacsprofilt. Ebből vannak speciálisabb változatok is, azoknak 60e Ft négyzetmétere. 10 év alatt garantáltan elporladnak...

(#55421) simongab válasza simongab (#55420) üzenetére


simongab
senior tag

Persze házi stúdiót szerintem nagy luxus építeni...

(#55422) deicide


deicide
veterán

No, végül a NAD mellett döntök (C165+C275+C546) és mellé vagy Revolution DC6T vagy Precision 6.2, amelyik hangja jobban bejön majd. Egyelőre nem túl drága kábelekkel, azt javasolták, hogy amíg nem járatódik majd be a rendszer, addig nem érdemes speciális, drága madzagokkal foglalkozni, elég utána. És ha nem tetszik majd egy adott kábel hangja, visszaveszik és választhatok másikat. Ez mondjuk korrekt hozzáállás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55423) Dorian válasza simongab (#55420) üzenetére


Dorian
félisten

ja igen: a csupasz, látszó szivacsok meg a hangstúdiókba, esetleg dobozok bélelésére. ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55424) BBéci válasza simongab (#55398) üzenetére


BBéci
titán

"szimmetrikus legalább 5*5 m "

Éppen ezeket kellene kerülni, szóval tévúton jársz. És a nagy belmagasság sem szerencsés, persze kérdés, mit értünk ez alatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55425) krichd1 válasza simongab (#55403) üzenetére


krichd1
addikt

Tuti nem, a tojástartó csak egy szűk frekvencia tartományban csillapít. A négyzet alapú szoba nem rendelkezik jó akusztikai tulajdonságokkal, kerülendő.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55426) EQMontoya válasza krichd1 (#55425) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mennyire kell eltérni a négyzettől? Nálam kb 0.9:1 arányban vannak méretek.
Nyilván egy folyosó sem az igazi, mint másik véglet.

Same rules apply!

(#55427) krichd1 válasza EQMontoya (#55426) üzenetére


krichd1
addikt

Pontos arányszámot nem tudok, nálam most 0,8:1 az oldalak aránya, ez szerintem már jó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55428) EQMontoya válasza krichd1 (#55427) üzenetére


EQMontoya
veterán

A hosszabb vagy a rövidebb fal mentén van a rendszer?

Same rules apply!

(#55429) simongab válasza BBéci (#55424) üzenetére


simongab
senior tag

A nagy belmagasság szerencsés, a szimmetriát a lakószobák esetén írtam a berendezésre. Egy nappali nem ideális, de meg lehet tenni egy pár trükköt hogy jobb legyen az eredmény. Persze nagy a macera, de ez a hifibuziknak inkább jó :D Lehetőleg viszonylag nagy szoba kell, és a nagyon téglalap alakú nem szerencsés. Sajnos úgy látom itt a vitatkozás és a szakmaiatlan "hifista " szemlélet a menő :D A nádról megnéznék valami szakirodalmat :D

(#55430) deicide válasza simongab (#55429) üzenetére


deicide
veterán

Mondjuk egy átlag magyar ember számára adott a helység, ritka lehet az, amikor hifire épít valaki megfelelő méretarányú szobát, már ha létezik ilyen, vagy kiválasztja a 12 szobája közül azt, amelyik a legmegfelelőbb a célra. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55431) krichd1 válasza EQMontoya (#55428) üzenetére


krichd1
addikt

Rövidebb.

(#55429) simongab: Mert a tojástartó nagyon szakmai megközelítés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55432) Dorian válasza simongab (#55429) üzenetére


Dorian
félisten

"a nagyon téglalap alakú nem szerencsés"

Szerintem pedig inkább a nagyon négyzet alakú nem szerencsés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55433) simongab válasza deicide (#55430) üzenetére


simongab
senior tag

erről beszélek...nádat sem visz a szobába az átlagember :D Szerintem kb szimmetrikusan berendezett tágas szobába kb szimmetrikusan elhelyezett rendszer kevés ablakkal sok drapériával, függönnyel jó lehet. Ha van saját szoba akkorén kísérleteznék a tojástartóval, vagy a kihangolt fa kazetta panelekkel. Márha' akarnék otthon is stúdiót építeni :D Viszont ott a kábelezés nem nagyon lenne szempont, és ezeket az itt megemlitett "audiofil" cuccokat csak játékszernek tekinteném :D

(#55434) simongab válasza Dorian (#55432) üzenetére


simongab
senior tag

A tökéletesen négyzet alakú tényleg nem, de 5X5 ös szobánál már nem gond szerintem. 5*7 és a hosszabb falon a cuccok 3-4 méteres bázistávolságban már jók lehetnek.Vagy ha úgy jön ki9 akár a röviden. Jó bele egy kis asszimetria, de az nem az hogy hátul nent van 2 emeletes ágy meg 3 gardróbszekrény összevissza :D

(#55435) simongab válasza krichd1 (#55431) üzenetére


simongab
senior tag

Igen, sok olcsó stúdióban láttam már tojástartót. És azt hiszem több helyen jártam mint itt a nagyátlag :P

(#55436) lajthabalazs válasza Dorian (#55432) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nincs nagyon meg kevéssé téglalap, a téglalapságnak nincs mértéke. Valami vagy téglalap, vagy nem. Esetleg a majdnem téglalapot lehetne még definiálni.

Egyébként a legjobb kimenni a kertbe, megvárni míg a szomszéd befejezi a fűnyírást és ott felállítani a hangrendszert, minimális a visszaverődés, és még a nap is süt.

(#55437) Dorian válasza lajthabalazs (#55436) üzenetére


Dorian
félisten

Aki akarja érti, aki nem akarja, beleköt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55438) krichd1 válasza simongab (#55435) üzenetére


krichd1
addikt

Remélem nem probléma, ha nem az olcsó "stúdiókból" indulunk ki.[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55439) simongab válasza lajthabalazs (#55436) üzenetére


simongab
senior tag

Jaj! Hát asszem a nád oda jó lenne............A téglalap oldalai közti arány azért megfogható. És tökéletesen négyzet alakú szoba sincs, hazánkban a mesteremberek nem tudnak csinálni 5*5 ös szobát. Tehát majadjunk a négyszög kifejezésnél :D

(#55440) simongab válasza krichd1 (#55438) üzenetére


simongab
senior tag

Nekem nem, én nem építek stúdiót, de ha Te szeretnél szívesen segítek Neked :D

(#55441) #71562240


#71562240
törölt tag

A nagy belmagasság jó akusztikailag. A négyzet alaprajz is jó, különösen ha romboidként használjuk.

Gyékényt használ az átlagember lakásban.

(#55442) deicide válasza simongab (#55434) üzenetére


deicide
veterán

Na, lerajzoltam (móricka rulez), hogy mit tudtam kihozni a "zeneszobából" :)

4m x 5m a szoba, a belmagasság 2.4m, középen szőnyeg van, sötétbarnára festve a fal, a gázcsövek is sötétbarna zománcfestékkel, ajtó szintén és a sötétítő függöny is ugyanaz a sötétbarna. Gyakorlatilag vak sötét van nappal is. :)
Erről mi a vélemény, ki lehet belőle hozni többet?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55443) simongab válasza deicide (#55442) üzenetére


simongab
senior tag

Szerintem a balt ne rakd annyira a sarokba...

(#55444) blattida válasza BBéci (#55392) üzenetére


blattida
nagyúr

A legtöbb esetben van az 80 % is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55445) deicide válasza simongab (#55443) üzenetére


deicide
veterán

Akkor cseréljem a házimozi frontokkal meg a helyüket? Mert ha a balt mozgatom, a jobbot is kell. A házimozi front a kevésbé fontos nekem. Viszont akkor meg mindössze kb 2 méterre lenne egymástól a 2 sztereo front, az nem kevés?
Sajnos a konvektort nem tudom letépni a falról, az lenne a kézenfekvő. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55446) krichd1 válasza deicide (#55442) üzenetére


krichd1
addikt

Frontokat ne tedd közel a falakhoz, sarokba szorítást felejtsd el. Kanapét húzd el a hátsó faltól, tedd jóval előrébb. Kísérletezz az elhelyezéssel, hallgatási pozícióval.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55447) simongab válasza deicide (#55445) üzenetére


simongab
senior tag

Zárt dobozok? milyem magassugárzó van benne? 2-3 mérerre a szambafalra egy hordozható babzsák fotel is hiányzik :D Az is javítja 10-20% kal a hangképet :P

(#55448) BBéci válasza simongab (#55440) üzenetére


BBéci
titán

Nálad nem működik a szerkesztés, vagy csak hozzászólásokat gyűjtögetsz?

(#55444) blattida
Tehát egy adott helyiségben az elérhető legjobb hangzásnak csak 20 %-át adják a készülékek, a többit az akusztika? Ezt túlzásnak tartom. Szerintem a fele-fele arány jobban közelít a valósághoz. Azt elhiszem, hogy a pocsék akusztika elveheti a hanglánc tudásának 80 százalékát, de én nem arra céloztam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55449) deicide válasza simongab (#55447) üzenetére


deicide
veterán

Nem, hátsó reflexnyílású a mostani és a jövőbeli is (Tannoy Precision 6.2 vagy Revolution DC6T).
A hátulja a faltól most 40cm távolságra van.

krichd1: Akkor megcserélem a sztereo frontot a HM-el, az legyen akkor távolabb az oldalsó faltól.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55450) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem ez a terv: RAJZ (pdf) (sarokszekrény, polc... még valószínűleg lesz)
Megint mindenes szoba. :D De oda kell a cucc ahol a legtöbbet vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.