Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) Ribi válasza bajnokpityu (#55196) üzenetére


Ribi
nagyúr

És akkor jön az, hogy akkor CD-re nem lehet adatot írni, mert azt sem lehet visszaolvasni?
PC adatként ovlassa a lemezt ami vagy ugyanaz lesz minden ovlasásnál, vagy hibás. PC CD olvasásnál ha valamit nem tud elolvasni akkor hirtelen belassul a CD, megpróbálja szépen lassan kiolvasni és ha úgy sem megy errort dob. De nem fog neked 5 féle CD olvasó 5 féle adatot visszaadni. Bitre pontosan ugyanaz lesz. És most nem CD lejátszókról beszélek.

(#55202) dabadab válasza Ribi (#55201) üzenetére


dabadab
titán

Azert az audio CD meg a adat CD nem pont ugyanugy mukodik (az audio CD-n eleg jol latszik, hogy olyanok terveztek, akik fonografon nottek fel), ahogy fent is irtam, nem lehet normalisan pozicionalini illetve a hibajavitasa is gyengebb, meg elofordulhat, hgoy az olvasasi hibakat a CD olvaso nem jelenti, hanem odainterpolal valamit - de mondjuk ezeket a problemakat az EAC gond nelkul lekezeli.

DRM is theft

(#55203) bajnokpityu válasza Ribi (#55201) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagy a difi audio cd és adat CD között. olvass utána.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#55204) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

fel akartam tenni két flacot, de nem tudom feltenni, leáll feltöltés közben.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#55205) blattida válasza Ribi (#55201) üzenetére


blattida
nagyúr

Audio cd esetén ahány olvasó, annyiféle olvasat, sajnos nem egyeznek meg pitre pontosan a beolvasott wav fájlok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55206) andorra válasza nostromo73 (#55198) üzenetére


andorra
őstag

Tökéletesen helyettesíti a gyári hálózati kábelt.

(#55207) liszi70 válasza andorra (#55206) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#55208) nostromo73 válasza andorra (#55206) üzenetére


nostromo73
tag

nem mondod?!,,,, :Y

ha csak ennyit szerettem volna tudni, nyilván nem teszem fel itt, a kérdésemet.....

[ Szerkesztve ]

(#55209) BBéci válasza nostromo73 (#55208) üzenetére


BBéci
titán

Csak kipróbálás alapján lehet eldönteni, hogy az adott kábel milyen változást hoz a rendszer hangjában. Szerintem Andorra arra célozhatott, hogy az a tápkábel, amit mutattál, nem egy nagy szám, hangban csekély előrelépést lehet tőle várni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55210) nostromo73 válasza BBéci (#55209) üzenetére


nostromo73
tag

na így már érthető:)....

jelenleg Supra táp kábel és Supra Classic 4mm hangfal kábelt használok...úgy érzem hogy a Supra egy picit a mély hangok felé megy el..és gondolkodom hogy esetleg más hangfalkábelt választanék..ezeket néztem:

Chord Carnival Silverscreen

QED Silver Anniversary XT.....

(#55211) liszi70 válasza BBéci (#55209) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szerintem Andorra arra célozhatott, hogy az a tápkábel, amit mutattál, nem egy nagy szám, hangban csekély előrelépést lehet tőle várni."

Szerintem meg arra célozhatott, hogy semmilyen előrelépést nem lehet tőle várni. :)

(#55210) nostromo73

Csak kipróbálás után vegyél meg bármilyen kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#55212) nostromo73 válasza liszi70 (#55211) üzenetére


nostromo73
tag

a Hifibarlangban mindkettőt kitudom próbálni és ott a hangfal is adott hozzá....

(#55213) BBéci válasza liszi70 (#55211) üzenetére


BBéci
titán

Arra nem célozhatott, mert ért a hifihez és nem ostoba. :P

A gyárilag mellékelt hulladéknál csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55214) liszi70 válasza BBéci (#55213) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...ért a hifihez és nem ostoba."

Lehet, hogy pont ezért gondolja. :D

(#55215) KisTücsök válasza nostromo73 (#55212) üzenetére


KisTücsök
addikt

Otthon próbáld ki!

(#55216) BBéci válasza liszi70 (#55214) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem az okát ennek a folytonos kábel ellenességednek. Akinek a rendszere nem gagyi és a hallása is rendben van, annak hallania kell a kábelek hatását, a különbségeket. Amennyiben mégsem akkor a felsoroltak valamelyike nem áll fenn.
A hallás rendbenlévősége nem csak hardveres, fiziológiai állapot, fejleszteni is kell ahhoz, hogy a finomságokat, különbségeket felismerje az ember. Például, ha meg tudod különböztetni egymástól a Steinway, Bösendorfer, Yamaha hangversenyzongorák hangját, akkor már kellőképpen gyakorlott és kifinomult a hallásod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55217) liszi70 válasza BBéci (#55216) üzenetére


liszi70
nagyúr

"... kábel ellenességednek."

Ez így általánosítás, és nem igaz. Nem mindegy, hogy táp, hangfal, HDMI, analóg IC vagy digit koax kábelről van szó. Mindegyikhez más a viszonyom. Van amelyikben egyáltalán nem hiszek, van amiben igen. Ráadásul nem csak kábelekről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#55218) BBéci válasza liszi70 (#55217) üzenetére


BBéci
titán

Nem hinni kell, hanem kipróbálni, tapasztalni! A felsoroltak mindegyike befolyásolja a kép- és/vagy hangminőséget.
Az optikait, USB-t és az Ethernetet kihagytad.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55219) liszi70 válasza BBéci (#55218) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az optikait, USB-t és az Ethernetet kihagytad."

És még mást is kihagytam biztos, nem a teljesség igényével írtam a felsorolást, csak példaként. :)

"Nem hinni kell"

De, szerintem sokszor vallás is kell ahhoz, hogy működjön a hallás. :D
Aki nem akarja belátni, hogy a hifi-házimozi kultúrának (és üzletnek) egyik fontos pillére a tudatalatti faktor és a placebo, az szerintem ugyanolyan hibát követ el, mint aki állandóan mérésekkel meg fizikai jellemzőkkel akar magyarázni mindent és enélkül semmi tapasztalást nem fogad el. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#55220) bajnokpityu válasza liszi70 (#55219) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+1

eladó Kawasaki j300 robogó

(#55221) BBéci válasza liszi70 (#55219) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek.
De Te sokkal többször írsz kábelek ellen, mint mellettük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55222) fabika


fabika
tag

Denon vonalon maradva találtam ezeket: [pma 915R] és [pma 735R] (Celestion F30 + lemezjátszó + komolyzene)
Mi a véleményetek róluk?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#55223) blattida válasza fabika (#55222) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebből a kettőből mindenképp a 735 a jobb, minden szempontból.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55224) fabika válasza blattida (#55223) üzenetére


fabika
tag

És a régi kiszemeltemmel szemben [pma-720] ?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#55225) liszi70 válasza BBéci (#55221) üzenetére


liszi70
nagyúr

"sokkal többször írsz kábelek ellen, mint mellettük."

BBéci, én nem kábelek ellen írok. Én a félrevezetés ellen írok, ami a gyártók részéről tudatos, a felhasználók élménybeszámolóiban pedig jóhiszemű. És ne szűkítsük le folyton kábel-témára, mert nem csak arról van szó.

(#55226) lajthabalazs válasza liszi70 (#55219) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Van a mérhető rész, a mérhetetlen de hallható rész, és aztán van a hallani vélt rész. Sajnos a tapasztalásokban az utóbbi kettő nehezen választható el. Persze vannak statisztikai módszertanok ezek elkülönítésére. De mivel egyik gyártónak sem érdeke, hogy eloszlassa a mítoszokat, a szakújságírók meg a gyártók támogatásából élnek, ezért ilyen teszteket senki sem folytat a HiFi világában. Amiket a mackó ajánlott újságokat abban is csak dícsérték az eszközöket, még összehasonlításra sem került sor, nem hogy standardizált AB tesztekre. Az audiofileknek is ciki lenne, ha nem tudnának különbséget tenni, a gyártóknak is égés lenne, ezért hallgatólagosan tartózkodnak bármilyen, az objektivitás felé mutató lépéstől.

Nem meglepő módon egyébként így csak a lakosságnak lehet értékesíteni eszközöket. Amint valaki nem hobbinak fogja fel a zene vagy filmlejátszást (ahol semmi sem drága), rögtön előjön az elmélet, mérések, szimulációk, tesztelés, szubjektív tesztelés (koncerttermek építése, hang és képátviteli hálózatok tervezése, mozik).

(#55227) blattida válasza fabika (#55224) üzenetére


blattida
nagyúr

A 720 jó, de annál is jobb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55228) fabika válasza blattida (#55227) üzenetére


fabika
tag

A 720 nál csak MM van és nincs MC. Ez nem hátrány a lemezjátszómnál?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#55229) #71562240 válasza nostromo73 (#55198) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ahogy mondják, otthon hallgasd meg, a rendszeredben. Előítéletként annyit, hogy nem hallottam még, de az inAkustik kábelek általában nem népszerűek a vájtfülűek körében.

(#55226) lajthabalazs
"De mivel egyik gyártónak sem érdeke, hogy eloszlassa a mítoszokat, a szakújságírók meg a gyártók támogatásából élnek, ezért ilyen teszteket senki sem folytat a HiFi világában. Amiket a mackó ajánlott újságokat abban is csak dícsérték az eszközöket, még összehasonlításra sem került sor, nem hogy standardizált AB tesztekre." Na ez óriási tévedés. Zömében kifejezetten olyanokat ajánlottam, amelyek a hifi tesztmetódus csúcsait jelentik évtizedek óta, akár a mérésekről, akár a meghallgatásokról van szó. Nem mindegyiknél látszik ez kifejezetten az internetes változatban, de a papírkiadványaik a szakma élvonala, és ez zömüknél az internetes változatban is látszik, annak ellenére, hogy ezek mind még papírra bazíroznak az interneten inkább csak ízelítőt adnak. Ezek független szaklapok, a véleményüket, tapasztalataikat mondják, nem a gyártók szövegét. Direkt olyanokat ajánlottam, élen a Hi-Fi Magazinnal. Amit dicsérnek, arról úgy gondolják, hogy jó.

(#55228) fabika MC hangszedő használata esetén persze hátrány, mert akkor kell hozzá külön MC előerősítőt/trafót venni. Az meg egy más ügy, hogy melyik erősítőbe milyen minőségű phono fokozatot építenek, ez elég vegyes képet mutat.

(#55230) lajthabalazs válasza #71562240 (#55229) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Megnéztem új és vintage erősítők "elemzéseit", DAC-ok, hangszórók "tesztjét" az általad ajánlott első három oldalon. Egy olyan vintage erősítő elemzés volt, ahol kicsit mélyebben belementek a gépbe, és azon túl hogy elmondták, hogy krémes a hangja, és szálcsiszolt az előlap, foglalkoztak két gondolat erejéig a belső felépítéssel. A többinél mindenhol csak a borkóstolós szleng: testes, élő, zenei, friss... hangzása van.

(#55231) krichd1 válasza lajthabalazs (#55230) üzenetére


krichd1
addikt

Ha sok oldalon keresztül foglalkoznak a belső felépítéssel, akkor sem tudod meg, milyen hangja van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55232) andorra


andorra
őstag

Érdekes volt olvasni azt a kialakult eszmecserét, hogy én mire gondoltam, amikor látszólag véleményeztem azt a bizonyos hálózati kábelt, amit egyébként nem ismerek.
Aki kicsit is vette a fáradságot, hogy elolvasson néhány korábbi hozzászólást általában bármilyen kábelekről (lásd: "Hogyan keressünk a fórumban?" Témaösszefoglaló cikkelyt!), eleve nem tenne fel ilyen kérdést, vagy legalábbis, máshogy fogalmazná meg. A humorosnak szánt válasz ennek tipikus tájékozatlanságnak is szólt.

Mit gondolok a kábelekről általában, saját tapasztalataim alapján?
A kábelezésről - elsősorban mint a rendszerépítési stratégia egyik eleméről érdemes beszélni.
Véleményem szerint, általában csak olyan rendszerben érdemes kábelezéssel foglalkozni (kivéve, ha valaki tapasztalatszerzés céljából ismerkedik a különbségekkel, vagyis nem vásárol) amely rendszert nagyjából kialakultnak tekint a tulajdonosa, úgy sikerült összeválogatnia, hogy az ízlésének pont megfelel, és vagy véglegesnek tekinti, vagy legalábbis úgy gondolja, hogy évekig használni szeretné. A rendszer fontos része a hifi állványozás, ha ez el lett hanyagolva, téves eredményre is juthatunk a kábelek meghallgatásakor.
(A fórumban feltett ezirányú kérdések döntő részében ezek a feltételek nem teljesültek, tehát a konkrét tippek helyett, inkább erre célszerű felhívni a figyelmet.)
Érdemes azzal kezdeni, hogy mindenféle kábelt próbáljunk meg kipróbálásra beszerezni, hangfal, IC, hálózati, stb. (ezen belül persze lehetőleg többfélét) méghozzá olyan árkategóriában ami szerintünk (és nem mások szerint), értelmesen illeszkedik a rendszerünk értékébe és az anyagi lehetőségeinkbe. Ez egy hosszabb folyamat, mert általában egy helyről, nem tudunk sokféléhez hozzájutni, ha igen, az nagy szerencse.
A meghallgatások alapján kialakul egy olyan kép, hogy mit gondolunk az egyes kábeltípusok hatásairól, ezek közül melyeket preferáljuk, melyik, mennyit hoz. Mindig és szigorúan az adott rendszerbe illesztve, a rendszer tulajdonosa számára.
Nekem például hálózati vonalon a legnagyobb nyereséget egy kis gurulós fém vázatartó hozta, amit a konnektorsáv alá teszek. Ettől függetlenül, értelmetlen azt vitatni, hogy másoknak mennyit hoz egy egy hálózati vagy bármilyen más kábel. Mindenki ítélje meg saját maga!

(#55233) BBéci válasza andorra (#55232) üzenetére


BBéci
titán

Fogadd elismerésemet! :R
És egyetértésemet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55234) lajthabalazs válasza krichd1 (#55231) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Engem az is érdekel, hogy miért van olyan hangja. Ha minden erősítőnek ismerem a hangját, de fogalmam sincs a felépítéséről, működési elvéről, használt alkatrészeiről, akkor egy ismeretlen erősítő hangját nem tudom előrelátni (legfeljebb az árból és a gyártóból, de ez pont a rossz irány), és mindent meg kell hallgatnom.

De nem hiszem, hogy ezt pont neked kéne magyaráznom, hiszen éppen te voltál az, aki nemrég megírta hogy egy konkrét eszköz melyik DAC chipet használja, illetőleg hogy mekkora bufferrel próbál védekezni egy bizonyos DAC a jitter ellen (szerintem nem beszéltünk el egymás mellett teljesen, csak te a jelenlegi implementációk, én meg ezek ismeretének hiányában az elméletileg lehetséges megoldások felől közelítettem a problémát).

[ Szerkesztve ]

(#55235) lajthabalazs válasza andorra (#55232) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A hálózati kábellel kapcsolatban vetették fel egy másik fórumon, hogy vajon tényleg csak az utolsó méter számít-e. Hiszen a falban valószínüleg sokkal rosszabb kábeleken megy az áram, nem beszélve arról, hogy a szomszédban elindított porszívó, egy csavarhúzóval játszó kisgyerek, vagy akár egy kapcsoló üzemü tápegység milyen jeleket (zajokat) képes a hálózatba juttatni.

Meg lehet javítani azt a sok szörnyűséget, ami az áram jelalakját torzítja egy nagyon drága kábellel? Vagy csak arról van szó, hogy legalább az utolsó méter ne rontsa már tovább az egyébként is rosszat? Utóbbi esetben felmerül, hogy magára adó hifi-s miért hajlandó egyáltalán a hálózati áramot használni, és miért nem egy böszme nagy akkumulátorról táplálja az összes, egyébként is stabil egyenáramról működő eszközét? Százezreket spórolhatna tápegységen és tápkábelen, és a villámoktól sem kellene tartania.

[ Szerkesztve ]

(#55236) BBéci válasza lajthabalazs (#55235) üzenetére


BBéci
titán

Kezdésnek tanulmányozd figyelmesen az itt leírtakat.

Igen, az utolsó másfél-két méter befolyásolja leginkább a hangminőséget.
Ám aki a hifizést komolyan veszi, legalább a kismegszakítóig kiépít egy "ösvényt".

Az áram "tisztításól" valóban érdemes gondoskodni, például az itt található eszközökkel.

Sokan próbálkoztak akkumulátoros táplálással, a neten találsz a témáról sok cikket, leírást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55237) liszi70 válasza BBéci (#55236) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jól látom, hogy egy profitorientált tápkábel-gyártó véleményét linkelted a tápkábelekkel kapcsolatban? Mit lehet abból leszűrni szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#55238) dabadab válasza lajthabalazs (#55226) üzenetére


dabadab
titán

"Van a mérhető rész, a mérhetetlen de hallható rész, és aztán van a hallani vélt rész."

A "mérhetetlen de hallható" valóban létezik? Mert a "mérhető, de nem hallható" az igen, az inverze viszont elég valószínűtlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#55239) BBéci válasza liszi70 (#55237) üzenetére


BBéci
titán

Eléggé tisztességes magyarázatot állítottak össze. Olvasd, értelmezd minden szavát!

Mindegyik gyártó profitorientált, de attól még el lehet hinni, amit írnak. Ráadásul a Lessloss tápkábelek tényleg elképesztően jók. Egyik ismerősöm hazavitt egy Signature-t kipróbálásra és nem csak megtartotta, hanem vett még négyet, mindegyik készüléke olyanon keresztül kap áramot.
Teszteltem őket, írtam beszámolót: [link]. A Reference változatról készül a cikk, hamarosan olvasható lesz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55240) liszi70 válasza BBéci (#55239) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mindegyik gyártó profitorientált, de attól még el lehet hinni, amit írnak."

Ugyan BBéci, ez naivitás. Azt sem hiszem el, amit kérdeznek. Bármit bebizonyítanak papíron, ha anyagi érdekükben áll, meg annak az ellenkezőjét is, ha pénz van belőle. Nem konkrétan a lesslossra célzok, hanem általában.

[ Szerkesztve ]

(#55241) BBéci válasza liszi70 (#55240) üzenetére


BBéci
titán

Hagyjuk, Neked írhat, mondhat az ember bármit, csak ellenkezni tudsz.

Írjál helyette mást, jobbat, cáfold meg, ha tudod!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55242) dabadab válasza BBéci (#55241) üzenetére


dabadab
titán

Igazából a rendes vitában az a szokás, hogy aki tesz valami állítást, az támasztja alá azt.
Linkelj be mondjuk egy rendes ABX tesztet tápkábelekről.

DRM is theft

(#55243) liszi70 válasza BBéci (#55241) üzenetére


liszi70
nagyúr

A gyártók pedig végezzenek szabályosan kivitelezett vakteszteket, ha annyira biztosak a termékük kiválóságában, mint amennyire te.

Bocsánat, de az nem ellenkezés, ha megemlítem, hogy egy gyártói oldalon lévő információk egyáltalán nem biztos, hogy relevánsak és bárminemű figyelemre méltóak.

[ Szerkesztve ]

(#55244) lajthabalazs válasza BBéci (#55236) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A zajszint mérõ zseniális. A felhasználónak nem kell értenie semmihez, nem kell gondolkodnia semmin. Kap egy számot 0 és 999 közt, és a gép ennek megfelelö hangot is ad. Aztán lehet sokszázezerért megvenni a másik dobozt és utána az elsõ dobozon kisebb lesz a szám. Hasonlóan ezoterikus a lessloss kábel bemutatkozása is. Nagyobb szakmai alaposságot várna el az ember egy szakértõi közösségtõl. Oszcilloszkóppal is neki lehetne menni annak a 220V os zajnak, az sem sokkal drágább, mint a varázs-zaj mérõ.

(#55245) Quetz válasza liszi70 (#55243) üzenetére


Quetz
őstag

A gyártói tesztek kapcsán jutott eszembe, hogy a Qed publikált egy tudományosnak tűnő cikket: genesis report

(#55246) dabadab válasza Quetz (#55245) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk ez is rettenetesen messze van bármiféle tudományos igénytől, ez így inkább az "így jelenik meg egy tudományos cikkről szóló beszámoló az indexen" színvonal.

DRM is theft

(#55247) lajthabalazs válasza BBéci (#55239) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Olvadtam a tesztet is, kicsit szájbarágós fordítása annak a sületlenségnek, amivel a gyártó reklámozza a kábelt. Konkrétan hogy a köpeny szūri a magas frekvenciás jeleket. Lehet hogy az árnyékolás megvéd az elektromágneses tértõl. De ha a kábel korábban szedett fel magad frekvenciás jelet, akkor azt a néhány kHz-es tartományban nagyon szépen és messzire viszi, erre a felismerésre épül a telefon. Pont a kapacitás az, ami a magas frekvenciát szûri (low pass filter), de ettõl a lessloss elzárkózik, mert a kapacitás "kondenzátorba való".

A tesztelés is csak a Hifinél megszokoty: betettük és sokkal jobb lett típusú.

(#55248) Lompos48 válasza lajthabalazs (#55247) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Amíg léteznek DC...10MHz sávszélességű és -158dBm érzékenységű spektrumanalizátorok, addig bizonyítani vagy cáfolni lehet kijelentéseket. Elhinni is. :))

(#55249) BBéci válasza lajthabalazs (#55247) üzenetére


BBéci
titán

Mi más kell a felhasználónak? Beteszi a kábel a régi helyére, ha jobb a hang, akkor megtartja, nem nem jobb, akkor visszaviszi. Ennyi.

(#55242) dabadab
Volt vakteszt, sokan hallgattuk, élveztük a pozitív változást, amit a Lessloss tápkábelek okoztak.
Ma délután Furutech Flux (nem csak táp) kábeleket fogunk tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55250) dabadab válasza BBéci (#55249) üzenetére


dabadab
titán

"Mi más kell a felhasználónak?"

Rendes ABX teszt, hogy kideruljon, hogy tenyleg jobb-e.
Az, aki ettol elzarkozik, tulajdonkeppen langolo betukkel irja a sajat homlokara, hogy "sarlatan vagyok".

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.