Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54503) capulet75


capulet75
addikt

Lenne egy pár B&W 602-es 50-ért. Valaki esetleg hallgatott már ilyeneket? Megérné?
( Grátisz mellé jár egy Pioneer a 509 r, szintén kérdés hogy jó-e? )

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54504) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok!

Marantz Pm-630 erösitöt akarok venni.
Képeken annyit lehet látni hogy SK végfok van benne.
Nem tudjátok tranzisztoros ez az erösitö? Vagy az sk végfok is stk csak röviditve van a neve?
Elöre is köszönöm a segitséget!

(#54505) blattida válasza capulet75 (#54503) üzenetére


blattida
nagyúr

Sárga vagyok, sárgának születtem
Kevlár az arcom, kevláros a testem
Rézgálic a vérem, rézben forog kezem
Bukott Ottó volnék én, ha kéremszépen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54506) Ragadozó válasza capulet75 (#54503) üzenetére


Ragadozó
Ármester

50-ért nem olyan rossz vétel, 70 körül szoktak menni az 1-esek...

Ezt egyesnek nézem, a kettesnek jobb hangja van, a hármasnak meg kicsit fémes magas hangja...

Nem olyan rossz dobozok, állványt kifejezetten igénylik, elhelyezésre kényesek, érdemes meghallgatni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#54507) #71562240 válasza capulet75 (#54503) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha beírod a keresőbe, láthatod, hogy persze, nem egy valaki hallgatott már ilyet itt.

Elvileg megéri, a gyakorlatban pedig neked akkor, ha neked tetszene majd a hangja.
Jó hangdoboz, kulturált, kellemes, nem túl testes, de nem is girhes, ritkán kissé felkeményedő hanggal. Az említett ár rendben levő ár egy ilyenért önmagában is, és a mellé "grátisz" kapcsolt erősítő sem egy elvetendő darab a belépő kategóriában. Az a Pioneer sokmindenben hasonló habitusú a hangdobozhoz, tehát viszonylag egymás erényeit-hibáit hangsúlyoznák. Az erősítő kicsit keményebb hangú, kicsit kényesebb a sprőd hangfelvételekre, mindazonáltal ezen a bagó árszinten elég érdekes hangot nyújtanának együtt, és adott áron mindenképpen jó vétel lenne, esetlegesen az erősítő később lecserélhető, ha zavaróvá válik.
Mindez persze akkor érvényes, ha tényleg rendben levő állapotúak.

Látok Castle Severn 2-t 70ezerért... - aztán persze van más is...

(#54508) krichd1 válasza #71562240 (#54507) üzenetére


krichd1
addikt

Például Heco Mythos 500 60k, Celestion Ditton Music Line 80k...

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54509) #71562240 válasza krichd1 (#54508) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Dittont ugyebár én meggondolnám a kora miatt, de a Mythost ajánlgattam már melegen másnak is, és én is erőst szemeznék vele, ha mostanában akarnék ennyiért dobozt.

(#54510) capulet75


capulet75
addikt

Köszönöm a válaszokat. Annyi jó(?) lehetőség van, eltépelődöm még ezen szerintem egy darabig. Ha nem gond néha irkálok még kérdéseket és linkelek pár dobozt és erősítőt.

Försz kveszcsön: a kábelek. Szintén homály. Mennyit dob (talán nem a megfelelő kifejezés) a hangzáson? És itt nem csillió dolláros vezetékekre gondolok, inkább egy elfogadható belépőszint a normalitás világába. Ez árban mit jelent? Érdemes ezzel a résszel belépőszinten foglalkozni vagy itt még nem hoz jelentős javulást a "gyári" vezetékekhez képest?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54511) #10726912 válasza capulet75 (#54503) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha jól emlékszem, neked van nagy m2-es nappalid, és néha buliznál is. Ez nem biztos, hogy elegendő....hifi szintű zene hallgatásra igen, de egy komolyabb buliban, mindemellett abban a térben... :U
Amit krichd1 linkelt Heco-t, és e mellé pl egy Yamaha erősítő...ez így együtt hamarabb kiszolgálnák a tapasztalat szerzés mellett a többi igényed is. 40 ezerért, vagy kicsit kevesebbért vehetsz tisztességes erősítőt. (pl Yamahát). Talán egy alap szintű hangdoboz vezetékre is futná.

(#54512) capulet75 válasza #10726912 (#54511) üzenetére


capulet75
addikt

A buli huszadrangú szempont, amúgy sem vagyok 15 éves hogy szétrúgjam a házat a haverokkal. Csak legyen egy kis kraft ha kéne. :) Sokkal fontosabb a tiszta, telt hangzás. Remélem jó kifejezést használtam.
Nem hajt a tatár szerencsére hogy két napon belül vegyek valamit ( elvagyok addig a fülesekkel ), úgy hogy addig gyűlik a pénz erre is. Legalább egy kicsit kiművelem magam mire oda kerül a sor hogy elvesztem a hifi szüzességem. :B

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54513) krichd1 válasza capulet75 (#54510) üzenetére


krichd1
addikt

Kábeltéma esetedben messze nem elsődleges kérdés. Foglalkozz inkább a szoba akusztika javításával, minél több erősítő és hangdoboz meghallgatásával, ha már rendelkezel egy normális lejátszóval vagy DAC-al.
Amúgy ultrasóher megoldás az MTK villanykábel, aztán a jó minőségű ipari kábelek, mint például Klotz, Van Damme, kezdőként a túlárazott hifi és DIY kábeleket egyelőre kerüld el.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54514) #10726912 válasza capulet75 (#54512) üzenetére


#10726912
törölt tag

Általában véve az állványos hangsugárzók alul maradnak mély hangok és teljesítmény terén állványos társaikkal szemben, miközben a közép-magas tartományban minimum kiegyenlített a mérkőzés (így a sztereó tér leképzésben is).
Ha választasz valamit, s 100 ezer helyett csak 70 ezret adsz ki érte, illetve gondolkodsz ilyesmin, akkor abba is gondolj bele, hogy két év használat esetén lemegy havi szinten 1200 forint körüli felárra a különbözet. Érdemes kihasználnod a kereted :K

(#54515) capulet75 válasza #10726912 (#54514) üzenetére


capulet75
addikt

Ó, nem akarok "fillérb@szni", nem gond ha több lesz (persze ésszerűen) maximum kicsit tovább várok a vásárlással. :) Nem vagyok türelmetlen ember. Pusztán arról van szó hogy nézelődöm és néha van ami felkelti az érdeklődésemet a olcsóbb kategóriában is, ezért a kíváncsiság és a kérdések. Mivel nekem fontos az esztétika is, ezért sejtem hogy nem fogom 100-150 alatt kihozni az első szettet. Ennyire minimum számítok.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54516) #10726912 válasza capulet75 (#54515) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem fillérb.szásképp említettem, nem szokásom más zsebében nyúlkálni, mindenki saját magának kell, hogy eldöntse. Csak tanács, hogy hosszú távon a Neked megfelelő rendszer az olcsóbb(nem a cserélgetős,). Szóval az a spórolás, ha tudsz rá szánni többet egyszerre, és így hosszú évekig nem érzel késztetést, hogy lecseréld. Érdemes lenne hallgatóznod, mert a 100-150 ezres keret már elég tág keret ahhoz, hogy ne kelljen szűk korlátok között keresgélned, azaz rengeteg a szóba kerülendő hangdoboz, erősítő. Egyébként még mindig maradhat a 100 ezres keret, abba beleférsz ezekkel, és esetleg egy DAC is helyet kaphat.

(#54517) capulet75 válasza #10726912 (#54516) üzenetére


capulet75
addikt

Pár DAC tipp?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54518) #71562240


#71562240
törölt tag

Roussos emlékére hallgassátok meg a 666-ot.

(#54519) simongab válasza #10726912 (#54514) üzenetére


simongab
senior tag

Hú még új vagyok :D Most akkor az állványos jobb, vagy az állványos :D ? És így állítjuk fel a kategóriákat?

(#54520) krichd1 válasza simongab (#54519) üzenetére


krichd1
addikt

Sajtóhiba, második álló akart lenni szerintem. Egyébként annyit hozzátennék, hogy alacsonyabb árkategóriában az állványosoknak azért pontosabb szokott lenni a térábrázolása, jó állvánnyal, de persze kivételek mindig akadnak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54521) simongab válasza krichd1 (#54520) üzenetére


simongab
senior tag

Professzionális technikában nem nagyon használnak állót. Ez elég beszédes...

(#54522) krichd1 válasza simongab (#54521) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig használnak állót, sőt falba építettet is. Persze nem ez a legelterjedtebb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54524) blattida válasza simongab (#54521) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert stúdiókban alapvetöen közeltéri hangsugárzókra van szükség, amik eredendöen kicsik.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54525) simongab válasza ZSZS-CMSC (#54523) üzenetére


simongab
senior tag

Én otthonra is az állványosra szavaznék:D Lehet hogy szakmai ártalom :P

(#54526) krichd1 válasza ZSZS-CMSC (#54523) üzenetére


krichd1
addikt

"Professzionális és studio technikában nem azért használnak állványt, vagy függesztést, mert úgy jobban szól, hanem teljesen megalkodható a pontos szögelés a pontos hangzáshoz."

Tehát azért használnak, hogy jól szóljon.

Nappaliban is be kell állítani az elhelyezést, ami nehézkes úgy, ha polcra vagy szekrény tetejére tesszük a csúfnéven "polc sugárzót".

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54527) Dorian


Dorian
félisten

Egy álló dobozt mitől lenne nehezebb pozicionálni, mint egy állványost?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54529) Dorian válasza ZSZS-CMSC (#54528) üzenetére


Dorian
félisten

Ez igaz. Viszont azt gondolom egy hifisnek otthon a nappaliban ez utóbbi nem szempont.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54530) bsh


bsh
őstag

Sziasztok.
Denon PMA-860 erősítőm lassan felújításra szorulna (kondik). Szerintetek érdemes lenne átkondizni az egészet (mondjuk Elna vagy egyéb hasonló kondikkal), vagy inkább vegyek újat? Új felé inkább hajlanék.
Mondjuk egy PMA-720AE hangban és minőségben van olyan, mint ez a 2X éves dög?
Vagy tudnátok esetleg más integráltat ajánlani? (Bár erősen Denon párti vagyok.) Ami szempont lenne: fekete, 2 hangszórópár, 4 ohm-ot is bírja, balance mindenképp legyen rajta, távirányító előny.

(#54531) #68216320


#68216320
törölt tag

Üdv Urak. Talán jó helyen próbálkozok a kérdésemmel. Néhány eszközöm, többek között kazettás deck frekvenciamenetét szeretném megmérni. Milyen programot ajánlanátok win/linux rendszerre, ami a hangkártyát kalibrálni is tudja?

Eddig az ARTA-val próbálkoztam, szépen be is kalibrálta a méréshez a kártyát, de mérést csak úgy sikerült elindítanom vele, hogy 1/12 oktávonként szinusz sípjelet ad és rögtön méri a bejövö jelet. Ez egy 3 fejes magnónál rendben van, mert rögtön hallom a felvett anyagot, de 2 fejes magnó vagy CD esetében a 20Hz-20kHz-ig terjedő sípjel lépéseket előbb rögzítenem kellene és csak azután tudom visszajátszani.

Esetleg tudnátok ilyenben segíteni?

(Illetve úgy hallottam mágneses rögzítés esetén nem szinuszjelet, hanem pink noise-ot szoktak használni)

(#54532) blattida válasza ZSZS-CMSC (#54528) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, csak ennek, önmagában, semmi köze a hangminöséghez, pusztán a praktikumról és felhasználhatóságról szól.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54533) simongab válasza bsh (#54530) üzenetére


simongab
senior tag

Csináltasd meg a régit! De mi a hibajelenség?

(#54534) blattida válasza #68216320 (#54531) üzenetére


blattida
nagyúr

Magnóknál is a szinuszjeles mérés AZ alap és a legtöbb paraméterüket is szinuszjel használata mellett adják meg (zaj és torzításértékek a szabvány 1 kHz-es szinuszjelen).

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54535) #68216320 válasza blattida (#54534) üzenetére


#68216320
törölt tag

Értem. Csak a PN oktávonkénti 3dB csökkenése miatt gondoltam, hogy esetleg igaz lehet.

Arra esetleg nem tudsz módszert, hogy miként tudok mérni kazetta/CD esetében frekimenetet?

(#54536) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Valaki? :)

https://rendeljkinait.hu/

(#54537) blattida válasza #68216320 (#54535) üzenetére


blattida
nagyúr

Használhatsz rózsazajt a mérésekhez,csak nehezebb összevetni más mérések eredményeivel.
Úgy emlékszem, hogy a rightmark is képes kalibrációra és azzal tudsz frekimenetet is mérni, illetve rögzíteni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54538) blattida válasza mrgergoke (#54536) üzenetére


blattida
nagyúr

Itthon is kapsz ilyen scart-rca csatlakozót. Kapcsolóst is, ha olyat szeretnél.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54539) #68216320 válasza blattida (#54537) üzenetére


#68216320
törölt tag

A rightmark úgy nézem nem engedi csak 40-15000Hz között a mérést. Gondolom van belőle egy fizetős verzió és csak abban lehet állítani, nem tudom. A kalibrálást sem sikerült megtalálnom benne még.

A rózsazajt azért gondoltam, mert szalag esetében az esetleges szalaghibákra kevésbé érzékeny gondolom. Mértem színusszal és 8kHz felett ugrált rendesen. Gondolom a szalag miatt.

Az ARTA szimpatikus számomra, viszont nem tudom abban megoldani, hogy előbb készítsek, majd mérésre visszajátsszak egy frekimenetet.

Picit elakadtam :)

(#54540) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Beltérre milyen antennát javasoltok, amivel sistergés nélkül, jó minőségben tudnám fogni az FM-adókat? (Onkyo rádiós erősítőhöz kellene.) Köszönöm!

(#54541) bsh válasza simongab (#54533) üzenetére


bsh
őstag

néha véletlenszerűen kattan valamelyik relé (de nem kapcsol ki közben a gép és a hang sem szűnik meg, úgyhogy talán valamelyik nem használt bemenetválasztó relé lehet), a balance poti már kicsit recsegős, és hát a huszonéves kondik már biztos nem olyan jók, mint régen (illetve azt is mondták, hogy a kondik miatt is kattanhat már a relé, talán valami védelem, én nem értek hozzá.) egy karbantartás biztosan nem ártana.

de azért egy távos erősítőt nem bánnék, főleg ha minőségben is előrelépés lenne (nincs bajom a mostanival se mondjuk). nincs esetleg valami ajánlható, minőségibb cucc?

(#54542) didros


didros
senior tag

Egy ilyen jobb lehet, mint az a "drót" amit az erősítőhöz kaptam?
Az is T-kialakítású, csak rövidebb ennél és nincs rendes csatlakozó a végén.

[link]

(#54543) mrgergoke válasza blattida (#54538) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

De nem Scart-RCA kell, mert a lejátszót a gépemre akarnám rákötni, nem TV-re. A házimozirendszert a gépen játékokhoz, meg filmekhez szeretném használni, és a 4 hátlapi jackről jönne a jel. Ezt hogyan tudom megcsinálni?

https://rendeljkinait.hu/

(#54544) #71562240 válasza mrgergoke (#54536) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#54545) krichd1 válasza Dorian (#54529) üzenetére


krichd1
addikt

HM topikban írtam a jitteres kérdésedre, olvastad ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#54546) mrgergoke válasza #71562240 (#54544) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszönöm, ezt nem láttam!

A hátlapon nincsen más bemeneti lehetőség, a többi antenna, meg mellette még egy valami, aztán már csak a hangszórók kimenetei vannak. A cél egyértelműen az, hogy gépről használható hangminőséggel, elfogadható áron (mondjuk max. 20k) meg tudjam szólaltatni az 5.1-es rendszert.
Az engem nem izgat különösebben, hogy az a 20k a DZ10 javíttatására megy el (ha már úgyis kéznél, akkor miért ne?), netán javasoltok ilyesmi célra valami alsó-középkategóriás erősítőt és arra költöm el, vagy bármi más módszerrel kerül összekötésre a gépemmel a szett.
A cél tehát: szóljon az 5.1 a gépem hátlapi jack-jeiről.

[ Szerkesztve ]

https://rendeljkinait.hu/

(#54547) blattida válasza mrgergoke (#54543) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel csak analóg bejárat van a sony-n és az is csak egy scart, ezért maximum sztereóban tudod rajta keresztül hallgatni a számítógéped, ebben az esetben egy scart-jack kábel kellene, de mivel olyan gyárilag nem igazán létezik, ezért marad a scart-rca átalakító, aminek az rca végére megy az rca-jack átalakító vagy pedig valakivel készíttetsz egy scart jack kábelt, ám a sony-n keresztül mindenképp csak sztereóban fogod tudni hallgatni a számítógéped hangjait. Nem néztem meg rendesen: az a scart csak kijárat, így az egész történet megvalósíthatatlan, semmit sem tudsz rákötni a sony-ra, mivel csak antenna bejáratok vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54548) fehér_ember válasza mrgergoke (#54546) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha segítséget kérsz, akkor jó lenne ha legalább egy fotót tennél fel a lejátszó-erősítő hátulján és ha van akkor az elején lévő csatlakozókról, mert vakon nem könnyű mit mondani. A neten sincs mindenről megfelelő fotó (főleg nem egy ilyen alap cuccról). Sőt a Sony oldalán a felhasználói útmutatókban: 1, 2 is más más képek vannak a készülék hátuljáról. Az egyiken scart (gondolom neked is ez van) a másikon komponens video kimenet van.
Mindenesetre az világosan látszik (specifikáció), hogy ebbe a készülékbe 5.1-es hangot nem tudsz bevinni, mivel csak egy analóg sztereó bemenete van (a komponens mellett, illetve a te esetedben a scartban). Magyarul csak egy sztereó jelet tudsz belevinni a számítógépedről.
Most látom, tehát ahogy blattida is írta (mielőtt véletlenül, tévedésből áthúzta), egy scart-rca átalakítóval ezt véghez tudod vinni.

[ Szerkesztve ]

(#54549) blattida válasza fehér_ember (#54548) üzenetére


blattida
nagyúr

Kép alapján az a scart csak kijárat, ezért húztam át és szerkesztettem a hsz-em:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54550) fehér_ember válasza blattida (#54547) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem először jól írtad, mert a specifikációnál látszik, hogy a scartban az audio az "in". Ezt számomra az is megerősíti, hogy a linkelt felhasználóiba is, ahol scart helyett komponens a video out, ott is analog in van mellette nem pedig out.

De legegyszerűbb ha mrgergoke kipróbálja; már ha egyáltalán érdekli a sztereó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.