Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) deicide válasza Tamoo (#55450) üzenetére


deicide
veterán

Ez hasonló, mint nekem, csak én a kanapét nem nyitom ki. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55452) simongab válasza deicide (#55451) üzenetére


simongab
senior tag

Ezt ne rakd a sarokba és semmiképpen ne told rá a falra...

(#55453) deicide válasza simongab (#55452) üzenetére


deicide
veterán

Mit értesz "ezt" alatt? :)
Valamelyiknek muszáj a fal mellett lennie, mert nincs több hely. Nyilván nem teljesen van a falon a bal széle, csak rossz a rajz, van ott kb 30 cm jelenleg.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55454) BBéci válasza deicide (#55453) üzenetére


BBéci
titán

Kevés a 30 centi. Eszement ötletnek tarom a 2-2 db hangdobozt. Számomra fel és elfogadhatatlan. Valamelyik pár egészen biztosan nincs a számára ideális helyen. Ráadásul a két pár árából egy pár jobb minőségűt lehetne venni. Valamint az egymás közelében elhelyezett hangdobozok rontják egymás hangzását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55455) deicide válasza BBéci (#55454) üzenetére


deicide
veterán

Akkor hogy oldanád meg egy szobában a házimozit és a hifit? :F

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55456) BBéci válasza deicide (#55455) üzenetére


BBéci
titán

Ülök és bambán bámulom a laptop kijelzőjét. Mi a bánatért kellene más hangdobozpár zenére, mint házimozira?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55457) simongab válasza deicide (#55453) üzenetére


simongab
senior tag

hát...még ha zárt doboz lenne....húzd el a faltól. Ha zenét hallgatsz akkkor úgyis csak a 2 hangfal megy. Nem baj ha 2.5 méterre van, de űlj bele a 60 fokos háromszögbe. Az bizti hogy a kanapé nem ér el odáig

(#55458) liszi70 válasza BBéci (#55456) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gondolom nem akar kábeleket dugdosni a sztereó erősítő, házimozi erősítő és hangfalak között. Én is inkább hangfal-átkapcsolót vennék, mint elhelyezzek 2 pár hangfalat.

[ Szerkesztve ]

(#55459) deicide válasza BBéci (#55456) üzenetére


deicide
veterán

Én meg szeretem az 5.1-et, ha filmet nézek, ha már 60"-os TV is van hozzá. Így nem tudom csak 2db frontból meghajtani, mert kell egy DTS-es erősítő is a házimozira. Két szobám pedig sajnos nincs a célra a házban. Ez van, ezt kell szeretnem. Pont ezt írtam nemrég, hogy a legtöbb ember azért viszonylag kevéssé tud variálni a limitált lehetőségeiből. De ha pár éven belül elköltözök egy nagyobb házba, akkor feltétlenül 2 külön szobát szentelek a célnak.

liszi70: létezik ilyen, hogy hangfal átkapcsoló? Mindig tanul újat az ember.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55460) BBéci válasza deicide (#55459) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem értem, miért kell két pár hangdoboz. Arra kérlek, ezt magyarázd el!

Létezik hangfal átkapcsoló, de azt is teljesen feleslegesnek tartom. A két külön helyiséget is.
Beszéljük meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55461) liszi70 válasza deicide (#55459) üzenetére


liszi70
nagyúr

Például. De van más típus is.

[ Szerkesztve ]

(#55462) deicide válasza BBéci (#55460) üzenetére


deicide
veterán

Van egy PC-m, amiről a digitális jel bemegy egy Yamaha DTS erősítőbe, amire kötve van 5+1db hangszóró, köztük 2db front.
Emellett van/lesz egy NAD pre+power amp+cd kombó is, amihez a másik pár front tartozik. Ez a felállás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55463) BBéci válasza deicide (#55462) üzenetére


BBéci
titán

Van egy házimozi erősítőm, aminek a Pre Outjából RCA kábel megy a sztereó erősítő dedikált előfok bemenetébe, a CD-játszó pedig egy másik bemenethez csatlakozik. A házimozi hangdobozszett frontjait a sztereó erősítő hajtja meg. A házimozi erősítőhöz csatlakozik a Blu-ray lejátszó, a médialejátszó, a TV és a vetítő.
Ilyen egyszerű. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55464) deicide válasza BBéci (#55463) üzenetére


deicide
veterán

Cserébe mindhárom erősítőnek mennie kell, ha filmet nézel. Hangerőt külön kell vezérelni a frontokon és a többi dobozon ilyen esetben?

A megoldás egyébként egyszerű, a házimozi cucc előbb volt meg, után lett a sztereo lánc és nem akartam a gyengébb frontokat kidobni, mikor jött a Tannoy Revo R3.
Számomra egyébként szépen szólt az elmúlt 5 évben mindkettő, nem éreztem hátrányát, a tömegnyomornak.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55465) BBéci válasza deicide (#55464) üzenetére


BBéci
titán

Miért három erősítő? Egy házimozi és egy sztereó. Amikor éppen NAD elő/végfok páros volt nálam, akkor a sztereó vas nem üzemelt, mert ugyan valamivel jobban szólt CD-vel, de nem éreztem hiányát.
Nem kell külön szabályozni a hangerőt, amikor házimozi szól, sőt, nem is lehet, mert a sztereó erősítőé inaktív.
Majdnem azt írtam, hogy nálam is előbb volt a házimozi rendszer, de rájöttem, hogy már a '70-es években sztereóztam. :K
Nyugodtan megválhatsz a gyengébb házimozis frontoktól. Micsoda pazarlás, hogy nem használod ki az R3 hangját, amikor filmeket nézel. :(((
Bár az R3 150-200 font között forgott az elmúlt években, tehát az sem egy drága cucc.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55466) #71562240 válasza simongab (#55457) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mi lesz az egyéni avatárod, ha összegyűlik az elegendő hozzászólás?
(Vannak megfelelő topikok, amelyek hozzászólásgyűjtésre valók. A szakmai topikok nem arra valók. Én ezt már másodszor jelzem neked, most már úgy tűnik, másnak is feltűnt.)

Szerk.: Hozzátéve, még nagyobb baj, hogy a rengeteg öncélú szemetelés közben sok káros "nemigazat" is beszélsz, ezt is már másodszor jelzem neked (is).

[ Szerkesztve ]

(#55467) deicide válasza BBéci (#55465) üzenetére


deicide
veterán

Akkor nem értem, segíts kérlek. :)

A házimozi erősítő adott, Yamaha RX-V széria. Ennek nyilván mennie kell, ha mozizok.
Ennek a pre outjából tud menni RCA kábel majd a NAD C165BEE előerősítőbe, akkor gondolom ennek is bekapcsolva kell lennie. Aztán innen megy a C275BEE-be az előerősítőből a jel, ergo ennek is mennie kell, mert ez hajtja meg a dobozokat. Viszont akkor mind a Yamahán, mind az előerősítőn kell hangerőt állítanom nem? Mit gondolok el rosszul?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55468) BBéci válasza #71562240 (#55466) üzenetére


BBéci
titán

Ha értelmes hozzászólások lennének, akkor talán bocsánatos bűn lenne, de így... :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55469) #71562240 válasza BBéci (#55468) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, pont ezirányban szerkesztettem hozzá utólag egy mondatot.

(#55470) BBéci válasza deicide (#55467) üzenetére


BBéci
titán

Az tényleg három készülék, ráadásul nincs az előfoknak olyan bemenete (dedikált végfok) amilyen az integráltakon szokott lenni.
Számodra a hangfal átkapcsoló lenne az egyedüli célravezető megoldás. De amit az előbb említettem, azt fenntartom és tovább "ragozom. Véleményem szerint az a NAD páros sokkal jobb minőségű "komolyabb" hangdobozokat érdemelne. Tehát a 4 db eladása és másik vásárlása legyen a második projekt.

(#55469) kammerer
Jogosan tetted. Sajnos itt a PH!-n szabad mindenféle blődségeket firkálni, nincs azt tiltó szabály. Azért lehet nekem is ilyen rengeteg hozzászólásom. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55471) deicide válasza BBéci (#55470) üzenetére


deicide
veterán

Nem voltam tökéletesen érthető, bocsánat.

A 165BEE és 275BEE az kedden érkezik, ehhez egy Tannoy Precision 6.2 vagy egy Revolution DC6T lesz a megszólaltató.
Amiről beszéltem, az a régi setup, ami lemegy a nappaliba asszonykának, az egy NAD C352 + C542 volt a Revo R3-al.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55472) BBéci válasza deicide (#55471) üzenetére


BBéci
titán

A Precisiont választanám.
Változatlanul az a véleményem, hogy teljesen felesleges két front hangdobozpár. Az említett átkapcsoló a megoldás. Állítólag, vakteszten nem hallották, hogy rontana a hangminőségen. Persze ez rendszerfüggő, sokmilliós láncba illesztve biztosan befolyásolná a hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55474) deicide válasza BBéci (#55472) üzenetére


deicide
veterán

Szerintem is a Precision lesz, de adok esélyt a dc6t-nek.
Átkapcsolót pedig akkor vadászok és kipróbálom.

zszs-cmsc: ha a kanapét a konvektor elé rakom és helyet is hagyok, akkor a szemközti fal kevesebb mint 2 méterre lenne, a front doboz pedig még közelebb. Az szerintem kevés, nem?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55475) deicide válasza ZSZS-CMSC (#55473) üzenetére


deicide
veterán

Kifutottam az időből, a másik gond, hogy az ajtó befelé nyílik, így a hosszabbik falon sok hely elveszik.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55476) BBéci válasza deicide (#55474) üzenetére


BBéci
titán

Persze, hogy kevés lenne, felejtsd el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55477) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ilyesmiket használt már valaki, jól néznek ki: :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#55478) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok...Rega SC-42..hangfalkábelt ismeri valaki..milyen minősèget kèpvisel...?

Köszi...

(#55480) simongab válasza BBéci (#55468) üzenetére


simongab
senior tag

most nem azért, de milyen jogon okoskodol? egyébként mi a szakmád? ha már így személyeskedsz?

(#55481) blattida válasza BBéci (#55448) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, arra gondoltam, amire Te is céloztál, hogy az eredő hangért elsősorban az általánosan nagyon rossz akusztika a felelős és elsősorban az dönti el a hallható kapott végeredményt, csak éppen a legtöbben messze nem foglalkoznak vele és e miatt írtam a 80 százalékot.

zoltanz
Nekem volt 950-es és 1250-es Pioneer magnóm is, mindkettőt szerettem, de ezek a régi gépezetek nagyon más világot képviselnek, felépítésben/megépítettségben és hangban is, mint a jóval fiatalabbak.
A Michell Gyrodec meg egy "legenda", olyan, amilyen.
Nem a külső a lényeg. :U

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55482) blattida válasza nostromo73 (#55478) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
Jó minőségű kábel, audiofil, zenélő darab, elsősorban Rega rendszerbe való, de máshol is megállja a helyét. Nagyon színez, de azt felettébb szépen, dinamikusan és vidáman teszi.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55483) simongab válasza blattida (#55481) üzenetére


simongab
senior tag

Igen, ezek a 80 as évek termékei még igazi kézimunkák voltak. Volt egy varázsa annak a korszaknak ( vagy csak annak volt varázsa :D )

(#55484) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok, Heca Mythos 500-hoz melyik lenne jobb választás, és miért?
- Rega Brio
- music hall
- Musical Fidelity X-A1

Mindegyik szimpi.

(#55485) nostromo73 válasza blattida (#55482) üzenetére


nostromo73
tag

Ez biztatòan hangzik, szerencsère megfogom tudni halgatni a vásárlás elött..ès egy kicsivel drágább Real kábelt is meg lehet majd pròbálni....

[ Szerkesztve ]

(#55486) #71562240 válasza simongab (#55480) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugyebár te okoskodol, te személyeskedsz.
Még a szerkesztés gomb használatának szabályát-illendőségét se voltál képes megérteni, bár ez a kisebbik gond.

(#55484) Bobrooney
Ugyebár nem mindegy az árkülönbség, még ha nem is drasztikus. A legtöbb "fizikai beltartalom" éppen a legolcsóbbikban van, a legkevesebb pedig a legdrágábban - az alkatrészminőség kb. hasonló.
A legkellemesebb hang a Music Hall-é, de mint beszéltük, ő akkor jó, ha nem azt várja az ember tőle, hogy lépten-nyomon elvarázsolja, hogy dögös legyen, hanem azt, hogy szépen szóljon, hosszan lehessen kellemesen hallgatni, nézőpont kérdése, hogy valaki szürke verébnek vagy rejtelmes szépségnek gondolja-e - ez amúgy nem áll távol a zenéidtől sem. A legdögösebb, leglátványosabb produkció a Regáé, fürge, játékos hangja van, viszonylag energikus is, és emellett elég kellemes is. A kettő közötti karakterű a Musical Fidelity, talán ezé a legstabilabb, legkorrektebb hang. Mindegyik karaktere jól illik a zenéidhez és a hangdobozhoz is, ezért is merültek fel javaslatként, és az "összhangminőségük" is kb. hasonló szint, ergo a választás elsősorban azon múlik, hogy te tapasztalat híján mit sejtesz arról, hogy melyik karakterrel alkudnál meg inkább hosszútávon - merthogy mindegyiknek vannak olyan erényei, amelyek a másik kettőnek nincsenek, és ha ismernéd őket, mindegyikből hiányolnál olyan erényeket, amelyek a másikakban vannak inkább meg. Megfontolandó, hogy a legolcsóbb egyben a legfiatalabb is, tehát az fog legkésőbb ráncosodni, egyúttal, mint előzőleg szintén említettem, az ő hangja a legízlésfüggőbb.
Azt újra mondom, hogy a hirdetési áruk korrektnek mondható (és nagyjából egyformán aránylik az új árukhoz), de azért alkalmas az alkura.

(#55487) Bobrooney válasza #71562240 (#55486) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszönöm :R
Nincs viszonyítási alapom, így szerintem a "saját gyerekem" lesz a legszebb :DDD szóval amelyiket sikerül megvenni.
Annyit viszont tudok, hogy egy technics erősítővel össze tudom vetni remélem :)
Kíváncsi leszek a különbségre, de ha ott tartok megírom.

[ Szerkesztve ]

(#55488) andorra válasza Bobrooney (#55487) üzenetére


andorra
őstag

Akkor meg nem mindegy, ki mit mond? Pedig az egyik legjobb hangfestő és mázoló szakemberhez fordultál. Ám ez éppúgy a véletlen műve, mint az, hogy egy ilyen ad hoc összevásárolt rendszer, mennyire óriási, vagy jobb esetben mennyire nagy mértékben tér majd el az ideálistól.

(#55489) simongab válasza andorra (#55488) üzenetére


simongab
senior tag

Szerintem is ez ízlés kérdése. Ha meg tutira akarsz menni akkor inkább professzionális technikába öld a pénzed mint audiofil be. Ott nem kell annyit magyarázni, csak fizetni mint a katonatiszt :D

(#55490) Bobrooney válasza andorra (#55488) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Miért lenne mindegy? A véleményetekre voltam kíváncsi.

"Nincs viszonyítási alapom, így szerintem a "saját gyerekem" lesz a legszebb :DDD szóval amelyiket sikerül megvenni."

Ezt pedig arra értettem, hogy mivel eddig próbáltam már több dolgot venni, jó pár már elkelt, de még nem vették le a hirdetést. Így pályázhatok bármelyikre, ha nincs akkor nehéz megvenni.

"Pedig az egyik legjobb hangfestő és mázoló szakemberhez fordultál."
Nem kételkedek a szavában, viszont a mester is mondta, kérdezzek itt is ;)
Eddig is nagyon sokat segített. A hangfal pedig már úton van felém :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.