Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.

Át kellene nézetni egy Harman Kardon PM650 Vxi erősítőt mert az egyik oldal elkezdett egy kicsit halkabban szólni. Elsősorban Kecskemét környékén keresnék(ez lenne a legjobb), illetve Budapesten magánszemélyt, boltot, szervizt ahol át tudnák vizsgálni.

előre is köszi.

(#55102) toto0569


toto0569
addikt

Boston Acoustics VR2 Reference vagy KEF C7?Melyik lenne minőségre jobb ha jazz,komolyzene és akusztikus lenne a célforrás?

(#55103) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Urak, Yamaha NS-G40 MK2 hangszórók milyenek?

(#55104) blattida válasza toto0569 (#55102) üzenetére


blattida
nagyúr

A finomabb akusztikus zenéken, így a jazzen is, a kef jobb választás lenne, viszont nagyzenekari művek esetében a boston, ebből az következik, hogy meg kellene hallgatnod őket otthon. :U

Bobrooney
Csak magukban vagy a gyári yamaha dobozba építve?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55105) BBéci válasza toto0569 (#55102) üzenetére


BBéci
titán

Azt a Boston hangdobozt nem ismerem, viszont szerintem a C7 és a felsorolt műfajok nem említhetőek egy napon (nem lapon, az csúnya elferdítése az eredeti szólásnak).

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55106) Ragadozó válasza Bobrooney (#55103) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Árkategóriájában egész jó...zeneibb, mint sok más doboz...túl sokat nem kell várni tőle, de hallgatható hosszabb távon is...volt ilyenem...a csatlakozó cserét és átkábelezést meghálálja, ha szánsz rá pluszba egy kicsit...kollégám használja már lassan egy éve... ;]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#55107) toto0569 válasza blattida (#55104) üzenetére


toto0569
addikt

Köszi nektek,a Boston 10EFt-al olcsóbb lenne 79000ft.

(#55108) Bobrooney válasza blattida (#55104) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Jah bocsánat, magára a hangfalra értettem.

(#55109) #71562240 válasza toto0569 (#55107) üzenetére


#71562240
törölt tag

A C7 szerintem jobb, főleg az adott műfajokra, de nagyon kevesen szeretik, ezért azt csak nagy nagy vizsgálódás után szabad megvennie annak, aki biztos benne, hogy neki tetszik. Töppedtnek, száraznak, semmilyennek látszik a hangja első blikkre. A Bostonban bezzeg látványosan van élet. Valahol a kettő között lenne számodra az igazság szerintem. Másrészt itthon túl vannak-voltak ezek árazva mintegy 30%-kal a nemzetközi árukhoz képest, és ez érződik a használt árukban is. Ezeket tehát külföldön érné meg megvenni, jóval olcsóbban. Itthon ennyiért jobbat kapni.
Ezek szerint a Jamoval együtt a Wharfedale is menni fog, meg az állványok is?!

[ Szerkesztve ]

(#55110) toto0569 válasza #71562240 (#55109) üzenetére


toto0569
addikt

A Jamo marad a Harman/Kardon HM mellett...a Wharfedale pedig menne a lányomnak a szobájába.Írt a srác,hogy a KEF elkelt.Ma felhívom a másikat a Boston miatt.
Az állványok pedig lehet ,hogy a műhelyben végzik... :U

(#55111) toto0569 válasza #71562240 (#55109) üzenetére


toto0569
addikt

Délután megyek érte és 75000Ft-ban alkudtunk meg.

(#55112) fabika válasza krichd1 (#55093) üzenetére


fabika
tag

Utána olvastam a Celestion F30-nak és megtetszett. Úgy néz ki, hogy sikerült egyet szereznem belőle egész jó árban. Denon PMA-920 szintű erősítőket tudnátok ajánlani hozzá? A lényeg, hogy lehetőleg előerősítő nélkül lehessen lemezjátszót dugni rá. Tuneres erősítőt hülyeség venni?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#55113) Kékes525


Kékes525
félisten

Bocs, ha off topic az amit kérdezek!

Nagyon sokszor azt tapasztalom, hogy az SHM CD -ék és a K2 remaster CD-ék DR (Dynamic Range) értéke sokkal alacsonyabb, mint a "sima, normál" CD-é. Jelent ez valamit? Lehetnek azért ezek jobbak, mint a sima CD-ék? Tudom a DR érték az csak a dinamikát jelenti.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55114) #71562240 válasza Kékes525 (#55113) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kérdéseid költőiek.

(#55115) robi-k


robi-k
őstag

Srácok, kritikát és leginkább ellenvéleményt kérnék erről az erősítőről: 25W + 25W (8 ohms) Class A erősítő

Mindenesetre a képek alapján tetszetős készülék, és a 25W teljesítémény nekem pont elegendő lenne.

És még1 kérdés: a régebbi Yamaha M-40 Class A erősítőről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#55116) bajnokpityu válasza robi-k (#55115) üzenetére


bajnokpityu
félisten

volt ZENem, még a magyar kit ként épithető verzió tuningos verziója (Aschool). nem rossz, de az 8W, és az ethosznak jobb volt a hangja. mellesleg az ethosz is 20W. sőt, utóbbi szimmetrikus.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#55117) robi-k válasza bajnokpityu (#55116) üzenetére


robi-k
őstag

Jó lenne az ethos, de nem hinném, hogy a jég lekerülne az ominózus készülékről.

(#55118) bajnokpityu válasza robi-k (#55117) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de két végfoka volt Balázsnak, biampban használta.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#55119) blattida válasza robi-k (#55115) üzenetére


blattida
nagyúr

Mit szeretnél hallani erről a Nelson Pass által tervezett A osztályú erősítőről?
Mint minden ilyen erősítő, fogyaszt és melegszik, mint állat, hatalmas hűtőfelületek kellenek neki, meg igen méretes tápegység, utóbbi a hangja miatt is igen fontos. A linkelt példány korrekt felépítésű és jó minőségű (de nem horribilis árú) alkatrészekből épül föl, kár, hogy pont a félvezető készletét nem ismerjük, így a végleges hangminősége kérdéses, így azért lutri.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55120) krichd1 válasza fabika (#55112) üzenetére


krichd1
addikt

Kitartó kereséssel használt oldalakon lehet találsz jobbat, nem tudom. Bár az ismert, széles körben elismert sztereó erősítők árai utóbbi időben inkább fentebb mentek, mint lentebb.

Tunerest szerintem felesleges.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55121) robi-k válasza blattida (#55119) üzenetére


robi-k
őstag

Ismert a félveteők típusa:
[link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#55122) Lompos48 válasza blattida (#55119) üzenetére


Lompos48
nagyúr

... kár, hogy pont a félvezető készletét nem ismerjük, így a végleges hangminősége kérdéses... :Y

És ha ismernétek, mennyivel lehetne előbbre lépni, miről szól(hat)na a verdiktum? :F

(#55123) Ribi válasza robi-k (#55121) üzenetére


Ribi
nagyúr

De ez nem ugyanaz a panel és az eredetiben sem ilyenek vannak.
Persze ahány verzió annyi féle alkatrész. De kínai összeszerelt cuccokban nem bíznék annyira. Eleve szállítás sem lesz olcsó. (most nézem 53k a szállítás. Plusz vám + áfa :U )

[ Szerkesztve ]

(#55124) blattida válasza robi-k (#55121) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem a típusra, hanem a gyártóra vonatkozott a megjegyzésem, ezek azért nem annyira fényesek.

Lompos48
Mivel mind a típus, mint a gyártmány befolyásolja a hangját, ezért a hangjáról szólna a verdikt. :B

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55125) Lompos48 válasza blattida (#55124) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha pl az IRFP240-t vizsgáljuk, hangbeli különbséget véltek jósolni mondjuk Vishay vagy International Rectifier gyártó között? Ezt komolyan kérdezem.

(#55126) Kékes525 válasza #71562240 (#55114) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak annyiban, hogy jól gondolom e? Jobbak? Az ember sohasem lehet biztos a tudásában...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55127) #71562240 válasza Lompos48 (#55125) üzenetére


#71562240
törölt tag

A jóslás is logikus lenne, de természetesen tapasztalat, hogy adott típusú alkatrészek jellemzően másképp szólnak, attól függően, hogy ki és hogyan gyártja őket. Ez természetes.

(#55126) Kékes525
"Kérdéseid" voltak:
"Jelent ez valamit?" Hát már hogy a patvarba ne? Költői kérdés.
"Lehetnek azért ezek jobbak...?" A hangminőségnek számtalan paramétere van, abból egy a dinamikaátfogás. Költői kérdés.

(#55128) Kékes525 válasza #71562240 (#55114) üzenetére


Kékes525
félisten

Másrészt hiába részletdúsabb a CD, a kis dinamika miatt, nem biztos, hogy ez észrevehető.

(#55127) kammerer: de mint fentebb írom, a hangos részek leronthatják a többi előnyt. Kevésbé vehetők észre. Vagyis nem annyira egyértelmű, hogy csak egy paraméter, mert a DR meghatározó paraméter. Szükséges, de nem elégséges feltétele a jó CD-nek. Hiába jó a többi paraméter, enélkül (DR) az összhatás rossz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55129) Ribi válasza Lompos48 (#55125) üzenetére


Ribi
nagyúr

Doksi copy paste, de a régi tranyókat is gyártótta kb. 10 gyár, az kb. 10 féle is volt. Mondjuk a jól ismert 2n3055. A belük is baromira más volt egyiknek másiknak. Hiába írták rá, hogy ugyanannyit tud, de kb felét se tudta, mert utángyártott, olcsóbb, szar rézpogácsával, ha egyáltalán volt. Otthon én is szétvágtam egyet, valami magyar utángyártott darab azt hiszem és az alatt sincs réz pogácsa. A szilikon kocka is kb. fele akkora mint az eredeti. Szóval szerintem bőven lehet különbség Vishay és IR között.

[ Szerkesztve ]

(#55130) blattida válasza Lompos48 (#55125) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de ez nem csak a mosfetek esetében, hanem általánosan, félvezetők esetében (is) van közöttük hangi különbség, természetesen nem mindig lehet azt mondani, hogy ez a differencia nagy lenne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55131) krichd1 válasza robi-k (#55115) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem nagyon drága ennyiért, majdnem duplája lesz, mire ideér. AMB ß22 vagy ß24-et nézted, ha már DIY ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55132) robi-k válasza krichd1 (#55131) üzenetére


robi-k
őstag

AMB ß22 vagy ß24-et nézted, ha már DIY ? - nem. Tudsz adni linket?

(#55133) Lompos48 válasza blattida (#55130) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez számomra csak akkor lenne elfogadható, ha ugyanabban a példányban mindkét típussal próbálva bizonyított (?) különbség mutatható ki.

@Ribi A belük is baromira más volt egyiknek másiknak. Hiába írták rá, hogy ugyanannyit tud, de kb felét se tudta, mert utángyártott, olcsóbb, szar rézpogácsával, ha egyáltalán volt.

Minek tudta csak a felét? A rézpogácsa léte fontos (lehet), de csak a tok anyagának ismeretében. A szilíciumlapka mérete pedig nyugodtan mozoghat 1...3x arányban is, gyártási technológia függvénye, az alapanyag (Si) tulajdonságai megengedik.

(#55134) Ribi válasza Lompos48 (#55133) üzenetére


Ribi
nagyúr

Teljesítményben, áramban. Csak azt mondom, hogy más gyártmány, más tulajdonság.

(#55132) robi-k : Béta 22 egy túlméretes füles erősítő, eléggé más kategória a kettő.

(#55135) krichd1 válasza robi-k (#55132) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55136) blattida válasza Lompos48 (#55133) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt elég sok diyer megtette már, többek között én is, ezért lehet ezeket tudni, de ez nagyon nem újdonság, már az elektroncsöveknél is létezett/létező dolog.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55137) Lompos48 válasza blattida (#55136) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezt elég sok diyer megtette már, többek között én is, ezért lehet ezeket tudni...

Mondjuk, hogy elfogadom. És nagyon leköteleznél akár egyetlen leírással. :K

(#55138) Ribi válasza Lompos48 (#55137) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szereintem ha beszélgetsz bkercso-val, akkor ő is mond tapasztalatokat a füles erősítőjében tesztelt IRF61x/51x mindenféle verziójával. Elvileg azok is kb. ugyanolyanok. Vagy ha más a típus akkor már nem számít?

(#55139) Lompos48 válasza Ribi (#55138) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem beszélgetni szeretnék, hanem egy leírt folyamatot látni/olvasni. Típus nem számít, csak példának hoztam fel, mert az egyik fotón megláttam. Csak zárójelben (tudok valamennyicskét a félvezetőkről és gyártásukról).

(#55140) #71562240 válasza Lompos48 (#55137) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hehhh. "Mondjuk, hogy elfogadom"...

Megjegyzem, természetesen ezt nagyon sok készüléktípus esetében nagyon sok gyártó is megtette már. Természetesen. Hiszen a készülékeik hangminősége és ára felettébb függ attól, hogy adott típusszámú alkatrészből melyik gyártó milyen anyagminőség és gyártási eljárások mentén elkészített, ennek fejében mennyibe kerülő alkatrészét találják legérdemesebbnek a beépítésre.
Ez megint az az eset, amikor a hifi hatvanéves története felett tamáskodsz, amit persze szabad, csak vicces itt és most egy "bizonyító" leíráspéldát kérni a saját megnyugtatásodra arról, ami hatvan éve nap mint nap történik, és már kismillió esetben megtörtént. Az ismert vesszőparipám az afeletti morgás, hogy most itt megint "linkelni" kellene valamit, ami alapján te elhiszed, hogy a hifi hatvanéves története nem itteni kitaláció. Csak mert neked új a vicc.
Könyörgöm, hatvan-hetven év óta nap mint nap megtörténik, amire te most "bizonyítékot" kérsz! Ennyire nem lehet új a vicc!

[ Szerkesztve ]

(#55141) Lompos48 válasza #71562240 (#55140) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én nyugodt vagyok. Te pedig mellébeszélsz.

(#55142) #71562240 válasza Lompos48 (#55141) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én nyugodt vagyok. Te pedig mellébeszélsz.

(#55143) krichd1 válasza Lompos48 (#55139) üzenetére


krichd1
addikt

Kinek az írását fogadod el bizonyítéknak ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55144) Lompos48 válasza krichd1 (#55143) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Idézek a klasszikusoktól: "...nagyon sok készüléktípus esetében nagyon sok gyártó is megtette már..." A helyiekből részrehajlóan @bajnokpityut fogadhatom el.

[ Szerkesztve ]

(#55145) csonti07


csonti07
tag

Erre esetleg tudna valaki válaszolni?

(#55146) BBéci válasza #71562240 (#55140) üzenetére


BBéci
titán

"Az ismert vesszőparipám az afeletti morgás, hogy most itt megint "linkelni" kellene valamit, ami alapján te elhiszed, hogy a hifi hatvanéves története nem itteni kitaláció."

Amikor ez a link kérés előkerül, hullani kezd a hajam. Ha itt mi, 40-45 éve élőzene hallgatásával, 30-35 éve hifivel, (hobbiból vagy hivatásszerűen) foglalkozó emberek, saját tapasztalatainkra támaszkodva állítunk valamit, az smafu, de ha már valaki máshol leírta és az linkelhető, akkor talán elhiszik. :(((
Mielőtt néhányan nekem támadnának, nem a mostani esetre célzok, csak eszembe jutott, amit leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55147) andorra válasza csonti07 (#55145) üzenetére


andorra
őstag

Pl.

(#55148) krichd1 válasza Lompos48 (#55144) üzenetére


krichd1
addikt

Azt gondolom tudod, hogy a gyártók nem teszik közkincsé minden mérésüket, leírásukat. Fejlesztőktől tudsz kérni hiteles dokumentációt, persze nem feltétlenül adnak.
Ha csak mondják, azt nem hiszed el.

(#55149) andorra: :C

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55149) andorra válasza krichd1 (#55143) üzenetére


andorra
őstag

Én annak a leírásnak se hiszek, amit valaki tőlem pontosan idéz.

(#55150) Dorian válasza andorra (#55149) üzenetére


Dorian
félisten

Hehe... Szoktam mondani a különféle térítéssel vagy marketing szándékkal megtámadóknak, hogy "Nézze semmi esélye, én néha még magamban sem hiszek" ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.