Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) nandris válasza WonderCSabo (#6643) üzenetére


nandris
aktív tag

Megoldódott köszi. Nem kellett leszedni semmit, csak pipálni eggyet.

(#6652) WonderCSabo válasza BBéci (#6650) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért mert WMP-nek alapból van DVD támogatása, mkv meg nincs.

(#6653) nandris válasza BBéci (#6650) üzenetére


nandris
aktív tag

Én se vagyok ebben egy nagy ész, de biztos, hogy más kodeket tartalmaz a dvd és az mkv ugye teljesen más, az ne tévesszen meg, hogy ugyanaz a lejátszó játsza, attól teljesen más.Alapból általában az alapértelmezett hangkártya alapértelmezett kimenetéhez van beállítva a lejátszó amit ha meg akarsz változtatni megteheted, csak nem biztos hogy pont ugyanazon a fülön tudod beállítani a dvd, és mondjuk az mkv, vagy a divx kimeneti hangját. (Lelkük van ezeknek a kis mocsok programoknak.)

(#6654) stevve válasza BBéci (#6646) üzenetére


stevve
nagyúr

Az S/PDIf kimenettel is működhetne, mert az nVidia HDMI kimenetére a hangot azon keresztül küldi a lejátszó. Ezt írtam nem olyan rég. :K MPC-HC kipróbálása meg mindig alap, azzal kell kezdeni. :DDD

(#6655) BBéci válasza WonderCSabo (#6652) üzenetére


BBéci
titán

Ez éppen lehetséges megoldás, mindenesetre letöltöm a letöltenivalót, molyolok vele egy darabig, aztán jelentkezem.
Köszi!

Stevve!
Tudtommal, tömörítetlen digitális hangot csak HDMI-vel lehet továbbítani.
Számomra az legalább annyira fontos, mint a 1080p felbontás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6656) nandris válasza BBéci (#6655) üzenetére


nandris
aktív tag

Optikai és koax kimeneten is működik, nálam azon keresztül megy, HDMI az közvetlen a TV-be megy. Valahol biztos át kell állítanod hogy melyik kimeneten milyen hangot küldjön ki.
Például: Most a hangkártya kimenetek közül a spidf2 kimenetem aktív, nem a spidf1 ahol a HDMI kimenet van.

[ Szerkesztve ]

(#6657) WonderCSabo válasza BBéci (#6655) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"Tudtommal, tömörítetlen digitális hangot csak HDMI-vel lehet továbbítani."

Idézek az S/PDIF topikból:

Ha az audió 5.1-es, az csak tömörített (DD vagy DTS) formátumban tud közlekedni spdif-vonalon, a tömörítetlen pcm már meghaladná a szabvány szerinti kapacitást. Ha DVD-ről származik a stream, akkor egy az egyben kikerülhet az spdif-outra, egy külső erősítő v. dekóder részére. A hangvezérlő által előállított 5.1-et pedig jelen állás szerint csak a SoundStorm tud (DD) digit kimenetre enkódolni.
Szinte biztos, hogy egy SB Live spdif-kimenete (pcm) meg tud hajtani egy digit. bemenetes erősítőt.

(#6658) BBéci válasza WonderCSabo (#6657) üzenetére


BBéci
titán

Ez az idézett hozzászólás engem igazol.
"a tömörítetlen pcm már meghaladná a szabvány szerinti kapacitást. "
Tömörítetlen HD hang csak HDMI-n, méghozzá az 1.3-ason mehet.
A PCM is tömörítetlen, mint a Dolby TrueHD és a dts Master Audio.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6659) stevve válasza BBéci (#6658) üzenetére


stevve
nagyúr

Ne keverjük... Az LPCM valóban tömörítetlen, de a TrueHD és a DTS HD-MA tömörített, ráadásul a két utóbbi PAP meglétét is megköveteli.

Egyébként itt írtam arról, milyen az nvidia HDMI-s hangtovábbítása: LINK

[ Szerkesztve ]

(#6660) WonderCSabo válasza BBéci (#6658) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyrészt stevve leírta, hogy a Dolby TrueHD és a DTS MA tömörített.
Ezeket mondjuk nem tudod S/PDIFfel továbbítani.

Másrészt: miért kéne neked tömörítetlen DD, ha az erősítőd is le tudja kódolni? Vagy nem tudja?

[ Szerkesztve ]

(#6661) stevve válasza WonderCSabo (#6660) üzenetére


stevve
nagyúr

Egyébiránt az S/PDIF egyik legáltalánosabb felhasználása a tömörített, nem védett hangsávok átvitele -> Dolby Digital (AC-3), DTS surround. :)

(#6662) BBéci válasza stevve (#6659) üzenetére


BBéci
titán

A fene enné meg, már megint pontatlanul fogalmaztam.
A Dolby TrueHD és a dts Master Audio veszteségmentes formátumok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6663) BBéci válasza WonderCSabo (#6660) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítő dekódolja a HD hangformátumokat, melyek lényegesen jobb minőségűek a "sima" Dolby Digitalnál és dts-nél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6664) FF23 válasza BBéci (#6663) üzenetére


FF23
senior tag

Elvileg ilyen hangkártyád van: 3D Sound Blaster Pro-kompatibilis 16 bites integrált. Gondolod, hogy kimegy vele a HD hang adatfolyamként?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#6665) BBéci válasza FF23 (#6664) üzenetére


BBéci
titán

Igen, azt gondolom, mivel fél évvel ezelőtt már sikerült. Közben nem volt HD-s erősítőm, azért nem használtam ezt a lehetőséget.
Az IDT HD sound kezelőpanel név is talán jelent valamit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6666) stevve válasza BBéci (#6662) üzenetére


stevve
nagyúr

Semmi gond, gondoltam, hogy jóra gondolsz. :K :R

(#6667) WonderCSabo válasza BBéci (#6665) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval akkor az erősítőd dekódolja, akkor nyugodtan lehet tömörítetten is nyomatni neki. Miért kell Neked mégis a tömörítetlen? Asszed a hangkártyád majd jobban dekódolja, mint az erősítőd? Nem értem.

stevve: Jaja, nem véletlenül vannak a releasek ezekbe átkódolva. Meg ugye a helyhiány. :U

[ Szerkesztve ]

(#6668) BBéci válasza WonderCSabo (#6667) üzenetére


BBéci
titán

Úgy látom, nem értjük egymást, ami nagy baj, mert így nem fogsz tudni segíteni nekem, perdig nagy szükségem van rá!
Most ne azzal foglalkozzunk, hogy tömörített, vagy tömörítetlen a hang, egyszerűsítsük le a kérdést. Digitális 5.1 jeleket akarok az erősítőmbe juttatniHDMI kábelen, amik a laptopon lejátszott mkv filmekhez tartoznak, de csak analóg sztereót sikerül.
DVD-ről megy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6669) WonderCSabo válasza BBéci (#6668) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nah akkor tisztázzuk a dolgokat.

Írtad, hogy "A lényeg, hogy tömörítetlen HD hangot tudjak hallgatni!"

Akkor ezt is veszteségmentesének értetted? Se HD, se veszteségmentes nem lesz sajna, mert a VGAd nem tud TrueHD-t és DTS-MAt kiküldeni.

Ellentétben Dolby Digitalt igen, tömörítetten.

De végre próbáld már ki az MPC-HCt AC3Filterrel, ahogy a cikkben le van írva, hogy meglássuk megy-e!

[ Szerkesztve ]

(#6670) BBéci válasza WonderCSabo (#6669) üzenetére


BBéci
titán

A VGA ki tud küldeni HD hangot, mivel már többször sikerült A driver frissítések óta nem megy még a sima Dolby Digital sem. Kivéve DVD-vel.
Most hason fekszem a szőnyegen, előttem a laptop, lusta voltam hosszabb HDMI kábelt bekötni.
Az AC3 filter azt írja
Input format: AC3 - 48000
User format: PCM16 - 0
Output format: PCM16 3/2.1 (5.1)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6672) Core2duo6600 válasza WonderCSabo (#6621) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csak arra irányiult a dolog, hogy holnap azaz a mai napon teszem meg és a barátok köztet amúgy is felfogom venni, mert ki akarom az egyik vágó progit próbálni, hogy mennyire pontos, és az kellően rövid hozzá, éás amúgy is megnéuzem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6673) kdave9


kdave9
tag

A problémám a következő: egy bizonyos wmv film esetében a VLC nem játszik le hangot, csak képet, azt is hibásan. Ez a hibaüzenet fogad

A VLC nem támogatja a(z) „wmap” hang- vagy videoformátumot.

Ezzel mit lehet kezdeni? Milyen lejátszó vagy codec kell hozzá?

-H-U-N-T-E-R-

(#6674) WonderCSabo válasza BBéci (#6670) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha a HD hang nálad Dolby TrueHD-t és DTS MA-t jelenti - és mi mást - akkor azt nem tud kinyomni, DD5.1-et igen.

Core2duo6600: Oké, várom a samplet.

kdave9: Olvasd el az első hsz-t. MPC-HCt ajánljuk.

[ Szerkesztve ]

(#6675) stevve válasza BBéci (#6670) üzenetére


stevve
nagyúr

AC-3 = Dolby Digital :K

Viszont lekonvertálta 16 bitesre és 2.1-re... ez vagy codec vagy hangkártya (driver) gond lehet.

Tedd meg a kedvemért, hogy S/PDIF-re teszed a kimenetet, de a kábel marad HDMI. Érdekel az eredmény laptopon. Köszi. :R

(#6676) BBéci válasza WonderCSabo (#6674) üzenetére


BBéci
titán

Hogyan tudom az outputot AC3-ra állítani?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6677) BBéci válasza stevve (#6675) üzenetére


BBéci
titán

A 3/2.1 az ugyanaz. mint az 5.1 csak másképp írják. Egy csomó DVD menüjében találkozhatsz ezzel.
Az S/PDIF nem működik a gépemen, amióta megvettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6678) stevve válasza BBéci (#6676) üzenetére


stevve
nagyúr

nem mai, de szemléletes és Win7 alatt is hasonlóan megy: LINK

Nem lényeges, hogy működik-e fizikailag az S/PDIF csatlakozód, ha maga a cucc még megy, mert ha minden igaz, átmegy a HDMI-re, ha nincs letiltva... remélem.

Na basszus... csak a 2.1-et néztem belőle :DDD Akkor viszont egy kicsomagolt DD volt az, 16 biten. Az nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#6679) BBéci válasza stevve (#6678) üzenetére


BBéci
titán

Nem jó, mert az erősítő sztereót érzékel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6680) WonderCSabo válasza BBéci (#6679) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HCt AC3Filterrel kipróbáltad már? Hányszor kérjelek még? :F

[ Szerkesztve ]

(#6681) BBéci válasza WonderCSabo (#6680) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, de most nem akartam töltögetni, installálni, már egy órával ezelőtt el kellett volna mennem itthonról.
Most tiplizek, este folytatom.
Köszönök mindent!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6682) wierra válasza WonderCSabo (#6680) üzenetére


wierra
senior tag

Vannak olyan emberek, akiken nem lehet segíteni. :(

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6683) BBéci


BBéci
titán

A Dolby Digital és a dts már kimegy HDMI-n, George Michael koncert, CSI Miami remekül szól 5.1-ben, a BD ripet mindjárt kipróbálom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6684) BBéci válasza wierra (#6682) üzenetére


BBéci
titán

Te aztán rengeteget segítettél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6685) WonderCSabo válasza BBéci (#6683) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És mivel sikerült?

Core2duo6600: Várom a samplet! :K

[ Szerkesztve ]

(#6686) band1103 válasza wierra (#6682) üzenetére


band1103
őstag

Ez egy segítőkész hsz. volt. Még pár ilyen kellene és már zárható is lenne a topik. :U

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6687) BBéci válasza WonderCSabo (#6685) üzenetére


BBéci
titán

Megfogadtam a tanácsodat és az MPC HC lejátszóval.
Ám még nincs vége a szenvedésnek, a Stomp BD ripet nem tudja az sem lejátszani. Olyan ripről van szó, amiből egyből Blu-ray lemezt lehetne írni. Számtalan m2ts fájlból áll és el sem indul.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6688) PuMbA válasza BBéci (#6687) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-ray-hez ArcSoft TotalMedia Theatre kell és Open disc from HDD

[ Szerkesztve ]

(#6689) WonderCSabo válasza BBéci (#6687) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na látod, nem hiába pofázok én róla. :K

A Blu-Ray meg menni fog PuMbA által ajánlottal.

(#6690) BBéci válasza WonderCSabo (#6689) üzenetére


BBéci
titán

Igen, azt javasolták az LCD tévés topikban is, köszi mindkettőtöknek!
Újabb, probléma adódott.
A már sokat emlegetett GI. Joe c. filmet kezdtem el nézni. Eddig magyar felirat jelent meg most angol és sehol nem tudom átváltani.
Erre mondjatok valamit!
Az srt fájl a helyén van, a többi filmem felirata rendben fut.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6691) FF23 válasza BBéci (#6687) üzenetére


FF23
senior tag

Nyisd meg MPC-HC-val a STREAM mappában a legnagyobb .m2ts-t. HD hangod nem lesz,, legfeljebb 1,5Mbps DTS, 640kbps DD....nem tudom mi van benne.

#6690:
-beállítások-lejátszás-feliratok auto betöltése
-jobb klikk-feliratok-engedélyezés, kiválasztani.
Ha DVD..stb. akkor jobb klikk-navigálás-> feliratok

Külső feliratnál egyeznie kell a film nevével pl.:
dzsi áj dzsó az nagyon jó.mkv
dzsi áj dzsó az nagyon jó.srt vagy
dzsi áj dzsó az nagyon jó.magyar.srt

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#6692) band1103 válasza BBéci (#6690) üzenetére


band1103
őstag

bocs nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6693) wierra válasza BBéci (#6684) üzenetére


wierra
senior tag

A többiek már rég megadták neked az irányelveket, neked csak követned kell(ett) volna posztolások helyett... :W

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6694) band1103 válasza wierra (#6693) üzenetére


band1103
őstag

Megy pü.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6695) Core2duo6600 válasza WonderCSabo (#6674) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello

Feltöltöttem egy pár megás samplet, ime a link :

[link]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6696) band1103 válasza Core2duo6600 (#6695) üzenetére


band1103
őstag

Nálam a szűz W7-en az MPC-HC(1489) se képet se hangot nem adott.
A TMT 3 már adott képet de hangot az sem.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6697) Core2duo6600 válasza band1103 (#6696) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálam is ez a helyzet az MPC HC vel, külső kodekkel a képet el tudtam érni de a hangot azt nem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6698) BBéci válasza FF23 (#6691) üzenetére


BBéci
titán

A Stomp koncert hangja talán fontosabb, mint a kép.
Megnyitottam, hang egyáltalán nem szól, pedig LPCM 7.1, ami szuper lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6699) WonderCSabo válasza Core2duo6600 (#6695) üzenetére


WonderCSabo
félisten

WMP12 - kép van, hang nincs.

MPC-HC 1529 build - se kép se hang...

BBéci: Stomp koncert is Blu-Rayben van? ArcSoft TotalMedia Theatre-el se jó? Ha nem Blu-Ray, akkor a hangsáv milyen?

[ Szerkesztve ]

(#6700) BBéci válasza FF23 (#6691) üzenetére


BBéci
titán

Első ránézésre nem vettem észre, hogy a válaszod második fele is nekem szól.
Eddig, a BS-sel magyar felirattal ment a film, ebből következik, hogy a neve stimmel. Az MPC-HC viszont az angolt jeleníti meg, aminek a létezéséről korábban nem is tudtam.
Az auto betöltés ki van pipálva.
Hol kell a jobb gombbal kattintani?
Ja, a laptopon most egyáltalán nincs hangja az MPC-HC-val, BS-sel hang és magyar felirat is van.
Nem csak a GI. Joe műveli ezt, hanem egy csomó más film is.

A TMT-vel biztosan menni fog, de még nem szereztem be. Ha jól tudom, fizetős program, ügyeskedni kell.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.