Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) CPT.Pirk válasza ssolitude (#6848) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, csak a kapott kép minősége fog elmaradni a várttól, ha analógon megy ki a kép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6852) ssolitude válasza CPT.Pirk (#6851) üzenetére


ssolitude
őstag

Ok, azt tudom.
Találtam egy MSI N210-et olcsón, HDMI-s, lehet megveszem, aztán kipróbálom ezt a DXVA-s történetet. Nagyon kíváncsi vagyok, van-e értékelhető külömbség.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6853) Gorneck válasza WonderCSabo (#6850) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát nemtom mi lővi ki azt a fránya fíícsőrt...valszeg vmelyik felrakott progi...de melyik... :F

Gorneck#1239

(#6854) WonderCSabo válasza Gorneck (#6853) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudom számít-e, de én nem a portable, hanem az installálós verziót használom.

(#6855) Gorneck válasza WonderCSabo (#6854) üzenetére


Gorneck
titán

Én is...sőt...úgy raktam fel legutóbb, hogy szépen mindent kitakarítottam utána...alig van feltéve vmi progi a gépre...szal nemtom mi a baja...csak fura, hogy x86 megy x64 nem...bár nem lényeg...mert korábban ment...szal vmi progi tuti nem engedi működni...remélem nem az uac...

Gorneck#1239

(#6856) CPT.Pirk válasza Gorneck (#6855) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs egy XP a gépen?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6857) Gorneck válasza CPT.Pirk (#6856) üzenetére


Gorneck
titán

:N

Tuti vmi progi vagy a registrybe van vmi keverés...de ezért nem húzom úra a rendszert...

Gorneck#1239

(#6858) CPT.Pirk válasza Gorneck (#6857) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mellé/alá/fölé, akárhova. Nálam van XP, W7, és Ubuntu is, így nem érhet meglepetés.

A dxva checker progit indítsd el, az ott látott codeceket meg írd meg nekünk. [link]

Amúgy, pl. Néró, PoverDVD képes kicseszni más codecekkel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6859) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Hol tudom MPC-HC-ban beállítani, h a film végén a gépet kikapcsolja vagy hibernálja vagy vmi?

Szerk: Ebben a pillanatban meg is találtam. Köszi Zoli! :R :D

[ Szerkesztve ]

(#6860) Gorneck válasza CPT.Pirk (#6858) üzenetére


Gorneck
titán

Nem hiszem codec gond lenne, hogy nincs win7 fícsör a tálcán...amúgy a filmeknél ki is írja, hogy nincs dxva támogatás...legalábbis amiket néztem nem volt.

Egyik sincs telepítve.

Gorneck#1239

(#6861) metal01


metal01
őstag

Hello!

Ahogy visszaolvasom a commenteket, nem igazán tudom megfejteni a választ a kérdésemre :)

Szóval mégegyszer:

Adott egy videokari, és egy proci:

ATI Mobility Radeon HD 3470 (128MB / 128MB Hypermemory)
P8700 (1066MHz FSB, 3M cache, 25W) 2.53GHz

A kérdésem az, hogy megbirkózik-e ez a cucc egy, akár 1080p-s videoval? (persze mvk-ba konvertálva).

Köszönöm:

M.

(#6862) ssolitude válasza metal01 (#6861) üzenetére


ssolitude
őstag

Természetesen.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6863) metal01 válasza ssolitude (#6862) üzenetére


metal01
őstag

Köszönöm :)

(#6864) CPT.Pirk válasza Gorneck (#6860) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annak ellenére megnézhetnéd a trace logot a progiban, legalább tudnánk, hogy kb. mi történik.

Valamint a progiból az is kiderülne, hogy nincs-e gubanc a Catalysttal.

metal01: ha nem kavar be az osztott memória, akkor igen, mert 256Mb ram kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6865) metal01 válasza CPT.Pirk (#6864) üzenetére


metal01
őstag

Elvileg ez egy dedikált videokari, 128 mb önálló memóriával:

ATI Mobility Radeon HD 3470 (128MB / 128MB Hypermemory)

(#6866) havefun válasza WonderCSabo (#6818) üzenetére


havefun
csendes tag

Öcsém laptopjában egy ATI Radeon HD3470 van, de nem tudom beüzemelni DXVA-t ("Not using DXVA"), pedig a [link] alatt található táblázatban megtalálható (UVD enabled GPUs). Végigmentem az első cikk lépésein.
Vista miatt "EVR egyedi beállítás"-t választottam, de az "EVR egyedi beállítás" felület nekem inaktív maradt, ahol pl. "Direct3D teljes képernyő" módot ki/be lehetne kapcsolni.

Mi lehet a gond?

(#6867) havefun válasza havefun (#6866) üzenetére


havefun
csendes tag

"Amúgy, pl. Néró, PoverDVD képes kicseszni más codecekkel."

Gépen van telepítve mindkettő, megpróbáljam kiírtani ezeket, hátha segít?

(#6868) CPT.Pirk válasza havefun (#6867) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Először küld rá a gépre a Dxva checker-t: [link], ha olyanokat ír ki, mint ami a link képein van, akkor maga a kari és a driver rendben van, az esetben valami más, akár az említett két progi jelenti az akadályt.

metal01: Konkrétan ilyen hyper memóriás radeonnal még nem próbáltuk, ahol dedikált Sideport és mellé UMA memória volt társítva, ott akadtak problémák. Szerintem ez a hyper memória is csak az UMA-t takarja. Neked is azt tudom mondani, hogy először az említett checkert próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6869) metal01 válasza CPT.Pirk (#6868) üzenetére


metal01
őstag

Hello!

Köszi a választ. Sajnos kipróbálni nem tudom, mert a gépet most szeretném megvenni.

P8700 (1066MHz FSB, 3M cache, 25W) 2.53GHz
ATI Mobility Radeon HD 3470 (128MB / 128MB Hypermemory)

Remélem, hogy elég neki. Valaki nem tudja tesztelni valahol?

Köszi:

M.

(#6870) Larry303


Larry303
addikt

lenne még egy-két noob kérdésem ha nem gond :B
főleg a skálázással kapcsolatos témában...amióta mphc-t használok, azóta végre a hdtvmet is a 24hz en hajtom...ezt ugye csak úgy tudom elérni, ha driverben 24hz re állítom a frissítést...na most, a 24hz nekem csak 1920x1080 as felbontást enged állítani, viszont a tvm gyakorlatilag ezt csak softveresen kezeli, mert 1360x768 pixel van rajt...és ezt szeretném megkérdezni tőletek, ha az asztalt ugye 1920x1080ba állítom, akkor egy film teljesképernyős lejátszásakor is feltételezem megtartja ezt a felbontást...ez esetben pl a 720p filmeket feltételezem már skáláznia kell neki, ami gondolom nem a legjobb megoldás... szal az lenne a kérdésem, hogyan tudnám megtartani a 24hzet illetve a film eredeti felbontását/arányát is....remélem többé kevésbé érthető a kérdésem...
előre is köszi

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6871) WonderCSabo válasza Larry303 (#6870) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem is értem, hogyan lehet a TVdnek ekkora felbontást beállítani. :F Ott vmi gebasz lesz. Próbáld powerstrip-el beállítani a frekvenciát. A TVd biztos tudja a 24pt?

(#6872) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#6871) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minden hdready TV-t lehet fullHD felbontással meghajtani, a TV átalakítja a képet a saját felbontására, mindezt úgy, hogy ebből nem érzékel semmit a tulaj. Ezért gyakorta jobb vétel pl. 82cm-en mindössze HDready TV-t venni, mert a kisebb felbontású tartalmakat is jól adja vissza, amiket egy FullHD TV már lehet hogy gyengébben. Nem is beszélve pl. DVD filmek nézésének esetéről.

metal01: sajnos csak azt tudom mondani, hogy majd kiderül, mit tud...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6873) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#6872) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah félreértettem sorry. Nekünk egyébként HD Ready 82 centis van. Felesleges is 1080pset venni ekkora képátlóval, ha normális távolásgról nézed észre sem lehet venni a 1080p és a 720p között a különbséget.

(#6874) iMaverick válasza WonderCSabo (#6873) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát azért nem hiszem, hogy felesleges lenne... Én például simán beválalnék a mostani HD Ready Samu helyett egy fullHD-sat...

metal01: hát pont ilyen konfigot csak úgy találni nem lenne egyszerű... Részemről annyit tudok írni, hogy egy (most már 2) HD3450-en (256MB) is müködik tökéletesen a DXVA-s lejátszás. Szerintem a laptopodnál inkább a memória mennyisége lehet gáz. Olvass vissza, stevve kolléga folytatott itt eszmecserét korábban a VGA memória mennyiség elégségességéről. (Ej de szép magyar szó lett ez!)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6875) metal01 válasza iMaverick (#6874) üzenetére


metal01
őstag

Köszi a választ.

Én utánakérdeztem, és az én leendő kártyám 128mb alap+128mb hypermemory, azaz ha az alkalmazásnak több memória kell, akkor azt elveszi a rendszertől, így max. 256mb memóriát tud használni a videokari.

Szóval alapból 128, de ha kell akkor lehet 256 is.

Csak az a kérdés, hogy ebben a formában is elegendő-e a DXVA-hoz. Ha megtudom, megírom.

M.

[ Szerkesztve ]

(#6876) CPT.Pirk válasza iMaverick (#6874) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, ha olyat vennék, akkor már kellene egy 4850 szintű kari, hogy ki tudjam hajtani natívban. De tényleg, szerintem a 82cm képátlón felesleges a FullHD, én 100cm-es képátlóra vennék olyat, ha arra lenne keret, akkor valszeg nem lenne gondom a hozzá való vidkarival sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6877) Larry303 válasza WonderCSabo (#6871) üzenetére


Larry303
addikt

a tvm biztos tudja az összes paramétert, régebbi felsőkategóriás sony modelről van szó...
a hd ready32" bőven elég, nem beszélve arról, hogy ha játszani akarok rajt nyilván nativban fogom tenni és ez esetben még a vgam is bírni fogja a dolgokat...
visszatérve a problemámra: ha kirakom fullscreenbe a mphct akkor az megtartja az asztalom felbontását és ahhoz skálázza a filmet, vagy a film felbontásához igazítja e esetleg a felbontást...szal röviden: szeretném megtudni, hogy egyes filemk esetén mik az ideális beállítások :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6878) WonderCSabo válasza Larry303 (#6877) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A régi Sony modell egyáltalán nem biztos, hogy tudja a 24p-t. MPC-HC pedig tud felbontást váltani, amire akarod, ha kirakod Full screenre.

(#6879) Gorneck válasza CPT.Pirk (#6864) üzenetére


Gorneck
titán

Trace log fül a progiban és start?

De mint írtam...másik filmnél oké...ki is írja...

Gorneck#1239

(#6880) ssolitude válasza metal01 (#6875) üzenetére


ssolitude
őstag

Ha a 128+128MB teljesítményben egyenértékú egy 256-os VGA-val, akkor mindenképp menni fog. Hogy a DXVA menni fog-e, azt nem tiudom, de vinni fogja az 1080p-ket anélkül is.
Nekem egy jóval gyengébb kétmagos, egy jóval gyengébb (bár256-os) vga-val DXVA nélkül rezzenés nélkül visz mindent.FullHD TV-n, fullHD-ban.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6881) tissotto


tissotto
tag

Sziasztok csak 2 gyors kerdes, Athlon2 X4 620 proci + Radeon 4850vga parossal letudok jatszani 720-as filmeket? Dvi-hdmi atalakito atviszi a hangot tv-re?

(#6882) WonderCSabo válasza tissotto (#6881) üzenetére


WonderCSabo
félisten

2 gyors válasz: Igen. Nagyon nem.

(#6883) tissotto válasza WonderCSabo (#6882) üzenetére


tissotto
tag

Koszi!:)

(#6884) WonderCSabo válasza tissotto (#6883) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De a hangot át todod nyomni máshogy, természetesen. Pl. ha a VGAdat összekötöd a TVvel egy HDMI kábellel. ;)

(#6885) iMaverick válasza CPT.Pirk (#6876) üzenetére


iMaverick
addikt

Mit értesz kihajtás alatt? Én sem játszom a 3450-es + 32" Samu-n... Csak lejátszom a filmeket. :DDD Hú ez gyenge volt. Mindegy.

Ha majd cserélem a TV-t, valszeg én is egy 37" körülire fogom cserélni, viszont én amondó vagyok, hogy nem baj az, ha az ember 32"-os TV-je viszi a fullHD-t. A filmeket is 1080p-ben szoktam learchiválni, biztos, ami biztos. (Legalább nem kell majd újra beszerezgetni őket.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6886) WonderCSabo válasza iMaverick (#6885) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minek a 32" FullHD, ha normális távolságból nézed nincs különbség a 720p-hez képest. FullHD videót meg ez is meg tud jeleníteni, csak downscallel 720p-ra.

(#6887) Larry303 válasza WonderCSabo (#6878) üzenetére


Larry303
addikt

hát nem erről szándékoztam volna vitázni, hidd el, hogy tisztában vagyok a tvm képességeivel...
az már viszont sokkal jobban érdekelne, hogy full screenben, hogyan és filmtől függően milyen felbontást válasszak, hogy a legjobb minőséget kapjam!
előre is köszi mindenkinek

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6888) Migee


Migee
tag

Ha az ember vegyes anyagokat néz (24fps, 29,.. 25 fps) kirakva az lcd-n kettes monitorként külön felbontással,mindig csak manuálisan lehet kapcsolgatni a herzeket?

Nincs valami automata vezérlés? (Catalyst)

És mitől lehet,hogy az mkv egy picit mintha beszaggatna,de nem mindig,csak bizonyos időközönként? Hiába van beállítva a megfelelő hz. (2.monitoron lcd-tv-n)

[ Szerkesztve ]

(#6889) CPT.Pirk válasza iMaverick (#6885) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt értem, hogy nem fogok két monitort tartani a filmezés miatt. Ezért vettem egy LcdTV-t, így ezen megy minden, a film és a játék és a Barátokközt is is. 1366*768-ban szinte mindenre elég volt full beállításokban a HD4670.

82 centin meg tényleg nem látom értelmét fullHD-nak, tekintve h. még ma is sok, sima avi filmet nézünk, aminek már az is épp elég minőségromlást jelent, hogy 1280*720, 1360*768-ra széthúzzuk, hát még akkor milyen trágya lenne, ha fullHD felbontásra lenne széthúzva.
Főleg, hogy mindössze kb. 70 centiről nézem a TV-t játék közben, de filmnél sem megyek hátrébb, hogy a térhangzás miatt középen legyek, a 4*3m-es szobában. Majd föl fogom tenni a TV-t a falra, és akkor kb. 1m20cm lesz a távolság, de az még várat picit magára.

Így most elmondhatom, hogy egyaránt fasza képet kapok 720p, és 1080p esetén valamint 720p alatt is elfogadható.

Gorneck23: jó kérdés, nálam nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6890) WonderCSabo válasza Larry303 (#6887) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elhiszem én, bár ez konkrétan itt derül ki.

Sajnos nem vagyok tisztában vele, hogy a PC-n lejátszott cuccot mikor érzékeli a TV, hogy ez bizony 24 fps. Esetleg letöltheted a legújabb beta MPC-HC buildet, és nézd meg ezeket a beállításokat, miket ajánl fel.

Szerk.: Ebben a 24p kérdésben vkit olyat kéne kérdezni, akinek van ilyen TVje - mert mi csak tippelni tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#6891) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
A legujabb MPC-HC (béta) duplán jelenít meg egyes file-okat, konkrétan (legalábbis ahogy észrevettem) azokat amelyek nem DXVA képesek. van erre valami orvosság, vagy rakjam vissza a régebbi verziót? (Mondjuk az is egy perc)

(#6892) Gorneck válasza CPT.Pirk (#6889) üzenetére


Gorneck
titán

Mind1, ma újrahúztam a rendszert...most már oké a win7 fícsör...

Gorneck#1239

(#6893) WonderCSabo válasza nandris (#6891) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg 1489-es buildnél még nincs ez a probléma. Nálam a legújabb is teljesen jó. (Win7 x64, x64-es MPC-HC.)

Gorneck23: Akkor minden bizonnyal vmi más bezavart. Legújabb build? x86 vagy x64?

[ Szerkesztve ]

(#6894) nandris válasza WonderCSabo (#6893) üzenetére


nandris
aktív tag

Az 1489 az nálam is jó, az újabbak nem. win7/32bit

(#6895) WonderCSabo válasza nandris (#6894) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Win7 superbar funkciók mennek?

(#6896) nandris válasza WonderCSabo (#6895) üzenetére


nandris
aktív tag

Nem, be kell kapcsolni valahol, vagy alapból kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#6897) nandris válasza WonderCSabo (#6895) üzenetére


nandris
aktív tag

Bocsi megvan a menü, és műkszik.

(#6898) Gorneck válasza WonderCSabo (#6893) üzenetére


Gorneck
titán

Legújabb és x64. Uaz ami nem ment.

Gorneck#1239

(#6899) WonderCSabo válasza Gorneck (#6898) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Király! :K

(#6900) Larry303 válasza WonderCSabo (#6890) üzenetére


Larry303
addikt

ma talán lesz időm rá és akkor végigtesztelem az összes lehetséges módot, mind 720p, mind 1080p forrásokkal...most, hogy végre mpchc segítségével, 2év után sikerült életrekeltenem a 24p megjelenítést a pcn keresztül, nem szívesen mondanék le róla :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.