Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) huskydog17 válasza FF23 (#7399) üzenetére


huskydog17
addikt

Ez a registry-buhera mi célt szolgál?

Egyébként az normális, hogy DXVA alatt a GPU-Z végig 0% terhelést jelez?
GPU-Load : 0%
Memory Controller Load: 0%
Video Engine Load: 0%

Egész film alatt. Azonban láthatóan működik a DXVA, mivel a CPU terhelés sokkal alacsonyabb (kb. egyharmada), mint enélkül, ráadásul a PureVideo "Control Center-e" is jelzi az adatfolyamot. Ezt írja a PureVideo lejátszás alatt:
Decoder Format: DirectX VA mode D Video Mixing DirectX 9
A MPCHC is jelzi a DXVA módot, hogy aktív.
Vagyis a jól működő DXVA alatt a GPU-Z miért jelez 0%-os terhelést? Normális ez?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7402) FF23 válasza huskydog17 (#7401) üzenetére


FF23
senior tag

Mint írtam: a videó és audió dekóderben is több információt és beállítást engedélyez.
Nah, megtaláltam a forrást [link]

A többit nem tudom sajnos, Nv-m van és Win7 :R

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#7403) PuMbA válasza huskydog17 (#7401) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen VGA? Régebbi kártyák nem támogatják az ilyen adatok kiolvasását.

(#7404) WonderCSabo válasza huskydog17 (#7401) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért nem jelez, mert a DXVA chip működése nem számít bele a GPU loadba. Teljesen normális, HD 4330-omon is így van.

PuMbA: 7600GS AGP-je van az adatlapja szerint. :P Valszeg nem támogatja a GPU load kiolvasását, de most ebből a szempontból tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#7405) Gilberto válasza WonderCSabo (#7391) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Igen az eger is szaggatt. Darabos. Catalysten keresztül allitottam be a frekvenciat. Köszönöm kiprobalom.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#7406) tissotto válasza WonderCSabo (#7400) üzenetére


tissotto
tag

Pontosan mire gondolsz? Hol es mit kell beallitani? Koszi!

(#7407) WonderCSabo válasza tissotto (#7406) üzenetére


WonderCSabo
félisten

AC3Filter tálcaikonjára jobbgomb->config -> [link]

(#7408) huskydog17 válasza FF23 (#7402) üzenetére


huskydog17
addikt

Így már világos, még egyszer nagy köszönettel tartozom! :)

PuMbA: Az adatlapomon szerepel, hogy Geforce 7600 GS AGP

WonderCSabo: akkor minden rendben, megnyugodtam :) , köszi az információt!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7409) PuMbA válasza huskydog17 (#7408) üzenetére


PuMbA
titán

Azért nem ír semmit,mert a kártyád még nem támogatja az adatok kiolvasását.
Egyébként meg a Video Engine Load-nak kellene mutatnia kihasználtságot.

(#7410) (ex)Cat válasza tissotto (#7397) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nézelődj itt esetleg.

Egyébként az a tapasztalat, hogy le kell szedni a legfrissebb MPC-HC-t és ffdshow-t és menni fog a dolog.
MPC-HC/ffdshow

(#7411) sirdond válasza WonderCSabo (#7394) üzenetére


sirdond
őstag

igen az volt a gond, frissítettem és megoldódott
köszi

(#7412) tissotto válasza WonderCSabo (#7407) üzenetére


tissotto
tag

Ezekkel a beallitasokkal sikerult :DD :R Ezt az spdif menupontot en nem neztem mert azt hittem, hogy az az optikai kimenetnek a beallitasai en meg ugye hdmi-n lokom az audiot.
Nah mar csak a dtshd es true-hd maradt mara:)

(#7413) Thom!


Thom!
veterán

mpc hc legújabb+cat 9.12

dvi-hdmi összekötve 46b6000 nincs hang a tvén? mi a gond?

(#7414) CPT.Pirk válasza Thom! (#7413) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert a dvi-hdmi kábel nem visz át hangot. A karihoz adtak elvileg dvi-hdmi átalakítót, azt bedugva a kariba, és abba egy hdmi kábelt dugva már át fog menni.

Mi a tököm az a "46b6000"? TV típus lenne? Kicsit tömörítetted a mondandódat... ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7415) Migee


Migee
tag

Üdv.
Lenne 1 problémám.
Win 7 alatt MPC legújabb verziójával EVR Snyc beállítással néhány másodperc után kifagy a kép nagy bitsűrűségű anyagnál próbálva full hd-n.
EVR egyedi beállításnál nincs próbléma.

A felirat miatt kellene az EVR Sync.
A régebbi MPC verzióknál is ugyanaz a hibajelenség.

720p-nél alacsony bitsűrűségnél nincs hiba.

A kifagyás mindig ugyanott jelentkezik,ha elejéről indítom a file-t.

Mi lehet a hiba oka?

[ Szerkesztve ]

(#7416) huskydog17 válasza Migee (#7415) üzenetére


huskydog17
addikt

És miért a Synch-et akarod használni a Custom helyett? Csak azért kérdem, mert nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között, mivel WinXP-n nem ajánlott azt használni illetve én amúgy is VMR9 és Haali-t használok, viszont tényleg érdekel, hogy EVR Custom és EVR Synch Renderer között mi különbség van.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7417) Migee


Migee
tag

Win 7-et használok.

(#7418) stevve válasza Migee (#7417) üzenetére


stevve
nagyúr

A feliratnak mennie kellene EVR Custom beállítás mellett. Nekem úgy van felirat. Az MPC-HC belső feliratkezelőjét használod?

(#7419) Migee


Migee
tag

Azt nem írtam,h ki van rakva a 2.monitorra (LCD TV) -re a kép,és be kell kapcsoljam a D3D-t.
És ha jól emlékszem,csak úgy megy ki a felirat,ha EVR Sync van.
Alap MPC -home cinema van.

(#7420) Steelmanus válasza (ex)Cat (#7410) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt szeretnem kerdezni, hogy miert kell az ffdshow az MPC-HC melle? Parszor mar regebben kiprobaltam XP alatt de nekem az pilotavizsgas, igaz nem az MPC-HC mellett de muszaj az? Vagy csak XP alatt kell mert most W7 Ulti 32 bit van. Mintha azt olvastam volna hogy az MPC-HC melle nem kell.

(#7421) WonderCSabo válasza Steelmanus (#7420) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nagyon nem kell! Az MPC-HC egy nagyon jó DXVAs kodeket használ, a nem DXVAs kodek meg ffmpeg, ami az ffdshowban is van. Viszont ezt érdemes CoreAVC-vel leváltani.

De ez le van írva az első hsz-ben.

WMP-hez kell, de az MPC-HC-ban tiltsd le az FFDshowt.

Migee: A Sync renderer béta fázisban van, egyébként u.a. mint az EVR, csak a frekvenciaszinkronizációt lehet benne állítgani. Javaslom a stabil buildet.

tissotto: Az első hsz-ben le van írva, hogy tudsz HD hangsávokat lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#7422) Steelmanus válasza WonderCSabo (#7421) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, es is igy tudtam marmint itt olvastam a topicban azert kerdeztem de igy megjobb hogy megerositetted.

(#7423) Migee


Migee
tag

Akkor milyen beállítással tudok a 2.monitoron (TV-N) feliratot használni?

(#7424) WonderCSabo válasza Migee (#7423) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd fel a stabil buildet, és használj EVR custom (egyedi beállítások) renderert. A D3D-t kapcsold ki, az nem kell. Töröld le és tiltsd le a külső kodekeket, és splittereket, használd mindből az MPC-HC belsőit. Az auto-load subtitles legyen bepipálva.

(#7425) Thom! válasza CPT.Pirk (#7414) üzenetére


Thom!
veterán

samsung le lett hagyva :D

(#7426) Migee


Migee
tag

Ha kikapcsolom a D3D-t,akkor nem rakja ki a nagy lcd-re a video anyagot.
Ati Catalyst -ban In Theater (full Screen) beállítás van.

(#7427) WonderCSabo válasza Migee (#7426) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Stabil builddel?

(#7428) Migee


Migee
tag

1489 verzió

A Catalystban
a Select Theater Mode Overlay beállításnál az "In Theater mode Full screen"-en áll

[ Szerkesztve ]

(#7429) Migee


Migee
tag

Igazából csak a nagy lcd-n szeretnék filmezni és feliratot használni.

(#7430) Migee


Migee
tag

Olyat olvasok más forumon,h állítólag nem támogatott a win7 alatt a theater mode.

Idézek
"Az XP és a Vista/Win7 driver teljesen más videókezelésben. smile2.gif

Win7 alatt nincs theatre mód, mert nem támogatott. Az overlay videó csak a primary display-en jelenhet meg. Ez operációs rendszer korlátozás, nem a driver vagy AMD miatt van. nV-n is hasonló a helyzet."

(#7431) band1103 válasza Migee (#7428) üzenetére


band1103
őstag

Igen, értem már. Ez a beállítás nem jó arra hogy bármely lejátszó feliratot is meg tudjon jeleníteni. Használj inkább sima kiterjesztet módot és az 1.hsz szerinti MPC-HC beállításokat használva úgy indítsd a filmet hogy áthúzod az egérrel az MPC-HC-t a TV-re és ott indítotd a filmet. Ekkor lesz felírat is.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7432) Migee


Migee
tag

De a vicc az,hogy EVR sync rendererrel megy a felirat is a nagy tv-n (Star Wars Clone Wars),de pl.a Killa Sample ,ahol nagy a bitsűrűség,ott kifagy a kép.Ebből indult ki a probléme,h miért fagy ki?Mellesleg az első monitoron is megfagy,ha EVR Sync renderer.(Állítólag ez a rész még béta)

Mellesleg a Star WArs DXVA-s.

[ Szerkesztve ]

(#7433) WonderCSabo válasza Migee (#7432) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt az MPC-HCt használd, a jelenlegi verziód béta, problémás lehet.

(#7434) Migee


Migee
tag

D3D így is kell,h kirakja .feliratot még nem próbáltam.
EVR puffer mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#7435) WonderCSabo válasza Migee (#7434) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt ne állítgasd, nem befolyásol semmi ehhez kapcsolódót. Állítsd 5-re.

(#7436) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam egy 23.976 FPS-es videót 72Hz-en, gyönyörűen sima volt a mozgás oldalazó kameramozgásnál is. Akinek támogatja a monitora, az állítsa be MPC-HC-ben, hogy 72 HZ-et használjon az ilyen filmek esetén. Sajna az én monitorom csak 640*480-on támogatja a 72 Hz-et...

[ Szerkesztve ]

(#7437) Migee


Migee
tag

Ilyenkor melyik az erősebb?A catalyst vagy az MPC-HC?Mármint a képfrissítés ügyében?

(#7438) WonderCSabo válasza Migee (#7437) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg az MPC-HC. Így tudod beállítani amire gondoltam, de ez csak a legújabb bétákban elérhető.

(#7439) Migee


Migee
tag

Sajnos nem rakja ki a stabil verziónál se a feliratot.Amúgy írja is az új verzióknál alól,h h a felirat betöltéséhez kell az EVR Sync..Az elsődleges monitornál természetesen nincs gond.

(#7440) Migee


Migee
tag

A képfrissítést hogyan tudom ellenőrizni,h valóban vált-e?
A Catalystban ugyanazt írja,mintha nem csinálnék semmit.

(#7441) band1103 válasza Migee (#7432) üzenetére


band1103
őstag

Ha csak a killa-nál fagy ki akkor ne is törd tovább magad mert az mazochizmus. Meg kell érteni hogy az ATI gpu-kon egyenlőre nincs esély a killa normális lejátszására. Tehát soha ne abból indulj ki egy ati-nál hogy megy-e a killa vagy nem. Egyszerűen szard már le :R . Az a lényeg hogy a valóban normális videóknál nincs gond és lépj tovább ezen a killa ügyön.
Ezt minden aggódó ati tulajnak is üzenem.

Ja és a túl sok ref_frames nem egyenlő a "...nagy a bitsűrűség..."-el.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7442) Migee


Migee
tag

Ez a képfrissítés dolog vezérlés megy win 7 alatt is?
Nálam valamiért nem műxik.

(#7443) Migee


Migee
tag

Valóban kapcsolja a kimeneti frissítést a progi.A teljes képernyős módot kell bekapcsolni hozzá.
És így már EVR egyedibe is kirakja az LCD TV-re a filmet.Felirat még mindig nincs a 2.monitoron.

(#7444) WonderCSabo válasza Migee (#7442) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam megy.

(#7445) Migee


Migee
tag

Tehát elvileg EVR egyedi beállításba úgy rakja csak ki a képet a 2.monitorra,hateljes képernyő mód van beállítva.
Ha ez nincs bekapcsolva,akkor a D3D-t kell,és szintén kirakja a képet a 2-ra.

A felirat dolog megoldódott.
Átneveztem azonos nevűre a file-val.

Hip-Hip Hurray :C

[ Szerkesztve ]

(#7446) nandris válasza Migee (#7445) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Valamit nagyon elálligattál szerintem,(bocs ha nem így van) nekem is másodlagos kijelzőként szerepel a tv, az összes felbontás beállítást próbáltam,(720p,1080p, a frekvenciákat is) mindegyik működik kifogástalanul. Tudom neked a felirat a bibi, de nállam az is hibátlanul dolgozik mind a két megjelenítőn. Én is az első hozzászólás alapján állítottam be mindent, ezért azt gondolom ott korrektül le van írva. Ja azért megemlíteném, Win7-->integrált ATI HD4200-->dvi hdmi kábel-->pana tv. Lehet uninstall kellene az MPC-HC-nak, és mindent újra kellene állítani. Vagy nem tudom be van állítva Catalist Control Centerben az asztalod kiterjesztett módra? Mind a két megjelenítőn tudnia kell a kis és a teljes képernyős módot. Clon módban nem biztos hogy engedi a feliratot. És igen ugyanannak kellene lenni a felirat névnek. Ha win7-et használsz próbáld ki nyomsz egy windows+p betűt,(ott csucsul a ctrl és a bal alt között :DDD bocsi) és talán tudsz váltani a megjelenítések között.Persze jobban szeretem a ccc- ből, (lehet hogy ugyanaz) nekem az van beállítva. A D3D-t egyáltalán nem használom, anélkül is tud mindent.

[ Szerkesztve ]

(#7447) WonderCSabo válasza Migee (#7445) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért eddig nem volt? :U

Más: Ti hogy tudtátok felrakni a Control Centert meg az újabb Catalyst drivereket? Nekem nem ajánlja fel az install manager egyiket se...

A D3D-t meg csak nagyon ritka esetben érdemes használni, ha page tearing van. Egyébként felesleges, és csak kényelmetlenségeket okoz.

[ Szerkesztve ]

(#7448) Migee


Migee
tag

EZ a teljes képernyős mód (pipa) kavart meg.De már minden oké.
amúgy természetesen a tv külön beállítással szerepel,hiszen full HD,a monitor pedig alacsonyabb.

Plusz az volt még a bökkenő,h azonos névnek kell lennie.
Jó sokat szívtam miatta.

Mindenesetre kösz mindenkinek. :R

(#7449) nandris válasza WonderCSabo (#7447) üzenetére


nandris
aktív tag

Kicsit off, de talán megbocsájtjátok. Itt beütöd, hogy mid van (op rendszer-->kártya-->tipus) kidobja a legújabbat,minden ami kell letöltöd, (Van magyarnyelvű ccc is, ott az oldalon kell beállítani a nyelvet) A régi cuccost mind uninstallálod, a meghajtó drivert eltávolítod az eszközkezelőben. Én a kátyát is elszoktam itt ilyenkor távolítani, és az Ati mappákat ki szoktam törölni a c gyökérből, és a c program file-ből. a gépet újrainditom, és mehet minden fel. Azért még annyit hozzátennék, nem vagyok egy nagy játék fan, és nem minden hónapban teszem fel a legújabbat, jelenleg is a 9.12 driver van fenn, Talán most majd ha kijön a 10.3 akkor fogok frissiteni. (Ebbe ígértek talán több újdonságot, vagy javítást, az ati-nál nem lehet tudni)

(#7450) WonderCSabo válasza nandris (#7449) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így tettem, és csak az AMD túlhúzást, meg hasonló vackokat rakott fel.

Szerk.: Mintha nem is érzékelné a kártyát...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.