Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) T-bag válasza band1103 (#7049) üzenetére


T-bag
tag

Mit értesz DX alatt ? godolom nem a DirectX-et.

(#7052) PuMbA válasza T-bag (#7051) üzenetére


PuMbA
titán

DX=DirectX

Milyen a géped többi része? Ha csak multimédiára kell (azért gondolom,mert a HD4200 nem egy játékos kártya) akkor feleslegesen tettél fel 64bitet,mert ilyen célra hátrány és még több memóriát is eszik (64bites MPC-HC is lassabb,mint a 32bites).

johnny82: fogalmam sincs akkor...legfrisebb Realtek drivered van fent? AC3 Filter nélkül próbáltad? Az MPC-HC-ban a belső szűrőknél kétkatt az AC3-ra és DTS-re és Use SPDIF majd a kimenetek menünél a DirectShow Audionál (újabban Audio Renderer) is SPDIF.

[ Szerkesztve ]

(#7053) T-bag válasza PuMbA (#7052) üzenetére


T-bag
tag

Athlon II 240. 4GB DDR3 Gigabyte 785GT-UD3H. Semmilyen codec-et nem tettem fel ha jól tudom az MPC-be be van építve. Nekem úgy tünik egyáltalán nem használja a GPU hardveres gyorsítást . 800Mhz-ről azonnal 2800-ra ugrik ez a gond.

(#7054) PuMbA válasza T-bag (#7053) üzenetére


PuMbA
titán

32bites MPC-HC-d legyen és a DirectX frissítést csináld meg ahogy band1103 javasolta.

[ Szerkesztve ]

(#7055) T-bag válasza PuMbA (#7054) üzenetére


T-bag
tag

Köszi a segítséget megcsinálom de a Win7-ben beépített DX11 van azt hova frissítsem ?? Van valami új változata ?

(#7056) PuMbA válasza T-bag (#7055) üzenetére


PuMbA
titán

A DirectX-et kb félévente frissítik,ebbe beletartozik a 9,10 és 11-es verzió is. A Windows 7-ben van DX11,de DX9-ből és DX10-ből csak régebbi verziók. Itt egy link a teljes csomaghoz (ha valamiért ez kellene :DDD): [link]

(#7057) johnny82 válasza PuMbA (#7052) üzenetére


johnny82
őstag

Én barom állat!!! :W :W :W

Korábban felraktam az ati hdmi audio drivert, mert azt akartam, hogy hdmi kábelen nyomja a tv-re a hangot, onnan meg optikain az erősítőbe. Valószínű az kavart be. Most letöltöttem a legújabb audio drivert, ahogy mondtad, leszedtem a korábbiakat és láss csodát, egyből működik.

Köszi a tippet, erre komolyan mondom nem is gondoltam! Ezer THX, most már megy 5.1-ben! :R :R :R

(#7058) T-bag válasza PuMbA (#7056) üzenetére


T-bag
tag

Sajnos nem jött be ....

(#7059) PuMbA válasza T-bag (#7058) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-ben minden jól van beállítva? Internal Filtersnél mindent be van pipálva és EVR Custom Presenteren (egyedi beállítás) van a kimenet? Ha ezek után sem megy akkor a 9.12-es driverrel nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#7060) T-bag válasza PuMbA (#7059) üzenetére


T-bag
tag

Háh ! Ez az EVR beállítás bejött, a Cpu használat már csak 25% de az órajel még mindíg magas.

(#7061) zazenke


zazenke
őstag

Hát régen jártam már itt a fórumon .Csak annyit szeretnék kérdezni hogy a purevideo hd gforce tudásával megegyező "tulajdonságú ati kártya kijött e már azóta . Nem a dxva -ra gondolok , hanem olyan univerzálisra mint a pure video (nem számít a refrem erték ).
Most emlegetnek a prohardveren valami avivo hd-s új kártyát de nem derül belőle ki

(#7062) PuMbA válasza T-bag (#7060) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd meg a feladatkezelőben hogy mi használja a processzort.

zazenke: nem

[ Szerkesztve ]

(#7063) zazenke válasza PuMbA (#7062) üzenetére


zazenke
őstag

kösz a gyors és egyértelmü választ akkor még várok egy fél évet .Hihetetlen az ati stratégiája nem igaz hogy ilyen bénák ezen a területen

(#7064) T-bag válasza PuMbA (#7062) üzenetére


T-bag
tag

Legtöbbet a lejátszás vesz le , torrent meg a böngésző megy de ez nem kéne hogy gondot okozzon dual core-nál. Gigabyte easy saver-t érdemes feltenni ?

(#7065) WonderCSabo válasza T-bag (#7064) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tapasztalatom szerint az ilyen progik nem használnak semmit, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#7066) T-bag válasza PuMbA (#7062) üzenetére


T-bag
tag

Köszi az infókat sokat segített. :R

(#7067) stevve válasza T-bag (#7064) üzenetére


stevve
nagyúr

De mégis mit vársz? Ha egyszer használja valami a CPU-t, összesen 25%-on, miért ne ugrálna a sebessége? :U Nem gondolhatod, hogy majd 800MHz-en fog futni mindig, ha filmezel... DXVA megy, a film megy, a GPU besegít, legyen ennyi elég. ;)

Nem kell az Easy Saver, ha megy a C'n'Q, akkor felesleges (márpedig megy, ha lemegy 800 MHz-re).

zazenke:
PuMbA jól mondta, csak a kérdés volt rosszul feltéve... Purevideo HD = UVD. Ha arra gondolsz, hogy a CUDA képességeihez hasonló van-e ATI oldalon, akkor igaz a nem válasz egészen pontosan. :K

[ Szerkesztve ]

(#7068) WonderCSabo válasza stevve (#7067) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom azzal keveri zazenke, hogy a Purevideo azért sokkal több mindent lenyel DXVAra.

(#7069) T-bag válasza stevve (#7067) üzenetére


T-bag
tag

Jóvan meg ne verjél már.. Avivo 2-től többet vártam . :(

(#7070) WonderCSabo válasza T-bag (#7069) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor mond el pontosan, mit vártál? Olyan DXVA támogatást, mint a Purevideo HD? Az elvárható. De a CUDA-féle gyorsítás, ami semmitől sem függ, nem.

(#7071) T-bag válasza WonderCSabo (#7070) üzenetére


T-bag
tag

Ha a GPU végzi el a feladatot akkor nem olyan nagy kérés hogy 800-on tartsa. XP-alatt pont fordítva volt, kizárólag játék közben mozdult el 800-ról. Úgy tünik ez az OS sokkal erőforrás igényesebb. Mikor is lesz chrome OS ? :)

(#7072) WonderCSabo válasza T-bag (#7071) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Chrome OS erre nagyon nem megoldás, mert az pont a felhőben végez mindent. Azért ott még nem tartunk, hogy real-time felküldjed a tömörített streamet, és visszakapod a kitömörítettet, ennyi sávszél a világon nincs. Nem tom miért akkora probléma Neked, hogy 800 felett tartja, a h.264 dekódolás eléggé igényes feladat, örülj hogy így működik. A Win7 pedig relatíve sokkal jobban gazdálkodik az erőforrásokkal, persze ettől még többet igényel, mint egy XP.

(#7073) T-bag válasza WonderCSabo (#7072) üzenetére


T-bag
tag

Nem tudom mi ez az XBMC de itt egy százalékos CPU használatról írnak, ezek szerint van rá lehetőség. http://xbmc.org/forum/showthread.php?t=67402

(#7074) WonderCSabo válasza T-bag (#7073) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az XBMC csak egy dizájnos home media program, mint a Media Center. Az írás szerint az MPC-HCval integrálták, ha így raknád fel, mint az írásban, akkor ugyanannyi lenne a procihasználat mint most. Egyébként ez a 20% marhára nem releváns, hiszen nem írták pontosan milyen videóval, és egy másik procival nyomták amúgyis. Felesleges feszegetned a témát, a procihasználat ennyi és kész.

(#7075) zazenke válasza stevve (#7067) üzenetére


zazenke
őstag

igen igy értettem valahogy a kérdést ésa választ is elfogadtam csak csodálkozom hogy az ati még mindig le van maradva hihetetlen mert az ati-t állatába jobbnak tartják de hát úgy látszik az ati-t nem érdekli ez a felhasználási terület annyira és nem fejleszt eléggé

(#7076) T-bag válasza WonderCSabo (#7074) üzenetére


T-bag
tag

Az ember mindig többet akar ezt te is tudod...

(#7077) WonderCSabo válasza zazenke (#7075) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A CUDAhoz hasonló Ati Stream már ~ kész van, sztem nemsokára az ezt támogató kodek is megjelenik majd, sztem CoreAVCba is implementálják.

T-bag: Ez télleg így van! :)

[ Szerkesztve ]

(#7078) band1103 válasza WonderCSabo (#7077) üzenetére


band1103
őstag

Az Ati stream jelenleg még csak egy vicc. Mint elmélet jó lenne csak a kivitelezése még gyerekcipőben jár miközben a Cuda már a szalagavató báljára készül. Sok ídő és/vagy fejlesztés kell még az atinál hogy a stream normális legyen. Az okok nyilvánvalóak.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7079) iMaverick válasza band1103 (#7078) üzenetére


iMaverick
addikt

Valóban szomorú, hogy az Ati tényleg ennyire sz@rik erre a témára... Szerintem az is gáz, hogy a "régebbi" kártyák tulajdonosainak meg ilyen halovány igéretek vannak adva, hogy majd valamikor talán megírják a driverből történő támogatást. Tavaly egészen odáig mentek, hogy egészen a HD3XXX-es szériág visszamenőleg megígérték! Viszont még az 5XXX-re sincs semmi működőképes dolog...

Ezért is ragaszkodok hozzá, hogy az MKV-k legyenek DXVA-sak. Eddig még ez tűník a legéletképesebbnek.

zazenke: az Ati-val igazából mindíg is ez volt a baj: szoftveresen mindíg le voltak maradva... :((

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7080) PuMbA válasza band1103 (#7078) üzenetére


PuMbA
titán

[link]
A CUDA-nak már 806 féle felhasználási területe van,míg az ATI Streamnek kb. 5.

Más: Sikerült eladnom az Audigy 4-et és jövőhéten meg lesz a G210-em. Írok majd egy kis beszámolót (a legjobban az érdekel ,hogy kevesebb lesz a CPU használat VP4-gyel ).

[ Szerkesztve ]

(#7081) stevve válasza T-bag (#7071) üzenetére


stevve
nagyúr

Bocs, ha élt kapott a hsz-em, nem volt szándékos. Mindenesetre nme elvárható, hogy alapon menjen, ha van dolga. bármi adhat munkát a CPU-nak lejátszás közben is, amikor egyébként is van dolga és mivel megszakításon alapul, érthető, hogy minél többen "zavarják", annál nagyobb lesz a terheltsége és ha nem is megy folyamatosan max. sebességen, ugrálni fog. Ebben egyik VGA sem tud segíteni a CPU-nak. :N

PuMbA:
Én is gondolkodtam, hogy második kártyának, amolyan tesztpéldánynak, beszerzek egy 210-et, csak meg is kellene valósítanom. remélem, pozitív tapasztalataid lesznek. :K

[ Szerkesztve ]

(#7082) PuMbA


PuMbA
titán

Találtam egy jó kis tesztprogit [link]
HD3200-on: No OpenCL :C
HD4650-en: No OpenCL :Y (pedig a 9.12-es beta driver elvileg már támogatja)

stevve. csak kár,hogy PhysX-et nem tud (mondjuk nem is játékos kártya)

[ Szerkesztve ]

(#7083) CPT.Pirk válasza PuMbA (#7082) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

10.1-es driverrel a 4670-es karimon sem megy az opencl, xp alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7084) band1103 válasza PuMbA (#7082) üzenetére


band1103
őstag

Apám, tényleg nem semmi egy progi. :R
A G98 magos 8400gs-em openCL ready. :C

(#7080): Akkor ez engem igazol.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7085) havefun


havefun
csendes tag

Sziasztok!

Játékra melyik jobb gép szerintetek (áruk nagyjából egyezik: netto 230 körül)?

MSI GT628X-486HU gép, teszt

ACER Aspire 7740G-434G64MN gép, tesztet nem találtam, csak hasonló gépről: teszt

- Nem szeretném, ha zavaróan melegedne a kezem alatt nagy teljesítménynél (játék közben).
- Kijelzője melyiknek jobb?
- Melyik készül jobb anyagokból? MSI-t a tesztben eléggé leszólják a felső részének hajlékonysága miatt. ACER-ről ilyet nem olvastam, de még sosem volt ilyen laptopom.

Előző gépem ASUS volt, nagyon meg voltam vele elégedve (anno az is játékos laptopnak minősült). Viszont most nem találok hasonló árban ilyen procival és videókártyával felszerelt ASUS-t. Legalább 300 alatt lenne, de egyszerűen nem látok sehol ilyet!

(#7086) CPT.Pirk válasza havefun (#7085) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szia!

Itt tudnak neked segíteni, a notebookos fórumban: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7087) stevve válasza PuMbA (#7082) üzenetére


stevve
nagyúr

Leszedted az SDK-t is hozzá az ATI-tól? Az is kell.

(#7088) PuMbA válasza stevve (#7087) üzenetére


PuMbA
titán

Nem,akkor biztos emiatt nem volt. NVIDIA-hoz miért nem kell ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#7089) asadasad22 válasza PuMbA (#7088) üzenetére


asadasad22
őstag

nemtom, de ati-nal fel kell tenni, ezt meg tudom erositeni. ugy mar nalam is tamogatta az opencl-t mar 9.12 hotfix-el (illetve azelott is volt opencl-es beta driver)

(#7090) stevve válasza asadasad22 (#7089) üzenetére


stevve
nagyúr

Bizony, bár egyelőre sok a kérdés, bug, feature, nem is tudom mi. Szóval nem kell túl nagy durranásra számítani egyelőre (főleg annak, akinek nincs HD 5000-szériás kártyája).

(#7091) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csak nem értem végére az xp alatti vc1 bd mizériámnak. alakul, de még nem az igazi.... :D

total media 3 és a power dvd 7-en kívül létezik egyáltalán progi, ami a gyakorlatban is támogatja a mappából való bluray lejátszást? vagy ne is keressek? :F

(a corel windvd 2010 a híresztelésekkel ellentéteben sem ilyen....) :(

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7092) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Egy Fujitsu Amilo Pi 3560 laptopot szeretnék "belőni" HD filmek lejátszásához.

A gépben T6600-as Intel Core 2 Duo proci és Geforce GT 240m videókártya van. A lejátszáshoz a már jól bevált VLC Media Playert szeretném használni. Erre azt írták, hogy már alapból benne vannak a szükséges codecek. Erre amikor beraktam egy HD filmet nem volt kép, csak hang. Ezután letöltöttem a K-Lite Codec pack full változatát és a Media Player Classicon kívül engedtem hogy mindent felrakjon a gépre.

A filmek most már mennek szépen, viszont a proci 30-40%-os terhelésen van ilyenkor, pedig a videókártya elméletileg be tudna segíteni.

Az első hozzászólásban levő link nekem nem segített, mivel nem szeretnék VLC-n kívül mást használni és ott csak a Media Player Classic beállítása van részletezve.

Valaki tudna nekem segíteni beállítani VLC-t vagy magát a K-Lite codec pakkot, esetleg ajánlani valami mást a VLC mellé?

Előre is köszönöm!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#7093) szab.tam válasza KubanitoS (#7092) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pedig nagy kár a ragaszkodásod. mintha piskótát szeretnél sütni, de kikötnéd, hogy nem akarsz használni hozzá lisztet, de tyúkhúst viszont igen. nehéz, de azért nem reménytelen...

én most takarítottam el az utolsó os-emről k-lite-ot. hidd el, hogy az említett cíkben leírtak jól működnek, xp és win7 alatt is. és legalább próbáld meg a media player classic-ot, mert mert semmi olyan nem lesz benne, amit a vlc ne tudna. és a media player classic home cinema kell majd, nem a sima media player classic, mert ez utóbbi még nem tud hardveresen gyorsítani.

azért hd filmek közt is igen nagy különbségek vannak. milyen filmek alatt 30-40% a cpu? 1080p, vagy netán csak 720-as?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7094) stevve válasza KubanitoS (#7092) üzenetére


stevve
nagyúr

VLC éppen tudja már a DXVA használatát, de hogy ez mennyire jó? Sok baj volt vele régebben. Nem is tudom, van-e itt a topikban olyan, ki használja HD-re. :F

(#7095) Bazsus


Bazsus
csendes tag

Hali Mindenkinek !

Tud vki ajánlani egy nekem egy nagyon jó convertert mkv dts to mkv ac3 -ra ? (USB-s tv sajna nem viszi a dts-hangot.) Kettő progival próbáltam már, átkódolják, de ugyan úgy nem játsza le a tv. (mkv merge, popcorn audio converter).

Köszönöm a segítséget.

Bihari Balázs

(#7096) band1103 válasza Bazsus (#7095) üzenetére


band1103
őstag

MediaCoder.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7097) iMaverick


iMaverick
addikt

Nem akarom az Ati-t bántani (ugye én is Ati-s vagyok), de a szoftveres problémákra itt a friss hír: [link]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7098) RpPRO válasza iMaverick (#7097) üzenetére


RpPRO
őstag

A regi szep idok, amikor meg csak 5 megas volt egy driver, nem 50, amibol 40 ilyen-olyan 'peccs'. Legalabb elismertek a hibat. Ez azt jelenti, h kb a cat10.4-ben benne lesz a javitas. ;]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7099) RpPRO


RpPRO
őstag

BSPlayer es DXVA. Sikerult megoldani.

Progi feltelepit es van egy sajat codecmanager.exe-je, amivel a netrol leszedne a maga altal hasznalt szuroit. A problema az, h ezek eleg regi verziojuak, tehat nem engedni. Kulon leszedni ezeket a szuroket, berakni a lejatszo mappajaba, melyeket szepen felismer es kesz.

Mindent gond nelkul jatszik par % cpu hasznalattal., meg a Canonos videot is (hanggal). ;]

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7100) szab.tam válasza RpPRO (#7099) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem minden külön bütykölés nélkül, megy bsplayer-en a core avc feltétele után a cuda.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.