Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) stevve válasza sp2002 (#6249) üzenetére


stevve
nagyúr

A tömörítetlen PCM-et gyorsan lehet rögzíteni (mert hogy tömörítetlen :D), azért használják azt. Lejátszásához gondolom codec hiányzott vagy ilyesmi.

A legtöbb real time felvevő (tv tuner is) olyan formátumba tömörít, amibe gyorsan lehet tömöríteni, nem igényel sok számítást.

(#6252) sp2002 válasza CPT.Pirk (#6250) üzenetére


sp2002
csendes tag

Arra figyelj, hogy nem super converter mert így is fut egy szoftver hanem csak egyszerűen super :D. egyre inkább tetszik ez a firmware bár így, hogy tudom konvertálni a videót és simán le is játssza a gépem a bitráta változtatás már nem annyira izgat pláne hogy a videók hossza - sztem hogy a kameráknak is legyen terük a piacon vagy mittomén - le van korlátozva 30 percre. az optikai zoom használata videó közben viszont hálás opció...
Az agresszív kodekcsapásnak hála a 2500+ barton meg a hd3450 agp-s kari simán viszi a dxva-s 1080p-s hd-ket is...
http://www.erightsoft.com/SUPER.html egyébként.

(#6253) sp2002 válasza stevve (#6251) üzenetére


sp2002
csendes tag

...és elérkeztünk az aktív hűtésű digitális fényképezőgépekhez...

(#6254) asadasad22 válasza stevve (#6229) üzenetére


asadasad22
őstag

ha mar ez felvetodott, megkerdezem:
itt europaban ugyebar 50 hz-en szorjak a tvmusorokat, ennek megfeleloen a sony es a legtobb tobbi gyarto 100/200(/400) hz-el reklamozza itt a tv-it a kinti 120/240 helyett. namarmost mig az utobbi szamozasok a 24-nek szep kerek tobbszorosei, az elobbieke nagyon nem. tehat az europai tv-k 60 hz-es vagy 24p-s anyagnal ugyanugy tudnak 120 hz-en is mukodni mint a masik regio tv-i (es gondolom forditva), vagy az europai vasarlo szepen megvan szopatva a 24 hz-el ha motionflow-rol van szo?

ja, es a 24p mindig 23.976 hz-et jelent vag van amikor tenylegesen 24.0-t?

(#6255) stevve válasza sp2002 (#6253) üzenetére


stevve
nagyúr

el :D

asadasad22:
Ez jó kérdés... nincs LCD-m, de szerintem abban az esetben, ha NTSC-s tv-t veszel, a PAL filmek gondolom hasonlóan akadozottnak fognak tűnni.

A 24p a BD lemezeken valódi 24, ha jól tudom.

(#6256) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Vki erre, aki Beta MPC-HC-t használ?

(#6257) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Leszedtem egy 2D3D -s filmet, hogyan lehet váltani MpcHC-ben a videó streamek között? A 2D-s streamet játssza magától DXVA-val, de szaggat, meg egy fekete kocka villog a kép közepén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6258) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#6257) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobbgomb-> Videó nem megy? Vagy Haali Splitterrel?

Szerk.: Illetve erre nem tod a választ?

Szerk.: Esetleg ha csinálnál belőle pár mp. samplet mkvmergevel, ki tudnánk többen is próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#6259) nandris válasza band1103 (#6213) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Bocs a tudatlanságomért, Kicsit sok beállítást kellett egyszerre elvégeznem, most cseréltem az alaplapot.., a videokártya meghajtója is vacakolt. Nekem úgy jött le, hogy a killa milyen kafa, igy leszedtem.(Úgy gondoltam avval próbálkozom) Sokadik kísérletezés után, meg persze utána olvastam kiderült ez a film semmibe nem illik bele. Jó hír az a HD-s filmjeim egy- két kivétellel DXVA-sok.
(Azért nem szabad ironizálni egyből a kis butákkal.) :DDD

(#6260) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok! TS fájlt akarok lejátszani, szép Sting koncertet adtak az Arte HD-n. A VLC lejátsza, de akad; felraktam a Media Player Classic-Home cinemát. Ez szépen lejátssza, de a kép rengeteget késik a hanghoz képest; mi a baj? :O

[ Szerkesztve ]

(#6261) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#6258) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megnézem, ma este már nem lesz rá idő, de holnap megcsinálom. Ha mást nem találok, akkor mkvmerg progival megcserélem a streameket.

A sync render nekem is új dolog, nem tudom, mire jó.

hape60: Akkor van ilyen, ha nem elég erős a gép a HD lejátszásához. Töltsd ki az adatlapodon a konfig adatait.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6262) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#6261) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés, köszi.

(#6263) hape60 válasza CPT.Pirk (#6261) üzenetére


hape60
aktív tag

Beírtam az adatokat; a prci AMD Athlon 64X2 4200+, 1,5GB RAM,ATI 9550 video :((

(#6264) WonderCSabo válasza hape60 (#6263) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A kép csak késik, vagy szaggat is? Egyébként sztem a procidnak még 1080p anyagot is kéne vinnie, bár nem biztos. A VGAd viszont semmit se tud besegíteni. :(

(#6265) hape60 válasza WonderCSabo (#6264) üzenetére


hape60
aktív tag

A kép VLC-vel szaggat, a MPC-vel folyamatos, szép, csak a hanghoz képest késik. A lejátszás végén a hang befejeződik, Sting bácsi meg csak tátog... :O
A videó tudom, hogy nem egy csúcs, de a prociban bíztam.

(#6266) Core2duo6600 válasza WonderCSabo (#6264) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor meg is van az ok, amiért nem megy rendesen.
Egy core2duo 6600 ast is ki tud fektetkni egy nagyfelbontású vga segítség nélkül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6267) WonderCSabo válasza Core2duo6600 (#6266) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja csak az az érdekes, hogy a folyamatos a kép, nem szaggat, de késik.

hape60: Asszem tudok erre egy megoldást, de vacakolós lesz. MPC-HC-ben jobbgomb a videóra -> Audió -> beállítások... -> Audió időzítés eltolása. Hozzá tudod igazítani elvileg a képhez a hangot, próbáld ki!

Más:

Sync renderererhez találta egy jó leírást, elvileg megszüntetné a 24 FPS - szaggatós kép problémát, de nekem nem jött össze.

(#6268) stevve válasza Core2duo6600 (#6266) üzenetére


stevve
nagyúr

Ugyan már, ne gyerekeskedjünk... egy 6600-at biztosan nem fektet meg egy killa sample vagy annál nagyobb bitrátás cucc sem (persze DXVA nélküli filmekre gondolok). :U

hape60:
Vagy az, amit a kolléga javasol vagy ha nem jön be, akkor írd már be, hogy milyen a bitsebessége a filmnek. 1080p-s amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#6269) nyurga82 válasza hape60 (#6265) üzenetére


nyurga82
tag

"A kép VLC-vel szaggat, a MPC-vel folyamatos." Ez mit jelent, vagyis mi az a VLC és PMC?
Ez hány GHZ-es processzor: AMD Athlon 64X2 4200+ ?
És mi az a DXVA?
Nem nagyon értek ám hozzá, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#6270) WonderCSabo válasza nyurga82 (#6269) üzenetére


WonderCSabo
félisten

VLC media player.

Media Player Classic HomeCinema - szvsz a legjobb lejátszó

x2 4200+ 2 magos 2,2 GHz-es.

stevve: bár előbb linkeltem, Te se vágod a Sync renderert?

[ Szerkesztve ]

(#6271) nyurga82


nyurga82
tag

Ez az én gépem (3 éves):
Alaplap: MSI 915P
VGA: RadeonX550, 256MB
Processzor: P4, 3GHZ/533

Nem tudok 1080p-s filmet lejátszani, mert szaggat, sőt le is fagy majdnem.
Kérdés a 3GHZ-es proci elég lenne hozzá hogy vigye? Elég lenne a video kártyát kicserélnem? Ha igen melyik tipusra, am,i jó az alaplaphoz és a procihoz?

(#6272) nyurga82 válasza WonderCSabo (#6270) üzenetére


nyurga82
tag

bocsi én uj vagyok itt, ne haragudj.
a media p class. ismerem, csak nem tudtam a rövidítésből. Nekem azt mondták h a KMPlayer a legjobb de azzal is szaggat:(

[ Szerkesztve ]

(#6273) Core2duo6600 válasza nyurga82 (#6271) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az 1 magos gép a HD felbontást nem igen bírja.
Különösen vga segítsége nélkül.

(#6268) stevve
Nem kellett ahhoz killa sample, hanem egy hd film volt, ami kiakasztotta
kicseréltem a vga -t egy olyanra ami tudja gyorsítani nem volt gond.

De ha már itt tartunk, meg, hogy a Media Player Classic a legjobb lejátszó, az én kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy hogyan lehet beuzemelni a digitális adásból felvett anyag lejátszására, VLC tökéletesen viszi, de a legjobban annak örülnék, hogyha a windows Media player játszaná le,
A Windows Media Playerben kép van, de hang nincs

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6274) nyurga82 válasza Core2duo6600 (#6273) üzenetére


nyurga82
tag

De az én gépem 1 magos 3GHZ-es, egy másik gép meg 2 magos 2GHZ-es (4GHZ) akkor csak 1GHZ a különbség nem?

(#6275) Core2duo6600 válasza nyurga82 (#6274) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem éppen, a másikban modernebb a cpu, a megahertz nem minden.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6276) nyurga82 válasza Core2duo6600 (#6275) üzenetére


nyurga82
tag

akkor légyszi irj nekem egy vga kártyát ha az megoldaná a problémámat szerinted.

(#6277) WonderCSabo válasza nyurga82 (#6272) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyáltalán nem haragszom, miért úgy tűnik a hszemből? :) Szívesen segítek.

Amint feljebb írtuk már a legalapabb modern VGA és szinte teljesen besegít a HD lejátszásban. Ha csak HD lejátszáshoz kell, elég pl. egy 8400GS is. Ezzel még sztem a killa samplet is le tudod játszani. ATi vonalon se kell egy komolyabb kártyát venni ahhoz, hogy menjen a HD, elég akár a HD4350 is. A lényeg a DXVA gyorsító chip. De ha játékra is akarod használni, akkor kérdezz a VGAs topikokban!

Ezt a cikket elolvastad?

[ Szerkesztve ]

(#6278) nyurga82 válasza WonderCSabo (#6277) üzenetére


nyurga82
tag

A cikket olvastam igen. DXVA gyorsító chip az benne van a HD4350-es és a 8400GS VGA kártyában? És e kettő közül bármelyiket berakhatom a gépembe? (megy a proceszorhoz és az alaplaphoz is?) A processzorom az elég hozzá, mert akkor holnap veszek egy ilyen video kártyát? Játékra egyáltalán nem használom.
És hány MB-os legyen?

[ Szerkesztve ]

(#6279) stevve válasza WonderCSabo (#6270) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, sajnos nem tudom, mi fán terem... sejtésem van, de semmi több. Este kipróbálom, hátha szikra gyúl az agyamban tőle. :) A dokumentáció nem ír semmi érdemlegeset?

nyurga82:
Persze, bármelyiket berakhatod a gépedbe, elvben menni fog a gyorsítás a cikkben leírtak alapján.

Core2duo6600:
Nekem a laptopban egy 2 GHz-es T7300 van, ami azért nem halálosan gyors és még az is le tudja játszani a killa sample-t akadozásokkal - bár ez mindegy is, mert azt mondod, hogy már nálad is jó.

Nem tudom, mi kell az m2ts/ts lejátszásához, nekem megy az is az MPC-HC-val és nem csináltam vele semmit. ITT van egy lemezről származő m2ts és egy tévés ts is. Ezek egyike se megy?

[ Szerkesztve ]

(#6280) stevve válasza stevve (#6279) üzenetére


stevve
nagyúr

afene, véletlenül off maradt, bocs. :B

(#6281) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Nem tudjátok, hogy blu-ray filmnél miért nem tudom elővarázsolni a feliratot? Ahonnan van ott azt írták nekem, hogy bele van mouxolva :F Bár nem tudom ez mit jelent de kmplayerben nem tudom állítani a feliratot:) Ha tud valaki pls segítsen. Köszönöm.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6282) WonderCSabo válasza syler (#6281) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Magát a Blu-Ray lemezt nézed, vagy vmi abból kinyert fájlt?

nyurga82: Sztem ha biztos akarsz lenni a dolgodban, egy 512 MB memóriával szerelt dbot vegyél.

(#6283) hape60 válasza WonderCSabo (#6267) üzenetére


hape60
aktív tag

Szia, közben elaludtam... kipróbáltam a hangeltolást, tök érdekes a dolog> semmit nem változik, pedig több ezerrel lassítottam (-) a hagot! (ha jól látom, ezredmásodperc az alap)
Amúgy nem a maximum, 720p-s felvételről van szó. Azt nem értem, a VLC miért van szinkronban, ez a média player meg miért csúszi ennyit... ugyanaz a proci, és a videókártya!

(#6284) stevve válasza syler (#6281) üzenetére


stevve
nagyúr

A Blu-Ray film teljes lemezt jelent? Ha igen, akkor (mivel nem ismerem a KMPlayer-t) használj inkább Arcsoft Total Media Theater-t. Az a legjobb BD lejátszásra és abban biztosan ott lesz.

Ha nem teljes lemez, hanem mondjuk mkv, akkor MPC-HC-ben jobb klikk -> subtitle (gondolom, KMPlayer-ben is van hasonló).

(#6285) syler válasza stevve (#6284) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. Köszi, igen teljes lemez. Ugyan ezt ajánlották amit te is, de gondolom az egy csomó codec-et felpakol majd nekem mivel 80MB:) No mindegy a film érdekel ezért muszáj vagyok feltenni. Köszi még egyszer.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6286) Core2duo6600 válasza stevve (#6279) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igaz, most bent vagyok a cégnél, de lekapom öket.
A digi tv adásból származóaknál a tv2 nél és az rtl klubnál nics hang, a képet megtudtam oldani, engedélyeztem, tiltottam a kodeceket, aztán beletrafáltam.
Ami azért vicces, mert a Windows mediaplayer alapból játsza a gépet valamennyi felvételemnél, csak hang nincs a tv2 és az rtl klubál.
Duna nal volt ha jól emlékszem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6287) WonderCSabo válasza stevve (#6279) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De, amint feljebb írtam, sztem pont a 24 FPS problémára jó. Tud sync video to display-t, és sync display to video-t és sync to nearest vsyncet is.

(#6288) stevve válasza syler (#6285) üzenetére


stevve
nagyúr

Csak saját codec-et tesz fel, ami nem zavar be sehová, nyugodtan felteheted. Kinézetre hasonló, mint a PowerDVD.

Core2duo6600:
Ok, este nézd meg. Addig nézelődök a neten, hogy mitől lehet.

WonderCSabo:
Nem lenne rossz, ha meg tudná oldani, de a 24p probléma esetében a forrás még hiába tud megfelelő jelet küldeni, ha a kijelzőn nincs olyan frissítési frekvencia, ami közel áll a 24 egész számú többszöröséhez. Este meg is nézem. :K

[ Szerkesztve ]

(#6289) Jb001


Jb001
tag

Hali!

Van egy "kis" problémám, amire még nem találtam választ, lehet azért mert nem itt kezdtem kérdezni. :)

Kezdem azzal, h. a gépem milyen: amd phenom II x2 545, integrált ati HD 4200 (megosztva 512 RAM-mal), 2 giga ram. Oprendszer W7 (frissen felpakolva).
A gáz az, h. minden gépen és oprendszeren ugyanez a jelenség (én négy másikon néztem a sajátomon kívül, WinXP, macbook pro is van köztük).

Dxva lejátszás a leírtaknak megfelelően beállítva, proci terhelés max. 20% lejátszás közben, szóval elvileg nálam minden stimm.

Szóval a problem:
Formátumtól (hd, divx, dvd) és codec-től függetlenül minden filmnél amikor kicsit is lassú kameramozgás van jobb-bal, ill. fel-le irányba, léptetve vagy akadozva megy a kép.
Nem tearingelésről, hanem apró akadozásról van szó (fél mp vagy még kisebb lépésekben, de láthatóan, "darabosan" megy a kép), nem tökéletesen folyamatos a lejátszás.

Segítsetek légyszi, ki lehet ezt a dolgot valahogy küszöbölni?

(#6290) stevve válasza Jb001 (#6289) üzenetére


stevve
nagyúr

Kicsit olvass vissza, ha gondolod, lehet érdekességeket találni ezzel kapcsolatban.

A gond abból ered, hogy a film adatsebessége (fps) és a monitor képfrissítési frekvenciája nincs szinkronban. A megoldás az, hogy a film fps értékének egész számú többszöröse legyen a képfrissítés. Tehát egy 25 fps-es filmnél például 100 Hz tökéletes. Ami problémás, az a 23,9 (~24)fps, mert ehhez a kijelzőnek elég újnak kell lennie, hiszen ez sem a PAL 50Hz-éhez, sem az NTSC 60 Hz-éhez nem igazítható. Ez a 24p probléma. Általában újabb LCD tévék tudnak már mondjuk 72 vagy 120 Hz frissítést, ami pont többszöröse, de monitorok nem nagyon.

(#6291) Tibiajax válasza Jb001 (#6289) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

fél mp-enként?....... netán esetleg, 24 kockánként?.....
mik vannak...
picit visszább kéne olvasni. nem kell sokat, kb a topic fele erről szól
szerk. stevve türelmesebb volt nálam

[ Szerkesztve ]

(#6292) Jb001 válasza stevve (#6290) üzenetére


Jb001
tag

Köszi szépen a gyors választ! ...lényegében akkor ha nem akarok tévét cserélni, nincs rá megoldás.

Am. bocs, ha már volt erről szó, az első hsz.-embe bele akartam írni, nem tudok 6000 hsz-t elolvasni, jópárat átrágtam, de azok nem erről szóltak.

Köszi mégegyszer!

(#6293) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Érdekességként kipróbáltam a stevve cikkében lévő Quad HD videót.

Lejátszottam a laptopomon és nagygépen is, MPC-HC-val mindenféle beállítással, illetve WMP12-vel is. Az eredmény:

Nagygép:

-MPC-HC: Mivel 8800GT van, ezért először DXVAval próbálta meg lejátszani, az eredmény egy álló nagy zöld kép, tetején elmosódottan pedig az első képkocka... Kikapcsoltam a DXVA codecet, és máris lejátszotta, kiszámoltam: 4 FPS-sel...

-WMP12: Meg se mukkant, fekete kép, gondolom DXVAval akarta lejátszani.

Laptop: (ebben HD4330 van, DXVAval semmi se próbálta meg lejátszani)

- MPC-HC: Lejátszotta, 4 FPS.

-WMP12: szintén.

Szóval ehhez a videóhoz talán a legerősebb Core i7 elegendő lenne...

(#6294) Core2duo6600 válasza WonderCSabo (#6293) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Honnan lehet azt letölteni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6295) stevve válasza WonderCSabo (#6293) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos codec sincs még, ami rendesen fel lenne rá készítve, úgyhogy szerintem a legvadabb CPU-n is akadna. (nálam pl.: nem is volt 100% a kihasználtság és úgy volt nálam is kb. 4 fps :) ).

Elég jól letesztelted, ebből látszik, hogy az nV azért próbálkozott, csak beletört a bicskája (egyelőre). :)

Jb001:
semmi gond, ezért vagyunk itt. :)

Core2duo6600:
Sajnos linket nem adhatok, de a cikk hsz-ei között van sok infó a sample fájlról is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6296) Core2duo6600 válasza stevve (#6295) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem gond már megtaláltam .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6297) ssolitude


ssolitude
őstag

Csak a hanggal van gondja a KMPlayernek, de különösebben nem állítgatom, mert nem érdekel. A 4fps itt is stabilan megvan. QuadHD

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6298) WonderCSabo válasza ssolitude (#6297) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez tök más cucc, mint amit mi néztünk.

A mienk.

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 10s 0ms
Bit rate : 275 Mbps
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 50.000 fps
Resolution : 8 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.664
Stream size : 328 MiB (98%)
Writing library : x264 core 59 r839M 27c3071
Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / me-prepass=0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / fgo=10 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=crf / crf=22.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.15 / aq=2:0.50
Language : English

MPC-HC DXVA.

(#6299) nyurga82


nyurga82
tag

Sziasztok!
Ezt mondja meg valaki ha tudja, mert ma 2 számítástechnikai szaküzletben voltam és mindkét helyen mást állítottak!
MSI Radeon 4650, 1GB (ilyet akarok venni, a mostani Radeon x550) videokártyán van egy HDMI csatlakozó. A kérdésem az volt hogy ez mit visz ki hangot vagy képet? Az egyik azt mondta csak képet a másik azt állította hogy mindkettőt! Akkor most mi az igazság?

Egyébként ezt a videokártyát néztem ki magamnak hogy Full HD-s filmet le tudjak játszani, a procim P4, 3GHZ? Szerintetek menni fog? Vagyy mivel Sam 720N TFT monitorom van, ami nem frissit ugy ahogy az ilyen filmeknél kell? ( nekem ez a frissítés bonyolult nagyon 50HZ, 72HZ, 100HZ, 120HZ) azt sem tudom hogy ez a monitor képes lenne e a "legjobb" videokártyával az 1080p-s filmek megjelenítésére (lejátszására) anélkül hogy "szaggatást" létnék.
Aki ért ehez az kérlek írjon nekem, előre is köszönöm!

(#6300) Larry303


Larry303
addikt

még egy kis segítség kéne :B
mpchc külső audio sáv betöltése hogyan zajlik...audio illetve fájl menüben nem találtam erre utaló nyomokat
előre is köszi

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.