Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Tomate válasza WonderCSabo (#7791) üzenetére


Tomate
veterán

Tegnap este sikeresen átkonvertáltam MKV-be, de a hangot elfelejtettem mellé -.- Ma meg már nem megy. Akármit próbálok ezt írja ki ez a szutyok:

(#7802) Jozsoka válasza WonderCSabo (#7797) üzenetére


Jozsoka
csendes tag

A PC hangszórója az integrált Realtek hangkártya zöld dugojába van dugva!

(#7803) CPT.Pirk válasza Tomate (#7801) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is hasolnó eredményre jutottam ezzel a konverterrel, mikor egy bközt .ts felvételét akartam nézhetővé tenni. Újabban ezeket a hulladékokat elfogadják xvidnek az ncore-on.

Kipróbáltam szinte minden lejátszót is a .ts fájlhoz, egyedül a vlc-ben volt rendben a képpel a hang, bár a kép meg interlaced volt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7804) Tomate válasza CPT.Pirk (#7803) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem is jó VLC-vel, csak egyszerűen nem csapja hozzá a feliratot pedig az kellene. Amúgy nem lenne gond vele.

(#7805) Tomate válasza Tomate (#7804) üzenetére


Tomate
veterán

Sikerült elindítani az átkódolást... Most meg 3,5 %-ot lekódol valami 160megát és kiírja, hogy xy kompresszión kész. Jah kb kész az első 4 perc... :F

(#7806) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Sziasztok. Az mér' van, hogy Win7 alatt csak VMR9-el hajlandó rendesen működni az MPC-HC? EVR-el minden második film brutálisan akad (függetlenül a pufferektől vagy bármilyen más beállítástól)... 32 bites wint és haali media splittert használok.

[ Szerkesztve ]

(#7807) A megváltó válasza Tomate (#7801) üzenetére


A megváltó
tag

Elég jó ez a kis mediacoder progi csak még sok benne a hiba ha nem szabványos videót akarsz készíteni.Frissísd be. 0.7.3.4616 a legújabb változata.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#7808) stevve válasza Tomate (#7805) üzenetére


stevve
nagyúr

Nyugtasson a tudat, hogy a ts transzkódolása nem csak a MediaCoder-nek okoz gondot. egy rakás fórum van tele a kérdésekkel, megakadásokkal, bajokkal. :(

Valaki tegyen elérhetővé, légyszi egy ilyen felvételt (pár perc bőven elég). Én is szeretnék eljátszadozni vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#7809) CPT.Pirk válasza stevve (#7808) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

[link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7810) Tomate válasza stevve (#7808) üzenetére


Tomate
veterán

Nah, úgy néz ki sikerült. Nem nagyon transzkódolgattam, csak fogtam és simán áttettem matroska konténerbe és így megcsinálta, MKV-is lett és feliratot is tudok hozzá adni.

(#7811) stevve válasza CPT.Pirk (#7809) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, tényleg, visszakereshettem volna...

Na, eljátszadozok vele kicsit. :DDD

Tomate:
Kicselezted? :C

[ Szerkesztve ]

(#7812) stevve válasza stevve (#7811) üzenetére


stevve
nagyúr

Update:
Handbrake: minden gond nélkül át tudtam kódolni bármilyen beállításokkal
Cyberlink PowerDirector: minden gond nélkül át tudtam kódolni bármilyen beállításokkal, bármelyik formátumba

Még talán staxrip-pel kipróbálom, de az most nincs fent a gépen.

Annyira eddig se rajongtam a MediaCoder-ért, eztán se fogok. :)

(#7813) WonderCSabo válasza Jozsoka (#7802) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És amúgy szól a jack kimenet, ha a HDMI is be van dugva?

(#7814) Z_A_P válasza WonderCSabo (#7797) üzenetére


Z_A_P
addikt

Csinaltam az elsorol egy screenshot-ot:
mkv
Ilyen. De ez shader-ek nelkul van most direkt.

Rendszerint bekapcsolom a 16-235 -> 0->255 + sharpen-t.
Akkor "eljon" a fekete szin is, nem ilyen fako,viszont erezhetoen sotetebb lesz az egesz. :F

Szerk: hmm..vm nem stimmel! A gepemen levo png-n tok maskepp neznek ki a szinek! Ott normalisak. A linken meg?? Sarga! :F A kepfeltoltes belenyul a kepbe, vagy mi ez???
Felrakom ujra, hatha..

[ Szerkesztve ]

OK

(#7815) WonderCSabo válasza Z_A_P (#7814) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mutattam 3 screenshotot. Akkor helyes a filmed színe, ha olyan, mit azokon a screenshotokon.

(#7816) Z_A_P válasza WonderCSabo (#7815) üzenetére


Z_A_P
addikt

Akkor helyes :)
ime

Akkor a 16 -235 -> 0-255 igazabol "elrontja" a szineket :(

OK

(#7817) WonderCSabo válasza Z_A_P (#7816) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, elrontja, de az is a dolga. Az csak a rosszul konvertált filmek javítására való. Itt mire van állítva?

(#7818) stevve válasza Z_A_P (#7814) üzenetére


stevve
nagyúr

Mivel mentetted a képet? Sima printscreent használj, különben nem azok a színek lesznek a képen, amiket a monitorodon látsz.

(#7819) Z_A_P válasza WonderCSabo (#7817) üzenetére


Z_A_P
addikt

0->255-re.
Aha, ertem. Tehat alapbol erdemes nem hasznalni a 16-235 -> 0-255-ot.
Akkor a sharpent fogom csak hasznalni...

@stevve:
sima print screen volt.
Azert fura, mert ha most megnezem itt a png-t, jok a szinek. De miutan felment a kepfeltoltes.hu-ra, ott szarok lettek. Mindegy, a masodik feltoltes mar jo lett. :)

[ Szerkesztve ]

OK

(#7820) WonderCSabo válasza Z_A_P (#7819) üzenetére


WonderCSabo
félisten

kepfeltoltes.hu egy kalap fos, bár nem emiatt csesződtek el a színek. Használj vmi gyors, külföldi képfeltöltőt.

Ezt hagyd 0-255, a shadert meg ahogy mondtad, alapból kapcsold ki. Stevve shaderes cikkét olvastad? És a kommentekben is van hasznos tudás.

[ Szerkesztve ]

(#7821) Z_A_P válasza WonderCSabo (#7820) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jaja, olvastam, azert is kapcsoltam be korabban a 16-235 -> 0-255-ot, mert ott azt javasolja Stevve

[ Szerkesztve ]

OK

(#7822) Jozsoka válasza WonderCSabo (#7813) üzenetére


Jozsoka
csendes tag

Külön-külön szól a jack is meg a TV is hdmi-n ha mind a kettő be van dugva csak azt nem tudom elérni, hogy a kettő együtt szóljon!

(#7823) Steelmanus válasza Z_A_P (#7821) üzenetére


Steelmanus
addikt

Z_A_P
Jozsoka
Legyszives toltsetek ki az adatlapotokon a Cuccok reszenel a konfigotokat mert igy nem tudni hogy pl milyen alaplap, hangkari, proci stb hasznaltok mert igy konnyebben tudnak segiteni Nektek a hozzaertok.

(#7824) huskydog17


huskydog17
addikt

Nekem a következő lenne a kérdésem:

Miért van az, hogy némely Releaser csapat rengeteg sort lecsíp a film felbontásából? Például amikor egy 720p filmnél nem 720, hanem csak 544 sort hagynak meg.
Konkrét eset: a német DEFUSED csapat a "Fel című animációs filmnél meghagyta az összes sort, így normális 1280*720 a felbontása. A Planet 51-nél azonban ugyanez a csapat csak 544 sort hagyott meg a 720p kiadásnál, míg az 1080p verziójuknál nem 1080, hanem csak 816 sor maradt.
Ezt miért csinálják? Milyen mértékben befolyásolja ez a minőséget?

Még valami: egy 720p videónál nem túl kevés az 1926 kbps-es bitráta? Mondjuk emellett van egy 1506-os DTS hangsáv, de szerintem ez most lényegtelen.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7825) Jozsoka válasza Steelmanus (#7823) üzenetére


Jozsoka
csendes tag

Jogos, kitöltöttem remélem megfelelő!

(#7826) Tomix24 válasza huskydog17 (#7824) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem baj ha lecsípik, te nem veszel belőle semmit észre. Csak a hulladékrészt vágják le a fölös adatokból.
A bitráta meg 720p-nél 5-7000 nél optimális, 1080p-nél 13-17000 a jó.

(#7827) WonderCSabo válasza huskydog17 (#7824) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért mert ezek a filmek szélesebbek a szabványos 16:9-es felbontásnál (pl. mozifilmek), emiatt a 720p sorból x sor az alján és a tetején is csupa fekete sor. Pl így. Ezeket a fekete sorokat vágják le.

Bitrátára: az már télleg kevésnek tűnik, de filmtípusa válogatja. Egy animációs filmnél pl. jóval kesebb is elég, mint egy akciófilmnél. Tomix24 jó intervallumokat mondott. Egyébként pedig a bitrátára az a józan paraszti szabály, hogy akkor elég, ha nagyon megközelíti az eredeti minőségét, azaz filmnézés közben nem veszed észre a különbséget.

Jozsoka: Sztem ezt egy hangkártyás topikban tedd fel!

kotovics #7828: A warez tiltott a fórumon. Alapelvek.

[ Szerkesztve ]

(#7828) kotovics


kotovics
tag

Hello

TotalMedia Theatre 3 -nak melyik az utolsó működő(tört) verziója?
Jelenleg a 3.0.1.140 telepítettem fel, de mkv-nál nem tudok hangsávot, feliratot váltani

(#7829) PuMbA válasza kotovics (#7828) üzenetére


PuMbA
titán

mkv-nál nincs hangsávváltás. A TotalMedia nem mkv lejátszó,hanem elsősorban Blu-rayhez és DVDhez való. mkv-hoz tökéletes az MPC-HC.

(#7830) huskydog17 válasza WonderCSabo (#7827) üzenetére


huskydog17
addikt

Köszi szépem, így már világos és megnyugodtam :) .

Tomix24: neked is kösz!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7831) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Végül én is áttértem a Media Player Home Cinema + AC3 filter felállásra. Tanácsotokra más kodeket nem is raktam fel a gépre. Ezzel a felállással szépen mennek a videofájlok, a HD filmek lejátszásában pedig besegít a VGA.

Most viszont Virtualdubbal szerettem volna ügyködni egy avi (xvid) fájlon, erre kiírja a program, hogy nincs megfelelő kodek a gépen és töltsek le egyet, mert nem ismeri fel a fájlt.

Kérdésem: ha erről a helyről leszedem az xvid codecet, az vajon segíteni fog-e a fájl felismerésén, illetve vajon összekutyulja-e az alap MPC-HC+AC3 felállást? pl:a hardveres gyorsítást

Ja és nem tudja valaki véletlenül, hogy a VirtualDub és a VirtualDubMOD között mégis mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#7832) WonderCSabo válasza KubanitoS (#7831) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szia! Elvileg nem kutyulja össze, de ha letiltod az MPC-HC külső szúrők menüpontban, akkor biztos nem.

Szerk.: A VirtualDubMod a VirtualDub feljavított változata, több funkcióval. Pl. a Mod már támogatja az mkvt, MPEG-2-t, stb.

[ Szerkesztve ]

(#7833) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#7832) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A VirtualDubMOD-ot viszont már egy ideje nem fejlesztik tovább. Ezért szoktam a sima virtualdubbal x264-es avikat csinálni, mkv fájlt még nem igen kellett szerkesztenem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7834) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#7833) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, sajna. Mondjuk egy x264-et streamet sok ingyenes progival át lehet dobni mkv-be, az már nem para. Azt még az MKVmerge is megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#7835) torzsa007


torzsa007
tag

hello,
Nemrég vettem egy Samsung LE-40B551-es tv géppel sikeresen összekötöttem sikerült beállítanom mindent. HD filmeknél viszont fellép egy probléma a page-tearing és nem tudom hogy mit kéne vele csinálni, driverekből a legújabb van fent. Valakinek van-e esetleg valamai ötlete?
Előre is köszi!

(#7836) CPT.Pirk válasza torzsa007 (#7835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem segített Win7/Vista, és EVR renderer az első hsz. szerint?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7837) torzsa007 válasza CPT.Pirk (#7836) üzenetére


torzsa007
tag

Windows 7 alatt nincs tearing de ott egy kicsit szaggat a 720p videók, windows xp alatt nem szaggat még az 1080p-sem de tearing nem akar eltűnni pedig a mediplayer classicban próbálgattam többféle beállítást amiket az 1 hsz-ben javasoltak. milyen drivert kéne felraknom vagy frissítenem? catalistból igaz nem a legfrisseb van fenn csak a 9.8-as de a legfrissebbel is próbáltam már és azzal se jártam sikerrel.

(#7838) CPT.Pirk válasza torzsa007 (#7837) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

XP alatt nem fog eltűnni a tearing. Talán a D3D teljes képernyős cucc bepipálása segít rajta, de ott meg a lejátszót nehezebb használni.

A géped nem olyan gyenge, hogy szaggasson egy 720p-s videó, mi van w7-re telepítve, codec, filter, stb? Milyen vidkari megy a gépben? DXVA nem elérhető?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7839) WonderCSabo válasza torzsa007 (#7837) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A szaggatás nem az oldalazó kameramozgásnál jön elő? VGAdat is írd be a konfigodba!

[ Szerkesztve ]

(#7840) torzsa007 válasza CPT.Pirk (#7838) üzenetére


torzsa007
tag

XP alatt azt a D3D dologgal próbálkoztam de semmi eredménye nem volt.

A blurayről kódolt HD videókkal nincs gond csak a HDTV-ripekkel.
Az első hszben leírtakat a Win 7 alatt is beállítottam de felraktam még coreavc 2.0 is. A DXVA működik. A gépben pedig integrált HD3200-as van.
Lehet ez okozza a problémát?

WonderCSabo:
Igen oldalazómozgásnál jön elő.

(#7841) WonderCSabo válasza torzsa007 (#7840) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az fura, mert 24p problémának tűnik, de ha pont HDTV ripek rosszak, akkor mégsem. Milyen frekvencián megy a TV?

Ha megy a DXVA, akkor a CoreAVC nem megy. Az karid nem okozhat semmi problémát.

(#7842) torzsa007 válasza WonderCSabo (#7841) üzenetére


torzsa007
tag

A tv 60Hz-en, próbáltam 50Hz és 24Hz is. A Bluray rippek is szaggatnak.
Azt hogy a CoreAVC működik-e hogy tudom megnézni?

(#7843) WonderCSabo válasza torzsa007 (#7842) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor megy a CoreAVC, ha az ikonja megjelenik az értesítési területen.

Legújabb béta MPC-HCt próbáltad így? (Állíttasd 24 HZ-re a legördülőben, ahol kell) Egyébként Win7-el jobban és egyszerűbben megy a HD lejátszás.

Szerk.: De ha jól állítottad be, akkor a DXVA mellett tuti nem megy a CoreAVC( kivéve ha bebuggol az egész, min nálam)

[ Szerkesztve ]

(#7844) huskydog17 válasza WonderCSabo (#7843) üzenetére


huskydog17
addikt

"Akkor megy a CoreAVC, ha az ikonja megjelenik az értesítési területen."

Tényleg nem kukacoskodás miatt, de ez nem egészen van így, ugyanis ha a felhasználó frissen felrakja a CoreAVC-t, akkor ott alapértelmezés szerint a "Use Tray Icon" ki van kapcsolva, tehát nem lesz ott az értesítési területen.
A legbiztosabb módszer ha film közben a jobb egérgombbal megnyitod a menüt és ha a Filters listában szerepel a CoreAVC, akkor üzemel.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7845) WonderCSabo válasza huskydog17 (#7844) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pontosan.

(#7846) torzsa007 válasza WonderCSabo (#7843) üzenetére


torzsa007
tag

kipróbáltam a legújabb MPC-HC és ezzel [link] a beállítással lett a leg elfogadhatóbb, így alig észrevehetően szaggat viszont a tv való mozgás egérrel és a tekerés lassú lett.

[ Szerkesztve ]

(#7847) WonderCSabo válasza torzsa007 (#7846) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A többi beállítást ne állítsd át 24Hz-re!

Csak ahol írva van...

Az egér valszeg a freki miatt lassabb, de nem tudom, nincsen 24ps megjelenítőm, csal az elvről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#7848) torzsa007 válasza WonderCSabo (#7847) üzenetére


torzsa007
tag

átállítottam és így már jó.
Kipróbáltam hogy a tv legyen az elsődleges megjelenítő és a monitoromat meg lehúztam róla és akkor 60Hz-en is jó lett. Ez azt jelenti hogy a videokártya gyenge vagy a gép?

(#7849) WonderCSabo válasza torzsa007 (#7848) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyiket sem. :) A Win XP nem kezeli teljesen jól a többmonitoros rendszereket, ezért is ajánlottam a 7-et.

Egyébként nem 60Hz-en megy a TVd, ha MPC-HC-ban beállítottad, hanem teljes képernyőn, 24ps film nézés közben 24Hz-en.

[ Szerkesztve ]

(#7850) torzsa007 válasza WonderCSabo (#7849) üzenetére


torzsa007
tag

Akkor megnyugodtam hogy nem kell lecserélni semmit, pedig régóta vártam már valami kifogást hogy egy HD5670-est beletegyek. :)
Egyébként hogyha csak HD videók lejátszásához kéne akkor az 1Gb memóriás videokártya a jó vagy bőven elég az 512Mb-os?

Köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.