Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) WonderCSabo válasza szab.tam (#7100) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ő nem CUDÁról beszélt, hanem DXVAról. A 2 nagyon más.

(#7102) -oli- válasza band1103 (#7020) üzenetére


-oli-
aktív tag

band1103

Csak ma sikerült újratelepiteni gépet...

Működik az eddig le nem játszott(vagy szétesős) film is, a DXVA is, igaz nem minden filmnél. :C :R

Viszont ezt irja ki film inditáskor(utána indul a lejátszás):

"Warning creating EVR Custom renderer

No D3DX9 dll To enable stats, shaders and complex resizers, please make sure to install the latest DirectX End-User Runtime."

Frissiteni kell a Direct x-et?

(#7103) PuMbA válasza -oli- (#7102) üzenetére


PuMbA
titán

Ja,néhány hozzászólással visszább is szóba került. :DDD

(#7104) -oli- válasza PuMbA (#7103) üzenetére


-oli-
aktív tag

Látom :DDD

(#7105) szab.tam válasza WonderCSabo (#7101) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tudom. csak megemlítettem....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7106) WonderCSabo válasza szab.tam (#7105) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés, csak furcsa volt arra a hszre, sorry.

(#7107) szab.tam válasza WonderCSabo (#7106) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor elmagyarázom:
arra akartam utalni, hogy ha már egyszer bsplayer, amin simán megy a cuda, akkor minek erőlködni a dxva beállításaval. de azután láttam, hogy ati-ja van.

egyébként igazad van. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7108) WonderCSabo válasza szab.tam (#7107) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minek erőlködni? Azért mert a dxvaval sokkal lejjebb tartható a CPU kihasználtság HD lejátszás közben, mint CUDÁval.

(#7109) iMaverick válasza RpPRO (#7099) üzenetére


iMaverick
addikt

Melyik szűrőt és hová? Csak azért kérdem, mert én még a "régimódi" úton, a rendszerbe való beregisztrálással, majd a programon belüli kikényszerítéssel tudtam rávenni a BSPlayer-t az MPCHCVideodec.ax-nek a használatára... Ha van ennél egyszerűbb, akkor arra kíváncsi vagyok!

WonderCSabo: ezt most nem mondod (írod :DDD ) komolyan, hogy a CUDA-nak sz@rabb a CPU kihasználtsága, mint ha DXVA-val tolja az ember? Akkor meg mit várhatunk az Ati-s OpenCL-től? Vagy ettől a DirectCompute-tól? (Igazából nem tudom, hogy melyiket fogják a VGA-s videólejátszáshoz hozzápárosítani.)

Ezek szerint csak jobb, hogy ragaszkodom a DXVA-s filmekhez!

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7110) WonderCSabo válasza iMaverick (#7109) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A DXVA chip szinte teljesen önmaga dekódolja filmet. A CUDÁval viszont a GPU egy CPUként működik, tehát kb. annyival csökken a CPU kihasználtság, mintha egy vmennyivel jobb procid lenne. Ezt most nagyon-nagyon nagy vonalakban.

(#7111) iMaverick válasza WonderCSabo (#7110) üzenetére


iMaverick
addikt

Cserébe univerzálisabb... Ugye a DXVA csak videógyorsításra jó. (Már a neve alapján is.)

Erről a prociterheltség különbözetről van teszt valahol? (Csak kiváncsi vagyok, gondolom azért nem annyira markáns a különbség.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7112) band1103 válasza iMaverick (#7111) üzenetére


band1103
őstag

1.hsz.
Tényleg nem annyira markáns a különbség mint ahogy a kolléga beállítja.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7113) iMaverick válasza band1103 (#7112) üzenetére


iMaverick
addikt

Az elméleti része nagyjából megy, csak "egzakt" méréseket nem láttam még sehol. Az 1.hsz.-ban van link? Nem találtam...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7114) band1103 válasza iMaverick (#7113) üzenetére


band1103
őstag

"egzakt"? Csilivili grafikonokkal és ábrákkal? Ha csak simán beírtam a saját méréseimet az már nem is elég ;] . Nem vagyok megbízható :DDD ?
Az adatok grafikai fényezés nélkül is csak adatok.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7115) iMaverick válasza band1103 (#7114) üzenetére


iMaverick
addikt

Közben megtaláltam az írásaid között... :R Ennek a linkje ott van a többi között? Csak azért kérdem, mert a Googli-ban találtam rá... :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7116) stevve válasza iMaverick (#7113) üzenetére


stevve
nagyúr

Annyi a lényeg, hogy a CUDA dekódolást alapvetően a memóriából szolgálja ki a codec és így picit nagyobb a kihasználtsága a CPU-nak, míg a DXVA esetében az egyes keretek rögtön a dedikált pufferekbe kerülnek. Nem jelentős az eltérés, de más az útvonal.

(#7117) RpPRO válasza iMaverick (#7109) üzenetére


RpPRO
őstag

Nekem dxva-val 1-2% a CPU terhelesem es barton procim van...

Javaslatom a kovetkezo:
- feltelepited a bsplayert
- a codecmanager.exe-vel felrakod az a 6 szurot, amit elrak a sajat mappajaban almappakba.
- ezekben az almappakban a fontosabb szuroknek uninstalljuk is van, tehat uninstall, a tobbi szurot torlod egyszeruen, DE a mappanevet jegyezd meg.
- ezek utan a felfrissebb verziokat installalod egyenkent azokba az almappakba.
- bsplayer inditas es orvendezes. :) Semmi allitgatast nem igenyel. Szepen indul ffdshow dxva decoderje es az ac3filter.

Ha kedved van, megnezheted a codecmanagerrel, mik vannak fent. Amik nalam pirosak, nem tettem fel, semmi nem igenyli / nem jatszom olyat. Ime nalam igy nez ki. A status kicsit frissebb, mint az altala talalt szurok. :DDD

Udv.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7118) band1103 válasza RpPRO (#7117) üzenetére


band1103
őstag

Hmm....nocsak. Az FFDshow kiadott egy DXVA codec-et? azt hittem hogy ez a codecmanager is csak a MPC-HC filterét teszi fel és jónapot. Ha igaz akkor csinálni kellene egy ffdshowdxva Vs. MPCHCdxva tesztet.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7119) RpPRO válasza band1103 (#7118) üzenetére


RpPRO
őstag

Biza, raadasul egy tonna beallitasi lehetoseg adott, persze en ezekhez inkabb hozza sem nyulok, de jo tudni, h van valasztasi lehetosegem. :DDD

Erdekes lenne egy teszt, de ugy velem, h ugyanazokat az eljarasokat hasznaljak, igy ugyanolyan eredmeny varhato. A sajat prociterhelesembol indulok ki.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7120) stevve


stevve
nagyúr

Értelmetlen volna egy teszt két okból is:

1. A DXVA interfészt az ffdshow is csak az SDK szerint tudja használni, vagyis annyit tehet, hogy a VGA puffereibe teszik a keretet. ezen nagyon nincs mit elrontani, vagy megy vagy nem.

2. Az elsőből ered részben a második dolog. A fejlesztők nem tudták megoldani, hogy a már kicsomagolt képet visszakapják a pufferből (tudtommal), így post process eljárások nem alkalmazhatóak ffdshow használatakor (kizáró vagy).

Így gyakorlatilag lényegi különbséget nem lehetne felfedezni, hacsak szoftver oldalon nem rontanak el valamit egyik vagy másik oldalon. Én továbbra is maradok az MPC-HC belső dekóderénél.

Egyébként nem olyan rég jött csak ki DXVA-s verzió belőle, azért nem lehetett eddig nagyon hallani róla.

[ Szerkesztve ]

(#7121) band1103 válasza stevve (#7120) üzenetére


band1103
őstag

Na de ha az MPCHC DXVA szűrőjét fel lehetett készíteni arra hogy nV vga-val akkor is legyen dxva ha a film nem dxva-s akkor ezt az ffdshow-ban is meg lehet oldani. Vajon meg oldották-e? És vajon mindegyik dxva-t támogatja: DXVA I? DXVA II ? DXVA HD?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7122) iMaverick válasza stevve (#7116) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezt az apró momentumot nem tudtam. :R

band1103: stevve kollégának igaza van, szerintem sincs sok értelme egy ilyen tesztnek, Gondolom ha lenne is különbség, az igen minimális lehet, így elképzelhető, hogy nem is lehet észrevenni! Persze ha valaki csinál egy ilyen összehasonlítást, akkor nagyon szívesen el is olvassuk. Mindig tanul valamit az ember! ;)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7123) stevve válasza band1103 (#7121) üzenetére


stevve
nagyúr

Most itt csak a DXVA képességekről volt szó. Azt sajnos nem tudom, hogy CUDA támogatás van-e benne. Gyanítom, még nincs. Ezt tényleg ki lehetne próbálni.

"És vajon mindegyik dxva-t támogatja: DXVA I? DXVA II ? DXVA HD?"
Elvileg DXVA HD-nek kell lennie. (ha látnám a kódot, meg tudnám mondani, de erre kevés az esély :D )

[ Szerkesztve ]

(#7124) szab.tam


szab.tam
nagyúr

bakker. én csak olvasom. miket nem tudtok.... :U :C :D

én meg csak felrakom, és megy.... persze: már, amikor, és úgy, ahogy.... :DDD
lásd még midig kockás vc1 bd...

apropó, még nem jött válasz:
power dvd-n és a total media 3-on kívül létezik már más, bluray-t hdd-ről lejátszó progi?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7125) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok,
Csalodtam a DXVA-ban. Ket lejatszot hasznalok KMPlayer-t es az MPC-HC-t. W7 32 bit, Giga 4670 Ulti kari. A proci min 20% max 80%-ra van beallitva az Energiasema-ban.
PCI E : Mersekelt, Videolejatszas : Optimalizalt.
A KMPlayer alatt:

A MPC-HC alatt:

A proci TDP-je 65 W. Mit erek en a DXVA-val ha az teljes terhelessel hajtja a videokarit es vegig, tehat sosem valt alacsonyabb frekvenciara, mikozben a KMP joval kevesebb energiat hasznal fel a videkari altal. Regebben irtam hogy erdemes volna merni a fogyasztast csupan azert mert sokan azt nezik hogy minnel kissebb legyen a proci terhelese, mikozben a terheles - legalabbis nalam - a videokari iranyaba pedig megno.
Mi a velemenyetek?

(#7126) band1103 válasza Steelmanus (#7125) üzenetére


band1103
őstag

Az nem is HD film ami nem hajt rojtosra egy x2 4600+-os cpu-t (kicsi L2 2400Mhz).
Inkább egy érintetlen képű BD50-es m2ts film lejátszásáról csinálj ilyen képeket.
Ott rögtön kitűnik hogy miért is beszélünk mi általában a kevesebb cpu terheltség fontosságáról.
Ha úgy gondolod hogy ma reggel túl nagy arccal ébredtem, hát rajta. Törd le :DDD

Nálad hogyhogy nem lehet az ATI Overdrive funkciót használni?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7127) bolcsodal válasza band1103 (#7126) üzenetére


bolcsodal
addikt

Default-ban locked az overdrive. A kis kulcs ikonra kattintva aktiválható, miután rákérdezett, hogy ténlyeg akarod-e.

Donkeyproof... ;)

Ez egyébként érdekes kérdés. Ha a proci egyébként is birná mondjuk a 1080p-t, akkor nekem is valószínűnek tűnik, hogy powerplay-ben a CPU/VGA páros kevesebbet eszik, mint 3-4%CPU/full VGA fogyasztás.....

HTPC-ben ez különösen érdekes kérdés, ahol az alacsony fogyasztás fontos...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#7128) band1103 válasza bolcsodal (#7127) üzenetére


band1103
őstag

A fene tényleg. Olyan régen volt már ATI-m hogy el is felejtettem.

A képekből nem derült ki hogy 1080p-s filmről van-e szó úgyhogy ezt egyenlőre ne vegyük készpénznek.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7129) bolcsodal válasza band1103 (#7128) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kicsit utánanéztem. Ha feltételezünk két kb azonos telesítményű, diszkrét VGA-t egy Intel Atom-mal szerelt rendszerben.

NVida megoldása:

Atom (8W), 9400GT (50W)

ATI:

Atom (8W), HD4550 (25W)

Elég nagy a VGA fogyasztás különbsége. Az NVidia megoldásával szemben már érdemes elgondolkozni egy olyan procin, ami izomból elbír egy 1080P filmmel. VGA-nak meg valami szutyok integrált is jó, akár DXVA nélkül is....

De ez csak spekuláció és feltételezi a 100%-os GPU terhelést, ami természetesen nem igaz DXVA közben.... :U

Fogyasztási adatok GPUreviews, és Wiki.

Akárhogy nézem a DXVA fogyasztásban is nyerő....

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#7130) band1103 válasza bolcsodal (#7129) üzenetére


band1103
őstag

Ez így elég szemléletes. Az persze igaz hogy az nV többet eszik (bár jó lett volna inkább egy GF210-t mérni) de cserébe megkapom azt hogy a nem DXVA-s filmekkel is elbír míg a CPU-m nem lenne képes még egy butított 1080p-s filmet se 24fps-el lenyomni. És ez itt a lényeg. Jelzem: számomra.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#7131) PuMbA válasza bolcsodal (#7129) üzenetére


PuMbA
titán

A 40nm-es GeForce 210 10W-ot eszik full terhelésen és ezzel üt mindent.

[ Szerkesztve ]

(#7132) FF23 válasza bolcsodal (#7127) üzenetére


FF23
senior tag

Na de most a HD4670 felkapcsolt 3D-be (órajel, fesz.)?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#7133) PuMbA válasza FF23 (#7132) üzenetére


PuMbA
titán

Gondolom ez BIOS függő. Egy Gainward 4650 sem megy át 3D-be,de van olyan kártya ami igen (a fórumon már volt ilyen eset).

(#7134) bolcsodal válasza FF23 (#7132) üzenetére


bolcsodal
addikt

A HD3850-em símán 3D orajelen ketyeg DXVA alatt... ;] Dehát az már matuzsálemnek számit szinte (A VRAM órajeleket sem veszi vissza 2D-ben...). Egyébként tényleg BIOS függő.

(#7131) PuMbA : Az szép...minden kétségem elpárolgott. DXVA alatt a fogyasztást is le lehet szorítani megfelelő komponensek összeválogatásakor.

They drew first blood....

(#7135) RpPRO


RpPRO
őstag

Milyen gpu terheles? Nalam 0% dxva alatt + cpu is elenyeszo. Nem a GPU-t hajtja, nem? Van erre egy dedikalt chip, amely vegzi a dekodolast - az ismereteim szerint. Annak a fogyasztasa szinten semmi.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7136) Steelmanus válasza band1103 (#7126) üzenetére


Steelmanus
addikt

Dehogy akarok en Veletek vitatkozni, elebe megyek a dolgoknak es most tanulom ezt a HD temat. Ezert olvastam szinte az elejetol vegig a topicot par ezret kihagytam de ugy kb 3500-at elolvastam fokent a veget. Gondolom a BD50-es m2ts film Blue filmet takarna csakhogy nekem olyanom nincs. Hozza lehet ferni valamilyen demohoz publikus oldalon, mert zart torrentnek nem vagyok tagja de valahogy szeretnek mintanak egy ilyet is hogy kitudjam probalni.

(#7137) PuMbA válasza Steelmanus (#7136) üzenetére


PuMbA
titán

(#7138) FF23


FF23
senior tag

Mértem azért egyet, ami más konfiggal nem biztos, hogy mérvadó. A proci kicsit alul feszelt. A film az LCD-n megy teljes képernyőn (1280X768). Win7 x64

IDLE:68W

Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps

DXVA: 77-80W CPU 1,6GHz [link]
DXVA nélkül: 88-94W CPU gyári frekin, több helyen akad [link]
------------------------------------------------
720p

DXVA: 75-77W CPU 1,6GHz [link]
DXVA nélkül: 77-80W még elmegy 1,6GHz-en, ha másra nem kell a CPU [link]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#7139) Steelmanus válasza PuMbA (#7137) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez a link nekem is meg van koszi' de hogy lehet letolteni rola, mert az FF 3.6-al +Flashgot es az IE8-al sem, nem baj talaltam egy masikat es en is leszedtem FF23 tarsunk altal tesztelt Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps filmet. Mindjart kiprobalom.

(#7140) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Na akkor en is a Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps -al neztem es a kovetkezo eredmeny jott ki.
MPC-HC lejatszas:

MPC-HC lejatszas megallitva:

KMPlayer lejatszas:

KMPlayer lejatszas megallitasa:

Azt nem vitatom hogy az MPC-HC kissebb a proci terheles de milyen aron.
A KMPlayer-es lejatszas kicsit csalos, mert ugralt a terheles hol min, hol UVD hol pedig a memo frekije - de csak az - felugrott maxra de atlagban alacsony volt.

(#7141) WonderCSabo válasza Steelmanus (#7140) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt nem vitatom hogy az MPC-HC kissebb a proci terheles de milyen aron.

Ezt mire érted?

(#7142) iMaverick válasza WonderCSabo (#7141) üzenetére


iMaverick
addikt

Gondolom a kolléga még most is azt sérelmezi, hogy az MPC HC alatti lejátszás közben tekeri a VGA órajelét, mintha játszana a gépen, így meg hiába nem ugrik meg a CPU terhelés (és vele együtt a fogyasztás), ha a VGA felkapcsol teljes terhelésre és annak ugrik meg a fogyasztása...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7143) RpPRO válasza Steelmanus (#7140) üzenetére


RpPRO
őstag

Nah, talaltam uj feladatot. :DDD

Nem akar kepet adni ez az Oceanic Life nekem bsplayerrel. ffdshow dxva decoder szepen elindul, hang van, de a kep fekete marad.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7144) FF23 válasza PuMbA (#7133) üzenetére


FF23
senior tag

&bolcsodal

Értem :R
Nekem is Gainward van. Ennek 600/600/1200 az órajelei 2D és 3D-ben is, Afterburner-rel veszem vissza 2D-ben 450/450/900-ra, és szerencsére nem kapcsol fel.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#7145) RpPRO válasza Steelmanus (#7140) üzenetére


RpPRO
őstag

szerk: bocsi, benazas (dupla uzenet).

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7146) FF23 válasza Steelmanus (#7140) üzenetére


FF23
senior tag

De KMPlayer alatt láthatólag volt némi zavar, nem lehetett valami folyamatos a lejátszás.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#7147) iMaverick


iMaverick
addikt

Kérdés: csak Steelmanus-nak viszi a Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv-t DXVA-val az MPC HC, vagy mindenkinek? Csak azért kérdem, mert nálam nem óhajt DXVA-val menni (ezért is töröltem le annó), így viszont meg néha megfekteti a 4 magos procimat is!!

Gyorsan lefrissítettem az MPC HC-t az xvidvideo.ru-ról, de semmit sem értem el vele... A többi MKV-t gyönyörűen viszi DXVA-val mellesleg! Érthetetlen. A kolléga 4600 Ati-ja jobb lenne ilyen szempontból, mint egy 5770-es? Ne má! :O

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7148) RpPRO válasza iMaverick (#7147) üzenetére


RpPRO
őstag

Tuti nem szabvanyos kodolasu ez a film. MPCHC alatt nekem termeszetesen slideshow, bsplayer alatt fekete kep, arcsoft totalmedia alatt jatsza, de mp-kent kephibak, pixeledes, kepkockak oda-vissza ugralasa (hang rendben mind a 3 lejatszoval).

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7149) szab.tam


szab.tam
nagyúr

azt már régebben tapasztalam, hogy win7 alatt egy passzív nv 7300 bírt dxva gyorsítani h264-et, de:

most az nv. gainw. 210-emen lóg egy 22" monitor, és a hdmi-n a tv. a másik 22-es monitornak az alaplapi nv 7100 dvi-a maradt. mpchc-t áthúztam oda, és belehúztam próbaképp pár bluray-ből h262 m2ts-t. cuda ikon előugrott a tálcára, és szépen 15-20% prociterhelésen viszi őket.... (E1200@2.4ghz).
mpeg2 nél is kb. 20%, de nem látok sem aktív cuda-t, sem dxva-t...
egyébként gyorsítás nélkül ez a proci a 1080-akat 50-100% cpu melett viszi.

7100-on a vc1-et nem tudom megnézni, mert mpchc, alatt sötét képernyő, bsplayer kiakad. power dvd 7 mindhárom kódolásnál fekete képernyő...

érdekes dolog, hogy ezek a régi alaplapi vackok is képesek gyorsítani.

most lehet, hogy hülye kérdés, de ilyen esetben, ha az alaplapi dvi-ába van bedugva az aktuális monitor, amin a lejátszó fut, akkor a másik, erősebb vga nem tud beleszólni, ugye?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7150) CPT.Pirk válasza szab.tam (#7149) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

VC-1 kódolással sokáig probléma volt GF téren, pl. megjelenésekor a 8000-es széria sem tartalmazott lehetőséget VC-1 dekódolásra. Ha jól tudom, driverrel már pótolták ezt a hiányosságot, de már pár éve nem találkoztam geforce driverrel, így nem tudom mi a szitu.

iMaverick:

Nálam 4600-al XP alatt azzal a videóval nincs dxva...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.