Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

XP alatt van most valaki MpcHC-vel és DXVA-val? Nálam nem csak h. DXVA nincs, de még felirat kezelés sincs. Át kell kapcsolnom Sync renderre, hogy legyen felirat. Meg még EVR Custsomban is van, de ott szaggat a kép.

Lehet elcseszett valamit, hogy tömörítés tesztek miatt volt ffdshow telepíte... Leguccsó catalyst. Amúgy 1280*720-ban megy most a tv-m, mert 1360*768-as felbontásban nem működik a scaling opció. Igazán jöhetne már egy rendes XP driver.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6102) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

HD stream szerkesztésére kellene nekem valami normális és gyors progi !

Reklámok kivágása az elsődleges feladat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6103) andris21 válasza Lui76 (#6100) üzenetére


andris21
tag

nem volt túl piros, csak a szinhüsége elég gyenge a plazmaTVhez képest :) de ez már a windows háttéren is látszik. igazából a dinamikus mód a parasztvakitás,én "text" vagy "internet" módban használom, igy jó (ahhoz képest hogy TN panel).
hmm, most jöttem rá, hogy majdnem ugyanolyan monitorom van mint neked (megnéztem az aláirásod, az enyém 2243sw, szerintem 90%ban ugyanaz a 2 monitor)
amúgy simán lehet az is, hogy valaki "belenyúlt" a filmbe, és azért nem jók a szinek annál a felvételnél

(#6104) bolcsodal válasza CPT.Pirk (#6101) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nálam működik. Igaz a feliratot még nem próbáltam. Mondjuk nem értettem néhány dolgot. pl. eleinte nem volt hajlandó 14FPS-nél gyorsabban játszani a 720P, x264-es mkv-t (24FPS-be kódolták), de később megondolta magát és ment rendesen (pedig semmit nem csináltam... :DDD ).

Még a K-Lite is fentmaradt, mert nem okozott problémát.

Ezek a beállításaim: [link][link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6105) stvnppp válasza andris21 (#6092) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nem TVn nézném, hanem monitoron, és ott is lassú, pedig 60hz van

(#6106) iMaverick válasza CPT.Pirk (#6101) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam SP3-mal minden OK.

A Catalyst-tel volt régebben gondom (ide is írtam), de az csak annyiból állt, hogy nem indult a CCC... Aztán amikor kellően ideges lettem tőle, akkor legyalultam az egészet (szó szerint: még a Microsoft Visual C++ -t is) és újrarakva a "szűz" rendszerre megjavult.

(Szerintem a Visual C++ 2005 és 2008-as verziók kapcsán lehetett valami összeveszés.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6107) sbazsi válasza sbazsi (#6099) üzenetére


sbazsi
veterán

ha törlöm a kamera által létrehozott filet, azt ügye később létre tudja majd valami progi hozni, hogy blueray lejátszó lejátssza?! :F

(#6108) band1103 válasza sbazsi (#6107) üzenetére


band1103
őstag

Egy jó authorizáló program simán elkészíti neked egyetlen 1 film fájlból a szabványos Blu-ray disk-et.
pl.:TMPGEnc Authoring Works 4 de sok más progi is van erre a célra.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6109) sbazsi válasza band1103 (#6108) üzenetére


sbazsi
veterán

ok, köszi.
egyelőre nincs rá szükségem, csak azt akartam tudni, hogy ha egyszer majd kell, akkor megy-e?
bár szinte biztos voltam egy hasonló válaszban. :R

(#6110) band1103 válasza band1103 (#6108) üzenetére


band1103
őstag

nm :R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6111) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na és erre mit mondtok? A DXVA checker 2.1 szerint nincs DXVA hardveres támogatás, és még emulált 1.1 sem, a HD4670 karimban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6112) bolcsodal válasza CPT.Pirk (#6111) üzenetére


bolcsodal
addikt

Így néz ki nálam: [link]

Azt ugyan nem tudom, hogy a no FGT mit jelent... :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6113) CPT.Pirk válasza bolcsodal (#6112) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, mindenkinél úgy néz ki, akinél megy a dxva. Az FGT az "film grain technology", vagyis egy szemcsekódolási eljárás, de még nem láttam filmet, ami használná...

Itt nálam driveri gond van, mert különben a dxva checker kiírná, hogy ott van a támogatás a kártyában, amin egyébként ott van. Nem akarok ez miatt visszarakni korábbi drivert, remélem a januári catalyst megoldja majd a helyzetet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6114) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#6113) üzenetére


WonderCSabo
félisten

XP-ben a Kimenetet VMR9 renderless-re kell állítani egyébként, hogy menjek a DXVA és a feliratok is.

(#6115) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#6114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ismerem a módszert. Én írtam róla. ;] Viszont abban a módban jelenleg egyik sem megy. Se felirat, se DXVA.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6116) band1103 válasza CPT.Pirk (#6115) üzenetére


band1103
őstag

Jaja driver error. Miért nem akarod a régebbi drivert visszatenni? A hotfix9.12 vagy a sima 9.12 van fent? Mert akkor cserélhetnél a másikra.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6117) CPT.Pirk válasza band1103 (#6116) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Utálok régi drivert használni. 9.8 - 9.10 ezek még jók voltak, ha minden igaz, novemberi driverrel kezdett gond lenni a scaling opcióval, meg a dxva-val. Majd megint írok feedbacket, hátha észreveszik... Oldják meg! :K

Amúgy most még várok kicsit a januárira, igazából nem dől össze a világ, ha nem dxva-zok XP-n, mert itt a gépen a Win7-is, ahol faszán megy a dxva, meg a scaling opció 1360*768-ban.

Viszont W7-en még XP mód telepítése után sem hajlandó futni a Settlers4 pályaszerkesztője, itt XP-n meg fut, és a mentés menü is működik. Örö bodottá, van mivel játszanom. Ezért vagyok most XP-n. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6118) band1103 válasza CPT.Pirk (#6117) üzenetére


band1103
őstag

Hát akkor reméljük a legjobbakat januárra.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6119) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Van egy kis problémám HD filmekkel. Kezdem az elejéről.

Mindig kmplayert használtam ezekhez a filmekhez de észrevettem, hogy ha az 1080p filmeket elindítom akkor két nagy fekete csík van alul és felül. De ugye a monitorom full hd és a kmplayerben beállíottam a 16:9-et akkor elkezd akadni és még leállítani sem lehet. Ezután minden formátumú film akadt teljes képernyőn:( Utána elolvastam a hd film lejátszását a logouton. Feltelepítettem az MPCHC-t megcsináltam mindent ami ott volt írva. Na akkor tökéletesen ment a dolog full screen-ben is és mindenhogyan. Ma viszont újra kellett telepítenem a win 7-et és így mind kmplayerrel mind mpchc-vel is akad full screen-ben:( Integrált hd 4200 vga-m van, de gyanítom ha eleinte jó volt akkor nem a vga lesz a ludas. Legfrissebb ati driver minden beállítás a logoutról. Ha full screen akkor akad, kis képernyőn tökéletes. Tud valaki valami megoldást erre a dologra?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6120) Psych0


Psych0
őstag

tudja valaki hogy lehet 64 bites win 7 alatt megoldani az mkv thumbnaileket? be van regisztrálva a matroskasplitter.ax(mpc hc változat), be vannak írva a .mkv shellexébe a megfelelő kulcsok, amikor megnyitok egy mappát mkv-kkal a dllhost tekeri a procit, de nem csinál thumbnaileket. Nincs kedvem feltenni a haalit, de lehet, hogy a splitterben külön kell egy feature, ami kiadja a thumbnaileket és ez az mpc változatban nincs meg?

ui:
Haalival sem megy. Felvillannak a haali ikonok, tehát a splitter küldi a framet, de nem lesz belőle thumbnail. pedig a 64 bites wmplayer lejátssza, tehát tisztán dshow alapon mennek a filmek.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#6121) band1103 válasza syler (#6119) üzenetére


band1103
őstag

Mind két esetben (install előtt és után) ugyan arról a filmről van szó? Reinstall után a DX frissítés megvolt (websetuppal) ?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6122) syler válasza band1103 (#6121) üzenetére


syler
aktív tag

DX frissítés megvolt. Ugyanazokkal a filmekkel igen. Hát érthetetlen ez számomra. Mostmár minden filmmel akad full screen:( Valami hiba nálam lesz az tuti. A kmplayer lenne a jobb mert annak nagyon jó a hangzása. Nincs kedvem szórakozni az ac3 filterrel. Km-ben alapból iszonyat jól szól minden. Dehát így aztán frankó lesz az egész:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6123) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#6115) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Télleg ezt elfelejtettem. Egyébként én az MPC-HC oldalán néztem meg. Akkor valszeg télleg driver gond lesz ez, szerencsére Win7 megy a legújabb Ati driverrel.

(#6124) Psych0 válasza syler (#6122) üzenetére


Psych0
őstag

a legfrissebb builddel nálam is szaggatott néhány file, ami eddig ment. tegyél fel régebbi mpc-hc-t.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#6125) band1103 válasza syler (#6122) üzenetére


band1103
őstag

Nekem most a 1.3.1489.0-es van fent és nincs vele gondom. Azt még nem kérdeztem hogy ugyanazzal a driver-t tetted fel újra?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6126) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Próbálok HD filmet lejátszani MEdia Player Home Cinema progival és néha szétesik egyet a kép (bekockásodik meg ilyenek). Majd megy tovább. Korábban HD4850-es ATI-m volt, de lecseréltem egy Nvidia GTX260-ra, és azóta érzékelem.

Tudna valaki segíteni, hogy mit állítok be rosszul? Roppant bosszantó.

Próbálkoztam Kmplayer-rel, de ott a hanggal van bajom, mert SPDIF-en keresztül megy egy erősítőbe és ott recsegős a DTS.... nem tudom miért....

Az oprendszer Win7 64bit...

[ Szerkesztve ]

(#6127) band1103 válasza Zebu (#6126) üzenetére


band1103
őstag

Mutasd meg mit jelent hogy bekockásodik.
Az a film jó volt az ati-val de az nV-vel ugyan az a film már nem? Minden filmnél csinálja? Rögtön indításkor csinálja vagy csak egy bizonyos pontján a filmnek vagy random?
A player beállítása az 1.hsz szerint? Melyik Bulid? 64 vagy 32bites a player?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6128) syler


syler
aktív tag

Nos megoldódott. MPCHC-ből 32 bitest raktam fel és jó. KMplayerből pedig leszedtem DXVA-s verziót és az is jó lett. Köszi mindenkinek.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6129) band1103 válasza syler (#6128) üzenetére


band1103
őstag

Helyes :C Már megint egy elégedett felhasználó aki kukázza a 64 bites playert.
Ezerszer meg lett már mondva hogy használjátok a 32 bitest attól függetlenül hogy 64-es az os.. :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6130) Zebu válasza band1103 (#6127) üzenetére


Zebu
addikt

Nem bizonyos pont után, hanem kb 10 perc után. Bármelyik mkv-t indítom.

Kicsit olyan mintha rosszul lenne tömörítve egy divx és tudod, néha bekockásodik.

Na itt ugyanez van. Eddig nem volt..... ugyanannál a filmnél....

jah a media player az 64 bites

[ Szerkesztve ]

(#6131) band1103 válasza Zebu (#6130) üzenetére


band1103
őstag

A player beállítása az 1.hsz szerint? Melyik Bulid? 64 vagy 32bites a player?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6132) Zebu válasza band1103 (#6131) üzenetére


Zebu
addikt

64-es, de most olvastam, hogy inkább a 32-est javasoljátok, megnézem azzal.

Először felrakok egy régebbi Nvidia drivert

(#6133) band1103 válasza Zebu (#6132) üzenetére


band1103
őstag

Mivel kísérteties a hiba hasonlósága ezért arra tippelek hogy mivel OC a kártya ezért a húzásból eredően hibázik a memória olykor-olykor. De csak tippelek.
Próbáld előbb 32bitessel de a drivert szvsz nem érdemes lecserélni mert nekem a legújabbal pöpecül megy.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6134) Zebu válasza band1103 (#6133) üzenetére


Zebu
addikt

Jogos... visszatettem a 186.18-cast és ugyanez a szitu

Sőt, a 32 bitessel is.... viszont a kártya szerintem jó, mert máshol semmi gond nincs vele...

Megpróbálom a kmplayert, bár ott a hanggal nem ok valamit...

[ Szerkesztve ]

(#6135) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ez a legújabb béta MPC-HC marha jó, pl. támogatja a Win7 tálca új képességeit. :K

(#6136) band1103 válasza WonderCSabo (#6135) üzenetére


band1103
őstag

Tényleg! Bár nekem 32 bites van de eddig észre sem vettem hogy ez neki újdonság mert annyira természetesnek vettem. :B

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6137) Zebu válasza band1103 (#6136) üzenetére


Zebu
addikt

kmplayerben nem tudjátok hogyan tudok nyelvet váltani?

menü nyelvet..... a kezelő felületén

szerk: megtaláltam

[ Szerkesztve ]

(#6138) Zebu válasza Zebu (#6137) üzenetére


Zebu
addikt

nah kmplayerrel is csinálja :(

(#6139) band1103 válasza Zebu (#6138) üzenetére


band1103
őstag

Szvsz ott kell keresni az okot hogy OC a vga. Az rendben hogy pl.: játékokban nem jön ki de eg játék máshogy használja a GPU-t mint a film. Próbáld ki a "Direct3D teljes képernyő" -t a kimenet-nél.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6140) syler válasza Zebu (#6138) üzenetére


syler
aktív tag

KMplayerből a dxva-s változatot tedd ám fel és úgy próbáld [link] Ebbe nincs magyar azt külön kell beszerezni vagy átküldöm:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6141) WonderCSabo válasza band1103 (#6136) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én eddig a stable releaset használtam (1249 build) és abban még nem volt, meg capture sem.

(#6142) band1103 válasza syler (#6140) üzenetére


band1103
őstag

A KMplayernek NINCS DXVA változata. Amit linkeltél csak egy olyan telepítő CSOMAG amiben az MPC-HC codec-ét telepíti fel a Kmplayer mellé. De ekkor a codec nem csak a kmplayer-el lesz használható hanem bármely más playerrel is ezért mondom hogy nem a Kmplayer képes a DXVA-ra hanem a codec ami NEM RÉSZE a Kmplayernek.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6143) Larry303


Larry303
addikt

na csak sikerült a dxva lejátszás és a 24hz is, és látható is a 24hz hatása, szal kössz mindenkinek a segítséget...pont két olyan samplet próbáltam, ami nem tetszett neki...a többi mkv 90% -val rendben megy!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6144) syler válasza band1103 (#6142) üzenetére


syler
aktív tag

Hát igazából biztosan igazad van, de lényeg a lényeg, hogy így működik. Ennek örülök igazán:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6145) Zebu válasza syler (#6140) üzenetére


Zebu
addikt

köszi, pmc dekódert dobtam be alá :)

megnézem ,hogy visszábbveszem a RAM sebességet.

(#6146) Zebu válasza band1103 (#6139) üzenetére


Zebu
addikt

D3D teljes képernyő?
ezzel az a baj, hogy a monitoromra dobja ki és nem a tévére ami extended desktopot használva a 2. monitor...

Vagy meg lehet oldani valahogy?

Még azt megnézem, hogy a gyári húzott memória órajelet visszaveszem alapra...

(#6147) iMaverick válasza Zebu (#6146) üzenetére


iMaverick
addikt

Band1103 kolléga már az elején is ezt írta neked... Mármint a túlhúzás megszüntetését... :))

CPT.Pirk: nálam XP alatt a 9.11 és 9.12-es Catalyst-tal sem volt DXVA-s probléma! Szerintem próbáld meg "csontra" letakarítani a Catalyst-ot (úgy ahogy írtam a korábbi hsz.-ban. Tehát még a Microsoft Visual C++-t is szedd le, és csak az menjen fel rá megint, amit a Catalyst akar felrakni.).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6148) WonderCSabo válasza Zebu (#6146) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd át elsődlegesnek a TVt arra az időre.

(#6149) Zebu válasza iMaverick (#6147) üzenetére


Zebu
addikt

jah csak gondoltam azért a gyári alapértelmezettet csak bírnia kell....

(#6150) iMaverick válasza Zebu (#6149) üzenetére


iMaverick
addikt

Annó veszekedtem én a Mistral eladójával a 400MHz-es Samsung DDR memóm miatt, ami 400MHz-en (tehát alapjáraton) csak feszemeléssel volt stabil!!! És azt mondta nekem a gyerek, hogy ez "normális"... Hiába magyaráztam neki, hogy van ugye a szabvány, ami előírja, hogy ekkora feszen mennie kellene 400MHz-en (ugye az alaplap annyit is adott neki), de ez mégse megy.)

Aztán hogy nem jutottunk dűlőre, "visszavásárolták", majd az összeget levásárolhattam náluk. Persze kértem egy másik ugyanolyan ramot, majd hazaérvén betoltam a gépbe és mit ad Isten, az teljesen jól működött a gyári fesszel... Nem furcsa? :C

Persze attól még a VGA-d tudhatja tökéletesen az alapórajeles dolgot! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.