Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) band1103 válasza laszlo168 (#6415) üzenetére


band1103
őstag

Az előbb még 8500GT-t írtál ez viszont 8600GT.
Ha a pontos típusa valóban az amit írtál akkor az a jó hírem van hogy valóban képes DXVA-ra.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6452) GMalma


GMalma
tag

Újabb próbálkozást tettem,hogy kihozzam valamelyik szoftverből,hogy Truhd vagy DD+ hangot küldjön az erősítőre,amit is ki is ír.
Próbáltam Win7 és Win7 X64 alatt a powerdvd 9-et,meg az MPC-HC+ffdshow kombinációját a netes útmutatók alapján
Amire jutottam,hogy csak Win 7 X64 alatt sikerült kiküldenem truehd-s jelet,ami meg is jelent az erősítőn,de annak ellenére,hogy volt olyan 5500,meg olyan is volt amelyik 10.000kb/s ment és semmivel nem tűnt jobbnak,mint egy sima DTS,sőt...
Tény,hogy én csak MKV meg m2TS fájlokkal próbálkoztam. Na de hát pont ez lenne a lényeg ugye.
Ami megdöbbentő volt,hogy a Powerdvd-ből,sehogyan sem tudtam kicsikarni hogy valamelyik új hangformátumot kiküldje az erősítőre,sőt még hangot sem volt hajlandó adni..:(
A lejátszás alatt az infóban azt írta,hogy nem ismeri a lejátszott hangformátumot és az output is volt amikor 2channel,meg volt amikor no outputot írt ki!!
Ez rohadt dühítő,annak tudatában,hogy mindenhol azt írják működik a dolog,aztán mégsem,dehogy ilyen szinten nem,az azért durva.
Na meg a Multispeaker audio device: ATI HD Audio rear output (not in use)
S/PDIF output device: ATI HD Audio rear output (not in use)
Szóval teljes a káosz,ha truhd-s mkv vagy m2ts fájlt akarok lejátszani vele.
Tudja valaki hogy miért ír ki ilyen faszságokat,hogy a ATI 5750 kártya ami az erősítőre van kötve hdmi-n keresztül,az not in use?! Normális?
Bekavar esetleg egy másik lejátszó codecje vagy mi?
Vagy tényleg az van,ha nem dvd-t játszok le akkor a védelem miatt nem hajlandó kiadni a hangformátumot?
MPC-HC-n működött,de az nagyon gyenge muzsika volt..Gondolom ha Bluray lemezről játszanék le DTS-HD vagy Truehd hangsávot,az azért ütné a sima DTS-t?

(#6453) band1103 válasza GMalma (#6452) üzenetére


band1103
őstag

TMT3-at is próbáltad?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6454) GMalma válasza band1103 (#6453) üzenetére


GMalma
tag

Ja. Lejátsza a DD+,meg a TrueHd-t is,ismeri a formátumokat,csak éppen az erősítőre nem tudja kiadni.
A DD+ az sima Dolby Digitálként jelenik meg,viszont nagyon durván szól! A másik nem szólal meg :(

(#6455) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

MKV miniatűrok (thumbnail) Windows 7 alá.

A telepítőn belül csak a thumbnail részét pipáljátok ki!

Frankó.

(#6456) stevve válasza WonderCSabo (#6455) üzenetére


stevve
nagyúr

Én Commander-t használok, úgyhogy nekem nem számít, de jól néz ki. Jó lett a kép. :)

(#6457) PuMbA válasza GMalma (#6454) üzenetére


PuMbA
titán

A hibamentes hangkiküldéshez a 9.12-es hotfix driver kell. Az van fent?
band1103 javaslatával egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

(#6458) GMalma válasza PuMbA (#6457) üzenetére


GMalma
tag

Ja,van fent,csak épp ez a paraszt CCC azt írja,hogy csak 9.11es,miközben minden más paraméterében 9.12..No comment!

Mondom, a TMT3-at próbáltam,de az nem tud kiadni Truehd-t..

(#6459) PuMbA válasza GMalma (#6458) üzenetére


PuMbA
titán

"Mondom, a TMT3-at próbáltam,de az nem tud kiadni Truehd-t.."

Pedig tud,mert csomó tesztben a TMT3-mal nyomják ki a DTS-HD-t vagy a TrueHD-t egy ASUS Xonar-ral. Leszedted a legújabb hangdrivert a videókártyádhoz? [link]

[ Szerkesztve ]

(#6460) GMalma válasza PuMbA (#6459) üzenetére


GMalma
tag

A Xonar,TMT3 műxik együtt, ez meg ATI 5750 ami Powerdvd 9-el kellene működjön,de nem teszi.
Igen leszedtem a Realtek drivert,de nem használ :( érdekes dolog ez is,hogy X64 win7alatt van 96000khz,meg192000Khz, sima win 7 alatt meg nincs csak 32,44.1,meg 48ezer..
Azért megnézem azokat az embereket akik ezeket a drivereket írják és lehet levágnám a kezét..

(#6461) PuMbA válasza GMalma (#6460) üzenetére


PuMbA
titán

Azért a PowerDVD sem egy bugmentes program. :DD Szerintem kell ennek még egy kis idő és amikor kiforottak a driverek/programok akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#6462) aalyr


aalyr
csendes tag

Újratelepítettem a vistát felraktam mindenből a legújabbat és úgy állítottam be ahogy az első hozzászólásnál van. A 720-a filmek 20-30% prici használattal mennek, az 1080p 60-80% között ugrál. Majd felugrik 100%ra (a 720nál ritkábban a 1080pnél sűrűbben) beszaggat a hűtő meg ilyenkor dolgozik mint az álat. Mi a francos karikát csináljak még?

(#6463) PuMbA válasza aalyr (#6462) üzenetére


PuMbA
titán

CoreAVC 2.0-val?

(#6464) Zoza24


Zoza24
senior tag

Üdv a guruknak!

összekötöttem a gépet az lcd tv-vel,dvi-hdmi kábelen keresztül,a kép egyből tökéletes lett...az lenne a kérdésem,azt hogy lehet állítani,hogy a 17 colos monitorom és a tv felbontásait külön lehessen állítani?mert a monitor max 1280x1024et tudna,de aa tv-ét ugye lehet feljebb is nyomni...

másik gondom,hogy a hangot a hangkártyáról vezettem át a tv audio bementébe,de nicns hang....ez mitől lehet?

előre is köszi...

Forza Italy!

(#6465) WonderCSabo válasza Zoza24 (#6464) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ki lehet választani, hogy melyik monitor felbontását állítod. Vistán és 7-esen legördülő menüből.

Pontosan milyen kártya milyen kimenetét kötetted a TV melyik bemenetére?

(#6466) Zoza24 válasza WonderCSabo (#6465) üzenetére


Zoza24
senior tag

köszi a reagálást...

winxp-t használok:)térjek át 7-re?:)

sb audigy hangkari zöld kimenetébe (tehát ami a hangfalaké is),s onnan a tv audio (left és right) bemenetébe...

mi lehet a probléma? :U

Forza Italy!

(#6467) WonderCSabo válasza Zoza24 (#6466) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pont egy Xp-s képet linkeltem az előbb is. Egyébként nyugodtan térj át mert Win7 marha jó. :K

Viszont a TV-vel simán lehet, hogy nem tudja együtt használni a HDMIt és az analóg audió bemenetet. Olvasd el a kézikönyvében.

(#6468) Zoza24 válasza WonderCSabo (#6467) üzenetére


Zoza24
senior tag

s ha ez így van,milyen alternatívát ajánlasz főnök?:)

idézet kézikönyvből:)

"Ha HDMI jelforrást szeretne nézni DVI-ről HDMI kábelen keresztül,annak érdekében,hogy hallja a hangokat,a hangbemenetnek (amely az antenna bemenet bal oldalán található) a DVI készülék hangjeleit kell fogadnia."

ezt mondjuk teljesen nem tudtam feldolgozni:)

Forza Italy!

(#6469) WonderCSabo válasza Zoza24 (#6468) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, milyen bemenet van az antenna bemenet bal oldalán?

(#6470) Zoza24 válasza WonderCSabo (#6469) üzenetére


Zoza24
senior tag

hát ez az...itt van a könyve,de olyan hogy antenna bemenet olyat nem találok..aztán lehet én vagyok a balf....xxx

orion pt 26 s tvről van szó egyébként...

rájöttem,megvan oldva,sima audio bemenet van ott,s ha azon kötöm össze minden ok:)

köszi a segítséget :R

azt meg lehet csinálni,hogy én a gépnél netezem,míg vki a gépről épp lejátszott filmet nézi a tv-n teljes méretben?ergó két különböző dolgot lehessen csinálni egy időben?

[ Szerkesztve ]

Forza Italy!

(#6471) WonderCSabo válasza Zoza24 (#6470) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, ekkor nem klónozni kell, vagy kitenni csak az egyik képernyőre, hanem un. kiterjesztett képernyőt kell csinálni. Ekkor az ablakokat húzhatod ide oda a képernyőkön. Gondolom a monitoron netezel, addig nézik a filmet a TVn.

(#6472) aalyr válasza Zoza24 (#6470) üzenetére


aalyr
csendes tag

Dualview vagy hogy van, és akkor tudod mind a két képernyőt külön-külön állítani. Én úgy csinálom hogy a monitor az elsődleges(ott csinálok mindent), az asztalt jobbra vagy balra lehet kiterjeszteni áthúzom oda a lejátszót és nézem a tvn a filmet míg a gépen az asszony netezik.

(#6473) Zoza24 válasza WonderCSabo (#6471) üzenetére


Zoza24
senior tag

köszi mindegyikőtöknek,ha valami segítség kell,tudom hova forduljak :R

Forza Italy!

(#6474) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Bugos az MPC-HC legújabb beta-ja. Íme:

A korábban használt beta verziónál (1453) még nem jelentkezett.

(#6475) band1103 válasza UdVi86 (#6474) üzenetére


band1103
őstag

Igen. WonderCSabo már jelezte de ha már nálad is előjön akkor az már nem véletlen. Köszi hogy szóltál :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6476) PuMbA


PuMbA
titán

Utolsó előtti még jó (1.3.1489.0).

(#6477) WonderCSabo válasza PuMbA (#6476) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, nálam is. :K

(#6478) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

"Plíz help mí"
Azt be lehet állítani egy mkv-nál, hogy magyar a hang, tehát nem kell felirat, így az off! Viszont vannak részek, amiket feliratoz. Ha on-ra rakom a feliratot, akkor végig megy a felirat, nem csak a szükséges részeknél. Ez mkv készítési problem, vagy beállítható??? Spec most az "Orphan.2009.720p.BluRay.DTS.x264.Hungarian-BW" filmről van szó.

(#6479) CPT.Pirk válasza urbanjozsi (#6478) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez ilyen forced felirat, nem? Legrosszabb esetben mkvmerge gui progival szedd ki a feliratot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6480) Lui76


Lui76
őstag

Mindig elfelejtem , mit kell tenni hogy az mpchc a feliratot maga kezelje?
vagy csak akkor nem kezeli ha külön srt file a hd anyag mellett?

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#6481) CPT.Pirk válasza Lui76 (#6480) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak a megfelelő kimenet típust kell beállítani, Overlay, WMR9, vagy EVR Custsom, OS és vidkari függő. Mert egyébként mindig maga kezeli, ha nem tiltottad le.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6482) wierra


wierra
senior tag

Hi!

Találkoztatok-e azzal a problémával, hogy ugyanazon gépen egyik mkv (konfig: XP MCE, MPC HC 1.3.1249 + CoreAVC 1.9 + legutolsó Haali+ minden driver up2date) gyönyörűen megy -akár 1080p is-, míg más mkv-k durván blokkosodnak. Én sw-es vagy konfighibára gondolok.
Másik gépen Win7 alatt dxva gyorsítással semmilyen blokkosodás nincs.
:F

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6483) band1103 válasza wierra (#6482) üzenetére


band1103
őstag

Az "egyik" és a "másik" gép hw felépítése?

A W7-nek sokkal jobb a HD lejátszási támogatása mint az xp-nek. Ha meg ráadásul a w7 alatt nV gpu ketyeg akkor viszont még a lehetetlent se ismeri.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6484) wierra válasza urbanjozsi (#6478) üzenetére


wierra
senior tag

2 féle felirattal találkoztam eddig, a normál és a forced felirattal.
A normál felirat esetén a film elejétől a végéig feliratozva van, idegen nyelvű szinkronhoz való.
A forced felirat jellemzően a szinkronos filmek spec részeihez vannak és a file-ban csak azok a feliratok vannak.
Egyszerűbben: neked normál feliratod van, holott forced kellene.
2 lehetőséged van:
Vagy letöltöd a filmhez való forced feliratot, ha van ilyen.
Vagy a normál feliratból kiszeded a nem szükséges részeket (sorokat) és ezt a maradékot mergálod bele az mkv-ba.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6485) wierra válasza band1103 (#6483) üzenetére


wierra
senior tag

Win7: GA MA790X-UD4, Phenom X550 BE, 4x1 GB CSX DDR2 800, HD4770 (MPCHC + AC3 filter)
XP MCE: ASROCK NF7G-HDready, AthlonX2 BE2350, 2x512 MB DDR2 GOODRAM PRO 800, nVidia 7050 alaplapi cucc (MPCHC + CoreAVC 1.9 + AC3filter + Haali)

az XP-s gépen van, ami kitűnően megy és van, ami blokkosodik, de durván :O

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6486) band1103 válasza wierra (#6484) üzenetére


band1103
őstag

Jó válasz. Annyit javítanék rajta hogy nem kell belemergálni elég ha egy könyvtárban van a filmmel és ugyan az a neve mint a filmnek.

Csak a kíváncsiság kedvéért: Az az a mkv ami blokkosodik az xp-s gépen az simán fut a w7-esen? Az a helyzet hogy a CoreAVC a legjobb codec HD fronton és a legjobb választás az olyan gyenge cpu-hoz mint a BE2350-es (kicsi L2). Sajnos az igp is csak purevideo-t támogat pedig ha purevideoHD--t támogatna akkor jobb lenne a helyzet. Ha már driver up2date akkor amit még megtehetsz: DX frissítés a websetuppal.
Eddig azt tudom mondani hogy gyenge a hw az xp-hez képest ezért ha marad az xp akkor cpu csere (vga csere is lehetne de az min.30-40W többletfogyasztást eredményez) vagy os. csere.
A w7 jobban ki tudná szvsz használni a hw-t. Van a w7-nek 120napos próbaverziója (ha nem valamelyik virágboltból szerzel egy teljes verziósat) és próba kedvéért telepítsd fel egy másik partícióra az xp mellé és meglátod mi lesz.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6487) PuMbA válasza wierra (#6485) üzenetére


PuMbA
titán

CoreAVC 2.0 is van már,azzal milyen?

(#6488) wierra válasza PuMbA (#6487) üzenetére


wierra
senior tag

Kipróbálom...

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6489) wierra válasza band1103 (#6486) üzenetére


wierra
senior tag

dx frissítés is meg volt, nem változott semmi.
pl ez blokkosodik: Pandorum.720p.BluRay.x264-Felony
ez meg nem: G.I.Joe.Rise.Of.The.Cobra.720p.BluRay.x264-METiS
pedig elvileg ugyanazon paraméterekkel kódolták?!

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6490) band1103 válasza wierra (#6489) üzenetére


band1103
őstag

Ha nincs más ami blokkosodik csak ez akkor az a tipp hogy szar a rilíz. Sok 720p-s rilíz van a virágboltokban erről a filmről nem kell pont ezt a rilízt választani.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6491) WonderCSabo válasza wierra (#6489) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha MPC-HC belső kodekjeivel is blokkosodik, és a többi filmed nem, akkor bizony ezek a releasek a ludasak. Ezek 2 csapat nem vmi híres. Esetleg egy mediainfót bemásolhatnál róluk.

(#6492) band1103 válasza WonderCSabo (#6491) üzenetére


band1103
őstag

Amelyik nem blokkosodik nála az a pandorum:

Általános
Teljes név : Pandorum.720p.BluRay.x264-Felony\Sample\f-pndm-sample.mkv
Formátum : Matroska
Fájlméret : 41,6 MiB
Időtartam : 1 perc
Teljes adatsebesség : 5 648 Kbps
Kódolás dátuma : UTC 2010-01-04 11:17:16
Kódoló szoftver : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009
Kódoló könyvtár : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Kép
Sáv száma : 2
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L4.1
beállítások, CABAC : igen
beállítások, ReFrames : 5 képkocka
Keverési mód : Container profile=Unknown@4.1
Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
Időtartam : 1 perc
Adatsebesség : 4 896 Kbps
Szélesség : 1 280 képpont
Magasság : 544 képpont
Képarány : 2,35:1
Képkockasebesség : 23,976 fps
Felbontás : 8 bit
Színkódolás : 4:2:0
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.293
Adatfolyam mérete : 36,0 MiB (87%)

A másik ami viszont blokkosodik az olyan csapat készítette aminek nem csak hogy neve sincs de a neves virágboltokban sem megtalálható az a film csak névtelen külföldi oldalakon de nem is csoda. Azért nem tudtam adatot szerezni róla mert nincs sample hozzá. Az egész fílmet meg nem töltöm le miatta.
Ha egy csapat nem képes sample-t készíteni a filmje mellé azzal nem is érdemes sőt kifejezetten nem szabad foglalkozni. Egy csomó jó csapat van és pont azt a filmet is sokan megcsinálták jó minőségű 720p-be és senki nem felejtett el mellé sample-t csinálni.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6493) WonderCSabo válasza band1103 (#6492) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De pont azt írta, hogy ez blokkosodik, pedig jónak tűnik, és DXVAs.

"pl ez blokkosodik: Pandorum.720p.BluRay.x264-Felony"

Egyébként mindkét csapat nevével találkoztam, de nincs tőlük egy release sem.

Télleg sok jó csapat van, sőt már itthon is akad jó néhány, persze ők főleg a szinkronnal foglalkoznak.

(#6494) band1103 válasza WonderCSabo (#6493) üzenetére


band1103
őstag

Bocs benéztem :B . tényleg

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6495) WonderCSabo válasza band1103 (#6494) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval Nálad ez sem blokkosodik? Mert akkor télleg a kollégánál van a probléma.

(#6496) band1103 válasza WonderCSabo (#6495) üzenetére


band1103
őstag

Átmentem XP alá és nem blokkosodik a pandorum.
Bár nem az 1249-es bulid van fent mint wierranak hanem a 1271-es. Lehet hogy build bug.

wierra: Próbáld ki a 1271-es builddal.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6497) WonderCSabo válasza band1103 (#6496) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Használjatok 1498-est, nagyon jó. 1503 viszont bugos, de ezt te is mondtad. :K

(#6498) band1103 válasza WonderCSabo (#6497) üzenetére


band1103
őstag

W7 alatt 1489-est használom nagy megelégedéssel XP alatt maradt még a régi 1249-es. Bár most olvasom hogy mivel jobb a 1498-as lehet hogy váltok

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6499) WonderCSabo válasza band1103 (#6498) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hol olvastad?

(#6500) band1103 válasza WonderCSabo (#6499) üzenetére


band1103
őstag

Itt

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.