Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) neduddki válasza _ATi_1 (#9899) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

alt 10A korneyekn vam a szivargyujto terelhetosege, szerinted abbolmijjen porszivo jon ki?

udv

neduddki

mod: ha ojjan sozortok van int nekunk volt a tacsko-foxi keverek /pedoig az rovid volt/ akkor semmire esakkor hun vna meg ahosszu

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9902) _ATi_1 válasza neduddki (#9901) üzenetére


_ATi_1
senior tag

120W ? :)
Nem tudom ez mire lehet elég :U

(#9903) Integra válasza Met (#9900) üzenetére


Integra
titán

azaz :DDD

sajnos még mindig nem jött le a ragacs, még tesztelem a tisztítószereket :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9904) Dluinet válasza _ATi_1 (#9899) üzenetére


Dluinet
nagyúr

120W-ból sohasem lesz erős szívás, maximum neked lesz szívás vele dolgozni

benzinkút > 100Ft > porszívózás

120W mire elég? 1200W-os porszívó alig szív, akkor a tizede?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9905) Met válasza Integra (#9903) üzenetére


Met
nagyúr

Langyos víz, mosogatószer, fogkefe vagy körömkefe?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9906) _ATi_1 válasza Dluinet (#9904) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Értem... :(
Köszönöm a segítséget. :R

(#9907) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Samsung WF60F4E0W0W típusú mosógépet, engem az öblítés menete érdekelne, a kézikönyv nem igazán tér ki erre. Tehát lemegy a főmosás, a program elején beállítom az öblítő stopot, hogy egy kicsit ázzon a ruha az öblítős vízben, de ugye azt tudja a mosógép, hogy az utolsó öblítésnél, az öblítő stop előtt kell beleengednie az öblítő folyadékot?

Másik téma ez az eco bubble, ez hogy s mint működik? Erre nem találtam program kapcsolót.

| Samsung Galaxy S23 |

(#9908) Acef válasza StarKiller89 (#9907) üzenetére


Acef
addikt

-igen, tudja

-ennél mosás közben jobban habzik a víz mint a bubble nélküli gépekben ("kompresszor", levegőbefúvás), ennek valamelyest nagyobb a tisztítóhatása
Nem kell kapcsolni, automatán indul

[ Szerkesztve ]

(#9909) StarKiller89 válasza Acef (#9908) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Köszi a választ!

| Samsung Galaxy S23 |

(#9910) Dluinet válasza StarKiller89 (#9907) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A mosógép normál program alatt 3× enged ki vizet, 1 fő mosás után, 2 öblítés öblítőszerrel, 3 öblítés tiszta vízzel. Az öblítő Stop csak a harmadikat tartja vissza.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9911) talpas válasza VIPowER (#9725) üzenetére


talpas
aktív tag

Nos nem sok nap telt el a HEPA újra cserélése óta, már szétrepedt az is! 5x5-ös szoba 2x, előtér többször, háló festés alatt volt, most ketten nejemmel piszkolunk, unoka meg még nem tud porolni. Robogós baráttól vettem két fajta légszűrőtáblát és beszabtam én is. Így a sorrend az alábbi lett, jobbszélső a fedél alatti. Aztán lehet vágok még 1 kockát aldis páraszűrőből, elég tömörnek tűnik.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#9912) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

20e ft környékén milyen porszívót érdemes?

(#9913) StarKiller89 válasza Dluinet (#9910) üzenetére


StarKiller89
senior tag

akkor nagyon értelmes hogy a sima vízben áll a ruha...

| Samsung Galaxy S23 |

(#9914) Dluinet válasza StarKiller89 (#9913) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Elindítod, a sima öblítővizet kinyomja, ezt felfogod kádba, ebbe beledobálod a koszos ruhákat beáztatáshoz.
Ezzel vizet spórolsz, a gép pedig megkapja az "A" helyett az "A+" takarékossági plecsnit.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9915) StarKiller89 válasza Dluinet (#9914) üzenetére


StarKiller89
senior tag

lol...
szerencsére az öblítő stop előtt engedi be az öblítőszert, leteszteltem most... így tud ázni a dobban a ruha

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S23 |

(#9916) Brave_86


Brave_86
aktív tag

MM-ben 5 év garancia - Bosch hűtők és fagyasztószekrények teljes körű gyártói garanciával!

(#9917) DeFranco válasza Brave_86 (#9916) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Néztem én is, impresszív.

(#9918) EQMontoya válasza Brave_86 (#9916) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az MM honlapján fent lévő egyetlen egy Bosch hűtőről van szó? :D

Same rules apply!

(#9919) Brave_86 válasza EQMontoya (#9918) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nem tudom pontosan, mailben kaptam. :)

(#9920) neduddki válasza Brave_86 (#9916) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aze nem oijan meglepo mashun se:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9921) PainKiller13 válasza neduddki (#9920) üzenetére


PainKiller13
őstag

5 év garancia, csak ennyi pénzért kapok 3 whirlpoolt, ami szerintem tovább teszi mint 5 év.

(#9922) DeFranco válasza PainKiller13 (#9921) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sok sikert hozzá.

Ez egy jó ajánlat (csak neduddkinak szokása az elérhető legdrágábbat linkelni ;] )

(#9923) neduddki válasza PainKiller13 (#9921) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vegyel, azta majd ragyusz hova lett ahutokben a zorvny minisege:- (

udv

neduddki

mod: amugy fajo sziveel a jozsef koruti boltben nem latok acel csak hutot egy darabot se ~180cm kornyeken

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9924) PainKiller13 válasza neduddki (#9923) üzenetére


PainKiller13
őstag

Sajnos nem értem mit írsz, pedig érdekelne.

Én kombinált hűtőt már évek óta nem használok, de a 100e ft-os egyszerű hűtővel megvagyok elégedve.

(#9925) neduddki válasza PainKiller13 (#9924) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy 8080IX-em van jopar eve kivaloan teszzi a dogat, neh ale kell olvasztani, enenk oromere vettem egy wm14xx-eset, mert 140cm-bol az tunt a legjobb minosegunek, hat egy rakas vacak:- (((, ami most kell majd az acel ~180as magas na az a zorvenynel is 165khuf-nal indul

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9926) VIPowER válasza talpas (#9911) üzenetére


VIPowER
senior tag

Arra azért majd figyelj hogy a porszívó ne legyen jobban leterhelve mint az eredetivel.

(#9927) -Solt- válasza -Solt- (#9877) üzenetére


-Solt-
veterán

No a paneljavítás sajnos nem jött össze, az új panelra meg vagy 2-3 hetet várni kéne, így eltelt a nemi szervem a macskazabálók által készített háztartási gépek minden alfajával... :W

Legyetek kedvesek ajánlani nekem valami jó ár / érték / megbízhatósági mutatóval rendelkező hűtőgépet az alábbiak szerint...

- max szélesség 64 cm
- max magasság 180 cm
- alul fagyasztós
- inox ( ne kérdezzétek miért nem jó a fehér, én sem tudom... nőőők! )

Előre is köszönöm Urak! :))

www.smart-bus.hu

(#9928) DonMenyet válasza -Solt- (#9927) üzenetére


DonMenyet
tag

Ez sajnos 185 cm, azt hiszem Boschból láttam inox kivitelt alacsonyabban.

(#9929) -Solt- válasza DonMenyet (#9928) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, látom a 180 centis magasság alaposan behatárol... sebaj, tízes ytong fal, lefűrészelek belőle!

( A csajomat meg, keresztre feszítem... hogy ugattam anno, hogy hagyjunk rá a magasságra, mert, ha cserélni kell, nem kapunk majd pont akkorát... :(( )

www.smart-bus.hu

(#9930) canniball válasza -Solt- (#9929) üzenetére


canniball
nagyúr

Arról nem is beszélve hogy amúgy is rá kell hagyni, hogy tudjon szellőzni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9931) Mercutio_ válasza -Solt- (#9927) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lehet, hogy az eprom-ot is felül kell benne írni kondicsere után?

Amúgy mennyi egy ilyen panel, ha elszáll az eredeti?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9932) -Solt- válasza canniball (#9930) üzenetére


-Solt-
veterán

Hátul teljesen szabadon szellőzik... ;)

(#9931) Mercutio_: Passz... sejtésem sincs. Egy varisztor lett cserélve, ezen kívül semmit nem tudok. Mondjuk most még az is eszembe jutott, hogy nincs-e benne biztosíték valahol... :F

32000.- Forint a panel, ha te jársz utána. Ha a szerelőt kérdezed, akkor 40-60000.-Ft! :) A gond a beszerzési idő...

Egyébként gyanús a dolog, mert 2 év alatt a második panel száll el benne... mindkettő hatalmas pofont kapott. Szó szerint kilyukadt a varisztor teteje... olyan volt mint egy vulkán! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9933) canniball válasza -Solt- (#9932) üzenetére


canniball
nagyúr

Na de a meleg felfelé száll... Vagy egy "átjáróba" van betéve és mögötte van még egy helyiség?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9934) -Solt- válasza canniball (#9933) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, az eleje a konyhában van, de mögötte egy nagy spejz van... olyan, mintha be lenne falazva, de mögötte üres tér van.

www.smart-bus.hu

(#9935) canniball válasza -Solt- (#9934) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem, akkor nem szóltam. :R
A legközelebbi lakásfelújításnál meg nyugodtan csináltassatok nagyobb helyet, aztán gipszkartonnal el lehet takarni a konyha felől a felesleget és gépcsere esetén csak ezt kell kiigazítani. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9936) -Solt- válasza canniball (#9935) üzenetére


-Solt-
veterán

Egy nőt meggyőzni ilyen dolgokról... kitalálja, hogy nem szereti a gipszkartont. Érvelsz valamit, hogy az miért jó, és a vita azzal lesz lezárva, hogy "de ez az én konyhám"! :D

Na mindegy, legközelebb majd kész tények elé állítom... még mindig jobb, ha duzzog pár napig, mintha ilyenkor napokig engem esz az ideg ezek miatt! :D

www.smart-bus.hu

(#9937) canniball válasza -Solt- (#9936) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy is van, így kell ezt csinálni! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9938) Mercutio_ válasza -Solt- (#9936) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sityi-sutyi igyis - úgyis te leszel a hibás, csak azt döntheted el gond esetén mennyit szivsz majd, mint most is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9939) k.kristof


k.kristof
őstag

Sziasztok!

Whirplool AWE 7619 típusú mosógépünk mosás közben úgy döntött, hogy fényeit eloltja, és némaságba vonul. Azóta semmire nem reagál, a vizet már leeresztettem és a ruhákat kiszedtem, de félek, hogy vége van. Érdemes még vajon hozzá szerelőt hívni? Garancia már nincs rá.

(#9940) ildi_ válasza k.kristof (#9939) üzenetére


ildi_
csendes tag

Én nem javíttatnám. Mi úgy jártunk egy Indesittel, hogy kijött a szerelő, elvitte, aztán telefonált, hogy 30-40 ezer a javítás (siccc!) és ha kérjük visszahozza, az esetben kiszállásit kell fizetni, 8-10 ezret, ha nem, akkor nem kell fizetni. Utóbbit választottuk, nem foglalkoztunk vele. Ezek után nagyon jóindulatúnak kell lennünk, hogy ne feltételezzük azt, hogy megjavította és még nyert is rajta valamennyit.

(#9941) Met válasza k.kristof (#9939) üzenetére


Met
nagyúr

Másik konnektorba kipróbáltátok? Kismegszakítót nem verte le?

ildi_ valószínűleg csak a használható alkatrészeket adta el, úgy többet kap érte mintha megcsinálja és egyben eladja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9942) k.kristof válasza Met (#9941) üzenetére


k.kristof
őstag

A telefon töltőjét dugtam bele a mosógép konnektorába, a telefon kapott töltést. Másik konnektorral nem próbáltuk, holnap esetleg megnézem, de azt sem tudom, hol a kapcsolószekrény, társasházban vagyunk.

(#9943) akyyy


akyyy
senior tag

űVan itt ilyen topi? Na akkor segítséget kérek:D

Először is üdv.

Van egy Eta 1466-os porszívóm. Volt már benne porzsák de gondoltam itt az ideje kicserélni benne mindent.
Vettem a tescoba egy menalux 1900p-s porzsákot (hátulján ott szerepel a neve)

Valóban elvileg jó bele a porzsák. De a csomagba volt egy nagy fehér szűrő is, illetve egy nagy fehér pamutszerű valami.
A porszívóban a porzsák mögötti részben van egy fehér szűrő de sokkal kisebb, mint amit a dobozba tettek. Vágjam ollóval méméretre, vagy hogy van ez?

Illetve az a pamutos valamit hova kéne tennem?

Csináltma képeket is:
Tehát

Ez az ami eddig benne volt fehér szürő.

Ott van benne eredetileg.


Ezt a fehér nagy pamutvalami volt benne a dobozba.


Ez pedig a nagy fehér szűrő. Odatettem koszos régit is, látni hogy sokkal kisebb..


Ez a régi telezsák :D


Ez pedig az új. Miért van ott az olló ikon? miért ilyen levágott mind a 3 csúcsa? a réginek miért nem ilyen?

Ha beleteszem, látszódik, hogy elvileg jó, de mégse akar teljesen bele menni. nyugodtan erőszakoljam bele és majd elválódik az a barna négyzet a zsáktól?
:W

(#9944) Acef válasza akyyy (#9943) üzenetére


Acef
addikt

A szűrő szabható
A másik más készülékhez való

itt a zsákkal lehet gond.
Egyfomának kell lenmi a kartonnak, a nyílás átmérőjének, és helyének
plusz a karton sem mondegy, femt, vagy elöl van a zsákon

[ Szerkesztve ]

(#9945) akyyy válasza Acef (#9944) üzenetére


akyyy
senior tag

bele ment az végül.

cask a za baj szédszedtem a fejét a porszivonak, és nem tudtam öszerakni. egykét dolog eltört benne :D :DDD

(#9946) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

elvtarsak most nezm, hogy pana msoep 5ev garral, van be[probalta mar vki? nana, hogy a 10kg inverteres akadt meg a szemem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9947) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van itten valaki, aki ért a mosógépszereléshez? Az imént történt valami a mosógéppel. Centrifugálás közben, mikor éri el az ezres fordulatot, akkor iszonyatosan elkezd valami csattogni benne, mintha valami fémalkatrész leszakadt volna és azt dobálná. De pl. 800 RPM-ig semmi. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9948) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Vettem egy Samsung WF60F4E0N2W/LE típusú mosógépet. És letöltöttem a telefonomra a SAMSUNG Smart Washer alkalmazást. Nem tudom valaki állította-e már be, de nekem nem sikerült. :N A kézikönyv és az app is másképp mondja, hogy lehet kicsikarni a mosógépből a "kódot", amivel felismertethetném azt a telóval, de egyik módszer sem működik.

Eleve ez a mosógép vajon képes rá? Mert a használati útmutató több modellhez is való. :K

mod: ha működne is valami hálózathoz kéne csatlakozni a mosógépnek...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9949) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

van egy Electrolux mikróm (21400s) amivel amúgy nincs probléma...talán csak egy valami.

Ha MicroPopcorn-t szeretnék vele pattogtatni, akkor látszik igazán.
A készülék indítás után zúg-búg ahogy kell...aztán egy kis reccenés....és pár másodpercig kisebb a zúgás...majd újabb reccenés és nagyobb a zúgás (a tányér forog rendesen) No a lényeg, hogy indítom a MicroPopcorn-t, pattog, majd kattan a gép, a pattogás alábbhagy...utána pár másodperc múlva megint kattan egyet, újrapattog...és így tovább.....mintha egy 10-15mp-re abbahagyná a melegítést és csak "kevergetné" a benn lévő dolgot....

...nem tartom ezt üzemzavarnak, szerintem jól működik a gép, forró az étel..csak nem értem, miért áll le újra és újra a melegítés....

...a micropopcornom ami kipattog az elég, ami nem pattog ki....azzal nem vagyok előrébb :D (3-4percig próbálom 6-800W-on ....hátha kitalálom a megfelelő idő/teljesítmény kombót...most úgytűnik a 600W-on 4percig változat a nyerő...nincs megégve, aránylag jól kipattog, de azért jócsomó megmarad a zacskó alján kipattogatlanul :D

Néztem a kézikönyvet...nem látok benne utalást ilyemsmire.

Nálatok is ilyeN?

Üdv. Lacam

(#9950) Dluinet válasza lacam (#9949) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem maximum teljesítményen működik
a mikrok nem szabályozhatóak, tehát a teljesítményét csak ki-be kapcsolással lehet szabályozni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.